Ermiş – Halil Cibran

 Ermiş
Halil Cibran
Yayınevi: Anahtar Kitaplar
142 Sayfa
 

“Çünkü borcunuzu gereğinden fazla abartmak; annesi özgür yürekli, babası evren olan CÖMERTLİK olgusundan şüphe etmek demektir” diyen ve kalbime düşünce hançerini saplayan adamlardan biri :Halil Cibran’ı okudum… Özlemişim!

Sadece engin düşün şeklini sözcüklere dökülenlerden değil o. Resimleri de inanılmaz derinlikte cümleler hatta dev hikayeler içeriyor.
Onun döneminde yaşamak ve yakın dostu Mary Haskell olmak, bu büyük felsefe adamının ruh gelgitlerine, gözlemlerine tanık olmak isterdim.

3 Yüzyıl öncesinin kalın duvarlı kof insanlarına , insanlığa ve vicdana zar arkasından bakmayı anlatan bu sanatçının/şairin ünü dünyanın her yerine yayılmış ve birçok filozof onu sitayişle anıyor.

Kitap minicik. Fiyatı 8 TL. Ama her sayfayı döne döne bir daha okuyor, her okuduğunuzda daha da derin bir başka konuya atlıyorsunuz. Dili çok enteresan. O sorgulamıyor, siz okudukça kendiniz sorguluyorsunuz!

Kitaplığınızdan her zaman çıkarıp okuyup tekrar okuyacağınıza inandığım bir şair. Alın bu kitabı ufkunuz serinlesin…(Nisan 2014 )

Arka kapağa göz atınız. Size fikir verecek cümleleri alınmış.                                               

cibran 1

cibran 2 cibran arka kapak

halil cibran kapak

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart