Home / Cilt Bakımı / Kullanmakta Olduğum Cilt Bakım Ürünleri

Kullanmakta Olduğum Cilt Bakım Ürünleri

(Bu sayfadaki ürünlerin hiçbiri reklâm amaçlı değildir. Hepsini kendim satın alıp deniyorum. Şahsi seçimlerimdir. Son kullanılan ürün sayfa sonunda yer alır)

Bu güzellik sayfasına “firmaların” istediği değil, kendim seçtiğim ürünleri yazıyorum. Alış verişe çıkıyor, içeriklerini okuyor, satın alıyor,deniyorum.
Soran oluyor da:
Yazdıklarımı reklam olarak değerlendirilmesini istemem! Ticari hiç bir bağım yoktur.
Zaten sayfada göreceksiniz ki birbirine rakip firmalar da var; yahut aynı firmanın bir ürünü takdir edebilirken, aynı firmanın bir başka ürünü “güvensiz” / işe yaramaz olarak da eleştirilmiş olabiliyorum…

Kozmetikle ilgili, güvenip kullandığım ürünleri size anlatmadan önce belirtmem gerek bir iki nokta var.
Kozmetik alırken fiyatı tabii ki önemli ama “sağlığınız mı yoksa para mı önemli” diye kendinize bir kez daha sormanız gerek.
Stres konusunda da söylenecek iki kelam burada olmalı diye düşündüm…
Stres vücudun gıdalardan gerekli vitamin ve mineralleri alma gücünü azaltır, bağışıklık sisteminizi güçsüzleştirir.
Sizi virüslere ve mikroplara karşı savunmasız hale getirir.

Vücudunuz böyle zayıf bir sisteme bol yapay gıdalar ve toksinli kozmetikler de alıyorsa, hastalanmamayı beklemek mucize olur…
Bence aşağıdaki tabloya bir göz gezdirin ve alışverişe çıktığınızda, tasarruf yapmanız gereken yerin kozmetik olmadığına ikna olun!
İşte her gün kullandığınız kozmetik ürünleri içinde sağlığınızı bozan maddeler:
(Yahut başka bir deyişe: Her gün yavaşça hastalanmak için (!) kullanacağımız maddeler)

Ürün Adı İçerdiği zararlı maddeler
Diş macunları Fluorin, sodyum florid, sodyum lauryl sulfat
Ağız yıkama suları Sodyum lauryl sulfate, tatlandirici, alkol
Makyaj malzemeleri Talk pudra, Toulen, formaldehid
Oje Dietanolamin, propilen glikol, hindistan cevizi yagi
Şampuan Dietanolamin, sodyum lauryl sulfate
Saç kremi Sodyum lauryl sulfate, benzoik, benzyl dietanolamin
Banyo köpüğü Dietanolamin, propilen glikol, sodyum lauryl sulfate
Tras köpüğü/kremi paraben, SLS
Deodorant Alüminyum, bütan, propan, propilen glikol, talk pudra
Duş Jeli Sodyum lauryl sulfate, benzoik, benzyl dietanolamin
Allık Talk pudra
Fondöten Mineral yag, petrolatum, talk
Sabun Propilen glikol
Saç Boyası Peroksit ve diğer kanserojen maddeler. Hamilelerde düşük yapmaya yol açabilir.
Göz farı Paraben
Tüy dökücü kremler Arsenik, Tioglikolik asit
Ruj Lanolin, bütil paraben
Aseton Aseton toksik madde
Hazır bebek bezleri Sentetik parfüm, yapıştırıcı, koyulaştırıcı maddeler, beyazlatıcılar ve sodyum poliakril denen ve tamponlarda kullanıldığında toksik sok sendromuna yol açan madde
Klorinli su İçindeki asit sayesinde diş minelerinde aşınma. Vücuttaki nitrojenle temasından çıkan gaz solunduğunda astım.

Not:”Talk zararlı değil ki” diyen bir eczacı hanımla (hiç de istemediğim halde) tartıştıktan sonra bununla ilgili birkaç satır eklemem gerektiğini düşündüm.

Talk, kayadan üretilen bir mineraldir.

Kayalar parçalanır, kurutulur ve un gibi ufalanır. İşlenmesi sırasında bir dizi kalıntı mineral bertaraf edilse de “asbeste” çok benzeyen minnacık fiberler (lifler) ayrılmadan kalırlar. Talk kanserojen olan asbestle yakından ilişkilidir.
Talk parçacıklarının kanser kurbanlarının yumurtalıklarında ve akciğerinde tümöre neden olduğu gösterilmiştir.

Son otuz yılda bilim adamları talk parçacıklarını sıkı bir inceleye tabi tutmuş ve asbestle aralarında tehlikeli benzerlikler bulmuşlardır.
Bu kanıtlar doğrultusunda FDA (Federal Drug Administration) 1973’te, kozmetiklerde kullanılan talktaki asbest-benzeri fiberlerin miktarını sınırlayan bir karar taslağı hazırladı!

Ancak bugüne kadar herhangi bir düzenleme yapılmadı ve kozmetik amaçlı talk, federal hükümetin düzenlemeye tabi tutmadığı bir madde olarak kaldı.
Bu eylemsizlik, Ulusal Toksikoloji Programı’nın, asbest-benzeri fiber içermeyen kozmetik amaçla kullanılan talkın, deney hayvanlarında tümöre yol açtığını ortaya çıkaran 1993 tarihli raporunu göz ardı etmektedir.
Asbest-benzeri fiber içersin ya da içermesin kozmetik amaçla kullanılan talk pudrası büyük olasılıkla bir kanserojendir. (Şahsi fikrim + bilimsel okuduklarım)


PCO sheep placenta Mask – Koyun plasentası maskesi
(2008’den beri 15 günde bir uyguluyorum)

mask

Mucize maskem! Ankara’da tanıştım ve şimdi bildiğim kadarıyla İstanbul’da da satış noktaları var. Özellikle enstitülerde, çok özel toparlama gerektiren durumlar için cilt bakımında kullanılıyor. Ama siz de bir kutu alıp evde kullanabilirsiniz. İçinde 12 tane steril ambalajında gazlı beze emdirilmiş plasenta var.
AB normlarına uygun,içeriği sağlık bakanlığı tarafından denetlenmiş bir ürün.Firma isteyene raporu yollarım diyor! İşte kendine ve sattığı hizmete duyarlı firma budur!
www.guzellikmaskesi.com adresinde satıldığı yerlerin adreslerini bulabilirsiniz.
Sadece hücre yenilenmesi yahut moda adıyla “anti aging” için değil, mimik hareketlerinden oluşan kırışıklıkları düzeltmek için süper bir ürün! Gidip yüzünüze gözünüze iğne yaptırmaktan, herkese benzeyen bir “şiş surat” sahibi olmaktan bin kat daha iyi bir sistem. Cilde gerekli tüm aktif maddeyi verip, işi vücudunuzun onarmasına bırakın!

Tendeki toksik maddeleri atıyorsunuz (Detoks gibi yani) tendeki lekelerin rengi inanamayacağınız bir mucizevî hızla açılıyor… Cilt daha dolgunlaşıyor ve dirileşiyor. Eh, içerikteki mineral ve vitamin de cildi destekliyorsa, bu maskeyle gerçekten kendinizi muhteşem bir değişim içinde buluyorsunuz.
Özellikle enstitülerde ve doktorlar tarafından yenik ciltleri tedavi için de kullanılıyor bu maske. Lazer sonrası cildin sakinleşmesi için, cilt soyulma işlemlerinden sonra yenilenmeyi düzeltmek ve hızlandırmak için sıkça başvurulan bir maske. Kojik asidin kozmetikte çok ender kullanılan ürünlerinden biri bu…

Kullanımı:Plasenta ile ıslayılmış bu bez maskeyi yüze yayıyorsunuz. Hava kabarcıkları kalmadan yapıştırıyorsunuz iyice yüzeye. 20 Dak. bekliyor ve bezi çıkarıp atıyorsunuz.(Bir daha aynı maske kullanılmıyor) Yüze 6 saat su değmemesi gerek

Bu yüzden gece yapıp yatmakta fayda var. Yüzde daha uzun süre bekletmek isterseniz,en fazla 35-40 dakika olmalı bu. Çünkü plasenta bezden yüze geçiyor,emiliyor ve bez kuruyor. O zaman yüzde tutmanın anlamı yok.

Detaylı bilgiyi edinmek için tıklayın

İÇERİK:

Hyalüronik asit: Derinin temel elemanlarından biridir. Deri içinde bol miktarda bulunur. Suyu çeker ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Medikal estetik alanında yüz ve boyun çizgilerinin (daha çok yüzeysel olanların) doldurulmasında kullanılmaktadır. Cilt tarafından emilen ve kolay kabul edilen bu madde sayesinde cilt maksimum nemlenir ve dış etkenlerden korunur..
Kolajen: Vücudumuzdaki tüm proteinlerin ¼’ü kolajendir. Cildin ve iç organların esnekliğini sağlayan ana yapısal proteindir. Kemikler ve dişler de kolajen’ e eklenen mineral kristalleri ile oluşmuştur. Kolajen vücudumuzun yapısını oluşturur. Yumuşak dokuları destekleyerek cildin sıkılaşmasını sağlar.
Kojik Asit: Kojik asit doğal ve tesirli leke açıcıdır. (pirinçten elde edilir) Fazla renk üretimini geciktirip renk üreten sistemi parçalayarak leke oluşumunu azaltır. Var olan lekelerinde kaybolmasına yardımcı olur.
Koyun plasentası: Yoğun vitamin, protein, yağ ve su içerir. Cildin kısa zamanda beslenmesi, nemlenmesi ve yenilenmesini sağlar.
Vitamin E: E vitamini, yağda eriyen bir antioksidan olup, hücre zarının bütünlüğünün korunmasında rol oynar. Yaşlanma sürecini geciktirir ve hücre yenilenmesine yardımcı olur.
Vitamin C: C vitamini, sabit, düşük ph’lı, yüksek yoğunluklu, L-askorbik asit formüllü, yaşlanmaya karşı korunmada anahtar vitamindir. C vitamini kuvvetli, suda eriyen antioksidan olup, kolajen ve elastin yapımında hayati bir yardımcı faktör olup, cilt rengini yenileyen geliştiren (pigment problemlerini önleyici) bir özelliğe sahiptir. Zararlı ışıkların cildimize karşı zararını önleyicidir.
AloeVera: Dış etkenler ile oluşan cilt hasarının tedavi edilmesi sağlar. Yıpranmayı azaltır. Ayrıca cildi gerginleştirir. Ve elastikiyet kazandırır

NOT:
(İçeriğinde Amerikan İlaç ve Gıda Dairesinin kullanılmasında sakınca görmediği paraben miktarının 1/100’ü kadar paraben olduğunu biliyorum) Bu miktarın, hepimizin, hazır yemekler tüketirken, öksürük şurubu içerken aldığımız YASAL miktardan 100 kat az olduğunu biliyorum.Ve şahsi kararımla kullandığım tek parabenli üründür)

Plasenta gibi zengin içerikli bir sıvının koruyucu konulmadan, çürümesinin küflenmesini önlemenin mümkün olmadığını da biliyorum… İçerik, sağlık bakanlığı tarafından yasal olarak onaylı.

Masque Hydo Tenseur

skincode

Acil durum maskem! Bu jöleyi cilde sürüp 10 dakika bekleyin… Yorgunluğu silmeye birebir! Yeniliyor, cilt anında sıkılaşıyor ve yorgunluk belirtileri yatışıyor E ve C vitamini cilt direncini güçlendirdiği için, sık makyaj yapanların sürekli kullanımıyla ten tazeleniyor ve enerji kazanıyor. Bilhassa sarkmalar başlamak üzereyse… Göze kaçırmayın. Ilık suyla durulayıp gece ise gece kremini, bir davete gidecekseniz nemlendiricinizi sürün. Ve makyaja başlayın. Skincode’da beni yönlendiren içeriğinde hayvansal içerik olmaması, koruyucu katkı maddeleri olmaması, renk ve parfüm olmaması. Üstelik ekmek mayası ile cildi desteklemek fikri bana çok sağlıklı geldi. Kullandım ve baş maskelerimden biri oldu.(2009)

CERADOLİN krem

kurucilt

(Eczacınıza danışarak Eczaneden alabilirsiniz)
Kurumaktan acıyan ciltler için BİR NUMARA BİR NEMLENDİRİCİ VE YUMUŞATICI. Cildime lazer yaptıklarında bir hafta süreyle kullandım ve muhteşem bir cilt yenilemesi yaptı…Hele hele lazerin o yakma işleminden sonra su ve yağ dengesinin yeniden kurulmasına o kadar ihtiyacı var ki cildin..(2009)
Eğer hassas ve kuru cildiniz varsa tereddüt etmeden tavsiye edeceğim bir onarıcı krem Ceradolin

Huiles&Baumes marka 24/24 intense cream

intense
Cildi aydınlatan %100 doğal ve “zararlı içeriği olmayan” konsantre bir antioksidan. Nemlendirirken,onarıyor, yatıştırıyor. İçeriğinde koruyucu da olmadığı için 6 ay içinde ürünü tüketmeli.!! 🙂
Sabah ve akşam kullandığınız kremin altına, boyuna ve yüze uygulanabiliyor. Yüksek nem de veriyor. Susuz ciltler için mükemmel bir kurtarıcı,”iyileştirici” kozmetik.

“SERUM ECLAT DU VİSAGE” BU DA LEKE AÇICI SERUM

hbaumes

Siyah noktaları giderdiği söyleniyor ama bence sayılması gereken özelliklerinden en sonuncusu bu olmalı. Çünkü siyah noktaların genel sebebi fazla yağ salgısının deri üzerindeki kir ve tozla birleşerek tıkaç haline gelmesidir.

Bu serum yüzeysel değil, derinin alt tabakasında işlev gördüğünden bu etkisinin ;zamanla cildin sıkılaşmasıyla alakalı olması söz konusu…
Ciltteki fon farklılıklarını kaldıran bu serumu da 24/24 ‘ÜN ALTINA kullanarak 3-4 ay içinde pırıl pırıl ,lekesiz,bir cilde kavuşabilirsiniz. ( Bu serumu lekelerim geçene kadar kullandım – 2010)

Not: Lekeleri geçiren ürünler kullanırken LÜTFEN güneşle temasını da kesmeniz gerektiğini unutmayın. Yoksa ÜRÜN RENGİ AÇAR ama GÜNEŞ KOYULTUR olduğunuz yerde kürek çekersiniz. Sonra “bu ürün hiç bir işe yaramadı” dersiniz…
Lekenin doğasıdır bu!

SKINCODE ESESTIAL 30 SPF NEMLENDİRİCİ KORUYUCU

skinc

Yaz aylarında hem iyi bir nemlendirici hem de güneş koruyucu beraber olsun diyenlere işte iyi bir kozmetik. Güneşin hem zararlı ışınlarından korunuyor hem de yüksek nem sağlıyorsunuz. Parabensiz ender kozmetiklerden biri.Sık terleyen ve kat kat kozmetik sürmekten daralan hanımlar için mucizevi kozmetik. (2011 de Kullandım)

PCO Anti Wrinkle göz maskesi

pcogoz

İşte “ameliyat olmak istemiyorum” diyen ve göz kapağında sarkma, göz çevresinde bol kırışık olan kadınların kurtarıcısı.

Bitkisel bazlı etkisi yüksek, bir kutuluk kürle dahi göz çevresini yepyeni yapan bir maske. Formülü yenilenmiş. Sarkık göz kapağı için en etkili ürünlerden biri. Normalde haftada 2-3 kez uygulanıyor. Ama yaşınız ileri, sorununuz epey ilerlemişse bu kürü gün aşırı uygulayarak da hızlı sonuç alabilirsiniz.

Göze kaçmaması gerek! Bu yüzden YÜKSEK BİR YASTIĞA UZANIN. Yanınıza aynayı alın. Poşeti açıp maskeyi gözün tamamını kaplayacak şekilde , altında hava kabarcıkları kalmayacak şekilde bastırıp yerleştirin. Gözlerinizi kapayın ve 20 dakika sonra maskeyi çıkarın. Göz çevresinde kalan serumu hafif masaj yaparak cilde yedirin. Maskeyi yaptıktan sonra yüzünüze 6 saat boyunca su değdirmeyin.

Fillast Lips

fillast

Bu ürünü “makyaj” bölümüne mi cilt bakımı bölümüne mi koyayım bilemedim…En sonunda karar verdim:Bakım ürünü olduğundan bu sayfaya koyacağım 🙂 Dudakların dokusunu düzenliyor, nemlendiriyor, onarıyor.Yapısı çok ince ama oldukça etkili. (Mart 2012)

Dudakların yaşla beraber enine olan çizgileri de derinleşiyor. Arayıp taradım Fillast Lips’in içeriği ve kullanımı beni cezbetti. Günde 4-5 kez dudaklara nemlendirici gibi sürülüyor. Hem dokusunu iyileştiriyor,hem dolgunluğunu destekliyor hem de çizgileri yumuşatıyor. Dudak gençleştirici dedim ben ona…. Keçeli kalem dokusundan bir stik, alttaki bölümü çevirince rujun ucundan minik deliklerden ürün çıkıyor. Çok da eğlenceli. Çantadan eksik etmemek gerek.

fillast22

All Free Natural Deodorant

allfree

Bu da nereden çıktı? Elbette içinde alüminyum ve paraben olmayan bir deodorant ararken! Şükür buldum. İçeriğindeki şerbetçi otu özleri ter kokusunu oluşturan bakterilerin gelişimini engelliyor. Zehirlenmeden deodorant kullanmak isteyenler için iyi bir alternatif. Çinko recinoleate sayesinde de koku absorbe ediliyor. Aloe vera yapraklarından elde edilen yumuşacık bir suyla nemlendirmesi sağlanmış. Hindistancevizi yağı var. Tertemiz bir deo. 12 saat koruma garantisi var. İddialı ve hoş. Hindistan’da üretilmiş… :)) Darısı Türk deodorant üreticilerinin başına! (02 Nisan 2012) web sitelerine tıklayabilirsiniz. 

Brezilian Samba Body Scrub AveSeena (Vücut Peelingi)

avess

Vücut bakımında, yüzeydeki ölü hücreleri ne kadar arındırıp, nemlendirici veya selülit kremi sürerseniz o kadar çabuk ve derin emilir. Kese yapmak kollarımı yoruyor ve bazen banyoda sıkıntı geliyor kese yaparken. Hem deriyi o kadar bastırarak çekiştirmek artık pek işime gelmiyor 🙂 Deriyi çizmeyecek bir pütürcüklü (granüllü) arındırıcı ararken bunu denemeye karar verdim ve hiç de pişman değilim. 🙂 (Nisan 2012)

Yumuşacık kum tanesi gibi doğal tuz ve şeker kristalleriyle ölü tabakayı atıyor. Hafif bir sabun hissi veriyor. Ardından ister selülit kremini ister nemlendirici vücut yağını/losyonunu sürüyorum. Misss…. İçeriği:

Canlandırıcı Kafein, Kahve, Brezilya’ya özgü Guarana + Muirapuama, Ardıç, Biberiye özleri ile besleyici yumuşacık Mango, Shea, Kakao ve Zeytinyağı. (11 Haziran 2012 de ürünüm bitti.)

Zorah Biocosmétiques Organik sertifikalı Argan Yağı

zorah argan

Arganla ilgili birden ortalık alev topuna döndü “insanlığı- daha çok dişileri- kurtarıcı” (!) kahraman krem şeklinde algılandı.Ortalık argandan geçilmez oldu! Bunca ürün arasında gerçekten organik olanı bulmak zor. Çünkü organik demek bitkiden çıkan yeşilliğin arasından gelen doğadan gelen demek değil ki! Doğanın göbeğinde köküne kimyasal gübre dökerek elde edilen “organiğin” (!) organikliği mi kalır? Metal preslerde sıkılan argan tohumunun organikliği mi olur? Metal değirmende çekerek sert Himalaya tuzunun tüm etkisini yok ettiğimiz gibi, içine doğaya ait olmayan maddeler giren üretim şekilleri kozmetiklerin doğallığını bozuyor.

Ve ardından MUTLAKA gerçekten organik midir yoksa sizi birileri kandırıyor mu anlamanız için dünyada ORGANİK kriterlerinin bağlı olduğu kurumlar hakkındaki yazımı okuyunuz.

Şimdi gelelim Zorah argan yağına. Yukarıdaki yazıya göz attıysanız uluslararası garantili sertifikalardan en iyisine sahip olduğunu göreceksiniz. Zorah bir Kanada markası ve tüm ürünleri organik sertifikalı.

Bu yağı yüz ve vücut kremlerime bir fıs sıkarak kullanıyorum. Kış aylarında deri kuruluğunu güzel onaracak bir yağ , bilhassa klor ve tuzlu deniz suyunun kuruttuğu vücut derisine kremlere katarak kullanabilirsiniz. Organik. Gönül rahatlığıyla kullanın…Kimyasal yok. (03 Eylül 2012)

Zorah Biocosmétiques Organik sertifikalı (Sitala) nemlendirici

sitala

Bunun da içerisindeki hücre yenilemeye yardımcı argan var. Hyaluronik asit, lavanta yağı, gül yağı, portakal yağı var. Deride kırmızılıklardan şikayetçi – kuproz veya roacea rahatsızlığı denilen- damarların göründüğü ince ve hassas ciltler gayet iyi nemlendiren yatıştıran, elastikiyetini artıran bir içerik. Kimyasalsız olması daha da sevindirici. Krem süreyim derken zehirlenen ve bunun dokularda depolandığının, bir gün ortaya rahatsızlıklar olarak çıktığının farkına olan tüm hanımlar için güvenli bir marka Zorah.

Gözle görünür şekilde genç diri, sağlıklı bir cilt için ben yaşlardakilerin de 30 yaşın da kullanabileceği iyi bir sıkılaştırıcı, nemlendirici.(03 Eylül 2012)

Laboatoires SeadermHydraforce 500 ml

saed

Bu bir saç,vücut ve tırnaklar için Sıkılaştırıcı yosun konsantresi…! UNESCO tarafından rezerve edilmiş, biosfer alanı olan Moléne adasından alınmış %100 yosun özlerinden oluşuyor.

Oligo elementler ve mineraller bakımından çok zengin olan, köpürmeyen, yağsız. Çocuklar ve yetişkinler için banyo sonrası nemlendirici olarak kullanılıyor. Durulanmıyor ki deri içeriğindeki aktiflerden maksimum düzeyde yararlanabilsin.

seaderm

Kokusu muhteşem. Gerçekten deniz kenarındaki o ferahlatıcı yosun kokusunu alıyorsunuz.Çabucak kuruyor. Bu deniz ve plaj kokan nemlendiricinin moral düzeltici biretkisi olduğunu düşünüyorum.
Her banyodan sonra tün vücuda ve saç diplerine kullanılıyor. Bir şişe yaklaşık 1 ay kadar gidiyor.
İçeriği merak edenlere:
Etken Madde:
Laminaria digitata (% 5 ekstresi), Laminariadigitata (toz% 2 mikronize): Taze deniz yosunu, eser elementler, Deniz Suyu

 Konjac Sponge

konjac sponge3

(%100 Bitki kökünden temizleyici peeling sünger)  Bilimsel adı Amorphophallus Konjac! 

konjac2

Bitki kökünden elde edilen liflerden yapılıyor. Aslında yenilebilen bir bitki bu. Neden cilt temizliğinde gönül rahatlığıyla kullanılır:Çünkü egzamalı ciltler dahil kimseye alerji yapmaz.

Hırpalamadan nazikçe ölü tabakayı atar. Kreme yüzey hazırlar.Ben pembe olanını seçtim.Çünkü kuru ve olgun cilde uygun olan, demiroksit açısından zengin olanı bu.

Yüzü doğal bir şekilde temizler, yumuşatır ve ferahlatır. Beraberinde temizleyici jel kullanmanıza gerek yok. Ama illaki kullanacağım derseniz bir çay kaşığı kadar yeterli.  Kullanmadan önce suda 1 dakika bekletip kök lifinin yumuşamasını bekleyin.
Sıkın. Yüzünüze boynunuza temizlemek ve peeling etkisi için kullanın

konjac1

Cilde masaj yaptığı için yeni hücre oluşumuna yardımcı olur. Kir, fazla yağ, siyah nokta ve bakterileri ciltten uzaklaştırır ve gözenekleri derinlemesine temizler.Hassas ciltlere zarar vermez.Yağlı ciltler için olan siyah bambu kömürü süngeri de çok başarılı, bebekler ve egzamalı ciltler için olan beyaz konjac da. Türkiye’de değişik firmalar değişik fiyatlarda muadilleriyle satışta aralarında neredeyse 2 misli fiyat farkı var sebebini çözemedim. (2013 Kasım)

DİKKAT: İşiniz bittiğinde kendi ipinden havadar bir yere asın. Nemi kurusun. Lavabo üzerinde tutmayın.Tekrar katılaşacaktır. Konjac sünger almak için iki adres  1-Hepsiburada     2- Anadolu

Strivectin tl Tightening Face Serum (28 Şubat 2014)

strivectin1

B3 Vitamini türevi olan Niasin’i kendi patentli formülüyle  (NIA-114) kullanan bir firma Strivectin. %5 Oranında aktif protein içermesi de sadece sarkmaları değil, cildin genel dokusunu da iyileştirmeye yardım ediyor. Kullandığım en iyi serumlardan biri.
Etkilerine oldukça güvendiğim bir ürün yelpazesi var. Peptid içeren ürünler içerisinde en güçlülerden biri…
Cildin doğal kolajen üretimini destekleyerek hem sıkılaşmasını hem daha diri görünmesini sağlayan bir serum.

Dolayısıyla düzenli kullanım gerekiyor. Yani her sabah ve her akşam temizlenmiş yüze ilk önce bu serumu ,ardından nemlendiricinizi sürmeniz gerekiyor.

Ve çokça sabır gerekiyor…. Çünkü elastikiyetini kaybetmiş derileri öyle 1 ayda toparlamak, gözle görünür sonuçlar almak zor. 40 Yılın elastikiyet kaybını bir ayda toparlayan bir krem piyasaya çıkarsa, zaten o gün artık teknolojinin son basamağına geldik demektir. İnatla 2-3 tüp kullanın… Sonuç gerçekten iyi.
Tek kusuru, pahalı gelmesi. Ama diğer muadilleriyle karşılaştırdığımda 275 liraya, bu kadar etkin çok az ürün var.

Bu serumun ardından En iyi anti-aging krem ödülünü almış olan “StriVectin-SD Intensive Concentrate for Stretch Marks & Wrinkles”  adlı kremini uygulayabilirsiniz.  Kırışıkların derinliğini azaltırken, serumun toparlayıcı etkisine de destek oluyor

strivectin2

Çoğu firma içeriğini sayfasında net yazmazken, tüketiciye saygılarından bunu açıklayan firmalara  saygım sonsuz.
Açıklanmış içeriği şöyle:

Water, Cyclopentasiloxane, Myristyl Nicotinate, C12-15 Alkyl Enzoate, Glycerin, Butylene Glycol, PEG-40 Stearate, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Ethylene/acrylic Acrylic Acid Copolymer, Caprylyl Glycol, Ammonium Acryloldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyimide-1, Sorghum Bicolor Stalk Juice, Isohexadecane, Benzyl Alcohol, Arylates/c10-30 Alkyl Acyrlate Crosspolymer, Aminomethyl Propanol, Pullulan, Sorbic Acid, Tetrasodium EDTA, Polysorbate 80, Benzoic Acid, Chlorphenesin, Cyanthea Cumingii Leaf Extract, Ceramide 2, D-limonene, Algae Extract, Malus Dometstica Fruit, Cell Culture Extract, Hyfrolyzed Hyaluronic Acid, Xanthium Sibiricum Fruit Extract, Cyperus Rotundus Root Extract, Lonicera Japnica Flower Extract (honeysuckle) Flower, Lecithin, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Tetratpeptide-21, Lepidium Sativum Sprout Extract, Dipropylene Glycol, Citrus Aurantium Dulcis Oil (orange), Hexmathylindaopyran, Ethyl Linalool, Citrus Limon Fruit Extract, Methyldihydrojasmonate

strivectin3

Kıvamı süt gibi. Alışılagelmiş serumlar gibi su rengi bir ürün değil. Komedojenik değil, paraben içermiyor. Kolay emiliyor. Yağlı yüzey bırakmıyor.

Cumlaude Lab Topylaude Omega Crem
(Kalınlaşmış Deriyi Yumuşatan Krem)

cumlaude topylaude

Allah kimsenin başına vermesin! Ellerimde ani bir kalınlaşma, derinin kalınlaşarak kuruması, çatlaklar başlayınca panikledim.
Avucumda da pullanma ve keratinizasyon ( boynuzumsu tabaka oluşması) olunca fırladım dermatologa.
Liken olduğunu söyledi ve bana vazelin ve salisilik asitle eczacının hazırlayacağı bir merhem yazdı.
Günde 4-5 kez kullandım. Bir ay boyunca. Sonuç aynı. Değişen bir şey yok.

liken1
Peeling denedim, ardından argan yağları, vazeline bulanıp pamuklu eldiven giyip yattım, organik serumlar kullandım… Nafile.
Bazen eklem yerinden yarılıp kanıyor. Geçiyor. İki gün iyileşir gibi oluyor hop yeniden çıkıyor.

liken2

Bu kadar dikkatli ürün seçip alerji olma ihtimalim de yok. Temas dermatiti de değil… Kimyasallarla zaten nerdeyse tüm ilişkimi kesmiş biriyim. Bulaşık deterjanı yer silme işini arapsabununa 1 kaşık soda , 1 kaşık karbonat katarak hallediyorum.

Çamaşırları toz sabunla yıkıyorum deterjan girmiyor eve. Çamaşır suyunu zaten yasakladım yıllardır.Peki bu ne?
Bir psikolog arkadaşım strestendir dedi. Egzamaya çevrime ihtimali de olduğundan panikledim yine.

liken3

Duygularımızın bedenimizi nasıl değişime uğrattığını bilen, Louise Hay’in kitaplarını hatmetmiş biri olarak şunu çok iyi anladım:
Strestendir dedikleri şeyi , algılarımızı değiştirmeden halletmemiz mümkün değil.

E, hassas birine nasıl hassas olma denir ki? Huyu karakteri bu! Vurdumduymaz olmayı öğrenebilseydi zaten stres yapmazdı.Vicdan ve tepkiler karakterin parçası.
Değişmek nasıl mümkün olabilir?

 • Kendisine en ufak bir kötülüğüm olmamasına rağmen, kıskançlık denilen iğrenç duygunun içinde yanan tuştan, hasedinden bana daha ne kadar kötülük yapacağını kestiremediğim, kara cahil ruhlu, yalı çingenesi komşum buradan taşınmadıktan,  ıslah olmadıktan sonra,
 • Ülkemde kardeş olan herkesin birbirine duydukları bu iki kutupluluk geçmedikten sonra,
 • Günde 13 saat bilgisayar başında çalışıp, yıllardır tatil yapmadıktan sonra,
 • Oralarda bir yerlerde kadınlar dövülüp, öldürülüp, çocukları ortada kalırken, adalet denilen kavramı hep Allaha havale ederken,
 • Demokrasi kelimesinin çürümüş sakız haline dönüştüğü, yerel seçimde müşahit olarak oyların sayılma ve tutanağa geçirilme işinde çalışırken, ne çok şeyin biz denetlemezsek ellezi edildiğini görürken,
 • Her gün evrenin bir yerinde bir savaş senaryosu, halkların sürgünü, açlık, yoksulluk onca paylaşılacak nimete rağmen sürüyorsa,
 • Köpeklere tecavüz ediliyor, kedilere işkence, yunus balıkları festival adı altında toplu olarak öldürüyorsa, kuluçkadan erkek çıktıkları için beslememek için binlerce erkek civcivi öğütme makinesinde kıymaya çeviren bir zihniyet varsa,
 • Vatanımı çok severken, aklımdan eğer “ben neden Norveç’te doğmadım” diye bir yakınma geçiyor ve bundan utanıyorsam,
 • 11.500 000 kişiye çalışmadıkları halde maaş bağlanan bir memlekette; emekli olduğum halde, hala deli gibi çalışmak ve gelecek inşa etmek için 56 yaşımda tedirginliklerim varsa,
 • Üranüs Plüto açılarını ve Koç burcundaki hareketliliği, Terazideki Marsı görüp, 14 Nisan 2014 teki tutulmayla beraber -kıytırık bir amatör astrolog olarak- Nisan ayının tüm dünyada yeni savaşların ve 1933’teki halk sürgünlerini başlatabileceğini görüyorsam,
 • Tek evladımın -sadece ben tek başıma doğurmuşum gibi- aranıp sorulmamasını içim cızlayarak izledikçe,

Psikolog arkadaşıma hak verdim! Evet ellerimdeki bu kalınlaşma stresten. E, ben değişemiyorum. Bu saydıklarımı – ve daha bir çok satırı da-  ruhumdan atamıyorum. O halde ellerim böyle yaşamaya alışmam gerek. Yeni keşfettiğim bu kremi henüz birkaç kez sürdüm, yumuşacık yaptı, birçok ilaçtan daha iyi geldiğini izledim.
Belki Cumlaude Topylaude’un kalbe sürüleni de vardır..Bulursam deneyeceğim. (02 Nisan 2014)

Salyangoz Kremleri

Her şey, 1980 yılında Şili’de Avrupa mutfaklarına pazarlamak için salyangoz yetiştiren bir çiftçi ailenin sürekli salyangozlarla haşır neşir olurken (çiftlikte iş yaparken), elleri kırılan kabuklar sebebiyle her yaralandığında veya kesildiğinde yaraların hiç iz bırakmadan geçtiğini fark etmesiyle başlamış…

Ailenin doktor olan büyük oğlu, salyangoz salgıları üzerine araştırma yaptıkça bu sevimli hayvanların doğalarında muhteşem bir onarıcı olduğunu keşfetmiş. Allantoin!
Allantoin nedir?

Salyangozların doğaları gereği, kabuğu çatladığında kendini yenilemek için salgıladığı, vitamin ve yüksek protein içeren bir madde. Kalsiyum da içeriyor. İnsan cildinin de yenilenme kapasitesini artıran bu olağanüstü doğal salgı, özellikle yara izlerinin giderilmesi amaçlı kremlerin içerisinde kullanılmaya başlanmış (açık yaraya kullanılmıyor). Cildin “hızlı onarılmasına” yardım ettiği için salyangoz salgılı kremler aslında yüzeyin kalitesinin değiştiriyor! O zaman yüzeydeki sorunların çözümüne yardımcı oluyor.

Bunlar neler?
Lekeler

Kırışıklar
Tıraş tahrişlerinin yatışması
Sivilce izleri
Yara izleri
Yüzeydeki pütürlenmeler, pürüzler
Çatlaklar

Hızla yenilenen cilt, yüzeydeki hasarlı olan ne varsa atıp, yerine sağlıklı yeni gelmiş dokuyu yerleştiriyor. O zaman “salyangozlu kremlere” antiaging etkili diyebilir miyiz? Evet! Yaşlanmaya karşı duran bir “gençlik devamlılığı” yapıyor. Kuruluk ve kızarıklıklar gidiyor, yağ/su dengesi kuruluyor.

Hayvana yazık değil mi?

Salyangozların salgıları, özel salyangoz çiftliklerinde keyifle yaşarlarken, onları hırpalamadan ve incitmeden tıpkı bir koyundan süt sağar gibi toplanıyor, filtre ediliyor, steril hale getiriliyor ve kremlere katılmak üzere hazırlanıyor.

Şu an kullandığınız salyangoz kreminizin içinde, cildinizin onarılmasına yardım edecek allantoin salgısının sahibi olan salyangoz, büyük ihtimalle çocuklarıyla beraber maaile çiftlikte geziniyorlar.  Dr. Organic salyangoz salgılı jel, krem ve göz etrafı serumunu deneme amaçlı kullandım.

snail1

snail2

snail3snail4

İzlenimlerim şöyle:

Organik Salyangoz Jeli: Jeli çok az kullanmak gerek. Yapış yapış olmaması için bu şart. Çabuk emiliyor ve kuru bir yüzey sağlıyor.

Koruma tabakası oluşturmadığından “serum” gibi krem altına kullanılmalı. Kokusu yok. Düzenli kullanımda yenilenme, nemlenme ve yatışan deriyi hissediyorsunuz. Kılcal damarların görünümünü zaman içinde yatıştırıyor onarıyor. Karma ve yağlı ciltler bu serumu seveceklerdir. Jel kutu açıldıktan sonra 12 ay içinde kullanılmalı.

Organik Salyangoz Jeli Kremi: İnce akışkan, sütsü kıvamda bir krem. Doğal limon kokusu hoş… Çabuk yayılıyor ve hemen emiliyor. Gece bakımında, kuru ciltler daha kıvamlı olması için avuç içinde bir leblebi miktarında kreme birkaç damla argan katarak kullanabilirler. Nem yükleme gücü oldukça yüksek. Paraben, SLS, sentetik koruyucu ve zararlı kimyasal içermemesi, onarım gücünün yüksek olması, yaz-kış kullanmaya uygun bir krem seçeneği olarak kalmasını sağlıyor. Kutu açıldıktan sonraki 6 ay içinde kullanılmalı.

snail goz1

Organik Salyangoz Jeli Göz Serumu: Çok ince sütsü kıvamda bir serum. Çabuk emiliyor. Yağsız yapıda göz ürünü arayanlara iyi bir alternatif. Emilimi yüksek ve disiplinle kullanırsanız, 4 haftada ciddi sonuçları görüyorsunuz.

snail goz 2

snail5 snail6

   Skin 79 Syn Ake Lifting Cream
(30 Ocak 2015)

syn ake kavanoz

Yılan zehrine benzer bir peptid içeren Syn-Ake serisinden krem denemeye karar verdim. Altıncı nesil peptid formülü 2006 yılında swiss teknoloji patent ödülünü almış bir antiaging. Syn-Ake ile cildin koruyucu tabakasını güçlendiriyor, cilt hasarlarına karşı cildi koruyor ve elastikiyetini arttırıyor. İçeriğindeki adonezin kırışık açıcı özelliğiyle cilt üzerindeki ince çizgilerin görünümünü azaltıyor.

synake 1

syn içerik

HC Care Pigment Control Anti Pigmentation and Lightening Cream
Leke açıcı ve beyazlatıcı (Aralık 2016)

?

Türk markaların her zaman destekçisiyim ve gurur duyarak izliyorum.

Cilt aydınlatıcı ve ton eşitleyici bu kremin aydınlatıcı,beyazlatan ve yenileyici kuvvetli içerikleri var. Belides, Tyrostat, kuzukulağı,  C ve E vitamini ve Hyalüronik asit aktif içerikleri oldukça yoğun. Niacinamide ile de onarıma ciddi destek veriyor.
Düzenli kullanımla – sabah ve akşam- çok memnun edici sonuçlar alınacağını biliyorum.

Beyazlatıcı kremler kullanılırken gündüzleri mutlaka SPF içeren bir kremle deri UV ışınlarından korunmalı.
Yoksa krem cildin rengini açar, güneş ışını değer değmez koyulursunuz ve başa dönersiniz. Emeğiniz de paranız da boşa gider. Leke kreminin özel tepsili kapağı da çok kullanışlı ve yenilikçi.Ürünü son damlasına kadar bakteri üremeden sağlıklı kullanabiliyorsunuz. Kapağı aç/kapa derdinden başka steril kalması da gerek 🙂

?

İçerikleri önemsediğimi biliyorsunuz. İşte HC Care leke kremin içeriği:

?

                                       Anne Nature yüz yıkama köpüğü  Mild Cleansing Foam 
                                             Organic certified Skin Care Şubat 2017)

köpük anne 3

Ecocert sertifikası en sağlam sertifikalardan biridir. Anne Nature’ün vücut losyonunu geçen yaz kullanmış ve çok beğenmiştim. Yüz yıkama köpüğünü denemek istiyordum elimdeki jel bittiğinde sıra geldi. Denedim. Bayıldım. Neyini sevdim? İlk önce içeriğini. Gayet yoğun temizleme yapmasına karşın sert temizleyiciler gibi ardından gergin bir yüzey bırakmıyor. Hele, konjac sünger veya döner fırça ile kullanımı çok iyi. Kryolan TV stik fondöten benim mihenk taşımdır. Bunu yoğun stik’i iyi temizleyen köpüklerden biri de Anne Nature… Köpüğün pompasına basınca kocaman baloncuklu sıvı bir temizleyici çıkıyor. Kokusu da güzel. 

 lr Zeit Gard Face Beauty Diamonds lift serum serum
(27 Şubat 2017)

?


Dilek Gürsoy Ünalan ile FaceBook’tan arkadaş olduk:) Sonra uzun zamandır denemek istediğim bu serumu gayet uygun fiyata alabileceğimi öğrenince siparişimi verdim.İki güne elimdeydi. LR ürünlerinden birkaçını deneme fırsatım olmuştu. Gümüşlü diş macunu, dudak kalemleri, ruju, SPF korumalı kremini ve çok beğendiğim şu gözaltı onarıcı pedlerini… Sipariş vermişken diğer sevdiklerimi de listeye ekledim.siz de Dilek’e LR ürünleri siparişi vermek için sayfasına tıklayabilirsiniz .
LR onarıcı yüz serumunun içeriğinde E vitamini, hidrolize buğday proteini, panthenol, yoğun peptidler var.Özellikle bahar girişlerinde kür yapmak için, ağır diyetlerden ve hastalıklardan sonra, yoğun güneş altında geçen bir dönemden sonra kırışıklar ve dirilik sorunları için kür olarak kullanabilirsiniz. Temizlenmiş cilde sabah ve akşam kremden önce uygulayın. (Yapısı ince balm şeklinde, göz altına da uygulayabilirsiniz)
Serumu 2017 Mayıs 22’de bitirdim.Genel izlenimim:Oldukça yağsız yapıda makyaj altında süper düzgün bir yüzey yapıyor.Cildimin daha iyi duruma gelmesine yardım ettiğini düşünüyorum.

?

M. Asam Vinolift LipoPearls serum
(Sıkılaştırıcı Yüz Serumu)
24 Mayıs 2017

?

Serum biter bitmez kendime yeni onarıcı serum aramaya başladım. Peptid ve hyalüronik asit içeriği yoğun, fiyatı makul serum ararken artık dükkanlardaki kızlar beni neyse ki rahat bırakıyorlar, gözlüklerimi takıp tek tek içeriklerine bakarak rahat seçim yapabiliyorum.Hemen önerileri hazır! “İçinde ne var” dediğimde şişeyi evirip çevirip bir şeyler söylemeye çalıştıkları için nazikçe teşekkür edip “ben rafların arasında dolanayım bakıp seçeceğim diyorum. Gidiyorlar.
Bu serumu da böyle keşfettim. Dr Hüseyin Tırman’da ICON adlı elastikiyet artıran medikal estetik makinesinde seanslara başladığımdan ve ısı ile deri altında kolajen üretimi tetiklenmeye çalışan bir prensibi olduğundan nem kaybı yaşıyorum.Yüksek nem ve onarmaya ihtiyacım var en azından şu 2 ay boyunca…
Bu serumu 99 tl’ye aldım. İçeriklerine bakınca bu fiyata nasıl satıyorlar diye düşünmeden de edemiyorum çünkü pahalı markaların peptidli içerikleri bunun 3-4 katı fiyata satılıyor neredeyse.
Özellikle kuru ve 40 yaş sonrası ciltlerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde içerik ayarlanmış.Üzüm çekirdeği yağı kök hücrelerin üzerinde antiaging etkisi ile bilinen bir içerik yoğun kullanılmış. Yeniden oluşacak cildin yapıtaşlarının sağlıklı oluşmasına yardım ediyor. Antioksidan özellikli ve hücre yenilenmesini destekleyen resveratrol,peptidler ve squalane içeriyor. Ağustos sonunda bittiğinde size neler umup ne bulduğumu da yazacağım…
serum asam
Bugün 5 Eylül 2017, Serum bitti. Genel desteğinden memnunum. Yumuşak duru, nemli bir cilt oluşmasına yardım ediyor. Kırışıkların da iyi onarıldığını düşünüyorum. Tek sıkıntım aşırı sıcakları yaşadığımız son 10 günde serumu sürememekti.. Terlediğimiz aşırı sıcak coğrafyalarda bu serumu pek sevmeyeceklerini düşünüyorum. İlkbahar ve sonbaharda kullanmak daha iyi olacak.
HC Anti-Wrinkle Serum  Kırışıklık Karşıtı Bakım Serumu
  (Ocak 2018, Nisan 2018 ve Eylül 2018  üç şişe kullandım)
HC Care’in hem şampuanından hem saç yağından çok memnun biri olarak serumunun içerisinde %15  Argireline görünce denemem gerektiğine karar verdim. Çünkü bu oranda onarıcı içerikli çok az serum var piyasada. Argireline ne derseniz yeni nesil bir peptid. Botoksun alternatifi olarak gösteriliyor. Mimik kırışıkları, yoğun su kaybıyla oluşan ince kuru kırışıklar, nemsiz ve yaş almaya yüz tutmuş ciltler için iyi bir içeriği olduğunu düşünüyorum. Kendi sitelerinde içerik yok Ben prospektüsünden çıkan formülü burada paylaşıyorum. Ne kadar zengin olduğunun bence kendi sitelerinde de yazılmış olması gerekirdi. Neyse!  Hyalüronik asit, C ve E vitaminleri, yeniden diriliş bitkisi özü, Matrixy 3000 gibi hem cildin su tutma kapasitesini artıran hem nem yükleyen hem de yenilenmesine yardımcı güzel içeriği var.
Kıvamı şeffaf beyaz bir süt kıvamı. Çabuk emiliyor. Sabah ve akşam krem altına göz çevresi dahil uygulanabilir. Bir ay içinde şişenin yarısına geldim. Sanırım fazla kullanıyorum çünkü yüz boyun ve dekolteye bol uyguluyorum. Normalde pipetten 3-4 damla yeterli tüm yüze. Yağlı, kuru, karma, susuz, kırışık sorunu olan tüm cilt tiplerine uygun.
Serum biliyorsunuz başlıbaşına derinin altındaki yenilenmeye yardım etmek üzere formüllenmiş bir kozmetik. Cilt üzerinde koruyucu tabakası yoktur. Bu nedenle sabah ve akşam kremlerin altına uygulanması yani üzerine mutlaka nemlendirici sürülmesi gereken bir kozmetik. Konu hakkında yazıya BU LİNKTEN ulaşabilirsiniz.

Missha Time Revolution Bridal Cream -Repair Firming
 (10 Eylül 2018)
Bu serinin üç ayrı kremi var cildin aydınlatılması için olan beyaz ve pembe tonlu olanları değil “sıkılaştırıcı” olanı seçtim. Yapısı oldukça yapışkan ve uyumadan 1 saat önce sürülmesi gerek ki yastık değil sizin cildiniz faydalanabilsin. Firma bunun uyarısını da nazikçe (!) yapmak ve kavanozu açtıktan sonra “yahu bu bal gibi uzuyor yoksa bozuk mu” demelerini önlemek için şu resmi kıvam hakkında bilgi sahibi olunması için satış yerlerinde paylaşmış. Kuru ciltler ve olgun ciltler bundan hiç de şikayet etmeyeceklerdir. Çünkü 1 saat sonra normal bir krem kıvamına geliyor.

Kavanozu çok görkemli. Oldukça da bereketli bir krem. İçerikteki Hexapeptide ve hidrolize kolajen formülde epey alt sıralarda yer almasına rağmen diğer destek içerikler olan Allantoin ve Niacinamide’in etkin olmasını çok beğendim. Zamanla sonuçları paylaşırım.

HC Purifying Milk Cleanser  Yüz Temizleme Sütü
(30 Eylül 2018)

HC Care yıllardır içerik ve ürün kalitesi olarak takipte olduğum bir Türk firması. Kuru ve hassas ciltler için şu an piyasada bulabileceğimiz en kaliteli ve risksiz temizleme sütünün bu olduğuna bahse girebilirim! O kadar güvendiğim bir marka. Bu temizleme sütü incecik, su gibi akışkan ama bir jel kadar iyi temizliyor. Yumuşacık, sakin nemli bir cilt temizliği yapıyor. Bir pompa ürünü yüze ovuşturarak yayıyorsunuz (ben göz makyajımı da bununla temizledim gayet güzel) Ardından ılık suyla duruluyorsunuz. İsteyen kağıt mendille de sütü temizleyebilir ama suyla temizlemek daha ferah oluyor. Sonra alkolsüz tonikle cildi sildiğinizde cildin temizliği tamamlanmış oluyor. Güçlü antioksidan içeriği sayesinde, cildi hasarlara karşı korumayı destekliyor. Doğru! Purifying milk cleanser içerik bilgilerini de koyayım resmin hemen altına…Zengin ve doğal katkıları görmeniz için:
Aynı markanın HC Foam Cleanser Yüz Temizleme Köpüğünü de kullanmıştım. Sabun içermiyor. Güzel temizliyor ancak benim gibi ağır TV stik makyajı yapanlara temizleme sütünü tavsiye ederim. Köpüğün içerik bilgilerini de buraya koyayım 🙂 İnternetten HC Care yüz temizleme köpüğü içeriğinde ne var sorusuna cevap arayanlar olursa hayrım olsun 🙂

 lr zeitgard beauty diamonds radiant youth oil
             (30 Ekim 2018)
Kuru ve mat ciltler kış aylarında daha da kurur ve rahatsız olur. Kış aylarında serum/yağlardan faydalanmak en doğrusu. Hem kızarıklıkları ve hassasiyeti de yatıştırır hem su kabını en azda tutar hem de besler. Yalnız, bu serumları seçerken içeriklerinde mineral yağ veya parafin (petrol türevleri) olmamasına dikkat etmeli. Neden? Çünkü doğal yağlarda mineraller ve vitaminler var, diğerleri ise sadece yağ! Üst tabakayı muşamba bir örtü gibi kaplayarak soğuk ve nem kaybından korur. Oysa Lr Yüz bakım yağı gibi doğal yağ karışımları seçerseniz deri beslenir ve onarılır.
İnstagramdan tanıdığım LR uzmanı, arkadaşım Dilek’e ikinci siparişimi verdim . Geçen seneden beri beklediğim yağ stoklara gelmiş 🙂
Cam bir şişe ve cam pipeti var. Çok kaliteli bir şişeleme yapılmış. Elden kaydırmamalı banyoda düşerse kırılma riski yüksek. 6 doğal seçilmiş yağdan oluşan çok zengin ve mükemmel içerikli bir bakım yağı. Üç farklı kullanımı var. İster serum gibi krem altına, ister yü kreminize karıştırarak, ister 10 damla kadar maske gibi kullanarak…
İçerik konusunda hassas olanlara bu zengin formülü görmeleri için listesini de koyuyorum buraya. Gönül rahatlığıyla kuru ve hassas ciltlerin kış aylarında kullanabilecekleri şahane bir bakım yağı. Ulaşmak ve sipariş vermek isteyenlere instagram adresi: @dilek_unalan_aloevera

 

About Aysenur

Check Also

Logona Doğal Beyazlatıcı Diş Macunu – Florürsüz (Florür zararlı mı ki? )

                              …

387 comments

 1. Ayşenur Hanım merhaba
  Ben 33 yaşındayım ve cildimde ciddi bir karışıklık problemim yok. Sadece alnımda bir mimik çizgim var ve belki göz altlarım biraz yorgun. Normalden yağlıya dönük. Kendime uygun bir krem bulmak için dolaşırken sitenize be kanalınıza rastladım. Bahsettiğiniz hc care ürünlerin denemek istiyorum ancak anti Wrinkle mı yoksa are defence mi alayım bilemedim. Kırışıklık karşıtı olanın içeriği çok zengin. Ama erken yaşta kullanmam doğru mu? Aynı sorum serum için de geçerli.
  Sevgiler Merve.

 2. Ayşenur hanım merhaba, sayfanızı dikkatle inceledim ve tüm sorulara yanıt verdiğinizi gördüm, geçen hafta bir yorum yazmıştım ancak sanıyorum dikkatinizden kaçtı cevap yazabilirseniz çok mutlu olurum. Ben 35 yaşındayım ve 1,5 yaşında bir oğlum var. 20 li yaşlardan itibaren cildimi temizlemeye ve nemlendirmeye özen göstermişimdir ancak son 1,5 yıldır yüzümü suyla yıkamak ve düzensiz bir şekilde nemlendirmek dışında hiç bir şey yapamadım. Karma bir cikt yapım var ancak son 2-3 senedir kuru bir cilde döndüğünü söyleyebilirim.Sorunum göz çevresindeki mimik çizgilerimin belirgin hale gelmesi göz altlarımda şişlik(bu sorun hep vardı) yüzümde yorgun bir ifade ve kupkuru bir cilt.Neler kullanmamı tavsiye edersiniz.. şimdiden teşekkür ediyorum.

 3. Atşenur hanım meraba ben hamilelikten kalma kahverengi leke ve gözeneklerim var cişdim yağlı dermorol iğne ile bu sorunşarım için ne önerirsiniz bide karnımda çatlaklar var tabi

  • Yazı Hanım Merhaba,
   Yaşınızı yazmamışsınız. 30 civarı olarak tahmin ederek size bazı bilgiler ve öneriler aktaracağım.
   Cilt bakımınızın 3 adımı vardır. Her biri diğerini tamamlayan 3 uygulama. Temizleme nemlendirme ve UV koruma.
   Bunları sabah ve akşam yapmanız deriyi sağlıklı tutar. Sabunla veya SLS içeren jellerle yüzü temizlemek derinin doğal örtüsünü hırpalar ve yağ salgısı tetiklenir su kaybı olur.
   Bu videoda size ayrıntılı, sebepleriyle anlattım: https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY
   Çatlaklar için nasıl dermaroller ile çözüm bulabilirsiniz Bu videodan detay bakabilirsiniz:http://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/
   Çatlaklar beyaz renkliyle daha zor sonuç alırsınız pembe ise dermaroller ile gayet iyi sonuçlar alırsınız 2 ay, 2,5 ay içerisinde.
   Yazıdan detay bakınız: http://aysenuryazici.com/catlaklar-neden-olusu/

   Leke için videom: https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE

   Şimdi: Yağlı cildin bakımı şöyle:https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ
   Bu videodan neleri nasıl seçip uygulamanız gerektiğini tek tek anlattım.Gözenekler de yağlanma da bakımla kontrol altına alınır.
   Uygulama sırasına göre bakımınız:
   Temizleyici: Gratislerdeki Himalaya temizleme köpüğü ve toniğini kullanın (sabah ve akşam)
   Leke giderici serum: MelaClear leke serumu Günde 2 kez sadece lekeli yere 1 damla yediriyorsunuz.
   Nemlendirici:Nuxe Aroma Perfection Karma-Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici VEYA Darphin Skin Mat Fluide Matifying Lotion VEYA neutrogena visibly clear yağsız yüz nemlendiricisi
   Hiç nemlendirici kullanmazsanız deri gittikçe yağlanır.Yağlı ciltlerin su/yağ dengesini bu nemlendiriciler sağlar.
   Leke koyulaşmasını önlemek için spf güneş koruması (her sabah) 2-3 saat sonra tekrar yenileyeceksiniz. bu UV korumasını. Yoksa lekeyi serum açar ama güneş koyultur.Olduğumuz yerde sayarız.

   Dermaroller çatlaklar için=> 1.5mm alın. Burada http://www.dermapolin.com yenileyici serum ve silindiri bulabilirsiniz.

   Uygulaması: https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks
   Şemada çatlaklar için AYDA BİR uygulama yapacaksınız bakınız: http://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/ seanslara bakabilirsiniz.
   Çatlaklar için tedaviyi burada anlattım:
   https://www.youtube.com/watch?v=7C1AOqvFs0s

   Tüm bu ilettiğim bilgileri okuduğunuzda, videoları izlediğinizde ne kadar kalıcı sonuçlar, nasıl bir uygulama yapılmalı gibi tüm sorularınızın cevabını da öğrenmiş oluyorsunuz.

   Sevgilerle

 4. Ayşenur Hanım merhaba,
  Ben 35 yaşında bir kadınım.20 li yaşlarımdan itibaren çoğunlukla düzenli bir şekilde cildimi temizlemeye ve nemlendirmeye özen gösterdim ancak 1,5 yıl önce doğum yaptım ve doğumdan sonra neredeyse hiç denilecek kadar az bakım yapabiliyorum.. karma bir cilt yapım varken son yıllarda kuruya döndüğünü söyleyebilirim. Benim sıkıntım göz çevresinde oluşmaya başlayan ince kırışıklıklar yorgun bir ifade ve nemsiz bir cilt. Sayfanızda huiles baumes ürünleriyle ilgili yaptığınız yorumlar bu markanın bana faydası olacakmış gibi hissettirdi, neler yapmamı tavsiye edersiniz? Özellikle kendi üzerinizde yıllarca deneyip hiç bir kar amacı gütmeden insanlara yardım etmeye çalışmanız takdire şayan. Şimdiden çok çok teşekkür ederim.

 5. Merhaba Ayşenur Hanım,

  30 yaşındayım ve kuru karma ama sivilceye meyilli bir cildim var. Bir iki yıl önce kullandığım ilacın etkisiyle küçük sivilceler çıkardım ve dermatolog eczanede bir tonik hazırlattı bunun için. Ancak o toniği kullandıktan sonra (sanırım çok alkollüydü) yanak bölgemde kuruluğa bağlı minik kırışıklıklar oldu ve yine yanak ve burun üstünde gözeneklerim açıldı. Bunun dışında kil maskesi yapsam da sabah akşam yüzümü yıkayıp kremlesem de kapalı komedon ve siyah nokta sorunu yaşıyorum. Bir takipçinize yaptığınız yorumda sls içeren temizleme jelleri de bunu yapabilir demişsiniz; benim doktorum da la roche posay effaclar ve bioderma sensibio jellerini dönüşümlü verdi ve ben 3-4 yıldır bunları kullanıyorum eczane ürünü ve doktorum verdi diye. Bundan dolayı yaşıyor olabilir miyim?
  Peter thomas pumpkin peelingini siyah noktalara iyi gelir dedikleri için aldım kullanıyorum, onun dışında bu ufak kırışıklıklar için estee lauder advanced serumu aldım 75 ml bitmek üzere ancak hiç faydasını görmedim(çok övülen bir ürün şaşırdım ve sizden öğrendiğim kadarıyla içeriği de kötüymüş).
  ** kırışıklık için 2 hafta önceki youtube videonuzda da bahsettiğiniz hc anti-wrinkle serumu mu almalıyım yoksa başka mı önerirsiniz.Sürekli gülmekten mimik kırışıklıklarım da başladı, daha başlarındayken dikkat edip düzeltmek istiyorum 🙂 Ayrıca kuru karma cildim için iyi nemlendiren ve çok pahalı olmayan bir nemlendirici de arıyorum, bu serinin kremi ile birlikte satıldığı bir seti varmış o krem iyi midir ya da başka mı önerirsiniz? Kur bu kadar uçmuşken artık daha temiz içerikli ve mümkün olabildiğince uygun fiyatlı bir bakım kürü oluşturmak istiyorum ve alışveriş yapmadan önce de size danışmak istedim.

  **kapalı komedonlar ve siyah noktalar için the ordinary’den salisilik asit satın aldım ancak hangi aralıklarla nasıl kullanmalıyım tam bilmiyorum. Ve bunların oluşmasına neden olmuş olabilen temizleme jelleri yerine ne önerirsiniz?

  **Ciltteki lekeler için c vitamini serumu mu alsam(by whistrend %21,5) yoksa retinol mü kullansam bilmiyorum, siz ne önerirsiniz?
  Bir de sizin memnun olduğunuz PCO plasenta maskelerini çok merak ediyorum sizce arada kullanmam uygun olur mu?

  Tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum 🙂

  • Yelda Hanım Merhaba,
   Cildiniz SUSUZ karma ve yorgun olduğu için ciddi bakıma ihtiyacı olan bir cilt.
   Bu yazımda size neler kullanmanız gerektiğini tek tek sebepleriyle beraber anlattım. Bir göz atınız lütfen.
   http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/
   Siyah nokta sorunu için düzenli haftalık bakım gerekir. Bir de yıkama jelini bir yüz temizleme fırçası ile uygularsanız çok daha iyi sonuçlar alırsınız.
   SLS içeren jelleri sentetik kimyasal bir köpük olduğundan deriyi kazır ve yağı kazınan deri daha çok yağ üretmeye kalkar, bunun için de gözenekleri açar.
   Ama sadece jelllerdeki bu kimyasal değil iri gözenek ve siyah noktaların başka sebepleri de var. Burada anlattım videodan izleyebilirsiniz:
   https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8
   peter thomas roth pumpkin enzyme mask’ın içinde AHA var. Asitlerle yüzey tazeler, aydındatır. Cilalama gibi bir görevi var.Çok da fiyatlı bence.
   Siyah noktalar için: şu soyulan siyah maskelerle gayet güzel bu gözenekleri temizleyebilirsiniz.
   http://aysenuryazici.com/gozenek-ve-siyah-noktalara-cozum/
   Detaylar yukarıdaki yazıda.

   Estee’nin advanced serumu efsanelerden biri 🙂 Yanlış hatırlamıyorsam içerikleri de yenilenip tekrar tazelenen bir serum. Cildinizin bir değişim gösterebilmesi için en az 1 şişe tüketmiş olmanız gerek ve UV ışınlarından korunan nemlendiriciyi aksatmayan bir günlük bakımınız olması gerek.
   Tek bir ürün kendi başına işini yaparken UV ışınları da hırpalamaya devam ederse iyileşmeyi gözlemleyemiyoruz.
   Cilt bakımının 3 adımını düzenli yaparken estee serumu da dahil ederek kullandıysanız mutlaka bir onarımı gözlemlersiniz.
   Kötü içerik diyemem. Ama kimyasalları bol içerik diyelim. A ,E vitaminleri bazı fermente içerikler (bifida & lactobacillus ) ve peptidler var. Fena değil. Lakin bu fiyata daha iyi içerik de olabilir.Bu içerikler daha ucuza da alınabilir.Reklamlar kadınları yönlendiriyor Tanınmış isimler daha güçlü var oluyorlar.:)

   HC Care çok iyi bir markadır. Bu seti size uygun yaşınıza da kırışık sorununa da. Ancak leke konusunda sorun odaklı bir ürün yok sette.
   https://www.hc.com.tr/hc-kirisiklik-karsiti-set
   Sütle yüzü ovuşturup suyla duruluyorsunuz. Sonra tonikle siliyorsunuz.Sette yıkama jeli yok. Haftada 2 kez uygulayacağınız peeling var.Ve kırışık karşıtı kreminiz.
   Sütünü ben de kullandım ve kullandığım en ince sütlerden biriydi çok severek bitirdim.

   Lekeleriniz varsa C vitamini yerine retinollü serumlardan kullanın. Kırışıklıkları da çok iyi onarır retinol. Lekeleri de siler.
   C21.5 (su gibidir ve serttir) susuz cildinizi oldukça kurutur ve bizim istediğimiz rahatsızlık vererek sorun çözmek değil. Konforlu bir cilt tedavisi rutini yapmak.
   The ordinary’nin salisilik asit serumu cadıfındığı yağı ve farklı birçok bileşenle karışık bir kozmetiktir.
   Sabah ve akşam cildi temizleyip tonikledikten sonra göz çevresi hariç birkaç damla tüm yüze yedirirsiniz. Sonra serumunuzu uygular, nemlendirici sürersiniz.
   Gözenek içindeki yağı çözer ve siyah nokta oluşumunu azaltır, gözenekleri temizler sağlıklı kılar.
   Bu tip asitli ürünler kullanılırken mutlaka gündüz güneş koruması gerekir. Deri UV ışınıyla temasta hassaslaşır ve yanık gibi olur. (Kış/yaz)
   Bir uyarı da : Asitler ve retinol beraber (üstüste kullanılmaz) Sabah asit sürerseniz, retinolü akşam kullanmanız gerek.

   Şimdi, cilt bakımınızda bize lazım olanlar şöyle
   * SLS içermeyen iyi bir jel
   * Jel sonrası deri pH’ını düzenleyecek bir tonik
   * Kırışıklara da lekelere de etkili bir serum (retinol veya C vitamini serumu)
   * Onarıcı/nemlendirici pahalı olmayan bir krem
   * Güneş koruması

   Size önerilerim şöyle:
   1) Hc Kare kırışık setini kullanın. Sabah ve akşam serumdan önce salisilik asitinizi sürün + Bir güneş korumasını sabahları ihmal etmeyin.
   2) Derma E ‘nin C vitaminli serumu, gündüz ve gece kremlerini seri olarak kullanın. Kreminiz bittiğinde bununla devam edin http://www.dermae.com.tr/index.php?id=312&tx_ttnews%5Btt_news%5D=356&cHash=6e614fb394e204d2d56c0fb067229396
   3) Cyrene AHA/BHA temizleme jeli ve toniği + Retinol 0.05 serumu + Gece kremi ve 30 SPF içeren gündüz kremini seçin.
   Bu serilerden hangisini seçerseniz seçin ordinaty salisilik asiti sabah akşam kullanabilirsiniz. Sadece retinol serumu gece kullandığınız rutinde gece salisilik asiti sürmüyorsunuz.

   PCO plasenta maskeler acil olarak toparlanma gerektiğinde KÜR olarak kullanılır.
   Her halukarda bir cilt bakım rutini vardır. O bakımın içerisinde haftada 2 gece ” BAŞKA HİÇ BİR KOZMETİK KULLANMADAN” , temizlenmiş cilde uygulanır. 25 dak beklenip çıkartılır, Ve uyunur 🙂 Yüze 6 saat su değmemesi gerek çünkü.
   12’lik paket bittiğinde cilt ciddi anlamda kırışık ve leke sorunundan arınmış olur.
   Kullanabilirsiniz .
   Kendi kozmetiklerimi çıkartmak için oldukça koşturmalı bir süreçteyim. Dilerim Allah mahçup etmez.
   sevgilerle

 6. Mükemmel bir siteniz varmış yeni keşfediyorum ve bakış açımı değiştirdiniz gerçekten minnettar kalacağım ve bana yardım ederseniz çok mutlu olacağım ben 24 yaşındayım erkeğim ve yüzüm gün içinde hep yağlı ve yağ bezeleri var küçük küçük ben yüzüme la roche jel kullanıyordum fakat sizin sls ile ilgili yazınızdan sonra hemen rafa kaldırdım ben sizden tamamen doğal sayılabilecek bir temizleme jeli tavsiyesi istiyorum ve üzerine kullanabileceğim bir nemlendirici.özellikle shiseido ya da este lauder tavsiye eder misiniz ya da aloe vera bitkisini sıkıp yüzüme sürsem hergün gözaltlarında da kullanma şansım var mı nemlendirme için?
  Güneş koruyucu olarakta shiseido nasıldır acaba
  Son olarak ben her hafta yüzüme dermaroller kullanıp siyah havyarları ezerek maske yapıyorum bu yağ butonlarına sebep olur mu yoksa devam etmemde sakınca olur mu?

 7. Ayşenur hanım sevgiler, ben 27 yaşında karmadan yazları yağlıya kışları kuruya dönük bir cilde sahibim. 3 gün önce dermatoloji uzmanımla görüştüm ve bana sırasıyla,
  Bioderma sensibio foaming jel
  Dermoskin acnegun canlandırıcı tonik
  Bioderma sebium global
  Ve gün aşırı gece yatmadan önce sürüp sabah yıkamam içinde differin jel verdi.
  Benim problemim, 16 yaşımdayken roaccutane tedavisi sırasında, tedaviyle beraber uygulanmak üzere gönderildiğim cilt bakım merkezinin yüzüme armağan ettiği 11 yıllık çukurlar…
  Bir kaç ay önce dermarollerla tanıştım ve aldığım dermaroller ya benim yanlış saklama koşulumdan ya da gerçek titanyum olmayışından kaynaklanan sebeplerle turunculaşıp sanki paslandı. 2 kere kullanmıştım, öyle olunca hal bıraktım.
  Yüzümdeki çukurlar gözeneklerim ve göz çevremdeki derinleşmeye başlayan çizgiler için önerebileceğiniz dermaroller markası ve dermaroller sonrası serum, serumları ya da kişisel önerilerinizi merakla beklemekteyim. İyi günler dilerim

 8. merhaba ayşenur hanım ben 39 yşındayım alnımda kahverengi leke var güneş lekesimi doğumdan kalmamı bilmiyorum bunun için ne önerirsiniz şimdiden çok teşekkürler…

 9. Yağmur Altındağ

  Merhaba Ayşegül Hanım;
  Öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum gerçekten bilginiz ve önerilerinizi okuyorum hepsi hemen hemen güzel içerikler… ben 24 yaşında karma hasas ve gözenekli bir cilde sahibim rica etsem serum ve nemlendirici ne tavsiye edersiniz?

  • Yağmur hanım Merhaba,
   3 Adımda bakım yapın. Her adım birbirini tamamladığından bunu yerine getirdiğinizde deri sağlıklı kalır. Hassas cildin de zaten bu 3 adımla yapısı iyileşir.
   Bu videomda sizlere kısaca nedenlerini anlattım: https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY
   Yıkama jelinizde SLS olmasın, toniğiniz sert içerikli olmasın, nemlendirici petrol türevleri içermesin. Mart-Ekim ayları arası SPF korumayı da ihmal etmeyin. Bu kadar 🙂
   Gözenekler hakkında: https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8 (Muhtemelen yıkama jelinizde SLS vardır (Sodium Laureth Sulfate) veya yüzünüzü sabunla temizliyorsunuzdur.
   1. Önerim:
   temizleme Nuxe Makyaj Temizleme Jeli Nuxe Gel Demaquillant Fondant Cleansing Gel
   Serum:Nuxe Creme Fraiche De Beaute Serum Desalterant Hydratation
   Nemlendirici Nuxe Creme Prodigieuse 40 ml – Normal ve Karma Ciltler

   2.Önerim
   Temizleme cyrene hydra radiance gentle cleansing gel
   serum Cyrene Argan Milk Serum
   Nemlendirici Oil free Moisturiser
   sevgilerle. Ayşenur Yazıcı

  • Merhaba Yağmur hanım,
   Teşekkür ederim. Karma ve 24 yaşında bir cildin onarımdan çok neme ihtiyacı var. Serum olarak Vichy Mineral 89% Mineralizing Water + Hyaluronic Acid 50 ml hyalüronik asit serumunu, nemlendirici olaral l’oreal’in yeni çıkardığı nem terapisi aloe vera ürününün karma ciltler için olanını kullanabilirsiniz.
   Temizleme, nemlendirme ve koruma adımlarını düzenli yaptığınızda cildiniz sağlıklı kalacaktır.
   Bu videoya göz atabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY
   Sevgiler

  • Merhaba,
   İyi bir temizleme jeliniz varsa ciltte hassasiyet yaratmaz. İçinde SLS olmamalı. Aloe veralı ürünler size uygundur. Cildi sabah akşam temizleyip, l’orealin nem terapisi serumunu kullanabilirsiniz.
   Gözenekler genelde UV sebebiyle ve/veya nemlendirici sürmemekten açılır.
   sevgiler

 10. Ayşenur Hanım merhaba. 42 yaşındayım. Yaklaşık 4-5 yıldır her iki yanağımda artık iyicene koyulaşmış büyük lekelerim var. Bu zaman zarfı içerisinde çeşitli doktorlara gidip, tıbbi ilaçlar, karışımlar kullandım ama leke rengini hafif açmanın ötesine geçmedi bu tedaviler. Yaptırdığım lazer tedavisinin 2. seansından sonra ise lekelerim azalmak yerine daha da çoğaldı. Psikolojik olarak çok kötü hissediyorum. Zaten yakışıklı bir adam sayılmam, üstüne bir de lekeler çıkınca iyicene kötü bir hal aldım. Göz kenarlarımdaki kırışıklıklar da tuzu, biberi oldu. Eşimle aramızdaki ilişki de kötü gitmeye başladı. Bir ürünü araştırırken tesadüf sizin sayfanıza rastladım. Paramı ve zamanımı boşa harcamayacağım gerçekten başarılı bir ürüne ihtiyacım var. Bana ne önerirsiniz?

  • Ergin Bey Merhaba,
   Lekeler 2 yıldan eski olduklarında kozmetiklerle açmak pek mümkün değildir. Her sene UV ile temasla daha derine nakşolur ve ecza ile halletmek daha keskin sonuç verir.
   Eğer ecza ile de açılmaz ise lazer, kimyasal peeling gibi işlemlerle açılmaya çalışılır.
   Lazer sonrası eğer güneş koruması kullanmazsanız tekrar hortlar. Bazı lazerler sonrası da koyulaşma olmasının sebebi genelde budur.

   Burada tek tek anlattım lütfen bir göz atar mısınız? https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE
   Hani şehirde oturuyorsunuz bilmiyorum, ama hastanelerin dermatoloji bölümüne başvurursanız kimyasal peeling (TCA) ile kontrollü olarak leke açılacaktır.
   Elbette burada derinin hassasiyet derecesi ve lekenin ne kadar derinde olduğu da önemlidir.
   Eğer bulunduğunuz şehirde picosil adlı aleti kullanan bir dermatolog varsa ondan da çok faydalanabilirsiniz.
   http://www.drhuseyintirman.com/picosil-dovme-ve-leke-tedavileri/
   Lokal olarak lekeyi dövme siler gibi silmeyi deneyebilir.

   Bununla leke yok olsa bile sonrasında eğer SPF koruma kullanmazsanız (yaz kış) tekrar çıkar.
   Emeğin ve paranızın boşa gitmemesi içi yüzünüze SPF 50 bir korumayı mutlaka kullanın sabahları ve 3 saat sonra tekrar sürün.
   Güneş ışınları 11:99-16:30 arası lekeyi koyulaştırır. Ve her güneş koruması 2 saat kadar korur diye hesap edersek SAAT 11 de sürerseniz, 13.00 te tekrar ve 15 te tekrar sürmeniz gerekir.
   Yakışıklılık dış görünüşle değil hanımların kalbinde “hoş sözlerle” yeşerir.
   Lütfen hayatta hepimizin birbirimizi dış görünüşle algıladığımıza sevip beğendiğimizi ama kalıcı sevginin “içimizle birbirimizi ağırladığımızda” oluştuğunu unutmayın…
   Kimse kocasını yüzünde leke var diye sevmemezlik etmez, ama kötü davranıyor veya beni anlamıyor diye uzaklaşır..
   Abla olarak tavsiyem budur.

   Erkekler için kırışık bakımı setleri var:http://missha.com.tr/urunDetay/Missha-For-Men-Extreme-Renew-Lotion-1557-99.html
   saygılarımla

 11. ayşenur hanım merhaba
  İstanbul da Strevectin ürünlerini satın alabileceğim bir yer bulamadım..İnternet sitelerindeki fiyatlarla orjinal USD fiyatları çok farklı olduğundan ve sizin de son kullanma tarihine dikkat edin uyarınız üzerine…İnternet satıcılarından ürün ile ilgili BATCH Number ı alıp..strivectin USA sitesindeki adrese mail attım..Ürünün 2013 yılında üretildiğini 3 yıllık raf ömrü olduğu ve kutunun açıldıktan sonra da kaç ay kullanabileceği hakkında bilgilendirildim…

  Uyarılarınıza çok teşekkür ederim…

  • Çok mutlu oldum Gülşen hanım …
   Size faydam olduğu için, birilerinin bu uyarıya internette yolu düşüp görebileceği için.
   Bir firma 2 yıl önce son kullanma tarihi bitmiş kozmetikleri hangi ticari ahlakla satmaya devam eder çok üzüldüm.
   Normalde stok fazlası varsa elinde bunu büyük indirimlerle hemen satıp, kullanma tarihi bitmeden tüketmek doğrusudur.
   Hatta bir alana bir bedava vererek hem telef etmez ürünü hem de alan faydalanabilir.
   Sevgilerle

 12. Merhaba Ayşenur hanım,
  39 yaşındayim kuru akneli cilt sahibiyim, roza başlangıcı da var, onun için doktorun verdığını ilaç kulanıyorum, ayrıca da göz etraflarında kırışıklıklar mevcut. Biçok ürün kulandım pek memnun kalmadım, bana lüften hangi bakım ürünleri kullanabilirim tavsiye edermisiniz. İyi günler.

  • Merhaba Fatma Hanım,
   Roza ve akne için hangi ilaçları ve kozmetikleri kullandığınızı bilmediğimden size özellikle seçilmiş bir ürün öneremiyorum.
   Acnelyse mi?Differin mi? Sivex mi? ne kullanıyorsunuz bilmiyorum. Geceleri differin sürüp yatıyorsanız gündüz ne kullanıyorsunuz?
   Cildinizi ne ile temizliyorsunuz bilmiyorum.
   Doktorun verdiklerine aykırı bir cilt bakım rutini hazırlamamak için sizden cevap bekliyorum.
   Göz etrafı kırışıkları için “susuzluk” ve “kurutucu akne ilaçları”nın göz çevresine de getirilmesi oldukça etkilidir hasar oluşumunda…
   Bu yazıdan detay bakabilirsiniz:

   Göz çevresini nemlendiren içerikleri yoğun hyalüronik asit, ve peptidler içeren kremlerden kullanın. Düzenli kullanım önemlidir.
   Önerilerim:
   * La Roche Posay Göz Çevresi için Bakım Kremi – Redermic Yeux
   * Institut Esthederm Repair System Restructing Eye Contour Cream
   * Shiseido Benefiance Pure Retinol Express Smoothing Eye mask (Bu maskeler kür halinde haftada 2 gece kullanılır. 12 maske 1,5 ayda bittiğinde ciddi onarım olur
   Sevgiler

 13. Merhaba bir cevabınızda
  Cilt temizliğinizi yaptığınız jelin içerisinde sodium laureth sulfate isimli kimyasal köpürtücü varsa gözenek açılmasına bu da sebep olabilir.
  Demişsiniz. Acaba magnesium laureth sulfate da benzer bir etki yapar mı? Bioderma White Objective temizleyici kullanıyorum.
  Teşekkürler.

 14. Merhaba Ayşenur Hanım,

  Sizden cilt bakım ürünü için yardım isteyeceğim.37 yaşındayım, karma bir cildim var. 2 çocuk annesiyim. Doğumdan sonra yüzümün bir kaç yerinde lekelenmeler oldu. Yanak kısımlarımda gözenek açıklığı ve siyah noktalarım var. Mimik kırışıklıklarım var. Gözaltımda kuruluk ve hafif kırışıklıklarım başladı.
  Yüz yıkama jeli ve leke serumu olarak caudaline
  Tonik, nemlendirici, kil maskesi olarak kielhs
  Gözaltı kremi olarak juvena kullanıyorum.
  Sizi çok beğeniyorum ve tavsiyelerinize çok önem veriyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  İyi çalışmalar dilerim.

  • Merhaba Meral Hanım,
   Allah evlatlarınızı bağışlasın. Hamilelik süresince ve sonrasında büyük hormonal değişimler yaşandığından sık lekelenmeler de olur.SPF günş korumasını sabahları ihmal etmeden geçirirseniz bu dönemde lekel oluşma riski minimumda olur.
   Lekeler 2 yıldan eski ise maalesef kozmetiklerle ancak rengini açabiliriz.
   Bu videomdan detayları 3-4 dakika içinde edinebilir, ne yapmanız gerektiğini görebilirsiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE

   Gözeneklerin açılması bakımı düzenli yapmadığınızda veya uygun olmayan krem kullandığınızda derinin kendini savunmak için daha fazla yağ çıkartma çabasından oluşur genelde.
   Onu da anlattığım video:
   https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8
   Siyah noktalar ise gözenek içerisinde biriken kir ve yağ salgısının yüzeyde okside olmasıdır.Haftalık bakımla (peeling+ maske) kolaylıkla giderilirler.
   Bir daha oluşmaması rutinin devamlılığına bağlıdır.

   Mimik kırışıkların karşı bakımı da bu yazımda detaylı anlattım lütfen göz atınız.
   http://aysenuryazici.com/mimik-cizgileri-mimik-kirisiklari-nasil-giderilir/

   Size hem lekelenme hem derinin kırışıklarının onarılması için niacinamide C vitamini veya Retinol içerikli serum/kremler tavsiye ederim.
   Elbette beraberinde gündüzleri minimum 30 SPF bir güneş koruyucu kullanmanızı… Ki, serum onarım ve aydınlanma yaparken güneş ışınları onu tekrar koyultmasın. Hem emeğiniz hem paranız çöpe gitmesin.

   Yüz yıkama jelinizi Caudalie, tonik ve kil maskesi kİEHL’S olabilir. Göz altı kremi Juvena da size uygun. Bunları en az 3 aydır kullanıyor olmanız gerek ki bir değişim yapıp yapmadığına karar verebilelim.
   Bu bakıma rağmen gözle görülür bir değişim olmadıysa evet değiştirelim. Çünkü cildin ihtiyacı olan kadarını temin etmiyor demektir.
   Tavsiyem
   1- Temizleme için AHA/BHA içeren gözenek ve siyah noktalara da etkisi olan SLS içermeyen Cyrene jel ve toniğini kullanmanız.
   Set halinde size özel bir sunumu var (tek tek almaktan çok daha avantallı ve 3 ay kadar gi,der)
   https://cyrene.com.tr/cilt-bakimi/cilt-tipine-gore/karma-cilt/aha-bha-box.html
   Jelle temizleyip, tonikliyorsunuz.
   2- Serum
   https://cyrene.com.tr/endise/gunes-lekesi-sivilce-izleri/retical-retinol-0-05-serum.html
   0.05 İle başlayıp sadece geceleri “gün aşırı” kullanıyorsunuz. 10 Gün kadar sonra, deri alışınca, her gece kullanabilirsiniz.
   Eğer ilk defa Retinol içerikli bir ürün kullanmaya başlıyorsanız, Retinol konsantrasyonu düşük olan bir ürün ile başlamak en doğrusudur. Bunun için ilk adım olarak Cyrene Retical 0.05% Retinol serum ile başlangıç yapılmasını;cilt alıştıktan sonra Cyrene Retical 0.1% Retinol Seruma geçilmesini öneriyoruz.
   Buna alternatif bir başka retinol serumu: Strivectin AR Advanced Retinol Concentrated Serum’dur.

   3- Geceleri yukarıdaki setteki AHA/BHA ped’lerden biriyle tüm cildi siliyor ve pedi atıyorsunuz. Gözenek içlerini ve ölü tabakayı zamanla eksfolye edecek olan bu pedlerdir.
   4- Göz kreminizi uyguluyorsunuz.
   Esthederm’in Esthederm Youth Cream Eye Contour veya Strivectin SD Ar- Advanced Retinol Eye Treatment, içerikleri aktif madde açısından zengin ve düzenli kullanımla sonuç alabileceğiniz kremlerdir.
   5- Onarıcı nemlendirici
   Strivectin Advenced Retınol Nıght Treantment (GECE) Strivectin SD Ar Advanced Retinol Day Treatment Spf 30 Lotion 50 Ml (Gündüz Losyonu)

   Retinole alternatif olarak şöyle bir bakım da önerebilirim:
   Temizleme ve tonikleme içerisinde SLS olmayan bir jel ve tonikle yapabilirsiniz.
   Serum: Liftactiv Vitamin C Brightening Skin Corrector
   Göz: Vichy Slow age göz kremi
   Gece ve gündüz: Vichy SLOW ÂGE FLUID MOISTURISER kullanabilirsiniz.

   Sevgilerle

 15. Merhaba Ayşenur Hanım,

  Sizi ve önerilerinizi severek takip ediyorum.Yaşım 43 , kışları kuru, yazları kuru – karmaya dönük cildim var. Organik ürünler kullanıyorum. Logona ve absolution markalarından oldukça memnunum. Ancak CC krem şu an kullanmıyorum ve kullanmak istiyorum. CC krem olarak hangi marka almalıyım, hangisi başarılı bu konuda bir karar veremedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim. Teşekkürler.

  • Bade Hanım Merhaba,
   CC krem olarak ben içeriğine de bayıldığım Golden Rose’un eflatun olanını kullanıyorum.Kuru ve ton farkı olan bir cildim var.
   Chanel’in CC kreminde bile aluminyum hydoxide var…
   Gerçi AB izin vermese kullanılmaz ama yine de sakınabildiğimiz kadar sakınmak gerek diye düşünenlerdenim.

   Golden Rose dışında kullanıp beğendiğim ve size içerik olarak da “iyi” diyebileceğim iki CC krem daha var:
   İçinde fitalatlar, SLS, kokulandırıcı, yağ,talk ve paraben olmayan Smashbox Smashbox Camera Ready CC Cream var. İyi örtücü. Fırçayla uygularsanız daha doğal duruyor.
   Diğeri de önce pudrasını kullandığım, sonra CC’sini aldığım:
   https://www.physiciansformula.com/super-cc-color-correction-care-cc-powder-spf-30.html
   Physicians Formula Super CC Cream SPF 30…
   Sevgilerle

 16. AYSENUR HANIM MERHABA,
  SIZINLE DAHA ONCEDE YAZIŞMIŞTIK TAVSIYE ETTIGINIZ URUNLERDEN COK MEMNUN KALDIM. PESPESE 2 COCUK VE BAKIMSIZLIK CILDIMI YIPRATMISTI BIRDE ROZA BASLANGICI OLUNCANE YAPACAGIMI SIZE DANISMISTIM.
  LAVERA SENSETIVE 2 IN 1 TEMIZLEME SUTU
  LA ROCHE HASSAS CILT MISEL SU
  LOGONA ANTI AGING GUNDUZ KREMI
  LAVERA ANTI AGING GECE KREMI
  FLORAME ANTI REDNESS
  RUTIN BAKIM PROGRAMINA UYDUM VE ROZA ATAGIM GECTI ÇOK SUKUR. CILDIM YENIDEN NEM KAZANDI ROSECE MASKE KULLANDIM BIRDE. SIMDI BU URUNLERIM BITTI COCUKLARDAN DOLAYI YORUMLARI COK OKUYAMIYORUM. YASIM 42 KIRISIKLIKLAR BASLADI SAYILIR. CILDIM COK HASSAS VE HALA EMZIRIYORUM. ARTIK SERUM DA KULLANMAM GEREKIYOR. HANGI URUNLERI ONERIRSINIZ. SIZE COK TESEKKUR EDERIM. ILGINIZ VE ALAKANIZ ICIN VAKTINIZI ALDIĞIM ICIN HAKKINIZI HELAL EDINIZ SEVGILERLE…

 17. Aysenur hn selamlar,
  32 yaşındayım, cildim yağlı. Sivilce problemım var ,çene ve yakanlarımda çokça da iz kaldı. Günlük bakım ve göz altı için La Prairie ürünlerni kullanıyorum. Fakat sivilce lekeleri için ve sürekli özelliklerde yanak ve cenemde cıkan sivilceler ıcın cozum bulamadım, lekeler için de. 2 farklı dr a gittim, verdıklerı kremler işe yaramadı.
  rica etsem tavsiyelerinizi yazar mısınız ?
  şimdiden teşekkürler

  • Begüm Hanım Merhaba,
   Ergenliğin bitmesine rağmen sivilce sorunu devam edenlere kan tahlili yaptırmalarını ve androjen hormon konusunda sorun olup olmadığına baktırmalarını tavsiye ediyorum.Polikistik over sorunu olan hanımlarda da bu sivilcelenme oluyor. Bu yazımdan lütfen detay bakar mısınız?
   http://aysenuryazici.com/eriskinlerde-akne-sorunu-neden-oluyor/

   Sivilce izleri için rutini nasıl yapmanız gerektiğini de videoda anlattım.Lütfen izleyiniz. (AHA’lı kozmetikleri günlük bakım rutinine düşük dozda ilave edip, 1 ay sonra %4’e çıkarak sonra %8’e çıkarak ilave edebilirsiniz. Yüzeysel çok iyi aydınlanma sağlar ancak çok önemlidir beraberinde MUTLAKA güneş koruyucu kullanılmalıdır.

   https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk

   Anladığım kadarıyla : SLS içermeyen temizleyiciniz La Prairie Foam Cleanser ile sabah akşam temizleyip, yağlı cilt toniği ile tonikleyip yağ dengeleyici Cellular Radiance’ Perfecting Fluide Pure Gold Moisturizer sürüyorsunuz o zaman…
   Yağlı ciltler için bu videodaki bilgilere kulak verin lütfen:
   https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ
   Size tavsiyem Esthederm’in yağlı ciltler için olan serisini kullanmanız. Daha az kimyasalla daha rahat denge kuracağınızı düşünüyorum.
   Pure claeansing gel ve ile temizledikten sonra, önce Cellular Concentrate uygulayın
   Sonra Pure Control Care Cream sürün. Hem yağ kontrolü hem matlık sağlarsınız.Serumla alt tabakadan yenilenme sağlanacağından lekeli tabakayı sivilce izlerini atmaya yardımcı olacaktır.
   Buna ilave olarak:
   Sivilcelere lokal kurutucu jellerle müdahale edebilirsiniz.Çıkmaya başladığını hissettiğiniz an uygulayın.Söndürür.
   Birçok markada (Cosmed, Neutrogena,Kiss My Face gibi) lokal söndürücüler var.
   Ancak dediğim gibi yanak ve çenede sivilcelenmelerin içsel sebebini endokrinolog size bulabilir.
   Dışarıdan müdahale ile bizler söndürmeye ve yağı dengelemeye çalışırız ki gözenek içinde bakteri üreyecek hale gelmesin. Ama içeriden yağı tetikleyen bir sorun varsa önce bunun dengelenmesi gerekir.

   Bir ikinci önerim:
   Cyrene firmasının AHA/BHA jeli ve toniğiyle temizlemeyi yapın.
   Ardından (SBAHLARI) BHA %2 eksfolyanı sürün.(Sivilce oluşmaması için gözenek içindeki yağı parçalar BHA’lar)
   https://cyrene.com.tr/skin-renewing-2-bha-lotion-exfoliant.html
   Sonra (GECELERİ) ABC serumu uygulayın
   https://cyrene.com.tr/cilt-bakimi/c-vitamini/abc-serum.html
   yağsız nemlendiriciyi. (Oil free mosituriser)
   SPF korumayı “her sabah” mutlaka nemlendirici üzerine uygulayın.

   Bu seri bittikten sonra ABC serumu RETİNOLLÜ BİR SERUMLA DEĞİŞTİRİN. Lekeler ve sivilce izleri disiplinli bakımla alttan serumun yenilediği sağlıklı deri yüzeye geldikçe gidecektir.
   Sevgilere

 18. Merhaba Ayşenur hanım ben 43 yaşındayım.Yüzümde vitiligo başlangıcı var bir sene gibi bir zamanda ağız çevrem ve yanaklarımda yoğunlaştı bu cikt rahatsızlığımı öğrenmeden önce zaten rozalı bir cildim vardı şimdi ikisiyle birden uğraşıyorum.sorum çok hassas bir cildim olduğu için roza kremleri vitiligoyu vitiligo kremleri rozayı tetikliyor hiçbir bakım kremi kırışıklık karşıtı veya nemlendirici kullanamadığım için cildim çok kuru kalıyor kullandığım zaman cikdim kızarıp kaşınmaya başlıyor ufak isilik tarzı kırmızı sivilcelerle uğraşıyorum.Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkür ederim.

 19. şenay şimşek

  Merhaba Ayşenur Hanım,

  Sizden cilt bakım ürünü için yardım isteyeceğim.45 yaşındayım, karma-yağlı bir cildim var. Cilt bakımı ve PRP düzenli yaptırıyorum.

  En son salyangoz kremi kullandım( missha marka) ama yüzümde kızarıklık oluştu ve nemlendirildiğini hissedemedim.

  Sizden nemlendirici ve serum tavsiyeniz ile ile koenzin q10 ürününü hangi marka ve nereden alabileceği önerinizi almak istiyorum.

  İyi çalışmalar dilerim.

  • Merhaba Şenay Hanım,
   PRP çok iyi bir yenileme desteğidir. Çok doğru bir işlem seçmişsiniz.
   Karma/yağlı ciltlerin yüz temizlemesinde SLS içermeyen jeller kullanmaları yağlanmayı yarı yarıya azaltır. Bu deretjan tipi köpük yağ salgısını kazır ve tetikler.
   Bu sebeple yüzünüzü ne ile yıkarsanız yıkayın içerisinde sodium lsureth sulfate adlı madde olmamasına ürünün arka yazılarına bakarak dikkat etmenizi rica edeceğim.
   Cilt bakımınıza bu yaşlarda + serum desteği gerekir.
   Detaylı yazıyı bu linkte okuyabilirsiniz.
   http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/kirkli-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

   Skinceutivals’ın H.A hyalüronik asit serumu bizler için iyi bir destektir.
   Sabah akşam krem altına uygulayın.
   Nemi kilitler ve yağ/su dengesi sağlandığında daha doygun duru bir cilt oluşumuna yardım eder.
   Ardından koenzim Q10 kremi veya retinollü bir kremi kullanarak yenilenmeye hız verebilirsiniz.Tek şartımız, retinollü bir ürüne başladığınızda önce geceleri “gün aşırı” veya 3 günde bir kullanıp cildi alıştırmak, sonra her gece kullanmaktır.
   Hormonal değişimler derinin de su kaybını hızlandırdığından Retinollü kremler iyi bir alternatiftir. Koenzim de başarılı bir yenileyicidir.
   Önerilerim:
   * LAVERA Basis Anti-Ageing Gece Kremi – Koenzim Q10, Organik Jojoba ve Aloe Vera Özlü
   * Rossmann’larda Rival de Loop markasının Q10 ampulleri var. Serum gibi sabah/akşam krem altına KÜR OLARAK kullanabilirsiniz.
   * Rival de Loop’un yine q10 ve tripeptid içeren serumu var…
   * Institut Esthederm Intensive Retinol Cream
   * Cyrene Retical Retinol 0.05% Serum
   * Retinol-X Anti Aging Moisturizer Derin Kırışıklıklara Karşı 3 Etkili Krem
   Nivea’nın Q10 gündüz kremi likit parafin (petrol türevi) içerdiği için etkili içeriği olmasına rağmen tavsiye etmiyorum ben(Şahsi düşüncemdir)
   Siz uygun olanı seçebilirsiniz.

   Not: Retinollü ürün kullanımında gündüzleri 30 SPF güneş koruması şarttır.Aman unutmayınız.
   sevgilerle

 20. Merhaba Ayşenur hanım 39 yaşındayım ve şu ana kadar çok ürün kullandım bundan sonrası için sizden yardım istiyorum. Gözenekli ve karma bir cilde sahibim . Gençlik yıllarımdan kalma yanaklarımda kahverengi lekeler var tüm bunları kontrol altına alacağım ürün tavsiyelerinizi merak ve heyecanla bekliyorum. Bu arada göz çevrem de koyu bunun için ne önerirsiniz? Ayrıca yaşa bağlı yanaklarımda hafif çökmeler var

  • Merhaba Duygu Hanım,
   Gözeneklerin yapısı genetik olarak doğuştan bellidir ama bazı dış etkenlerden, hormonal değişimlerden ve/veya kullanılan yanlış ürünlerden gözenek yapısı değişebiliyor.
   Sebebini bir videoda anlattım lütfen göz atar mısınız?
   https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8
   Kırklı yaşlarda derinin yenilenme hızı düştüğü için daha kuvvetli serum destekleri veya dermaroller gibi yenilenmeyi hızlandırıcı işlemlerden destek almak gerekir.
   Bunu evde de yapabilirsiniz, enstitüde 4-6 seans (haftalık seanslar)uygulatabilirsiniz. Hem yenilenmeyi hızlandırır, hem lekelerin silinmesine, izlerin gitmesine yardımcı olur hem kolajen üretimi tetiklendiğinden daha sıkı ve kırışıksız bir doku oluşturur. Göz altındaki koyulukler ve kırışıklar için 0.25 olan dermarolleri kullanabilirsiniz.Yanaklardaki çökme de deri elastikiyetini kazanınca gider:)
   Dermapolin sitesi bu konuda süper profesyonel uzmanlar ve ürünler barındırıyor. Bir göz atmanızı tavsiye ederim.
   Detay için yazıya bakabilirsiniz:
   http://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/

   Kırklı yaşların cilt bakımının detayları için yazım:
   http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/kirkli-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

   Kahverengi izleri açan ve yenilenmeyi sağlayan retinol içerikli krem/serumlar kullanmanızı tavsiye ederim.

   Cildi sabah ve akşam önce temizleyip, sonra sırasıyla serum ve kreminizi uygulamanız gerekiyor. Temizlenmemiş ciltte emilim %100 sağlanmıyor çünkü.
   Birçok ürün kullandım diyorsunuz ya, onlardan içerikleri size uygun olanları cilde faydalı olmuştur. Ama SPF koruma kullanmadıysanız lekeler derine gömülmüş olur ve kozmetikle silinmesi mümkün olmaz ancak rengi açılabilir..
   Bu videodan bakabilirsiniz ayrıntıya: https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE

   Size rutininiz için birkaç alternatifli ürün yazacağım. Uygun olanlardan seçerek bakımınızı oluşturursunuz.
   1 Temizleme:
   SLS içermeyen jellerden herhangi birini seçebilirsiniz. Gratislerdeki Himalaye köpük, Cyrene AHA/BAHA yıkama jeli, Nuxe’un ballı yüz vücut temizleyicisi gibi sentetik köpürtücü olmayan herhangi bir yıkama jeli + tonik.
   2- Serum
   Retical Retinol 0.05% Serum (bitince 0.1 ile devam edersiniz. Derinin alışması için önce geceleri gün aşırı, 10 gün sonra her gece kullanabilirsiniz
   3- Göz kremi
   Cernor XO Göz Kremi
   Koyuluk sebebine lütfen yazıdan bakınız:
   http://aysenuryazici.com/4380-2/
   4-Onarıcı Nemlendirici gece:
   Activar Ac-11
   5-Nemlendirici onarıcı/Güneş koruması (UV ışınları deriyi yaşlandırır ve lekelenmesine sebep olur) Gündüz
   REDERMIC R CORRECTIVE UV SPF 30

   Çökmeler genelde elastikiyet kaybından ve ani kilo vermekten de oluşuyor.
   Dermaroller ile onarırsınız.

   Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.