Dermaroller Gibi Scarlet Cilt Toplayıcı İşlem

Edit 2023: Medikal Estetik doktorum Hüseyin Tırman’a 2011’den beri Danışıyorum. O ne gerekiyor ise uyguluyor. Senede bir mutlaka uğruyorum. Zaten bu işlemlere başlarken, “kesip biçme” olmadığından, uzun vadede toparlanma için plan yapmıştı Hüseyin bey.

(2011) Bu bir yıl içinde:

Dört seans: PRP yapıldı (üç ayda bir)

İki seans: asitle cilt tonu ayarlandı

Dört seans: mezoterapi ile hyalüronik asit +vitamin uygulaması yapıldı (iki ayda bir)

Bir seans: boyuna Ulterapi yapıldı

İki seans: lazerle lekelere müdahale edildi. (3 ay arayla)

Bu bir yılın her gününü, resimlerle “Ameliyatsız KOMPLE YÜZ TERAPİSİYLE gençleşmek” başlığının altında bulabilirsiniz.  Sabrın sonu selamettir 🙂

Bir yıl bittiğinde 55 yaşımın epey gerisinde bir cilt yaşım oldu, cildime bıçak değmedi, daha pembe daha lekesiz ve daha derli toplu bir cildim var.

Dolguları kadın yüzünde pek bir “sahte” bulduğumdan; yukarıdaki yöntemlerle güzelleşmeyi tercih ettiğimi de biliyordu doktorum. Sağ olsun…

6 Aralık perşembe günü, göz kapaklarımın yorgunluğunu toparlayacağını düşündüğüm ulterapy yapılacak diye gittiğimde sürpriz olarak SCARLET ile tanışacağımı öğrendim.

Hüseyin Tırman, “siz istediniz” diye değil, kendisi derinin durumuna göre müdahale edilecek “yöntemi seçen” kişi olduğundan (ki bence en doğrusu da bu zaten) “gel bugün sana dermaroller gibi ucunda yüzlerce mini iğne ucu olan ,deri altında ısı oluşturarak kolajen üretimini uyaran bu uygulamayı yapacağım” dedi.

Daha büyük sürpriz ise şuydu:

Şırınga görünce tüyleri diken diken olan bendenizin kanını alıp, beyaz hücrelerini, scarlet işlemi bittikten sonra yüzüme sürecekti. Hayır der miyim?

Sonunda pırıl pırıl bir cildim olacak :)) Üstelik cilt yüzeyinde binlerce minik, deri altına inen tüneller açılmışken üzerine sürülen her şey çok hızlı ve derine emilecek.

İşleme başlamadan profil ve cepheden resimlerim çekildi (Gerdanım gerçekten kat katmış )

Önce uyuşturucu bir krem sürüldü, yarım saat sonra kısmen ve yüzeysel olarak deri uyuşmuş olduğundan her 3 saniyede bir, 100 minik iğne ucunun cilde girdiğini pek hissetmedim.

hhh3

Yüzün yarısı tamamlandığında (yanak yarısına kadar) resim çektik. Soldaki pembeleşmiş bölüm iğnelerle (aynen dermaroller gibi)  taranmış olan bölüm…

hhh2

Sonra sağ tarafa uygulandı. İtiraf edeyim ki dudak kenarları acıyoooo!

İğnenin kaç mm derinliğe ineceğini doktor çene yanak ve boyunda cihaz üzerinde kendi ayarlıyor. Böylece kanama olmuyor dermarollerdeki gibi. Süper avantajlı.

Eve geldiğimde pembiş bir suratım vardı. Ama çizgiler yarı yarıya silikleşmişti. Esas sonuçları, 2 aya kadar kolajen üretimi artıp deri “kendi kendini “onardığında görülecek.

Elbette geceleri serumumu kullanmaya devam edeceğim. Koruyucu nemlendirici kremlerimi düzenli kullanacağım. Bunları sistemli kullanarak cildimin kendini yenilemesine ve korunmasına destek olmazsam işlemlerin emeğini çöpe attırmış olurum…

Kişisel bakıma devam da çoook önemli.

Haftalık nem maskelerim ve peelingim onarıcı nemlendirici kremlerim…

Hiçbir şey emeksiz olmuyor ve şipşak “sür güzelleş” bir ürün yok.

Dermaroller ile farkı ne derseniz?

Dermaroller cilde mikro tüneller açıyor ve ardından emilmesi için serumlar sürülüyor. Bu alette iğne uçlarından deri altına ısı verildiğinden kolajen üretimi tetikleniyor.

Total
0
Shares
6 Yorum
 1. mrb benim doğum çatlaklarım var 27 yaşındayım denemediğim krem peeling losyon kalmadı enson dermapen dermaroller yaptırmaya karar verdim sadece bir seans dayanabildim çatlaklarım geniş ve derin çok canım yandı bana yardımcı olurmusunuz kesin bir çözüm yolu yokmu çatlaklarda psikolojim çok bozuluyor merakla cevap bekliyor olacgım lütfen

  1. Mine Hanım Merhaba,
   Web sitemin ana sayfasında arama yerine “Çatlaklar Neden Oluşur” yazın ve çıkan yazımda neden çatlakların yok edilemediğini neler yapılabileceğini okuyunuz..
   Çok detaylı anlattım.

   Görüntülerini hafifletmek mümkündür ama tamamen yok edilemiyor maalesef.
   Losyon ve kremler derinin elatikiyetini artırmak içindir. Çatlaklar ise derinin yırtıklarıdır.
   Çatlak giderici olarak satılan losyonlar elastikiyeti desteklediği için deri daha toparlanmış olur ve çatlak daha az görünür.. O kadar
   ICON adlı bir makine var onunla çatlakların çoğunun görüntüsünü giderebiliyor doktor.
   Onu deneyebilirsiniz çok büyük acı da vermiyor.
   sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart