Home / Tıkla & Tartış / Zayıf Kadınlar

Zayıf Kadınlar

GÜÇLÜ KADINLAR

Güçlü kadınlar vardır, her işlerini kendileri halletmeye çalışan. Anne babaları tarafından böyle yetiştirilen. Evdeki tüm tamirat, tadilat işlerinden anlarlar. Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler. Faturalarını kendileri yatırırlar. Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar. Hatta etraflarının yükünü de üstlenirler. Özgürlüğü severler, dik durmayı da, güçlüdürler çünkü…

Âşık olduklarında hissederek yaşarlar. Aşklarına kurallar koymadıkları gibi büyük beklentilere de girmezler. Sevdiklerine problem çıkarmazlar. Bütün gün çalışıp durduktan sonra, akşamları yorgun da olsalar sevgilileri buluşalım dediğinde, hemencecik hazırlanıp sevgililerinin onları evden almalarına gerek kalmadan, o her neredeyse onun olduğu yere giderler.

Çoğu zaman sevgililerinin ya da kocalarının haberi bile olmaz yaşadıkları sıkıntıdan, yansıtmazlar çünkü. istemezler kimse onlara acısın.

Sonra da bir bakarlar ki, bu kadar dik durmanın ve sorun çıkarmamanın karşılığında gerçekten de kimse onlara acımaz. Bu durum zamanla gelenekselleşir ve acınmama ile sorun çıkarmama hali yaşam tarzına dönüşür. Ezkaza dayanamayıp sorunlarını paylaşmaya kalksalar, bu sefer de sorunlu kadın, kaprisli kadın, tahammül edilmez kadın damgasını yerler. Bu yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çıkarmaz bu güçlü kadınlar! Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü olduğunu ve onsuz da yaşayabileceğini, içinde yaşadığı fırtınalardan bihaber.

Sonra bir dosttan, eşten, ya da tanıdıktan duyarlar ki onu terk eden gitmiş erkeğe muhtaç yaşamak zorunda olan biriyle beraber olmaya başlamış. Erkekler çok severler böyle kadınları. Birinin ona muhtaç olduğunu görmek bir çok duygusunu okşar erkeğin.Onlara kendini erkek gibi hissettirir! Bu zayıf kadınlar erkeklere bağımlıdır.

Mesela fatura filan yatıramazlar, anlamazlar çünkü. Nerden yatırılır onu da bilmezler. Ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar, çünkü taşıyamazlar onca torbayı. Hep yorgun olurlar, bütün gün spor salonları, kuaför, o m ağaza, bu mağaza gezerler. Akşama yemek yapmaya fırsat bulamazlar. akşam eşleri eve geldiğinde, bugün nereye yemeğe gidelim, diye sorarlar.
En kötü ihtimal dışardan yemek söylerler. Zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücü de kendilerinde bulamazlar, pamuklar içinde yaşamaya alışmışlardır bir kere. Kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar.

Huysuzluk da ederler, ama bu erkeğin hoşuna gider, çünkü kadın ona muhtaçtır, söylenmeyen güçlü kadının aksine, hiçbirşeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar. Pek teşekkür etmezler, kıskançlık krizlerini de severler Kocasının ve sevgilisinin hayatlarını karartırlar. Erkekler bu kadınları asla terk edemezler. Çünkü o güçsüz, kırılgan bir kadındır. Ayrılırsa kurda kuzuya yem olur. Koruyup kollanmalıdır her an o!

Zayıf kadınlar hiç çökmez, buruşmaz ve yıpranmazlar. Ancak işin ilginç yanı her zaman daha değerli olanlar da onlardır. Ve geride kalan güçlü kadınlar tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar.    AYLİN KOTİL

sultan bottomless2014-03-18 19:25:48
zayıf mıyım güçlü mü artık kendimde dahil olmak üzere hiç birşeyden emin değilim. seviyorum sevmesine ama . kaç kere daha yutmak gerekiyor aldatılmaları bilmiyorum. hırsla ben de yapayım diyorum. 1 saat tahammül edemiyorum karsımdaki yabancıya. ne yapmalı ne etmeli. aldatmak ondan artık kronik bi hastalık gibi. bitti diyorum. sürekli ısrarları telefonda beni ikna çabaları hep sonuç veriyor. bitiremiyorum işte. bitsin istiyorum artık . kendimi ayakları altına aldım az gelir bana. yerin dibine soktum kendimi..

Genç kadın 2011-08-25 15:14:14
erkek dediğin adlı bir makale -kendimce- yazmamşart oldu bu yazılanların altına. ..bunu okuduktan sonra kimse ne 1. ci kadın ne 2.ci kadın olmayacaktır (sanıyorum) gülden

seni elinin tersiyle degil “avucunun içiyle” kavrayacak.bileceksin kimin ellerindeyim, baskasi tutamaz elimi boyle.rahat olacaksin yaninda,cok konusmayacak, beynini didiklemeyecek. ince olacak; seni senin kadar dusunecek.

sen onu merak ettiginde kendisine hesap soruluyor havalarina girmeyecek. seninin inceligine karsi umursamaz sozler sarf etmeyecek.adamin sinirini bozmayacak, cinlerini tepesine cikarmayacak, sanki sen onun icin varmissin her ne zaman istese emrine amadeymissin, o neyaparsa yapsin her istediginde yaninda elinin altinda olacakmissin triplerine girmeyecek. sen ona sevgini hissettirdiginde, sende onakayitsiz sartsiz asikmissin gibi havalara
girmeyecek.erkek dedigin ilgi gordugunde ilgiyle,sevgi gordugunde sevgiyle karsilikverecek.

erkek dedigin,sen onun icin kendine baktiginda, sirf ona dahaguzel gorunmek icin giyinip kusandiginda hicbir sey olmamis gibi davranmayacak.ruhunu oksamasini bilecek.romantik olacak kimi gun habersizce kucaginda ciceklerle cikip gelecek.ozel gunleri unutmayi marifet sanmayacak.

kayitsiz olmayacak senin butun zerafetine karsi.gercekten seven bir kadin sevgi ve ilgi bekler, erkegine verdigi askin karsiliginda kucuk bir tatli soz, kisa bir mesaj, bir cagri bile onu mutlu edebilir. erkek dedigin butun bunlari cebinden para harciyormus gibi cimrilikle yapmayacak.

ben aranmayi, cok aramayi sevmem demeyecek. her sey kendi istedigi gibi olsun istemeyecek.sadece kendi caninin istemesine baglamayacak her şeyi.erkek dediginin, hissettigiyle yaptigi sey arasinda ucurum olmayacak.cesur olacak cesur.

seni seviyorum derken korkmayacak, baska seylerin arkasina gizlenmeyecek.seviyorum deyip bir sonraki perdede kacmayacak, ozluyorum diyorsa gelecek, kaybetmek istemiyorum diyorsa kaybetmeyecek. erkek dedigin askina sahip cikacak.

korkak olmaz erkek dedigin. erkek dedigin iyi sevisecek. koyungibi yatmayacak, bir an once su is bitse demeyecek.asksiz yatmayacak yataga ve sen bunu bileceksin. bir baba sefkatiyle seni alnindan optugunde bileceksin ki sevgisi gecici ve zayif degildir.ve sevgiyle öptüğünde dudaklarindan bileceksin ki öpüşün tek sebebi sehvet degildir.erkek dedigin aldatmayacak. aldatmak basitliktir.seviyorum diyorsa aldatmaz erkek dedigin. aldatiyorsa sevmiyor demektir.erkek dedigin yakisikli olacak, cekici olacak ama bundan cok daha ote bir sey…zeki olacak. kadinin kucuk yalanlara,bahanelere inanmayacagini,kendisini kendi gibi tanidigini bilecek.

kadinin zekasini kucumsemeyecek kadar zeki olacak.zeki olacak, seni bir hamur gibi karmasini bilecek, o hamura kendisini katmasinida.degerlerini bir anlik hevesler ugruna satmayacak.namussuzlugunu,
ahlaksizligini ancak ve ancak seninle yataktayken kullanacak.yan gozle hatun kesmeyecek, ustune sevgili edinmeyecek.

erkek dedigin once sevecek.kendini sevmeyen erkekten
kimseye hayir gelmez. bir bakarsin ki yillar sonra bu adamla ne yataga sigiyorsun, ne topraga… koluna girip gezmesini bileceksin gururla, koynuna alip sevismesini de.babaligini da bilecek, ana-babaya hurmet etmeyi, kadir kiymet bilmeyi, vefakarligi,fedakarligi…

erkek dedigin seni koruyacak,kusatacak. o nerede olursa olsun seni koruyacagini bileceksin. pisirik olmayacak erkek dedigin.

erkek dedigin erkek olacak
guzelim.seni sadece sen oldugun icin sevecek.parayla pulla, kariyerle,
gucle,kimin ne dedigiyle hareket etmeyecek.

hem sevgilin,hem arkadasin, hem dostun, hem baban, hem cocugun olacak,huzurla bagrina basacaksin

Ayşenur’dan Not:
Çok hoş yazmışsınız da, af buyurun bu özelliklerin hepsini bir KADIN DA taşısa iyi olur. Sadece erkeğe ait olmasa? sevgilerle
serpil2011-08-25 15:14:13
Ezik kadınlardan sadece biriyim ve bu durumdan nasıl kurtulmam gerektiğini bilemiyorum……
Binnur 2011-08-25 15:14:13
her insan yazlanlarda kendinden bişeyler arar ya işte benimde kendimi bulduğum yazınız iş kadınları sınıflandırmaya gelince hangisi olmak daha doğru acaba güçlü olup hep içinizde bile yanlız olmakmı bi asalak gibi çevrenize bağlı olup onlarla kalmakmı bazen keşke ikinci şıkkı seçebilseydim diyorum ama insan kişiliğine aykırı olan bi duruma istesede dahil olamıyor sanırım… saygılarımla
İbrahim 2011-08-25 15:14:12
Bayanlar ,inanamıyorum size.Kendinizi guruplamışsınız ,sınıflandırmışsınız.Bu mudur yani sizin sıkıntınız yok zayıf kadınlar,güçlü kadınlar ben de bi sınıflandırma yapıyım.3.ncü grup kadınlar.Faturaları eşiyle ortak ödeyen,işlerini kendi başına değil eşiyle ortak halleden,tadilat işlerini öğrenmek için sarf ettiği zamanı yemek öğrenmek için sarfeden,etrafın yükünü de eşiyle istişare edip çözüm bulan,randevu sırasın da sevgililerinin bulunduğu yere gitmeyen (Not asla randevuya zamanın da yada ondan önce gitmeyin erkek bekletilmeyi sever).Hazır yazmışken biraz daha bahsetmeden geçemiycem,spor salonu’na beraber giden çok fazla konuşmaktansa okumayı tercih eden erkek’i ara sıra özgür bırakan ,sorunları olduğundan büyükmüş gibi göstermeyen,işte bu saydıklarım da mütevazi kadınlar sınıfı yani 3.ncü sınıf.Saygılar…

About Aysenur

Check Also

İkinci Kadından Mektup Var

Sen bilmiyorsun ya da bilmezden geliyorsun… “O” benim yanımda geçirdiği 2 saatte, senin yanında geçirdiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!