Karınca Yumurtası Yağı Kılları Yok Eder Mi?

Bilmiyoruz! Karınca yağının kılın köküne nüfuz ettiğinde ve düzenli kullanıldığında saç köklerini aktif fazdan dinlenme fazına taşıdığı söyleniyor.
Kılın aktif fazı, büyümeye başladığı dönemdir. Dinlenme fazı ise artık büyümenin durduğu fazdır. Yani diyorlar ki: Bu yağı kullandığınız sürece , kıl büyüyemez hep cılız kalır.
Elbette bunca yıldır yüzbinlerce kadın tarafından kullanılmış bir yağın “bunu yapmadığı veya yaptığı”” bilimsel olarak kanıtlanmadığı için söylemek doğru olmaz. Ama kanıt da yok! Bu yazı da zaten sık sorulan “karınca yağı tüyleri yok eder mi?” sorusuna bir yanıt olarak yazıldı…
Karınca yumurtası yağı uzun yıllardır orta doğuda kullanılmış kıl kökünü zayıflattığı iddia edilen bir yağ. Kılın büyümesini engelleyen bir protein cinsi içeriyor kendine has bileşenleri vardır. Çinko ve manganez dışında, 9-octadecenoic acid, ethyl oleate, cholesterol, n- Hexadecanoic acid içeriyor.
%64 civarı doymamış yağ asitleri var… furan-2-carbaldehyde adlı bileşeni ise “furfural” olarak bildiğimiz bir organik bileşendir. Buna alerjik reaksiyon gösterenler de var. Unutmayın.
Avrupa sağlık arşivinde riskleri de anlatılmıştır
Bu linkten ec.europa bakabilirsinizNasıl Kullanılır?
1- Kılı kökünden çekerek çıkartan bir yöntemle cilt kıllardan arındırılır. Bu ağda veya sir olabilir. Jiletle alınınca olmuyor. Kılın kesilmesi değil, kökünden çıkartılması sonrası uygulanır.
2- Cilt suyla temizlenir ve karınca yağı sürülür. Masajla yağ kıl köklerinin emeceği şekilde ovuşturulur. 2-3 saat sonra yıkanır.
3- Bu işlem 4-5 gece tekrarlanır ve her ağda sonrası da tekrarlanır.
Ve zamanla kıl zayıflar deniliyor…
Karınca yağının bilimsel araştırmalarında hangi bileşeninin %100 kılı etkilediği konusunda bir veri yok ama cilt üzerinde yüksek konsantrasyonlarda kullanılmasıyla ilişkili bazı potansiyel tehlikeler olduğunu yazıyorlar. Furfural’ın güvenli olarak kullanılabileceği yüzde % 0.036 civarında açıklanmış… Aldığınız yağın formülünü bilmeniz gerek.

Güvenliği hakkında ben size garanti veremem. Çok sayıda denetimsiz üretimi de var. Tala adlı ürünün “doktorlar tarafından test edildiği” ve “yan etkisi olmadan tamamen güvenli” olduğunu iddia ediyor. Ama ben google taramasında hiç bir doktor açıklamasına rastlamadım. Denemek istiyorsanız siz bilirsiniz.

Ne ürünü kötülemek isterim ne reklamını yapmış olmak. Ama mesleği kozmetik olan biri olarak size aktaracağım bilgi budur. Siz kendiniz karar verirsiniz kendi bedeniniz. Kendi sağlığınız.
Karınca yağı hakkında izlediğim bu videonun altındaki yorumları da okuyunca
ister istemez dedim ki “Allah herkese akıl vermiş, herkes kendince kullanacaktır”. Burada bilimden filan bahsetsen ne olur, bahsetmesen, insanlara anlatmak için çırpınsan ne olur…
Enteresan karşılaşma:
Karınca yağını araştırırken 2013 yılından Bilimsel bir yayına da ulaştım.
Meksika’daki Metropolitan Üniversitesi Xochimilco biyolojik sistemler bölümünde yapılmış bir araştırma. Escamoles adı verilen karınca yumurtalarından yapılan yemeğin besin değerlerini ve bileşenlerin kimyasal yapılarını araştırmışlar bu da ABD’de yaşam bilimleri dergisinde makale olarak yayımlanmış. Yayın burada, merak ettiyseniz tıklayıp inceleyebilirsiniz.Gelelim sert ve gür kıllarından rahatsız olanlara
Kılların hızlı veya kalın büyümesinin sebebi hormonlardır.
Ergenlikte evet, kalınlaşır ve çoğalır ve 25-26’dan sonra hormonal düzen oturduğunda kıllar aileden gelen genetik yapınızın kalınlığı ne ise o kalınlık ve yoğunlukta hayatınızda yer alır.
Taa ki yaş alıp keratin tabakasının üretiminin zayıflayacağı ve hormonların azalacağı zamana kadar.

Bu videodan kıllanma hakkında detay bakabilirsiniz.
https://www.anteggoil.com/ (sitede doktor onayı veya yorumu yok)

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart