Gözaltında Halkalanma Ve Morlukları Nasıl Gideririz?

Göz Etrafında Halkalanma Morluk hakkında bu yazıyı okumayı değil, video anlatımıizlemeyi izlemek için tıklayınız

Göz çevresindeki cilt yüzünüzdeki deriden 5-7 kat daha incedir! Düzenli göz kremi veya serumu kullanmak, haftada iki kez elastikiyet ve nem arttıran göz maskeleri uygulamak morluğun derinleşmesini engeller. Ama hem onarıcı bir şeylerle durumu iyileştirirken hem de gözü hırpalamaya devam ederseniz olduğunuz yerde sayarsınız!
Önce morluğu hangi sebebin oluşturduğunu bilip, bu faktörü yok edeceksiniz, sonra onarıcı işleme başlayacaksınız.
Gözaltındaki koyuluk ve halkalanma genelde genetiktir. Ama bilgisayar başında çok uzun süre kalıyorsanız, kötü besleniyorsanız, güneş ışınlarından korunmuyorsanız, sabunla göz makyajını çıkararak göz çevresini tahriş ediyorsanız ve ağır diyetlerle bedeni hırpalıyorsanız metabolizmadaki her aksaklık morlukları da çoğaltır. Hatta göz çevresinde ani renk değişimlerinde rinit gibi burun iltihabi veya sinüslerde sorun olup olmadığına da doktorunuzun bakmasını isteyebilirsiniz. Çünkü bazı gözaltı sorunlarının kaynağı rinit olabiliyor. Hata bazı göz damlalarının kullanımı bile buna sebep olabiliyor…
Göz boşluktadır ve kaslar onu yuvasında tutar. Bu kasları yordukça, dolaşım bozukluğu başlar. Cildin oksijenlenmesi eksilir, nem kaybı artar, göz çukura iner ve morluklar göze görünmeye başlar.
Sizi hasta gibi gösteren bu koyuluk ve çukur, kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımda sorun başlamasıyla koyulaşır. Kılcal damarlardan doku içine kan sızar.

• Morluklar siyaha veya kırımızı-maviye çalan bir tondaysa daha çok yorgunluktan dolayı dolaşımla ilgili sorun vardır. Kan dolaşımını hareketlendiren içerikler, C- F vitamini içeren ürünler kullanılmalı. Antioksidan göz ürünleri idealdir. Bol nem ve oksijen gerekir.
Sarımtırak kahve renk söz konusuysa hiperpigmentasyon dolayısıyla koyuluk oluşmuştur. Koyu tenlilerde daha çok bu sorun görülür. Açıcı içerikler kullanılmalı. Deri rengindeki koyulaşmayı (hiperpigmentasyon) açmak için en az 3 ay, renk açıcı içerikli göz kremleri kullanılmalıdır. Ve güneşle temas UV filtreli gözlüklerle engellenmelidir.
Kolay şişen göz yapınız varsa zengin içerikli “yoğun göz kremlerini” değil; “Fluide” (akışkan) yapılı kozmetikleri kullanın. Dolaşım artırıcı serumları(bilyeliler) kolay şişen gözlere daha uygun ürünlerdir.
Medikal Estetik çözümler
Estetik müdahale için yaşlanmak gerekmiyor! Erken çökme hangi yaşta olursa olsun medikal estetikle toparlanma yapılabilir. Estetik çözümler “acil” iyileşme arayanlara can simididir…
Bunlardan hangisini yaptırırsanız yaptırın, krem ve serumlarla bakıma devam edilmesi şart. Gözü yormaya ve morluğu çoğaltan işlemlere devam edildiğinde zaman ilerledikçe sorun tekrar geri dönecektir. Bu müdahaleler geçici görsel çözümlerdir. Kozmetikle destek hep sürmelidir.
1- Medikal estetik hekimi “ışık dolgusu” adı verilen işlemle gözaltındaki boşlukla deri arasına bir Hyaluronik asit temeli olan dolgu yapar. Acı yoktur. İşlem 20 dakika sürer. Minik iğne izleri 2-3 güne geçer. Sizi 2 yıl kadar idare eder. Uygulama videosunu izlemek için tıklayınız.
2- Gevşemiş deri toparlanınca çukur ve dolayısıyla morluk daha az fark edilecektir. Göz kapağının ve altındaki derinin elastikiyetini arttırmak için kolajen üretimi tetiklenir.
Bir ay kadar sonra iyileşmeyi net gözlemlemeye başlarsınız. 3-4 seans fraksiyonel lazer veya ulterapy uygulaması gözle görülür sonuçlar için yeterlidir. 6 ay-1 yıl arası geçerliği var. İşlemden sonra da elastikiyet artırıcı kremlerle desteklemeye devam edilir.
3- Yaşla beraber gözün etrafındaki yağ dokusu erir ve göz çukura kaçar. Kendi yağınızdan (göbek veya kalça) alınarak gözaltı boşluğunun doldurulması da bir çözüm önerisi olarak sunuluyor. Usta ellerde uygulanmalıdır. Çökük ve koyu renkli bölge ten rengi ve dolgun görünüme kavuşur. Vücut zamanla bu yağı eritecektir. Sizi 2-3 yıl idare eder.
Morluklar için kullanılacak iki serum karşılaştırması videomu izlemek için tıklayınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart