Sensin Mağara Adamı

Yayınevi: Doğan Kitap (2008)

Bu kitabın milliyeti, dini yok! Yazar okuyanın sesli söylenmelerini de duyup yazı aralarında cevap veriyor ve okuru deli ediyor! 
Ayşenur Yazıcı’nın milyon yıl geri giderek dişi-erkek ilişkisindeki istekleri kurcalamasının sebebi; insanın da içgüdüsel istekleriyle yaradılışından bu yana aynı şekilde durduğunu göstermek içindir.

Yani beyin aynı beyin, içgüdüler aynı içgüdüler, haz aynı haz! 
Sadece sosyal deneyimleri, programa dönüştürülüp beyin bilgisayarına henüz yüklenmemiş. 
Sonuç: Âdem ve Havva’dan tek farkınız elinizdeki teknoloji! 
Amaç: sizden gayrı yeryüzünde ikamet eden 3 milyar hemcinsinizden bir farkınız olmadığını görecek, erkeklerden/dişilerden yakınmayı bırakacaksınız.
İnsanoğlunun ilk çağlarına ve kanına işlemiş genetik davranışlarına gideceğiz. Derin mevzu yani! Çokça güleceksiniz ama sizi temin ederim ki kitap bittiğinde, sizi üzen, kafanızda soru işaretleri bırakan “neden böyle” sorularınıza cevap bulacaksınız. 

Yazar, modernleşirken birbirini kaybeden, dünyanın her yerindeki dişi ve erkeği anlatıyor. Çünkü dişi gitgide “erkek” davranışları sergilemekte, erkek de gitgide “dişi” gibi davranmaktadır.

Birini “suçlamak” gerek.
Ama kimi? 

Tabii ki büyükbabanızın büyükbabasının büyükbabasını! Niye mi? Çünkü mağara devrinden hücre hafızanıza işlenmiş mirasınız var!

 

kitaplar toptan

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar
Devamını okuyun

Dil Kafirleri

 Türk Dil Bayramında, Türk Dil Kurumu’nun yayımladığı “sözümüz özümüzdür” videosunu buradan izleyebilirsiniz.  Yayınevi: Nemesis (2009) MESLEĞİNİ ÖNEMSEYENLER İÇİN…
Afalina Bozkurtlar Buart