Aşkın Gözyaşları

İnsanın özünün Allah’ın üflediği ışıkla saf ve tertemiz olduğuna, vicdan ve merhametle iradesini nefsini de kullanmayı bildikçe meleklere yakın yerlere çağrıldığını bilen, inanan bu hasletlerini geliştirmeye kendini adayan insanlardan olmaya çabalıyorsanız tam size göre…

Karatay Akademi Yayınları’ndan çıkan bu 2 ayrı kitap, tasavvufla derin bilgisi olmadan yazılabilecek hikayeler değil. Aşkın Gözyaşları / Tebrizli Şems ve Aşkın Gözyaşları- II / Hz. Mevlânâ Yeteneği, bilgisi ve sabrıyla az bulunur nitelikte bir eser çıkaran Sinan Yağmur, olağanüstü güzel anlatımla Tebriz’i Şems’i ve Hz. Mevlâna’yı olgun ve içli bir hikayede aktarıyor.
Kitap bittiğinde elinden şekeri alınmış çocuk gibi kalakalıyorsunuz. Keşke daha uzun daha daha anlatsaydı diye.

(Kitabın ingilizcesi de “TEARS OF LOVE ” SHAMS-I TABRIZI” ismiyle satışta. yabancı arkadaşlarınıza alacağınız en güzel hediye inanın)
Kitaptan kısa alıntı:
En mahrem bir gecenin, en matemli anında akıyordu gözyaşları. Sırların habercileri, hızına yetişemiyordu gözyaşlarının. Çok konuştuk, biraz da susalım. Susalım ve ağlaşalım. Aşkın Gözyaşları sağanağında, yitik cennetimize yol bulalım. “5 Aralık 1273; Mevlâna gördüğü rüya ile kan ter içinde uyanır.
Şemsin seneler önce kaldığı odaya girer. Taş duvarlar, tahta sedir, acem kilimi, odada her ne varsa hepsi Şems kokmaktadır. Bakışları duvarda gezinir. Senelerdir, hiçbir şeyin asılı olmadığı duvarda, bir levhayı fark eder. Okur yazıyı, kopar çığlık, atar kendini avluya. Karla kaplı taş zemine, yüzüstü düşüp bayılmıştır.” Daha çok okuyup sonra almak için karar vereyim diyorsanız buyrun linke tıklayınız
(Aralık 2010)

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart