Home / Cilt Bakımı / Mimik Çizgileri – Mimik Kırışıkları Nasıl Giderilir ?

Mimik Çizgileri – Mimik Kırışıkları Nasıl Giderilir ?


Gülünce, kızınca, somurtunca…
Burun kenarı,   ağız kenarı çizgileri,  kaş Arası çizgisi  ve kazayağı çizgileri oluşur.

Hepimiz mimik yapıyoruz, kızarken, dikkatli iş yaparken, sevinirken, heyecanlanırken duygular kasları hareketlendiriyor!
Mimiksiz yaşamak mümkün değil!
Duyguyla beraber kas hareket eder, gerilip duygu bittiğinde yerine döner.
Bu sırada üzerindeki deriyi de katlar. Sürekli aynı yerden katlanan deri orada iz yapar, elastikiyet kaybına uğrar ve kırışık çizgisi – oluk- oluşur.
Öğretmenlerdeki kaş arası çizgisi, bilgisayarda iş yapanların gözlerini kısma hareketleri, tığ işi, örgü, boncuk yapanların kaşlarını çatmaları, gözleri kısmaları mimik çizgilerinin daha erken yerleşmesine sebep olur. Bunun yaşla ilintisi vardır evet, ama en çok cildin ne kadar bakımına özen gösterildiğiyle de ilgili gelişir. Bu nedenle genç yaşta da erken kırışıklar başlayabiliyor.
Cilt sağlıklı ve genç iken derininin elastikiyeti tamdır.
Mimik yaptığımızda kas deriyi gerer, kat yeri olur ama duygulanım bittiğinde deri iz yapmadan eski haline döner.
Yaş aldıkça cilt elastikiyeti zayıflar, esnemeyi sağlayan lifler daha kötü kalitede üretilir ve mimik yerleri derinleşir.
Elbette elastikiyet kaybının başka hızlandırıcı sebepleri de var. Hem bunlara maruz kalır hem de bol mimik yaparsanız kırışıklar daha erken ve derin oluşacaktır.

Korunmasız güneşlenmek,
Ani kilo alıp vermek
Nemlendirici kullanmamak
Aşırı sıcak/soğuk ortamda çalışmak,
Agresif akne tedavileri ile derinin yağ/su dengesini bozmak

Dudak çevresi kırışıklarını onarmak için yazıma buradan ulaşabilirsiniz.
Kaş arasındaki ve ağız kenarındaki çizgiler henüz “yeni” ise yumuşatmak için yenilenmeyi destekleyen serum ve kremleri düzenli kullanmak yeter.
Özellikle botoks etkili kremler, yılan ve arı zehirli kozmetikler, mimik yapan kasların hareketini yavaşlatacak kırışık derinleşmeyi durduracaktır. Zamanla elastikiyet onarılınca kırışıklık gidecektir.
Elbette zamana karşı savaşı bir gün metabolizma kazanıyor! Ancak ne kadar elastikiyeti desteklerseniz kırışıklar o kadar gecikecek ve derinleşmeyecektir.
Bir başka çözüm kozmetik silicilerdir. “Filler” olarak adı geçen bu minik “kalem gibi” olan kremler kırışık hatta sabah ve akşam uygulanır, kırışığı dolgu yaparak silikleştirir. Anında etki. Uzun kullanımda onarım yapar.

Şipşak Medikal Estetik Çözüm: Kırışığın doldurulması
** Doktor deriyle uyumlu özel maddelerle kırışık hattını iğneyle doldurur. Etkisi kullanılan malzemeye göre 6 ay-1 yıl arası değişebilir. Acımaz. Anında etkisi gözle görülür.
** Botoks ile mimik kası dondurulur. Etki süresi, botoksun yenilenme sayısına göre uzar. İlgili videomdan detay izleyebilirsiniz.

İlgili ürünler: No7 Instant Illusion Wrinkle Filler, High-Potency Wrinkle Filler – StriVectin , Roc Retinol Correxion Deep Wrinkle Facial Filler , Kiehl’s Double Strength Deep Wrinkle Filler, Roc Retin Ox Wrinkle Filler Kırışıklıklara Karşı Dolgu Kremi, Deborah Cosmetic Wrinkle Filler , Thalgo Hyaluronic Filler Precise Wrinkle Filler ,Physicians Formula Wrinkle Filler, Diadermine Lift+ Wrinkle Filler , Avène PhysioLift Precision Wrinkle Filler, Good Skin Tri-Aktiline Instant Deep Wrinkle filler, Olay Regenerist 30 Saniyede Kırışık Karşıtı Dolgu

About Aysenur

Check Also

Kore Kozmetikleri Kafa Karıştırıyor değil mi?

Onlara kalsa, günün 2 saatini sabah, 2 saatini akşam ayna önünde geçirmemiz lazım! Hayat hızlı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir