Home / Cilt Bakımı / Kullanmakta Olduğum Cilt Bakım Ürünleri

Kullanmakta Olduğum Cilt Bakım Ürünleri

(Bu sayfadaki ürünlerin hiçbiri reklâm amaçlı değildir. Hepsini kendim satın alıp deniyorum. Şahsi seçimlerimdir. Son kullanılan ürün sayfa sonunda yer alır)

Bu güzellik sayfasına “firmaların” istediği değil, kendim seçtiğim ürünleri yazıyorum. Alış verişe çıkıyor, içeriklerini okuyor, satın alıyor,deniyorum.
Soran oluyor da:
Yazdıklarımı reklam olarak değerlendirilmesini istemem! Ticari hiç bir bağım yoktur.
Zaten sayfada göreceksiniz ki birbirine rakip firmalar da var; yahut aynı firmanın bir ürünü takdir edebilirken, aynı firmanın bir başka ürünü “güvensiz” / işe yaramaz olarak da eleştirilmiş olabiliyorum…

Kozmetikle ilgili, güvenip kullandığım ürünleri size anlatmadan önce belirtmem gerek bir iki nokta var.
Kozmetik alırken fiyatı tabii ki önemli ama “sağlığınız mı yoksa para mı önemli” diye kendinize bir kez daha sormanız gerek.
Stres konusunda da söylenecek iki kelam burada olmalı diye düşündüm…
Stres vücudun gıdalardan gerekli vitamin ve mineralleri alma gücünü azaltır, bağışıklık sisteminizi güçsüzleştirir.
Sizi virüslere ve mikroplara karşı savunmasız hale getirir.

Vücudunuz böyle zayıf bir sisteme bol yapay gıdalar ve toksinli kozmetikler de alıyorsa, hastalanmamayı beklemek mucize olur…
Bence aşağıdaki tabloya bir göz gezdirin ve alışverişe çıktığınızda, tasarruf yapmanız gereken yerin kozmetik olmadığına ikna olun!
İşte her gün kullandığınız kozmetik ürünleri içinde sağlığınızı bozan maddeler:
(Yahut başka bir deyişe: Her gün yavaşça hastalanmak için (!) kullanacağımız maddeler)

Ürün Adı İçerdiği zararlı maddeler
Diş macunları Fluorin, sodyum florid, sodyum lauryl sulfat
Ağız yıkama suları Sodyum lauryl sulfate, tatlandirici, alkol
Makyaj malzemeleri Talk pudra, Toulen, formaldehid
Oje Dietanolamin, propilen glikol, hindistan cevizi yagi
Şampuan Dietanolamin, sodyum lauryl sulfate
Saç kremi Sodyum lauryl sulfate, benzoik, benzyl dietanolamin
Banyo köpüğü Dietanolamin, propilen glikol, sodyum lauryl sulfate
Tras köpüğü/kremi paraben, SLS
Deodorant Alüminyum, bütan, propan, propilen glikol, talk pudra
Duş Jeli Sodyum lauryl sulfate, benzoik, benzyl dietanolamin
Allık Talk pudra
Fondöten Mineral yag, petrolatum, talk
Sabun Propilen glikol
Saç Boyası Peroksit ve diğer kanserojen maddeler. Hamilelerde düşük yapmaya yol açabilir.
Göz farı Paraben
Tüy dökücü kremler Arsenik, Tioglikolik asit
Ruj Lanolin, bütil paraben
Aseton Aseton toksik madde
Hazır bebek bezleri Sentetik parfüm, yapıştırıcı, koyulaştırıcı maddeler, beyazlatıcılar ve sodyum poliakril denen ve tamponlarda kullanıldığında toksik sok sendromuna yol açan madde
Klorinli su İçindeki asit sayesinde diş minelerinde aşınma. Vücuttaki nitrojenle temasından çıkan gaz solunduğunda astım.

Not:”Talk zararlı değil ki” diyen bir eczacı hanımla (hiç de istemediğim halde) tartıştıktan sonra bununla ilgili birkaç satır eklemem gerektiğini düşündüm.

Talk, kayadan üretilen bir mineraldir.

Kayalar parçalanır, kurutulur ve un gibi ufalanır. İşlenmesi sırasında bir dizi kalıntı mineral bertaraf edilse de “asbeste” çok benzeyen minnacık fiberler (lifler) ayrılmadan kalırlar. Talk kanserojen olan asbestle yakından ilişkilidir.
Talk parçacıklarının kanser kurbanlarının yumurtalıklarında ve akciğerinde tümöre neden olduğu gösterilmiştir.

Son otuz yılda bilim adamları talk parçacıklarını sıkı bir inceleye tabi tutmuş ve asbestle aralarında tehlikeli benzerlikler bulmuşlardır.
Bu kanıtlar doğrultusunda FDA (Federal Drug Administration) 1973’te, kozmetiklerde kullanılan talktaki asbest-benzeri fiberlerin miktarını sınırlayan bir karar taslağı hazırladı!

Ancak bugüne kadar herhangi bir düzenleme yapılmadı ve kozmetik amaçlı talk, federal hükümetin düzenlemeye tabi tutmadığı bir madde olarak kaldı.
Bu eylemsizlik, Ulusal Toksikoloji Programı’nın, asbest-benzeri fiber içermeyen kozmetik amaçla kullanılan talkın, deney hayvanlarında tümöre yol açtığını ortaya çıkaran 1993 tarihli raporunu göz ardı etmektedir.
Asbest-benzeri fiber içersin ya da içermesin kozmetik amaçla kullanılan talk pudrası büyük olasılıkla bir kanserojendir. (Şahsi fikrim + bilimsel okuduklarım)


PCO sheep placenta Mask – Koyun plasentası maskesi
(2008’den beri 15 günde bir uyguluyorum)

mask

Mucize maskem! Ankara’da tanıştım ve şimdi bildiğim kadarıyla İstanbul’da da satış noktaları var. Özellikle enstitülerde, çok özel toparlama gerektiren durumlar için cilt bakımında kullanılıyor. Ama siz de bir kutu alıp evde kullanabilirsiniz. İçinde 12 tane steril ambalajında gazlı beze emdirilmiş plasenta var.
AB normlarına uygun,içeriği sağlık bakanlığı tarafından denetlenmiş bir ürün.Firma isteyene raporu yollarım diyor! İşte kendine ve sattığı hizmete duyarlı firma budur!
www.guzellikmaskesi.com adresinde satıldığı yerlerin adreslerini bulabilirsiniz.
Sadece hücre yenilenmesi yahut moda adıyla “anti aging” için değil, mimik hareketlerinden oluşan kırışıklıkları düzeltmek için süper bir ürün! Gidip yüzünüze gözünüze iğne yaptırmaktan, herkese benzeyen bir “şiş surat” sahibi olmaktan bin kat daha iyi bir sistem. Cilde gerekli tüm aktif maddeyi verip, işi vücudunuzun onarmasına bırakın!

Tendeki toksik maddeleri atıyorsunuz (Detoks gibi yani) tendeki lekelerin rengi inanamayacağınız bir mucizevî hızla açılıyor… Cilt daha dolgunlaşıyor ve dirileşiyor. Eh, içerikteki mineral ve vitamin de cildi destekliyorsa, bu maskeyle gerçekten kendinizi muhteşem bir değişim içinde buluyorsunuz.
Özellikle enstitülerde ve doktorlar tarafından yenik ciltleri tedavi için de kullanılıyor bu maske. Lazer sonrası cildin sakinleşmesi için, cilt soyulma işlemlerinden sonra yenilenmeyi düzeltmek ve hızlandırmak için sıkça başvurulan bir maske. Kojik asidin kozmetikte çok ender kullanılan ürünlerinden biri bu…

Kullanımı:Plasenta ile ıslayılmış bu bez maskeyi yüze yayıyorsunuz. Hava kabarcıkları kalmadan yapıştırıyorsunuz iyice yüzeye. 20 Dak. bekliyor ve bezi çıkarıp atıyorsunuz.(Bir daha aynı maske kullanılmıyor) Yüze 6 saat su değmemesi gerek

Bu yüzden gece yapıp yatmakta fayda var. Yüzde daha uzun süre bekletmek isterseniz,en fazla 35-40 dakika olmalı bu. Çünkü plasenta bezden yüze geçiyor,emiliyor ve bez kuruyor. O zaman yüzde tutmanın anlamı yok.

Detaylı bilgiyi edinmek için tıklayın

İÇERİK:

Hyalüronik asit: Derinin temel elemanlarından biridir. Deri içinde bol miktarda bulunur. Suyu çeker ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Medikal estetik alanında yüz ve boyun çizgilerinin (daha çok yüzeysel olanların) doldurulmasında kullanılmaktadır. Cilt tarafından emilen ve kolay kabul edilen bu madde sayesinde cilt maksimum nemlenir ve dış etkenlerden korunur..
Kolajen: Vücudumuzdaki tüm proteinlerin ¼’ü kolajendir. Cildin ve iç organların esnekliğini sağlayan ana yapısal proteindir. Kemikler ve dişler de kolajen’ e eklenen mineral kristalleri ile oluşmuştur. Kolajen vücudumuzun yapısını oluşturur. Yumuşak dokuları destekleyerek cildin sıkılaşmasını sağlar.
Kojik Asit: Kojik asit doğal ve tesirli leke açıcıdır. (pirinçten elde edilir) Fazla renk üretimini geciktirip renk üreten sistemi parçalayarak leke oluşumunu azaltır. Var olan lekelerinde kaybolmasına yardımcı olur.
Koyun plasentası: Yoğun vitamin, protein, yağ ve su içerir. Cildin kısa zamanda beslenmesi, nemlenmesi ve yenilenmesini sağlar.
Vitamin E: E vitamini, yağda eriyen bir antioksidan olup, hücre zarının bütünlüğünün korunmasında rol oynar. Yaşlanma sürecini geciktirir ve hücre yenilenmesine yardımcı olur.
Vitamin C: C vitamini, sabit, düşük ph’lı, yüksek yoğunluklu, L-askorbik asit formüllü, yaşlanmaya karşı korunmada anahtar vitamindir. C vitamini kuvvetli, suda eriyen antioksidan olup, kolajen ve elastin yapımında hayati bir yardımcı faktör olup, cilt rengini yenileyen geliştiren (pigment problemlerini önleyici) bir özelliğe sahiptir. Zararlı ışıkların cildimize karşı zararını önleyicidir.
AloeVera: Dış etkenler ile oluşan cilt hasarının tedavi edilmesi sağlar. Yıpranmayı azaltır. Ayrıca cildi gerginleştirir. Ve elastikiyet kazandırır

NOT:
(İçeriğinde Amerikan İlaç ve Gıda Dairesinin kullanılmasında sakınca görmediği paraben miktarının 1/100’ü kadar paraben olduğunu biliyorum) Bu miktarın, hepimizin, hazır yemekler tüketirken, öksürük şurubu içerken aldığımız YASAL miktardan 100 kat az olduğunu biliyorum.Ve şahsi kararımla kullandığım tek parabenli üründür)

Plasenta gibi zengin içerikli bir sıvının koruyucu konulmadan, çürümesinin küflenmesini önlemenin mümkün olmadığını da biliyorum… İçerik, sağlık bakanlığı tarafından yasal olarak onaylı.

Masque Hydo Tenseur

skincode

Acil durum maskem! Bu jöleyi cilde sürüp 10 dakika bekleyin… Yorgunluğu silmeye birebir! Yeniliyor, cilt anında sıkılaşıyor ve yorgunluk belirtileri yatışıyor E ve C vitamini cilt direncini güçlendirdiği için, sık makyaj yapanların sürekli kullanımıyla ten tazeleniyor ve enerji kazanıyor. Bilhassa sarkmalar başlamak üzereyse… Göze kaçırmayın. Ilık suyla durulayıp gece ise gece kremini, bir davete gidecekseniz nemlendiricinizi sürün. Ve makyaja başlayın. Skincode’da beni yönlendiren içeriğinde hayvansal içerik olmaması, koruyucu katkı maddeleri olmaması, renk ve parfüm olmaması. Üstelik ekmek mayası ile cildi desteklemek fikri bana çok sağlıklı geldi. Kullandım ve baş maskelerimden biri oldu.(2009)

CERADOLİN krem

kurucilt

(Eczacınıza danışarak Eczaneden alabilirsiniz)
Kurumaktan acıyan ciltler için BİR NUMARA BİR NEMLENDİRİCİ VE YUMUŞATICI. Cildime lazer yaptıklarında bir hafta süreyle kullandım ve muhteşem bir cilt yenilemesi yaptı…Hele hele lazerin o yakma işleminden sonra su ve yağ dengesinin yeniden kurulmasına o kadar ihtiyacı var ki cildin..(2009)
Eğer hassas ve kuru cildiniz varsa tereddüt etmeden tavsiye edeceğim bir onarıcı krem Ceradolin

Huiles&Baumes marka 24/24 intense cream

intense
Cildi aydınlatan %100 doğal ve “zararlı içeriği olmayan” konsantre bir antioksidan. Nemlendirirken,onarıyor, yatıştırıyor. İçeriğinde koruyucu da olmadığı için 6 ay içinde ürünü tüketmeli.!! 🙂
Sabah ve akşam kullandığınız kremin altına, boyuna ve yüze uygulanabiliyor. Yüksek nem de veriyor. Susuz ciltler için mükemmel bir kurtarıcı,”iyileştirici” kozmetik.

“SERUM ECLAT DU VİSAGE” BU DA LEKE AÇICI SERUM

hbaumes

Siyah noktaları giderdiği söyleniyor ama bence sayılması gereken özelliklerinden en sonuncusu bu olmalı. Çünkü siyah noktaların genel sebebi fazla yağ salgısının deri üzerindeki kir ve tozla birleşerek tıkaç haline gelmesidir.

Bu serum yüzeysel değil, derinin alt tabakasında işlev gördüğünden bu etkisinin ;zamanla cildin sıkılaşmasıyla alakalı olması söz konusu…
Ciltteki fon farklılıklarını kaldıran bu serumu da 24/24 ‘ÜN ALTINA kullanarak 3-4 ay içinde pırıl pırıl ,lekesiz,bir cilde kavuşabilirsiniz. ( Bu serumu lekelerim geçene kadar kullandım – 2010)

Not: Lekeleri geçiren ürünler kullanırken LÜTFEN güneşle temasını da kesmeniz gerektiğini unutmayın. Yoksa ÜRÜN RENGİ AÇAR ama GÜNEŞ KOYULTUR olduğunuz yerde kürek çekersiniz. Sonra “bu ürün hiç bir işe yaramadı” dersiniz…
Lekenin doğasıdır bu!

SKINCODE ESESTIAL 30 SPF NEMLENDİRİCİ KORUYUCU

skinc

Yaz aylarında hem iyi bir nemlendirici hem de güneş koruyucu beraber olsun diyenlere işte iyi bir kozmetik. Güneşin hem zararlı ışınlarından korunuyor hem de yüksek nem sağlıyorsunuz. Parabensiz ender kozmetiklerden biri.Sık terleyen ve kat kat kozmetik sürmekten daralan hanımlar için mucizevi kozmetik. (2011 de Kullandım)

PCO Anti Wrinkle göz maskesi

pcogoz

İşte “ameliyat olmak istemiyorum” diyen ve göz kapağında sarkma, göz çevresinde bol kırışık olan kadınların kurtarıcısı.

Bitkisel bazlı etkisi yüksek, bir kutuluk kürle dahi göz çevresini yepyeni yapan bir maske. Formülü yenilenmiş. Sarkık göz kapağı için en etkili ürünlerden biri. Normalde haftada 2-3 kez uygulanıyor. Ama yaşınız ileri, sorununuz epey ilerlemişse bu kürü gün aşırı uygulayarak da hızlı sonuç alabilirsiniz.

Göze kaçmaması gerek! Bu yüzden YÜKSEK BİR YASTIĞA UZANIN. Yanınıza aynayı alın. Poşeti açıp maskeyi gözün tamamını kaplayacak şekilde , altında hava kabarcıkları kalmayacak şekilde bastırıp yerleştirin. Gözlerinizi kapayın ve 20 dakika sonra maskeyi çıkarın. Göz çevresinde kalan serumu hafif masaj yaparak cilde yedirin. Maskeyi yaptıktan sonra yüzünüze 6 saat boyunca su değdirmeyin.

Fillast Lips

fillast

Bu ürünü “makyaj” bölümüne mi cilt bakımı bölümüne mi koyayım bilemedim…En sonunda karar verdim:Bakım ürünü olduğundan bu sayfaya koyacağım 🙂 Dudakların dokusunu düzenliyor, nemlendiriyor, onarıyor.Yapısı çok ince ama oldukça etkili. (Mart 2012)

Dudakların yaşla beraber enine olan çizgileri de derinleşiyor. Arayıp taradım Fillast Lips’in içeriği ve kullanımı beni cezbetti. Günde 4-5 kez dudaklara nemlendirici gibi sürülüyor. Hem dokusunu iyileştiriyor,hem dolgunluğunu destekliyor hem de çizgileri yumuşatıyor. Dudak gençleştirici dedim ben ona…. Keçeli kalem dokusundan bir stik, alttaki bölümü çevirince rujun ucundan minik deliklerden ürün çıkıyor. Çok da eğlenceli. Çantadan eksik etmemek gerek.

fillast22

All Free Natural Deodorant

allfree

Bu da nereden çıktı? Elbette içinde alüminyum ve paraben olmayan bir deodorant ararken! Şükür buldum. İçeriğindeki şerbetçi otu özleri ter kokusunu oluşturan bakterilerin gelişimini engelliyor. Zehirlenmeden deodorant kullanmak isteyenler için iyi bir alternatif. Çinko recinoleate sayesinde de koku absorbe ediliyor. Aloe vera yapraklarından elde edilen yumuşacık bir suyla nemlendirmesi sağlanmış. Hindistancevizi yağı var. Tertemiz bir deo. 12 saat koruma garantisi var. İddialı ve hoş. Hindistan’da üretilmiş… :)) Darısı Türk deodorant üreticilerinin başına! (02 Nisan 2012) web sitelerine tıklayabilirsiniz. 

Brezilian Samba Body Scrub AveSeena (Vücut Peelingi)

avess

Vücut bakımında, yüzeydeki ölü hücreleri ne kadar arındırıp, nemlendirici veya selülit kremi sürerseniz o kadar çabuk ve derin emilir. Kese yapmak kollarımı yoruyor ve bazen banyoda sıkıntı geliyor kese yaparken. Hem deriyi o kadar bastırarak çekiştirmek artık pek işime gelmiyor 🙂 Deriyi çizmeyecek bir pütürcüklü (granüllü) arındırıcı ararken bunu denemeye karar verdim ve hiç de pişman değilim. 🙂 (Nisan 2012)

Yumuşacık kum tanesi gibi doğal tuz ve şeker kristalleriyle ölü tabakayı atıyor. Hafif bir sabun hissi veriyor. Ardından ister selülit kremini ister nemlendirici vücut yağını/losyonunu sürüyorum. Misss…. İçeriği:

Canlandırıcı Kafein, Kahve, Brezilya’ya özgü Guarana + Muirapuama, Ardıç, Biberiye özleri ile besleyici yumuşacık Mango, Shea, Kakao ve Zeytinyağı. (11 Haziran 2012 de ürünüm bitti.)

Zorah Biocosmétiques Organik sertifikalı Argan Yağı

zorah argan

Arganla ilgili birden ortalık alev topuna döndü “insanlığı- daha çok dişileri- kurtarıcı” (!) kahraman krem şeklinde algılandı.Ortalık argandan geçilmez oldu! Bunca ürün arasında gerçekten organik olanı bulmak zor. Çünkü organik demek bitkiden çıkan yeşilliğin arasından gelen doğadan gelen demek değil ki! Doğanın göbeğinde köküne kimyasal gübre dökerek elde edilen “organiğin” (!) organikliği mi kalır? Metal preslerde sıkılan argan tohumunun organikliği mi olur? Metal değirmende çekerek sert Himalaya tuzunun tüm etkisini yok ettiğimiz gibi, içine doğaya ait olmayan maddeler giren üretim şekilleri kozmetiklerin doğallığını bozuyor.

Ve ardından MUTLAKA gerçekten organik midir yoksa sizi birileri kandırıyor mu anlamanız için dünyada ORGANİK kriterlerinin bağlı olduğu kurumlar hakkındaki yazımı okuyunuz.

Şimdi gelelim Zorah argan yağına. Yukarıdaki yazıya göz attıysanız uluslararası garantili sertifikalardan en iyisine sahip olduğunu göreceksiniz. Zorah bir Kanada markası ve tüm ürünleri organik sertifikalı.

Bu yağı yüz ve vücut kremlerime bir fıs sıkarak kullanıyorum. Kış aylarında deri kuruluğunu güzel onaracak bir yağ , bilhassa klor ve tuzlu deniz suyunun kuruttuğu vücut derisine kremlere katarak kullanabilirsiniz. Organik. Gönül rahatlığıyla kullanın…Kimyasal yok. (03 Eylül 2012)

Zorah Biocosmétiques Organik sertifikalı (Sitala) nemlendirici

sitala

Bunun da içerisindeki hücre yenilemeye yardımcı argan var. Hyaluronik asit, lavanta yağı, gül yağı, portakal yağı var. Deride kırmızılıklardan şikayetçi – kuproz veya roacea rahatsızlığı denilen- damarların göründüğü ince ve hassas ciltler gayet iyi nemlendiren yatıştıran, elastikiyetini artıran bir içerik. Kimyasalsız olması daha da sevindirici. Krem süreyim derken zehirlenen ve bunun dokularda depolandığının, bir gün ortaya rahatsızlıklar olarak çıktığının farkına olan tüm hanımlar için güvenli bir marka Zorah.

Gözle görünür şekilde genç diri, sağlıklı bir cilt için ben yaşlardakilerin de 30 yaşın da kullanabileceği iyi bir sıkılaştırıcı, nemlendirici.(03 Eylül 2012)

Laboatoires SeadermHydraforce 500 ml

saed

Bu bir saç,vücut ve tırnaklar için Sıkılaştırıcı yosun konsantresi…! UNESCO tarafından rezerve edilmiş, biosfer alanı olan Moléne adasından alınmış %100 yosun özlerinden oluşuyor.

Oligo elementler ve mineraller bakımından çok zengin olan, köpürmeyen, yağsız. Çocuklar ve yetişkinler için banyo sonrası nemlendirici olarak kullanılıyor. Durulanmıyor ki deri içeriğindeki aktiflerden maksimum düzeyde yararlanabilsin.

seaderm

Kokusu muhteşem. Gerçekten deniz kenarındaki o ferahlatıcı yosun kokusunu alıyorsunuz.Çabucak kuruyor. Bu deniz ve plaj kokan nemlendiricinin moral düzeltici biretkisi olduğunu düşünüyorum.
Her banyodan sonra tün vücuda ve saç diplerine kullanılıyor. Bir şişe yaklaşık 1 ay kadar gidiyor.
İçeriği merak edenlere:
Etken Madde:
Laminaria digitata (% 5 ekstresi), Laminariadigitata (toz% 2 mikronize): Taze deniz yosunu, eser elementler, Deniz Suyu

 Konjac Sponge

konjac sponge3

(%100 Bitki kökünden temizleyici peeling sünger)  Bilimsel adı Amorphophallus Konjac! 

konjac2

Bitki kökünden elde edilen liflerden yapılıyor. Aslında yenilebilen bir bitki bu. Neden cilt temizliğinde gönül rahatlığıyla kullanılır:Çünkü egzamalı ciltler dahil kimseye alerji yapmaz.

Hırpalamadan nazikçe ölü tabakayı atar. Kreme yüzey hazırlar.Ben pembe olanını seçtim.Çünkü kuru ve olgun cilde uygun olan, demiroksit açısından zengin olanı bu.

Yüzü doğal bir şekilde temizler, yumuşatır ve ferahlatır. Beraberinde temizleyici jel kullanmanıza gerek yok. Ama illaki kullanacağım derseniz bir çay kaşığı kadar yeterli.  Kullanmadan önce suda 1 dakika bekletip kök lifinin yumuşamasını bekleyin.
Sıkın. Yüzünüze boynunuza temizlemek ve peeling etkisi için kullanın

konjac1

Cilde masaj yaptığı için yeni hücre oluşumuna yardımcı olur. Kir, fazla yağ, siyah nokta ve bakterileri ciltten uzaklaştırır ve gözenekleri derinlemesine temizler.Hassas ciltlere zarar vermez.Yağlı ciltler için olan siyah bambu kömürü süngeri de çok başarılı, bebekler ve egzamalı ciltler için olan beyaz konjac da. Türkiye’de değişik firmalar değişik fiyatlarda muadilleriyle satışta aralarında neredeyse 2 misli fiyat farkı var sebebini çözemedim. (2013 Kasım)

DİKKAT: İşiniz bittiğinde kendi ipinden havadar bir yere asın. Nemi kurusun. Lavabo üzerinde tutmayın.Tekrar katılaşacaktır. Konjac sünger almak için iki adres  1-Hepsiburada     2- Anadolu

Strivectin tl Tightening Face Serum (28 Şubat 2014)

strivectin1

B3 Vitamini türevi olan Niasin’i kendi patentli formülüyle  (NIA-114) kullanan bir firma Strivectin. %5 Oranında aktif protein içermesi de sadece sarkmaları değil, cildin genel dokusunu da iyileştirmeye yardım ediyor. Kullandığım en iyi serumlardan biri.
Etkilerine oldukça güvendiğim bir ürün yelpazesi var. Peptid içeren ürünler içerisinde en güçlülerden biri…
Cildin doğal kolajen üretimini destekleyerek hem sıkılaşmasını hem daha diri görünmesini sağlayan bir serum.

Dolayısıyla düzenli kullanım gerekiyor. Yani her sabah ve her akşam temizlenmiş yüze ilk önce bu serumu ,ardından nemlendiricinizi sürmeniz gerekiyor.

Ve çokça sabır gerekiyor…. Çünkü elastikiyetini kaybetmiş derileri öyle 1 ayda toparlamak, gözle görünür sonuçlar almak zor. 40 Yılın elastikiyet kaybını bir ayda toparlayan bir krem piyasaya çıkarsa, zaten o gün artık teknolojinin son basamağına geldik demektir. İnatla 2-3 tüp kullanın… Sonuç gerçekten iyi.
Tek kusuru, pahalı gelmesi. Ama diğer muadilleriyle karşılaştırdığımda 275 liraya, bu kadar etkin çok az ürün var.

Bu serumun ardından En iyi anti-aging krem ödülünü almış olan “StriVectin-SD Intensive Concentrate for Stretch Marks & Wrinkles”  adlı kremini uygulayabilirsiniz.  Kırışıkların derinliğini azaltırken, serumun toparlayıcı etkisine de destek oluyor

strivectin2

Çoğu firma içeriğini sayfasında net yazmazken, tüketiciye saygılarından bunu açıklayan firmalara  saygım sonsuz.
Açıklanmış içeriği şöyle:

Water, Cyclopentasiloxane, Myristyl Nicotinate, C12-15 Alkyl Enzoate, Glycerin, Butylene Glycol, PEG-40 Stearate, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Ethylene/acrylic Acrylic Acid Copolymer, Caprylyl Glycol, Ammonium Acryloldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyimide-1, Sorghum Bicolor Stalk Juice, Isohexadecane, Benzyl Alcohol, Arylates/c10-30 Alkyl Acyrlate Crosspolymer, Aminomethyl Propanol, Pullulan, Sorbic Acid, Tetrasodium EDTA, Polysorbate 80, Benzoic Acid, Chlorphenesin, Cyanthea Cumingii Leaf Extract, Ceramide 2, D-limonene, Algae Extract, Malus Dometstica Fruit, Cell Culture Extract, Hyfrolyzed Hyaluronic Acid, Xanthium Sibiricum Fruit Extract, Cyperus Rotundus Root Extract, Lonicera Japnica Flower Extract (honeysuckle) Flower, Lecithin, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Tetratpeptide-21, Lepidium Sativum Sprout Extract, Dipropylene Glycol, Citrus Aurantium Dulcis Oil (orange), Hexmathylindaopyran, Ethyl Linalool, Citrus Limon Fruit Extract, Methyldihydrojasmonate

strivectin3

Kıvamı süt gibi. Alışılagelmiş serumlar gibi su rengi bir ürün değil. Komedojenik değil, paraben içermiyor. Kolay emiliyor. Yağlı yüzey bırakmıyor.

Cumlaude Lab Topylaude Omega Crem
(Kalınlaşmış Deriyi Yumuşatan Krem)

cumlaude topylaude

Allah kimsenin başına vermesin! Ellerimde ani bir kalınlaşma, derinin kalınlaşarak kuruması, çatlaklar başlayınca panikledim.
Avucumda da pullanma ve keratinizasyon ( boynuzumsu tabaka oluşması) olunca fırladım dermatologa.
Liken olduğunu söyledi ve bana vazelin ve salisilik asitle eczacının hazırlayacağı bir merhem yazdı.
Günde 4-5 kez kullandım. Bir ay boyunca. Sonuç aynı. Değişen bir şey yok.

liken1
Peeling denedim, ardından argan yağları, vazeline bulanıp pamuklu eldiven giyip yattım, organik serumlar kullandım… Nafile.
Bazen eklem yerinden yarılıp kanıyor. Geçiyor. İki gün iyileşir gibi oluyor hop yeniden çıkıyor.

liken2

Bu kadar dikkatli ürün seçip alerji olma ihtimalim de yok. Temas dermatiti de değil… Kimyasallarla zaten nerdeyse tüm ilişkimi kesmiş biriyim. Bulaşık deterjanı yer silme işini arapsabununa 1 kaşık soda , 1 kaşık karbonat katarak hallediyorum.

Çamaşırları toz sabunla yıkıyorum deterjan girmiyor eve. Çamaşır suyunu zaten yasakladım yıllardır.Peki bu ne?
Bir psikolog arkadaşım strestendir dedi. Egzamaya çevrime ihtimali de olduğundan panikledim yine.

liken3

Duygularımızın bedenimizi nasıl değişime uğrattığını bilen, Louise Hay’in kitaplarını hatmetmiş biri olarak şunu çok iyi anladım:
Strestendir dedikleri şeyi , algılarımızı değiştirmeden halletmemiz mümkün değil.

E, hassas birine nasıl hassas olma denir ki? Huyu karakteri bu! Vurdumduymaz olmayı öğrenebilseydi zaten stres yapmazdı.Vicdan ve tepkiler karakterin parçası.
Değişmek nasıl mümkün olabilir?

 • Kendisine en ufak bir kötülüğüm olmamasına rağmen, kıskançlık denilen iğrenç duygunun içinde yanan tuştan, hasedinden bana daha ne kadar kötülük yapacağını kestiremediğim, kara cahil ruhlu, yalı çingenesi komşum buradan taşınmadıktan,  ıslah olmadıktan sonra,
 • Ülkemde kardeş olan herkesin birbirine duydukları bu iki kutupluluk geçmedikten sonra,
 • Günde 13 saat bilgisayar başında çalışıp, yıllardır tatil yapmadıktan sonra,
 • Oralarda bir yerlerde kadınlar dövülüp, öldürülüp, çocukları ortada kalırken, adalet denilen kavramı hep Allaha havale ederken,
 • Demokrasi kelimesinin çürümüş sakız haline dönüştüğü, yerel seçimde müşahit olarak oyların sayılma ve tutanağa geçirilme işinde çalışırken, ne çok şeyin biz denetlemezsek ellezi edildiğini görürken,
 • Her gün evrenin bir yerinde bir savaş senaryosu, halkların sürgünü, açlık, yoksulluk onca paylaşılacak nimete rağmen sürüyorsa,
 • Köpeklere tecavüz ediliyor, kedilere işkence, yunus balıkları festival adı altında toplu olarak öldürüyorsa, kuluçkadan erkek çıktıkları için beslememek için binlerce erkek civcivi öğütme makinesinde kıymaya çeviren bir zihniyet varsa,
 • Vatanımı çok severken, aklımdan eğer “ben neden Norveç’te doğmadım” diye bir yakınma geçiyor ve bundan utanıyorsam,
 • 11.500 000 kişiye çalışmadıkları halde maaş bağlanan bir memlekette; emekli olduğum halde, hala deli gibi çalışmak ve gelecek inşa etmek için 56 yaşımda tedirginliklerim varsa,
 • Üranüs Plüto açılarını ve Koç burcundaki hareketliliği, Terazideki Marsı görüp, 14 Nisan 2014 teki tutulmayla beraber -kıytırık bir amatör astrolog olarak- Nisan ayının tüm dünyada yeni savaşların ve 1933’teki halk sürgünlerini başlatabileceğini görüyorsam,
 • Tek evladımın -sadece ben tek başıma doğurmuşum gibi- aranıp sorulmamasını içim cızlayarak izledikçe,

Psikolog arkadaşıma hak verdim! Evet ellerimdeki bu kalınlaşma stresten. E, ben değişemiyorum. Bu saydıklarımı – ve daha bir çok satırı da-  ruhumdan atamıyorum. O halde ellerim böyle yaşamaya alışmam gerek. Yeni keşfettiğim bu kremi henüz birkaç kez sürdüm, yumuşacık yaptı, birçok ilaçtan daha iyi geldiğini izledim.
Belki Cumlaude Topylaude’un kalbe sürüleni de vardır..Bulursam deneyeceğim. (02 Nisan 2014)

Salyangoz Kremleri

Her şey, 1980 yılında Şili’de Avrupa mutfaklarına pazarlamak için salyangoz yetiştiren bir çiftçi ailenin sürekli salyangozlarla haşır neşir olurken (çiftlikte iş yaparken), elleri kırılan kabuklar sebebiyle her yaralandığında veya kesildiğinde yaraların hiç iz bırakmadan geçtiğini fark etmesiyle başlamış…

Ailenin doktor olan büyük oğlu, salyangoz salgıları üzerine araştırma yaptıkça bu sevimli hayvanların doğalarında muhteşem bir onarıcı olduğunu keşfetmiş. Allantoin!
Allantoin nedir?

Salyangozların doğaları gereği, kabuğu çatladığında kendini yenilemek için salgıladığı, vitamin ve yüksek protein içeren bir madde. Kalsiyum da içeriyor. İnsan cildinin de yenilenme kapasitesini artıran bu olağanüstü doğal salgı, özellikle yara izlerinin giderilmesi amaçlı kremlerin içerisinde kullanılmaya başlanmış (açık yaraya kullanılmıyor). Cildin “hızlı onarılmasına” yardım ettiği için salyangoz salgılı kremler aslında yüzeyin kalitesinin değiştiriyor! O zaman yüzeydeki sorunların çözümüne yardımcı oluyor.

Bunlar neler?
Lekeler

Kırışıklar
Tıraş tahrişlerinin yatışması
Sivilce izleri
Yara izleri
Yüzeydeki pütürlenmeler, pürüzler
Çatlaklar

Hızla yenilenen cilt, yüzeydeki hasarlı olan ne varsa atıp, yerine sağlıklı yeni gelmiş dokuyu yerleştiriyor. O zaman “salyangozlu kremlere” antiaging etkili diyebilir miyiz? Evet! Yaşlanmaya karşı duran bir “gençlik devamlılığı” yapıyor. Kuruluk ve kızarıklıklar gidiyor, yağ/su dengesi kuruluyor.

Hayvana yazık değil mi?

Salyangozların salgıları, özel salyangoz çiftliklerinde keyifle yaşarlarken, onları hırpalamadan ve incitmeden tıpkı bir koyundan süt sağar gibi toplanıyor, filtre ediliyor, steril hale getiriliyor ve kremlere katılmak üzere hazırlanıyor.

Şu an kullandığınız salyangoz kreminizin içinde, cildinizin onarılmasına yardım edecek allantoin salgısının sahibi olan salyangoz, büyük ihtimalle çocuklarıyla beraber maaile çiftlikte geziniyorlar.  Dr. Organic salyangoz salgılı jel, krem ve göz etrafı serumunu deneme amaçlı kullandım.

snail1

snail2

snail3snail4

İzlenimlerim şöyle:

Organik Salyangoz Jeli: Jeli çok az kullanmak gerek. Yapış yapış olmaması için bu şart. Çabuk emiliyor ve kuru bir yüzey sağlıyor.

Koruma tabakası oluşturmadığından “serum” gibi krem altına kullanılmalı. Kokusu yok. Düzenli kullanımda yenilenme, nemlenme ve yatışan deriyi hissediyorsunuz. Kılcal damarların görünümünü zaman içinde yatıştırıyor onarıyor. Karma ve yağlı ciltler bu serumu seveceklerdir. Jel kutu açıldıktan sonra 12 ay içinde kullanılmalı.

Organik Salyangoz Jeli Kremi: İnce akışkan, sütsü kıvamda bir krem. Doğal limon kokusu hoş… Çabuk yayılıyor ve hemen emiliyor. Gece bakımında, kuru ciltler daha kıvamlı olması için avuç içinde bir leblebi miktarında kreme birkaç damla argan katarak kullanabilirler. Nem yükleme gücü oldukça yüksek. Paraben, SLS, sentetik koruyucu ve zararlı kimyasal içermemesi, onarım gücünün yüksek olması, yaz-kış kullanmaya uygun bir krem seçeneği olarak kalmasını sağlıyor. Kutu açıldıktan sonraki 6 ay içinde kullanılmalı.

snail goz1

Organik Salyangoz Jeli Göz Serumu: Çok ince sütsü kıvamda bir serum. Çabuk emiliyor. Yağsız yapıda göz ürünü arayanlara iyi bir alternatif. Emilimi yüksek ve disiplinle kullanırsanız, 4 haftada ciddi sonuçları görüyorsunuz.

snail goz 2

snail5 snail6

   Skin 79 Syn Ake Lifting Cream
(30 Ocak 2015)

syn ake kavanoz

Yılan zehrine benzer bir peptid içeren Syn-Ake serisinden krem denemeye karar verdim. Altıncı nesil peptid formülü 2006 yılında swiss teknoloji patent ödülünü almış bir antiaging. Syn-Ake ile cildin koruyucu tabakasını güçlendiriyor, cilt hasarlarına karşı cildi koruyor ve elastikiyetini arttırıyor. İçeriğindeki adonezin kırışık açıcı özelliğiyle cilt üzerindeki ince çizgilerin görünümünü azaltıyor.

synake 1

syn içerik

HC Care Pigment Control Anti Pigmentation and Lightening Cream
Leke açıcı ve beyazlatıcı (Aralık 2016)

?

Türk markaların her zaman destekçisiyim ve gurur duyarak izliyorum.

Cilt aydınlatıcı ve ton eşitleyici bu kremin aydınlatıcı,beyazlatan ve yenileyici kuvvetli içerikleri var. Belides, Tyrostat, kuzukulağı,  C ve E vitamini ve Hyalüronik asit aktif içerikleri oldukça yoğun. Niacinamide ile de onarıma ciddi destek veriyor.
Düzenli kullanımla – sabah ve akşam- çok memnun edici sonuçlar alınacağını biliyorum.

Beyazlatıcı kremler kullanılırken gündüzleri mutlaka SPF içeren bir kremle deri UV ışınlarından korunmalı.
Yoksa krem cildin rengini açar, güneş ışını değer değmez koyulursunuz ve başa dönersiniz. Emeğiniz de paranız da boşa gider. Leke kreminin özel tepsili kapağı da çok kullanışlı ve yenilikçi.Ürünü son damlasına kadar bakteri üremeden sağlıklı kullanabiliyorsunuz. Kapağı aç/kapa derdinden başka steril kalması da gerek 🙂

?

İçerikleri önemsediğimi biliyorsunuz. İşte HC Care leke kremin içeriği:

?

                                       Anne Nature yüz yıkama köpüğü  Mild Cleansing Foam 
                                             Organic certified Skin Care Şubat 2017)

köpük anne 3

Ecocert sertifikası en sağlam sertifikalardan biridir. Anne Nature’ün vücut losyonunu geçen yaz kullanmış ve çok beğenmiştim. Yüz yıkama köpüğünü denemek istiyordum elimdeki jel bittiğinde sıra geldi. Denedim. Bayıldım. Neyini sevdim? İlk önce içeriğini. Gayet yoğun temizleme yapmasına karşın sert temizleyiciler gibi ardından gergin bir yüzey bırakmıyor. Hele, konjac sünger veya döner fırça ile kullanımı çok iyi. Kryolan TV stik fondöten benim mihenk taşımdır. Bunu yoğun stik’i iyi temizleyen köpüklerden biri de Anne Nature… Köpüğün pompasına basınca kocaman baloncuklu sıvı bir temizleyici çıkıyor. Kokusu da güzel. 

 lr Zeit Gard Face Beauty Diamonds lift serum serum
(27 Şubat 2017)

?


Dilek Gürsoy Ünalan ile FaceBook’tan arkadaş olduk:) Sonra uzun zamandır denemek istediğim bu serumu gayet uygun fiyata alabileceğimi öğrenince siparişimi verdim.İki güne elimdeydi. LR ürünlerinden birkaçını deneme fırsatım olmuştu. Gümüşlü diş macunu, dudak kalemleri, ruju, SPF korumalı kremini ve çok beğendiğim şu gözaltı onarıcı pedlerini… Sipariş vermişken diğer sevdiklerimi de listeye ekledim.siz de Dilek’e LR ürünleri siparişi vermek için sayfasına tıklayabilirsiniz .
LR onarıcı yüz serumunun içeriğinde E vitamini, hidrolize buğday proteini, panthenol, yoğun peptidler var.Özellikle bahar girişlerinde kür yapmak için, ağır diyetlerden ve hastalıklardan sonra, yoğun güneş altında geçen bir dönemden sonra kırışıklar ve dirilik sorunları için kür olarak kullanabilirsiniz. Temizlenmiş cilde sabah ve akşam kremden önce uygulayın. (Yapısı ince balm şeklinde, göz altına da uygulayabilirsiniz)
Serumu 2017 Mayıs 22’de bitirdim.Genel izlenimim:Oldukça yağsız yapıda makyaj altında süper düzgün bir yüzey yapıyor.Cildimin daha iyi duruma gelmesine yardım ettiğini düşünüyorum.

?

M. Asam Vinolift LipoPearls serum
(Sıkılaştırıcı Yüz Serumu)
24 Mayıs 2017

?

Serum biter bitmez kendime yeni onarıcı serum aramaya başladım. Peptid ve hyalüronik asit içeriği yoğun, fiyatı makul serum ararken artık dükkanlardaki kızlar beni neyse ki rahat bırakıyorlar, gözlüklerimi takıp tek tek içeriklerine bakarak rahat seçim yapabiliyorum.Hemen önerileri hazır! “İçinde ne var” dediğimde şişeyi evirip çevirip bir şeyler söylemeye çalıştıkları için nazikçe teşekkür edip “ben rafların arasında dolanayım bakıp seçeceğim diyorum. Gidiyorlar.
Bu serumu da böyle keşfettim. Dr Hüseyin Tırman’da ICON adlı elastikiyet artıran medikal estetik makinesinde seanslara başladığımdan ve ısı ile deri altında kolajen üretimi tetiklenmeye çalışan bir prensibi olduğundan nem kaybı yaşıyorum.Yüksek nem ve onarmaya ihtiyacım var en azından şu 2 ay boyunca…
Bu serumu 99 tl’ye aldım. İçeriklerine bakınca bu fiyata nasıl satıyorlar diye düşünmeden de edemiyorum çünkü pahalı markaların peptidli içerikleri bunun 3-4 katı fiyata satılıyor neredeyse.
Özellikle kuru ve 40 yaş sonrası ciltlerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde içerik ayarlanmış.Üzüm çekirdeği yağı kök hücrelerin üzerinde antiaging etkisi ile bilinen bir içerik yoğun kullanılmış. Yeniden oluşacak cildin yapıtaşlarının sağlıklı oluşmasına yardım ediyor. Antioksidan özellikli ve hücre yenilenmesini destekleyen resveratrol,peptidler ve squalane içeriyor. Ağustos sonunda bittiğinde size neler umup ne bulduğumu da yazacağım…
serum asam
Bugün 5 Eylül 2017, Serum bitti. Genel desteğinden memnunum. Yumuşak duru, nemli bir cilt oluşmasına yardım ediyor. Kırışıkların da iyi onarıldığını düşünüyorum. Tek sıkıntım aşırı sıcakları yaşadığımız son 10 günde serumu sürememekti.. Terlediğimiz aşırı sıcak coğrafyalarda bu serumu pek sevmeyeceklerini düşünüyorum. İlkbahar ve sonbaharda kullanmak daha iyi olacak.
HC Anti-Wrinkle Serum  Kırışıklık Karşıtı Bakım Serumu
  (Ocak 2018, Nisan 2018 ve Eylül 2018  üç şişe kullandım)
HC Care’in hem şampuanından hem saç yağından çok memnun biri olarak serumunun içerisinde %15  Argireline görünce denemem gerektiğine karar verdim. Çünkü bu oranda onarıcı içerikli çok az serum var piyasada. Argireline ne derseniz yeni nesil bir peptid. Botoksun alternatifi olarak gösteriliyor. Mimik kırışıkları, yoğun su kaybıyla oluşan ince kuru kırışıklar, nemsiz ve yaş almaya yüz tutmuş ciltler için iyi bir içeriği olduğunu düşünüyorum. Kendi sitelerinde içerik yok Ben prospektüsünden çıkan formülü burada paylaşıyorum. Ne kadar zengin olduğunun bence kendi sitelerinde de yazılmış olması gerekirdi. Neyse!  Hyalüronik asit, C ve E vitaminleri, yeniden diriliş bitkisi özü, Matrixy 3000 gibi hem cildin su tutma kapasitesini artıran hem nem yükleyen hem de yenilenmesine yardımcı güzel içeriği var.
Kıvamı şeffaf beyaz bir süt kıvamı. Çabuk emiliyor. Sabah ve akşam krem altına göz çevresi dahil uygulanabilir. Bir ay içinde şişenin yarısına geldim. Sanırım fazla kullanıyorum çünkü yüz boyun ve dekolteye bol uyguluyorum. Normalde pipetten 3-4 damla yeterli tüm yüze. Yağlı, kuru, karma, susuz, kırışık sorunu olan tüm cilt tiplerine uygun.
Serum biliyorsunuz başlıbaşına derinin altındaki yenilenmeye yardım etmek üzere formüllenmiş bir kozmetik. Cilt üzerinde koruyucu tabakası yoktur. Bu nedenle sabah ve akşam kremlerin altına uygulanması yani üzerine mutlaka nemlendirici sürülmesi gereken bir kozmetik. Konu hakkında yazıya BU LİNKTEN ulaşabilirsiniz.

Missha Time Revolution Bridal Cream -Repair Firming
 (10 Eylül 2018)
Bu serinin üç ayrı kremi var cildin aydınlatılması için olan beyaz ve pembe tonlu olanları değil “sıkılaştırıcı” olanı seçtim. Yapısı oldukça yapışkan ve uyumadan 1 saat önce sürülmesi gerek ki yastık değil sizin cildiniz faydalanabilsin. Firma bunun uyarısını da nazikçe (!) yapmak ve kavanozu açtıktan sonra “yahu bu bal gibi uzuyor yoksa bozuk mu” demelerini önlemek için şu resmi kıvam hakkında bilgi sahibi olunması için satış yerlerinde paylaşmış. Kuru ciltler ve olgun ciltler bundan hiç de şikayet etmeyeceklerdir. Çünkü 1 saat sonra normal bir krem kıvamına geliyor.

Kavanozu çok görkemli. Oldukça da bereketli bir krem. İçerikteki Hexapeptide ve hidrolize kolajen formülde epey alt sıralarda yer almasına rağmen diğer destek içerikler olan Allantoin ve Niacinamide’in etkin olmasını çok beğendim. Zamanla sonuçları paylaşırım.

HC Purifying Milk Cleanser  Yüz Temizleme Sütü
(30 Eylül 2018)

HC Care yıllardır içerik ve ürün kalitesi olarak takipte olduğum bir Türk firması. Kuru ve hassas ciltler için şu an piyasada bulabileceğimiz en kaliteli ve risksiz temizleme sütünün bu olduğuna bahse girebilirim! O kadar güvendiğim bir marka. Bu temizleme sütü incecik, su gibi akışkan ama bir jel kadar iyi temizliyor. Yumuşacık, sakin nemli bir cilt temizliği yapıyor. Bir pompa ürünü yüze ovuşturarak yayıyorsunuz (ben göz makyajımı da bununla temizledim gayet güzel) Ardından ılık suyla duruluyorsunuz. İsteyen kağıt mendille de sütü temizleyebilir ama suyla temizlemek daha ferah oluyor. Sonra alkolsüz tonikle cildi sildiğinizde cildin temizliği tamamlanmış oluyor. Güçlü antioksidan içeriği sayesinde, cildi hasarlara karşı korumayı destekliyor. Doğru! Purifying milk cleanser içerik bilgilerini de koyayım resmin hemen altına…Zengin ve doğal katkıları görmeniz için:
Aynı markanın HC Foam Cleanser Yüz Temizleme Köpüğünü de kullanmıştım. Sabun içermiyor. Güzel temizliyor ancak benim gibi ağır TV stik makyajı yapanlara temizleme sütünü tavsiye ederim. Köpüğün içerik bilgilerini de buraya koyayım 🙂 İnternetten HC Care yüz temizleme köpüğü içeriğinde ne var sorusuna cevap arayanlar olursa hayrım olsun 🙂

 lr zeitgard beauty diamonds radiant youth oil
             (30 Ekim 2018)
Kuru ve mat ciltler kış aylarında daha da kurur ve rahatsız olur. Kış aylarında serum/yağlardan faydalanmak en doğrusu. Hem kızarıklıkları ve hassasiyeti de yatıştırır hem su kabını en azda tutar hem de besler. Yalnız, bu serumları seçerken içeriklerinde mineral yağ veya parafin (petrol türevleri) olmamasına dikkat etmeli. Neden? Çünkü doğal yağlarda mineraller ve vitaminler var, diğerleri ise sadece yağ! Üst tabakayı muşamba bir örtü gibi kaplayarak soğuk ve nem kaybından korur. Oysa Lr Yüz bakım yağı gibi doğal yağ karışımları seçerseniz deri beslenir ve onarılır.
İnstagramdan tanıdığım LR uzmanı, arkadaşım Dilek’e ikinci siparişimi verdim . Geçen seneden beri beklediğim yağ stoklara gelmiş 🙂
Cam bir şişe ve cam pipeti var. Çok kaliteli bir şişeleme yapılmış. Elden kaydırmamalı banyoda düşerse kırılma riski yüksek. 6 doğal seçilmiş yağdan oluşan çok zengin ve mükemmel içerikli bir bakım yağı. Üç farklı kullanımı var. İster serum gibi krem altına, ister yü kreminize karıştırarak, ister 10 damla kadar maske gibi kullanarak…
İçerik konusunda hassas olanlara bu zengin formülü görmeleri için listesini de koyuyorum buraya. Gönül rahatlığıyla kuru ve hassas ciltlerin kış aylarında kullanabilecekleri şahane bir bakım yağı. Ulaşmak ve sipariş vermek isteyenlere instagram adresi: @dilek_unalan_aloevera

Ecowell Anti Age Face Cream (30 Ekim 2019)

ICEA Sertifikalı, içeriği zararsız ama etkili bitkisel özlerde dolu, en hassas ciltlerin bile kullanabileceği yaşlanma karşıtı kremi sonunda %50 indirimden aldım. Tepsi kapaklı olması ürünün organik yapısının bozulmadan son damlasına kadar kullanılmasını sağlıyor. Dermaroller yaptığım günlerde de rahatlıkla kullanabiliyorum.

(Ecowell içerik listesi)

ACTISILK® ADVANCED FORMULA Gece Ve Gündüz Bakım Kremleri
(8 ocak 2020)

Yaşlanma hızlandığında cilt bakım ürünlerini farklı içeriklerde arıyor insan. En önemli yaşlanma sebebi metabolik faaliyet sırasında oluşan serbest radikaller! Oksidatif stres denilen, oksitleyici kararsız elektronların hücrede oluşturduğu zararı en aza indirgediğimiz sürece(serbest radikaller) DNA hasarını da büyük ölçüde önlemiş oluyoruz. Bu sadece kremlerle olacak bir onarım değil. Yaşam şeklimiz, beslenme tarzımız, yediğimiz içtiğimiz de biyokimyasal süreçte etkili olur. İpek proteini yüz yıkmama köpüğünü youtube kanalımda anlatmıştım. Çok beğendiğim bir temizleme köpüğü hem de maske olarak kullanılabiliyor. Tıklayarak izleyebilirsiniz. Şimdi de gece ve gündüz kremleri çıktı. Deniyorum ve yapısını çok beğendim. İncecik yağsız ama doygun bir yapısı var. İpek proteinli bu cilt onarım kremleri Activar AC 11’in yeni geliştirilmiş formülü Actisilk AC 12, ipek proteinli aniaging gece gündüz kremlerinin içeriği kedi pençesi, hyaluronik asit, skualen, ipek proteini ve peptidlerle dolu. Yaşlanma hisseden tüm cilt tiplerine uygun. Fiyatı 350 tl civarı ocak 2020 itibariyle

The Ordinary Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2% (22 Mart 2020)
Alkol yok, yağ yok,silikon yok ve glutensiz, susuz, cilt tonu açıcı ve yaşlanma karşıtı antioksidan seruma yeni başladım.
Sebebi yaşlanma ile beraber cildimde ton farkının renk eşitsizliğinin içeriden de tetiklenir hale gelmesi ve koyu olan lekelerin kışın bile, güneş koruması kullanmama rağmen koyulaşmaya devam etmesi. C vitamini zaten güçlü bir leke açıcı. C vitamini ile ilgili bilgi videomu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.
Sabah akşam 4-5 damla (göz çevresi hariç) uyguluyorum, üzerine leke kremimi sürüyorum. Gündüzleri SPF 50 ile korumayı asla ihmal etmiyorum ve 2 saat sonra güneş korumasını tekrar sürüyorum. Sonuçları 2 ay sonra (Haziran 2020’DE) bu yazının altında paylaşacağım.
Edit: Haziran başında, içinde daha bir haftalık ürün varken ürünü kullanmayı bıraktım. Tam bir hayal kırıklığı… Lekelerde çok minimal bir açılma olurken yenileri oluştu. Ki ben güneşten korunan bir insanım. Muhtemelen ascorbik asit %8 bana az geldi. Arbutinin de bir faydasını gördüğümü söyleyemem. The ordinary’nin kullandığım işe yarayan tek ürünü The Ordinary Aha 30% + Bha 2% Peeling Solution’uydu. Videosunu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Retinol’ünden de bir fayda görmedim… Haziran sonu 2020 Edit: Ürün bitti. Açıcı etkisini pek göremedim ama yenilenme yaşlanma karşıtı güzel sonuçları olduğunu düşünüyorum.
Peptique Anti Aging Skin Formula Extra Strength 4 Peptide
( 30 Mart 2020)

%6.6 oranında aktif peptid molekülleri içeren ultra güçlü bir onarıcı krem. Bitkisel besleyiciler karite yağı,, üzüm çekirdeği yağı, avokado ve jojoba yağının yanı sıra A,C, E vitaminleri, Allantoin, Aloe vera, Retinil palmitat ve ipek proteinleri içeriyor. Dolayısıyla ciltteki yaşlanmaya karşı savaşırken, lekelerle ve çizgilerle aynı anda baş ediyor diyebiliriz. Özellikle 45-50 yaş civarı olup, içeriden yaşlanmanın dışarıdan da izlerinin görülür olduğu, medikal estetik uygulama olanağı olmayanların köprüden önce son çıkış olarak düşünebilecekleri bir kozmetik krem. Kırışıkları oldukça yumuşatabilcek destek peptidler ve kıymetli yağlar içermesi ve yüksek içeriği aşırı hassas ciltlerde reaksiyon verebilir. Zaten “az” miktarda sürerek başlayın deniliyor. Sonra arttırın krem miktarını…
Her cilde uygun. Tamamen emilene kadar masaj gerekiyor. ABD üretimi.Tamamen emilene kadar sabah ve akşam yukarı doğru hareketlerle masajla yedirilmesi gerekiyor. Gözlerle sakın temas ettirmeyin deniliyor. Deneyeceğim. Yapısı kuru ve yağsız. Her cilt tipinin kullanabileceği bir yenileyici.

178ml olduğundan rahatlıkla 4-5 ay kullanılabilir. Altına arzu ettiğimiz serum sürülebilir. Gündüzleri mutlaka bir güneş koruması şart…
(Formülde çok çok az miktarda olsa da methyl ve prpylparaben var. FDA’nın izin verdiği yasal miktarın çok altında)
Pepticollagen
(01 Eylül 2020)

Hem yaşlanmayı önlemeye yardımcı, hem var olan yaşlanmanın farklı sorunlarını onarıcı bir bakım krem. Antiaging içeriklerin dolu dolu kullanıldığı, piyasadaki muadillerinden oldukça farklı zengin içerikleri olan Türk malı bir krem. Gurur duyabiliriz ki Peptit ve kolajen içerikli birçok “ünlü” markadan (1000-200 tl civarı olan) daha kıymetli içerikleri var!
Yaşınız 30’u geçtiyse, kırışıklık, matlık, nemsizlik, ton farkı, sarkma gibi sorunları gözle görür hale geldiyseniz kendinize hediye edebileceğiniz en bereketli ve yüzünüzü kara çıkartmayacak bir yenileyici krem… Zengin peptitlerin dışında allantoin, shea yağı, avokado yağı, üzüm çekirdeği yağı, C, E vitamini ve retinol içeriklerinin de tüm iyileşmenin inşasında mükemmel rolü var.
Ciltte gençlik hormonuna benzer etkisiyle yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı bir ürün olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim. Beyler ve hanımlar kullanabilir.
Firma sayfasından daha fazla bilgi için tıklayın
Satın almak için Tıklayın
Ürün içeriği: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Stearic Acid, Glyceryl Stearate SE, Ceteareth-25, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Palmitoyl Pentapeptide-4, Glycerin, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Cyclopentasiloxane, Collagen, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sorbitol, Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Allantoin, Retinol, Disodium EDTA.
HC Care Retinol Serum (2 Mart 2021)

Piyasadaki en makul fiyatlı ve güvenilir isim yapmış bir firmadan Retinol denemek istedim. Daha önce The Ordinary’ninkini denemiştim. Skualen içerikli olanını. Pek göze değer bir sonuç alamamıştım. Ürünü anlattığım video burada Ürün açıklamalarında gece/gündüz belirtilmemiş. Ancak retinol gece hücre yenilenmesi olduğu zaman diliminde kullanılır. Akşamları temizleme sonrası 4-5 damla yüz ve boyuna sürüp. Birkaç dakika bekledikten sonra onarıcı nemlendirici sürülerek bakım tamamlanır. Retinollü ürünler kullanılırken, gündüzleri mutlaka bir güneş koruması kullanılması şarttır. Ve retinolle beraber eğer asitli (AHA/BHA) ürünler kullanıyorsanız üst üste sürülmemesi gerek. Asitli ürünü sabah, retinolü akşam kullanabilirsiniz.

About Aysenur

Check Also

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Etmelisin?

Ağdadan canı çok yananlara, özellikle yazın kolay, acil, pratik acısız tüyleri yok etme şekli tüy …

599 comments

 1. Ayşegül hanım merhaba nasılsınız umarım iyisinizdir biliyorsunuz kasımin sonlarından itibaren söylediğiniz gibi düzenli olarak cilt bakım rutinimı yaptım.camblaude leke ,caudale nemlendirici tonik spf düzenli kullandım bu bakımları yaptığım için kendimi iyi hissettim ancak lekelerim ile ilgili henüz bir gelişme yok Mardin’de baby face beauty tilyum lazer uygulaması yapan bir merkezde bu uygulamayı yapmamı önerir misiniz ,(merkezde bu uygulamayı bu konuda eğitim almış bir estetisyen yapıyor dermatolog değil yani)düzenli bakım ve koruma ile bu bakımdan sonuç alır mıyım sizce ya da lekelerin geri gelme yüzdesi kaç. Nemlendirici kremim bitti caudale kullanıyordum ,dokusu çok güzel sadece yüzümü HC sütle yıkayıp tonikle sildikten sonra bir kuruluk gerginlik hissediyordum. Sizce tekrar onu mu alayım yoksa daha önce kullandığım HC anti-wrinkle serisini mi alayım, Bir de hcnin retinollü ,c vitaminli yeni birkaç ürünü var onları mı tavsiye edersiniz. Belki sizi rahatsız ediyorum ama artık cildimle ilgili hata yapmak istemiyorum size güveniyorum çok teşekkür ederim var olun 🙏😘

  • Bir de göz çevresi kremi olarak HC ye devam edeyim mi .

  • Elif Hanım,
   thulium lazer ile evet lekelerin derin tabakalara kadar silinmesine oldukça iyi sonuçlar alınıyor. Bu lazer ışını renkli olan (melanositleri) yerleri hedefler. Ve minik bir hasar oluşturur. Amaç derinin kendini onarma prensiplerine dayanana bir uygulama.
   Çok önemli olan bu onarılma süresince ve sonrasında ASLA güneşle temas olmamasıdır. Yoksa renk hücreleri yine koyulaşmaya başlar.
   Ben 2 seans yaptırmıştım 2 sene önce ve çok memnun kalmıştım. Üçüncü seansa gidemedim. Bu lazeri 2 seans yapıp bırakamazsınız. 4 seans gerekir.
   Doktorum da salgında hayatını kaybetti 🙁 Çok üzgünüm. Türkiye’nin en kıymetli dermatologlarından biriydi.
   https://www.youtube.com/watch?v=FrQkSHNHNoE&t=338s ve bu https://www.youtube.com/watch?v=7Dx91Y001TE&t=147s
   HC anti wrinkle serisi serumuyla beraber çok iyi bir seridir. Kullanmaya devam edin bence.
   Temizlemede sütle yapmanıza rağmen gerginlik olması çok enteresan? Acaba sütü yüzünüzden durularken kullandığınız musluk suyu çok mu klorlu?
   İsterseniz misel su ile temizleyin. Kurulma gerilme yapmaz.

   • ayşenur hanım çok tşk ederim cevabınız için belirttiğim gibi p.tesi günü baby face thulium lazer yaptırdım, yaptırdığım bayan la roche un redermic-R diye retinollü bi krem verdi güneş kremi olarak da Dr.formula diye bi krem.ayrıca genosys diye hem faktörlü(30) hem de renkli bi krem daha var onu da önerdi ,bu konudaki görüşünüzü merak ediyoum.sabah hc nin sütüyle yıkıyor tonikliyor,hc c vitaminli serumu sonra da bu güneş kremini sürüyorum aile sağlığı merkezinde çalışıyorum bilgisayar ekranıyla biraz haşır neşiriz umarım zararı olmz, gece de yine sütle yıkıyor tonikliyor bu retinolü sürüyorum siz ce yalnış bi adım var mı bu adımlar da ya da kaç güne kadar devam edeyim bu şekilde. işlemi yapan hanım efendi nemlendirmeyin bırakın deriniz biraz dökülsün p.tesi gelin bir şeker peeling de yapalım dedi.şimdi sorum şu malum bizim havalar ısındı mardinde ikinci seansı yaptırabilirmiyim sizce ve bu mevsimde retinolü kullanmam doğru mu ,ayrıca güneşe karşı ne zmana kadar üst düzeyde korunmalıyım ,sizi yoruyorum hakkınızı helal edin iyi ki varsınız zira sizden başka kimseye güvenemiyorum artık,sağlıklı günler:)

    • Elif Hanım,
     Verilen ürünler gayet akıllı seçimler ve doğru.
     Uygulamanız da doğru. Sabah C vitamini, akşam retinol lazer sonrası cildi en güzel yapılandıracak en iyi seçimler.
     Retinol EN AZ 3 ay kullanılmalı. Şimdi aylardan mart. Nisan mayıs haziran retinolü kullanıp bitirebilirsiniz. Bir şartla aman gözünüzü seveyim, SPF kremi, 2 saatte bir yenilerseniz.
     Yani sabah (zaten Uv 11 den itibaren sert geliyor) 11’de sürdünüz diyelim, saat 13’te ve 15’te tekrar sürerseniz sorun olmayacaktır.
     Çalışırken ne kadar mümkün ben de bilmiyorum ama cep telefonunu bu saatlere kurarsanız, sizi uyarır şu 3 ayı bitirirsiniz.
     Yok ben süremem derseniz TOZ şeklinde SPF ‘lerden de yararlanabilirsiniz. Çabuk uygulanır. Daha pratiktir. https://www.youtube.com/watch?v=xzEnEJa_DT0
     Ben olsam, thulium lazer yapılmış bir cilde şeker peelingi yapmam. Ama tabii estetisyen sizin cildinizi benden daha iyi biliyor çünkü gözle gördü. Ben sadece konuştuklarımıza göre değerlendiriyorum.
     İkinci seansı da yaptırın ama dediğim gibi 3 ay, retinolü kullandığınız süre boyunca çok iyi korunun.
     Thulium lazer size 1,5 ay boyunca hızlı yenilenme yapacak bu süre içinde retinolü kullanmasanız bile çok çok iyi UV^den korunun.
     En büyük hücre düşmanı güneş ışınları maalesef.
     Hakkım helal olsun.
     Sevgilerle

     • Cevapladiginiz için tekrar teşekkür ederim nemlendiricime başladım çok yoğun olmasa da sürüyorum zira onu kullanmadigimda cildimi savunmasız hissediyorum.umarim herşey çok güzel olur, sizin gibi.. sevgiler 🙏😘

     • Ayşenur hanım az önce YouTube kanalımızda gezinirken güneş kremlerinde olmaması gereken iki madde siralamissiniz ne yazık ki yeni aldığım yani baby face yaotirdigim merkezden satın aldığım güneş kreminde aquadan sonra yani ikinci sırada ‘Octcrylene’ var ne yapmalıyım şimdi yeni de aldım😔 ayrıca iki yaşındaki oğlumu çok aşırı olmasa da halen emziriyorum retinolu kullanmamın bı sakıncası olur mu onun açısından çok tşk ederim sevgiyle kalın.

 2. Ayşenur hanım merhaba ,bahsettiğiniz ecowell serumundan ben de aldım bilseydim böyle bir ürünü almazdım… ,dermaroller yaparken kullandım o kadar şaşırdım bu ürüne hayal kırıklığı yaşadım….. sanki yumurta akını sürmüş gibi oldu yüzüm kurudu gerildi aynı yumurta akının bıraktığı o kalın tabaka oluştu öyle parlak öyle gergin çok rahatsız oldu yüzüm anlayamadım bu nasıl bir serum ,,bence başarılı olmadığı için bu kadar indirime girdi veya bu ürün bozulmuş …oysa ki son kullanma tarihine çok var üstelik iki kutu aldım ,….Siz kullandınız mı serumu sizde yorum yapar mısınız lütfen …bu serumu verecek birileri olsa yollardım ilk kez kullandım ve çok hijyen bir ambalajı var çok üzgünüm param çöpe gitti ve serumum yok şimdi…hassas kuru bazen karma cildim zaten dermaroller işlemi hasar oluşturuyor bir de bu serum mahvoldu yüzüm .
  Bana lütfen dermaroller yaparken kullanabileceğim yabancı marka serum yazar mısınız ama lütfen ampul serum olmasın yaşım 59 hassas kuru cildim bazen alnımın orta kısmı yağlanıyor .Teşekkürler güzel insan .

  Dermaroller ile kullanılan serumlar yazınızda bazıları yok belki güncellemek gerekir (eskilerden)

  • Aynur hanım,
   Ben serumda böyle bir şey yaşamadım? Bence firma ile irtibata geçin. Eco sertifikalı bir marka bu kadar kötü bir durumda size mutlaka yardımcı olacaklardır. Merdivenaltı bir firma değildir.
   Dermaroller ile kullanacağınız en iyi içerikli serum Cyrene matrix serum. İçeriği en temiz serumlardandır.
   Kırışıklıklar + nem derseniz de peptidli serumu öneririm
   https://cyrene.com.tr/products/hyaluronic-acid-peptide-serum
   sevgiler

 3. Ayşenur Hanım Selamlar,

  Öncelikle sabrınız ve ilginiz için size teşekkür etmek isterim.Yaşım 42 8 yıldır tüp bebek tedavisi görmekteyim.
  Yanlış operasyonlardan dolayı regl döngümü yaşayamıyorum.Cilt yapım genel olarak karma daha çok yağlı,gözenekli,donuk ve elastik yapısı günden güne daha kötüye gitmekte olan bir cilde sahibim.Çenemin alt tarafında sivilcelenmeler var son bir kaç aydır.Göz yapısı mimiklerden dolayı ince cizgiler ve sarkmalar var.
  1,5 aydır kullandığım hiç bir ürün kullanmıyorum tüm malzemelerim bitti ve nasıl bir yol izlemem gerektiğine dair size danışmak istedim.

  Eğer bana da vakit ayırır ve yönlendirirseniz memnun olurum.

  Şimdiden çok teşekkür ederim.Donanımınıza ve enerjinize hayranım.

 4. Ayşenur hanımcım merhaba ben cildime temizleme nemlendırme koruma vs. Bakımlarını yapıyorum fakat siyah noktalar gecmıyor burnumda kıl koku mu anlamıyorum. Birde goz altımda cok kucuk gozukmeyecek derecede yag butonları var bir caresı varımdır bunun senin bilgin varmı. Saglıcakla kal. Şimdiden çokkk tesekkur ederim

 5. Merhaba ayşenur hanım ben 23 yaşındayım ve cildim sürekli yağlı bir cilt oldu yanaklarımda yağlıdır. Beslenmemi dikkat ettiğim dönemlerde çok sivilce problemi yaşamadım size sorum dermaroller gözeneklerimi açar veya tehriş eder diye korkuyorum sizden cilt yenileyici bir peeling tavsiyesi istiyorum ve de yüz temizliğinde çeşitli fırçalar kullanılıyor ben slikon başlıklı bir fırça kullanıyorum ince uçlu tel fırçalar cildime zarar verir çizer diye korkuyorum fakat daha iyi temizlediğini iddia edenlerde var siz ne düşünüyorsunuz. Yüz kesesi hakkında ne düşünüyorsunuz.

  • Merhaba Yasemin hanım,
   Bir kere önce size şu soruyu sormam gerek: Cilt bakımınızı nasıl yapıyorsunuz?
   Anladığım kadarıyla ne temizliyor, ne nemlendiriyor, ne haftalık bakım yapıyor, ne yağlanma karşıtı bir işlem uyguluyorsunuz.
   Yoksa , bana “şunu şunu kullanıyorum geçmedi” diye yazardınız…

   Şimdi:
   1) Yağlı ciltler için bu videomu izleyin tek tek ne yapmanız gerektiğini anlattım => https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ

   2) SLS içeren kazıyıcı jellerle yıkayıp hiç bir şey sürmeden günü geçiriyorsanız cilt gitgide daha da yağlanır ve sonunda kocaman gözenekli bir yağlı yüzeye dönüşür.
   Yanlış bakım da cildi “yağ içinde” bırakır. Polikistik over gibi bir rahatsızlığınız varsa o da içeriden çok yağ çıkmasına sebep olan bir hormonu çoğaltır.
   gözenek neden irileşir ?=> https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8

   3) Dermaroller yağlı cildi DÜZELTMEK için işe yaramaz. Doğru cilt bakımının 3 adımını düzenli yapmıyorsanız dermaroller ile gözeneklere HİÇ BİR ŞEY yapamazsınız.
   Birkaç gün deri sağlıklı gibi olur, 3-4 ncü gün yine yağlanır ve gözenekler açılır.
   Bu videoda anlattım lütfen kulak verin.ÇOK ÖNEMLİ! => https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0&t=60s

   4) Temel bakım dediğimiz temizle+nemlendir+koru => bunları yaparsanız zamanla yağlanma kontrol altına alınır(Eğer bir hormonla prb.yok ise) Buna ek olarak haftada 2 kez peeling+kil maskesi uygulayın
   detay => http://aysenuryazici.com/hangi-cilde-hani-kil-maskesi-secilmeli-sacli-deri-icin-hani-kil-uygun/
   Yeşil kil maskesini tozu, yeşil çay demleyerek bu suyla boza kıvamına getirip kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

   Yağlı cilde :Haftalık bakım nedir => http://aysenuryazici.com/yuz-peelingi-nedir-ne-ise-yarar/

   BU SORUNUZU DA BURAYA KOPYALADIM. DEMİŞSİNİZ Kİ AYRI BİR NOTTA: “Merhabalar dermaroller, yuz keselerı ve temızleyıcı fırcalar,vakumlu urunler ve metal komedonlar sızce cildimıze zarar verır mi?siyah noktalar ıcın gercekten ıse yaran bır urun var mıdır?? Ve yaglı cıltler ıcın derı soyucu peeelıng oner misiniz?”
   Deri soyucu değil, ölü hücrelerin olduğu “o kalınlaşmış eski tabakayı” atmaya yardımcı diyelim. Deriyi soymuyoruz.
   Nazikçe eksfolie ediyoruz.Yani yavaş yavaş ölü hücreler arası çimentoyu söküp dökülmelerini sağlıyoruz. Ve bunu deriyi hırpalamadan yapıyorsunuz.
   Ben (şahsi fikrim) titreşimli temizleme aletlerine karşıyım yağ salgı bezlerini tahrik ettiğini düşünüyorum. Onun yerine ya silikon fırça ya da babmbu kömüründen konjac sünger daha doğru olur.

   Yağlı ciltler, doğru temizleme yaparlarsa ve düzenli maske kullanırlarsa siyah nokta oluşması durur. Bunu hem günlük hem haftalık bakımla sağlarsınız. Haftalık bakımda zaten peeling vardır. Ben granüllü peelinglerin yüzü çizdiğini, kille peeling yapılmasının veya enzim peeling denilen asitlerle yüzeyin soyulmasını daha güvenli buluyorum.
   Bakım rutininiz sırasıyla şöyle:
   1) Caudalie Vinopure Purifying Gel Cleanser veya https://www.ayisigiorganik.com/logona-organik-nane-ve-hamamelis-ozlu-temizleme-kopugu-100ml ile köpürtüp durulayın.
   Tonikleyin https://www.ayisigiorganik.com/logona-organik-nane-ve-hamamelis-ozlu-tonik-125ml (tonik yüzeyin pH’ını düzenler. )
   2) SADECE AKŞAMLARI bu adımda https://www.watsons.com.tr/p/nipfab-teen-skin-yuz-pedi-80-ml-37891 bu pedden bir tane alıp cildi silin. Atın durulanmaz. (Salisilik asitle peeling yapar)
   3) Yağlı cilt nemlendiricisini sürün => https://www.watsons.com.tr/p/nipfab-teen-skin-nemlendirici-krem-40-ml-37890
   3 SADECE SABAHLARI güneş korumasını uygulayın
   https://www.dermoeczanem.com/cosmed-yagli-akneye-egilim-gosteren-ciltler-icin-gunes-kremi-spf50-50-ml

   Akşam bunları silikon başlıklı fırçanızla BASTIRMADAN nazikçe dairesel hareketlerle çevirerek temizleyip, tonikleyip , NİP pedinizi uygulayın.
   Bakımınız budur.
   Yüze keseye gerek yok. Peelingler kese yapıyor yani o bahsettiğim ölü tabakayı atıyor. Hem kese hem peeling yapmayın deriyi tahriş edersiniz.
   sevgiler

   • Cok tesekkur ederimmmmmm. İyiki varsın. Ne kadar tesekkur etsek azdır size ne mutlu ki arastırıp bizlere sunmaktan gocunuyorsunuz yuzunuz kadar guzel kalbiniz kadar iyi omrunuz olsun. Sızı seviyorum 😻

 6. Merhaba aysenur hanım 38 yasindayim…normalde 2 yil oncesine kadar aydinlik lekesiz guzel bir cildim varken artik ton farkliligi olan kucuk kahverengi lekelenme baslaysn ve buyuk gözenekli cildim var su an…kuru ve hasas normalde cildim..duzenli nemlendirici kullanip temizlerim cildimi o kadar simdi neyi nasil kullanacagimi bilmiyorum gercekten
  1- alin bölgem ve kaşlarimim ortası goz hassasiyetimden kirismaya basladi
  2- göz kapagim şiş yapida ve sarkmasindan endise ediyorum ilerde
  3-goz altlarim hafif çökük ve yorgun
  4-kuru ve hassas cildim vsr..yüzümu yikadigimda hemen nemlendirmem gereken ve artik buyuk gozenekli ve hafif lekelenmeler goruyorum açik tenliyim
  Nerden nasil baslamaliyim bilmiyorum bana yardimci olup urunler onerirseniz bir an once baslamak istiyorum

 7. Selamlar Ayşenur hanım ,
  La Roche Posay Hyalu B5 Serum işlem sonrası demiş ,(dermaroller ile olmaz )anladığım o . içeriğini kopyaladım yorumlar mısınız lütfen.
  Dermarollertürkiye’den hylu serum siparişi verdim henüz ulaşmadı ,göndermezlerse alternatif olarak bu serum sizce nasıl derma roller ile kullanılır mı teşekkürler.

  AQUA / WATER • GLYCERIN • ALCOHOL DENAT • PROPYLENE GLYCOL • PANTHENOL • PENTYLENE GLYCOL • DIMETHICONE • PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES • PPG-6-DECYLTETRADECETH-30 • GLYCERYL ISOSTEARATE • MADECASSOSIDE • SODIUM HYALURONATE • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • DISODIUM EDTA • HYDROLYZED HYALURONIC ACID • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • BUTYLENE GLYCOL • TOCOPHEROL • PHENOXYETHANOL • PARFUM /FRAGRANCE

 8. Merhaba Ayşenur hanım,
  Tüm sorulara özenle ve sabırla verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler. 53 yaşındayım, cildim kuru, hassas ve bazen kızarıklıklar oluşuyor. Cilt bakımın için hangi nemlendirici, serum, göz kremi, bakım yağı veya destek ürünlerini (hyluronic asit, vs..) önerirsiniz. Çok teşekkürler, sevgiler…

 9. Ayşenur hanım,peptique krem aldım içim biraz kuşku doldu sebebi ambalajının jelatini olmayışı ve kremin kapağını açınca krem deliğinin ucunda boş görünmesi gerekirken krem ucundan görünüyordu ,normal olarak kapağını tamamen çıkardığınızda folyo olması gerekmez miydi folyo ucundan çıkarılıp kapak öyle yerleşir ….yapısı dediğiniz gibi kuru ve mat ,,sanki süresi dolan ve garip bir koku alan bayat kozmetikler gibi kokuyor ,,,size sorum şu siz aldığınızda ambalajı nasıldı ve kokusu nasıl .
  Başka bir yerde denemiş görmüş değilim belki de ambalajı da kokusu da öyledir.
  İlk önce dirsek içinde denedim fazla sıkmışım epey uğraştım yedirmek için ama emmedi, belki kollarımda banyo sonrası sürdüğüm nemlendiriciler yüzündendir diye kendi haline bıraktım, biraz sonra baktığımda ise sanki mum sürmüşüm krem peeling gibi pıtır pıtır kolumdan ovaladıkça dökülmeye başladı 🙁
  Narecza.’dan aldım korona yüzünden ambalajını kapıda açıp dışarıda bıraktım ,korona sayesinde şaşkına döndük adeta :))
  Durum böyle olunca yüzüme sürmeye cesaret edemedim daha ,iade edemem çöpe gidecek olan ikinci krem olacak galiba ,….diğer krem missha’dan bridal tone up kremi pembe olan sandım ki yüzüme pembe renk getirecek soluk yüzüm renklenecek 🙂 maalesef beyaz olduk ve kuru geldi cildime altına lr’ın yağını sürmeme rağmen sanki mineral güneş kremi sürmüşüm gibi kuruluktan pütür pütür oluyor, aldım atamam o şekilde kullanmaya başladım gündüzleri ,yaz geliyor belki cildim de yağlanır ,
  Peptique kremini aldığınız günü hatırlıyorsanız ne olur kafamdaki sorulara cevap olacak açıklama yapar mısınız ambalajı, kokusu ,yapısı ve cildinizde nasıl duruyor kullanmaya başladığınız an itibariyle memnun musunuz ?.
  Hassas karma bazen kuru cildim ,sizin de öyle galiba.
  Son olarak siz nereden almıştınız .Kolaylıklar diliyorum Ayşenur hanım çok teşekkürler ediyorum her zaman cevap verdiniz bizlere sağlıklı günler dilerim hoşça kalın.

  • Aynur Hanım Merhaba,
   İçiniz rahat olsun 🙂 Ben de aldığımda kapak altında jelatin yoktu. Bu ABD’de kanserojen etki yaratıyor diye kaldırıldı. Çoğu firma artık kullanmıyor. Krem yogun kıvamda, oldukça kuru gibi ama yoğun, yedire yedire sürüyorsunuz. Kokusuna gelince içinde parfüm renklendirici vs gibi cildi alerji ve tahriş edici bir madde olmamasından dolayı üründen hiç bir koku alamazsınız, kokusuz ve renksizdir.Sizin de benim de algıladığımız o kartonumsu (ben öyle tabir ediyorum) koku içindeki hammaddelerin kokusudur . Bu ithal bir ürün ve sağlık bakanlığı firmayı nasıl yönlendirirse öyle uygulma yaparlar. Bu ürün ülkede 12 yıldır satışta.
   Hiç jelatin ambalajı olmamış. Zaten en önemlisi bizim için, kutunun içindeki “sertifika” ve kutunun üstündeki hologramdır .Bu da Amerika’dan ürün nasıl geliyor ise o şekilde kullanıcıya ulaştırıldığını gösteren bir belgedir. Sadece kutunun yanına mecburi olarak yasa gereği Türkçe sticker yapıştırılır (sağlık bakanlıgı mecbur kılar) . Son kullanma tarihi benimkinin altında 2020 yazıyor. Bu da Aralık 2020 ye kadar bitirmeniz gerektiğini gösterir. Eğer sizinkinde de tarih yazıyor ise ona göre değerlendirirn.
   Peptide kremden çok sürmüşsünüz anlaşılan 🙂 Bir nohut kadar miktar tüm yüze yeterli.Eğer boyun ve dekolteye de sürüyorsanız 2 nohut büyüklüğünde masajla yedirmeniz gerekiyor.
   Çok sürerseniz tüm kremler nemi uçtuktan sonra silgi gibi dökülür..
   Siz çok sürmüşsünüz hem de başka kremlerin üzerine …Ondan öyle oldu.
   Ben Nar eczadan almıştım. Güvenilir bir yerdir. Dermoeczanem ve nar ecza en çok kozmetik aldığım yerler…
   Akşamları temizleme sonrası masajla sürüyorum. Sabah da öyle. Üzerine SPF 20 nuxuriance koruma kullanıyorum. Evet yapısı kuru ve mat. Ama üzerine güneş koruması sürüyorum ve cildim kuru durmuyor.
   İthal eden şirketin telefonu 0212.541.50.45 lütfen arayın ve bilgi edinin. Ben tüketicinin bu hakkı olduğunu içinizin rahat etmesi için konuşmanız gerektiğni düşünüyorum.
   Sevgiler

 10. MErhaba,
  28 yaşındayım HC Anti-Wrinkle Serum Kırışıklık Karşıtı Bakım Serumu kullanmam uygun olur mu ? egzamalı bir cilt yapısına sahibim aynı zamanda . bha ardından+ bu serum ve önereceğiniz nemlendirici kremi uygulamalımıyım sizce ?

  Teşekkür ederim .

  Cilt sıralaması :
  Misel su
  bha
  serum
  nemlendirici
  güneş kremi
  Bu şekilde mi olmalı ? birde bha ve serumları ara vererek kullanmalı mıyım ? yoksa ölene kadar kullanacak mıyım ?

  • Merhaba Büşra Hanım,
   Yaş alma 26-27 Civarı deri altına başladığından, biz antiagingleri (yaşlanma karşıtı olan) ürünleri 27 yaş itibariyle kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu yaşlarda deri altına başlayan yavaşlama 3-4 yıl sonra yüzeyde görülmeye başlanır. Yaşam şekliniz ne kadar güneşte vakit geçirdiğiniz, beslenme şekliniz, insülin direncinizin olması, tiroidinizin olması vb birçok faktör erken yaşlanmayı tetikler.
   Bu yazımda anlattım http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/antiaging-ne/

   Eğer, erken kırışıklıklar başladı diyorsanız evet HC care seruma sabah akşam 2-3 damla krem öncesi başlayabilirsiniz. Yaş almanın önü kesilecektir.
   Evet sıralamayı dediğiniz şekilde yapıyorsunuz.
   BHA ‘yı komdeonlar veya kızarıklık, gözenek, veya parlama yağlanma için kullanıyorsanız sorun gidene kadar kullanırsınız. Geçince, artık doğru bakım da yapıyorsanız kullanmanıza gerek kalmaz 🙂
   sevgiler

 11. merhaba ayşenur hanım ben 28 yaşında bi bayanım göz altlarımda yeni çizgilenmeler başladı ve göz altım biraz koyu su içmeyi sevmediğim için…aynı zaman da göz altlarım çok kuru vee elmacık kemiklerimde ağda yanığı kaldı hafif yoğun değil burun kenarlarında kılcal damarlarım var yüzüm solgun acaba yardımcı olur musunuz? lütfen
  sevgiler…

 12. Merhaba Ayşenur hanım. 🙂 ben 40 yaşındayım ve genel olarak toparlama amacıyla Strivectin tl Tightening Face Serum u kullanmak istiyorum. Ancak bulamıyorum 🙂 Acaba onun yerine tavsiye edeceğiniz bir ürün var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim

 13. Merhabalar Ayşenur hanım sizi yeni keşfettim ve iyi ki keşfetmişim. 😍 Ben 28 yaşındayım alın bölgemde ve kaş arasında mimiklerden olma çizgiler var ben şunu sormak istiyorum PCO maskeyi bu kırışıklıklar için kullanmam uygun mudur? Ya da sizin bu konuda bana önerebileceğiniz bir şey var mı? (Yüzümü her sabah ve akşam temizledikten sonra hyaluronic acidli anti aging serum ve ardından nemlendiricimi kullanıyorum aslında faydasını gördüm ama daha etkili bir çözüm var mı?) 🙏 Şimdiden çok teşekkürler… 😘 İyi ki varsınız…

  • Sümeyye Hanım Merhaba,
   Doğru bakım uyguluyorsunuz.. Hyalüronik asit cildi suya doyurur ve suyu tam olan cilt doğru yenilenir.
   Bu yazıya göz atmanızı rica ediyorum => http://aysenuryazici.com/mimik-cizgileri-mimik-kirisiklari-nasil-giderilir/
   PCO maskeyi evet kullanabilirsiniz.
   Haftada 2 gece temizlenmiş cilde maskeyi uygulayın. 30 DAK sonra maskeyi çıkartın, kalan sıvıcı tüm yüze yedirin ve başka hiç bir kozmetik sürmeden uyuyun.
   12 Maskeyi 1,5 ayda bitirdikten sonra devamlılık için 15 günde bir maske uygulayın.

   Daha hızlı çözüm alın ortasına botokstur.
   Çok etkilidir. Bir zararı yoktur. İlkini 6 ayda bir yaptırırsınız. Üçüncü botoks 8 ayda bir olsa yeterlidir.
   Pratik ve kısa çözümdür. Ne kadar erken başlarsanız kırışığın o kadar derinleşmesini engellersiniz.
   Bu videoya bi bakın lütfen https://www.youtube.com/watch?v=qwlHL3yFecM&t=180s

   sevgiler

 14. Ayşenur hn merhabalar;
  2 yıl kadar önce allerjik olan cildim nedeniyle sizden tavsiyeler almıştım ve allah razı olsun gerçekten onca dr un yapamadığı şeyi sizin temiz içerikli ürünleriniz sayesinde başardık. Alerjim yatıştı ve cildime artık nemlendirici sürebiliyorum. Tabii kadınların ciltle ilgili sorunları hiç biter mi 🙂 size bu defa sormak istediğim cilt lekesi. yüzümün bir iki noktasında var ama giderek büyüyor sanki. 42 yaşındayım ve yalı bir cilt yapım olduğu için hafif sarkmalarım başladı bu arada. Günlük olarak esthederm hyoluronic nemlendirici kullanıyorum. haftada iki dermoroller yapıp, birinde PCO maske, birinde hyoluronic serum yapıyorum. Nem ve kaşıntı sorunum vardı. Oldukça iyi diyebilirim şimdi. Gündüzleri Heliocare güneş koruyucu sürmeden çıkmıyorum ama yine de göz altımdaki leke büyümeye devam ediyor. bunun için ne yapabilirim size danışmak istedim. Hiules marka serum ve nemlendirici işe yarar mı acaba ya da Esthedermin retinolünü mu başlasam? ya da sizin önereceğiniz başka ürün var mıdır? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. teşekkürler.

  • Nuray Hanım Merhaba,
   Lekeler 40’lı yaşlardan sonra içeriden hormonla olarak da koyulaşmaya meyillidir. Çünkü hem su tutma kapasitesi düşer cildin hem de pigment üretiminde sorunlar olabilir.
   Sadece leke üzerine sabah akşam leke açıcı bir serumdan 1 damla yedirip, sonra nemlendiricinizi ve güneş korumasını uygulayınız.
   (göze kaçırmayın lütfen) https://www.turuncukasa.com/ddf-dark-spot-minimiser-targeted-correcting-serum-15-ml-3732?search_query=leke&results=271 veya https://www.narecza.com/institut-esthederm-esthe-white-anti-dark-spots-serum-30-ml
   Yağlı ciltler için esthederm’in propolisli serum ve kremlerinin çok iyi sonuçlar verdiğini gözlemledik yazıştığım hanımlarla.
   Alerjiye meyilli ciltlerde yaza giderken retinollü ürünleri pek tavsiye etmiyorum. Propolisli seriye başlamanız daha iyi olacak diye düşünüyorum.
   Ayrıca göz altındaki lekenin gözle görülür şekilde büyüdüğünü gözlemlediyseniz bir dermatologa görünün lütfen.
   Belki lazer ile kısa bir çözüm verebilir.
   Sevgiler

   • Ayşenur hanım cevabınızı yeni gördüm çok teşekkürler 🙂 Cildimdeki lekelenme için Schussler tuzlarından faydalandım. Bu tuzları bilen bilir bilmeyen için kısaca şöyle söyleyim bunlar temelde 12 tane doku tuzu. Yani aslında dokularımızın içinde bulunan mineraller. Eksikliğinde hastalıklar meydana geliyor ve eksiklikleri eğitimli eczacı ve doktorlar yüz okuma yöntemiyle tespit edebiliyor. Karantina döneminde Ankarada konusunda çok iyi bir eczacı olan Tuğba hanıma yüz okuma yaptırdım sağolsun ve önerdiği 2 tuzu (numaralarını buraya yazmak istemiyorum çünkü bunlar sadece lekelenme için verilen tuzlar değil) 1,5 ay boyunca kullandım. Sonrasında (hiç dikkat etmemişim) bir gün aynaya bakarken lekemin yerinde olmadığını gördüm ve çok şaşırdım. 🙂 Zaten Tuğba hanım yüz okuma yaparken de söylemişti lekeleriniz var diye. Yani demek istediğim şu ki sizin dediğiniz gibi lekelerimiz bazen içeriden bir şeylerin eksikliğinden kaynaklanıyor. Bunu birebir tecrübe ettim. Eksikleri yerine koyunca leke gitti.
    Şimdilerde cildimdeki sarkmayla savaşıyorum. Yüz yogası dersleri aldım onu düzenli olarak yapmaya çalışıyorum. PCO maske ve hyuluronic asit serum ve kremlerinden faydalanıyorum. Mutlaka dermaroller yapıyorum. Gece uyumadan mutlaka cildime kuşburnu çekirdeği yağı ile masaj yapıyorum ardından Gua Sha taşı ile masajlıyorum. Bu arada Schussler tuzlarına devam etmemi önerdi eczacım hala cilt tonum eşit değil çünkü.
    bunun dışında özellikle cildimdeki sarkmayı toparlamaya yönelik bir öneriniz olursa çok sevinirim ve memnuniyetle uygularım. Çünkü siz gerçekten konusuna çok hakim ve en önemlisi insanların sorunlarına önem veren bir insansınız. Siz olmasaydınız cildimdeki sorunlarla nasıl baş ederdim bilmiyorum.
    Size çok ama çok teşekkür ediyorum. Herkesin her mailine sabırla yanıt verdiğiniz ve bizleri dinlediğiniz için.
    Sevgiler Nuray.

    • Nuray Hanım Merhaba,
     Evet biliyorum bu mineralleri. Kızkardeşim Almanya’da yaşıyor ve doktoru bunlardan vermişti. Sonra uzman Eczacı Serpil Aşar hanımefendinin bir videosundan detay öğrenmiştim.
     Çok da güvenilir, akıllıca, doğaya yakın ve bilimsel bulmuştum. Bunca cep telefonu bilgisayar ağır metal bombardımanı arasında herkesin farklı bir dizi reaksiyon geliştirip yorulması, lekelenmesi, stres olması vs normal…
     O kadar çok kirlenerek yaşıyoruz ki içeriden eksileni kremle tamamlamanın ne kadar zor olduğunu anlatmaktan ben de yoruldum inanın.
     Yüz yogasına ben de katılıyorum çok iyi bir kas kuvvetlendirme yolu . Ama başlamak isteyenlere de aynı şeyi söylüyorum: Başlarsanız bırakmayın.
     Kasları çalıştırmış bir halterci sporu bırakınca ne oluyorsa yüzünüze de o olur diyorum. Sarkarsınız!
     Yoga, gua sha, dermaroller, düzenli koruma ve nemlendirme + PCO ile aldığınız sarkma karşıtı etken serum size yeterlidir.
     Başka bir artıya gerek yok.
     Pco’yu haftada 2 kez gece uygulayıp, 12 maske bittiğinde, haftada 1 , sonra 14 günde bir kullanarak sürekli destek haline getirebilirsiniz.
     Sevgilerle

 15. zorah biocosmetic argan yağını nerden satın alabilirim.

 16. Ayşenur Hanım merhaba,

  pco maskesini kullanmak için belirli bir yaş dilimi var mıdır? 35 yaşındayım kullanabilir miyim?

  • Yaş dilimi yoktur, leke, matlık, kırışıklar ve yenilenme ihtiyacı varsa kullanabilirsiniz.
   Haftada 2 kez (gece ) ullanın ve 12 maskeyi 1,5 ayda bitirdikten sonra 15 günde 1 kullanarak devamlılığı sağlayın.
   sevgiler

 17. ayşenur hanım merhaba kurudan karma yağlıya dönük bir cildim var. mat bir görüntüsü olsada yüzümün t bölgesi çok yağlı. HC nin antiwrinkle setini aldım kullanmaya başladım. hatta yine hc nin güneş koruyucusunu kullanıyorum. 15 gün oldu ama cildimde iyileşme olmaması ile birlikte yağ butonları ve sivilce yaptı. şimdi ben sorun güneş kremi çok yağlı ondan mı yoksa serum krem yada köpükle mi alakalı anlayamıyorum. he bide yine hc nin olan misel suyunu da kullanıyorum.

  Sizce ne yapmalıyım.

  • Pınar Hanım Merhaba,
   “32 yaşındayım göz çevrem için de yves rocher anti age globale bugün başladım. 1 kes de dermoroller yaptım janssen in hyrolonik asit serumunu kullandım.” demişsiniz. Bunu da ayrı bir notta yazmışsınız. Buraya kopyalayıp size öyle cevap yazayım dedim.
   Kurudan, karmaya, yağlıya dönük cilt olmaz. Bu tanımlamadan anladığım şudur: Cildiniz çok susuz. Su eksik, kazıyıcı temizleyiciler kullanmışsınız ve cilt susuz olmasına rağmen kendini savunmak için aşırı yağ üretmeye çabalamış ve cilt bakımının adımlarını eksik/yanlış yaptığınızdan derinin yağ/su dengesi bozulmuş.
   Bu anlattığınız ani hormonal değişimlerden de olur. Mesela yeni evlenen kuru ciltli hanımlarda hormonal değişimlerle beraber aşırı yağ üretimi salgılanmaya başlıyor.
   T bölgesinde yüzün diğer yerlerinden çok daha fazla yağ salgı bezi olduğundan ve daha kalın bir deri olduğundan en kuru ciltlerde bile T bölgesi yağlıcadır.
   Kullanığınız set bu sanırım
   https://www.hc.com.tr/hc-kirisiklik-karsiti-set
   1- Köpük seçtiniz -sette seçmeli bu temizleme ürünleri-temizleme için demek ki. Köpükle durulayıp arındırdıktan sonra serumdan 2-3 damla tüm yüze yediriyorsunuz. Üzerine bir leblebi büyüklüğünde kremi uyguluyorsunuz.
   Gündüzleri de SPF korumayı sürüyorsunuz. Peeling jeli ya sabah ya akşam kullanın. Her ikisini üstüste kullanmayın. Köpüğü mesela sabah, peeling temizlemeyi akşam kullanın.
   Kremi çok mu sürdünüz acaba?
   Ya da peeling jel ve köpüğü beraber ve sık yaparsanız da gözenekleri tahriş edersiniz sivilce oluşabilir.
   Bakın, misel su, süt, peeling jel ve köpük. Bunların hepsi ayni iş için üretilmiş. Hepsi temizleme kozmetikleri üstüste kullanmayın.
   Misel su tonik değildir. Misel suyla cilt nasıl temizlenir => https://www.youtube.com/watch?v=_zii_7QR5Vc
   Jel ve tonikle nasıl temizlenir => https://www.youtube.com/watch?v=_YN7YLqRZd8&t=110s

   Bence sivilce yapacak veya yağ butonu yapacak bir içerik yok. Uygulama yanlışlığı olmalı. Ya da akşamları güneş korumasını iyi temizleyememekten bu birikintiler oluşuyordur.
   Size tavsiyem lütfen akşamları cildi temizledikten sonra kurulayın. Ve aha/bha lı bir pedle cildi silip, sonra nemlendiricinizi uygulayın.
   Bu olabilir http://missha.com.tr/urunDetay/Missha-APIEU-Vitamin-AC-Pad-4294-.html
   Bu olabilir https://www.justinbeauty.net/cosrx-one-step-original-clear-pad
   Bahsettiğiniz yağ butonlarına kapalı komedon deriz. Neden oluştuğunu bu videoda anlattım
   https://www.youtube.com/watch?v=g4jFQDkyrKI
   Lütfen kulak verir misiniz?
   sevgiler

 18. Ayşenur Hanım merhabalar, yazınızı keyifle okudum. Cilt bakımı ile ilgili fazla bilgi sahibi değilim. Ancak ablamın yüzünde meydana gelen koyu lekeler ve çıkan sivilcelerin bıraktığı izler beni araştırmaya itti. Şimdi kendim içinde ablam içinde doğru ürünler bulmaya çalışıyorum. Sizden ablamın lekeleri ile ilgili ürün önerisi rica ediyorum. youtube da ve web sitelerinde gezinerek kafam fazlasıyla doldu. Ablam aşağıdaki sırayı takip etmem gerektiğini anladım. Sıra geldi ürün seçimine aldığım ürünleri beğenmedim atarım o zaman diyemiycem çünkü önerilen markaların ücretleri oldukça yüksek. Doğru bir kaynaktan doğru bir yönlendirme alabilirsem çok sevinicem. Maalesef bugüne kadar doktorların öerileri işe yaramadı fazlaca vakit kaybettik. Hiperpigmantasyon geçici birşey ancak ablamın inancı kalmadı üstelik de tüm yüzüne yayılıyor. Bana ürün önerileri ile ilgili yol gösterirseniz çok mutlu olurum. Yazı karşıma çıktı umarım görüp dönüş yapabilirsiniz. Hoşça kalın :))

  1. Yağ ile temizleme
  2. tonik
  3. lekeleri için bir ürün (asitler olabilir)
  4. serum
  5. nemlendirici
  6. gündüzleri de güneş kremi

  • Nesligül Hanım Merhaba,
   Hiperpigmentasyon kozmetiklerle değil, dermatolog ile çözülmesi gereken bir sorundur
   İlaç içerikleri kozmetikten 3 kat daha fazla ve etkendir. Bu sebeple doktorlar tarafından hastalara verilme önerilmesi gereken kimyasallardır.
   İlacın açamadığı lekeyi kozmetik açmaz. Ne cebinize ne hayallerinize kırıklık yapmayın diye anlatıyorum bunu…
   Bu videoda size lekeler ile ilgili hani tedavileri yapabileceğinizi, nelerin işe yaramayacağını anlattım lütfen kulak verin => https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE
   Asitlerle temizleme veya asitli serumlar kullanma ancak cilt tonunu azıcık açar. Ama hiperpigmentasyonu kozmetiklerde kullanımına yasal olarak izin verilen asit oranı AÇMAZ!
   Dermatologlar bu oranın üzerinde asit kullanarak lekeyi açar. İlk uygulama %20, sonra %30 daha sonra %40 veya %50 asitlerle kimyasal soyma yaparak lekeyi açar.
   Bu oranlar kozmetikte kullanılması yasaktır. Yanıklar oluşur ve sonrasında eğer her gün SPF 50 bir güneş koruma kullanılmazsa leke tekrar geri döner… Videoda anlattığım gibi.
   Ablanızın yapması gereken sabah akşam SLS içermeyen bir jelle temizleyip, ardından bir leke serumunu tüm yüze kullanmak.
   Üzerine leke kremi ve gündüzleri SPF 50 korumayı sürmek.
   Bu, temel cilt bakımının lekeli ciltler için olanıdır.
   https://www.dermokozmetik.com/Arama?1&kelime=Isis%20Pharma%20Unitone%20

   Ama dediğim gibi koyu ve eski lekeler bu bakımla ancak 1-2 ton açılır…
   Lütfen bir cildiye uzmanına görünün. Belki size expigment ile bir tedavi veya kimyasal soyma eya lazerle lekeyi açma önerecektir…
   sevgilerle

 19. İyi akşamlar Ayşenur Hanım ben 33 yaşındayım yüzüm hassas ve karma göz çevremde ve yüzümde güneş lekeleri var göz çecremde kırışıklıklar oluşmaya başladı temizliğini ve bakımını nasıl yapmam gerek bilmiyorum bana önereceğiniz güven ile bilir ve uygun fiyatlı ürünler önerebilir misiniz lütfen bana yardımcı olabilir misiniz şimdiden çok teşekkür ederim.

 20. Ayşenur Hanın merhaba,

  Herkes size sormuş, ben ise sadece teşekkür etmek istiyorum. Sorulara bıkmadan usanmadan, tüm nezaketinizle cevap veriyorsunuz. Kanalınızı da takip ediyor, görüşlerinize çok değer veriyorum. Günümüzde sizin gibi nazik ve dürüst insanları görmek beni çok mutlu ediyor ve umutlandırıyor. İyi ki varsınız! Saygılar

 21. Ayşenur hnm Merhaba bundan önce size bikaç defa yazdım . Çok yoğusunuz biliyorum:) Hc 31 yasındayım .karma cildim var. Alın kırışıklıklarım kaz ayağı kırışıklıklarım ve cildimde hızlı kilo verdim dye elastikiyet kaybı oluştu .hc care temiZleme ürünleri ve antiwrikle setini ( krem + serum sipariş verdim. Ayrıca hc care eye renewal ve me- fa narurals collagen tabletinide sipariş verdim. Dermaroller 0.50 mm ke haftada bir hc care antıwrınkle serumu ve eye renewal serumunu kullanabılırmıyım dermarollerdan hmn sonra. Cewaplarsanıx sewınırım😘🌹❤️

  • Merhaba Hülya Hanım,
   Evet bu ürünleri dermaroller ile kullanabilirsiniz. Ama direkt steril ampul kullanmanız daha etkili olur.
   Deriye kanallar açıldığında özel emilim içindir ampuller.
   https://www.dermapolin.com/anti-age-ampul-2323
   Hc care serumu her sabah ve akşam krem altına kullanmaya devam edersiniz.

   Ancak zayıflama sonrası oluşan sarkmalarda ağız yoluyla alınan kolajen desteği de “içeriden” elastikiyetin oluşmasına çok büyük katkı sağlar. Kremden daha fazla..
   Sıvı veya toz en az 3 ay her akşam kullanın. Burada anlattım => https://www.youtube.com/watch?v=31fSvAwiZb4
   Tablet almanız çok iyi olmuş.
   sevgiler

 22. Merhaba Ayşenur Hanım, özel bir güzellik merkezinde cilt bakımı yaptırdım. Benim cildimde çok fazla milia bulunmakta (deri altında bulunan küçük yağ butoncukları) ve ayrıca 30 yaşında olmama rağmen yağlı bir cildim olduğu için sivilcelerim de oluyor. Belirli zaman aralıkları ile cilt bakımında iğne ile miliaları temizliyorlar. Son cilt bakımında uzman bana Dr. Dermiss markasına ait Ozon Jeli önerdi. Haftada 2 kez kullanmakta bu sorunuma çözüm bulabileceğimi iletti. Bu markayı araştırmak istedim ancak çok fazla veri bulamadım. 80mg/ml ozon oranı olduğunu ve zeytinyağı bazlı olduğunu sitelerinde açıklamışlar. 180 TL fiyat verdiler. Uygun bir çözüm olur mu acaba? Şimdiden tavsiyelerinizi merakla bekliyorum. İyi günler dilerim.

 23. Ayşegül hanım merhabalar şuan gecenin 2 si 8 aylık bebeğimin başucunda cildimin iyileşmesi için araştırma yapmaktan bıkmış bir hâlde sizin sayfanıza denk geldim ve sanki içinden bir ses artık doğru yerdesin elif diyor. Yardımınıza çok ihtiyacım var;( şuan 32 yaşındayım t bölgem çok az yagli olmakla birlikte genel olarak kuru bi cildim var kanimca¿ yuzumde daginik bir şekilde yazın çoğalıp koyulaşan cillerim ve benlerim vardi.ilk olarak 20li yaşlarımda üniversitedeyken bi kaç sean lazer işlemi yaptım ve ilk defa o zamn güneş kremi ile tanıştım ama malesef hicbir faydasını görememekle birlikte sanırım cildim hassaslarmış olacak ki zamanla yaşin da etkisyle güneş lekeleriyle tanistimm tabi bunda yalnış zamanda expigmentle yapilan bir kremi kullanmamin da etkisi vardı bir cilt doktorunun onerisyle .evlendim ilk gebeligimde gebelik lekelerim oluştu onunla birlikte gunes lekelerim de dogum sonrasi gebelikde oluşanlar zamanla geçse de sanırım geriye kalanlar güneş lekelerimdi.bundan 2 yıl önce elmacık kemiklerindeki lekelerim için 3-4 seans dermapen islemi uyguladik guneydoguda yasiyorum buranin gunesi malum o kadar dikkat etmeme rağmen bırakın lekelerin gitmesini yanaklarma yeni lekeler eklendi.islemi bıraktım ve tekrar hamile kaldim gebelikte tekrar lekelenmeler oldu ama sanırım onlar yine gitti ve şuan güneş, sivilce ,yanlış uygulama lekelerim, ben ve cillerimle, mat cansiz solgun bir yuzle hiç kimseye hiç-bir işleme artık inanmayan ne yapacağımı bilemeyen inanılmaz mutsuz bir kadınım ve lekelerim gündem güne eskiyor malesef…Evet cildinme gerekn hassasiyeti gostermedim,düzenli bakımı bırakın düzgün bir nemlendirici bile kullanmadım şimdiye kadar giz çevresi dahil. Darphin intral güneş kremim var sadece gündüz çıkarken sürmeye çalışıyorum bide la roche nin nemlendirici ve jelini aldim iki gündür kullaniyorum( nemlendirici ultra fluid , jel de tolarine serisnden)bide foreo turkiye ‘nin bir muadilini istedim netten onunla yüzümü yıkayıp nemlendiricili yüzümü yedirmek için (tavsiye eder misiniz bu arada). lütfen bana bi yol gosterin, karma karışıgim yeterince uykusuz yorgun ve stresli bi hayatım var iki yavrumla ilgilenmekten kendini unutan bir Anneyim…bana uygulamam gerekenleri kullanmam gereken ürünleri yazarsanız bide yapmamam , kullanmamam,yememem gerekenleri soylerseniz cok mutlu olurum lütfen (idiopatik-@hotmail.com)

  • Elif Hanım,
   Lekeler in birçok işlemden sonra geçmemesi ve sırasıyla neler yapılması gerektiğini anlattığım videoya kulak verin lütfen. tek tek izlemeniz gereken yolu anlattım.
   https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE
   Şimdi, siz -videoda da dediğim gibi- etki sırasına göre sıralarsak kozmetik, ilaç, doktor sıralamasını takip etmişsiniz.
   Yani dermapen ile geçmemiş, expigment zaten bir ilaç ve belli süre kullanılıp bırakılması gerek. Buna rağmen leke derine gömülerek kalmış…
   Şu an yapmanız gereken yaz kış SPF 50 kullanmak, ve leke açıcı bir serumu düzenli sürmek.
   Kozmetikler lekeler üzerinde 2 yıldan eski olduklarında çok büyük etkiler yapmaz.
   Hafif açar. Dermatolog ile beraber yol almanız gerekiyor.
   Ama bunun yanında, elbette ki günlük cilt bakımı dediğimiz 3 adımı aksatmamalısınız ki leke tekrardan koyulaşmasın + erken yaş alıp yorgun kırışık çilli bir cilt oluşmasın, var olan da hafiflesin.
   Yapmanız gerekenler bu linkte var:
   http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/
   temizleme
   serum
   nemlendirici
   Güneş koruması
   Bu adımları sabah akşam yaparsanız deri sağlıklı yapısını korur, hem de erken yaş almaz. Siz nemlendirici bile sürmedim demişsiniz dış etkenlere karşı cildi çırılçıplak bırakmışsınız…
   O ne yapsın? 🙁
   https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY&t=119s burada anlattım nedenlerini…

   Güneş koruması sizi 2 saat kadar korur, sürdüm diyorsunuz da tekrar sürmediğiniz için “hiç sürmemiş gibi”leke UV ile temasa devam etmiş.
   Hiç bir güneş kremi tüm gün korumaz. Ter ve cilt salgılarıyla etkisi 2 saat kadar sonra gider.
   Bu nedenle tüm güneş korumalarında 2 saat sonra yenileyiniz der.
   Diyelim sabah 10:00’da sürdünüz, 12 de ve 14 te tekrar sürün. Yoksa lekeler koyulaşmaya devam eder.

   “8 aylık bebeğim var ve anne sutu alıyor ürünler işlemler acısından belirtmek istedim”diye ikinci bir not da bırakmışsınız.
   Emziren ve hamile annelerin -retinol gibi, bazı esansiyel yağlar gibi- bazı içeriklerden kaçınmaları gerekiyor. Organik kozmetik kullanırsanız veya içeriklere bakarak alırsanız sorun olmayacaktır.
   1- Temizleme (bakımın ilk adımı) Temizleme için misel su kullanın. SLS içeren jeller daha da deriyi kurutup hassaslaştırır. Eczaneden veya gratislerden misel su bulabilirsiniz. Durulama da gerektirmez, tonik de gerektirmez.
   Uygulaması => https://www.youtube.com/watch?v=_zii_7QR5Vc&t=4s
   2- Serum Kremin ulaşamadığı yere sorunu çözmek için ulaşan , ciltte koruma tabakası bırakmayan kozmetiklerdir. Lekeler üzerinde de etkili olan leke serumunu sadece lekeli yere sürün
   https://www.dermoeczanem.com/auriga-melaclear-serum-intense-depigmenting-care-15ml VEYA https://www.dermoeczanem.com/institut-esthederm-white-system-anti-brown-patches-serum-9-ml
   (bir ilaç olan expigmentten veya tritone’dan daha etkili değildir. Ben ilaç tavsiye edemem.Yasal değil.Bunu dermatolog’a sormanız gerekecek.)
   3- GECE Nemlendirici ve leke karşıtı kremi uygulayın
   https://www.dermoeczanem.com/institut-esthederm-whitening-night-care-50-ml
   Neotone’un kreminde paraben olduğundan onu değil, başka bir leke kremini öneriyorum.

   4- GÜNDÜZ Güneş korumasını sürün 2 saat sonra yineleyin.
   https://www.dermoeczanem.com/isis-pharma-neotone-radiance-spf50-cream-30ml
   Unitone 50 SPF tirozinaz’ı inaktif halde bırakarak melanin üretimini azaltır.Baskılar.

   Darphin intral güneş korumasını da kullanabilirsiniz. Ama evde de sürmeniz gerek. UV ışınları camdan da geçiyor.
   Aldıklarınızı da kullanabilirsiniz ama özellikle lekeler ve matlık cansızlık için size önerdiğim bu rutini öneriyorum.
   Sevgilerle

   • Ayşegül hanım merhabalar size aralıkta yazmıştım malesef bu sayfayı günlerce aradım dolaysıyla cevabınıza da geç ulaştım ben mail olarak bekliyordum açıkçası zamanınızı verip cevapladığınız için çok tsk ederim. Bu akşam çok acayip bi durum yaşadım tam nette sizin bu sayfayı açarken tv de bi film vardı ve o anda sizi gördüm ( hadi be oğlum filmi;) bi tuhaf oldum bence bu iyi bi işaret doğru kişiye yazdigima dair iyi ki varsınız 🤗ayşegül hanım simdi guneydoğu da yaşadığımi size yazmıştım sanırım şimdiden güneşimiz yüzünü göstermeye başladı sizin söylediğiniz güneş kremini alicam 2- 3 aydır söylediğiniz rutini (temizleme-tonik-nemlendirme) uyguluyorum. burun çevrem yani burnuma yakın yüzümde kilcallarim artıyor gibi sebebi ne bilmiyorum bide göz altlarında milialar olduğunu farkettim belki de daha önceleri vardı Ne yapabilirim.soylediginiz ürünlere baktım simdi havalar ısınınca leke serumu ve kremi kullanmalimiyim yoksa eylülü mu bekleyeyeyim bir de tüm yüze sürebilir miyim ve ne kadar süre kullanmaliyim.size bazı konularda daha danışmak istiyorum lütfen kusura bakmayın.yasim 33 oldu daha daha önce söylediğim gibi La rocheun tolarine süt gibi temizleme ürününü kuru elimle kuru yüzüme yedir sonra duruluyorum be beaty toniği ile siliyor la roche ultra fluid ile göz çevresi dahil nemlendiriyorum her hafta olmasa da banyo da gratisten aldığım ipek keseyle yüzümü nazikçe keseliyorum( bazen kızarıklıklar oluyor )sonrasında sebamedin bebekler için yaptığı protectiv facial kremini sürüyorum o günlük .Bu arada göz makyajımı ve yüz makyajımı yine be beaty nin organik temizleme suyuyla siliyorum. Bana önereceğiniz cok da pahali olmayacak ama tabi ki gerçekten faydasini gorebilecegime inandığınız🙈temizleme+yikama+silme (jel-kopuk-sut) ürünü ve misel suyu,nemlendirici, yaşlanma karşıtı serum , kollajen, c vit, göz çevresi kremi(serumu)hyluronikasit,Qenzim maske,peeling, gece gunduz kremi,komedon oluşturmayacak güneş kremi( kızmayın ne olur yukarda yazdım derseniz onu alırım tmm darphin bitti la roche nemlendiricim de bitti sadce temizleme ürünüm var hala devam ediyim mi ona;) olursa sevinirim. Bide pco olesanta maskelerini ya ‘da başka maskelere olabilr ve foreonun muadili temizleme aletini de kullanıyorum iki üç hafta da bir devam ediyim mi kilcallara sebep oluyor mu emin olamadim nazikce yapiyorum aslında.pco kullan derseniz kullanımı ve sıklığı nasil olacak onu da söyleseniz. Çok ama çok uzun oldu biliyorum ama aylardır size bu mesajı yazmak için fırsat kolluyorum çocuklarımın ve hayatın yoğunluğundan bu arada bebeğim 11 aylık olacak eskisi gibi sık olmasa da emziriyorum soylıyım ikisi de ellerinizden öper👶🙏ise baslama durumum var saglikciyim ama gezici sağlık hizmeti olabilir güneş kremi ve leke için onu da belirtmek istedim.Aysegul hanım cvp verirseniz şimdiden çok tsk ederim lütfen cvp verin bilgilerinize ihtiyacım var bu yazı atlatayim önümüzdeki sonbahar kış uygun bir medikal tedavi öneriniz olursa onu da yapacam inş. Saygı ve sevgilerimle…

    • Elif Hanım Merhaba,
     Günde yaklaşık 100 kişiye cevap yazıyorum ve bazen çift yazan hanımlar da oluyor. Size 5 Aralık 2019 da detaylı bakımınızı yazmışım.
     Sanırım görmediniz ki sonradan da ayni soruları tekrar sormuşsunuz.
     Mailinize de kopyalayıp atıyorum tekrardan cevapları…
     Kılcal damarlı ciltlere kese / peeling yapılmaz. Çoğaltır hassasiyeti arttırır.Foreo da öyle.
     Ben bu tip titreşimli aletlerin kızaran ve kılcallı ciltlerde kullanılmasını onaylamıyorum. siz bilirsiniz.
     Kılcal damarlar için lütfen bu yazıyı okuyun detaylı anlattım =>
     http://aysenuryazici.com/kilcal-damarlar-neden-olur/

     Kılcal damarlı cildiniz için ben nuxe’ün 48H fraiche serisini tavsiye ederim. https://tr.nuxe.com/creme-fraiche-de-beaute-tk-115 serumu ve nemlendiricisi ile beraber
     Temizleme için bu serinin misel suyu veya sütünü veya köpüğünü kullanabilirsiniz
     https://tr.nuxe.com/petales-de-rose

     HC care’in yaşlanma karşıtı serumunu, temizleme sütünü toniğini ve antiage nemlendiricisini de seri olarak kullanabilirsiniz.
     Hem fiyatı iyidir hem içerikleri etken maddeleri oldukça kuvvetlidir.
     https://www.hc.com.tr/cilt-bakim-urunleri
     sevgilerle
     PCO maskeyi 12’lik kutuyu , haftada 2 gece temizlenmiş cilde kullanarak 1,5 ayda hepsini bitirirseniz bir kür yapmış olursunuz.
     İyi de gelir.
     Ancak devamnında 15 günde bir yine bir pco maske yapmaya devam edin ki kalıcılığı sağlayabilesiniz.

     • Ayşenur hanım merhaba nasılsınız ins iyisinizdir .sizi tekrar rahatsız ediyorum hakkınızı helal edin.dediginiz gibi hc antiwrinkle serisini aldım kuru ve hassas ciltler için olan tonigini ve temizleme sütünü de bide eye reneval göz kremi. Güneş kremi olarak da avene sunsimed .pco maske yi de aldım ama onu düzenli oarak kullanmadım bı turlu.yalniz sorunum yüzümde antiwrinkle serisinden mi başka biseydin mi bilemiyorum artık küçük küçük sivilceler oluşuyor bı ara serumdan şüphelendim biraktim geçti gibi ama emin değilim .bide size şunu sorucam serumu göz çevresine sürüyorum kremi de kırışıklık önleyici ya onu da göz çevreme sürebilir miyim onu da surersem eye reneval göz kremini de kullanabilir miyim hemen ardından.pleengini de haftada bir yapıyorduk değil mi ayrıca haftalık kullanayım önereceğiniz başka maske var mı şimdiden tşk ederim sizi seviyoruz😘

      • Elif Hanım Merhaba,
       Yüz kremi göz çevresine sürülmez.
       Oraya sadece göz kremini sürün.
       Düenli kullanılmayan HİÇ BİR kozmetikten sonuç bekleyemeyiz.
       Bir çocuğa mesela ara sıra yemek vererek ara sıra üzerini örterek ara sıra su vererek ara sıra banyo yaptırarak sağlıklı olmasını beklemek gibi bir şey bu…
       Sıralamasını size anlatmıştım.
       Temizleme sonrası 2-3 damla serumu tüm yüz ve boyuna sürün Daha fazla sürmenize gerek yok. Cildin emeceği miktar 2-3 damladır.
       Serumu sadece gece kullanın…
       Nemlendiriciyi bir leblebi büyüklüğünden fazla sürmek de gerekmiyor.
       Peeling haftada 2.
       Peelingten sonra PCO’yu kullanın.
       sevgiler

   • Özellikle yazın burnumda ve çevresinde ici boş komedonlar oluşuyor Ayşegül hanım ben güneş kremine bağlıyorum siz ne dersiniz.bir de güneş kremlerinde kimyasal mi fiziksel mi kullanmalıyız bazı uzmanlar kesinlikle fiziksel kullanmalı kimyasallar daha çok zarar veriyor diyor ne dersiniz öneriniz nedir.

    • Elif Hanım Merhaba,
     Güneş kremlerindeki filtreleri tek tek anlattığım videoya kulak verin lütfen
     https://www.youtube.com/watch?v=LHSwE0HN1xE&t=490s

     Burun kenarlarını akşamları iyi temizlemediğiniz için gözenekler tıkanıyordur.
     Normal bir jelle köpürtüp temizlerken konjac sünger kullanın. Duruladıktan sonra toz pirinç peelingi ile de yıkayın. Sorun ortadan kalkar.
     Kimyasal olanların zararsız olanları var, zararlı olduğu düşünülenleri var. Bazıları (hepsi değil) hormonlara etki edebiliyor)
     Bu sebeple mineral olanların seçilmesi daha kolay. Zaten 2 mineral filtre var.
     Lakin mineral filtreliler beyaz bir tabaka da bırakabiliyor.
     Yahut HİBRİT denilen hem mineral hem kimyasal filtreliler var.
     Seçim sizindir…

     Kimyasal Güneş Aktifleri : Octisalate ( Octyl Salicylate), Oxybenzone , Avobenzone, Mexoryl SX (Ecamsule), Meradimate (Menthyl Anthranilate), Sulisobenzone, Dioxybenzone, Aminobenzoic acid (PABA), Homosalate, Octocrylene, Octinoxate (Octyl Methoxycinnamate), Ensulizole (Phenylbenzimiazole Sulfonic Acid),Cinoxate,Homosalate, Padimate O, Sulisobenzone , Trolamine Salicylate
     Mineral Güneş Aktifleri : Zinc Oxide, Titanium Dioxide
     sevgiler
     Not: Video altındaki kutucukta bazı bilgiler yazdım onlara da göz atınız lütfen.
     sevgiler

     • Ayşenur hanım merhaba aşkın da size upuzun bir mesaj yazmıştım neden görünmüyor anlamadim.simdi tekrar yazacam umarım okursunuz sevgiler

      • Elif hanım Merhaba,
       Ben okuyup, cevaplamadıktan sonra soru/cevap sistemde görünmüyor. Yaklaşık 140-150 soru var. Sıradan cevaplayarak ilerliyorum.
       Şehitlerimiz var birkaç gündür elimi süremedim sorulara.
       Kusuruma bakmayınız 🙁

     • Halla halla ben görüyorum mesajı nacak üzerinde your comment.is awaiting moderation yazıyor neden yorumum onaylamıyor acaba uzunluğundan olabilir mi lütfen yardımcı olun

     • Özür dilerim tmm haklısınız bi anlık boşluğuna geldi😔

     • Merhabalar Ayşenur hanım, nasılsınız ins siz de sevgili anneniz de çok iyisinizdir bu skntılı günleri hep birlikte en kısa zamanda atlatacagiz inş .Biliyorsunuz size ilk mailimi aralıkta attım sonra çocukların yoğunluğundan martta görebildim cvbinizi o zman hem elimde ürün olduğu için hem de artık mary ayında Mardin de yazı yaşadığımız icin yazsiklarinizi alamdım ikinci mailinizde belirttiğiniz nuxe ve hc care ürünlerini dünden beri araştırıyorum ve neredeyse tüm videolarınızi ve altındaki yorumlara verdiğiniz cvplar da olmak uzere dinledim sayfa sayfa not tuttum ;)önce nuxe ün bana önerdiğiniz seri ( serum-neml.-miselsu-sutu’maske-)ye baktım ama sanki kullanıcı yorumlarında rahatsız edici partimden bahsediliyor karar veremedim. HC care nın (hc rejuveneting tonic-hc age defence-yüz temizleme sutu-hc eye renewal göz kremi- yaslanma karsiti serum) simdi bu seriyi alirsam hem serumu hem de baksettiginiz nemlendiricisini birlikte kullanicam degil mi bir de goz kremi olarak lierac öneriniz olmuş bir kaç yerde siz ce hangisini almalıyım.gunes kremi olarak hem mineral hem de kimyasal olm. uzere iki gunes kremi alnaya karar verdim makyaj yapacagim zaman kimyasali yapmadigimda minerali kullanicam.daha önce belirttiğiniz “neotone radiance (melanini baskılaması güzel benimgibi lekeli ve lekelenmeye müsait bir yüz icin) ve ayşenur yazıcı mineral güneş kremi olabiljr diyirum ne dersiniz benim için UVB öncelikli biliyorsunuz ( bi yorumda avene fluid 50 ve missha dan da bahsetmissiniz bir de açıkçası kahverengilesmek de istemiyorum: ) benin yuzum hic bir zman ne pullandi ne de dokuldu yagli da degil sadece cok cok az bazen t bolgemi silince hafif bir parlaklik oluyo elimde o yüzden kuru ve hassas olduğuna karar verdim sizin videoyu izledikten sonra.bide geçenlerde sizden görünce ben de önce temizleme suyuyla yikadim yüzümü sonra la roche ün tolarin sütüyle yikadim cildim çok kurudu sonra baktım ki benim makyaj temizleme suyu diye aldığım aslın da be beaty nın organik misel suyuymus yani biriyle temizlemem yeterliydi galiba;) nem maskesi olarak pco alacam birde nuxe un serisinde vardı ama hc care nın yoktu maskesi.gunes koruyucu sprey i önce bioderma dedim sonra dun bi videonuzda da icerisinde 5 kimyasal old. Bahsetmissiniz o halde physicians formula cc povder alayim ne dersiniz?cyrene nın toz pirinç peelingini de alacam sizin önerinizle Konjak sünger de. Leke acıcı serum veya lekelerle ilgili hiçbir ürün kullanamam sanırım bu mevsimde zira Mardinde bi iki hafta sonra 45 dereceyi görürüz 😀daha önce de sormuştum ama bununla ilgili bi öneriniz olmadi kollajen tablet ve ya toz kullanmalimiyim , cvit i olarak synchravit serum ya ‘da, hyluronik asit demiyicem cunku sanirim onerdigiz kremlerde mevcuttu.en son dün kilcallar ve kızarıklıklar için logona louperose den bahsetmissiniz ama sanirim onu kisin kullanabilirim degil mi.bu arada saçlarıma açma işlemi uygulandığı için çok yıpranmış bide sakaklarim da çok açılma var minik minik saçlar var onlar için bi öneriniz var mı kabak çekirdeği önerinize dikkate aldim bir de hc care nin sampuuan krem ve yagini da alacam.dermoler dan da bahsettiniz ( 0.50mm) hem cilt hem saç için ama ben bunun için size kışın yazicam şuan sürekli araçla ev ev gezip hastalara hizmet verdiğim ve güneşe maruz kaldığım için riskli olabilr. AYŞENUR hanım cok uzun oldu biliyorum bağışlayın değerli vaktinizden ayırıp cevaplarsanz çok mutlu olur tsk ederim zira cvbnzdan hemen sonra siparişimi olusturucam cünkü neredeyse tüm cilt ürünlerim bitti.sizi çok seviyoruz iyi ki hayatımıza dokundunuz iyi ki varsınız. Güzel günlere kavuşmak ümidiyle hoşçakalın sağlıklı kalın.

      • Elif Hanım Merhaba,
       Vallahi okurken gözlerim şaşılaştı 🙂
       Ne kadar karmaşık aklınız kozmetik konusunda. Ben size detaylı önerilerimi yazdım.
       Siz arasından serileri seçersiniz HANGİSİ bütçenize uygun ve ulaşılabilir ise sizin için.
       1- Nuxe içerikleri iyi bir markadır size uygun olduğu için önerdim. Kullanıcıların cildi, huyu, yaşadığı coğrafyadan tutun da yaşına kadar her şartı değişik. O sebeple ben yorumdan çok içeriğe bakıyorum. Siz bilirsiniz.
       2- HC care seti bu ürünlerden alırsanız evet, üzerine Nuxe nemlendirici kullanabilirsiniz.
       Önemli olan sıralamaya göre rutini sabah akşam yapmanızdır.
       temizle tonikle
       serum sür
       göz kremi uygula
       Nemlendirici sür.
       (GÜNDÜZLERİ) => güneş kremi uygula.
       3- Lierac’ın birçok soruna farklı göz kremleri var. Ben Lierac Dioptiride Wrinkle Correction Filling olanı önerdim ama HC care göz kremini de kullanabilirsiniz.
       4-İki güneş kremi almanıza gerek yok. Her ikisini de makyaj yapsanız da yapmasanız da kullanabilirsiniz.
       5-Ayşenur Yazıcı güneş kremim mineral filtrelidir. Sürünce hafif beyazlık verir. Bazıları bunu sevmiyor ama mineral fitre olunca böyle oluyor. Cilt, nemlendiriciyi emmedenhemen üzerine güneş kremimi sürerseniz beyazlama olmaz.
       6-Temizleme suyu ile yüzü yıkamıyoruz 🙂 Pamuğa döküp siliyoruz. Durulama da gerektirmez.
       Ya temizleme sütü ve tonik/ya da/ misel suyla temizleyin her ikisini beraber kullanmak elleri çift sabunlamaktan farksız. Gerek yok da.
       7-Avene bu ürün UVB için kuvvetli bir ürün https://www.dermokozmetika.com.tr/avene-sunsimed-80ml
       8- PCO maskeyi haftada 2 kez yapın gece. Ve başka hiç bir kozmetik ürün kullanmayın o gece.
       9 Physicians Formula Super CC Pudra’dan ben çok memnumum. Beyaz duruyor evet. Ben rahatsız değilim beyazlığından allıkla filan halloluyor ton.
       10- Yazın leke ürünü kullanmanıza gerek yok. İyi korunun yeter. Eylülden sonra leke için alırsınız kozmetik. Synchrovit C vit serumu 10 numaradır.
       11- Derinizde gevşeme varsa, kırışıklar arttıysa yaşınız 30 üzeri ise evet ağıdan alınan kolajenin en az 3 ay kullanmak kaydıyla faydası var elastikiyete. Ama doğru besleniyorsanız derinizde gevşeme yoksa neden alasınız ki?
       12- Kuperoz logona evet kışın kullanılabilir.
       13- 0.50mm dermaroller saç için uygun şakaklarda epey güzel sonuçlar alan bir hanımın videosunu izlemiştim buraya bırakayım linkini
       https://www.youtube.com/watch?v=sUd6DUV9AnI videonun sonuna doğru öncesi/sonrası resimlerini de paylaşmış.
       Ancak bu kızın şakaklarının açılma sebebi sıkı sıkı atkuyruğu yaparak hep çekmek…
       yazın, eğer kafanızda şapka veya örtü varsa sorun olmaz saça dermaroller uygulamanızda…
       Sevgilerle

     • Ayşenur hanım merhabalar nasılsınız ,size daha önce uzun suzun yazmıştım bu defa kısa kesmeye calisicam 🙈Eylül de tekrar yazarım demiştim size zaten hikayemi daha önceki mesajlarimda anlatmıştım üç çare nin yaşlanma karşıtı bakım serisini kullanıyordum tavsiyenizle serum nemlendirici tonik bide temizleme sütü,süt hariç hepsi bitti . Şimdi lekelerin için nasıl bı yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.synchrovit c kür (serum) ve e vit krem kombinasyonundan bahsetmişsiniz bir de sıvı kollajen .bana e vit ve sıvı kollajen olarak öneriniz var mı.awen sunsimed kullanıyorum o da bitti sayılır farklı bı tane denemek istiyorum o konuda da önerinize açığım ..biliyorum belki medikal estetik de gerekiyor diyeceksiniz ama o yönde ki güvenimi malesef ki kaybettim çünkü suistimal edildim fazlasıyla zira bulunduğum bölge itibariyle guvenebilecegim iç enstitu malesef ki yok 🙄😔sizi seviyoruz hem de çok 😘

 24. Merhaba Ayşenur hanım. 34 yaşındayım. Ne yazık ki bugüne kadar cildini banyodan banyoya temizlemiş hanımlardanım. Yanaklarım da geniş gözenekler mevcut.
  Cildimde fazlaca lekem var.
  Adet dönemlerim sivilceyle geçiyor.
  Guldugumde göz altında ve cevresinde kırışıklıklar mevcut
  Dudak kenarlarım da kırışmaya başladı
  Çalışmıyorum. Bu yüzden pahalı kremler kullanamam.
  Sizden uyun fiyatlı krem önerileri istiyorum.
  Temizleme,tonik,serum,göz çevresi kremi,nemlendirici..
  Bunları sabu akşam ne sıralamayla kullanmam gerektiğini de bilmiyorum.
  Bilgilendiriseniz çok memnun olurum.
  Ayrıca elimde ducrayin temizleme jeli var. Sizce kullanmam uygun mudur?
  Teşekkürler

  • Bergen Hanım,
   Başlamanız için neler yapacağınızı tek tek anlattığım video bu=> https://www.youtube.com/watch?v=RLGY-lHmq8M lütfen kulak verin aşamaları anlattım.
   Ducray’ın farklı jelleri var mesela akneli ciltler için olan ducray keracnyl foaming gel’in içeriği güzel.Çinkolu ve yatıştırır. Ancak sizin bunu değil, susuz ve yorgun cilt ürünleri kullanmanız gerek. Hangi jelini kullanıyorsunuz bilmiyorum Ama arkasını çevirin, içerik bölümünde sodium laureth sulfate yazmıyor ise temizlemek için kullanabilirsiniz.
   Lekelerin sebebi güneşten korunmamanız.
   Gözeneklerin sebebi sabunla veya sert temizleme kimyasalları içeren jeller. Ve nemlendirici sürmemek.
   Göz çevresi yüzünüzden 7 kat ince, haliyle bakmıyorsanız ilk burası nem kaybeder ve kırışır 🙁
   Leke bakımı için gerekli bakımın şartlarıyla ilgili video => https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE&t=7s

   30’lu yaşlarda bakımın sırasını ve neden 4 adımlı olduğunu anlattığım yaım http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/
   1-Temizleme +tonikleme
   2- serum
   3-Göz kremi (Tüm göz kremlerini dudak çevresine de sürebiliriz)
   4-Onarıcı nemlendirici
   5- Güneş koruması(sadece gündüzleri)aksatmayın. Leke daha da koyulaşır.
   Sıralama budur.
   Adet dönemlerinde tek tük sivilce herkeste çıkabilir. Hormonal değişim sebebiyle yağ salgısının ani ataklar yapmasından gözenek tıkanır. Çıkmaya başladığını hissettiğiniz an sivilce kurutucu jelden üzerine bir damal sürün. 4-5 saat sonra yine sürün. Söner ve iz bırakmaz. Uygulama sırası,cilt bakım rutininde temizleme tonikleme, serum SONRASI, nemlendiriciden öncedir.
   Gratislerde uygun fiyatlı cilt bakım ürünleri bulabilirsiniz.
   Nivea ve Diadermine’den seri yapalım size mesela:
   temizleme Diadermine Essential Care Derinlemesine Temizleyici Yüz Yıkama Jeli VEYA Nivea Canlandırıcı Yüz Yıkama Köpüğü
   tonik Bee Beauty Organik Sertifikalı Cilt Toniği
   leke serumu Nivea Hyaluron Cellular Filler + Şekillendirici Leke Giderici Serum
   göz Diadermine Lift + Super Filler Göz Kremi Veya Nivea Cellular Cilt Gençleştirici Göz Kremi
   gündüz nemlendirici ve koruma => Diadermine Lift + Super Filler Gündüz Kremi 30 SPF 50 veya Nivea Cellular Cilt Gençleştirici SPF 15 gündüz kremi
   Gece Diadermine Expert Active Glow Yenileyici Gece Kremi veya Nivea Cellular Yaşlanma Karşıtı Cilt dolgunlaştırıcı Gece kremi
   sevgiler

 25. Merhaba Ayşenur hanım cildim hafif akneli ve kızarmaya meyilli bu sebeple günlük fondöten kullanıyorum. Jane Iredale compact pudrasını kullanıyorum şuan hamileyim ten ve göz makyajı için önerebileceğiniz ürünler nedir acaba? Jane Iredale gibi mineral markalar mı logona gibi organik markalar mı mı kararsız kaldım açıkçası.
  Çok teşekkürler

 26. merhaba ayşenur hanım, 30 yaşındayım yaklaşık 10 senedir acne rozasea ile yaşıyorum. doktorum peeling yapma dediği için kullanmıyorum ancak geçen arkadaşımda Dior Hydra Life Time To Glow Ultra Fine Exfoliating Powder’ı denedim. Cildime rozasea açısından dokunmadı ancak çok pahalı olduğu için alamadım. Muadili bir ürün ya da yöntem önerebilir misiniz? çok teşekkürler şimdiden.

 27. Yasemin yasemin

  Ayşenur hanım, sizin önerilerinize çok ihtiyacım var. 35 yaşındayım. Cildim karma ve göz çevrem kuru. Cildimde çene kısmı lekelenme ve biraz açık gözenek sıkıntım var. Bunların yanısıra ve daha çok sorunlu bölgem göz çevrem çünkü yaşımın üstünde seyrediyor. Kaz ayaklarım gülünce çok belirgin ve biraz yorgun görünüyor gözlerim. Aydınlık, canlı, genç bir göz çevrem olsun istiyorum. Lütfen yardım edin. Daha önce göz altı ışık dolgusu ve iki kere botoks yaptırdım fakat artık istemiyorum medikal estetik. ❤

 28. Merhaba Ayşenur Hanım.
  30 yaşıma kadar cildim çok yağlı ve aşırı sivilcelerim vardı. Bunun için tedavi oldum. Şimdi 38 yasindayim ve normalden 1 tık üstü yağlı cilde sahibim. Şu anda altın iğne uygulaması yapıyorum. ilk önce serum uygulaması yapılıyor daha sonra ilk 3 gün boyunca madecasol kullanmamı önerdiler harici başka bir şey kullanmiyorum.

  Daha sonra normal rutinime döndüğümde temizlikte; Bioderma sensible foaming jel. Tonik: laroche, nemlendirici: Vichy baķım kremi ve Bioderma SPF 30 nemlendirici spreyi kullaniyorum.

  Bunlara ek olarak buyuk torbali gozlere sahibim ve gece kremini bir turlu secemiyorum fiyatlari yüzünden. hyaluronik asit içeren krem ve c vitamini serum kullanmak istiyorum.

  Rica etsem sizden göz kremi, gece kremi ve serumlar için bana fikir verirmisiniz.

  Sevgilerle

 29. Berna Bayrak

  Ayşenur Hanım Merhaba,
  36 yaşındayım ve yağlı,gözenekli,lekeli bir cildim var.Anti aging uygulaması olan ve cildimi daha pürüzsüz sağlıklı ve temiz bir görüntüye ulaştıracak ürünlere ihtiyacım var.
  Temizleme,tonik,serum,nemlendirici,maske,güneş kremi ve göz çevresi için hangi ürünleri tavsiye edersiniz?Birde hangi bakımları size göre yaptırmalıyım?

 30. Merhaba ayşenur hanım diğer sorumu unutmusum kusura bakmayın. PCO göz maskesininde dermarollerla kullanılıp kullanılamıycağını öğrenmek istiyorum. Göz kapaklarımda biraz düşüklük var ve göz altlarımda fazlasıyla mor ve çökkün buda beni çok rahatsız ediyor bu pco dışında 20li yaşlarda kullanımı uygun ve etkili göz bakım önerileriniz varsa öğrenmeyi çok isterim.

 31. Merhaba ayşenur hanım 23 yaşındayım yüzün yaşıma göre cok cansız ve yorgun duruyor pco koyun plasentası maskesini kullanmayı düşünüyorum, birde elinde cildim için aldığım 0.5 mm dermaroller mevcut elimde, bu maskeden önce dermaroller kullanmak uygunmudur etkisini arttırmada etkisi olcağını düşündüm ama ürünün içeriği dermaroller için uygunmu emin olamadım bilgilendirirseniz çok mutlu olurum 🙂

 32. Aysegül hanı merhab.Yüzümdeki skar izleri için dermaroller kullanmak istiyorum.Size yazılan sorulara cevaplarınızdan öğrendiğim kadarıyla uygulama sırasında tavsiye ettiğiniz kök hücre serumu alacağım yanında leke veya C vitamini serumu da kullansak daha etkili sonuc alabilirmiyiz?

  • Merhaba,
   Skar izleri için 1mm kullanmanız gerek, 3 haftada bir seans yapın ve kök hücre serumu kullanın seanslarda. En az 6-8 seans sonra iyileşmeyi gözlemleyebilirsiniz.
   Ampul karıştırmayın bence.
   Kök hücre yenilenme için yeterlidir. Ama arzu ederseniz günlük temel bakımınınızda temizleme sonra C vitaminli serumları krem öncesinde kullanarak lekeler için destek sağlayabilirsiniz.
   Daha etkin sonuç için bir değişiklik olmaz ampul karıştırmanın…
   Uygulama videosu https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks
   Buradan iğne şemasına göz atabilirsiniz => http://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/

   sevgilerle

 33. Merhaba Ayşenur Hanım çok teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için nerdeyse bu gece bırakacaktím üzülerek retinol kullanmayı bu arada retinöl kullanırken yüzüm doğal olarak hassas en son schabens totes meer salz peelingini sürdüm böyle bi kızardı filan hemen ardına sante nin anti stress maskesini yaptım çok iyi geldi kızarıklar gitti yüzüm sakinledi sizin bi videonuzda duymuştum siz de retinöl kullandığınızda size de iyi gelmiş bende o yüzden onu kullandım,bu arada ben retinöle başlamadan body shopun himalaya kil maskesini almistim ve kullanmaya devam ediyorum bi sorun olmuyo peeling olarak ama schabens totes mehr salz peelingini kullanıyorum ama bu süreçte kızartıyo cildimi diye bi süre kullanmadım,dün laveranín 3 in 1 peeling körperini aldim arkada gesichtshautta yazio ama bilemedim yüzüme de kullansam mı onun yerine rossmandan hem sivilceme iyi gelecek bir peeling önerebilir misiniz,çıkan sivilcelerim için de lavera anti pickmel gel aldim dün yeni çıkan sivilceme de eskisine de bu jeli sürüyorum başka daha etkili bir şey tavsiye eder misiniz?bu arada nemlendiricim bitince tavsiye ettiğiniz dermoskini kullanmak istiyorum ama bulamazsam la roche posay pigmentclar spf30 kullansam o da renk açılmasına,sivilce kekelerine iyi gelir mi?eğer ki sizi bu retinöl kullanimdaki telaşım ve sürekli sorularımla sizi bunalttıysam lütfen söyleyin,kendinize çok iyi bakın yazcaktım adettendir ya ama hiç uymadı zaten çok iyi bakıyorsunuz:)o yüzden sevdiklerinizle huzurlu mutlu bol kahkahalı günler dilerim.
  Sevgiler

 34. Tekrar merhaba Ayşenur Hanım dün yazdığım maile ek olarak şunu da belirtmek istiyorum bu kullanmakta olduğum bakımın içinde daha öncede bahsettiğim gibi avene mineral kremi de var,the ordinary retinoid serumundan dalayı sürekli kullanıyorum sivilcelenme nedenim acaba bu mu diyorum 3 4 yerde sivilcem var,annem küçükken sayma çoğalır diye kandırırdı ben de inanır yapmazdım:)şimdi her sabah yenisi çıktı mı diye bakıyorum,misshanın repair firmeng mi yapıyor diye düşünüyorum ondan da çok memnunum sabahları uyandığımda yüzüm aydınlanıyor yumuşacık oluyor,bana önerdiğiniz dermoskin be bright kremini de inşallah bulabilirim almanyada yaşadığım için belki zor olur diye düşündüm ama çok güzel arbutin gibi renk açicı madde olması beni cezbetti diğer nemlendiricim bitince body shoptan aldığım hemen onu alacağım inšallah belkide o yaptı nedenini bilmediğim için sürekli o mu bu mu diye kendimi üzüyor ve yarıda bırakmak istemiyorum bakımımı:(sizin o güzel fikirlerinizden sonra aydınlanacağım inşallah,hayatta her şey gönlünüzce olsun inşallah iyi günler dilerim.

  • Ayşe Hanım Merhaba,
   Retinol sivilce yapmaz A vitamini aslında tam tersine sivilceyi gidermek için birçok kremde kullanılır.
   Belki peeling yapıp ölü tabakayı atmadığınızı için bir adet öncesi yağlanma artar ya işte öyle bir döneme denk gelmişsinizdir 1-2 sivilce oluşmuştur.
   sevgiler

 35. Merhaba Ayşenur hanim paylaştığınız bilgileri heyecanla okumaya devam ediyorum tabiki kediniz şevketle olan videolarıda:)ben 34 yaşındayım ve malesef güneşten hiç korunmadigim icin cilt lekelerim var bu yüzden ten rengimi açabileceğim krem kullanmak istiyorum,geceleri gece kremimden önce the ordinary markasının %2 granactiv retinoid serumunu kullanıyorum,ilave olarak gündüzleri ne kullanmamı tavsiye edersiniz,şimdiden teşekkür ederim.

 36. Ayşenur Hanım Merhaba,
  Sizi uzun süredir takip ediyorum. Dönem dönem önerdiğiniz bazı ürünleri kullandım. Psikolojik sebeplerden uzun bir süredir cilt bakımı adına pek birşey yapamadım. 41 yaşındayım web sitenizde birçok yazınızı okudum, ürünlerin sitelerine baktım vs derken aklım çok karıştı. Karma hassas bir cildim var, yüzümde gözenekler belirgin, elastikiyet kaybı ve göz altlarımda çökme var. Kullanabileceğim ürün önerisinde bulunabilir ve beni bu karışıklıktan kurtarırsanız çok sevinirim.

  Bir de PCO maskeden almıştım, tarihi geçmiş yine de kullanılabilir mi?

  Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette indirim kodu yerine "AYSENUR" yazarak tüm ürünlerde %15 indirim kazanın!