Dermaroller Hakkında Her Şey

Dermaroller nedir? Nasıl Uygulanır? Kimler Kullanamaz?  Ne işe yarar?

İnternette aradığınız ve hakkında, uzman olmayan popüler kişilerin yalan yanlış bilgilerine ulaşıp derinize hasar verebileceğiniz bu konuda, bir uzman olarak herkesin ulaşabileceği bir bilgi bırakmak istedim.
Bu sayfaya geldiyseniz ay ben o kadar yazıyı okuyamam derseniz direkt uygulamayı izlemek için youtube sayfamdaki videoya gidebilirsiniz.
Ama öncesinde Biz estetsiyenlerin enstitüde uyguladığımız en güvenli uygulamalardan biri olduğunu söylemeliyim. Dermaroller’inizi asla biriyle paylaşmayın. Kişiye özel kalmalı.

Dermaroller ne?
Dermaroller’a mikro iğneleme diyelim… Çünkü sistem, milimetrik mini iğneler ile deriye mini kanallar açmak üzerine kurulu. Bu minik kanallardan ürünler %80 daha fazla deri altına iletilir. Sorun %80 daha hızlı çözüme ulaşmış olur. Cilt, bu iğnelerin verdiği mini-hasar ile kendini taarruza uğradı(!) sanarak yenileme işlemini çok hızlandırır ve derinin yenilenme süresi olan 1 ay içinde ciddi bir sağlıklı yapı oluşturur.
Herkeste bu 1 ay içinde iyileşmenin tamamı görülmeyebilir.
Bu, yaşınızla ve sorunun ne kadar derin olduğuyla ilgilidir seanslara iğne uzunluğuna uygun (aşağıda göreceğiniz şemalardaki) sıklıkta devam edersiniz.
Amaç kolajen ve elastin üretimini indükleyen mikroskobik yaralar oluşturmaktır. Ki acil onarıma geçsin. Dermaroller uygulaması ne kadar tedirgin eden bir şey gibi görünse de, kurallara uyularak düzenli yapılan işlem yüz güldürücü sonuçlar verir.  
Bununla birlikte, iyileşme süreci her ne kadar sizin bünyenize göre değişse de büyük ölçüde kullanılan iğnelerin uzunluğuna bağlıdır. Yani iğneler ne kadar uzun olursa, yara o kadar derin oluşacak ve bu da iyileşme süresini uzatacaktır. Bazı lekelere mesela derin iğnelerle çalışma gerektirir. Sabırla 6-8 seansı tamamlayın. Sonuca şaşıracaksınız.
“Mikro iğneleme” dediğimiz bu cilt bakımı özel serumlarla desteklenerek yapılır. Her serum dermaroller ile kullanılmaz.
Alet, mini iğneler olan bir silindir veya stamp denilen damga tarzı iğneler dolu bir düzlem veya dermapen denilen iğnelerin otomatik girip çıktığı bir sistem olabilir. Hangisi kolayınıza gidiyorsa onu seçiniz.  

NOT : Kısa saçlar için sorun değil ama uzun saçlı deriye mikro iğneleme uygulamak istiyorsanız silindire saç dolanabiliyor. Stamp seçmeniz en doğrusudur. Dermaroller ile saçları yeniden çıkartmak için uygulamayı izleyebileceğiniz videoma buradan tıklayabilirsiniz

İlk önce Dermaroller ile neler yapabilirsiniz bunu sıralayayım, sonra kimler dermaroller kullanamaz göz atın ve eğer bu başlıklardan biri sizde mevcutsa sakın kullanmayın.

Dermaroller ile Neler Onarılabilir?
Sivilce izlerini çok hafifletebilirsiniz.
Akne çukurları 2mm’den küçük ise çok hafifletebilirsiniz
Ton farkı olan ciltlerde cilt tonunu eşitleyebilirsiniz.
Lekeleri açmak için kullanabilirsiniz.
Zayıflamış saçları yeniden çıkartmak için kullanabilirsiniz.
Kırışık derinliğini azaltabilirsiniz
Ürün emilimini çok arttırabilirsiniz
İlk kırışıkları yok edebilirsiniz.
Yorulmuş yüz hatlarını yeniden toparlayabilirsiniz
Göz çevresinin yenilenmesini hızlandırabilirsiniz.
Çatlakların görünümünü oldukça hafifletebilirsiniz.
Dökülmüş kaşların yeniden güçlenmesini sağlayabilirsiniz.
Unutmayınız ki kolajen üretilme işlemi yavaş yavaş oluşan bir işlemdir.  Hemen çözüm beklemeyin.

Kimler Asla Dermaroller Kullanamaz?
Dermatiti olanlar
Kanama Pıhtılaşma şikâyetleri olanlar
Aktif Aknesi olanlar
Solar Keratoz denilen kahverengi plakları olanlar
Açık yarası olanlar
Bağışıklık sistemiyle ilgili sorunu olanlar
Uçuk çıkaranlar
Sivilceli Roza hastalığı olanlar
Mantarlı Bölgeler
Cilt kanseri hastalığı olanlar
Siğilli yüzeyler
Diyabet Hastalığı olanlar
Keloide uygun ciltler
Egzaması olanlar
Psoriasisi olanlar
Retinol , Accutane gibi akne ilaçları kullananlar
Güneşte yanığı oluşmuş ciltler
Tüy dökücü krem yaptıktan sonraki 48 saat vücudunuza dermaroller sakın kullanmayın
NOT: Son iki şık için önerim Akne tedaviniz bittikten 2 ay sonra, minimal mm (0.25mm) ile başlayabilirsiniz. Retinol kullananlar bıraktıktan 1 hafta sonra ancak dermarollere başlayabilirler.
Dermaroller sonrası 24 saat => duş almayın, güneşlenmeyin, hamam sauna plaj gibi ısısı yüksek yerlere gitmeyin, peeling kullanmayın, asitli serumları sürmeyin. 24 Saat öncesinden ve uygulamadan 24 saat sonrasına kadar benzoil peroksit, salisilik asit, tretinoin, vb. gibi kimyasal eksfolyanlar veya aktif bileşenler asla kullanılmamalıdır.

Hangi boyutta iğne en iyisi?

Derinin hangi tabakasına ait sorunla uğraşıyorsanız iğneyi de o derinliğe göre seçersiniz. Cildinizdeki hangi sorunu iyileştirmek için kullanacaksanız, hangi uzunluğun kullanmanız gerektiğini özetleyen bir tablo yaptım. Göz atın. Çabuk onarsın (!) diye derin olan iğne seçmek veya tabloda size verdiğim sıklıktan daha sık uygulamak cildin kötü kolajen üretmesine sebep olacak. Sakın tablo dışına çıkmayın.


Haftada Kaç kere uygulanır?
Tabloda bulacaksınız. Eğer iki seçenekli bir cevap bulursanız, cildiniz hassas cilt tanımındaysa
hafif /ince / seyrek olanını seçiniz.
Uygulama nasıldır?

Hem dermaroller aletini hem cildinizi dezenfekte ederek başlayın. 70 derece (isopropyl alcohol) alkolde 5 dakika bekletip kullanın. Yahut dermaroller dezenfektanlarını fısfıslayıp 5 dakika bekleyip kullanın.
1- Yüzü yıka. Yüzünü de dezenfekte et.
2 – Eğer 1.0mm ve üzerinde iğne kullanacaksanız alanı uyuşturan bir uyuşturucu kremi uygulayın. Eczacınız size yardımcı olacaktır. (Lidocain, Emla)  
Uyuşturucu krem ​​kullandığınızda 30-40 dakika bekleyip, iyice temizlemeniz gerek.
3- Yüzü dörde bölün hayali olarak.

İlk bölümden başlayın. Serumdan 3-4 damla alana sürün. Silindiri 6/8 kez yuvarlayın ve her geçişten sonra silindirin ciltle temasını kesip yeniden cilde koyun. Yani, bir yönde yuvarlayın. Yukarı kaldırın, tekrar yuvarlayın. 1 numaralı tüm alanı bu şekilde tarayın.
Dermaroller silindirini her geçişten sonra kaldırmak, ciltte yırtık yapmanızı önler. Sadece minik kanallar yaparsınız. Ki istediğimiz budur. Eğer iğneler deri içindeyken yön değiştirirseniz mini yırtıklar oluşur ki izleri kalır. Cüce bir kedi tırmalamış gibi olur. Bu 6/8 arası yuvarlamayı tüm bölgeden iğneler geçene kadar tekrarlayın. Dikey yaptıktan sonra aynı işlemi yatay olarak tekrarlayın. Bazıları kaç dakika diyor. Tedavi ettiğiniz cildin tüm bölümünü kaplayana kadar bunu yapın. Bu da yaklaşık her bölümde 2 dakika işlem demektir.
Tüm bölgeleri tamamladıktan sonra tekrar 3-4 damla serum tüm bölgelere temiz ellerle sürün.
Nemlendiricinizi 1 saat kadar sonra uygulayabilirsiniz.
4- Çok hassas ciltler uygulama bittikten sonra sakinleştirici, alkolsüz, aloevera veya salyangoz özlü kâğıt maskelerden uygulayabilirler.
5- Dermarolleri dezenfekte edin ve kaldırın.
Dezenfektan olarak eczaneden Crystalin alabilirsiniz. Hem cilt hem alet için kullanabilirsiniz.


NOT: Dermaroller cilt bakımı demek değildir. Günlük rutin bakımınızı ve güneş korumanızı asla bırakmayın. Kolajen üretimini artırmaya ve derinin yenilenmesine yönelik sıvı kolajen kürü yapabilirsiniz. Uygulama sırasında derinin yanaklardan ve çeneden daha ince bölgelerinde uygulama yaparken minik kanamalar olabilir. Eczaneden alacağınız steril salin solüsyonu döktüğünüz (steril tuzlu su) bir gazlı bez yardımıyla kanama olan yeri silin. Devam edin. Alın kemikli bir yerdir, yanaklarda kanama olmayabilir ama 1.0- 1,5mm ile alın ve çene kemiği hizasında minik kanamalar olması normaldir. Temiz ellerle ve salin solusyonla çalıştığınızda sorun yok. ma youtube’da gördüğünüz o kan revan içerisindeki dermaroller uygulamaları evde yapılacak işlem değildir. Tehlikelidir. Dermatolog veya estetisyen ile yol alınması gerek. Zaten yüzde 2mm evde çalışılması risklidir. Hem de çok!

Dermaroller sonrası yüzünüzde neler olabilir?

4-5 Saat cilt kırmızı olabilir. Geçecektir. Kan dolaşımını hissediyor gibi olabilirsiniz. Sorun yok. Güneş çarpmış hissi oluşabilir. Geçecek. Bazen kızarıklık bir gün de sürebilir. Cilt hassasiyetine göre değişen bir durum. Yüzünüzün azıcık şiş gibi durmasını başarı olarak değerlendirmeyin. O da 24 saate geçer. Esas başarı 6-8 seansı bitirdikten sonra görülecektir.

Hangi Dermarollerı seçelim?
Çakma olmasın. Ülkemizde Çin malı bir sürü ürün satılıyor. Bilinen yerlerden alın. Titanyum, paslanmaz çelikten daha güçlü bir alaşım olduğu için daha dayanıklıdır. Titanyum seçin. (Şahsi fikrim) Bu, iğnelerin daha uzun süre dayanacağı ve keskinliğin o kadar çabuk körelmeyeceği anlamına gelir. Körelen iğneler cilde batıp minik kanal açmak yerine yırtık/leke yapar. (100 kadar kullanım sonrası dermarolleri atın yenisini alın) Dermarollerin iğneli silindirini asla mermere fayansa bırakmayın anında körelir. Her zaman kendi kutusundaki yuvasına oturtun. O kutuda iğneler havada durur. Ayşenur Yazıcı

Total
0
Shares
35 Yorum
 1. Merhabalar sevgili Ayşenur hanım nasılsınız umarım iyisiniz size bir sorum olacak , dermaroller sonrasında su değmemesi gerektiğini biliyorum , güneş kremi kullanmalıyız deniyor .kullanıyorum ama hiç bir yerde su değmeden güneş kremini ciltten nasıl arındırırız söylemediniz ,
  videolarınızda güneş kreminden arındırıcı bir çok temizlik ürün kullanıyordunuz her aşamadan sonra su ile cildi duruluyorsunuz ama dermarollerden sonra su yoksa nasıl iyice arınacak cilt ,ben satın alınan pet şişe su ile duruluyorum ama bol su olmadan ne kadar cilt arınır bilemedim sevgiler sağlıcakla kalın .Teşekkürler 💖

 2. Ayşenur hanım eksik yazdım aklıma şimdi geldi ,dermoroller sonrasın da ki ertesi akşam temizliğini sadece miceller su ile yapıyorum sonrasında satın alma suyu ile duruluyorum ne kadar güneş kreminden arınır bilmiyorum . teşekküler

 3. Merhabalar, ağızdan kolajen takviyesi alınımı yapıldığı zamanlarda dermaroller kullanmanın sakıncası var mıdır?

   1. Peki dermaroller sonrası “The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG Göz Serumu” uygulamak sorun yaratır mı? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

   2. Ayşenur hanım merhaba . Crystalin muadili ürün varmıdır diğer alkolsüz dezenfektanlarda olur mu? Superox- farmisol yada isas care gibi

 4. Ayşenur Hanım merhaba. Öncelikle bu profesyonel ve bili dolu yazınız için çok teşekkür ediyorum size.
  Yazınızda “…her serum dermaroller ile kullanılmaz…” şeklinde bir bilgi yer alıyor. Sizden ricam dermaroller ile hangi serumları kullanabiliriz, hangilerini kullanamayız, göz için hangi serumları kullanmalıyız/kullanmamalıyız şeklinde bir yazı ya da youtube videosu çeker misiniz?
  Örneğin ben göz çevrem için dermaroller kullanmak istiyorum. Morluk ve yeni başlayan kırışıklıklar için. Elimde The Ordinary Caffeine Solution 5% + Egcg Göz Serumu var. Bunu kullanmak istiyorum fakat bir türlü emin olamıyorum. Bu serumu dermaroller ile birlikte kullanabilir miyim? Ya da morluk ve kırışıklıklar için önerebileceğiniz dermaroller ile birlikte kullanabileceğim bir serum var mıdır?
  (Siz genelde morluğa sebep olan faktörü hayatınızdan çıkarın diyorsunuz, ben yorgunluk ve bilgisayar ekranına bakmaktan morlukların oluştuğunu düşünüyorum. Fakat işim gereği maalesef bilgisayarı hayatımdan çıkaramam. 🙂 )
  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, sevgiler…

 5. Ayşenur hanım merhaba,gündüz hc care c vitamini serumu,akşam yine hc care retinol serum kullanıyorum.0,50 dermaroller kullanımına başlamak istiyorum. Demaroller ile birlikte bu serumları günlük kullanmaya devam edebilir miyim?

  1. Ece hanım dermarollerden 24 saat önce retinolü bırakın. Dermarollerden 24 saat sonrasına kadar da retinol kullanmayın.
   Kısacası eğer 0.50 dermaroller kullanıyorsanız, haftada 1 uygulama yapabilirsiniz demektir. Bu uygulamaya en uzak tarihte retonol sürmüş olmanızı tercih ederim.

 6. Ayşenur hanım merhaba dermaroller uygulama sonrasında hangi yüz serumunu kullanmaliyim birde benim kaslarım kemoterapi sonrası çok çok seyrek çıktı ne tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler

  1. Bahar hanım,
   Kemoterapi görüyorsanız bağışıklık sistemi ile ilgili olduğundan lütfen dermaroller uygulamayın…
   Doktora danışın lütfen.
   Kimlerin dermaroller kullanması sakıncalıdır videoma bakın lütfen https://www.youtube.com/watch?v=sNgJwUxuQwg&t=233s
   Saf hyalüronik asit (en temiz formül) dermaroller sonrası kullanabilirsiniz.
   https://cyrene.com.tr/products/hyaluronic-acid-intensifier

   Seyrek kaşlar için kaş serumu her gece pamuklu çubukla bölgeye kullanın.
   Büyüme döngüsü 1,5 ay civarıdır. Yani ilk uyguladığınız gün beslenen kıl kökü 1,5 ay sonra gözle görünür şekilde çıkacaktır.
   INCIA ve Siveno çok temiz içeriklidir
   https://www.trendyol.com/incia/kas-ve-kirpik-guclendirici-serum-10-ml-p-3177954 veya https://urun.n11.com/kas-urunleri/siveno-kas-kirpik-serumu-10ml-P325875218

 7. Aysenur Hanim ben Avustralyada yasiyorum ve derma roller sonrasi kullanilacak urun oneriniz burada yok. Baska urun onerileriniz var midir acaba?

  1. Makbule hanım,
   Avustralya’nın en iyi içerikli markası Ausganica’dır. Çok temiz içeriklidir. Serumunu dermaroller sonrası kullanabilirsiniz
   Türkiye dağıtımcısıyla tanışmış ve ürünleri kullanmış hayran kalmış biri olarak tavsiye ederim. Sertifikalıdır
   https://ausganica.com.au/

   Bir diğer marka Medik8 . (iyi bir markadır)
   https://www.adorebeauty.com.au/medik8/medik8-hydr8-b5.html?queryID=4fe5433155027b03ef3d89756b8248d6
   veya https://www.adorebeauty.com.au/some-by-mi/some-by-mi-snail-truecica-miracle-repair-serum-50ml.html?queryID=83317da0efe002b1cd038f9e9d4cc053
   Bunu da kullanabilirsiniz https://www.adorebeauty.com.au/cosrx/cosrx-hyaluronic-acid-hydra-power-essence-100ml.html
   Sizin için Avustralya’da satışta olan serum markalarını taradım, içeriklerine baktım.
   Ve Dermaroller ile kullanılabilecek içerikli olanların linklerini verdim (içerikleri yazıyor sayfalarında hepsinin)

   Dermaroller ile kullanılacak ampuller veya serumlar
   1)Asitlerden içermemeli (AHA ve BHA gibi)
   2)Retinol asla içermemeli
   3) Parfüm veya sentetik koku içermemeli.
   4)Paraben içermemeli

 8. Merhaba Ayşenur hanım. 21 yaşındayım saçlarımda erkek tipi açılma mevcut incelerek dökülüyor. Kan tahlillerim sorunsuz çıktı. Önlerde dökülen yerler tüy şeklinde kalıyor. Dermaroller uygulamak onları saç haline getirir mi? Ve hangi serumu kullanmalıyım bilgi verir misiniz?

  1. Abdullah bey,
   Evet dermaroller uygulamak saçların daha güçlü çıkmasını sağlar.
   YOK OLAN yani kökü olmayan yerden saç çıkartmayız. Ama tüy gibi saçlar 3-6 ay içinde güçlenerek kıla dönüşür.
   Uygulama videomdan izleyiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=5XzTbFs7XZI&t=2s
   Video altındaki metin yerinde dermaroller ile beraber kullanabileceğiniz serumların da linkleri var
   20 günde bir 1mm ‘lik yapabilirsiniz.

   Genç erkeklerde DHT konusunda da bir genetik yatkınlık olabiliyor.
   https://www.youtube.com/watch?v=wwNf0dZgW_Q
   Metin kutucuğunu da okuyunuz lütfen.

   sevgiler

  1. Merhaba,
   “Mikro iğneleme” dediğimiz bu cilt bakımı özel serumlarla desteklenerek yapılır. Her serum dermaroller ile kullanılmaz.
   dermaroller ile cilde minik kanallar açıyoruz ve üzerine sürdüğümüz her serum %80 daha fazla derinin alt tabakasına bu minik kanallar sayesinde DERİ BİR ENGEL YAPAMADAN aktarılıyor.
   Oysa derinin absorbsiyon dediğimiz seçeneği vardır. Her şeyi emmez.
   Eğer kullandığınız serumda derinin emmemesi gereken katkı maddeleri varsa , dermaroller ile mecburen kanal sebebiyle alt tabakaya geçer ve alerji, kızarıklık, kaşıtı gibi ters tepkiler alırsınız.
   Bu sebeple HER SERUM dermaroller ile kullanılmaz. Uygun steril ambalajında ampul şeklinde üretilmiş serumlar kullanılır.

   Kullandığınız amaca uygun ampul seçersiniz
   https://www.dermapolin.com/ampuller-22
   veya https://www.trendyol.com/sr?q=Skin%20Accents%20Cilt%20Bak%C4%B1m%C4%B1&qt=Skin%20Accents%20Cilt%20Bak%C4%B1m%C4%B1&st=Skin%20Accents%20Cilt%20Bak%C4%B1m%C4%B1&os=1
   veya https://www.trendyol.com/sr?q=arcaya%20&qt=arcaya%20&st=arcaya%20&os=1
   sayfalarından bakınız.

 9. Merhabalar Ayşenur hanım. Çatlaklar için dermaroller kullanımı hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? Ve onerebileceginiz bir serum yağ veya krem var mıdır?

  1. Merhaba,
   Çatlakların ne zaman yırtığa dönüştüğünü (beyazlama) ne zaman (pembe iken) onarılmasının daha kolay olduğunu anlattığım yazı sitede var. Lütfen göz atınız
   https://aysenuryazici.com/catlaklar-neden-olusu/
   Evde 1,5 – 2mm dermarolleri; 3-4 haftada bir seans olarak uygulayabilir en az 8 seans sonra çatlağın kısmen onarıldığını gözlemleyebilirsiniz.
   Çatlak ne kadar eski ise onarılması o kadar zordur. Ne kadar pembe ise o kadar iyi sonuç elde edersiniz.
   Dermaroller sonrası kök hücre veya hyaluronik asit ampullerini veya çatlak tedavisi için steril özel üretilmiş çatlak onarmaya yardımcı içerikli ampulleri kullanın.
   https://www.pergusa.com/pergusa-vucut-catlaklari-dermaroller-bakim-seti

   Çatlaklar hakkındaki Videom https://www.youtube.com/watch?v=7C1AOqvFs0s&t=213s
   Uygulama videosu: https://www.youtube.com/watch?v=lka904pzvQY
   Gerçi bu hanım çok steril çalışmıyor ama siz daha iyi dezenfekte edip uygularsınız.
   Detaylar bu sayfada şema içinde var => https://aysenuryazici.com/dermaroller-hakkinda-her-sey/
   sevgiler

 10. Ayşenur hanım benim yüzümde sivilce izleri var çukur çukur ve aynı zamanda da alnımda kırışıklıklar var . Öncelikle yüzümdeki çukurlar için dermarollerden sonra hangi serumu kullanmalıyım?
  Kırışıklıklar için hangi serumu kullanmalıyım?
  Dermarollerden sonraki gün güneş kremi ve hematon nemlendirici krem sürsem yeter mi ?

 11. Merhaba,
  Saçta dermaroller kullanırken luis bein mavi serum kullanabilir miyiz?
  ve faydası olur mu? onun dışında önerebilceğiniz bir serum var mı?

  1. Abdullah bey Merhaba,
   Louis Bien ne Türkiye
   https://www.luisbien.com/urun/mavi-sac-bakim-serumu
   Ne yurt dışı sayfalarında İÇERİK yazılı bir yer bulamadım
   https://www.luisbien.us/product/blue-hair-care-serum/
   Dermaroller ile kafa derisine minik kanallar açtığımızdan her içeriğin bu kanallardan geçmesini istemiyoruz. O sebeple içine ne var bilmeden bir şey diyemedim AMA FİRMA sayfasında öneriyor.
   https://www.luisbien.com/urun/mavi-sac-bakim-serumu-seti
   Bu olabilirhttps://www.dermoeczanem.com/organicum-intensive-anti-hair-loos-serum-100ml
   Bu olabilir https://www.dermoeczanem.com/bioxcin-quantum-sac-guclendirici-serum-15-x-6-ml

 12. Azerbaycandan selamlarAyşenur hanım.Dermarollerlərin üzərində aynı ölçü için farklı iğne satışı gösteriyor.Kendimize uyqun iğnesayısını nasıl seçelim?My roller,Dr.pen ,Zgts dermarollerlərinden hangisini önerirsiz?Cavablarınız çok sevinirim.Teşekkürler🌹

 13. Merhaba Ayşenur hanım, 40 yaşındayım. 14 aylık bebeğim var emziriyorum. Göz çevremdeki kırışıklıklar için dermaroller uygulamak istiyorum. Emzirirken yapılabilir mi? Yapılabilirse hangi ampul ya da serum uygun olur? Maruderm markası için ne düşünüyorsunuz?Maruderm markasının %5 azelailk asit kremini kullanabilir miyim?
  Cildim kuru ve hassas.

  1. Neslihan Hanım,
   Dermarolleri hamile iken veya emzirirken kullanımı konusunda dermatologlar da bir ağızdan bir veri söyleyemiyor. Süte geçişi konusunda kanıt yok. Bence kullanmayın.
   Bu linkte açıklama var https://www.sedermonline.com/micro-needling/
   Diyor ki: Hamile veya emzirenlerde bir takım minör sebeplerden dolayı dermaroller önerilmemektedir. İğneler, doğal yara iyileşme tepkisini tetikleyen mikro yaralanmalar üretir. Bu yara iyileşmesi ve yeni kollajen üretimi, normalde bebek için gerekli olacak vitamin ve besin maddelerini gerektirir, bu nedenle hamilelik sırasında kullanılmaması önerilir.
   Diğer bir küçük neden, hamileyken asla istemeyeceğimiz “enfeksiyon olasılığını” arttırmaktır.
   Azelaik asit zaten minimal düzeyde emilir ve hızla metabolize olur. Az miktarda azelaik asit normalde tam tahıllarda, hayvansal ürünlerde ve insan sütünde bulunur. Kullanabilirsiniz.
   https://flavus.com/products/maruderm-azelaik-asit-5-cilt-bakim-kremi-200-ml kullanabilirsiniz.
   sevgiler

   1. Çok teşekkür ederim Ayşenur hanım, vakit bulup bu kadar çabuk cevap verebileceğinizi tahmin etmemiştim, sizi seviyorum😘😘😘

 14. Ayşenur hanım göz çevresi için kaç numara ile çalışılabilir.0.5 fazla gelir mi hem göz altı hem tüm yüze uygulayabilir miyiz .bı de uygulamadan sonra normal kullandığımız kremleri ne kadar süre sonra kullanmaya baslayabiliriz

  1. Betül hanım Merhaba,

   Sorularınızın cevabı yazıda var 🙂
   Uygulama bittikten 1 saat kadar sonra nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz. 0.25mm v 0.50mm nerelere uygulanır sayfanın sonunda şemada var :))
   0.25 olanı her gün gece, 0.50mm göz çevresine haftada BİR KEZ uygulanabilir. En az 6-8 seans sonra sonuçları görmeye başlarsınız.
   sevgiler
   Göz çevresine uygulama videomda anlattım buradan tıklayıp izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart