Home / Kozmetik ve Güzellik / Kullandığım Makyaj Ürünleri

Kullandığım Makyaj Ürünleri

Pasel boyalarla evde ruj yapımını youtube kanalımda videoya tıklayarak izleyebilirsiniz. 
(Kullandığım ürünleri, yılar içerisinde eskiden yeniye doğru sıraladım. Son kullandığım “en alt” satırdadır)

Bu güzellik sayfasında “firmaların reklam için yolladığı” (!) ürünler değil, kendi seçtiğim ürünleri yazıyorum. Özgür irademle yani 🙂
Alışverişe çıkıyor, içeriklerini okuyor, satın alıyor ve  ürünleri deniyorum.
Soran oluyor da:

Yazdıklarım reklam değildir. Reklam olsaydı,  birbirine rakip firmaları da övüp yazar mıydım? Yahut aynı firmanın bir ürününü takdir ederken, bir diğer ürününü “GÜVENSİZ” olarak yazar mıydım?… Tabii ki hayır!  Reklam yok! Dürüstçe deneyip aktarmak için derliyorum.
 
                                  Chanel Rouge Noir

image013-1
Yeryüzünün en ünlü rengi, sadece tek bir markaya ait nasıl kalır işte ispatı! Chanel’in hydrabase (su bazlı) rujları kurutmayan bir formülle seri çıkardı. Ama benim ilgilendiğim rujun rengi! Nerdeyse 50 yıldır kadınların bıkmadan favorisi olan kırmızı, 18 numarası.

Hani derler ya her kadının dolabında bir küçük siyah elbise olmalı diye. İşte 50 yıldır bir numara olan bu siyah-kırmızı da her makyaj yapan kadının çantasında bulunmalı.
Dudakta eriyen yapısı ve satenimsi duruşuyla da bence süper!

Not: Kullanırken çok bastırarak sürmeyin, yumuşak yapısından dolayı kırabilirsiniz ruju. En doğrusu, pudralanmış ve kalemle çerçevelenmiş dudağa bir fırça yardımıyla ruju alıp sürmek. Çantada bilhassa bahar ve yaz aylarında ruj eriyebiliyor! Dikkat! Çok narin bir şey !

                                                  Misslyn Takma Kirpik

                   

IMG-20120303-00416
Misslyn Takma kirpik no:11 Yaklaşık 13–14 yıldır hep aynı marka ve aynı boy kirpik kullanıyorum. (2003) Misslyn, bir zamanlar üçgen oje şişeleriyle çocukluğumun süslü hayallerinden hatırıma gelir. Sanırım piyasadan kaldırıldı. Marka Avrupa ülkelerinde kozmetik marketlerde hala var. Özellikle tırnak bakımı, takma tırnaklar, tırnak süsleri ve kirpikler üzerine geniş bir standı var.
Kız kardeşim sağ olsun. Her sene bana yıllık istiap haddimi aşan miktarda kirpik taşıyor. Ardel takma kirpikleri buldum! Şimdi onları deneyeceğim…
Takma kirpiği kolayca nasıl takabilirsiniz youtube kanalımdan videoya tıklayıp izleyebilirsiniz.

                                Bioderma Sensibio H2
(makyaj temizleyici)
(2008)

IMG-20120303-00417

                               
Hayatımda kullandığım temizleyici ve yıpratmayan en iyi ürünlerden biri. Cildin doğal yağını zedelemeden, ama bir o kadar da kiri makyajı sökerek alan bir su! Göz ve yüz makyajını da aynı özenle temizliyor. En koyu olanını bile incitmeden ve uğraştırmadan çıkarıyor.
(Bülten eczanesinden Eftal hanıma şükranlarımla…) Bu suyu kullandığımdan beri makyaj çıkarmak bana külfet gibi gelmiyor. Bir pamuğa döküp tüm yüzü siliyorum, bitiyor.
Bioderma Sensibio’yu da banyomda en başköşede tutuyorum. Alkol yok, sabun yok, phénoxyéthanol yok! Kozmetik sektörü bakalım daha ne mucize ürünler çıkaracak?

(Babé’nin de aynı tarz bir ürünü var.Ama göz makyajını çıkarırken bu yakıyor gözleri.)              

                                       Tri Actiline
triaktilin

Bu krem tüpünün adı :Tri aktiline
Almanya dönüşü (Duty free) serbest bölgeden geçerken kasanın yanında dikkatimi çekti.Mor ve sarı! Bayıldım tüpe. Ve üstünde şöyle yazıyordu: anında Sürer sürmez kırışıklıkları doldurur, görünmez kılar!!
Fiyatı da makul.Aldım…

Yakın plan çekimlerde ağız kenarı çizgileri, göz kenarı çizgileri, alın çizgileri üzerine az ürün koyup elimle ittirerek deriye yediriyorum..Çizgi üzerinde bastırmadan küçük tampon hareketlere..Bir dakika bekliyorum çizgi doluyor ve görünmez oluyor..

Uzun vadede de kırışıklığı içeriden onardığı söyleniyor kullanım yazısında..Ancak ben ANINDA etki için aldım..Gayet de memnunum…
Türkiye’de sephora dükkanlarda varmış…Acil dışarı çıkacakken anında kırışıklıkları görünmez kılmak isteyen yorgun hanımlara duyurulur (Beyler de kullanıyormuş)

Tavsiye:
Fon döten sürmeden önce uygulayın. Fondöten üstüne denemeyin suratta iz gibi duruyor o zaman, mat bir görüntüsü var çünkü…
Dudak kenarı çizgilerini doldurmak için sürün,bekleyin, kuruduktan sonra bir daha sürün doldurun kırışığı..Dudakları pudralayın sonra ruj sürün..

                            Christian Dior sprey bronzlaştırıcı.

diorbronz
                                       
Güneşle barışık olmayan biri olarak hele yaz ayları geldiğinde peynir gibi yüzle dolaşmamak için en doğal renkte hafif yanık durmak için kullandığım gayet uzun süre kalıcı ve leke yapmayan bir bronzlaştırıcı.Verdiğiniz paraya değer çünkü kaliteli ve ince yapıda. Kesinlikle leke leke durmuyor çok kolay dağıtılıyor. (2007)

                                         Deluxe Kaş şekillendirici

kas

Seyrek kaşları şekillendirmek, renk vermek için yoğun yapısıyla hazırlanmış bir  jel. En önemli yüz hattı olan kaşları belirginleştirir. • Sıcak havalarda bile mükemmel kalıcılık. • Bakım yapan bir kaş rimeli… (Kasım 2011)

                                              LR COLOURS KIRMIZI OJE- RUJ – KALEM

kirmizi takim

Kırmızı riskli ama bir o kadar da kadınsı bir renk. İçinde hem cesaret var hem asalet…Herkes kullanabilir Ama bir şartla:
Kahve beyaz ve siyahtan başka renklerin  kombine edilmediği bir tarzla…
Yani kırmızının zarafetini basitleştirmeden kullanabilmek için başka renkleri karıştırmamak gerek.

LR Colours’un hem ojesi hem rujuyla tıpatıp aynı renkteki kalemi süper! Kolay sürülüyor ama kolay çıkmıyor 🙂 Yarısı çıkmış bir ruj kadar da kadını pasaklı gösteren bir şey yok herhalde.

Bunun için kırmızı ruj seçerken dudağı nemli tutması kadar çabuk çıkıp silikleşmemesine de dikkat etmeli.

Ben bu takımı sevdim. Kullanımı kolay ve bayrak kırmızısı da mükemmel. Hele kalemi! Sadece kalemle bile dudakların tamamını boyayabiliyorsunuz.Yumuşak kalıcı ve ince bir boya bırakıyor (Kasım 2011)

                                              MAC Prime+Prep cilt pürüzsüzleştirici                       

mac kutu

Dört rengi var. Nemlendiricinin üzerine,fondötenin altına uygulanan, hem primer hem düzeltici hem güneş koruması görevini yapan bir ürün. Çok beğenip, 2nci, 3 cü tüplerini kullandığım ender kozmetiklerden biri….(2012 ŞUBAT) Her renk ayrı bir iş görüyor. Ekran makyajlarında farklı tenlere kullanmak için 4 rengi de edindim.

                        primer mac

Kırmızımtırak ve cilt tonu farkı olan ciltlerin kullanmasına uygun “neutralise”. Daha koyu tenlerin canlı görünmesine yardımcı “recharge”, tenlerin lekeli yerlerini normal ten rengine ayarlamaya yardımcı “adjust” ve cansız tenlerin ışıklı aydınlık olmasına yardımcı “illuminate”…

Nemlendirici üzerine sürülüyor 35 spf koruması var.Bir dakika içinde ciltte oturuyor.Üzerine fırça yardımıyla fondöten sürülmesi gerek. Sıyırma hareketi yapmadan uygulanmalı ki prep yerinden oynamasın :))  Son olarak Toz pudra ile hepsi sabitleniyor…

Gözenekleri daha az belirgin yapıyor. Yüzdeki çıkıntıları daha tümsek göstermek için (yanak,burun üstü alın gibi) illuminate çok çok başarılı.

                                                      Eyesential Mineral Powder

                             

pudra

Bu nedir diyeceksiniz? Alışılmadık renkler mor,mavi,gri sarı,kahve mozikten ince bir pudra. Efendim nemlendiricinizi sürüyorsunuz, üzerine bu pudrayı. Bir kere  lekeleri ciddi ciddi kapatıyor. İkincisi gergin ve çukurları düzleşmiş bir cilt yüzeyi yapıyor,mineral olduğu için çok ince bir tabaka ama örtücü bir makyaj altı sağlıyor.

Bazen tüm makyajım bittiğinde, sadece burun üzeri, göz altları çene ve alına uyguluyorum aydınlık ve girintisi çıkıntısı ölçülü bir yüz oluşturuyor. Işığı kıran prizma renkler ton farklılıklarını güzel örtüyor. Sevdim bunu! (2012) Lakin firma ne hikmetse bir daha getirmedi ve keşke 2-3 tane alıp stoklasaydım diye yana yakıla muadilini aradığım, 2016 da bile hala bulamadığım bir kozmetik.

                                         Fresh Minerals renkli nemlendirici 20 spf

                                   tinted moisturiser 20 spf

Kozmetik fuarında gezerken freshminerals standından aldım.(beraber yazılıyormuş bu iki kelime şimdi fark ettim.Neden beraber anlamadım ya) 🙂

Hem çoook ince bir yapısı var, hem de gayet iyi örtücü. Mineral fondötenlerin kullanımları çok rahat. Toz olanlarını pek sevememiştim. Bu fondötenin ucunda uygulama fırçası var. Bir tur çevirince tüpteki fondöten fırçanın tüyleri arasından çıkıyor ve uygulamayı çok kolaylaştırıyor. Elinize tırnağınıza bulaşma derdi yok. Fazla alıp, fondöteni boşa telef etme riski yok. Gayet akıllıca tasarlanmış.Tatile giderken makyaj çantasına dökülmez akmaz..Çok avantajlı. 20 Spf koruyuculu olması da yazın içiniz rahat dışarı çıkmanıza vesile.. 🙂 (2012)

fresh minerals

 Kapağında IVORY yazıyor ama o kadar da açık bir renk değil. Açık esmer Türk kadınına “tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş” diyeceğimiz- tam uyan -bir ton bu. Bir ton koyusunu da alayım yazın  rengim koyulaşırsa kullanırım dedim. Firmanın stokları bitmiş! Bekleyeceğiz n’apalım…

                                                                     Max Factor Allık
                                                                    Classic Pink 221

classic pink

Bourgois allığımın artık üretilmediğini duyunca mecburen benzer bir doğal pembelik arayışına girdim. Max Factor’un bu allığını sevdim.Sebebiyse çok basit:Doğal bir pembelikte ve ince olması. Bazı allıklar kutuda göründüğü rengi tende vermiyor.Bu klasik pembenin içinde hafif bir somon rengi de var.  Sevdim! 🙂
Koşmuş ta yanaklar pembeleşmiş gibi bir ton veriyor yanakta.

                                                                 Kiss Göz Kalemi

                               kiss kalem

Ucuz kalemlerin cezasını kirpik dipleri çeker! Bu yüzden göz kalemi alacaksanız kaliteli olanından seçmek zorundayız. Yumuşak olmalı, akmamalı, dağılmamalı . Ama sert de olmalı ki açarken uç kırılmamalı kalemtıraş içinde kalemin yarısı kalmamalı..

Kiss kalemlerin dudak kalemini daha önceden kullanmıştım ama bir düzine kadar kalem arasından marka adını, ancak şimdiki göz kalemini alınca anımsadım.

Bir gümüş rengi bir de mürdüm eriği rengi göz kalemi aldım.

Siyah renk göz hattını çok sert yapıyor bakışlar delip geçecek gibi duran makyajı sevemediğimden bu morun “kahveye bakan” rengini pek sevdim. Gümüş rengi olanı da kirpik pınarlarında çok güzel bir ışıltı yapıyor. Hatta sadece bu gümüş hattı yapıp bir maskara sürerek  bile hoş bir makyaj elde edebilirsiniz. (2012)

                                       Missha M SWIRL BB SUN BALM SPF 50++
                           (HEM FONDÖTEN HEM BAKIM KREMİ HEM AYDINLATICI)

                        missha pat2

Lekelerden bıkmış biri olarak, onca korumaya rağmen her yaz bittiğinde bir iki yerde yine leke görünmesi beni deli ediyor!

Serum, üzerine nemlendirici, onun üzerine güneş koruyucu en son da fondöten sürmekten fenalık geldi!

Benim gibi kat kat ürün sürmekten de gına getirenlere sanırım bu yeni keşfim çok keyifli gelecek. Çünkü bu yaz sonunda keşfettiğim için geç kaldım ama seneye rahat olacağım.

Bilhassa lazerle leke tedavisi görenlerin, kimyasal peeling sonrası sıkı bir SPF ile korunması gerekenlerin can simidi olacak bir krem fondöten bu.
Missha, biliyorsunuz Kore ilaç dairesinden onaylı  güvenilir içerikli bir marka. Gözaltı kapatıcısından sonra bunu da keşfetmem şunu gösteriyor: Yakında tüm makyajlarımı Missha’dan alabilirim. ( Kasım 2012)

                            missha pat
Yapısı krema gibi, incecik ve sürülmesi çok kolay. Deri üzerinde tabaka da yapmıyor. Ben bu ten rengini de ürünün kendini de pek sevdim.

                          Missha M COVER MASTER STICK CONCEALER

m conceal

Her şeyden önde Alkol yok!Paraben yok, mineral yağ yok. Bu gözaltı kapatıcısı Air Matrix sistemle üretilmiş. Cildiniz küçük hava kanalcıklarından her zaman hava alıyor. Nefessiz bırakmıyor -ki bir makyaj malzemesi için- çok önemli bir özellik.  Özel sakinleştirici ve nemlendirici özellikleri olan bir mantarın yapısındaki liflerin, liyofilize edilmiş hali “mikro pudra” olarak içeriğe konulmuş. Sürülüşü kolay. Çizgilere dolmuyor. Süper! (2012)

                       Physicians Formula Shimmer Strips Krem Eyeliner
                                           (Üç renkli kalıcı eye liner)

physician1

Ankara uçağını beklerken Sabiha Gökçen hava alanındaki eczanede gözüme çarptı. Çok akıllıca yapılmış bir dizayn, parfümsüz ve  parabensiz, mutlaka bir tane almalıyım dedim. 42 TL  Mor, siyah ve muhteşem bir yeşil minicik küpler, altlarından birbirlerine kavanoz gibi vidalanan bir sistemle yapılmış.Yanında da minnacık şirin mi şirin uygulama firçası var. Kozmetik canavarı durur mu?  Aldım elbet!

(Physicians Formula’nın bazı pudralarında hiç sevilmeyen kimyasal “Aluminium Starch Octenylsuccinate” olduğunu araştırma sitelerinden bildiğim için ,içeriğini de okudum aldım)

phisician 2

Bir heves uçağa binince açtım eye linerlerimi Ama orta kattaki mor rengin olduğu küp, yukarıya sıkı vidalanamadığı için kurumuştu!

Ay nasıl bir hayal kırıklığı anlatamam. Oysa ben makyaj atölyemde bunu kullanacaktım hanımlara gösterecektim cicimi…

Nasılsa akşam uçağıyla döneceğim indiğimde değiştiririm dedim. Gittiğimde eczanedeki tüm “green eyes” ürünlerini tek tek açtık. Hepsinin orta katındaki mor kurumuştu!

🙁 Fabrikasyon hatası .Olabilir elbet ama biri söylese de ürün toplatılsa bari.

phician 3

Elbette hepsini geri vermek yerinde “en az kurumuş” olanını aldım ve eve geldim. Buna kozmetik sapıklığı deniliyor  🙂

phsician 4

Physicians Formula Green Eyes eye linerlerimi her gün kullanıp bir an önce bitirme derdindeyim.Kurumadan…  🙁  (25 Eylül 2012)

                                            Shiseido Translucent Loose Powder
                                                               (TOZ PUDRA)

IMG-20120927-00388

 Malum fondöten üzerine taş pudra sürülmez. Toz pudra ile makyaj sabitlenir ama gün içinde “taş pudra” ile parlayan yerlere rötuş yaparsınız.

Toz pudram bitti. Kryolan’dan gidip alacak vaktim de yok. Mecburiyetten atladım Ümraniye Meydan’a, YKM mağazasına gittim.
Shieido toz pudrama Kryolan’ın tam 2 katı ücret ödemek hiç hoşuma gitmedi  🙁

Tamam incecik, gerçekten çok ince ve kadife gibi, kalınlık yapmadan cildi matlaştırıyor ama ya fiyatı ve gramajı?

Bu toz pudra 18 Gram! Fiyatı da 110 TL  (İndirim sitelerinden birinde 79 TL’ye olan fiyatını görünce kendime daha da kızdım )

Kryolan toz pudram 60 Gr. Fiyatı da 49 TL idi en son aldığımda  Artık stoklu davranacağım ve Kryolan toz şeffaf pudram bitmeden, bir tane alıp çekmeceme koyacağım.

                                                  Logona Organik sertifikalı Ruj

                           logon

                           Peach No:04

BDIH ve LaTrue sertifikalı ruj… Bu benim için çok güvenli içerik demek. Zehirlenmeden, kurşun yutmadan, doğa ananın bize verdiğini  vücudumuza zarar verecek kimyasallarla karıştırmadan makyaj yapabilmek için fiyatı da yapısı da gayet makul bir makyaj ürünü. (54 TL) Antiaging etkili, dudak bakımı da yapıyor (2013)

                                          Logona Organik Çift taraflı Kalem Ruj
                                                   (Gül ağacından yapılmış)
                                                            No:05 Ruby Red                             logonajujkalem

Tahta kalemlerin çoğu sentetik materyalle, tahta görüntüsü verilerek yapılır.
Bu kalem gül ağacından yapılmış Organik sertifikalı.

Yani içindeki boyar maddeler de doğadan elde edilen, yaşlanmayı geciktirici organik katkılarla imal edilmiş bir makyaj malzemesi.

Alerjik hanımlar için can kurtarıcı bir kozmetik. Yapısı? Yumuşacık! Çok sık açmanız gerekiyor neredeyse her sürüşte bir “uç” kadar dudağa ürün gidiyor. Olsun! Çabuk bitmesi değil, sağlıklı ürün olması önemli değil mi?  Bir ucu mat, hafif daha parlakça diğer ucu, iki farklı renk bir kalemde… ( 25 Kasım 2013)

                      Sancaktepe-20121125-00626

                                         AUBREY ORGANİCS MAKYAJ ÜRÜNLERİ

mineral allik aubrey

Doğayı ve hayvanları rahatsız etmeyen firmalardan biri!
18 Aralık 2012’de kendime makyaj videoları çekimlerinde kullanmak için bir Aubrey seti edindim…

Aubrey’in çok çekici bir yanı var: Doğal ürünler birliği onaylı mineral makyaj malzemesi bana kimseye alerji yapmadan makyaj uygulama imkanı veriyor. Deriyi hırpalamadan, zehir içermeyen ürünlere hepimizin o kadar ihtiyacı var ki!

Evet, gamı çok geniş değil. Mineral fondöten, allık ve rujlardan ibaret. Aubrey Organics’in 4 ayrı renkte Mineral allığı var. Gramajları 3 gr.

Yumuşacık ince, ipek gibi mineral toz allıklar. Pigmentleri oldukça kuvvetli. Fırçanıza çok az bir miktar alıp renklendirmek istediğiniz elmacık kemiklerine dokundurmanız yeterli.

İçeriğinde neler var:  İpek toz, Carnauba balmumu, organik tapyoka nişasta, lauroyllisin, mika, demir oksitler. Ayrıca Beta vulgaris (pancar) tozu, karmin

The Balm Girls
Lipstick Mia Moore
Mat, derin kırmızı ,yumuşacık bir ruj

the balm girls

Niyetim provalardan yorgun argın çıkmışken sadece -acil- bir takma kirpik satın alıp eve dönmekti.
Ayaklarım beni Gratis’in içine götürdüğünde her zaman olan oldu.
Ona bakayım, şunu deneyeyim, a bu da varmış derken sepeti doldurup kasaya geçtim.

Rengine kanıp, satın aldığım rujları birkaç kere kullandığımda genelde pişman olmuşumdur. Bunların içerisine ünlü X markaları da dahil…
Lakin bu rujun sadece ambalajı değil,kadife gibi yapısı da çok hoş. İyi nemlendiriyor.Dudaktan kolay kolay çizgilere taşmıyor, akmıyor, kurutmuyor.
On puan! Renk de güzel.

Birçok kırmızı rujum var ama bu ruj da “Golden Rose’un Ultra Rich Color lipstick no: 48” i kadar gözüme giren rujlardan oldu.

Kutusunu çok sevdiğimden atamadım (ne edeceksem artık) Bulurum içine koyacak bir şeyler
Kırmızı rujlarda en iyi üçü say deseler:

1-   Mac Russian Red
2- Golden Rose no:48
3-The Balm Girls Mia Moore

Tek sorun, kutusu siyah olduğundan beyaz yazıyla yazılmış karınca duası gibi duran içeriği bir türlü çözemedim.

3x

2x

4x

Physicians Formula Super CC Pudra Spf30 Pudra
(12 Temmuz 2014)

phy form 1

Cilt tonundaki düzensizlikleri çok iyi örttüğüne inandığım, keşfettiğim en iyi pudralardan biri “Eyesential Mineral Powder” idi.

Lakin firmada kalmadı. Uzun süre bekledim benzer ürün baktım ama çoğu hayal kırıklığı yarattı. Eczanede tesadüfen kasa yanında gördüm. 30 SPF güneş koruması olması, içinde renkli ışığı yansıtan pembe yeşil ve sarı pigmentler olması süperdi. Aradığım eski pudrama yakın duruyordu. Deneme imkanım olmadı. Açık ve koyu iki renk seçeneğinden göz kararı “light” olanı seçtim ve 65 TL verdim.
Gönüllü!

Daha önce Physicians Formula’dan eyeliner seti almıştım ve 3 katlı 3 renk eyeliner’in vidalanma sorunu vardı. Bunu iyice evirip çevirdim sorun çıkmasın diye…

Eve geldiğimde ilk işim, önce bileğimde deneyip size nasıl cildi pürüzsüz yaptığını göstermek için bir fotoğraf çekmek oldu.

phy form 2

Ertesi gün de Orhan Kural Bey’in çekimine giderken makyajımı bu pudra ile yaptım. Sonuç gayet iyiydi. İşte çekimden bir kare.

orhan kural

Ve ürün içerik bilgisi:

phy form 3

Missha Misa Geum Sul Vitalizing BB Cake SPF40/PA++
 (15 Nisan 2015)

Geum sul renkler

Missha ve Koreliler bu işi çözmüş! Pat kremleri, pudralı fondötenleri ve BB kremleri gerçekten olağanüstü.

Lakin madem dünya kadınlarına satış yapıyor, şu renk skalasını bir geliştirse diyorum.  Duyarlar mı bilmem ama Uzakdoğu kadınları kadar açık tenli olmayanlara en koyu tonu olan No: 23’ün dışında seçenek yok.

No: 13 nerdeyse pamuk prensese uyan çok açık bir renk, No: 21 açık tenlilere uygun ama yazın kullanmak mümkün değil.
Hani azıcık esmer olsanız pat kremlerde renk bulamayacaksınız. Neyse bu kadar sitem yeter.

Missha Misa Geum Sul Vitalizing BB Cake

Daha önce kış aylarında, MISSHA M Swirl B.B Sun Balm No: 23 kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım.
BB pat kremini bu sebeple tereddütsüz aldım. Hem de denemeden!
İnanılmaz ince ve bir o  kadar da örtücü. Pamuk gibi yüzey bırakıyor. PA++ özeliği sayesinde özellikle “cildin koyulaşmasına karşı” deriyi koruyan faktörleri de var.

Missha geum sul BB açık

Missha Geum sul elde

Ayrıca güneş koruyucu kullanmaya gerek yok 40 SPF içeriyor ve 4 saat sonra rötuş yaptığınızda en ufak bir leke, topaklanma sorunu olmuyor.  Detay bakmak için siteleri  burası 

missha geum sul uygulama

Çalışan kadınların  güneş kremini “gün içinde yenileme sorunu” bu ürünler şipşak çözülür.
Nöropeptidler, seramid, reishi mantarı özü, mayalanmış kırmızı ginseng özü ve polimerler var.

Haliyle kaygan yumuşak ve uzun süre cilde tutunan bir yapısı oluşuyor. Bayıldım!
Tek şikayetim 20 gr’lık bir ürün bana en fazla 2 ay gider. Gramajı az. Fiyatı 113 TL.    Bunu muhallebi kasesi büyüklüğünde üretmelerini istiyoruuum!

İçerik-ingredients:

Titanium Dioxide (CI 77891),Cyclopentasiloxane, Water, Cyclohexasiloxane, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dicaprylyl Carbonate, Ceresin, Dimethicone, Glycerine,PEG-10, Dimethicone, Lauryl PEG -9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, Butylene Glycol Niacinamide, Pentylene Glycol, polyethylene, Polymethyl Methacrylate, Sorbitan Olivate, HDI, Ferric Oxide (CI 77492), Nepherite, Lactobacillus /Ginseng Extract, Ganderma Lucidum Extract, Velvet Extract, Liquorice Extract, Cinnamomum camphora Leaf Extract, Turmeric Extract, Plum Extract, Angelica Dahurica Root Extract, Red Ginseng Extract, Peony Extract, Atractylodes Lancea Extract, Cnidium Officinale Root Extract, Kudzu Root Extract, Astragalus extract, Siler root extract, Black cohosh extract, Colloidal gold/Green Tea Extract, Ginger Extract,Poria cocos Extract, Flour Extract, Phellinus linteus Extract, Honey Extract, Sesame Seed Oil, Korean Mountain Ginseng roots Extract, PEG-32, Magnesium Sulfate, Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Stearic Acid, Disteardimonium Hectorite, Sorbitan Isostearate, Alumina, Silica Dimethyl silylate, Tridimethylsilicate, Ethylhexylglycerin, adenosine, Silica, Hydrogenated Lecithin, Ceramide 3, PEG-10 Rapeseed Sterol, Dipropylene Glycol, Ethylene glycol, Glyceryl Stearate Glycereth-20, Inulin Lauryl Carbamate, Polypropylsilsesquioxane, Octapeptide-4, Ethanol, Phenoxyethanol, Perfume, CI 77491, CI 77499, CI 77480

         Physicians Formula Youthful Wear Spotless Serum Foundations
                     (30 Kasım 2015)

aa bbb ccc

Orijinal uygulama fırçası , akışkan yapısı ve süper örtücü ama “doğal” kıvamıyla bayıldığım fondötenlerden biri oldu.

Vaadi leke kapatmak, benimkileri pek kapatmasa da lekenin açılması için çalışan serum içeriğiyle iş görmesini umuyorum. Pipeti şişeye geri sokarken bazen yanlardan akabiliyor. Bitsin, (Zaten bir fondöten bana 3 ay kadar dayanıyor) bir daha alacağımı sanmıyorum bu formunu.

LR Lash Booster ve LR Fantastic Mascara (2017 Eylül)
lr maskara 2lr Temsilcisi arkadaşım Dilek Gürsoy’un instagramdaki maskara arayışımı görünce bana ısrarla önerdiği bu ikiliyi aldığım için çook memnunum. Çünkü hem kirpikleri dolgun yapsın, hem içeriği iyi olsun,hem kolay çıksın hem akmasın istiyorum.
Çok şey mi istiyorum bilemedim ama maskara arayışım yves rocher’in “Kirpik Uzatıcı Hacim Veren Maskara”sı vertige longueur’ü kullandığımda bitti sanmıştım. Tüysüz uygulama çubuğu oldukça hoşuma gitmişti.
Ama lr kirpik dolgunlaştırıcı beyaz primer, ardından siyah maskarayı uyguladıktan sonra takma kirpik kadar dolgun oldu kirpiklerim. İyi ki almışım dediğim ender ürünlerden biri. Ürünler hakkında bilgi almak için kendisine mail atabilirsiniz. dilocum@yahoo.com
mesleğini çok seven ender insanlardan biri 

lr maskara1

maskaralar lr

Bee Beauty Skin Perfection 8 in 1 CC Krem (10 Temmuz 2019)

İçerisindeki kapsüller sürerken açılıp ten rengine dönüşüyor. Türk malı olması ayrı gurur. Ben CC krem olarak çok sevdim.Hem günlük ten makyajını sağlıyor hem lekelere karşı etkili hem de güneşten koruyor. 

Bee Beauty CC krem içeriği

Caviar BB Cream SPF30 (30 Mart 2020)

Hem ton düzenlemeye yardımcı hem hafif örtücü hem besleyici bir BB krem ararken, Aralık 2019’da Anti Aging ürünlerini denedeiğim ve çok beğendiğim Royal Caviar firmasının BB kremini denemeye karar verdim. Sayfaları burası. Alpha Arbutin, Havyar ve E vitamini içeriyor. Yapısı yumuşak. İçeriği fena değil. Ben rengini (tek ton) koyu bulsam da yüzde zamanla oturup cilt tonuna uyumlanıyor. Yine de keşke bir açık tonu daha olsaydı dedim kendi kendime. Bir de likit parafin içeriği olmasaydı çok daha rahat temizlenecek, gözenek riski de olmayacaktı.

About Aysenur

Check Also

Hangi Cilde Hani Kil maskesi Seçilmeli? Saçlı deri için Hangi kil uygun?

Kil maskesi seçerken nasıl seçeceği konusunda kararsız ve biraz daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler …

5 comments

 1. İlknur BAHADIR YILDIRIM

  Ayşenur hanım, kozmetik ürünlerdeki titanium dioxide içeriği hakkında ne düşünüyorsunuz ? Vücuda girdikten sonra atılamadığını ve organlarda birikme yaparak kansere sebep olduğunu okudum. Organik ve mineral olarak bilinen birçok markaya baktım, ürünlerinde bu içerik bulunmakta. Far olarak, Lancome Hypnose 5 li olanlarda olmadığı için, o seriden kendime uygun olan bir palet aldım. Ruj arayışım devam ediyor, ama, ümidim tükenmek üzere.

  • İlknur hanım Merhaba,

   TiO2’i “nanopartiküller” halinde kullanırsa deri emiyor. Titanyumdioxide güvenli bir malzeme olarak kabul edilir ve onlarca yıldır birçok uygulamada kullanılmıştır. Bununla birlikte, nanoteknolojilerin geliştirilmesi ile, çok sayıda yeni /farklı TiO2 var. Bu anopartiküller Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı ve Ulusal İş Güvenliği ve Sağlığı Enstitüsü tarafından mesleki karsinojen olarak “insanlar için olası kanserojen” olarak sınıflandırılmıştır. Organik / Mineral güneş koruyucularının içinde güvenli olarak TiO2 ve Çinko vardır. Nano değildir. Zinc oxide ve titanium dioxide fiziksel güneş engelleyicilerdir.Yani madde yüzeyde kalır, emilmez, bir ayna gibi ışığı geri yansıtır.
   Nano olmadıktan sonra çekinmeyin.

 2. Ayşenur Hanım, çok çok faydalı umarım herkes okur ve faydalanır. Teşekkür ederim.
  Sevgiler

 3. çok faydalı bir yazı olmuş ayşenur hanım teşekkürler

 4. Merhabalar Ayşenur hanım benim allerjik bi bünyem var göz kapağımın üzerinde sürekli egzama oluyor ürederm kullandım bide steroidli krem kullandım ancak geçmiyor doktor da makyaj malzemeleri yüzünden olduğunu söyledi ne kullanmamı önerirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette indirim kodu yerine "AYSENUR" yazarak tüm ürünlerde %15 indirim kazanın!