Home / Cilt Bakımı / Kozmetik Dedikodu-Yeni Çıkan Kozmetikler Keşif ve Karşılaştırma

Kozmetik Dedikodu-Yeni Çıkan Kozmetikler Keşif ve Karşılaştırma

makeup-1195895-1279x1440                                LASH Takma kirpikler 12 TL

kirpikleer

Takma kirpiği en kolay nasıl taraksınız youtube kanalımdan videoya tıklayıp izleyebilirsiniz.

Misslyn’in takma kirpikleri hem ucuz hem hakiki saçtan yapılma hem de ip şeridi çok hafif diye yıllardır kullandım. Türkiye’de yok!
İlk önce Kiss takma kirpiklere dadandım, sonra Ardell takma kirpiklere
Fiyatı da önemli tabii ama bir takma kirpikte bakılacak en son özellik fiyat olmalı.
Neden?
Çünkü:

1-       *   Eğer sentetik kıllardan yapılmışsa zamanla kaşıntı yapıyor.

2-       *   Ana ipliği sentetik malzeme ise, yapıştığı şerit sert oluyor ve kirpik iyi yapışmıyor.

3-       *   Kaba yapılmış ve sert kirpik göz kapağını çabuk yoruyor, 1-2 saat içinde gözler kan çanağına dönüyor.

Bu sebeple doğal saç kıllarından yapılmış olması birinci tercihim.
Hafif olması ve “ince” işçilik olması da ikinci şart. Ve fiyatı da en son bakılacak yer.
LASH kirpikleri bu sebeple aldım. Deneyeceğim 🙂

Şimdiye kadar hiç görmediğim “çift kirpik uygulaması” da epey ilgimi çekti.

duble kirpik

Kirpikler tek şerit üzerine iki kat yapılmış. Duble yol gibi 🙂 Terası da var yani 🙂

                                   Eyes To Kill  Giorgio Armani Mascara

ARMANİ EYE KİT

Amerika’dan arkadaşım bana göz setini hediye getirdi. 🙂

Göz için 5 ayrı işlevi olan ürün, çok şık siyah Armani makyaj çantası içinde sunuluyor.

Siyah çelikten tüp içinde maskarası, göz kalemi, parfümü, göz serumu ve preslenmiş farı

EYES TO KİLL

Farın üzerindeki siyah kapakçıkla tozu daha da sıkıştırıp, suyla ıslatılmış fırçayla kullanırsanız “derin bir bronz”; ıslatmadan kullanırsanız “pembe röfleli bir bakır” elde ediyorsunuz.

ARMANIGöz kaleminin yumuşaklığını kelimeyle anlatmam gerekirse, aynen bir kaymağı şerit halinde kirpik diplerinize çektiğinizi düşünün.

Duygusu aynen bu! Kayıyor kalem. Ve de akmadığı gibi, çok kolay da temizlenebiliyor.

Kirpik dibini çizen hırpalayan sert göz kalemlerinden sıtkım sıyrıldığından, kalem yerine ıslatılmış koyu farlar veya jel eye-liner’ler kullanan bendeniz, artık iyi bir göz kalemi bulduğuma inanıyorum.

Maskaraya gelince çok derin bir siyah değil.

Çok “uzattığını da söyleyemem ama“ yumuşaklık” derseniz mükemmel. Kirpikleri sertleştiren maskaralardan bıkanlar ve özellikle “dik, düz” kirpiklerinden şikâyet edenler için iyi bir alternatif.

Çünkü uygularken kirpikleri gayet iyi kaldırıyor. Yuvarlak bir form vererek koyulaştırıyor. Lakin fiyatı yüksek geldi bana. 90 TL bir maskara için çok! Ama marka ismi “ederini” makul kılıyor

EyeSerum Giorgio Armani, göz serumu Regenessence ‘nın deneme boyu 3 ml, ve meşhur gaga şeklindeki aplikatör ucun lüksünü bu minik tüpte göremiyorsunuz.

Ama ilk sürüşte göz çevresini hafif aydınlatıyor ve kadife hissi veren bir yumuşaklık bırakıyor. (29 Eylül 2012)

                                                                             Allbio Bio-4 Kırışıkkarşıtı cilt bakım kremi 129 TL

      

                          allbio

(GMP Belgeli bir firma) GoodManifacturung Practices  Bu adresten ayrıntı bakabilirsiniz.

“Doğal içerik” ama gerçekten DOĞAL yetiştirilmiş, işlenmiş ve üretime doğal yollarla katılmış, satışa konulmuş, tüpü ve ambalajı dikkat çekici ve içindekiler özenle seçilmiş. İçeriğe bakıyorum (Meraklısına işte detaylar)

1-     {C}Nar çekirdeği yağı: (Soğukpres yöntemiyle elde edilmiş, yani özelliğini yitirmeden yağı çıkarılmış ) Nar çekirdeğinin %60’ı punicicasittir. Aynı zamanda %0,6 oranında polifenoller içerir. Yani antioksidandır. E vitamini deposudur.

2-     Üzüm çekirdeği yağı: Buyağ %72 oranında Linoleik asitten oluşur. Ayrıca %16 oranında oleik asit, %7 Palmitik asit,,%7 Heksadekanoik asit, %4 stearik asit, az miktarda da Alfa-Lineolenik asit ve Palmitoleik asit içeriyor. Bu antioksidanlar E vitamininden 50 kat, C vitamininden 20 kat daha güçlüdür. Kırışıkları gidermek ve sarkmayı engellemek için iyi bir içeriktir.

3-     Isırganotu tohumu yağı:Avrupa’da “gençlik yağı” olarak bilinen bu yağ, cildin sıkılaşmasına ve sağlıklı nem tutmasına yardımcıdır. Bu yağın da içeriğinde “palmitik asit,stearik asit, oleik asit, linoleik asit, araşidik asit, ekosenoik asit” var.Ama hepsinden daha güçlü içindeki AHA(Alfa Hidroki Asit) alt tabakada hücre oksidasyonunu önleyeceğinden, cildin yaşlanmasını geciktirecek bir etken madde oluyor.

4-     {C}Argan Yağı:Fas altını denilen bu yağ son 3 yıldır keşfedildi ve neredeyse tüm kozmetik içeriklerinde var. Neden? Çünkü serbest radikallerin hücrede oluşturduğu ölümcül zincirleme reaksiyonlardan korumada etkili bir antioksidan olan E vitamini (tokoferol) Arganda çok yüksek oranda mevcut. Zeytinyağından çok daha güçlü. Argan yağının içeriğinde bulunan diğer güçlü antioksidanlar: karotenoidler,polifenoller ve ferulik asit de yaşlanmayı geciktirdiği gibi onarımı da hızlandıracaktır.

5-     {C}Biberiye uçucu yağı:Damıtma yöntemiyle elde edilen bu uçucu yağda demir, B6 vitamini, kalsiyum ve bazı antioksidanlar deriyi sıkılaştırır, canlandırır fazla yağı dengeler.

6-     {C}Matrixyl3000:Derinin kendini baştan yenilemesini sağlayan mekanizmaları harekete geçiren,tamamlayıcı genleri, DNA dizilişini yeniden oluşturduğu, Fransa’da laboratuvarda kanıtlanmış bir madde.

Velhasıl kelam, göze kaçırmamak kaydıyla sabah ve akşam tüm yüze ve boyuna uygulanabilecek bir krem.İçerikte ilk sıralamada yer alan “cetyl alcohol ve stearyl alcohol” sizi tedirgin etmesin. Alkol yapısını temsil etmez, yağlı alkoller bunlar. Türev olarak görün. Kreme akışkanlık ve yumuşaklık için formüle konulmuş  (20 ekim 2012)

                          No smoke King Natürel ağız spreyi 29 TL

                                nosmokeking

 

Sigarayı bırakmak için bir aydır hipnoza giden bir birey olarak, itiraf edeyim bu sprey algıda seçiciliğim sayesinde keşfedildi.

Bu spreyi sıkınca midem bulanmıyor ama “sigarayı düşününce bile” garip bir iticilik duyuyorum. Günde en fazla 10 kez sıkılabildiği için, en çok sıkıştığınız ve içmenin dayanılmaz arzusunu duyduğunuzda sıkın . Gerçekten işe yarıyor.İçinde ne var merak edenlere:

Tarçın,  lavanta, Nane, karabaş otu, melisa, oğul otu,zencefil gibi size hiç yabancı olmayan tat ve kokular.

Tavsiye:Ağza spreyi sıkarken dili geriye çekerek ağız boşluğuna sıkın. Tükürük bezleri sayesinde ve dil altından daha üzün süre ağızda tadı kalıyor.

 

Flormar “No ore Breaks” Kolay kırılan tırnaklar için güçlendirici oje

 

tirnak kuvv

Flormar’ın kutusunun üzerindeki yazılar da o kadar küçük ki gözlerim şaşı oldu okuyana kadar

Çok uzun bir süre Kalyon Nail Protective Hardener tırnak koruyucu kullandım. Çok da memnunum.

Alış verişe çıkmışken görünce, bir de bunu deneyeyim dedim. (20 Ekim2012) Kalyon’u tek kat sürmek yeterli.

Flormar tırnak güçlendiriciyi ise iki kat kullanmak gerekiyor. İkisinin de içerisinde protein ve kalsiyum var. İkisi de tırnağın nem yapısını güçlendirip elastikiyetini ve kalınlığını kuvvetlendirmeye yönelik. (Flormar 2 kat sürünce çok geç kuruyor. Zaten üzerine de oje sürmek için beklemek gerekince biraz sıkıcı oluyor)

              Flormar Duo 2X chrome Nail Enamel 11 ml   (5 TL)

                                                   ve    

                          Sephora no:67 Oje 5ml (11.TL)

Holografik ojeler birden moda oldu. Ama fiyatları uçuk!

halograf

Chanel,Gosh,OPI, China Glaze.FNUG ardı ardına rengarenk yanar dönerli ve metalik etkili ojeler çıkardı. Fiyatlar uçmuş! Hani insan aldı mı 3-4 renk almak istersen pahalısı 120 Avro ,en ucuzu 30 Avro. E, haliyle biraz masraflı oluyor.

seph oje

Sephora’da muhteşem bir okyanus mavisi ve Flormar’da pembeye bakan bir dore buldum.

Tam holografik değiller ama tırnaklarda o kristal parlaklığını veriyor. Yanar döner duruyor…

 

                     The Pore Fessional gözenek kapatıcı balsam

pore fessional

Sephora’da, ıvır kıvır rafları karıştırırken “Bu Yaka alışveriş merkezinde” buldum!

Şirin, basit ama dikkat çekici ambalaj ve isim!

Gözeneklerin görüntüsünden illallah demiş hanımlar için bence acayip bir can kurtarıcı!

Hafif, silikon içerikli primer’ler gibi bir yapısı var. Sürünce anında kaygan ve görünümü pürüzsüz bir yüzey yaratıyor. Benim gözenek sorunum olmadığı için denek olarak asistanımın yanağını kullandım 🙂  Hani şeftalinin parmak altında kayan bir yumuşaklığı vardır ya aynen o tarz bir bitişi var bu balsamın.

Porefessional-1

Makyaj altına sürüp, gözeneklerin bu yumuşak örtü altında görünmez olduğunu gözlemliyorsunuz. Gün içinde eğer gerek duyulursa makyaj üstünden de uygulanabilir, sonuç değişmiyor. Bence çok başarılı bir ürün. Fiyatı 99TL … Yurt dışında 28 dolar! Üç misli daha fazla olunca insan ister istemez  düşünüyor alayım mı? Yoksa yurt dışından bir gelene mi ısmarlayayım diye…

                             Sephora Lagon vücut Peelingi

                      sephora lagon vucut

Sephora’ya dalınca insan kendini kaybediyor. Ürünler o kadar renkli ve göz alıcı üstelik ortamda o kadar meyveli kokular sinmiş ki insan şuna bakayım bunu da göreyim derken sepeti dolduruveriyor…

Kokusu çok hoşuma gitti. Ayni seriden lagon eau de toilette alacağıma gittim, Cotton Flower kokudan çantaya atılacak hoş bir bahar esintisi seçiverdim. Duştan sonra bacaklarda hoş bir perdahlanmış duygusu bırakıyor. Ama yine de The Sabun’un vücut peelingi bir numaralı ürünüm hala…

Ara sıra başka ürünler denemek sizi bazı markalara daha sadık kılabiliyor… 🙂 Bir kullanımlık duş jelleri de pis boğazlığımdan aldım 🙂 Yapışkan tırnakları da…

dus kremleri IMG-20121023-00498 sepora alis veris

Hepsi ne için? İşte bu hediye acayip kutucuklar için 🙂  İçine tokalarımı, manikür takımımı yerleştirdim. Ay bir hoş bir hoş anlatamam…

                                 Tunika Waterproof kalem

 

tunika kalem

Bir kalem ne kadar yumuşaksa o kadar kolay sürülür ama ne kadar yumuşaksa o kadar da kolay akar. Sert kalem sürerken kirpik dibini acıtır ama akmaz. İkisinin arası bir kalem bulduğunuzda sevinirsiniz. Suya dayanıklı Tunika kalemi sevdiiim. Sert.Akmıyor. Ben ne yapıyorum? Kalemin ucunu sıcak suya batırarak kullanıyorum. Hem kolay sürülüyor hem asla akmıyor. Bu yeşili de kiremit rengini de bu yüzden deneme malzemelerime zevkle katıverdim. (25 ekim 2012)

                                         Maybelline farlar

maybelline

İkincisini al %50 daha az öde! Olur dedim 🙂 Ne zamandır siyah far istiyordum şu Lady Gaga siyah makyajını denemek için alıverdim.

İki far da içindeki aplikatörle cılız renkler olarak kalıyor.

Elektrik mavisi süper bir tonda çıktı ama kömür rengi olanı silik gri bile olamadı 🙁

 

maybeline1

Leke yapmadan sürülebiliyor ama ANCAK TÜYLERİ AZ VE YASSI BİR ISLAK FIRÇAYLA göz kapağına uygulanabiliyor. İçindeki o uyduruk aplikatörü hiç koymasalar daha iyi. Bir daha alır mıyım? Sanmıyorum  20 lira daha verir MAC siyah far alırım. (Ekim 2012)

                                        

                   Dr.Organic    %100 organik Bioactive Skincare

                              

                     cat-imgs-dr-organic-v2

İçerenköy Carrefour’da alışverişte iken, tesadüfen dükkan vitrininde gördüğüm; içeriğinde kullanılan maddelerin organik olduğu , BIO CERT ve BİO ACTİV mührüyle sertifikalanmış bu İngiltere markasını Türkiye’de bulduğum için çok sevindim.

Yine organik sertifikalı “LivingNature” markasının temel maddesi olan Manuka Balı’nın mucizelerini biliyordum.

Türkiye’nin meşhur yayla balı Anzer gibi, Yeni Zelanda’nın birbölgesindeki özel endemik yapıya ait bitkilerin özünü taşıyan bu balın çok iyileştiricietkileri var.

Kişiselweb sayfaları bu  Dr.Organic’in birçok serisi var:

drpeel

                                         OrganicAloe vera                                          OrganicPomegrenate                                          OrganicVitamin E

OrganicRoyalJelly                                          OrganicLavender                                          OrganicVirgin Oil

OrganicTea Tree                                          OrganicManuka Honey                                          OrganicRose Otto

OrganicDead Sea Mineral                              OrganicCoconut Oil

Şimdilik “Manuka Balı” serisinden peelingini,maskesini ve vücut katı yağını aldım. Mis gibi kokmasının yanında yüksek nem veren, Jojoba yağı,E vitamini ve balla zenginleştirilmiş zararlı kimyasal içermeyen yapısına bayıldım.  Bir çok ödülü olan Dr.organic’in, en iyi vücut bakım ürünleri ödülü, doğal ürünler birincilik ödülü gibi sertifikalı organik ürünler arasında ipi göğüslediği birçok ödülü var… Bu da insanın içini ferahlatıyor… 🙂

dr.organres

 

Peelingin de minnacık zarif tanecikler var. Bioaktif organik Manuka balı cildi onarma özelliği, nemi bir geri yükleme yetisiyle süper yumuşak bir arındırma yapıyor.  Volkanik lav mikro parçacıkları, mısır koçanı tozu ve öğütülmüş meyve tohumlarıyla zımpara işini yapıyor. Kirleri, ölü kalın deri tabakasını gayet nazikçe gideriyor.

 

drorgvucy

 

Maskesinde cildi onaran ve nemlendiren Bioaktif organik Manuka balı mineral olarak çok zengin olan Kaolinle formüle konulmuş. Yağı ve gözenekleri temizliyor, dolaşım uyarıcı etkisiyle nemli, diri, beslenmiş ve dirileşmiş bir cilt yapıyor. (09 Şubat 2013)

İçi jel kaplama bakım eldiveni

(15 Mart 2014)

 

jel eldiven1

Ellerimde hafif egzamaya benzer bir kalınlaşma olunca araştırırken bunu buldum.

İlk önce kendime Kozmetik Fuarı’ndan, Tanaçan ’dan likit parafin spreyi ve ısıtıcı aletini aldım. Sonra da Çin’e sipariş verdiğim bu eldiveni beklemeye başladım.

Bugün geldi. Amacım geceleri uyurken giymek. Çünkü gündüzleri ellerimi kullanmadan geçireceğim bir 40 dakikam yok.

Ya yemekteyim mutfakta, ya çekimde, ya bilgisayar başında. Kitap okurken de eldivenle olmuyor maalesef.  Ürünü aldığım yerin linki 

eldiven3

 

Fiyatı: 13.52 Dolar   Kullanım ömrü: 5 Yıl ,  Dokusu: %75 Pamuklu, %15 Bambu lifi, %10 Spandex

 

jel kivami

 

İçindeki jel kumaşın içeriği: Lavanta esansiyel yağı, E Vitamini, Zeytinyağı, Jojoba yağı, üzüm çekirdeği yağı, bitkisel jel.

Kullanımı: Haftada 4 kez veya daha sık kullanılabiliyor. Elde 40 dakika kadar kalması gerek.

Eldiveni 1 ay boyunca haftada 2 gece giyip uyudum. Sabah kalktığımda deri nemli ve yumuşak oluyordu.

Ama ilk elimi yıkadığımda cilt eski kuruluğuna geri döndü. Bu umudum da söndü gitti… (ben bu eldiveni bugün -22 Kasım 2016 tarihinde- çöpe attım artık. Kuruluğa yetersiz gelmeye başladı)

Missha Black Ghassoul Tightening Mask

Arındırıcı gerdirici siyah kil maske

(16 Mart 2014)

missha black gfassoul1

 

Kozmetik Fuarında Missha standına uğramadan geçmek olmazdı.

Yeni çıkan BB kremine hayran olduğum kadar bakım ürünlerine de dadandım.

Özellikle salyangoz salgılı onarıcı / aydınlatıcı kremlerine…

Piyasada -maalesef iyi içerik yapamadığı için- yok olan siyah maskelerin muadilini de aramaktaydım.

Tam yerine düştüm ve bu maskeyi keşfettim.

missha black ghassoul2

Fas’ın mineral açıdan yüksek değerleri olan “Gasul”adlı siyah kilinden yapılmış bir maske bu.

Kıvamı orta derecede.

Kalın değil sürülmesi kolay ancak çok çabuk kuruyor. Yüzün tamamına maskeyi yayana kadar alnım kurumaya başladı bile.

Sonuç: Oldukça kaygan ve kirden, ölü hücreden arınmış bir yüzey. Gayet iyi gerginlik sağlıyor. Kırışıklar görünmez oluyor.

Cildim kuruya dönük olduğu için ardından hemen tonikleyip salyangoz salgılı kremimi uyguladım.

 

 

missha uygulama

Kil, YAĞ emici özellikli bir mineral toz olduğundan, karma ve yağlı ciltlerin arındırılması ve pürüzsüzleştirilmesi için daha uygun bir içerik.

Ancak bir özel geceye hazırlanırken, daha gergin ve diri bir cilt için kullanabileceğim sanırım…

 Barielle Naughty Girl oje ve Bourjois ruj

(12 Temmuz 2014)

 

Barielle oje Naughty Naughty Girl bourjois ruj 16

 

İçerisinde zehirli kimyasallar, Dibutyl Phytalate, Formaldehit ve Tolüen barındırmayan oje Barielle’den, vişne rengi ojeme Bourjois’dan tam uygun rengi buldum:

No:16 Bourjois Ruj (Brun Cosmopolitain)

Ruj oldukça yumuşak sürümlü ama pek kalıcı olduğu söylenemez…

 Carlentini Whiten Paste

(12 Temmuz 2014)

carlentini 1 carlentini 2

Fiyatı 22 TL. İtalyan malı. Miktarı 7 günlük parlatma kürü için yeterli. Eczanede tesadüfen keşfettiğim bir ürün. Alıp deneyeyim dedim. Dişleri parlatmak ve beyazlatmak için özel üretilmiş. Her gece yatmadan bununla kahve lekelerini çıkarmayı deneyeceğim… Alırken içeriğine bakmamıştım. Sonradan ambalajda fark ettim ki içinde, hem de formülün en başında SLS (sodium Lauryl Sulfate) var. Artık mecburen 7 gün kullanacağım. Diğer içerikleri bitkisel yağlar, nane, papatya özü, sakarin vs. gibi zararsız maddeler…  Daha ikinci kullanımda arkadaşlarım dişlerime ne yaptığımı sorduklarına göre ciddi işe yarıyor…

La Prairie Anti Ageing Eye And Lip Perfection a Porter 

(26 Ağustos 2014)

 

laprairie taşıma laprairie kıvam

 

 Çok zekice ve bakımı çantada taşınabilir hale getiren bir buluş.

lapraire eye lip laprairie açık hal

 Minik deri bir çantanın içinde, iki farklı kapağı ve açma düğmesi olan bir kutucuk bu…

laprairie ingredients

 Hepi topu 7,5 ml!

 Lakin bir mahareti var: Gün içinde göz çevresine ve dudaklara minik kırışıklar konusunda acil müdahalede bulunabiliyorsunuz. 

Makyaj üzerinden de sürülebiliyor ve anında dudakları pürüzsüz yapıyor, göz altlarındaki yorgunluğu yumuşatıyor.

Daimi kullanımda, anti aging etkileri ile onarmaya yardımcı oluyor ve yumuşak daha az yorgun görünen bir cilt oluşturuyor. 

Yapısı çok keyifli!

İncecik bir krema gibi, hatta yağ hissi olmayan kadifemsi bir dokusu var.

Amazon’da indirimleri takip ederseniz bazen 110 dolardan indirimle mükemmel üretilmiş bir ürün yakalayabiliyorsunuz.

 

LA PRAİRİE indirim

Physicians Formula Super CC Cover Powder 30SPF

(Temmuz 2014)

Physicians-Formula

 

Güneşe çıkmadan 15 dakika önce yüz ve dekolteye uygulanması gerek. Suya dayanıklı, lakin 2 saatte bir yenilemeniz gerek. Yoksa “lekelerin koyulaşmasını önleyen filtre” akıp gider! Ben günlük pudra olarak kullandım. Renkli mikro pigmentlerle antiaging etkili iyi bir ten düzenleyici…

Gördüğüm en iyi taş pudralardan biri. Hem mineral olması, hem güneş koruması içermesi plajda ve şehirde pratik kullanım sağlıyor. İçeriğindeki mavi ve sarı mineral renkler cilt tonunun farklı renkli

yerlerini gayet güzel kamufle ediyor. Kutunun içinden çıkan fırçası bence sert! Pudrayı çok hırpalıyor. Ben iri tüylü fırçamla kullandım. Zaten yumuşak baskı yapılmış bir taş pudra. Her gün kullandım ve bir buçuk aya bitti! Bereketsiz ama güzel. Alacaksanız 50 TL üzeri tutarı 45 gün için gözden çıkaracaksınız. Günde 1 TL yani…

Hipoalerjenik, paraben, glüten, sentetik koku içermiyor. Komedon yapmıyor. Gözenek tıkamıyor. Dermatolojik olarak test edilmiş. En alerjik cilt tipleri bile gönül rahatlığıyla kullanabilir.

cc pudra

Physicians fırca

 

İçeriği:

Aktif içerik: Titanium Dioxide 15%, Zinc Oxide 10%  İnaktif içerik: Mica, Boron Nitride, Zinc Stearate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Dimethicone, Calcium Aluminum Borosilicate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Lauoryl Lysine, Triethylhexanoin, Glyceryl Caprylate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Glycerin, Hydroxycapric Acid, Hydroxycaprylic Acid, Hydroxycinnamic Acid, Lysolecithin, PEG-4, Perilla Ocymoides Seed Oil, Retinyl Palmitate, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Silica, Teprenone, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tocopheryl Acetate, Potassium Sorbate, Sodium Dehydroacetate, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide. May Contain: Carmine, Chromium Oxide Greens, Iron Oxides, Titanium Dioxide, Yellow 5 Lake –

Palette Yoğun Bakır 7.77 Saç Boyası

(25 Ocak 2015)

saçç3

Kendimi bildim bileli saçımı kızıla boyuyorum. Organik boya dahil birçok marka denedim.

Rengin çabuk akmaması, hele hele saç kremini durularken “kremle beraber” rengin tüm canlılığının akması çok rahatsız edici.

Bu kez bir hafta aralıkla bir rengin nasıl değiştiğini görüntüleyebildim.

1- Bir kutu “omuzları aşan saç boyuna” yetmiyor. Önce bunu söyleyeyim. İki kutu kullandığınızda saçlar gayet yoğun ve güzel bir bakır oluyor.

2- Her ne kadar kutu üzerindeki projektör tutulmuş hanım kız kadar parlak (!) olmuyorsa da iyi bir serum uygulamasıyla hemen hemen aynı parlaklığı yakalayabilirsiniz.

3- Ancak ilk uygulamada saç koyu tutuyor. Endişelenmeyin. Akacak.

 

 

  Boyanın ilk günü                                           saç ilk gün

saç bir hafta sonra

 

Ombre saç modası

(02 Mart 2015)

 

ombre 1 ombre 2

 

Fransızca “gölgeli” manasına gelen bu stili “röfleden” daha çok sevdim. Neden? Çünkü saçları kökünden itibaren hırpalamıyoruz.

Saçların ortasından itibaren hafifçe krepe yaparak uçlarda kalan perçemin rengi açılıyor. Ve kökünden ucuna doğru gayet romantik şekilde “ışık almış gibi” rengi açılan saçlar oluşuyor.

Kuaförümüz Özer Songül Özel bir saat içinde çok hoş sarı ombre yaptı saçıma. Sevdiiim!  Fanatik bir kızılın da değişimi ancak bu kadar oluyor. Yaz ola hayrola. (2015)

 

Skin79 Scandal Rose & Vanilla B.B Cream 50 SPF

(13 Nisan 2015)

SCANDAL 1

35 gramlık bir BB bu! Sevimli. BB krem seçmek istediğinizde karşımıza yüzlerce firmanın binlerce seçeneği çıkıyor.

(şaka değil kozmetik raflarda bine yakın BB önerisi var)

Doğru ürünü bulmak için ya ürünün tester’i varsa deneyecek dokusunu göreceksiniz, yahut eş dost tavsiyesi ile alacaksınız.

Yine de beklenti ve umulan yüzey her zaman tüketiciyi tatmin etmiyor.

Çünkü beyaz ten meraklı uzak doğu çıkışlı BB’lerin neredeyse en koyu tonu ancak Türk kadınına uyuyor ve hafif bir grilik var.

 

scandal 2 scandal 3

 

BB kremlerin 3 ortak özelliği var:

1- Ton farkını, leke ve kuruları düzeltmek.

2- Nemlendirmek.

3- Güneşin zararlı ışınlarından korumak.

Yapısı ince midir? Örtücülüğü ne kadar? Rengi tende durdukça grileşir mi? Kaç SPF koruması var?

Son denediğim Skin79’un hassas cildi yatıştıran ince dokulu BB kremini sevdim. Zaten “beyaza yakın fondöteni” seven biri olarak renginden rahatsız olmadım ama yine de kendi cilt tonumu yakalamak için üzerine biraz bronzlaştırıcı pudra geçerek kullanmak gerekti.

50 SPF yaklaşık 3 saat kadar güneş ışınlarından korur. O zaman, Skin79 Scandal Rose & Vanilla B.B Cream’i öğlen tekrar sürmek gerekecektir.

scandal BB içerik

Ingredients Skin79 Scandal Rose Vanilla B.B Cream 50 SPF

INCI: Water, Titanium Dioxide, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dipropylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Phenyl Trimethicone, Zinc Oxide, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Arbutin, Sodium Chloride, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Glycerin, Isoamyl  P-Methoxycinnamate, Vanilla Planifolia (Vanilla) Fruit Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Rosa Damascena Flower Water, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Freesia Refracta Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Hedera Helix (Ivy) Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Rosa Gallica Flower Extract, Lycium Chinense Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Borago Officinalis (Borago) Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Simmondsia Chinensis, Vitex Agnus Castus Extract, Morus Alba Bark Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cornus  Officinalis Fruit Extract, Lecithin, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Pinus Sylvestris Cone Extract, Pinus Sylvestris Bud Extract, Oat Kernel Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Ribes Nigrum (Black Currant) Leaf Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Equisetum Arvense Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract, Thermos Thermophillus Ferment, Humulus Lupulus Extract, Wheat/Flower Extract, Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Sorbitan Isostereate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Trihydroxystearin, Triethoxycaprylylsilane, Isopropyl Myristate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Butylene Glycol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Ceramide 3, Propylene Glycol, Ethylhexyl Palmitate, Tribehenin, Palmitoyl Oligopeptide, Tocopherol, Retinol, Linoleic Acid, Biosaccharide Gum-1, Ascorbic Acid Polypeptide, Hydrogenated Lecithin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Betaine, Calcium Carbonate, Phytosphingosine, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclodextrin, Beta-glucan, Disodium EDTA, Adenosine, Alcohol Denat., Methylparaben, Chlorphenesin, Propylparaben, Fragrance, Iron Oxides (CI77492, CI 77491, CI 77499).

 

About Aysenur

Check Also

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Etmelisin?

Ağdadan canı çok yananlara, özellikle yazın kolay, acil, pratik acısız tüyleri yok etme şekli tüy …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!