Soru & Cevap

Soru&Cevap yerini sizin için oluşturdum. Cildinizle ilgili sorunları bana yazabilirsiniz.

Uygun bakımı, neyi eksik veya yanlış yaptığınızı açıklayabilmem için sorunuzla beraber yaşınızı, yaşadığınız şehri, varsa sistemik rahatsızlığınızı, şu anda kullandığınız cilt bakım rutininizi belirtmeniz gerekiyor. Yoksa “kişiye özel” bir öneri yapamam. Herkesin çözümleri farklıdır. Yaşam şekliniz, hastalıklarınız, beslenmeniz cildinizin yapısını belirler.

Sevgilerle Ayşenur Yazıcı

 • From fatma çağlayan on İkinci Kadından Mektup Var

  aynende öyle oldu yaralanan ve hala yara alan benim ama niyeyse adlandıramadığım bir korkumda var gidemedim bir türlü başkalarını özelliklede annemi dinledim hep.elimden gelen her şeyi yaptım şimdiye kadar(en azından öyle düşünüyorum)bir oğlum var 11 aylık onunla çok mutluyum arabasını alıp güneşlenmeye cıktığım zamanlar benim en mutlu ve özgür olduğum anlar bakalım zaman ne gösterecek.
  Go to comment
  2016/05/11 at 2:06 pm
 • From Mutlu Topuz on İkinci Kadından Mektup Var

  O kadar farklı açıdan yazılabilecek bir konu ki insan nerden başlayacağını kestiremiyor. Yorumların tamamı hanımefendiler tarafından yapılmış. Bakalım erkek gözünden bakınca bu ıssız adamlar nerden çıkmış görelim.
  Yüzyıllardır iliklerimize kadar işlemiş doğu kültürenden, çarıklı dedelerimize empoze edilmeye çalışılmış çakma batı kültürünün hepimize etkileri.
  Adam 30 küsürüne gelir, 10 küsür yıllık evlidir ve 2 küsür tane evladı vardır. Fırsatlar ülkesiyizdir ve kim olusa olsun her an azıcıkta olsa parayı bulma ihtimali vardır. Bir alışveriş merkezinde oturup her hangi basit bir yerde yemek yemek bile kendi kafasında onu sosyal statünün bir level üzerine atlatmıştır.
  Artık parası vardır ve az da olsa o on küsür senelik geçim sıkıntısını atlatmış daha yeni nefes almıştır. Yavaş yavaş gözleri sağa solada bakmaya başlar. Yeni dünyalar keşfetmek günümüz teknolojisiyle pek de zor olmaz.
  Fırsatlar ülkesinde altı ay evli kalıp oturdukları evi üzerine alarak ayda 1300 tl maaşla iş hayatına yeni atılan bir hatunu elinde ki 1300 liradan biraz kat fazla parası ile kendine aşık etmesi uzun sürmez.
  Ama 1300 tl maaşlı kızın elinde öyle bir koz vardır ki trilyonlara bedeldir. İşvelidir o kız on küsür yıldır karısının yapmasını aklından geçiremeyeceği şeyleri yapılabileceğini gösterir adama.
  Artık alışkanlıktan kaynaklı kendini kandırmalar başlar. Adama o mükemmel şehvetli gecelerden kopuş imkansız gelir. Çünkü o daha önce böyle bir şey hiç yaşamamıştır. Artık aklı başında değildir. 1300 tl maaşlı kızımızda yaşam kalitesinin ayda bir 1000 tl daha artmasına gönlünü kaptırmıştır aslında ama kendisininde haberi yoktur.
  Aylar geçtikce alışkanlıklar daha da üst seviyeye çıkar. Kopuş artık imkansızdır. Artık ikisinin aklınada başına tülbentini bağlamış evde halı yıkarken iki çocuğunu bekleyen ve aldatıldığı için göz yaşı döken o anne gelmez. Çünkü o iki kişi için bambaşka bir dünya vardır artık.
  Bu tip adamlardan o kadar çok vardır ki bunların bir çoğu tadılmamış küçücük zevkleri yeni tatdıkları için Issızlıktanda çıkarlar. Dedelerinin genlerinden geçen doğu kültürünün etkisiyle zora gelince o ağlayan kadına döner yapıyom laaaa işte diyecek kadar küçülürler.

  Go to comment
  2016/05/01 at 10:23 pm
  • From aysenur@aysenuryazici.com on İkinci Kadından Mektup Var

   Mutlu Bey, Dediklerinize %100 katılıyorum. “Sensin Mağara Adamı” araştırma kitabımı yazmaya başladığımda amacım ilkel hayatta kalma (nefs-i emmare) hallerinin modern hayata adaptasyonu idi; ama yazarken aynen de tam sizin anlattığınız bu sonuca vardım… Erkek eve girince yerler tozlu mu banyo ovulmuş mu diye değil karım güleç ve bakımlı mı diye algı yapar… Neyse. Allah sonunu hayretsin ademoğlunun .Ne diyeyim 🙁

   Go to comment
   2016/05/05 at 9:19 pm
   • From fatma çağlayan on İkinci Kadından Mektup Var

    ama her zamanda gülünmüyor ki kadında insan erkekler çok bencil ..

    Go to comment
    2016/05/06 at 4:17 pm
    • From fatmamert on İkinci Kadından Mektup Var

     Merhaba ayşenur hanım yukardaki tartışmada mutlu beyin düşüncelerine katıldığınkatıldığı bizi söylemiştiniz.bana yazdığınız cevabını zira düşününce kitabınızı alıp okudum.NE DEMEK ISTEDIGINIZI DAHA IYI ANLADIM.OYLEKI KAFAMA IYICE YER EDSIN DIYE Bi DAHA OKUMAYI DÜŞÜNÜYORUM.hatta ihtiyacı olduğunu dusundugum bazı ARKADAŞLARA TAVSIYE edicem esimede ısrarla okumasını isticem (kitap okumayi pek sevmez)TEŞEKKÜR EDERIM

     Go to comment
     2016/09/25 at 3:42 pm
    • From aysenur@aysenuryazici.com on İkinci Kadından Mektup Var

     Bencillik “ego” ile ilgili bir kendini koruma ve her şeyi kendi için isteme halidir.
     Egonun da inanın erkeği kadını yok. İnsan olanı olmayanı var…
     Dileyelim karşımıza vicdanı gelişmiş, merhamet terazisi olan insanlar çıksın.
     Aşk adı altında bazı kabullenişler olabiliyor. Sevgi değil “aşk”; yani feremonal bağımlılık nedeniyle kötü ve rahatsız edici yönleri görememe hali.
     Hormonal çekim kendini tamamladığında (!) eskildiğinde veya komple yok olduğunda işte o göze batmayan her türlü kötü yanı birden gördüğünde insanlar aldatıldıklarını düşünüyorlar.
     Oysa kendileri kendilerini kandırmış oluyor.
     Bencil erkek ve kadınlar bencil anne ve babaların yetiştirdiği çocuklardır.
     Paylaşımcı yetişmiş vicdanı ana baba çocukları CAN yakmamayı öğrenir ve uzlaşmak, kavga etmekten önce gelir.
     Bu sebeple sevdiğiniz bencil ise bırakın gitsin.
     Yaralalan siz olursunuz, o ise olduğu gibi kalır.

     Go to comment
     2016/05/06 at 11:01 pm
 • From Su güzelşehir on İkinci Kadından Mektup Var

  Ayşenur hanım, çok anlaşılmamış anlattığım olay, daha sonra düzeltip gönderirim .
  Bir de öfke ile yazdım niye yazdım yazmalı mıyım, paylaşmalı mıyım, emin de değilim , hoşçakalın …

  Go to comment
  2016/04/17 at 2:03 pm
 • From Su güzelşehir on İkinci Kadından Mektup Var

  Bir Ada’ma ailesi evlenmek istediği sevdiği kıza ve kızın ailesine (aslında sebep kızın ailesinin eğitim durumu vs ) onay vermedi, ve adam başkası ile evlendi , meğersem bu ilk kız ona şöyle demiş , sen biri ile evlen ben ikinci olayım .
  Ada’m da sadece bir kadın olması ve diğer kızı kabul edecek biri olması özelliği ile sürekli kadın aradı . Kadın güzel mi, çirkin mi , hoşlanıyor mu, hoşlanmıyor mu hiç önemsemeden …
  Bu arada bu esnads ailesi ve çevresindekiler görücü usulü ile sevdiği ömür boyu birlikte olmak isteyeceği kızı arıyor sanıyor ..
  Herneyse evlendiler , karısı yedi aylık hamile iken o ilk nişanlısı ile evlenmiş gizlice ve altı yedi ay sonra doğumdan sonra bir telefon mesajı ile olaylar ortaya çıkıyor …
  Bu kadın yıkıldı, sütten kesildi bebek, kemikleri görünecek kadar zayıfladı, önce ailesinin yanına gidip boşanmak istediği ise de kocası seninle ölümüne evlendim diyerek Kadını ikna etti.. Fakat diğeri ile de evli .
  Üstelik sürekli bu kadının arkasındsn onu sevmediğini vs vs kötü özelliklerini anlatıyor anlattı …
  Bu Ada’mdan midem bulanıyor, o aldığı kadından da … Bu ikna olan ahmak kadından da …

  Lütfen bu kısmı yazmayınız , bu karaktersiz Ada’m benim eşimin erkek kardeşi

  Go to comment
  2016/04/17 at 2:00 pm
  • From aysenur@aysenuryazici.com on İkinci Kadından Mektup Var

   Ne kadar hazin bir kabulleniş ve hayat öyküsü..O çocuk ne olacak şimdi? Bir ülkede YASAL olarak 2 kadınla evlenilemez.
   Acaba hangisi dini nikah, hangisi yasal nikah?
   Yasal nikahı görmeden bir imamım iki kişiyi dini nikahla evlendirmesi de suç anayasamızda…
   Bu hikayede KİM kimin cezası belli değil 🙁
   Yaşamları çok büyük bir sınav Allah yardım etsin doğru yola çeksin.

   Go to comment
   2016/05/06 at 12:33 pm
1 33 34 35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Afalina Bozkurtlar Buart