Kırık Dökük Saçlara Acil Toparlama Kür Önerisi

Kırık dökük cansız saça ne yapabilirsiniz?

Tek çare kestirmektir! Ama ısrarla saçı yakıp, boyamaya devam ederek bir yandan da sağlıklı durmasını isteriz. Olmaz! 

Kendinizi bildi bileli saçlarınız ve saç deriniz kuruysa “genetik mirasınız” olarak bunu taşıyorsunuzdur. Yani doğuştan saçlı deride yağ eksikliği var.

Anne karnında derinin uzantısı olarak saçlar ve tırnaklar aynı anda oluşur. Cansız, mat, kuru, ince kepekli saç derisi üzerinde büyümeye çalışan saç telleri de haliyle cılız olur.

Eğer doğuştan değil, sonradan kuru saçlara sahip olduysanız kullandığınız kimyasal boyalar, yanlış temizleme ürünleri, güneş, fön, röfle perma gibi sert kazıyıcı işlemler sebebiyle saç deriniz ve saçlarınız kurumuştur.

Her iki durumda da saç derisinin doğal yağ salgısı cılızdır, nem/yağ dengesi bozulmuştur ve saç derisi üzerindeki kuruyan deri parçacıklarını temizlemek, saç derisinin nefes almasını sağlamak ve beslemek zorundasınız.

Çünkü cılız ve kuru saçlar “kuru saç derisinde” olur. Haliyle de çabuk kırılır, mat ve solgun durur, hacimsizdir.

Saç derisi neden kurur?

Özel durumlar

İlk önce yaş aldıkça doğal olarak derinin kuruduğunu ve saçların da incelmesinin doğal olduğunu anımsayalım. İkinci önemli konu, tiroid gibi rahatsızlıkların tüm deride kuruma yaptığını hatırlatalım.

Ama kuruma ve kabuklanma bir aradaysa bir rahatsızlık söz konusudur. Balık pulları gibi kabuklanma varsa sedef; kırımızı bir saç derisi üzerinde irice kepeklenme varsa seboreik dermatit olma ihtimaliniz yüksektir.

İlaçlı tedavi gerektirir. Kozmetiklerlin içinde dönmek yerine bir dermatologa görünün.

Ağır uzun diyetler, narkoz alımı ve ameliyat, belli ilaçların sürekli kullanımı da vücutta, dolayısıyla saç derisinde geçici kuruluklar yapabilir.

o   Çok sıcak suyla yıkanmak, ince saç telini hırpalar, kırılması kolaylaşır.

o   Islak saçı yüksek ısıda fönle kurutmak saçın nemini yok eder. Kurutur. Kopar.

o   Saçları her gün yıkamak doğal koruyucu yağını yok eder.

o   Çok açık ton saç boyalarını uzun süre kullanmak yağ salgısını bozar.

o   Yanlış ve agresif saç fırçası kullanmak saç tellerini inceltir, kırar.

o   İçeriği “kazıyıcı kimyasallar” içeren gelişigüzel üretilmiş şampuanlar kullanmak saçlı deriyi kazır, saçı zayıflatır.

o   Saatlerce saçta kalan deniz suyu, klorlu havuz suyu saçı kurutur. Hemen tatlı suyla yıkanmalıdır.

o   Güneş ışınları, ultraviyole saç tellerini ısıtır, nemini kurutur inceltir. Şapkayla koruyun. Saç bakım yağlarıyla korumaya alın.

o   Sert şekillendirici ürünler saç telinin nemini kurutur. Kırılması kolaylaşır.

o   Çok ısınmış ve çok soğutulmuş ortamlarda sürekli bulunmak deriyi kurutur. Sakının. (klima/soba)

Back view of a woman with long straight hair

Ne yapmalı?

o   Yumuşak içerikli, kimyasalı saç derisini rahatsız etmeyen ve kuru saçlar için üretilmiş, nem kaybını önleyen, besleyici şampuanlar seçilmeli.

o   Kuru saçları 2-3 günde bir yıkamalı. Her gün duş alıyorsanız vücudunuzu yıkayın ama saçınızı şampuanlamadan çıkabilirsiniz.

o   Haftada 2-3 kez şampuan sonrası saç kremi yerine saç maskesi uygulayarak saç derisi ve kuru saç telleri güçlendirilmeli.

o   Saç telleriniz ince ve kuru ise tırnaklarınızın da kuru ve kırılgan olması normaldir. Her ikisi de aynı minerallerle beslenir ve bir eksiklik olduğunda her ikisi de etkilenir. Mineral gıda takviyesi almak her ikisine de iyi gelecektir.

o   Saç derisindeki kuru tabakayı arındırmak için şampuanlamadan önce besleyici yağlardan faydalanın. 2-3 saat bekleyip, sonrasında şampuanlamak kuruluğu alacaktır.

o   Şampuan sonrası saçı ılık fönle kurutup, yağsız losyon ve toniklerle friksiyon yapmak saç derisini canlandırır nefes aldırır. Yağ/nem dengesine yardım eder.

o   Kuru saç uçlarına yapılandırıcı serum uygulamak daha parlak, sağlıklı ve taranması kolay saç telleri yapacaktır.

o   Kuru saçları açarken kırmamak için dolaşık açıcı spreylerden yararlanın. Nemi alınmış saça spreyleyip, iri dişli tarakla önce en alttaki saçları sonra ortadaki saçları en son en yukarıdaki saçları uçtan açarak, yavaş yavaş yukarıdan aşağıya açarak devam edin.
Haftada 2 kez besleyici ve saç uzatıcı (Hc Hair Care Complex) yaşlar uygularsanız 3 ay sonra muhteşem saçlara kavuşursunuz.

 Fön saçı yıpratır! Kendimizi kandırmayalım!
 Kötü (kazıyıcı ucuz ) şampuanlar saçı matlaştırır ve inceltir  Ucuza kaçmayalım!
Röfle saçı açarken inceltir ve koparır! “Benim saçım dayanıyor ama” demeyin!

                     PEKİ ÇOK MU GEÇ?   Hayır değil!kırık saç

Saç dökülmesi ve sebepleri ile ilgili yazımı okuduysanız bu yazıda aklınıza gelecek her türlü soru cevaplanmış demektir 🙂
Gelelim yıpranmış, kopan, kurumuş ve incelmiş saçlara elastikiyetini yine kazandırmak için yapılacak maskelere.
Saç maskeleri 1-2 kullanımla, hemen, sihirli değnek değmiş gibi hoop tüm saçınızı 20’li yaşlara çevirmeyecektir. Bunu asla unutmayın! Sürekli bakım, düzenli kullanımla onarabilirsiniz.

Saçın maskeden sonra yumuşacık olması sizi rahatlatmasın. Bir sonraki yıkamada kırık dökük uçları yine göreceksiniz.
Saç pulcuklarının hırpalanmış yapısını onarmak için haftada 1-2 maske uygulamaya devam etmelisiniz.
Sonuçlar 1 aydan sonra yavaş yavaş görülecektir.
Bu arada, gidip 1-2 ayda bir röfle yaptırıyorsanız olduğunuz yerde kürek çekeceğinizi, kozmetiklere “işe yaramıyor” damgası vuracağınızı da söyleyeyim.

Bir yandan kurutup, bir yandan onararak saçı düzeltemeyiz.
Saç maskesi olarak Philip Kingsley’in elasticizer saç onarıcı maskesini 2013 te, yaklaşık 1 yıl haftada 1 kez uyguluyordum. (Piyasada bulamaz oldum 2016)
Bu bir saç kremi değil! Uyguladıktan sonra 10-20 dakika bekleyip şampuanlıyor ve saç kreminizi uyguluyorsunuz.

saç bakım

İnce, kaygan, akışkan ve çok az miktarda (2 çorba kaşığı kadar) orta boyda bir saça yetiyor.

phking1

Önce saçları ıslatıyoruz. Ardından perçem perçem alıp maskeyi sürüyoruz.

IMG-20121028-00555

Bir saç bonesi geçirip bekliyoruz. Durulayıp şampuanlıyoruz.

Saç derisini ve saçın telini de besleyen elastikiyet veren saç maskaesi

Saç derisine ve tellerine bir çorba kaşığı kadar miktarı masajla yedirin. Kafanıza bir naylon sarıp birkaç saat (Pazar günü evde kimseler görmez) bekleyin ve tek şampuanla yıkayıp kurutun.

İki kez şampuanlamak saçtaki yararlı maddeleri de silip atacaktır.

Haftada 2 kez kullanmanız şart. Saç büyüme süresi “3 ay” olduğu için sürekli kullanacağınız saç besleyici yağlar size sonucunu 3 ay sonrasında verecektir. Bunu unutmayınız!
Hc Care HC Ovex  Saç kurtarma Maskesi
Haftada 2 kez banyo çıkışı HC maske uygulayın. Hasarlı saçlara maske ile bakım yaptıktan sonra kurutmaya geçmeden, ıslaklığını bir havluyla alın ve saç uçlarına saç serumu uygulayıp, sonra kurutma işlemine geçin.
Sonuç: Tiftiklenmiş mat ve solgun yapısı düzelmiş, nemli, canlı ve hafif saçlar.

          Ausganica Damage Relief Şampuan ve Silky Milk Saç Kremi

Avustralya’dan organik sertifikalı, hasarlı saçları bitkilerle onarması için üretilmiş özel şampuan ve saç kremi.
İtiraf ediyorum saç kreminin adı beni çok etkiledi. “İpeksi süt” adı çok hoş bir his yaratıyor insanda…

İçeriğindeki Fragonia, sandal ağacı, calendula ve gotu kola, biberiye yağı, turunçgil yağı, lavanta yağı, petitgrain yağı, çemen ve maydonoz ile onarıma yardım ediyor.
Tüm organik şampuanlarda olduğu gibi SLS içermediği için boool köpük beklentiniz olmasın. Köpürmek = temizlenme olarak algımız geliştiği için maalesef organik şampuanları kullanırken ilk zamanlarda azıcık cebelleşiyoruz.
Ama durulayıp o keçeye dönmüş saça (!) saç kremi uygulayıp, sonucu gördüğünüzde yavaş yavaş birbirinizi seviyorsunuz.

Organik şampuanlara alışın. Zaten her yerden bin türlü kimyasal alıyor bedeniniz.
Bu sağlıklı temizleme yöntemini hayatınıza kattıktan sonra bağışıklık sisteminizi zorlayan o “kimyasalların” yaptığı köpüğü özlemeyeceksiniz.
“Soap Nut” denilen köpük yapıcıların bitkisel adı “Sapindus”; birbirine sürtülürken suyla temas ettiğinde doğal temizleme köpüğü çıkaran minik cevizler…

Asya’daki tüm toplumlarda yüzyıllardır sabun/temizleyici olarak kullanılıyor.
Kimyasallarla (!) sabun yapmayı öğrendikten sonra medeni toplumlarda unutulmuş, onca alerjik insan yaratıldıktan sonra yine doğaya dönülmek için masum “sabun cevizlerine” dönülmüş.

Bebekler, alerjik kişiler, hassas ciltler için en iyi temizleme alternatifi bu minik cevizler…
Eğlenmek ve evde siz üretmek isterseniz Bu videoya tıklayarak,  sabun cevizleriyle nasıl bulaşık yıkama sıvısı, tıraş köpüğü, çamaşır yıkama sıvısı, şampuan ve temizlikte kullanabileceğiniz bir sürü alternatif yaratabileceğinizi görebilirsiniz.

Türkiye’de satın almak isterseniz birkaç yer var: 1 , 2 , 3

Damage Relief Şampuan içeriği:

SAPINDUS MUKOROSSI (SOAPNUT) PEEL EXTRACT**, AQUA (WATER)*, SODIUM COCOYL SARCOSINATE* (DERIVED FROM COCONUT), SODIUM LAURYL SULFOACETATE*,
COCAMIDOPROPYL BETAINE* (DERIVED FROM COCONUT), GLYCERIN**, SODIUM CHLORIDE (SEA SALT)*, SODIUM SULFATE, CETRIMONIUM CHLORIDE (DERIVED FROM
COCONUT), PRESERVED WITH SODIUM BENZOATE, SODIUM COCOATE* (DERIVED FROM COCONUT), ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF OIL**, CITRUS SINENSIS
(ORANGE SWEET) PEEL OIL**, D-PANTHENOL (PRO-VITAMIN B5), LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL**, PRESERVED WITH POTASSIUM SORBATE, CITRIC
ACID, CITRUS AURANTIUM (PETITGRAIN) PEEL OIL**, AGONIS FRAGRANS (FRAGONIA) BRANCH/LEAF OIL*, HYDROLYZED RICE PROTEIN*, YUCCA SCHIDIGERA EXTRACT*,
CENTELLA ASIATICA (GOTU KOLA) LEAF EXTRACT**, TRIGONELLA FOENUM-GRAECUM (FENUGREEK) SEED EXTRACT**, LAWSONIA INERMIS (HENNA) LEAF EXTRACT**,
PETROSELINUM CRISPUM (PARSLEY) LEAF EXTRACT**, SYMPHYTUM OFFICINALE (COMFREY) ROOT EXTRACT**, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT**,
SANTALUM ALBUM (SANDALWOOD) OIL*, VANILLA PLANIFOLIA (VANILLA) FRUIT OIL**.

Silky Milk’in kokusuna bayıldım! Saçta yumuş yumuş ama ağırlık yapmayan bir his bırakıyor. Pirinç proteinleri, panthenol, jojoba, limon ve lavanta yağı ile saç telini inceee bir balmumuyla kaplıyor gibi…
Saçımda 5 dakikadan fazla beklettim. Bu sırada vücut peelinginizi yapabilirsiniz.

Silky Milk içeriği:

Soapnut (Sapindus Mukorossi) Extract**, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice**, Cetearyl Alcohol*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil**, Glyceryl Stearate*, Glycerin**, Behentrimonium Methosulfate* (Derived from Rapseed), Aqua (Water)*, Cetrimonium Chloride (Derived from Coconut), D-Panthenol (Pro-Vitamin B5), Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil**, Preserved with Sodium Benzoate, Sodium Stearoyl Glutamate* (Derived from Coconut), Citric Acid, Citrus Limonium (Lemon) Oil**, Hrdrolyzed Rice Protein*, D-Alpha Tocopheryl Acetate (Vitamin E)*, Preserved with Potassium Sorbate, Pelargonium Graveolens (Geranium) Oil**, Foeniculum Vulgare Dulce (Fennel Sweet) Oil**, Lappa Major (Burdock Root) Root Extract**, Acetic Acid (Apple Cider Vinegar)**, Salix Alba (White Willow) Extract**, Azadirachta Indica (Neem) Leaf Extract**, Salvia Sclarea (Clary Sage) Oil**, Zingiber Officinale (Ginger) Oil**, Kaempferia Galanga Oil*, Angelica Archangelica Oil*.

Röfleli saçların bakımı

Röfle saçın en doğal şekilde gölge renklerine ayrılmasıdır. Eğer röfleye gönül vermişseniz her yıkamadan sonra bakımını evde devam ettirmezseniz çok kısa zamanda kuru, kırıklarla dolu, cansız saçlarınız için üzülürsünüz.

Röfleli saçların ihtiyaçları:

 • Saç kimyasal açıcı ile sık yıprandığından teller kırılmaya açıktır
 • Güneşten çabuk zarar görür
 • Rengi yıkadıkça grileşebilir, matlaşır
 • Her yıkamadan sonra bakım

Saç pulcukları kimyasal işlemlerden açılır ve kopmaya müsait kırılma noktaları oluşur. Haftada iki kez maske uygulamasıyla zayıf zincir halkalarının kuvvetlenmesine yarım edin. Yoğun bakımdan tellerin faydalanabilmesi için mutlaka havluyla saçın suyu alındıktan sonra maske uygulanmalıdır.

Keratin içerikli maskeler zayıf yerlerin çimentosunu onarmaya yardım eder. Koyu kıvamlı yoğun bakım maskelerini bekletirken zamanı kısa tutmayın. Maskeyi saçlı deriye değil saç tellerine uygulayınız. Dolaşık saçların maske bitiminde taranması kırılmadan açılmasına yerdim eder ve ayrıca dolaşık sprey kullanmadan durulayıp çıkabilirsiniz.

Yanlış fırça/tarak seçimi kırılmaya müsait noktalardan saçı kopartır. İri dişi dolaşık açıcı fırça ve taraklar seçiniz ve dolaşık saçı zorlamadan, saç açıcı sprey uygulayıp tarayınız.

Saça fön, düzleştirici gibi ısı uygulaması yapılmadan önce mutlaka ısıdan koruyucu serum veya sprey uygulayın. Isı, saç telinin zayıf noktalarından kopmasını sağlar. Serumunuzu parlatıcı özellikli seçerseniz mat röfleler canlanacaktır.

Şampuanınızı doğru seçmelisiniz. Saç deriniz kuru ise kuru saçlar, yağlı ise yağlı saçlar için şampuan seçiniz. Saç kremi, maske ve saç serumlarınızı beslenmeye ihtiyacı olan susuz saçlar için üretilmiş olanlardan seçin.

Güneş altında saç tellerinin ısısı 80 dereceye kadar çıkar, nemini kaybeder, kırılır. Güneşe çıkmadan saç tellerini saç yağlarıyla yağlayın. Sprey yahut damlalıklı saç yağları hem havuz klorundan hem nem kaybından saç tellerini korumaya yardımcıdır.

Soru Cevap

Meryem Çelik                         2016-02-06 15:06:14

Ben de farklı bir yöntemle onardım, önce saçımı sıcak suyla ve şampuanla iyice yıkayıp kurutuyorum. Kuru saçıma Katkısız Keratin Yüklüyorum. Kurumasını bekliyorum, Kurumazsa fönle 1 saat sonra kurutuyorum. Tekrar duruluyorum. Üzerine de bitkisel yağ karışımlı bakımı yapıyorum. Saçlarım resmen yeniden yapılandı, kırıklar gitti, Parlaklık arttı,İnanılmaz güzel olduğu gibi etkisi hala devam ediyor. Katkısız Keratini herkese tavsiye ederim. Çok çok memnunum. Argan da kullanmayı unutmayın..

SebahatNur Ekmekçi             2016-01-04 17:09:07

Yazınızı sonuna kadar inceledim. verdiğiniz bilgilere çok teşekkurler. Benim denemediği bir şey kalmadı. Ama sonunda çözüme kavuştum. İnternette keratin araştırırken Katkısız keratin diye birşey çıktı karşıma onu inceledim ve gven duydum. aldım. İnanın mucizevari saçlarım yıpranmadan kurtuldu ve toparladı. Ben şu an bundan daha iyi bir ürün saçımda görmedim. Herkese de tavsiyem bir kere deneyin boşuna buyuk markalara paranızı harcamayın.

sibel topcu                      2013-08-20 13:08:41

ayşenur hanımcım bu phiph kingsley saç maskesi diplere uygulanmıyor değil mi sadece saç boylarına.

aslı aktaş                       2013-07-16 22:02:25

Ayşenur Hanım Merhaba,

Philip Kingsley ürünlerini Türkiye’de alabileceğimiz bir yer var mı acaba?

Teşekkürler

Ayşenur’dan Not:

İnternete adını yazınca dağıtımcı firması çıkıyor Aslı Hanımcığım…

http://www.neomed.com.tr/content/Philip_kingsley.aspx

“Bayiler” yerine tıkladığınızda size en yakın yeri bulursunuz.

Sevgiler

Total
1
Shares
19 Yorum
  1. Gülfem hanım,
   Saç tipinizi, saçla ilgili sorununuzu, yaşınızı bilmiyorum 🙂 Organik marka mı tercih edersiniz, söylememişsiniz.
   Ben Hc Care firmasının tüm saç ürünlerini (saç bakım yağı, şampuan ve saç kremleri ve maskelerini çok beğenir ve yıllardır kullanırım. Ancak firmanın sprey ve köpüğü yok.
   Bunlart için eğer “tercihiniz organik ise” ekoorganik.com adresinden ulaşabilirsiniz.
   Organik olması şart değil derseniz Nashi Style Root Boost Hacim Veren Şekillendiriciyi sversiniz. Yapışkanlık yapmayan iyi bir köpük.
   sevgiler

 1. merhabalar,eczaneden aldığım bitkisel zigavus sarımsaklı şampuan saçımın dökülmesini önlüyor.

  1. Şampuanların %90’ı sudur Ayşe hanım. Kafa derisinde sampuan en fazla 2 dakika durur. Durularız gider.Şampuanlar saç dökülmesini durdurmaz. Yavaşlatabilir.Ama durdurmaz.Yumuşak içerikli şampuanlar, zaten düşmek üzere saçlı deride zar zor tutunan saç telinin birkaç gün daha durmasını sağlayabilir o kadar. Saçlarımızın kafa derisindeki folikülden çıkıp,büyüyüp, uzama aşamalarını 3 etapta izleriz.
   Anajen (büyüme) aşaması. Yaklaşık %84’ü bu aşamadadır. Büyüme aşaması 2-6 yıl sürer.
   Katagen (dökülme) aşaması. Yaklaşık %2’si bu aşamadadır. Aşama 2-5 hafta sürer
   Telojen (dinlenme)aşaması. %14’ü bu evrededir.Yaklaşık 2-5 hafta sürer
   Şampuan bunlara sadece temizleme etkisi yapar.. 🙂
   Lütfen sitemin arama yerine Saçım Dökülüyor Ne Yapacağım yazın. Çıkan yazıyı okuyunuz.
   Saçın büyüme döngüsü olan 3 ay içerisinde “her gün” Capixyl Serum veya Zigavus Bitkisel Kür Ampül kullanırsanız yeni çıkacak olan saçların daha gür ve sağlıklı çıkmasını sağlarsınız.
   sevgilerle

 2. Ayşenur hanım merhaba

  Benim saçlarım önceden hiç yağlanmazdı şimdi ertesi gün yağlanıyor bitkisel şampuanlar dahada ağırlaştırıyor saçlarımı denemediğim şey kalmadı saçlarım inçe zayıf ve yağlı gözüküyor ne yapmam lazım düzleştirici kullanıyorum mecburen işe giderken hormonal bi sıkıntım yok çok şükür 27 yaşındayım

  1. Merhaba Şeker Kumral Hanım 🙂

   Yağlanma aniden olmaya başladıysa bunun birçok sebebi olabilir; mesela aşırı baharatlı, dengesiz beslenme ,stres durumu (sınav, işsizlik,boşanma,ani şoklar, kazalar vs gibi) saçınızı temizlemek için kullandığınız kazıyıcı içerikli şampuanlardan dolayı da yağlanma tetiklenebilir, çok sıcak suyla şampuan yapmak, tırnaklarla saç derisini kazıyarak şampuanlamak, saç kremi saç tellerine değil kafa derisine de sürmek ….
   Bunların hepsi dönemsel yağlanma artışına sebep olabilir…
   Web sitemin arama yerine “İnternette En Çok Sorulan Güzellik Sorularına Cevaplar” yazın; çıkan yazıda yağlı saçlara ait bölümü dikkatlice okuyun lütfen.
   Bitkisel şampuan demişsiniz 🙂 Organik, bitkisel ve doğal kelimeleri çok sık yanıltıcı olur. Bitkisel şampuanların da içerisinde sls denilen sodium laureth sulfate adlı kazıyıcı sentetik köpük vardır.
   Kullandığınız şampuanın içeriğine dikkat edin. Veya direkt “organik sertifikası olan” şampuan ve saç kremi kullanın.
   Kozmetik bölümünde organik sertifikası olmanın ne demek olduğunu detaylı anlattım. Arama yerinden makaleyi bulup okuyabilirsiniz.
   Saç tellerinin ince olması genetik yapımızla ilgilidir. İnce saçları gür ve kalın telli yapamayız.Yani genetiğimizi değiştiremeyiz. Tıpkı ince ve hassas ciltler gibi…
   Ama, doğru bakımla ince telli saçların da sağlıklı kalmasını ve görünmesini sağlayabiliriz.
   İnce saçlar her ısı uygulamasında biraz daha su kaybeder ve kurur. Gitgide cansız olma sebebi düzleştirici maşa gibi saç telini kurutan işlemlerdir.
   Isıya karşı koruyucu sprey kullanın öncesinde.Tellerin sağlıklı kalmasına yardım eder.
   İnce telli saçları gür gösteren bir model kesim yaptırın.
   Şampuanı gün aşırı uygulayın.
   Florame Organik Şampuan (Yağlı Saçlar İçin)
   Organic Circle Organik Saç Kremi (Aloe Veralı)
   Florame Organik Koruyucu Saç Bakım Spreyi (düzleştirici kullanmadan önce uygulayın)
   (http://www.ekoorganik.com'dan temizn edebilirsiniz)

   Yeni çıkacak saçların daha sağlıklı tutunması ve güçlü olması için haftada 2 kez saç derisi bakım yağını, banyodan 1 saat önce kullanın)
   HC Complex bitkisel bakım kompleksi

   Keratin yaptırırsanız saç telleriniz daha kalın durur. Bununla ilgili youtube kanalımda bir video yayınlamıştım. Göz atmanızı rica ederim
   https://www.youtube.com/watch?v=m1CZlvBv_LI&t=112s
   Abone olursanız yeni video yüklendikçe size bildirim gelir…
   sevgilerle

 3. Ayşenur hanım çok zarifsiniz yazdığınız makaleleri okuyacağım ve uygulayacağım çok teşekkür ediyorum alakanız için 🙂

 4. Ben uzun süre kırık saç ile mücadele ettim. Sürekli kestiriyordum. Uzun saç resmen hayal olmuştu ama evde keratin bakımı yapmayı keşfettim ve saçlarımı uzatmaya başladım. Katkısız keratin yüklemesi saçlarda gerçekten mucize yaratıyor. Herkese tavsiye ederim. Bu arada saçlarım hem gürleşti hem de hızla uzuyor.

  1. Çok doğru bir iş yapmışsınız Aslı hanım.
   Lakin sizin kadar becerikli değil herkes 🙂 Keratin yüklemesi saç tellerindeki kurumuş ve açılmış pulcukları tekrar bir streç film gibi kaplayarak hem teli sağlamlaştırır hem kalınlaştırır direncini artırır.
   İyi ki hatırlattınız teşekkür ederim.
   En azından bu yazının altına gelip yorum okuyanlara bir umut.
   youtube’daki uygulama videomun altındaki mesajınızı da gördüm 🙂 Teşekkür ederim.Sevgiyle kalın. .

  2. aslı hanım cidden haklısınız bende evde saçlarımı doğal yollu uzatmak istedim ve keratin dip bakım yağını kullandıktan sonra 2 aya kadar saçımda gözle görülür mucizler yarattı çok çok memnunum

 5. Ayşenur Hanım merhaba uygun fiyatlı saç fırçası önerebilir misiniz? Saçlarım sürekli dolaşıyor 🙁

  1. Zeynep hanım
   Saçların dolaşmaması için saç spreyleri var. Banyo çıkışı fısfıslayıp tarayın hepsi açılır. Detangler veya kolay tarama spreyi diye google’da aratın çıkar.
   https://www.watsons.com.tr/p/manen-tail-sac-bakim-spreyi-kirik-karsiti-koruyucu-ve-onarici-100-ml-46162 bu mesela 355 ml. size en az 6 ay gider…
   Saç fırçasını https://www.gratis.com/eklips-dugum-acici-sac-fircasi-1502/urun/10169963?sku=10169963 tarz seçebilirsiniz. Çok kolay ve kırmadan açar.
   Bir de lütfen saçlarınız uzunsa uyurken biraz tepede tokalayıp uyuyun ki gece boyunca döndükçe saç dolaşmasın.
   sevgiler

 6. saçlarımda stresden dolayı dökülmeler başladı bende başında hemen önlem almaya başladım. saçlarıma keratin dökülme önleyici ürünler denedim ve en çok bana faydalı olan ürün lıquıd keratin oldu. dökülme önleyici setleri saçlarımda dökülmeyi önledi ve dökülen yerlerde saç çıkmaya başladı tekrardan bu mucizevi ürünleri denemek isteyen gönül rahatlığıyla deneyebilir.

  1. Derya Hanım Merhaba,
   Geçmiş olsun.
   Saçlar evet stresten de dökülür. Diğer sebepleri de anlattığım video burada: https://www.youtube.com/watch?v=6inikEeIaUM&t=328s
   Keratin saç köklerinde değil saç boylarına etki eder. Sizde de öyle olmuştur.

   Likit keratin birçok firmada var ama çoğu İÇİNDE NE OLDUĞUNU bile yazmayan firmalar.
   O sebeple bu tip ürünleri kullanmadan önce içeriğe de bakmalı.
   Sevgiler

 7. İki sene önce açma işlemi yaptrsim yaptırmaz olaydım upuzun sağlıklı saçlarım gitti ama saç derim çok kuru yapı saçımda saçlarım.sanki benim diil üç serum yapıyorum haftada iki kere yumuşattı ama saç dibim sanki tıkalı saçımda çok dökülüyor ek öneriniz var mıdır sizi seviyorum 🤷🏻‍♀️💆🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🥺😢💖💝🙏🧿

  1. Serap hanım Merhaba,
   Saçı oluşturan keratin pulcukları bir kere hsara gördü mü ilk bir sonraki sert uyarıda (kimyasal veya sert tarama) en zayıf noktasından kopaak demektir.
   En doğru şey kestirmektir.
   İkinci çözüm, kırık ve kopmak üzere olan ketarin pulcuklarına keratin bakımı yaparak, çatlak zayıf yerlerini doldurmaktır.
   Bu da sizi bir süre idare eder ama sonuçta yapı bir kere kırılmıştır kopacaktır bir süre sonra
   Bu videoda anlattım: https://www.youtube.com/watch?v=QvPHC5zNvoU
   Haftada 2 maske yaparak daha da kurumasını önleyerek YİNE daha geç kopmasını önersiniz nem yükleyerek https://www.youtube.com/watch?v=OwBlUkB4Ptw&t=365s
   Ama unutmayın açma işlemini ince ve zayıf saçlarda iyi bir kuaför sert ve bir kerede değil, yavaş yavaş 2-3 kerede yapar. Bu daha az yıpratır.

   Dökülmeler, saçın köklerinin de zarar gördüğünü gösteriyor. Haftada 1 saç besleyici yağ uygulayınız.
   https://www.youtube.com/watch?v=uPAj3G1rf78&t=43s
   sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart