Home / Sivilce izleri nasıl geçer ?

Sivilce izleri nasıl geçer ?

Face Skin Care. Close-up Of Woman Getting Facial Hydro Microdermabrasion Peeling Treatment At Cosmetic Beauty Spa Clinic. Hydra Vacuum Cleaner. Exfoliation, Rejuvenation And Hydratation. Cosmetology.
Sivilceyi ne kadar kurcalarsanız izi o kadar derin olur. İlk önce bunu unutmayın… Birini sıktığınızda ertesi gün yeni bir sivilceyi yan dokuya sıçratmış olursunuz. Sürekli sıkarak yok etmeye çalıştıkça çoğalırlar. Öyle bir an gelir ki her yerde kırmızı izler ve minik pürüzlerle dolu bir cildiniz olur.
Fondötenle kapatmak çözüm değildir.
Eğer sivilce izleriniz kırmızı minik lekeler halindeyse kozmetiklerden yardım alarak cildin yenilenme hızını artırabilir ve yeni sağlıklı deri oluşmasını sağlayabilirsiniz.
Eğer sivilce izleri çukurlar şeklinde ise kozmetikle bunları gideremezsiniz. Cilt uzmanına görünmeniz gerekir. Doktor, yüzeyi soyma işlemi uygulayarak çukurların derinliklerini azaltacaktır. Bu işlem “mekanik soymadan” ibarettir. Dermatolog cildinizin yapısına ve hassasiyetine göre bu soyma işleminde dermabrazyon, TCA, lazer veya kimyasal peeling kullanacaktır.
Doktorun yapacağı bu işlem birkaç seans sürebilir ve bu sürede – ve sonrasında- uygun gördüğü yenileyici A vitaminli kremleri ve mutlaka UVA/UVB güneş korumasını asla aksatmadan kullanmanız gerekecek. Yoksa lekelenme oluşur!

İster dermatologda, ister evde sivilce izlerini gidermeye karar verin; sabah ve akşam cilt bakımınızı düzenli sürdürmelisiniz.
1- AHA’lı kozmetikler (meyve asitli) ve Retinollü kremler yenilenme ve soyulma sürecini destekler. Temizleme işlemini yapmadan ürün sürmeyin. Emilmez.
Bir ayda gözle görülür sonuçları alırsınız ama net sonuçlar için en az 3 ay uygulamanız gerekir. Bu ürünlere cildinizin tepki vermemesi için alıştırma süresini şöyle ayarlayın: İlk hafta 3 günde bir, ikinci hafta 2 günde bir, sonraları gün aşırı uygulayarak devam edin.

2- Haftada 2 kez, banyo çıkışı önce peeling (yüz kesesi) yaparak üstteki izler olan tabakayı atın, ardından yenileyici bir maske uygulayın.
Bu işlemler bittikten sonra yenileyici kreminizi uygulayın.
Kozmetiklerin içerikleri ve ilaçların içerikleri yasal sınırları olan yönetmelikle belirlenmiştir. Hiç bir kozmetik ilaç kadar keskin çözüm vermez.Çukur şeklinde izleri kozmetikle gidermeniz mümkün değildir. Evde TCA uygulaması yapmaya kalkışmanız da tehlikeli sonuçlar verebilir. Uzmana görünmeniz şarttır.

Kırışıklığı Önleyen Yastık Uyurken Kırışmayın Beauty PillowTanıtım fiyatı olan 399 tl üzerinden tekrar %10 indirim alarak 359 tl’ye Beauty Pillow alabilirsiniz.

Başınızın ağırlığı ve ısısı ile boyun ve yüz şeklinizi alarak yüzün yastık üzerinden sıyrılmasını ve kırışık oluşmasını engelliyor. Özel kozmetik kumaşlı kılıfı ayrıca sitelerinde satılıyor. Ama kendi kılıfıyla bile kullandığınızda gece boyu cildiniz kat yeri oluşturmadan uyuyacaksınız. Bu da uykuda oluşması muhtemel derin kırışıklardan sizi koruyacak. Tanıtım fiyatı olan 399 tl üzerinden tekrar %10 indirim alarak 359 tl’ye Beauty Pillow alabilirsiniz. İndirimden faydalanmak için link: https://beautypillow.com.tr/discount/aysenur?aff=3 Yahut direkt sayfaya tıklayıp https://beautypillow.com.tr/ ödeme sayfasına geldiğinizde indirim kodu yerine AYSENUR yazın.