Soru & Cevap

Soru&Cevap yerini sizin için oluşturdum. Cildinizle ilgili sorunları bana yazabilirsiniz.

Uygun bakımı, neyi eksik veya yanlış yaptığınızı açıklayabilmem için sorunuzla beraber yaşınızı, yaşadığınız şehri, varsa sistemik rahatsızlığınızı, şu anda kullandığınız cilt bakım rutininizi belirtmeniz gerekiyor. Yoksa “kişiye özel” bir öneri yapamam. Herkesin çözümleri farklıdır. Yaşam şekliniz, hastalıklarınız, beslenmeniz cildinizin yapısını belirler.

Sevgilerle Ayşenur Yazıcı

 • From merve on Soru & Cevap

  Ayşenur hanım merhaba .Ben hangi güneş kremini kullanırsam kullanayım non komejodenik dahi belirtse de bana beyaz komedon yapıyor kore ürünleri denedim frankly olsun yağlı ciltlere özel sivilceli cilde özel bioderma la roche posay hepsi ertesi gün komedon yaptı hiçbir şekilde güneş kremi kullanamıyorum sonradan temizliyorum tabiki ama yine de komedonlar kocaman ortaya çıkıyor rutin hydrofacial siyah nokta komedon temizleme de yaptırsam yine oluşuyor zaten fondöten bb cc krem hiç süremiyorum güneş koruyucusuz baya bir lekelenme oldu ne sürsem süreyim kaç tane krem aldı bi iki kullandım komedon yapınca mecbur bırakmak zorunda kaldım.35 yaşındayım yaşadıgım şehir ankara cildim yağlı ve komedonlu ve sivilceli kilo sorunum var 105 kilo kadar pcos hastasıyım bu yaşıma kadar da daha önce bu sorunla karşılaşmadım cildim artık gözenek siyah beyaz nokta sivilce doldu çok üzgünüm bu arada bioderma sebium serum yeşil olanı yüz temizleyici jelini ve sebium kerato nemlendiricisini kullanıyorum
  Go to comment
  2024/04/12 at 3:10 am
  • From Ayşenur Yazıcı on Soru & Cevap

   Merve Hanım Merhaba,
   PCOS zaten başlı başına içeriden androjen hormonların fazlalaşmasını sağlayan bir sorun. Bu komedonların ilk sebebidir. Bu videoda anlattım. Lütfen kulak verir misiniz? Video altında komedonlu ciltlerin bakım rutini uygulaması ve öneri en az 30 ürün göreceksiniz)
   Komedonlu ciltlerin cilt bakım rutinini uygulama sırasına göre sıralayalım:
   Temizle (SLS içermeyen bir jelle) veya misel suyla veya pH5.5 bir sabunla
   Tonikle -Cilt tipine uygun tonikle veya termal su ile
   Toz pirinç peelingi uygula (akşamları)
   AHA’lı losyonunu sür (sabahları)
   BHA lı losyon veya pedini uygula (akşamları)
   Nemlendiricini sür
   UV korumasını sür
   HAFTALIK BAKIM:
   Haftada 2 kez önce peeling, ardından killi bir maske uygulaması
   Sizin rutininizde peeling yok. O üstteki kalınlaşan ve yağla birleşip gözenek içinde tıkaçlar oluşturan tabakayı her akşam the purest solutions firmasının kırmızı toz peelingi ile atın. Akşamları BHA pedleri de uygulayabilirsiniz. Jelle yıkadıktan sonra.
   PEDLERE ÖRNEK Nip+Fab Salisilik Asit Fix Yüz Pedini mesela toz peeling yerine kullanabilirsiniz.
   Tıkanma yapan petrol türevi içeren kremler veya koruyuculardır. Gözenekleri tıkar. Veya akşamları DOĞRU TEMİZLEME yapmamanızdan dolayı “spf korumalar sivilce komedon yapıyor” sanabilirsiniz.
   Akşamları lütfen jelle temizledikten sonra ta toz peeling ya pedlerle silin sonra nemlendirici yağ dengeleyicinizi sürün.
   En uygunu eğer imkanınız varsa bir güzellik merkezinde derin cilt temizliği denilen, deri altındaki gözeneklerdeki tüm kiri tıkaçları temizledikleri bakımdan ayda bir kez yaptırmanız. Sonra içerisinde aha/bha OLAN BAKIMLA devam etmenizdir.
   pcos düzenlendikçe komedonlar da küçülerek yok olacaktır. Biz kozmetiklerle dışarıdan temizliyoruz veya oluşumunu yavaşlatıyoruz ama içeriden hormonal salgılar dengeye kavuştuğunda sorun çözülecektir.
   Toz pudra şeklinde se SPF içeren korumalar var. Jane Iradele’in powder me adlı ürünü sizi kurtarır. Ancak krem formunda isterseniz syorell STİK korumasını iterseniz ultra hafif GÜNEŞ korumasını kullanabilirsiniz. Komedon içerikli değiller. Ama akşam iyi temizlemezseniz ne sürerseniz sürün gözenekte illaki kalıntı yapacaktır.
   Toz peelingle temizleyin, sonra jelle temizleyin. sevgiler

   Go to comment
   2024/04/13 at 2:24 pm
 • From Songül SEZGİN on Kızaran Ciltler Roza Hastalığı Couperose

  Merhaba Ayşegül Hanım bende yıllarca Rosa ile mücadele eden biriyim. Çok kuru cildim vardı pul pul dm kılıyordu ve kızarıyrdu. Ama kendi rutini mi bulunca gerçekten bu sorunlardan büyük ölçüde kurtuldum. Medik 8 güzel kremi ve medik 8 nemlendirici ve medik 8 zeytintağlı yüz yıkama jeli benim kurtarıcım oldu. Yazmadan gelemedim. Kaoatıcı olarak da jane iradele mineral A fondöten kullanıyordum ki sabırım türkiyeden çekildiler. Yeni bit kapatıcı kullanmaya ödüm kopuyor adeta. Lütfen bana jane iradele gibi mineral olan kapatıcı önerir misiniz.

  Go to comment
  2024/04/01 at 11:42 am
  • From Ayşenur Yazıcı on Kızaran Ciltler Roza Hastalığı Couperose

   Songül hanım ne güzel kendi sisteminizi kurmuşsunuz. Bazı insanlar sadece tek bir kremden umut bulmaya çalışıyor. ysa roza bir bakım bütünü. Yani hem koruma hem kimyasal teması kesme hem nem yükleme hem cilt bariyerini yeniden kuvvetlendirme gerek. Bunlardan biri değil hepsi bir iyileşmeye destek oluyor. Mineral kapatıcılar Jane iradele ve zao organic’te var. Jane Türkiye’den çekilmedi. Kendi sitelerinde satışları var BURADAN ulaşabilirsiniz.
   Zao organik de tamamı mineral bir sertifikalı markadır.
   BURADAN bakabilirsiniz.
   The Organic pharmacy firmasının da makyaj ürünlerine bakabilirsiniz. Firma Ürünlerini, ISO 16128 standardına göre %99,8’e kadar organik içerik içerecek şekilde formüle ediyor. Sayfaları BURADA
   SEVGİLER

   Go to comment
   2024/04/13 at 2:06 pm
 • From Eda on Dermaroller Hakkında Her Şey

  Merhaba ben dün başladım yanaklarımda küçük çukurlar var 1mm aldım sonraki uygulamayı 1 ay sonra yapacağım. Hiçbir tahriş kızarıklık yaşamadım, hyaluronik asit serum kullandım yarım saat sonra yatıştırıcı özellikte nemlendirici sürdüm o da emilince bariyer krem sürdüm son olarak. “Skin Accents Kök Hücre Yenileyici Ampul Stem Cell Complex Cilt Serumu” Bunu sonraki ay dermarollerdan sonra uygulayabilir miyim? Bir de 1mm için 1 ay ara vermem doğru mu?

  Go to comment
  2024/03/30 at 3:34 pm
  • From Ayşenur Yazıcı on Dermaroller Hakkında Her Şey

   Eda hanım 1mm için 21 gün deniliyor. Ama bazı ciltlerde iğneleme aşırı tepki de yapabilme olasılığı olduğundan ayda bir olarak öneririz. 20 Güne bir uygulama yapabilirsiniz. Dermaroller’den sonra skin accents serumu elbette uygulayabilirsiniz. Yenilenmeye destek kök hücreler var.

   Go to comment
   2024/04/13 at 1:57 pm
 • From Gülcan on Dermaroller Hakkında Her Şey

  Aşyenur hanım saçımda uzun zamandır olan bir dökülme mevcut saç derisine dermaroller ile biberiye kompleks yağ uyguluyorum bunu yapmam doğru mu sizce ve dermaroller sonrası 12 saat su değmemesi gerektiğini duydum bunun sebebi nedir duş aldığımızda ne gibi bir problemle karşılaşırız acaba

  Go to comment
  2024/03/23 at 6:00 am
  • From Ayşenur Yazıcı on Dermaroller Hakkında Her Şey

   Gülcan hanım merhaba,
   Saça dermaroller uygulamasında iğne seçimi, seans aralığı gibi noktalar önemli olduğu kadar , hazır deriye mikro kanallar açmışken %80 daha fazla etken maddeyi alt tabakaya vermek için uygulanan serumlar da önemlidir.
   BU VİDEODA size tek tek anlattım. İzleyiniz lütfen. Yağları tercih etmeyin.
   HC Doping Dökülme Karşıtı Bakım Serumu veya Organıcum Intensıve Haır Loos Serum gibi içeriği bir yağdan 10 kat daha zengin serumlar uygulamak daha doğrudur. Biberiye kompleks yağı saç maskesi gibi uygulayabilirsiniz. Ama dermarollerle yağları kullanmayın. (Buraya kopyalayayım içerikteki bazı bileşenler iğneleme ile deriyde tahrişe sebebiyet verebilir) (The main components were α-pinene (50.8 %), 1,8-cineole (24.4 %), camphene (5.2 %), camphor (3.8 %), β-caryophyllene (2.9 %) and β-pinene (2.1 %). α-pinene, camphene, β-pinene, β-myrcene, limonene, 1,8-cineole, α-terpineol, camphor, borneol, bornyl acetate and verbenone are the marker components present in the oil.)
   Dermaroller ile deride yaptığınız minik kanallar (delikler)24 bazen 48 saat kapanmayabilir. Sudaki klor ve şampuanın içindeki sentetik köpürtücülerin bu yüzeyde kanallara gelmesi sebebiyle YIKANMAMAK gerekir. Kimyasal temas hepsi bunların.
   Kıl köklerine verdiğiniz tüm mineral ve peptid desteğini tahrişle yok edersiniz.
   sevvgiler

   Go to comment
   2024/03/24 at 8:08 pm
   • From Hilal Özdemir on Dermaroller Hakkında Her Şey

    Merhaba Ayşenur Hanım.Dermaroller uygulamasını yazın iki haftada bir olacak şekilde uygulayabilir miyiz?

    Go to comment
    2024/03/26 at 6:24 pm
    • From Ayşenur Yazıcı on Dermaroller Hakkında Her Şey

     Hilal Hanım,
     Yazın endişemiz dermaroller uygulanan ve hassaslaşan, minik kanallar açılarak hızlı yenilenmeye teşvik edilen cildin hasar veren UV ışınlarıyla tmasıdır. Bu cildinizde lekelenme, kötü yenilenmeye sebep olur. Bu sebeple yazın pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü bazen 48 saat boyunca açık kalabilen bu minik kanallar hasar bırakabilir. UV ile teması ise Saat 11 de SPF 50 koruma sürmek korumaz. Saat 13 te ve saat 15 te tekrar sürmek gerekir. Ki bu da %98 korur.
     Yani eğer derseniz ki “ben 11-13-15 te düzenli ve aksatmadan SPF50 kullanırım. Buna + olarak şapka ve gözlükle de korunurum. O zaman dermarolleri yazın da kullanırsınız. Ben şahsen cebinde güneş koruması ile dolaşan birini hiç görmedim 🙁 Bu sebeple iyilik yapayım derken cildinize kötülük de yapmış olabilirsiniz.
     Sevgilerle
     Not: 0.1 mm 20 günde bir uygulanabilir ama 0.50 mm dermaroller haftada 1 kulanılmalıdır.

     Go to comment
     2024/03/27 at 3:27 pm
 • From Fatma on Soru & Cevap

  Ayşenur hanım merhaba. Güneş kremlerini yaz kış evde bile kullanmamız gerektiği söyleniyor. Fakat nette ” İstanbul UV indeksi” diye attığım zaman 0-2 aralığında koruma gerektirmedigini yazıyor. Neye göre hareket etmeliyiz acaba?

  Go to comment
  2024/03/22 at 1:33 pm
  • From Ayşenur Yazıcı on Soru & Cevap

   Ülkemizde Nisan sonu- Ekim sonu arasındaki zaman diliminde UV ışınları deride hassasiyet taratabilecek dik durumdadır. Kullanılmalı. Zaten 2 saatten fazla hiç bir güneş koruması deriyi UV’ye karşı koruyamıyor. O sebeple UV nin etkin olduğu saat 11 ile 16 atası kullanmak gerek. Sabah 11 de sürdüğünüz güneş koruyucuyu saat 13 te tekrar sürmeniz gerekiyor. Bu da sizi saat 15 e kadar korur. sevgiler

   Go to comment
   2024/03/24 at 8:10 pm
 • From Neşe Gülfidan on Kızaran Ciltler Roza Hastalığı Couperose

  Merhaba Ayşegül hanım,
  38 yaşında rosa hastasıyım bu durum genetik annemden gelen ve şuan 3 yaşındaki kızımda da belirtiler mevcut. Kılcal damarlar son yıllarda daha açıldı, sivilce olmadı hiç ama gözenekler mevcut. Daha önce Isısparma, Avene ve bioderma serilerini kullandım ama uzun süreli değildi. makyaj yapmıyorum güneş koruyucu kullanmaya çalışıyorum ama kendime kılcal damarların küçülmesi, gözeneklerin azalması için bir rutin oluşturmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz? Şuan Bioderma ar güneş koruyucu kullanıyorum.

  Go to comment
  2024/03/20 at 1:24 pm
  • From Ayşenur Yazıcı on Kızaran Ciltler Roza Hastalığı Couperose

   Neşe hanım Merhaba,
   Roza disiplinli bakımla etkileri oldukça hafifleyen bir sorundur. Sıcak suyla ve ısı farklılıkları ile ilgili çok dikkatli olmalısınız. Bakım yetmez. Korunma da gereklidir. Hem UV ışınlarından hem mesela karlı bir sokaktan sobayla ısıtılmış bir odaya girme sırasında yaşanan aşırı ısı farkları… hamam sauna klimalı ortam aşırı ısıtılmış ortamla ilgili dikkatli olmanız gerek. Roza genelde ince ve bariyeri zedelenmiş ciltlerde oluşuyor. Elbette genetik yatkınlık da önemli. Ama sabunla temas olmamalı. Yumuşak SLS içermeyen organik temzleyicilerle temizlemek ve yatıştırıcı içerikli kılcal damarların yatışmasını sağlayan içerikleri olan kozmetikleri sırasına göre kullanmak oldukça hafifletir.
   Yatıştırıcı serum da temeldeki sorunu çözmeye destek olur.
   Pharmaceris firmasında kılcal damarlar için özel serisi N SERİSİ vardır. Temizleme jeli serumu ve nemlendiricisi + güneş korumasını düzenli kullanabilirsiniz. Özellikle Capinon K %1 kılcal damarların güçlendirilmesi için çok iyi içerikleri olan bir kozmetiktir. Düzenli kullanmak çok önemlidir. Yani uzun süreli değil demişsiniz ya, bu disiplinle HEP uygulandığında sorun hafifler. Ara sıra olmaz. Ve Roza’da sadece serum veya sadece nemlendirici değil güneşten sürekli korumak da sorunun derinleşmemesi için çok önemlidir.
   Dermabien firmasında sensinouveau serisi de yıkama ve nemlendirici konusunda 2 güzel ürün üretti.
   Uriage firmasının da ROSELİANE serisi size uygun serilerden biridir. Yıkama losyonu, gece ve gündüz yatıştırıcı kremi ve SPF koruması var seride.
   Sevgiler
   Geçmiş olsun.

   Go to comment
   2024/03/27 at 3:51 pm
 • From Büşra on Aloe Vera Neden En Sağlıklı Kozmetik İçeriklerinden biri?

  Ayşenur hanım merhaba, Lr markasının konsantre kremini günlük nemlendirici olarak kullanabilir miyim cildim her şeye tepki veriyor aloe vera hariç

  Go to comment
  2024/03/15 at 4:10 pm
  • From Ayşenur Yazıcı on Aloe Vera Neden En Sağlıklı Kozmetik İçeriklerinden biri?

   Büşra hanım cildiniz her şeye tepki veriyorsa hassas ciltler için üretilmiş ürünler veya sertifikalı nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Parfüm ve alkol içermemeli
   Lütfen bakımınızda neyi eksik yaptığınıza da bir göz atın video burada.
   Dediğiniz LR nemlndiricinin İÇERİĞİ burada.
   Ecowell Organik Aloe Vera Jel
   Badger Aloe Vera Jel
   Aromatica Organik Aloe Vera Jeli
   Bunlar sertifikalıdır.
   Yüzünüzü sabunla temizlemeyin. Ve mutlaka SPF 50 koruma da kullanın.
   Sevgiler

   Go to comment
   2024/03/19 at 1:34 pm
 • From Meryem on İLETİŞİM

  Merhabalar. Özellikle youtubeda videolarınızı tekrar tekrar izliyorum. Verdiğiniz bilgiler çok değerli teşekkür ediyorum. Benim gözaltlarımda (sanırsam ilk kez kullandığım peptitli göz kremi kaynaklı) aniden birkaç gün içinde kırışıklık oluştu. Ve t bölgemde çok geniş iri gözeneklerim var. Psikolojim etkileniyor maalesef. Bunların düzelmesi için bana da bir öneriniz olursa çok sevinirim.

  Go to comment
  2024/03/15 at 10:09 am
  • From Ayşenur Yazıcı on İLETİŞİM

   Meryem Hanım Merhaba,
   Yaşınızı bilmiyorum? Cilt bakımınızı nasıl hangi ürünlerle yaptığınızı bilmiyorum? Temizleme jelinizde SLS var mı? Mesela ahabha’lı bir tonik veya serum kullanıyor musunuz bilmyiyorum? Gündüzleri içeriğinde güneş koruması olan bir krem kullanıp, bunu 2 saat sonra yeniliyor musunuz bilmiyorum? Peptidli göz kremi dediğiniz hangisi? Her göz kreminin formülsyonu farklıdır. Ani kırışıklar genelde tahriş ve su kaybından olur. Birden göz altı kırışmasına sebep yüzünüzü yıkadığınız sabun bile olabilir. T bölgesinde gözenekler herkeste daha belirgindir. Burası yüzün en kalın derisidir ve daha çok yağ salgı ter salgısı vardır. Temel cilt bakımınızı bu ŞEKİLDE uygulayın. Ve T bölgesinde Niacinamide PCA serum kullanın. Veya haftada 2-3 kez akşamları temel rutine ilaveten T zore eraser kullanın. Gözenekler için oldukça etkili bir üründür. VİDEOSUNU çekmiştim 2 sene önce
   Rutininiz sabit 3 adım içerir. Temizle, nemlendir , koru.
   Bunlar birbiri ardına her biri bir öncekinin etkisini tamamlayan kozmetik bakım uygulamasının temel 3 adımıdır.
   Bunlara ek olarak niacinamide serumunuzu nemlendirici altına uygulamak gözenek sorununu minimize eder. Sevgiler

   Go to comment
   2024/03/15 at 5:37 pm
   • From Meryem on İLETİŞİM

    Hiçbir şey belirtmemişim özür dilerim. Yaşım 30. Cildim karma. T bölgem ve yanaklarım yağ filamentleri ile dolu. Burnum çilek gibi ne yapsam geçmiyor.Göz altım aniden çizgi çizgi kırıştı. Mor ve damarlı yapıda. İşte 6-8 saat bilgisayar kullanıyorum.Temizleme jelim c vitaminli celenes. Sls yok.
    Rutinim şu şekilde:
    Sabahları yüzümü yıkayıp mia klinika hyaluronik asit serum arkasına da cyrene hibrid güneş kremi göz çevrem dahil.
    Akşamları da hergün mia klinika c vitamini kullanıp birkaç saat sonra rutinime geçiyorum.Bir akşam mia klinika pore minimizing asitli serum üzerine claderm kil maskesi ile fiddy, diğer akşam mia klinika hyaluronik asit ve uyku maskesi, diğer günde luv it niacinamide arkasına cyrene%0.03 retinal kremi üzerine mia klinika peptit serumu.Bunu döngü olarak tekrarlıyorum. Sabah akşam da mia klinikanın göz çevresi için collagenli hexapeptitli kremini uyguluyorum. 30 yaşındayım ve maalesef cildime son birkaç aydır bakıyorum. Göz çevreme biliçsizce bazı zamanlar retinoik asiti acnelysei direkt az da olsa kullandım, veya c vitamini, Niacinamid gibi serumları. Bu sebeple kırışmış olabilir mi? Ve o kırışıklıkları, çizgileri açmanın yolu var mı?Çok teşekkür ediyorum.
    Sevgiler..

    Go to comment
    2024/03/18 at 5:49 am
 • From Berin on İLETİŞİM

  Aysenur hanım merhabalar😊 Size lazer epilasyon ile ilgili bir sorum olacak yaşadığım şehirdeki güzellik merkezlerine çok güvenemiyorum. Hastanelerde de yapan tek bir yer var o da uçuk bir fiyat. Ev tipi lazer epilasyon cihazı almayı düşünüyorum. Kiwi xiomi gibi markalar var piyasada. Sizce almak mantıklı mı etkisini görür müyüm? Önerebileceğiniz bir marka model var mı acaba? Şimdiden teşekkür ediyorum.❤️

  Go to comment
  2024/03/04 at 9:58 pm
  • From Ayşenur Yazıcı on İLETİŞİM

   Berin hanım,
   Lazer cihazlarının işleme prensibi şudur: kılın kökündeki koyu yapı tarafından ışınlar emilir. Kök tahrip olur. Büyüme durur. Kıl ya çok çok zayıflar ya da tamamen yok olur. Bunun için cihazın atım şiddetti çok önemlidir. Kılın koyu yapısı da. Ne kadar kıl koyu ise o kadar ışın emer ve o kadar işlem başarılı olur. Bu sebeple kılların 1 hafta öncesinden jiletle alınması ve hepsinin aynı yapıya gelmesi tavsiye edilir. Profesyonel kı yok eden lazer cihazları 80 bin avro civarındadır. Ve uygulaması özel eğitim ister. Bunu doktorlar kılın bulunduğu bölgeye, kalınlığına ve rengine göre dalga boyunu ayarlayarak deriyi tahriş etmeden yapar. Siz de takdir edersiniz ki evde bu tip bir cihazı herkesin eline verip kılını yok et demek biraz tehlikeli…
   Ev tipi cihazlarla geçici incelme ve kılın zayıflaması söz konusu olabilir ama kalıcı yok olma için gerekli derinliğe tıp eğitimi olan birinin kontrolü gerekir.
   Sorunuzun cevabı BU VİDEOMDA var.
   Ve bu sayfadan da detaylı DOĞRU bilgi edinebilirsiniz.
   Ev tipi lazerler içinde uygun atışlı Braun Silk Expert Pro5 Pl5117 Lazer Epilasyon ve Philips Lumea Prestige BRI950/00 IPL Lazer Epilasyon Cihazı sevgiler

   Go to comment
   2024/03/15 at 5:29 pm
 • From Ece on Retinol Kullanımı Hakkında Her şey

  Merhaba Ayşenur Hanım. Ben sabah aha serum gece retinol kullanıyorum. Bu rutini bozmadan C vitaminini ne zaman kullanabilirim?
  Ve güvendiğiniz, memnun kaldığınız kozmetik siteleri önerebilir misiniz ?

  Go to comment
  2024/02/28 at 12:27 pm
  • From Ayşenur Yazıcı on Retinol Kullanımı Hakkında Her şey

   Ece hanım retinol sadece geceleri tek başına (başka hiç bir serumla üst üste kullanılmadan) uygulanır. Youtube kanalımda “Hangi Serumlar Üst Üste Kullanılmaz?” adlı videomda bunu çok net anlattım. Bazı serumların pH’ları farklı işler. Bu sebeple C vitamini ile beraber nasıl kombin edilebilir anlattım. C vitamini 3,5 pH ile emilebilir.
   Hyalüronik asit ve C vitamini beraber kullanımında sakınca yok. C vit ve retinol beraber kullanılmaz. Tahriş yapar.
   Sabah C akşam retinol en doğrusudur. AMA eğer vaktiniz varsa => Önce C Vitamini uygulayın çünkü suda çözünür ve retinolden daha düşük bir pH’a sahiptir, bu da 30 dakika boyunca cilt tarafından tamamen emilmesini sağlar. 30 dakika sonra cildiniz doğal pH seviyesine geri dönecektir; bu, C Vitamininin retinolün pH’ını düşürmemesi ve etkisini azaltmaması açısından hayati öneme sahiptir. 30 DAKİKA SONRA RETİNOLÜ UYGULAYABİLİRSİNİZ.
   C vitamini AHA/BHA ile kullanılmaz birbirlerinin etkisini nörtlerler. Video altındaki metni size kopyalıyorum:
   C vitamini hyalüronik asit : evet
   C vitamini Retinol : hayır (c vitamini sabah Retinol akşam uygulanır)
   C vitamini AHA/BHA : hayır birbirinin etkilerini nötrler (birini sabah diğerini akşam kullan)
   C vitamini Niacinamide : Hayır (niacin’e dönüşür) Kısmen EVET AMA C vitamininin hangi formunun kullanıldığı da önemlidir.
   AHA/BHA ve Niacinamide Hayır ama bir şartla olabilir: 3-4 pH olan asit kullanıldıktan yarım saat sonra beklenir, pH 5-7 olan niacinamide kullanılabilir. Niacin’e dönüşüm olmaz. Bu aha/bha’lı asit maskeler için de geçerli. Bu maskeleri yaptığınız gün niacinamide, c vitamini ve retinolünüzü kullanmasanız iyi olur.
   Niacinamide ve Peptit : Evet
   C Vitamini ve peptidler : Hayır (Şahsi fikrim). C vitamini pH3,5’ta maksimum emilim sağlar. Peptidler ise 5 pH ‘ta emilimi rahattır. Düşük pH’ta peptidlerin aktivasyonu tehlikeye girer. Deaminasyon veya oksidasyona maruz kalır.
   Hem C vitamini hem Peptit kullanıyorsanız birini sabah diğerini akşam kullanın ya da C vitaminini sürdükten yarım saat sonra uygulayın.
   Ben dermoeczanem, narecza, rossmann, gratis, watsons’tan online alışverişlerimde sorun hiç yaşamadım. Sevgiler

   Go to comment
   2024/03/15 at 5:18 pm
 • From Gulsen on Soru & Cevap

  Ayşenur hanım merhaba 67 yaşındayım by wishtrend 0.03 retinal kullandım ..şimdi 0.05 retinal kullanmak istiyorum..hangi markayı tavsiye edersiniz…sizin de cildinizde hiç bir sey yok ve retinal kullandığınızı düşünmüştüm.. videonuzda vita A retinol kullandığınızı söylediniz..niye retinal tercih etmediğinizi merak ettim..ben yanlış yolda mıyım…
  Kore malı HN Vitamicro-A Night Treatment Cream I 20ml için ne düşünürsünüz…tavsiyenizi merakla bekliyorum
  Sevgiler

  Go to comment
  2024/02/27 at 10:14 pm
 • From Tuğçe on Soru & Cevap

  Ayşenur Hanım, SPF’li kremler, dudak nemlendiricileri, pudralar vs. var. Fakat nedense bu ürünlerin güneş koruma özelliğine fazla güvenmiyorum. “Nedir bu spf, nasıl pudralara karıştırılıyor, işlevini yitirmiyor mu, biz bu ürünlere nasıl güvenebiliriz?”. Bu sorularımızı cevaplandıran bir youtube videosu çekebilir misiniz?

  Go to comment
  2024/02/15 at 11:11 am
 • From Tuğçe on Soru & Cevap

  Ayşenur Hanım merhaba,

  Parfüm kullanmak istemeyen ama güzel kokular sürmek isteyenlere ne önerirsiniz? (Soğuk sıkım yağlar vs.?

  Go to comment
  2024/02/14 at 3:58 pm
 • From Ali on Soru & Cevap

  Merhabalar Ayşenur hanım 21 yaşındayım uzun süreli stres sonrası alnımda önceden hiç olmayan ince kırışıklıklar oluşmaya başladı . Yüzümde elastik kaybı sarmalar oldu. Göz altlarım çukurları ve karardı bunun nedenlerini araştırdığımda stres olduğunu öğrendim. Bu sorunları çok kafaya takıyorum. Cildimdeki sorunlara cerrahi müdahale zorunlumu yoksa çeşitli bakım kremleriyle sorunu çözebilirmiyim? Şimdiden teşekkür ederim.

  Go to comment
  2024/02/11 at 5:09 pm
  • From Ayşenur Yazıcı on Soru & Cevap

   Merhaba Ali bey,
   Evet stres vücuttaki yenilenme dengelerini de bozar. Hormonların etkilendiği, korku, baskı, çıkmaza girme gibi ruhsal durumlarda kortizol seviyeleri başka olmak üzere bir çok salgı değişimi olur. Bunlar iştahı, barsakları, bağışıklık sistemini ve elbette deriyi de etkiler.
   Deriniz dış dünya ile de temasta bir organ olduğundan su kaybı yükseldikçe kırışıklar da artar karıntı pullanma döküntü olur.
   Cerrahi müdahale gerekmiyor.
   Sabah akşam yıkadıktan sonra bir nemlendirici krem sürün. En azından şu su kaybı dengelensin. Göz altları uykusuzluk ile ilintili morarır. Uyku ve beslenmenize de dikkat ederseniz 21 yaş hücre yenilenmesinin en iyi olduğu yazştır. Siz stresi yendiğinizde hepsi değişir

   Go to comment
   2024/03/15 at 4:46 pm
 • From deniz on Dermaroller İle Dökülen Saçı Yeniden Çıkartmak

  kadınım 🙂 fakat oğlumun da ameliyat dan dolayı dökülme sorunu var değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim bilgilerinizden ailecek faydalanacağız iyiki varsınız ayşenur hanım, malum kozmetik çok pahalı oldu ülkemiz de saç için kullanılabilecek uygun fiyatlı serumlar ürünler nelerdir yönlendirebileceğiniz bir ürün var mı ? Sağlıklı günler melekler korusun sizi.

  Go to comment
  2024/02/09 at 5:26 pm
 • From deniz on Dermaroller İle Dökülen Saçı Yeniden Çıkartmak

  Ayşenur hanım merhaba,

  Dermaroller ile soğuk sıkım yağlar kullanılır mı saiç için veya cilt için örnek veriyorum kabak çekirdeği yağını saç için derma roller ile kullanabilir miyiz? Teşekkürler

  Go to comment
  2024/02/04 at 11:57 am
  • From Ayşenur Yazıcı on Dermaroller İle Dökülen Saçı Yeniden Çıkartmak

   Kullanabilirsiniz ama ben tavsiye etmiyorum. 1) Hiç bir yağın (iri) molekülü serumlar kadar kolay emilmez. İkincisi serumlar saç için üretilldiğinde içerisinde bir değil birçok saç büyüten etken bileşen içerir. Yağlar öyle değildir. 3) Aktardan alacağınız yağların ne kadar yağ (!) olduğunu hiç bir zaman bilemezsiniz. Argan yağı diye ayçiçek yağı satanları gördük. Lavanta yağı diye satılan şey sıvı yağ, içine lavanta kokusu koymuşlardı. Gerçekten “soğuk sıkım” olan, GMP sertifikası olan, içeriği zirai kalıntılardan arındırılmış DOĞRU yağ, ancak organik sertifikalı üreticilerden temin edilebilir. Kabak çekirdeği yağı steroidler gibi çalışır. Bunu anlattığım video burada tıklayıp izleyebilirsiniz. Erkek misiniz? Bilemedim. Deniz ismi hem hanım hem erkek ismi.. Eğer DHT sorunu varsa videoda dedğim gibi ağız yoluyla almanız daha doğrudur.
   Dirayetle kullanmak gerekiyor. A, B ve E vitaminleri, aminoasitler, demir, fosfor, magnezyum, arginin, omega 3 ve omega 6, selenyum, çinko içeriğiyle kıymetli bir yağ. Prostat sorununda düzenli kullanımı iyi sonuçlar veriyormuş. Keratinin önemli bir bileşeni olan kükürt içerdiğinden kafa derisindeki egzama kepek sedef gibi sorunlara da iyi gelecektir. Çin en büyük üretici. Cilde kullanıldığında ince çizgileri, lekeleri azaltmaya yardımcı olacak, E vitamini ile zamanla daha parlak bir cilt oluşmasını sağlayacaktır.
   Saçlarda kullanımı: Biotin içeriği yağ salgısını dengelerken saçın sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Ama en önemlisi DHT denilen erkek cinsiyet hormonu olan Dihidrotestosteron ile ilgili veriler. DHT, yaşlandıkça vücutta artıyor ve saç büyümesinden sorumlu olan saç kökünü etkiliyor. Bilim adamları, kan akışlarımızdaki DHT’yi düşürerek, saç dökülmesiyle içten dışa doğru savaşabileceğimizi söylediler.Kabak Çekirdeği yağının çok etkili bir DHT engelleyici olduğu kanıtlanmış. Saç folikülünde DHT birikimini bloke eden delta-7 sterin adı verilen bir steroid içerir. Yani düzenli kullanın. Ağız yoluyla alın. Erkeklerde saç dökülmesinin el frenini çekecek bir destek. Doktorunuza danışmadan yağları kullanmamanızı tavsiye ederim. NOT: Yeşil çayda bulunan ve EGCG olarak belirtilen (epigallocatechin gallate) adlı fenolik bileşik de DHT’yi engelleyici olarak bilinir. Yeşil çay tüketmenin de saç dökülmesi mücadelenizde çok faydası olacaktır.

   Go to comment
   2024/02/06 at 10:21 pm
 • From Melike çakır on Egzama Veya Dermatitli Cildin Bakımı

  Ayşenur hanım merhaba. Uzun süredir alın ve çene bölgemde egzama sorunu yaşıyorum fakat aynı zamanda cildim karma ve sivilcelerim var. Sebum dengeleyici ürünler kullandığımda cildim çok kuruyor egzamalarım pul pul oluyor. Bu sebeple dermatologa gittim ve tavsiye ile cerave nemlendiren temizleyici ve cerave kavanoz nemlendirici krem aldım. Fakat bu seferde sivilcelerimde artış oldu. Ardından eczacı tavsiyesi ile topicremin yeşil yüz yıkama jelini aldım. Ama maalesef sivilcelerim ekstra arttı. Ne yapacağımı hangi ürünü kullanacağımı şaşırdım. Yüz yıkama jeli, nemlendirici,güneş kremi olarak öneriniz nedir ?

  Go to comment
  2024/01/30 at 11:44 pm
  • From Ayşenur Yazıcı on Egzama Veya Dermatitli Cildin Bakımı

   Melika hanım merhba,
   Egzama sorunu doktorun alanıdır. Onun verdiği ilaçlar ile yol almak daha doğru olur. Kozmetikler tedavi etmez . Ama egzamalı cildin doğru ve incitilmeden temizlenmesine, nemini korumasına ve dış etkenlerden etkilenmemesine ,yatışmasına yardım eder.
   Bu VİDEOYU lütfen tıklayıp izleyin. Rahmetli Dermatolog Dr Erçin Özüntürk egzama hakkında o kadar güzel bilgiler verdi ki size çok yol gösterecektir.
   Ayrıca Egzama Siyah Nokta Sivilce Hassasiyet Olan Ciltlerin Bakımını detaylı anlattığım BU VİDEOYU da lütfen izleyin.
   Sensinouveau temizleme jeli ve nemlendiricisini kullanabilirsiniz. BURADA.
   Güneş kremi seçerken Octocrylene, dibenzoylmethane veya benzofenon-3 gibi bazı foto koruyucular, alerji riski nedeniyle tercih etmemelisiniz. Mineral filtreli koruyucu seçin.
   Mesela:SUNİQUE
   Mesela :ECOWELL organik güneş kremi
   Mesela: Trukid Hassas Günlük Güneş Koruyucu Losyon SPF 30
   Mesela IVANATURA güneş kremi

   Doktorunuz söylemiştir gerçi ama ne olur unutmayın egzama genetik yatkınlıktan oluşmuş olabiliyor veya alerjenlere maruz kalma (Sık çamaşırsuyu ile temas, çamaşır yumuşatıcılarındaki kimyasal sentetik kokular vs ) aşırı stres veya çevresel faktörler ( kimyasalların yoğun olduğu yerler) gibi bir sürü sebep nedeniyle ortaya çıkabilir. Aşırı terleme bile egzamayı tetikleyebiliyor hatta adet dönemindeki hormonal değişimler bile. Siz sebep olan her ne ise bunu yok ettiğinizde ilaçlar işe daha çok yarayacaktır. Ev temizlemede sadece arap sabunu ve karbonat, çamaşırlarda yastık kılıfı ve havlularda mesela toz sabun kullanın.. Bakın değişiklik görecek misiniz? Ki mutlaka iyileşme hızlanacaktır. 🙁 Bağışıklık sistemini diri tutun propolis damla alın mesela, iyi uyku doğru beslenme …
   Temizleme jelini konjac süngerle beraber kullanırsanız gözenek içleri de temizlenecek ve sivilce olasılığı en aza inecektir. sevgiler

   Go to comment
   2024/03/15 at 3:10 pm
 • From Hasret on Soru & Cevap

  Merhabalar Ayşenur hanım ,
  18 yaşımdayım ve değerli bilgilerinize ihtiyacım var.
  Sıkıntılı bir dönemden geçmekteyim bununla beraber stresten ötürü 2 ay içinde saçlarımın %40ını kaybettim ve ek olarak başımın bazı yerlerinde lokal olarak saçkıran gibi dökülmeler oldu -saçkıran demek doğru olmaz çünkü çok ufak ve fark edilmiyor ben bile zor farkettim- kalın telli uzun gür saçlarım vardı; doktora gittim stres faktörü yüzünden bağışıklık sistemimin sorun yaşadığını yaşımın genç olduğunu saç köklerimin hala var olduğunu söyledi şampuan verdi travma bitmeden saç çıkmayacağını söyledi dermaroller kullanmak istediğimi sorduğumda şampuanı bir süre kullandıktan sonra uygularsam sakınca olmayacağını söyledi.
  Doktorun yazdığı şampuanı kullandım hassasiyet ve egzama belirtileri geçti, dökülme çok büyük oranda durdu ancak yeni bir saç çıkmasını sağlamadı ve yaklaşık 2-3 haftadır sizin videolarınızla birlikte saçıma dermaroller uyguluyorum(hydra roller 64 iğneli titanyum 1mm igneli kullanıyorum) . serum yerine seyreltilmiş sarımsak yağı uyguluyorum (cildiyecime danıştım onay verdi), ve bugün saç dibimde çok kısa ufak ufak saçlar fark ettim ancak bu saçlar yeni çıkıyor gibi değil dermarollerın kestiğini düşünüyorum ancak emin değilim. Örnek olarak vücut kılları kökten alındıktan sonra çıkan kıl yumuşak gelir ele ama jiletle alınınca diken gibi batar hatta bu yüzden insanlar jiletin kılı kalınlaştırdığını düşünür tam olarak bu kısa saçlarda öyle- yazının sonuna ufak saçların fotoğraflarının linkini ekledim- bu durumda ne yapmalıyım dermaroller a ara mı vermeliyim? devam mı edeyim? sadece sarımsak yağı ile saç dibini tahriş etmeden saç çıkartabilir miyim? saçlarım kalın telli ve çok uzun ve aşırı hızlı uzar, acaba bu yüzden mi oluyor? yardımınıza ihtiyacım var.

  not:bütün kan tahlillerimi yaptırdım kan değerlerimde sorun yok.

  https://imgyukle.com/i/yDRxJs
  https://imgyukle.com/i/yDRSMb
  https://imgyukle.com/i/yDRQff
  https://imgyukle.com/i/yDR5cQ
  https://imgyukle.com/i/yDRCpS
  https://imgyukle.com/i/yDRyuG

  Go to comment
  2024/01/27 at 7:32 pm
  • From Ayşenur Yazıcı on Soru & Cevap

   Sevgili Hasret Hanım,
   İnsanların ruhu acıyınca bedeni hasta olur. Bağışıklık sisteminin zayıflaması savaştığınız her şeye karşı enerjinin düşmesi demektir, bu da hasarların en zayıf yerimizden çıkmaya başlaması demektir. Bakın, 18 yaş hücrelerin gayet iyi yenilendiği bir yaş. Jet hızıyla. Hormonlarda bir dengesizlik yoksa ki dr tahlillerinizin öyle olduğunu söylüyorsunuz bağışıklığı düzeltmekten başka çaremiz yok değil mi? Stresle beraber saç büyüme döngüsü bozulabilir ve saç,büyümek yerine telogen (dinlenme) evresine geçebilir, ardından anagen (büyüme) evresine dönmekte zorlanır. Stres hormonu(kortizol) seviyelerinin artmasından saç dökülüyor. Kortizol seviyeleri yükseldiğinde, saç köklerine ve saç foliküllerine giden kan akışı azalır, bu da saç köklerinin zayıflamasına ve saçın büyümesinin yavaşlamasına neden olur.
   Peki bu nasıl düzelir. Huzur ile. Elbette beslenme de çok önemli. Çinko, bakır, B12 gibi eksiklikler de saç dökülmesini hızlandırır ve yeni saçlar cılız çıkar. Veya zor çıkar. Unutmayın ki saçın büyüme döngüsü 3 aydır. Yani sebep her ne ise onu düzeltmeye çalışmaya BAŞLADIKTAN SONRAKİ 3 ay sonra bebek saçlar çıkacaktır. Ve saçlarınız bugün dökülmeye başladıysa sebebini 3 AY ÖNCESİNDE ARAMAK lazımdır.
   Dermarolleri ben yağlarla kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Bunun yerine mineral ve vitaminlerle ve peptitlerle güçlendirilmiş bir serum kullanmak her zaman daha hızlı sonuç almanıza yardım eder.
   Mesela Organicum’un bu serumunu veya Hc care’in DOPİNG serumunu her gece saçlı deriye sürüp hafif parmak uçlarıyla masaj yaparak yedirin. 3 Ay sonra sağlıklı saçlar çıkar. Buna + olarak dermaroller ile de bunları kullanabilirsiniz.

   Şampuanla saç dokülmesi durmaz. Bunu anlattığım video burada. Lütfen izleyin. Bilgiler var.
   Dermarollere ayda 1 devam edin. Her gece serumunuzu uygulayın. 3 ay sonra hepsi düzelecektir.
   Burada söylemeden geçemeyeceğim. Stres tüm hastalıkların temelidir. Kan testlerinizde Ferritin, Biyotin, TSH, T3, T4, E2, FSH, Testosteron, D vitamini, Çinko ve Selenyum testleri DÜZGÜN çıktıysa tiroid sebepli de dökülmüyor demektir.
   Steri azaltma yollarını deneyin. Birçok psikologun bu konuda videoları var. Bir de Biotin, Vitamin Mineral içeren saç oluşumunu destekleyen (Perfectil gibi) haplar var. Doktorunuza danışarak bu takviyeleri da alabilirsiniz.
   Ancak, stres sebep oldukça diğer destekler de akıntıya kürek çekmek olarak kalabilir.
   Lütfen 3 ayı unutmayın…
   sevgiler
   Geçmişler olsun.

   Go to comment
   2024/01/28 at 10:43 pm
 • From Barış on Dermaroller Hakkında Her Şey

  İyi günler Ayşenur Hocam ben yaklaşık 3 ay önce saç ektirdim şuanda dermaroller kullanıyorum doktorum bastır kanasın dedi bende çok fazla bastırdığımi düşünüyorum fazla kanattiim acaba saç köklerine zarar vermişmiyim ?

  Go to comment
  2024/01/27 at 12:33 pm
  • From Ayşenur Yazıcı on Dermaroller Hakkında Her Şey

   Kanayan dermaroller uygulaması oraya daha çok onarım kan yollanmasını sağladığından evet doktorlarda dermaroller yapıldığında bu yöntem kullanılır. Evde yaptığınızda her kanatmada mikrop kaptırmamak için çok steril çalışmalısınız.
   Bu videoda bir doktor var. Uygulamaya bakın.
   Bu videoda da 7.ci dakikadan itibaren BAŞKA BİR DR uygulamasını göreceksiniz. Kansız. Çünkü 2mm iğne kullanıyor.
   Saç köklerine zarar vermezsiniz ama lütfen fazla tahriş etmeyin.

   Go to comment
   2024/01/28 at 11:24 pm
 • From Funda Çaldıroğlu on Elliden Sonra Cilde Ne Yapabiliriz ?

  Merhaba, 45 yaşındayım yüzümde ton eşitsizliği ve lekelerim var, sarkma ve kırışıklıklar başladı genel olarak normal bir cildim var hc care yüz temizleyici ile temizliyorum Balıkesir de yaşıyorum önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler,

  Go to comment
  2024/01/18 at 10:30 am
  • From Ayşenur Yazıcı on Elliden Sonra Cilde Ne Yapabiliriz ?

   Funda hanım deri altındaki fibroblastları harekete geçirmeniz için RF cihazlarından da kullanmanız gerek. Çünkü 35 lerden sonra yavaşlayan hücre yenilenmesi 45 ten sonra ciltte yaklaşık %30 elastikiyet kaybına sebep olur ve kozmetiklerin inemeyeceği tabakalar vardır. Elbette sabah akşam temizleyip, yaşlanma karşıtı serum + krem uygulayıp, özellikle lekeli ve ton farkı olan ciltler her gün SPF 50 güneş koruması kullanmalı Asal bakımınız bu olmalı ancak akşamları da kolajen arttıran cihazları kullanın.
   Bu videoda 2.ci dakikadan itibaren size tek tek anlattım . Lütfen izleyin.
   Temizleme cilt bakımının İLK adımıdır. Serum alt tabakada iş görür, kremler üst tabakada. Dolayısıyla sadece temizlemek bir işe yaramaz her adım, bir sonrakini tamamlar. Eksik yapmamalısınız.
   Bu videoda da 50’ye varırken cilt bakımını anlattım.
   Size tavsiyem.
   1) temizledikten sonra Hc care retinol serumu akşam. C vitamini serumu sabah kullanın. Üzerine HC HC Pigment Control Cilt Aydınlatıcı Leke Kremi Nemlendirici olarak kullanın En son güneş korumasını sürün.
   2) İkinci alternatif: Temizledikten sonra HC Anti-Wrinkle Kırışıklık Karşıtı Bakım Serumu sabah ve akşam sürün. Sonra leke kremi ve gündüzleri güneş korumasını uygulayın.

   Lütfen ciltte lekeler nasıl silinir başlıklı VİDEOMU izleyin. Leke kremlerle epey hafifler. Ancak SPF 50 kullanmazsanız leke yine hortlar.
   Eğer imkanınız varsa bir dermatolog size lekeler için lazer uygulayabilir. Balıkesir’de de var. Dr. Umut Yıldırım
   Lazerle lekelere müdahale ederken de HC care 2.ci alternatif bakımı uygulamaya devam edin
   sevgiler

   Go to comment
   2024/01/28 at 11:44 pm

248 Yorum
 1. Ayşenur Hanım Merhabalar. İtiraf ediyorum ki eski bir paraşüt öğretmeni olarak yaşının getirdiği fiziki değişimleri ve ona uygun görülen sosyal hayattaki rolu kabullenemememden dolayı biraz sıkıntılı bir ruh haliyle size yazıyorum. Youtube videolarınızı, özellikle de olgun yaştaki ciltlerin 10 cilt bakım sorusuna cevap isimli videonuzu takıntılı biçimde izliyorum. Açıkçası bugünlerde hüzün doluyum. Toparlamak gerekirse ayda bir 1,5 mm dermaroller uygulaması yapıyorum Ayşenur Hanım. Etkisi sıfır, durum hızlıca kötüye gidiyor. 63 yaşındayım. Kırışıklığın her çeşidi mevcut. Ayda bir 1,5mm dermaroller kullanıyorum. Tedavi şeklime uygun fiyatlı ek bir yöntem eklemek istiyorum. Ayda bir1,5mm dermaroller uygulamasına ek ; günlük olarak 0,5 mm dermaroller uygulaması yapmak istiyorum. Sadece 0,5 lik dermaroller ile çalışacağım zamanlarda uygulama öncesi yüzümü yıkamadan sadece cilt dezanfektanıyla iyice temizledikledikten sonra dermarolleri kullansam olur mu? Yani yüzümü yıkamak yerine cilt dezanfektanı kullanabilir miyim sizce ya da misel mendil ile silmek de aynı görevi görür mü? Bir de günlük dermaroller sonrası uygulamak için ampul değil de şişe serum olarak etkili ve en uygun fiyatlı hangisini önerirsiniz? Kalbimiz sizinle. Secgilerimle. Hoşçakalın.

  1. Merhaba,
   inanın aynı ruh hali hepimizde var Servet hanım.
   Yaşlanma içeriden de hızlanarak sona doğru giderken akıntıya kürek çekmenin en doğru yolu, cildi kendi kendini acil onarmaya zorlayan dermaroller. Doğru seçim yapmışsınıa. Ancak, 3 haftada bir veya ayda bir kereden daha sık yapamazsınız 1,5mm kılcal damarları da içine alır ve bu derinlikte bir iğneleme ile en sık 3 haftada 1 uygulma yapabilirsiniz.
   Daha sık asla olmaz. Cilt kötü kolajen üretmeye başlar. Çünkü onu koşabileceğinden daha hızlı koşmaya zorlamak atın çatladığı gibi zorlandığından en kötü kolajeni üretir.
   Asla 1,5mm dermarolleri daha sık yapamazsınız.
   Burada detay var https://aysenuryazici.com/dermaroller-hakkinda-her-sey/

   0.50mm HAFTADA BİR KEZ uygulanabilir. Eğer her gün 0.50mm uygularsanız deriyi mahvedersiniz.
   Olmaz.
   Cilt yıkanmalı. Sonra dezenfektanla silnmeli. Su ve sabun gerek yani
   Misel su yıkama jelinin yerini tutar.
   Ama dezenfektan yerini tutmaz.
   Dermapolin’de kök hücre serumları var uygun fiyatlı https://www.dermapolin.com/sc-stem-cell–kok-hucre-serum1

   Lütfen, askı gibi yöntemlere bir bakın. Avukatım daha şubat ayında fransız askısı yaptırdı. 4-5 yıllığına sorun bitti. 2026’ya kadar Allah kerim dedi. Bence cesur ve haklı video burada => https://www.youtube.com/watch?v=VMcEN6msYso&t=811s

   sevgiler

   1. Sevgili Ayşenur Hanım, içtenliğiniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Sizden ricam dermapolin ürünlerine ulaşamadığım zamanlar için yine aynı etkide kolay ulaşılabilir en uygun fiyatlı bir iki alternatif daha verebilir misiniz lütfen? Mutlu günler diliyorum. Sağlıkla kalın.

 2. Merhaba Ayşenur Hanım,35 yaşındayım,ve 2 sene önce sizin yazılarınızla,videolarınızla her konuda aydınlandım,bunu sürekli söylüyorum ve hep söyleyeceğim,Allah sizden razı olsun,dualarım sizinle,sayenizde kendimi sevmeyi öğrendim,hayat daha güzel ve yaşanılır oldu,saçlarım,cildim daha güzel oldu,kendime değer vermeyi sizden öğrendim,başkaların hayatına dokunabilmek sizin gibi yüce gönüllü insanlar sayesinde oluyor,iyiki varsınız,soruma gelince,bu aralar foreo bear diye pembe renkli olan yüz aletine heveslendim,pahali olduğu için değer mi bi faydasini görür müyüm gibi sorular beni kararsız birakiyor,sizin fikriniz nedir acaba bu konuda,bir de judith williams diye krem markası var,kolay ulaşabiliyorum içeriklerine baktim sizin sevmediğiniz içerikler yoktu ama yinede emin olamadım,bir bilginiz var mı acaba bu markanın içeriği hakkinda,Allaha emanet olun yolunu kaybedenlerin ışığı ve umudu olan güzel insan.

  1. Ayşe hanım Merhaba,
   Evet baktım sayfasına. https://judithwilliams.co.uk/ Eylül ayıyla beraber retinollü seriye başlayabilirsiniz. Collagen serisini pek kuvvetli bulmadım.
   Gözüme tek çarpan şey parfümü yukarıda kullanması. Eğer alerjik değilseniz sorun yok.
   Siz de o güzel Rabbime emanet olun. İyi, huzurlu, adil, eşit bir zaman diliminde tekrar birlikte olmak ümidi ile. Ülkem yangın yeri…

 3. Merhaba Aysenur Hanim,

  Oncelikle bize tarafsiz seffaf bilgiler sundugunuz icin size cok minnettariz. Benim sormak istedgim dermeroller ile birlikte retinoli cilt catlaklarina kullanabilir miyiz? Cilt catlaklari icin en uygun olani nedir? Aha bha solution ona uygulanir mi? Bide isanin ure urunlerini en uygun nasil kullaniriz?

 4. Merhaba Ayşenur Hanım.45 yaşındayım.
  Lekelenmeye müsait bir cildim var . Buğday tenliyim. Guneslenmedigim hâlde evde ya da terasta gölgede olama rağmen bu yıl özellikle yüzüm hemen kararmaya yakın bronzlasti. Öyle ki vücudum açık ten neredeyse sarışın bitinin cilt tonuna çok yakın. Ama yüzüm esmer ve dikkat çekiyor. Güneş koruyucu kullanıyorum ama krem şeklinde olanlardan. Heliocare compact pudra şeklinde olanı kullandigim yıllarda bu sorunum çok olmazdı. Acaba iki güneş kremi formlari arasında etkinlik acısından fark mi var böyle bir duruma yol açan. Yoksa melanin pigment i baskılayan ibir ürün mu önerirsiniz. Teşekkür ederim .Sevgiler

  1. Semra Hanım Merhaba,
   Heliocare nano teknoloji içeren filtreler kullanıyor. Korumasının daha keskin olması normal. Ama güneş kremlerinin ömrü 2 saat. İki saat sonra tekrar sürmezsek UV karşısında hiç bir koruma kalmıyor yüzeyde.
   Umarım 2 saatte bir , saat 11:00-16.00 arası ; en son 14’te sizi 2 saatliğine koruyacak son uygulamaya uydunuz?
   Bir de elbette yaş sebebiyle renk pigmentlerinin içeriden de koyulaşması mümkün. Bana sorarsanız pigment üretimini baskılayaıcı bir krem ve serum kullanın.
   Zaten Eylüle geldik. Artık dik gelmeyecek ışınlar. Ama yine de serum + krem kullanın.
   Melacure serisine bakar mısınız ?
   https://www.dermabien.com/urunlerimiz.php
   Şu an en yüksek Tranexamic Acid içeren kremlerden biri bu markada. Ve temiz bir formüldür.
   sevgiler

 5. Ayşenur Hanım merhaba,
  Neredeyse tüm videolarınızı izledim. Youtubedan..benim göz çevrem ırsi olarak çok kırışık ve rosa geçirdim dikkat ediyorum. Herbaderm kullandım memnun kaldım Isana tavsiylerinizi de kullandım ama morluk ve hafif sarılıklarım var başka tavsiyeniz olur mu acaba bana?

  1. Seval hanım Merhaba,
   Yaşınızı bilmiyorum. Eğer 35 üstü ise elastikiyet zaten azalmaya başlamıştır ve eğer 20 li yaşlardan itibaren doğru bakım yapmadıysanız ilk izlerini bu yaşlarda görmeye başlarsınız. Lütfen bu yazıya göz atar mısınız ? https://aysenuryazici.com/30lu-yaslarda-cilt-bakimi/ Göz çevresi yüzümüzden 7 kat daha ince olduğundan çok daha çabuk hırpalanma izlerini görürüz. En doğru yapacağınız şey hyalüronik asit ve peptid zengini kremlerden sabah akşam uygulamak.
   Morluklar için de sarkma için de göz altı onarım maskelerinden bir kutu kür yapmanız iyi olacaktır.
   Mesela her gece bunu uygulayabilirsiniz https://www.justinbeauty.net/benton-snail-bee-ultimate-hydrogel-eye-patch-salyangoz-ozlu-goz–cilt-maskesi
   Gündüzleri kendi göz kreminizi kullanın.
   Sevgiler

 6. Ayşenur hanım,
  Salisilik asitli vücut nemlendiricisi arıyorum ama cilt gibi belirli kriterlere dikkat etmek gerekir mi? Ciltte bütün kriterler göz önüne alınıyor ama vücut için de geçerli mi?

  1. Büşra hanım,
   Yüz derisi ile vücut derisinin kalınlığı farklıdır. Emilimi de farklıdır. O sebeple belli bir kriter derken paraben gibi koruyucuların olmamasına dikkat etmeniz yeterlidir.

   1. Merhaba Ayşenur Hanım, 50 yaşında sorunlu bir cilde sahibim.Siyah nokta,geniş gözenek ve derin çizgiler için bana onerebileceginiz ürünler nelerdir.

    1. Serap Hanım,
     Menopozla beraber cildin de yapısı değişir kurur, sarkar, elastikiyetini kaybeder.
     Bu linkten elli yaşla beraber neler yapabilirsiniz lütfen okuyunuz.
     Siyah noktalar doğru bakım yapmadığınızı, gözenek içlerinin temiz kalmasını sağlayamadığınızın işaretidir.
     Günün kiri tozu gözenek içinde birikip siyah noktaya dönüşür. Genel cilt bakım rutininde ilk önce cilt (sabunla değil) pH’ı cilde uygun ve SLS içermeyen bir jelle temizlenir, tonikle silinir sonra serum ardından nemlendirici onarıcı krem uygulanır.
     Bunları her sabah ve akşam yaptığınızda sorun oluşmaz. Buna ilave olarak haftada iki kez de enzim peeling yaparsınız videosu burada. Lütfen izleyin sebeplerini de anlattım.
     Pepticollagen serum ve kremi sabah akşam temizlenmiş cildinize kullanın.
     Temizleme için ısana sabunsuz jeli kullanabilirsiniz.
     Ama, yazıda da anlattığım gibi kaybolan elastikiyeti geri kazanabilmek için haftada 1 kez 0.50mm dermaroller yapmanızı ve beraberinde kök hücre ampulleri kullanmanızı tavsiye ederim.
     Videosu burada

     sevgiler

 7. Merhaba Ayşenur hanım,
  Ben vücut peelingi ile ilgili bilgi alabilir miyim. Hamama gitmeden bütün vücudumdaki ölü derilerden kurtulabilir miyim gerçekten? Cilt için aldıklarımı vücuda kullansam baya pahalıya mal olurda. Şuan doa nın aha bha Toniğini tüm vücuda fısfıslayıp 1 saat sonra duşa giriyorum. Sizce ? Çok tşkler şimdiden

  1. Büşra hanım,
   Çok sıcak olmayan suyla sabunlanıp durulandığınızda ölü tabaka yumuşar. Bunun ardından bir vücut peelingi yaptığınızda aynı kese gibi yumuşamış bu ölü tabakayı sıyırıp atar. Ardından besleyici yağların yüzeyde kaldığı yumuşak temiz bir deri bırakır.
   Burada uygulaması var: https://www.youtube.com/watch?v=wRhUOcJW2EM
   Evde vücut peelingi yapmak için: https://www.youtube.com/watch?v=ksc3FI5ihO4&t=4s ve https://www.youtube.com/watch?v=OV6zvccTzi8&t=27s
   sevgiler

 8. Merhaba Ayşenur hanım,
  Haftalık Cilt bakımında buhar makinası ile gözenekleri açıp cildi temizlesek nasıl olur sizce. Bakımlarda buhar mak. Kullanılması faydalı olur mu?

  1. Büşra hanım Merhaba,
   Evet, buhar, gözeneklerin açılması ve içindeki birikintilerin çıkartılması için cilt bakımında temizleme sonrası uygulanan bir adım. Evde de yapabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=j7T3y2ov0lg&t=331s videoda anlattım. Bunun için buhar makinası şart da değil. Sıcak suya batırılmış bir havluyu soğumaya yakın ciltte tutmak yeterli olacaktır. Enstitüde yapılan budur => https://www.youtube.com/watch?v=bjJJpwGWl9M
   Buhar, deride ısınma ve kılcal damar genişlemesi da yapar her cilde uygulamayız. Eğer hassas ve kızarık bir cilt varsa maksimum 5 dakika tutulur, uzaktan ısı verilir ve ani soğumasına izin verilmez. Eğer hassas bir cildiniz yoksa, gözenekler sık doluyor ise, doğru cilt bakımını sabah akşam yaşınıza uygun uyguluyorsanız 15 günde bir buharla büyük temizlik yapabilirsiniz. Buharın ardından cildi kurulamadan sonic scrubber ile gözenekleri temizleyip maskeye geçebilirsiniz.
   bakımınız => https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY
   sevgiler

   1. Merhaba benim yüzümde tüylenme var kalın siyah ve ince siyah şekilde kıllar var biraz fazla yıllarca doktor doktor gezdim birkaç gün önce polikistikover olduğumu öğrendim cildiye doktoru bana yaz kış güneş kremi kullanmamı söylemişti çok beyaz tenliyim uzun süre kullanacağım için ve lazerde yaptıracağım için kıl köklerimi beslenmeyen e vitamini vb. şeyler içermeyen yüksek korumalı güneş kremi bulamadım yardımcı olur musunuz

    1. Yaren Hanım Merhaba,
     Kıllar hormonlar tarafından büyütülür. E vitamini ile çok uzun süre beslense ancak kıllar kalınlaşabilir ama E vit’ni kestiğinizde kendi doğal yapısına döner.
     Bu videoda kıllanmayı ve sebeplerini anlattım
     https://www.youtube.com/watch?v=SMLlv6sC5Cg&t=271s
     PCOS da bunun sebeplerinden biridir. Yani polikistik over tedavi edildiğinde kıllarınız kendi genetik normal yapısına dönecektir.
     Lazer yaptırdığınız günler lazer sonrası hyalüronik asit serum sürün, ve mutlaka koruyucuyu her gün saat 11.00- 16.00 arası 2 saatte bir yenileyin.
     Koruyucular sizi tüm gün korumaz. 2 saatte bir yenileyin diye hepsinin üzerinde uyarı olarak yazar.
     Yüksek korumalı SPF 50’dir.
     https://cyrene.com.tr/products/invisible-physical-sunscreen bu olabilir
     Bunu da Syorell seçebilirsiniz https://syorell.com/
     Akşamları doğru temizlik yaparak önce jelle (SLS İçermeyen) yıkayıp durulayın, sonra toz peeling yapıp, nemlendiricinizi sürün.
     https://thepurestsolutions.com/fruit-enzyme-powder-cleanser-0-2-azelaic-acid-malic-acid
     Cildiniz yağlı veya karma ise yıkama jeli https://www.rossmann.com.tr/isana-yuz-yikama-jeli-sebum-ureten-cilde-ozel-salisilik-asit-cinko-150-ml-p-sr19100114
     Normale dönük karma veya kuru ise => https://www.rossmann.com.tr/isana-clean-care-yikama-jeli-misel-teknolojisi-barindiran-sabun-icermeyen-150-ml-p-sr17090426

 9. Mersin’de yaşıyorum 40 yaşındayım böbrek nakilli biriyim Arnm da derin kırışıklıklar var böbrek ilaçlarım botoks ya da dolgu yapmama engel ben de uygun bir Retinol kullanmak istiyorum bana en iyi markayı önerebilir misiniz Derma roller yaptım Altay bir şey fark etmedi sabah kalkınca yüzümü temizliyorum sonra bir serumu kullanıyorum üstüne nemlendirici ve güneş kremi kullanıyorum akşamda yüzümü karma yüzler için uygun olan bir temizlik ürünü ile temizliyorum Seron kullanıyorum üstüne nemlendirici piskolojim çok çok çok bozuldu yardım lütfen

  1. Burcu hanım geçmiş olsun. Dermaroller aslında derinin kendini onarma kapasitesini iki üç misline çıkartan ve kolajeni tetikleyen bir işlem. Düzenli olarak 6-8 seansta derinin elastikiyeti ciddi olarak artar. Haftada 1 uygulama 0.50mm ile veya 1mm dermaroller ile 20 günde bir uygulama mutlaka sonuç verir.
   Bunuduğunuz şehirde dermatologdan yardım alabilir, hafif bie kimyasal peeling (30’luk veya 40’lık hlikolik asitle soyma) yaptırabilirsiniz. Çok iyi yüzey cilalar ve deriyi diri yapar. Retinol akşam, c vitamini sabah kullanarak da gelişme kaydedebilirsiniz. Kullandığınız ilaçların da görevi gereği (immünosüpresif ilaçlar) böbreğin reddedilmesini önlüyor ama vücudun bağışıklık sistemini de baskılayan ilaçlar bunlar, zayıflayan kolajen de buna bağlı olabilir. Bir dermatolog size daha iyi izahat verebilir ama ben kendi mesleğime ait taraftan baktığımda HAFİF dozda kimyasal peelingle yüzeysel iyileşme , en azından moralinizi düzeltecek bir yüzey oluşacağına inanıyorum.
   Lütfen bir medikal estetk hekimine ve/veya dermatologa danışın…
   sevgilerle
   Tekrardan çook geçmişler olsun.

 10. Merhaba Ayşenur Hanım,
  Ben Ultrasonic spatula kullanmaya yeni başladım. Ama ürünün 4 farklı tuşu var ve ben ne işe yaradığını tam anlayamadım.Türkçe açıklaması olmadığından, internette de araştırdım bulamadım. (Cleansing,) (lifting) , (+) iyon, ve (_) iyon olarak tuşları var. Acaba bunların fonksiyonları nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Cihazı doğru kullanmam açısından yardımınızı rica ediyorum. Sevgilerimle.

  1. Esra hanım,
   Bu aletin 2 fonksiyonu var. Biri temizleme (kaşık gibi tutarak) diğeri serum krem yedirme (iyon tuşuna basarak) Cleansing tuşu sadece temizleme için basacağınız bir tuş. Kaşık şeklinde olan spatulayı ciltten tıpkı bir şeyi sıyırır gibi kullanarak gözenekleri temizleyeceğiniz mod. Yani şöyle:
   1) cildi jelle temizleyin durulayın. AMA KURULAMAYIN.
   2) Spatulanın ucunu gözenekleri sıyırarak kullanın. Yağ ve siyah noktalar kaşığın üzerine toplanacak. Aynı yerden bir daha geçmek isterseniz derinin yıne ıslatılması gerek. Kuru yere yapılmaz.
   3) Serumunuzu sürün. İyon – tuşuna basın. Kaşığın sırtını kullanarak yedirin. Genelde kağıt maske veya serum üzerinden kullanılır bu – olan mod.
   + olan modu temizleme ile beraber kullanabilirsiniz, gözenekteki içeriği dışarı taşımaya yardımcı.
   4) Kremleri de serumları da , yukarı doğru hareketlerle lifting modunda sürebilirsiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=XqTBEDvNzQc kızcağız pek doğru kullanmasa da içerik net anlatılmış
   sevgiler https://www.youtube.com/watch?v=2Gsw9XnmDr0

 11. Ayşenur hanım..harikasınız
  tüm katkılarınıza teşekkürler..
  doğallığınız..içtenliğiniz eşssiz..
  Web sitenize üzülmeyin..aslolan hayat:))

  1. Çok tatlısınız. Çok teşekkür ederim. İnsnaın emeğinin heder olması kadar üzücü bir şey yok inanın. Web’te cilt bakımı ile ilgili sorulabilecek her türlü soru 21 yıldır burada cevaplanmıştı. Google’da arayanlar hep burada uzman bir cevap buluyordu. Sevgilerle

 12. Tekrardan Merhaba Aysenur hanim,

  cilt catlaklari icin retinol sormamim sebebi su: ben birkac ay roaccutane kullandim yuzdeki sivilce icin ve fark ettim sanki o surece boyunca cilt catlaklarinda bir hafifleme goruldu. simdi ise the ordinary %0.2 retinol serumunu kullaniyorum. Onu cilt catlaklari icin kullanmak uygunmudur ve ardindan sayfanizda gordugum gibi q10 kullanmak uygunmudur?

  1. Nisa hanım, retinol geçmişi eski çatlaklara pek etkilemez ama yeni çatlaklarda evet iyileşme sağlar. Tretinoin ve retinol ciltte kolajen adı verilen bir proteini yeniden oluşturmaya yardımcı olur ve çatlakların normal cildinize daha çok benzemesini sağlar. Yani hücrelere “doğru çoğal” komutunu verir.
   Çatlaklara kullanabilirsiniz ama asla dermaroller ile kullanmayın.
   Günlük bakımda gece sürün. Burada detay var: https://www.youtube.com/watch?v=nkSC-fiyOgw sevgiler

 13. Ayşenur hanım merhaba. Ben uzun yıllardır sizi takip ediyorum. Kullanıp tavsiye ettiğiniz yeni ürünleri alıp deniyorum. Sizin önerinizle yıllardır mıssha’nın M Perfect Cover BB kremini kullanıyorum. Vazgeçemediğim tek ürün diyebilirim. Fakat hayvanlar üzerinde deney yaptıkları için artık almak istemiyorum. Sizden ricam bana bu ürünün muadili bir BB krem önerir misiniz?

  1. Cahide Hanım Merhaba,
   Ben de aynı şekilde, çok sevdiğim bazı ürünlerinden sırf bu hayvan testleri yüzünden vazgeçtim. Oysa Missha iyi bir marka.
   Mizon 23 numara kullanıyorum https://www.justinbeauty.net/mizon-snail-repair-intensive-bb-cream-20ml—salyangoz-ozlu-bb-krem-975
   Bir de Huxley’in BB gibi duran cushion’u var https://www.korendy.com.tr/collections/bb-krem-cesitleri-kore-cilt-bakim-ve-kozmetik/products/huxley-cover-cushion-own-attitudes
   Ama çok pahalanmış. En son aldığımda 145 tl idi 🙁

 14. Sevgili Ayşenur Hanım web sitenizdeki dermaroller sonrası serum tavsiyelerinizin olduğu kıymetli paylaşımınızı artık malesef göremiyoruz. Sitenizde bu sebeple size danıştığım soruma cevaben tavsiyeniz olan Dermapolin ürünlerineyse ulaşamıyorum. Rica etsem dermaroller sonrası uygulamak için etkili ve uygun fiyatlı alternatif şişe serum önerisi verebilir misiniz? Çok ama çok teşekkür ederim. Sevgilerimle.

 15. Ayşenur hanım merhaba kılların azalması için tüm vücuda özel alanlar dahil karınca yumurtası yağı kullanılıyor bu yağ hakkında bilgi verir misiniz.

  1. Karınca yumurtası yağı uzun yıllardır orta doğuda kullanılmış bir kıl kökü zayıflattığı iddia edilen yağdır. Kılın büyümesini engelleyen bir protein cinsi içerir kendine has bileşenleri vardır. Çinko ve manganez dışında, 9-octadecenoic acid, ethyl oleate, cholesterol, n- Hexadecanoic acid içerir.
   %64 civarı doymamış yağ asitleri de içeriyor. furan-2-carbaldehyde adlı bileşeni ise “furfural” olarak bildiğimiz bir organik bileşendir. BUNA ALERJİ gösterenler de var. Unutmayın.
   Avrupa sağlık arşivinde riskleri de anlatılmıştır
   Bu linkten bakabilirsiniz https://ec.europa.eu/health/archive/ph_risk/committees/sccp/documents/out279_en.pdf

   Kılı kökünden çekerek (ağda sir gibi) çıkardıktan sonra cilt temizlenir ve sürülür. 4-5 gece ve her ağda sonrası da tekrarlanır. Ve zamanla kıl zayıflar deniliyor. Jiletle alarak olmaz.
   Karınca yağının bilimsel araştırmalarında hangi bileşeninin %100 kılı etkilediği konusunda bir veri yok ama cilt üzerinde yüksek konsantrasyonlarda kullanılmasıyla ilişkili bazı potansiyel tehlikeler olduğunu yazıyorlar. Furfural’ın güvenli olarak kullanılabileceği yüzde % 0.036 civarında açıklanmış… Aldığınız yağın formülünü bilmeniz gerek.
   Güvenliği hakkında ben size garanti veremem. Çok sayıda denetimsiz üretimi de var.
   Tala adlı ürünün “doktorlar tarafından test edildiği” ve “yan etkisi olmadan tamamen güvenli” olduğunu iddia ediyor.Ama ben google taramasında hiç bir doktor açıklamasına rastlamadım.
   Siz bilirsiniz.
   Ne ürünü kötülemek isterim ne reklamını yapmış olmak. Ama bilgi olarak size aktaracağım budur. Siz kendiniz karar verirsiniz kendi bedeniniz. Kendi sağlığınız.
   Kılların büyümesinin sebebi hormonlardır.
   Ergenlikte evet kalınlaşır ve çoğalır ve 25-26’dan sonra hormonal düzen oturduğunda kıl aileden gelen genetik yapınızın kalınlığı ne ise o kalınlık ve yoğunlukta hayatınızda yer alır. Taa ki yaş alıp keratin tabakasının üretiminin zayıflayacağı zamana kadar.
   Bu videodan detay bakabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=SMLlv6sC5Cg
   https://www.anteggoil.com/ (sitede doktor onayı veya yorumu yok)

   Sevgiler

 16. Ayşenur hanım merhaba kilo alıp vermekten kaynakları basen bölgemde çatlaklar oluştu tedavisi için hangi kremi önerirsiniz.

 17. merhaba Ayşenur hanım sizi ilgiyle youtube dan takip ediyorum verdiğiniz bilgiler için sonsuz teşekkürler
  yotube dan size bir soru yazdım ama sanırım çok soran varmış arada kaynayabilir o yüzden aynını burayada yazıyorum
  yaşım 44 göz çevrem hep kuru ve yaş ilerledikçe daha da çok kırışıyor ve buruşuyor son on gündür the pures solushin in cafeinli c vitamini serumunu sadece akşamları ve her akşam kullanmaya başladım üzerinede hadolabonun retinollü göz kremini sürüyorum
  ancak son iki gündür göz çevrem buruş buruş oldu ve inek memesi gibi sarktı çok kötü bi görüntü oldu
  acaba bu iki ürünü birlikte kullanmamak mı gerekir di bu durumda ne tavsiye edersiniz cevabınız benim için çok kıymetli sonsuz teşekkürler

  1. Elif hanım Merhaba,
   Evet şu anda 1700 civarı cevap bekleyen soru var youtube’da ve ben 10 tanesine cevap yazana kadar bir 10 tane daha geliyor 🙁 Baş edemiyorum….
   https://aysenuryazici.com/goz-cevresi-sorunlarini-nasil-cozerim/
   göz çevresinde aşırı kuruluk egzama da olabilir? Bir göz damlası veya lens ilacı sebebiyle de bu dediğiniz oluşabilir…
   The Purest solutions damlası Oftalmolojik olarak test edilmiş bir ürün.
   Yani üründeki hammaddeler göz ve göz çevresine teması sonucu göz ile uyumunun değerlendirildiği test yapılmış. Bu testlerde gözyaşı salgılama zamanı, göz kapağı iritasyonu ve korneada oluşacak bozukluk değerlendirilebilir.
   Hada Labo krem içeriği burada
   https://incidecoder.com/products/hada-labo-tokyo-deep-wrinkle-corrector-eye-mouth-area-cream
   Paraben var son satırda ama ikisinin beraber kullanılmasından bir sorun olduğunu sanmıyorum. Sizin içeriklerden birine alerjik tepki vermiş olmanız muhtemel.
   Lütfen bir dermatologa gösterin…
   O buruş buruş dediğiniz şey egzama olabilir.
   sevgiler.

 18. merhabalar yine ben Damla:) cevabınız için teşekkür ederim. söylediğiniz ürünlerden seçip sipariş verdim. bir de örtücülüğü fena olmayan bir bb cream arıyorum. misshanın 21 numarası bana uyuyor. ancak hayvan deneyi yaptığı için bir alternatif arıyorum. mizon salyangoz özlüyü videolarınızda önermişsiniz. hem aha hem c vitamini kullanıp salyangoz özlü bb kullansam olur mu? çok mu ağır gelir? sizi darladıysam kusura bakmayın lütfen ama sayenizde cildim yaşıtlarıma göre baya iyi :))) faydalarınız için çok teşekkürler.

  1. Elif hanım,
   Anladığım kadarıyla cildiniz sivilceye meyilli bir cilt.
   Nip Fab Salisilik asit tonik, serum yerini tutmaz.
   Ama toniğinizi temizleme sonrası günlük bakım rutininde kullanabilirsiniz tabi.
   Fiddy medodu için salisilik asit serum birçok markada var.
   seçebilirsiniz
   herbaderm https://www.gratis.com/herbaderm-superserum-salisilik-asit-yuz-serumu-30-ml/urun/10487360?sku=10487360
   Revolution https://www.watsons.com.tr/p/revolution-skincare-leke-karsiti-serum-30-ml-41035?recommended_by=instant_search&personaclick_search_query=revolution%20skincare%20leke%20kar%C5%9F%C4%B1t%C4%B1%20serum
   OSL serum https://www.dermoeczanem.com/osl-omega-skin-lab-salicylic-serum-30-ml

   Diğer ürünleriniz doğru ürünler.
   Uygun.
   Sadece nip fab glikolik pedleri kullandığınız gecelere peelinginizi denk getirmeyin yeter…
   Yani ayni gün yapmış olmayın.
   sevgiler

 19. Merhaba abla 10 ay zoretanin kullandım ve yüzüm de hiç bir şey kalmadı sadece küçük lekelerim var ve onlar için lazer leke tedavisi yaptıracağım ve epilasyona gidemiyorum bekliyorum vücut hassaslaştığı için cildim yanabilirmiş. Benim sorunum batıklar yüzüm de hala çıkıyor ne yapmam gerekiyor artık duraksadım epilasyona gitmem gerektiğinin kararını verdim ama epilasyona gitmek için ayımın dolmasını bekliyorum bu batık ve kıllardan kurtulmam gerekiyor vücudumun her bölgesinde mutlaka var izleriyle birlikte. Ayrıca yüzüme kullandığım ürünler bunlar tto thermal çay ağacıyla temizliyorum bioderma sebium hydra ekstra avene cicalfate ve güneş kremi olarakta solante acness tinted daha eklemem gereken bir şey varsa lütfen aktarın.. Ayrıca vücuduma da bu tto ile temizliyorum vücuduma gereken bakımı vermiyorum yoğun bir kıl artışım oldu ilaçlar yüzünden alsam da batık oluşumundan korkuyorum epilasyona gideceğim bu yüzden ve sizin bana vücut bakımına gerekli ürünlerileri önerirseniz neleri almalıyım neler yapmalıyım aşırı süt beyazı bir tenim var görünmemesi imkansiz bir hal alıyor senelerdir bu sorunla uğraşıyorum bıktım. Vücuduma ne gibi ürünler kullanmalıyım lekeleri nasıl geçirtebilirim yüzüme ekstra önerebileceginiz ekleyebileceginiz ürenler var mı epilasyondan sonra ne yapmalıyım.. İyi günler sağlıklı huzurlu günler dilerim

  1. Melodi Hanım Merhaba,
   Bu tip tedaviler sonrası bağışıklık sistemi zayıflayan cilde özel bakım gerekir ki ileride sorun yaşamayasınız
   https://www.youtube.com/watch?v=nJphVDeZ8gY bu videoda anlattım.
   Sizden ricam bir endokrinologa görünmeniz ve adetin 4.cü günü yapacağı kan tahliliyle hormon durumlarına baktırmanız.
   Yaşınızı yazmamışsınız ama kıllanma tamamen hormonlarla ilgili bir sorundur. Endokrinolog size androjen hormon fazlalığını dengelediğinde kıllanma da içeriden normale dönecektir.
   Belki POCOS veya başka bir hormon dengesini bozan sorun vardır..
   Sivilcelenmede de ilk buna bakılır. burada anlattım izleyin lütfen https://www.youtube.com/watch?v=SMLlv6sC5Cg

   Vücutta ve yüzde batıklar kılın , kalınlaşmaış üst deriyi delip yüzeye çıkamamasındandır. Bunun için eksfolyanlardan yardım alabilirsiniz.
   Haftada 1 kez uygulayarak başlayın asitli maskeyi…(lekeleri de zamanla çok hafifletir)
   https://thepurestsolutions.com/the-purest-solutions-exfoliating-facial-peeling-aha-bha-2/
   uygulaması https://www.youtube.com/watch?v=nMI_TyttHrw&t=393s (farklı bir markanın uygulaması ama sistem aynı)
   Bir ay sonra haftada 2’ye çıkartırsınız.
   Üst ölü tabakayı düzenli ve nazikçe temizleyeceğinden kıl batmayacaktır. Elbette yüzeyi hyalüronik asit zengini bir kremle desteklemek de bunu kolaylaştıracaktır.
   bioderma sebium hydra uygun bir seçim

   Vücuttaki batıklar için => https://www.youtube.com/watch?v=aIrZicqlEOo&t=190s
   Bir peeling yapan kese edinin https://www.trendyol.com/balmy/at-kili-banyo-ve-masaj-eldiveni-p-31085382 gibi haftada 2 kez kullanın. Kese ile beraber vücut peelingi kullanabilirsiniz.
   Her gün nemlendirici vücut losyonu ile batık yoğun bölgeleri özellikle nemlendirirn, ve her banyo sonrası..
   Bu deriyi yumuşatacağından kıl yüzeye rahat çıkabilecektir.
   AHA içeren vücut losyonları kullanırsanız hem lekelenme azalır hem kuruluk yerini neme bırakır. İğneli epilasyon yaptırırken AHA kullanmayın.
   https://www.trendyol.com/village-11-factory/relax-day-aha-exfoliating-body-lotion-arindirici-vucut-losyonu-p-148373052?boutiqueId=575842&merchantId=528 veya https://www.trendyol.com/neostrata/ultra-smoothing-lotion-10-aha-200-ml-p-202132 (neostrata gümrük vergisine %50 zam geldiğinden beri ulaşılamaz oldu maalesef)

   Epilasyondan sonra yatıştırıcı amaçlı bir vücut losyonu kullanın . Çoğu firma lazer sonrası losyon çıkarttı zaten.
   Yüz için epilasyon sonrası lavanta yağı kullanabilirsiniz ama güneşe asla çıkmamalısınız.
   İğneli epilasyon sırasında uygulayan kişinin profesyonel olması sizin izlerinizle doğru orantılıdır.İğneli epilasyonda amaç kılın kökünü elektrikle tahrip edip bir daha uzamasını engellemektir… İğne batırılır, pedalla elektrik verilir. Elektrik kesildikten sonra iğne kıl kökünden çıkarılır. UZMAN OLMAYAN KİŞİLER elektriği kesmeden iğneyi kıl gözeneğinden çıkarıp, tüm gözeneğin içindeki deriyi yakar! Sonra bunlar iğne izi lekeleri olarak cildinizde kalır.
   sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Afalina Bozkurtlar Buart