Yaşlanma Karşıtı Krem Seçenekleri Ve İçerikleri

Zamana karşı koymak demek, zamanla yorulan hücrelerin “tembelleşmesine” izin vermemek ve faydalanabileceği maddeleri “üretim ve onarım için” hücrelere taşımak demek…
Hasar ister kötü yaşam şartlarından olsun, ister yaş ile alınan yorgunluk olsun; yaşlanma karşıtı kozmetiklerle cildin kırışığını, lekesini, sarkmasını ve kuruluğunu kısmen onarabiliriz.
Sonunda zamanın kazanacağını bile bile yaptığımız bu ayak diremesi bize güzel yaş almayı sağlar. Sonunda yine zaman kazanır çünkü!
Bu sayfada yer alan etken maddeleri seri halinde kullanabileceğiniz gibi, gece serumunuzu retinollü, kreminizi Q10, sabah serumunuzu da C vitaminli seçebilirsiniz.
Cilt yaşınıza ve sorunlara göre seçim yapmalısınız.
Yaşlanma karşıtı denilen antiaging ürünleri, erken kırışık ve leke sorunu yaşayan herkes kullanabilir. Bu konuda detaylı yazıma bu linkten göz atabilirsiniz.
Unutmamanızı rica ettiğim şey, her kremin içeriğindeki etken maddenin ayni yoğunlukta olmadığı ve bunu kutunun arka yüzündeki formüle bakarak görebileceğinizdir.
Formüldeki en yüksek madde ilk sıradakilerdir. Sonrasında yoğunluk azalarak sıralanırlar. Ve eğer (mesela) niacinamide ismini formülde en alt satırda görürseniz, bilin ki içinde varla yok arası bir yoğunlukta kullanılmıştır. Kremlerin fiyat farkları da işte bu etken maddenin çok/az kullanımı ile oluşur.
Kozmetik içeriği nasıl okunur videomu izlemek için tıklayabilirsiniz.

KOENZİM Q10
Koenzim, hücrelerimizde doğal olarak oluşan yaş ilerledikçe miktarı azalan organik bir bileşen. Yaşlanmayı engeller, hücrelere enerji desteği verir, savunmayı güçlendirir, en gıda takviyeleri ve kremlerle destek alınabilir. Satın aldığınız kremlerin içinde gördüğünüz Koenzim Q10 bitki hücreleri kültüründen mayalanma yöntemiyle elde edilir. İçerikte bu isimlerle rastlayabilirsiniz : ubidecarenone, coenzyme Q, Coenzyme Q10, ubiquinone, CoQ10
En çok stres ile vücutta azalan bu maddeyi dışarıdan takviye alabilir, beslenmenizi buna göre düzenleyebilir serum/krem olarak sürebilirsiniz lakin stres faktörüyle de baş etmeyi öğrenmeniz iyileşmeyi stabil kılmak için şart.

C VİTAMİNİ
C vitamini kozmetiklerde “askorbik asit” formunda kullanılır. Yaraların iyileşmesini destekler, hücre yenilenmesini teşvik eder, bağ dokusunu güçlendirir, lekelerin azalmasına yardımcı olur, kırışıkların oluşmaması için kolajen üretimini hızlandırır. Her C vitaminli krem mükemmel etki edecek diye bir şart yok! Yüze uygulanacak olan kremdeki C vitamininin güneşten sakınılması ı ve stabil kalması gereklidir. Cilt üzerinde etkisini gösterebilmesi yani bio yararlılığı ambalajına ve açılınca hemen,okside olmadan tüketilmesine bağlıdır. C vitamini içeren ürünün etkinliği rengi bozulduğunda biter.
Yaşlanma karşıtı olarak kullanmak istediğinizde sinerjik çalışacağı E vitamini kremle kombin edin. Kür olarak kullanıldığında E vitaminli kremlerle kombin edilmesi iyileşmeyi hızlandırır.
Gündüzleri mutlaka bir güneş koruyucu kullanılmalıdır.NİACİNAMİDE
B3 Vitamini. DNA sentezi üzerinde etkin rolü var. Kırışıklıklar ve lekeler başta olmak üzere deri hasarlarının iyileştirilmesinde rol oynayan bir madde. Yaşlanma karşıtı diğer kremlerin etkinliğini artırır. Sivilce oluşumunu yağ oluşumunu dengeleyerek engeller. Su kaybetmiş, kurumuş, ton farkı gelişmiş, akneyle beraber sivilce lekeleri oluşmuş, roza sorunu olan ciltlerde yatışma ve iyileşme sağlamaya yardım eder. Yeniden lekelenmeyi önler. Cilt bariyerinin sağlıklı oluşmasına yardım eder.
Topikal uygulama için bulabileceğiniz kozmetik en yüksek konsantrasyon %10 dur.RETİNOL
Elastikiyet ve diriliği sağlayan bir madde. Lekelerin açılmasına cilt tonunun düzenlenmesine de yardımcı. A vitamini türevlerinden biri. Yaşlanma karşıtı serum ve kremlerde başka yenileyici destek maddelerle beraber kullanılır.
Yeni başlayanların düşük (%0.3-0.5)konsantrasyonla başlayıp, sadece geceleri kullanıp, iki günde bir kullanarak ilk 10 günü geçirmeleri tavsiye edilir. Sonraları her gece kullanılabilir. Ve ürün bittiğinde daha yüksek konsantrasyonda (%1-1,5-2.0) bir retinollü kreme geçilebilir. Ürünün etkinliğini yitirmemesi için havayla temas etmeyen ve güneş ışınlarından etkilenmeyen ambalajlarda olması gerekir.
Gündüzleri SPF 30 bir güneş koruması kullanılması lekelenmemek ve hassasiyet oluşmaması için şarttır. Retinol hakkında bilgi için videomu izleyebilirsiniz.


E VİTAMİNİ
Kremlerde “Alfa tokoferol” adıyla göreceğiniz hücreyi yaşlanmaya karşı koruyan bir antioksidandır. UV ışınlarının yaptığı hasara karşı durur. Derinin koruyucu mantosunun güçlenmesi ve diri kalmasına yardım eder. Susuz kalmış, güneşten hırpalanmış, dolaşımı bozulmuş ciltlerde onarıcı, kırışıkları hafifletici iş görür. Olgun, incelmiş beslenmesi azalmış kuru ve mat ciltlerde yumuşar sağlıklı ve nemli cilt oluşmasına yardım eder.
Not: Kas içine yapılmak için formüle edilmiş Enjektabl Solüsyon olarak hazırlanmış Evigen Ampul’ün yüze saça sürülmesinde bir sorun yok ama derinin emeceğini düşünmüyorum.

the body shop vitamin E , Derma E vitamin E , Sebamed %2 E vitaminli Krem

PEPTİDLER
Derinin elastikiyetini sağlayan kolajeni destekleyen kırışık ve sarkmalara karşı direnç veren proteinlerin yapıtaşıdır. Derideki protein tuğlalarının teker teker yeniden inşasını sağlamaya yardım eden aminoasit zincirleridir. C vitamini ile beraber çalışırken cildin sağlamlığını yeniden oluşturur. Birçok çeşidi var. Yaşlanmaya karşı işerler.
Cilt bakımı kremlerinde aktif olarak kullanılan beş farklı peptit türü vardır: “sinyal veren peptitler”, “taşıyıcı peptitler”, “enzim inhibe eden peptitler”, “nörotransmiter inhibe eden peptitler” ve “antimikrobiyal peptitler”. Serumu ile beraber kremin beraber kullanılması iyileşmeyi hızlandırır.

Total
6
Shares
6 Yorum
 1. Merhaba ayşenur hanım ben sizin videolarınızı ara ara dinlerim pekiştirmek açısından dün kabak çekirdeği yağı ile ilgili olan videonuzu dinledim bir kaç site ismi vermişsiniz ancak fiyatlar arasında uçurum var 130 dan 35 tl ye kadar şimdi 35 tl olması beni biraz endişelendirdi iyi depildir gbisinden hangi siteyi önerirseniz onu alıcam sevgiler

  1. Elif Hanım Merhaba,
   Ürünün soğuk sıkım olması, GMP belgesi olması, ISO belgesi gibi onayları olması fiyatını etkiler tıpkı bazılarının 50ml olmasının yanında bazılarının 100 ml olması gibi.
   Ürünü seçerken bu kriterlere bakın lütfen.
   saraçoğlu 250ml 130 tl (GMP veya ıso göremedim sayfalarında)
   varolagaciftligi 500mL 130tl (GMP belgesi var)
   awecemre 100 ml 60 tl tüm sertifikaları var

 2. Ayşenur hanım merhaba, hc care anti wrinkle serum kullanıyorum aynı serinin kremi de var serum sonrası bu kremi kullanmam gerekli midir?yoksa sadece serum yeterli midir?yaşım 42

 3. merhabalar, retinol ve c vitamini yaz aylarında kullanılır mı? ben tripollar stop kullanmaya başlayacağım. yaşım 50. dermaroller şimdi başlasam mı? hangisini ne sıkılıkta ne zaman ve nasıl kullanırım gerçekten aklım karıştı

  1. Harika Hanım,
   Retinolü Nisan sonunda bırakın.
   Zaten sadece geceleri kullanılır ama UV ışınları Nisan sonundan Ekim ayına kadar ülkemizde dik geldiğinden , gece bile kullansanız, gündüzleri SPF 50 bile sürseniz lekelenmeniz büyük olasılıkla olacaktır.
   O sebeple yazın retinol kullanmıyoruz.
   C vitaminini sabah ve akşam sürün. Üzerine nemlendiricinizi.
   Ayni şey C vit. için de geçerli güneşten gündüzleri korunmanız şart.
   tripollar stop’u akşamları kreminizi sürüp uygulayın.
   Gayet iyi sonuçlar alırsınız.
   Ağız yoluyla collagen de kullanırsanız yenilenme kaliteli kolajenle olacağınzda sıkılık daha sağlıklı sağlanır.
   Retinol bilgi videom: https://www.youtube.com/watch?v=nkSC-fiyOgw&t=3s
   Dermaroller bilgi https://aysenuryazici.com/dermaroller-hakkinda-her-sey/
   Dermaroller’i haftada 1 kez 0.50mm kullanın.
   Dermaroller yaptığınız günün sonrası güneşe asla çıkmayın.
   Dermaroller yaptığınız gün tripollar uygulamayın

   Detaylı video

 4. Merhabalar, yüce Ayşenur hanım, size nacizane bir adet sorum olacaktı. Ben Hc care markasının, sizin de oldukça önerdiğiniz, videolarınızda gördüğüm, yüz temizleme köpüğünü alacaktım ki sitede tek başına satılmıyor olduğunu gördüm. 4 lü set olanların arasında bulunuyor. Set hâlinde alayım o halde, zaten Hc güvenilir bir marka dedim ancak o sette anti-wrinkle, anti-aging gibi kremler var. Ben 18 yaşındayım bunları kullanmamda sakınca var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart