Home / Question / Cilt BAKIMI

Cilt BAKIMI

Soru & CevapCilt BAKIMI
Necla K. asked 4 sene ago

Merhaba Ayşenur Hanım,

daha önce kendim için sizden ürün ve bakım tavsiyeleri almıştım. Hepsini kullanıyorum ve çok memnunum. Tekar çok teşekkür ederim.
24 yaşında bir kızım var, karma cildi var, yağlı bölgeler sivilceye meyilli, gözaltı morlukları/halkaları var.
Düzenli olarak bakım yapmaya başlaması gerektiğini düşünüyorum ama sizin tavsiyenize ihtiyacım var.
Temizleyici olarak yine sizin tavsiyelerinizden yola çıkarak Bioderma sebium H2O kullanıyor. Ama göz çevresi ve yüzü için kullandığı belirli bir ürün yok. Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
Necla K.

Aysenur Staff replied 4 sene ago

Merhaba Necla Hanım,
Kızınızın doğru ürünlerle ve düzenli temel bakımı yapmasıyla sorunsuz cildi olacaktır. Temel bakım 3 adımdır. Temizleme, nemlendirme (ve dengeleme) ve koruma… Yüzü makyaj veya kirden tozdan temizlerken kendi koruma tabakasını da atmış olduğumuzdan temizleme ardından karma cilde uygun bir nemlendirici kullanması gerek. H20 ile temizleyebilir. Ardından SANTE Organik Karma Ciltler için Acai Çileği Özlü Dengeleyici Fluid kullansın. Hafiftir ve nemi sağlarken yağlanma da yapmaz. Göz atmanız için : http://www.ekoorganik.com/kategori/bakim_kozmetik/yuz_bakimi/sante_acai_dengeleyici_fluid_30.aspx
Belli dönemlerde hormonal sebeplerle olan artışlarda, yağlanma ile beraber sivilcelenme de olabilir. Normaldir. Bunu önlemek için haftada 2 kez önce peeling, ardından killi bir maske uygularsa risk minimuma iner. Çıkmış olan sivilceleri kurutmak için lokal olarak kurutucu jellerden faydalanabilir. Böylece sivilce hemen ufalır ve iz bırakmadan söner.
SANTE Organik Karma Ciltler için Acai Çileği Özlü Yumuşak Peeling 2×7,5ml
Lavera Organik Arındırıcı Temizleme Maskesi (Naneli) 10ml
Gözaltı morlukları genelde genetiktir ama yaşam şekliyle de rengi değişebilir. Yorgunluk, uykusuzluk, uzun süre bilgisayarda veya okumayla yorma gibi birçok sebepleri olabilir. Bazen rinit gibi rahatsızlıklarda da morluk belirginleşir. Sabah ve akşam morluk karşıtı kremini uygulasın elbette ama oluşturan faktörü de hayatından çıkartması gerekecektir. Yoksa kozmetikle morluğu hafifletmeye çalışırken, yorarak morluğu tetiklemeye devam ederse olduğu yerde sayar maalesef…
Lavera Organik Aydınlatıcı Göz Kremi (İnci Özlü, Kafein) 15ml kızınıza uygundur. Düzenli kullanım önemlidir.
Ürünlere http://www.ekoorganik.com/ adresinden göz atabilirsiniz.
Sevgilerle

Not: Makyaj yapıyor ise kullandığı fondötenin içerisinde petrol türevleri olmamasına dikkat etsin. Gözenekleri tıkayabilir ve sivilce sebebi olabilir.

 Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!