SculpSure Ameliyatsız Lazer Lipoliz

Coolsculpting…Türkçesi : soğuk lipoliz   (25 Aralık 2011)

Sistemin adı bu!
Aralık ayının başında ilk seansa girdim.
İtiraf edeyim ki aletten çıkıp eve gitmek üzere caddede yürümeye başladığımda “Allahım nedir bu başıma gelen” diye bir de Başak burcu paniğini de yaşadım! Karnımın alt bölgesini hissetmeyeceğim halde, taş gibi bir buz kütlesi taşıyordum etim yoktu sanki sadece bir buzdolabı taşıyordum karnımın üzerinde.
His olarak afallatıcı bir şey inanın!! Sonuçta yeni bir alet!Yepyeni bir sistem ve vaad edilen 2-3 ay sonra dondurulan bölgenin resmen tüm yağlarının yok olması!

Hangi kadın istemez? Spor yapmanıza rağmen erimeyen yağlar, işten eve evden işe giderken spor yapmak bir yana, yediğini kısmasına rağmen sabitlenmiş bölgesel selülitler .

Kasın üstündeki yağ tabakası hedef alınıyor, diğer dokulara zarar vermeden Cryolipolysis denilen bir teknikle yağ hücrelerinin tamamına soğuk uygulanıyor.. Şaka gibi -50 derece !!

erlamer

Doktorunuz kaç uygulama yapılacağına karar veriyor. 1-2 saatlik bir seanstan sonra önünüzdeki 2 ay içinde kristalize edilen dondurulmuş yağ hücreleri parçalanıyor ve doğal yolla vücuttan atılıyor.

Nasıl oluyor:
Önce ölçüleriniz alınıyor ve 2 ay sonra farkı görmeniz için resimler çekiliyor. (ben karnımın çıplak çekilen resimlerini buraya koymadım. Yakışık almıyor pek. Sadece alette iken çekilen resmim var. Siz görün neye benziyor diye)

Alet vakumlayacak ağzı olan irice bir balık gibi:)) Nerenizi eritmek istiyorsanız oraya Dr. Tarafından yerleştiriliyor. Vakum şeklinde emerek karnın o bölgesinin uygulama başlığı içine çekildiğini hissediyorsunuz (panik etmeyin) Soğutma başlıyor. Yoğun bir soğukluk hissi biraz sonra kayboluyor ama “anacığım karnıma neler oluyor” diye de içinizden bir ses söylenip duruyor… Lakin iğne yok, kesme biçme yok, kan yok ne diye endişelenir insan anlamak mümkün değil, can tatlı işte :))

Bir saat sonra vakumlanan alet duruyor. Yavaşça donmuş karnınızı içinden çıkarıyorlar!! (Veee işte o an ben -anneciiim diye- yutkundum) karnım vakumlanan aletin şeklin almış halde donmuş bir buz kütlesi gibi önümde öööylece duruyordu. Taş gibi donmuş etim…
Korkma dedi doktorum. YAVAŞ yavaş çözülecek vücut ısınla normale dönecek ve yağlar çözülürken parçalanıp doğal yolla atılacak..

Giyindim ve Nişantaşı’nda bol mantomun altına önümdeki küp şeklindeki karnımı (!) saklayarak yürüdüm. Otoparka geldiğimde yarısı erimişti ama ben nasıl şaşkındım bedenimi bu şekilde görmekten anlatamam .

Velhasıl kelam. Bugün neredeyse 2 ay oluyor ve ben karnımın kotlara sığdığı boyutundan çok memnunum. Sırt kenarlarında çıkıntı yapan yağlan için gideceğim de az bekleyeyim, şu şoktan çıkana kadar beklemem gerek. (2011)
Edit 2014: Tam üç yıl boyunca gayet makul kalan karın yağlarım, tekrardan aldığım 4 kilo ile eski haline döndü.
Edit 2021:  Dr.Erçin Özüntürk bu sene covid19’dan vefat etti. Ne kadar üzgün olduğumu anlatamam.  www.erlamer.com

SculpSure Ameliyatsız Lazer Lipoliz (16.05.2016)

Beş yıl  önce coolsculpting yapılmıştı. Karın yağları soğukla parçalanıp, 1 ay gibi bir sürede dolaşım yoluyla atılıyordu.

SculpSure

Aradan geçen 5 yıl içinde tiroidim bir yandan, menopoz diğer yandan metabolizma çok yavaşladı. Spor yapmıyorum. Ara sıra yapılan yürüyüşlerden de bir fayda görmek imkansız. Bilgisayar başında geçen saatler ve yağlanan vücut. Canan Karatay’ı her gördüğümde kanal değiştirecek kadar tırsmaya başlamıştım. Ne yediğimden sorumlu tutulmamak isteği…

Çünkü çalışan birinin bu gıdaları hazır etmesi, evdekilerden ayrı bir beslenme sürdürmesi imkansız gibi bir şey. Neyse daha da bahane bulmayayım! Karnım yağ bağladı yine! Yaşlandıkça kalınlaşıyorum… Uzun borularla karnımı delip içerideki yağları vakumlama işi de (liposuction) ürkütüyor.

Gittim “SculpSure Ameliyatsız Lazer Lipoliz aletini” buldum! FDA onayına sahip bir vücut şekillendirme cihazı bu! Bel, karın, basen istediğiniz bölgeye uygulanabiliyor. Dr.Hüseyin Tırman’da gayet iyi ağırlanıyorsunuz. Bilgilendiriliyorsunuz.

Diyor ki: Ben, aylarca ağır  jimnastikle bile parçalanamayan “inatçı yağları” istediğin yerde parçalarım.

Dokudan atılacak hale getiririm.

Sen de bunu süpürmek için , yani vücudun doğal sistemi ile atılmasını sağlamak için çok su iç, hafif fiziksel aktivite yap.

Bu kadar!

25 dakikalık bir uygulama. 1060nm dalga boyunda lazer ! Yağ dokusu lazeri emiyor.

Ameliyatlardan daha ucuz. (1000 dolar) Ameliyat sonrası oluşan morluk, korse gibi yan etkiler yok.

Kalkıp işe dönebilirsiniz. ( Acıyor mu? Evet acıyor ya! Ama dayanılmaz değil)

Tek seans yeterli. Uygulamadan  6 hafta sonra hızlı değişimi gözlemliyorsunuz.
Optimum sonuç 12 hafta sonra ortaya çıkıyor.
Yani Mayısta yaptırdığım işlemin NET, şekil almış, erimiş halini temmuzun son haftası  gibi görmüş olacağım.
Öncesi ve sonrası resmimi paylaşamıyorum .( Ayıp duygusu hakim.) Ama ben çok memnun kaldım.
Bu tip işlemlere başlamadan sonuçların ne zaman görülebileceğini de hesaplamak gerek.
Yani Eylülde gelinlik giyecekseniz haziran ayında yaptırmanız gerek.

İnternette bazı kişilerin inatçı yorumlarına da bir cevap bırakmak istiyorum:

Sevgili kardeşim, kaloriyi yakmaz isen insan bedeni fazladan aldığın yağı en yakın yere stokluyor.
Amacı, yaşamda kalmak için hazır bolluk (!) varken kilere bir şeyler atmak.
Sen sürekli tıkınırsan, hareket etmezsen beden “sürekli bolluğu” yağ deposuna taşıyor.
Senin her Allah’ın günü sürekli stoklanacak bir beslenme tarzın varsa adipoz doku gitgide kalınlaşır ve sertleşir.
Yani ne kadar biriktirirsen o kadar sert bir yağ tabakan olur, o kadar zor zor parçalanır.

Ya her gün egzersiz yaparak hem stoklanmayı önleyeceksin, hem birikim yapılmayacak gıdalar tüketirsin; ya da sürekli şişmanlayarak hem sağlık hem görüntü açısından kötü bir sona yol alacaksın.
Öyle kalkıp “ben yaptırdım bir şey olmadı” diyenlerin izlediği yol budur! Tembellik!
Ne yapsın yani böbreklerinin bir günde karnındaki yağı krema gibi süzmesini atmasını mı bekliyorsun?
“Amaaan nasılsa sculpsure yağları parçaladı ben stoklamaya devam edeyim” de diyemezsiniz!

Velhasıl kelam: Makinde size en zoru halledip sunuyor. Parçalıyor.  Su için, hareket edin ki beden hızlıca atsın!
Şehir yaşamı, spora vakit ayıramayacak kadar yorgun çalışma hayatı ve ev sorumlulukları sizi bu birikintilerle baş başa bıraktıysa bu cihaz sizin için.

Tedavi sonrası talimatlar bir kağıda yazılı olarak size veriliyor:

** Tedavi alanında hafif pembeleşme, kızarıklık, hassasiyet ve şişlik, ağrı, kaşıntı, ciltte sertleşme görülebilir

** Hassasiyet 2 hafta kadar sürebilir.

** Hassasiyeti azaltmak için soğuk kompres uygulayabilir, doktorunuzun önerebileceği asetaminofen içerikli bir ilaç kullanabilirsiniz.

** Tedavi alanına günde 2 kez 5-10 dakika hafif masaj yapılmalıdır.

** Parçalanmış yağ hücrelerinin lenfatik sistem ile atılımını hızlandırmak için bol su için ve hafif fiziksel aktivite yapın.

Akşamları  aliexpress’ten aldığım bilyeli masaj eldivenimi  veya duşta Gratis’ten aldığım at kılı masaj fırçamı kullanarak masaj yapıyorum

Akşamları  ozonlu yağla+ bilyeli eldivenle masajı yapıyorum.

Sonuç: Pantalon belinden yağlar pörtlemiyor artık. Ama kaç cm diye soranlara ölçmedim ki? Benim için önemli olan 40 beden pantalonumdan yine 38’e dönmekti. Döndüm. eldiven

Sonuç: Pantolon belinden yağlar pörtlemiyor artık. Ama kaç cm eksildin diye soranlara ölçmedim ki? Benim için önemli olan 40 beden pantolonumdan yine 38’e dönmekti. Döndüm.
Fark bu şekilde :

zerrin beyoğlu      2011-10-10 15:57:11

merhaba ayşenur hanım, bahsettiğiniz soğuk lipofiz yöntemiyle karın bölgesinde kaç santim inceldiniz? Sezeryanla doğum yapanlar da bu yöntemi uygulayabilirler mi? teşekkür ederim…

Ayşenur’dan Not:

Valla ölçmedim:)
Sadece kotumu giyerken fermuarı kapatınca karnım kat yapmıyor artık.Ve göbeğim profilden bombe yapmıyor…
www.erlamer.com adresinden sezaryen için bilgi alabilirsiniz bu konuda bir fikrim yok inanın.
Sevgilerle

Ayşenur Aslan     2011-08-29 04:53:13

Ayşenur hanım,
web sayfanızı çok yararlı, ve içten buluyorum.Binlerce teşekkürler…Coolsculpting sonucunda kaç beden zayıfladınız?Etkisi ne kadar kalıcı?Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.Bende de göbek sorunu var.Başka da bir fazlalığım yok.Başka ne önerirsiniz?(Spor demeyin:)_Mutlu bayramlar dileğiyle…

Ayşenur’dan Not:

Bana da spor deyince tüylerim diken diken oluyor ama malesef ki hareket etmeyen bölge yağ bağlıyor.
Doğanın kanunu bu.
Allah öyle yaratmış…
Coolsculpting sadece karın alt bölgeme yapıldı.Karnın orası ciddi inceldi.Beden olarak bir şey diyemem ki! Sadece o yerin yağları inceldi. Kalçaya, basene, bel yanlarına uygulanmadı.Ki bunları her seansta tek tek uygulatıp BEDEN olarak incelen de vardır eminim.
Karın üstü(göbek deliğinin üst kısmındaki tümsek) olduğu gibi duruyor. Oraya da yaptıracaktım malesef vaktim olmadı.
Galiba, UYGULAMA SONRASI BUZ BLOK GİBİ KASKATI VE DONMUŞ bölgeden ürktüm..
BİR ŞEY OLDUĞU YOK AMA TAŞ HALİNDE DONMUŞ BİR ET GÖRMEK HELE CANLI BEDENDE, BENİ TIRSTIRDI AZCIK..
Vücüda uygulanan alet, bir yassı kutucuğa benziyor.
İçi boş.
Karına konup, vakumla etin içine çekilmesi bekleniyor ve sonra kutunun içine dolan(!) karın bölgeniz eksi 40 dereceye donduruluyor. Tüm karnı içine alacak kadar büyük değil ayni alet. Bölge bölge uygulanması gerekiyor.
Şu an 38-40 arası değişen bedenlerde kıyafet giyebiliyorum.

leyla bayar 2011-08-25 04:28:15

merhaba ayşenur hanım yaptırdığınız bu zayıflama işlemınden bir fayda gördünüzmu sevgiler

Ayşenur’dan Not:

Evet. Karın altındaki bölgeye sadece bir seans uygulandı. Gerçekten inceldi orası. Üst karına uygulamadık..Orası hala tombiş.)

gülsevil yılmaz     2011-07-15 09:35:23

Merhaba ayşenur hanm. Denemediğim ilaç ,ürün kalmadı şu koca göbekten kurtulmak için.Bu yoldaki uğraşlarımın hepsi, meşhur yoyo etkisi dedikleri şeyle geri döndü.Şu an 88 kıloya da ulaştım Allah’a şükür ! Ameliyattan korkuyorum.Acaba bu yöntem kilolarıma,göbeğime bir çaremi?En son kavitasyonu denedim ondan da hayır olmadı.
Bu arada bilgiler için teşekkür ederim

Ayşenur’dan Not:

Sevgili Gülsevil Hanım,
Aynı sorun bende de (sorun denirse elbet) yani göbeğim var:)
Karındaki yağlar en zor eriyen yağlardır ve malesef kalınlaştıkça eritilmesi de o kadar zorlaşır.Sağlığınızı etkiliyor mu? Yani göbeğiniz sizi hasta yapıyor mu?
Bizler sadece modanın ve medyanın evrensel olarak kalıplarını belirlediği “zayıflık” derecelerine göre kendimizi kalıplamıyor muyuz?
Unutmayın bedenimiz akıllı bir mekanizmadır. Siz KISTIKÇA o da stoklar!
🙂
Yağları yakmanın en doğal ve sağlıklı yolu (yoyosuz) spordur.
Ama sadece belli bir süre için yapılan spor değil, her sabah DÜZENLİ yaptığımız spor..
İnanın dirayet gösterin hayatınızın mecburi bir işi haline getirin günde 45 dakika hızlı tepmo yürüyün.
Ne işiniz olursa olsun hareket edin.
Bunu yaparken de yemeklerinizi çay tabağında yiyin…
(Şaka değil) Küçük porsiyonlar..Sık sık..
Yağı azaltın.
Yemek yemeye başlamadan bir bardak su için.
Mantıyı tane ile, nefsi köreltecek kadar yiyin..
Sağlığınız bozulmadan size fazla gelen yağları enerjiye çevirin.
Bir yılda yavaş yavaş 20 kiloya kadar verirsiniz.
Eğer göbek hareketleri de yaparsanız (hulahop mesela hem eğlenceli hem etkili bir bel göbek eriticidir) seneden 30 kilo bile verebilirsiniz.
Sorun ne zaman başlıyor biliyor musunuz? Sporu zayıfladıktan sonra bırakmakta!
Bunu hayatın “kahvaltı” gibi bir gereği olarak düşünün.
Göbek yağlarını aldırıp karnını gerdiren tüm arkadaşlarım, tanıdıklarım İSTİSNASIZ HEPSİ, YEMEĞE VE SPORU BIRAKMAYA BAŞLAYINCA GERİ ALDILAR.
Tibetin gençlik Pınarı kitabındaki Tibet’in beş hareketini DÜZÜNLİ uygulayın bakın 3-4 ayda vucudunuz şekle gidecektir. Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını çabuklaştırır. İnternette arayın hareketleri bulacaksınız.
Kadınlar tombişken de güleçlerse güzeldirler.

Sağlıklı ve şekilli olmak için zahmete girmek ve hayatımızı düzenli yaşamak zorundayız. Yoksa da kendimizi böyle kabul etmek gibi “tembelce” bir yol da vardır.
Siz eminim biraz cesaretle bunu başarırsınız. Hadi kalkın sabahları 45 dak.yürüyüş+ Tibetin beş hareketi+Yağı azaltın. Günde 10 dak da hulahop yapın..Bir yıl sonra ne kadar sevineceksiniz...

Total
0
Shares
37 Yorum
 1. Ayşenur hanım merhaba ,

  Ben 25 yaşındayım 65 kiloyum. Daha önceden diyetisyene gidip 4 kilo verdim ama bıraktım şimdi iradem sağlam değil ve yapamıyorum. Kavitasyon gidiyorum ama onada sağlığım sebebiyle gidememiştim ve öyle kaldı. Şimdi bu yöntemi yaptırmak istiyorum . Ücreti ne kadar Bilginiz var mı 10 kilo kadar verir miyim 🙁

  1. Merhaba,
   Yağların eritilmesi ve dolaşım youyla vücuttan atılması işlemi “kilo” ile ölçülmez. Santim ile ölçebilirsiniz.
   Sculpsure ile BÖLGESEL olarak fazlalık olan yerlerdeki kalınlaşmış yağ tabakası çözülür ve dolaşımla vücuttan atılır bunu da kilo ile ölçemezsiniz. Beden olarak ölçebilirsiniz. Fiyatı 2000tl civarıdır. Yağlı yemeye ve hareket etmeden oturmaya devam ederseniz; yeni kaloriler tekrar yağ olarak bölgelere gelip yerleşecektir. Kilo vermenin TEK yolu az kalori ve harekettir. Bu tip işlemler sadece bölgesel fazlalıkları eritmeye ve 2-3 beden karın/popo bel bölgelerinden küçülmeye yarar. Sevgiler

 2. Saadet hanım,
  Bölgesel olarak yağları parçalayıp, zamanla (dolaşımla) atıldığından ANINDA etki beklememem gerektiğini doktorum söylemişti. İki ay boyunca bölgede topaklanmış deri altında yağ dokusunu hissettim.Huzursuz eden bir durum. Normal dedi. Zamanla o toplar da eridi. Ve 2,5 ay sonra karın bölgem hacim olarak epey söndüğünden eski pantalonlarıma girebildim. Uygulamaya birçok insan gayet tepkisiz kalırken benim çok canımın yanması da enteresan.

  1. Merheba Aysenur hanim. Gittiyiniz yerin ismini vere bilirmisiniz? Cihaz vacuma toplayin donduranmi? Eski kac dereceydi son gitdiyiniz?

   1. Merhaba,
    2011 ‘de gittiğim yerin adı yazının sonunda yazıyor 🙂 Dr.Erçin Özüntürk tel: 0212.234.81.08 http://www.erlamer.com Dondurularak yapılanı….
    2016’da gittiğim Dr Hüseyin Tırman’da ısıtıp soğutarak yapılan bir işlem. Ataşehir’de. +40 ve -40 ısıtıp soğutarak yağ parçalama…

 3. Aysenur hanim ben Azerbeycanda yasiyorum. Bu yag dondurma islevini yaptirmak istiyorum. Arastirirken onume cok sayda cihazlar cikti. -5 ve -8 dereceye kadar sogutuyor yaziyorlar. Bi de cryo 21 denen cihaz var. vakkumsuz sanirim. Utuleme gibi yapiliyor. Siz acaba bir arastirma yaptinizmi hangileri daha cok basarili?

  1. Merhaba,
   Dondurarak yağ parçalama işlemi her cihazda aynı sisteme dayanır. Cryotherapy işlemin adı. Cool Sculpting, cryo, zeltiq, aynı şeyler…İsimleri değişik sadece. Yağlar parçalananıp idrarla atılıyor. Dokular gevşemiyor. Bazen şişmansanız diyetle beraber yapılması iyi. Yağların önce diyetle çözünmesi, sonrasında soğuk lipoliz ile parçalanıp atılması kolaylaşır… Vakum yağlı bölgeyi içine çekiyor önce ısı veriliyor sonra soğuk…

 4. Merheba Aysenur hanim. Cooltech denen cihazla cryo yaptirdib Dubaide. 2 mayista bel bolgesine 4 mayista da karin bolgesine. Amma agrilarim hala devam ediyor bu normalmi, sizin de yaptirdiginiz yerler aciyormuydu? Derinin altinda bir weyler aciyor .

  1. Merhaba,
   Evet acıyor. Daha çok yeni sizinki 10 gün kadar içeriden top top bir şeyler elinize geliyor ve morluk acısı gibi acıyor. Siz cesaretliymişsiniz 2 ayrı yere 2 gün arayla yaptırmak bayağı cesaret. Korkmayın. Geçer. Siz o ağrının dağılmasına yardımcı olmak için akşamları bir vücut losyonu ile hafif masaj yapın. O doku altında elinize gelen sertlikler zamanla çözülecek, masajın faydası çok. HATTA DETOKS YAPAN, DRENAJ YAPAN İÇERİKLİ YAĞLAR VEYA VÜCUT LOSYONLARI KULLANIN.çÖZÜLMEYE ETKİSİ OLUR.
   ÇÜNKÜ O ALETİN KIRDIĞI YAĞLAR DOLAŞIMLA ATILIYOR BİLİYORSUNUZ
   Bazılarında morluk bile oluyor …
   Sevgiler
   Geçmiş olsun.

 5. Bende uaptırdım hiç acımadı yani vakumun cekmeainden kaynaklı derinizde minik acıma oluyor tabi cekiyo sonucta en fazla 1dk sürüyor ve sonrasın 2,5litre su tükemiti ve mayalı yiyeceklerden uzak surmanız halinde benimgibi haftada göbekten 7cm verebilirsiniz ve öideme ve iç bacaka yaptırdım ortalama 7-10günde ayna karsısında sizde olçün cm leriniz daraldıgınızı görüceksiniz ben cok memnun kaldım seansları 200-300tl diyen merkezlere inanmayın makina cok önemli ösellikle cooltech marka olmasına özen gösterin yoksa istediğimiz sonuclar olmaz seansları 1000-2000tl arasıdır ama tek seansta gerçekten sonuc alırsınız

 6. Aysenur hanim
  Cok güzel bilgiler vermissiniz tam arastirdigim sculpsure konusunda en fazla sizin yazi ve cevaplarinizdan faydalandim
  Haziran ayi nerdeyse bitiyor ne durumdasiniz daha fazla verim aldiniz mi? Uygulama sonrasi top top elinize gelen ve acitan sey beni endiselendirdi, acisi problem degil katlanicaz ama toptop yüzey geçmez sekilsiz ve çöküntülü bir karin bölgesine dönerse diye. Ben liposuction düsünürken bu yöntem bana önerildi aslinda 57 kiloyum 37 yas ama ciddi göbek bölgem var. liposuction ameliyat sonrasi ileri yillarda yaslilikta ne gibi bir görünüme girer karin bu endisem var ve tabi kilo alirsam bu sefer yaglanmanin kol ve boyun gibi noktalarda stoklanip orantisizliga ileride sahip olma riskim var. Ben sizden endise ve fikirlerime karsi dönüsünüzü rica edecegim. Sevgiler

  1. Merhaba Selen hanım,
   Geçen sene yaptırmıştım Sculpsure’u… İlk 1 ay karın derisi altında top top yağcıkların toparlanması “normal” ve doktorun, işlem sonrası faydalanmanız için verdiği kılavuzda da özellikle yazılmış ve sakın endişelenmeyin diye de belirtiyor. Bölgesel parçalanan yağ dokusunun duruşu o… Siz masaj yaptıkça ve zaman içerisinde toptopçuklar eriyip idrarla atılıyor. Gün be gün gözlemliyorsunuz zaten.Ama tabii hissiyat olarak çok komik:)
   Geçmeyen bir durum değil, liposuction gibi belli bölgeden alınıp belli bölgeden alınmamış yağ dokusunun yaptığı gondollu durumla alakası yok bunun. Dokular her yerden eşit parçalanıyor. Yani çöküntü olmuyor.Olzamaz da zaten.
   Doktorunuzu arayın size tek tek izah eder uygulamayı zaten.
   Yaşlılıkla beraber yağ dokusu ve elastikiyet sağlayan lif üretimi de zayıfladığından sarkmalar olacak tabi 🙁 Ölümsüz gençliğin henüz formülü bulunamadı ama sağlıklı yaş almak mümkün.
   Karın bölgesi için kasları kesmeden yarı/abdominal (sadece yüzeydeki deri fazlalığı) gerdirme de yapılıyor.Ben ameliyatını izledim.O kadar da korkunç değildi. Allah 70’li yaşlara kavuşmak nasip etsin belki o sarkmayı takmayacak başka şeyleri önemsemeye başlayacağız o zaman da…
   Ben uygulama sonrası yaklaşık 3 ay kadar sonra sonuçları net görmeye başladım. Yaza girmeden (mart ayında yaptırmak en iyisi. Deniz mevsimine kadar kırılan yağlar atılmayı tamamlamış oluyor.
   Lazer lipolizi 6-7 ay sonra tekrar yaptırabiliyorsunuz. İsterseniz kol arkaları ve bele de uygulanıyor.
   Bir riski yok. FDA onaylı bir işlem. Yani “şuradan gitti” diğer yere birikinti başlamasın endişeniz varsa da , gıdanıza ve hareketli olmaya dikkat ederseniz sorun kapınıza bile uğramayacaktır.
   Sevgilerle

 7. Dikkatinizi çektim bilmem hiçbiri ayıp olir diye resim atmaması ne ilin senin boy resmini görmek isteyen kim ki zaten eriyen bölgelerini görsek iyi olurdu inandırıcı olurdu. Bence yalan dolana hepsi hiç inanmadim

  1. Sevgili Sunay hanım veya bey,
   Bu uygulamanın öncesi-sonrası resimlerini internette her yerde bulabilirsiniz. Ayrıca benim karnımı ve belimi kimsenin görmesini istememem sizi neden bu kadar ilgilendirdi ve acaba 60 yaşıma kadar benim siz HİÇ bikinili bir resmimi gördünüz mü? Bu benim ŞAHSİ seçimim ve sizin “yalan dolan bu” demenize karşı bile ben oramı buramı kimseye göstermeyeceğim.
   Hiç inanmadım diyebilmek için önce biyoloji ve fizik bilginiz olmalı. Azıcık zorlarsanız belki yağ hücre yapısını öğrenebilir, sonra ısı ile zarın nasıl parçalandığını fiziksel olarak anlayabilir, en son olarak da lenfatik dolaşım ve toksin atımının vücutta nasıl gerçekleştiğinin sistemini öğrenebilir EN SON OLARAK araştırıp sonra fikir beyan etmeyi deneyebilirsiniz.
   Çok iftira atmayı seviyorsanız FDA onaylı diğer doktor video ve resimlerine bakınız ve lütfen sayfama gelip kötü enerjinizle ne beni ne başkalarını rahatsız etmeyiniz.
   Çok ayıp.
   Aşağıda sculpsure testini yapan doktor programını izleyiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=_UdRZLGdjwc
   Ayrıca youtube’a veya google’a “sculpsure” yazarak tüm işlemlerin önce ve sonralarını da izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart