40’lı yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı ?

Kırklı yaşlara yaklaşırken tüm vücutta değişen hormonlar sebebiyle cilt de değişmeye başlar. Kirpikler seyrekleşmeye, saçlar incelmeye, tırnaklar kırılgan olmaya, kırışıklar daha belirgin görünmeye, hafif gevşemenin yerini bölgesel sarkmalara bıraktığı görülür.
Bu belirtiler, her 40 yaş kadınında aynı değildir. Çünkü farklı genetiğimiz de dirençte etkilidir.
1- Genetik mirasınız ve bu yaşa kadar cildinize nasıl doğru baktığınız, temeli güzel koruyup korumadığınız çok önemlidir.
2- Hayatınızda spor varsa, kötü beslenmiyorsanız ve bu dediklerime dikkat ettiyseniz 40’lı yaşlarda herkes size “en fazla 30 gösteriyorsun” diyecektir. Diyordur. Bu yaşlarda dikkat edilmezse “her sene” bir kilo ve bel çevresinden bir santim alınmaya başlarsınız.
3- Yorulduğunuzda yüzün solgunluğunu makyajla kapatmak zorlaşır. Yanak kenarlarından yüz ovalinin deforme olmaya başladığını resimlerde fark etmeye başlarız.
4- Mimik çizgileri ve bölgesel ton farklılıkları belirginleşmeye başlamıştır.
5- Göz çevresindeki elastikiyet kaybı derinleşmiştir. Boyun derisi yorgundur.

Nasıl destekler almalı?
İlk tavsiyem elastikiyeti sağlayan destek doku proteinlerini ağız yoluyla alacağınız kolajen takviyesi ile sürdürmeniz. Sıvı veya toz fark etmez. İçeriden eksileni tamamlayan bu 3’ er aylık kürlerdir. Detaylar red carpet kolajeni anlattığım videoda var. İzleyebilirsiniz. Swedish Nutra videosu

İkinci tavsiyem mikro akımlarla cilt sıkılaştırıcı ve kırışık azaltıcı cilt bakım aletlerinden akşamları kullanmanız. Evde enstitü bakımı aletleri 40’lı yaşların en büyük yardımcısıdır. Serum ve kremleri daha derine ilettiği gibi, kasların da toparlanmasına yardım eder. Detaylı video için tıklayabilirsiniz.
Üçüncü tavsiyem cildi yenileyen ve su tutma kapasitesini artıran, DMAE, hyalüronik asit, retinol, C vitamini gibi antioksidan içerikli ampul ve serumlardan krem altına sabah akşam kullanmaya başlamalı. 30’larda başladığınız Antiaging kremlerin daha zengin içeriklileri seçilmeli. Peptidlerden destek alınmalı. Sabah akşam temizlenmiş cilde serum+ krem uygulamasını asla aksatmamalı. Gündüzleri SPF 50 ile korumayı düzenli yaz kış kullanmalı.
Dördüncü tavsiyem: En büyük yaşlandırıcı UV ışınlarından yüzün en ince bölgesi olan göz çevresinde derinlikleri fark edilir derecede göze batmaya başlayan kırışıklar için onarıcı ve elastikiyeti yeniden kurmaya yardımcı göz kremlerini düzenli kullanmalı. CE sertifikalı Güneş gözlükleriyle göz çevresinin hasarının derinleşmesini %99 önleyebilirsiniz. Göz çevresi sorunlarını nasıl çözerim başlıklı yazıma da göz atın.

Maddi imkânı olanlar için Beşinci tavsiyem: Botoks gibi kırışığın oluşmasını sağlayan kasın bloke edilmesi anında ve 6’şar aylık çözümler ilerisi için yatırım olarak yaptırılabilir. Medikal estetik çözümler yaptırılması cilt bakımının yerine geçmez. Bakıma da devam edilmeli. Botoks ne işe yarar videom için tıklayınız.
Elbette doğru kozmetik seçimlerle cildin yapısını sağlıklı sürdürmesine çok büyük destek olunur. Ancak yaşam şekli de bunu destekler olmalı. Mineral ve vitamin haplarından destek, düzenli spor, doğru beslenme ile cildin içeriden de direncini sağlamlaştırmasına destek olmalı. Ellili yaşlara daha sağlam bir cilt teslim etmeli.

Ürünler: Cyrene Retinol 0.3 serum, derma E firming DMAE serum, Revolution Multi Peptide Serum, Pepticollagen serum , Estee Lauder Advanced Nigh Repair serum

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar
Afalina Bozkurtlar Buart