Din ve Beyin – Prof.Dr.Gazi Özdemir

Din Ve Beyin
Prof.Dr.Gazi Özdemir
Sınır Ötesi Yayınları

İnancı derin  bir insan olduğumun farkındayım. Şükür. Ancak benim inancımın oluşmasındaki faktörler ve kutsal kitabımı okurken anladıklarım, ağladıklarım ve şükrettiklerimle; “bir başkasının okuyup anladığı neden farklı ya Rabbim” diye soruşturuyordum hep…

Bu kitabı rafta keşfetmem ne kadar geç oldu, üzgünüm.

Ocak 2012’de gerçekleşen genişletilmiş 9.cu baskı elimdeki. 637 sayfa.Öyle bir çırpıda bitmiyor kitap. Ağır ağır, bazen geriye birkaç sayfa gidip tekrar okuyarak; bazen arkadaki açıklama notlarına bakıp, google’dan araştırıp göz atarak okuyorsunuz.

Bir bilim adamının Allah’ın izlerini beynin ve evrenin her köşesinden bulup şemalarla anlatması, birbirimizden aynı havuzdan beslenmemize rağmen nasıl ayrı düştüğümüzü, aile eğitiminden tutun da ayetlerdeki işaretlere kadar en ince ayrıntısına kadar anlatıyor.

Gazi beye olan hayranlığımı anlatamam… Hele Zamanla youtube’daki videolarını izledikçe.

Nasıl güzel bir akıl yürütmeyle ve Kuran’ımızdan ne güzel ayetler bulup açıklayarak muhteşem bir eser hazırlamış.

Biz insanların enerji maddelerinden biri olan Adonezin Trifosfat (ATP) ve Allah kaynaklı sonsuz enerji havuzunu öyle bir anlatıyor ki yaradılışa ve düzene bin kere daha hayran kalıyor; yaşarken tükettiğimiz oksijen ile çıkardığımız atık maddeler ile, ilişkide olduğumuz bitki ve hayvanlarla nasıl bir ruh kirlenmesi ve hoşgörü yitimi içinde olduğumuzu sayfaları çevirdikçe idrak ediyorsunuz.

AKEH Allah kaynaklı enerji havuzumuzu nasıl kirleterek yaşıyoruz?
Din Allah’ındır, insan dinî kural koyamaz dediği bölümü gözlerim yaşararak okudum.

Beyinde inanç nasıl ve nerede oluşur? Diğer insanların kötü ve iyi nefslerinin enerjileriyle tüm dünya nasıl iyileşiyor veya daha kötüleşiyor ?
Beyinde uyum ve yeniden yapılanma süreçleri nasıl işliyor?
Sabit dinamik, değişken kaderler nelerdir?

İncil’de, Tevrat’ta Kuran’ı Kerimimizde muhkem mesajlar nelerdir? Sünnet tüm muhkem mesajlara uymaktır sadece hadislere değil diyerek emredilen bazı konuları daha net anlamamızı sağlıyor

Ödül ve cezalardaki kanalları , beyinde adaleti,  vücudun tüm sinir sisteminin birbirinin aksaklıklarını nasıl görev değiştirerek onarmaya çalıştıklarını ilahi gücüm muhteşem yapısıyla açıklıyor.

Bu kitabı okumanız için daha ne yazmam gerek bilmiyorum. Ama şunu bilin ki okuduktan sonra şükür ve teslimiyetiniz net ve sağlam olacak…

İnanın. (Mart 2014)

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart