Home / Fashion / Hair / Yağlı Saç Derisi Ve Yağlı Saçlar için Ev Yapımı Saç Maskeleri

Yağlı Saç Derisi Ve Yağlı Saçlar için Ev Yapımı Saç Maskeleri

Yağlı saçlar ve yağlı saç derisinin çok can sıkıcı olduğunu biliyorum. Bana yazdığınız binlerce mailden biliyorum. Saçların neden yağlandığını tüm detaylarıyla anlattığım yazı burada. Tıklayıp lütfen okuyunuz. Hormonal değişimlerden tutun, kullandığınız yanlış şampuan seçimlerine kadar yağlanmayı neyin arttırdığını tek tek anlattım. İlk önce bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Yukarıdaki tıklama yerinde Yağlı saçlarla nasıl baş edilir? paragrafını okumanızı rica ediyorum.

Bunun dışında haftada 1-2 kez saçlı deriye uygulayabileceğiniz yağı emip saçlı deriyi rahatlatacak “evde yapılacak” maskeler var.
Ev yapımı kozmetiğe neden karşı olduğumu yüzlerce kez anlattım. Etkisinin GEÇİCİ olduğunu, evde yapılan kozmetiklerin kalıcı bir iyileşme yapamayacağını bilimsel olarak da anlattım.
Tercih yine sizindir. Sadece ümit bağlayıp hayal kırıklığına uğramamanız içindir bu anlattıklarım. Yoksa benim ticaret yaptığım bir ürünüm yok. Yani kazanç sağlamıyorum bu iddiamdan.
Peki saçlı deri için neden maskeleri ev malzemesinden öneriyorum?
Çünkü bu iş için üretilmiş kozmetik  piyasada yok! Yağlı saçlar için şampuan var ama yağlı saçlı deriyi, kaşıntılı veya yağlı kepekli saçlı deriyi rahatlatacak maske yok!
Maskeler “yüzeysel” kozmetik dediğimiz kozmetiklerdir. Yani cildinizde belli bir süre kalır ve yıkanır. Temizleme sütü gibi, tonik gibi, peeling gibi. Nemlendiriciler veya güneş koruyucuları gibi 5-6 saat ciltte kalmaz. Bu ev maskeleri da “o günlük” saçlı deriyi yağsız ve ferah tutacak maskelerdir. Yani uzun süreli bir etki beklemeyiniz. Gün aşırı saçlarınızı yıkıyorsanız 2 yıkamadan birinde bu maskeyi uygulamanız saç köklerindeki yağlanmayı temizleyecek, daha az yağlanan saçlı deriye sahip olmanıza yardım edecektir. (Kozmetikler gibi kalıcı etkisi olmayacaktır)

Limon, Bal,  Aloe Vera jeli 
Bir limonun suyu,
2 tatlı kaşığı aloe vera jeli,
2 tatlı kaşığı bal
Bir kasede karıştırıp saçlı deriye dökün. Parmak uçlarıyla hafifçe masaj yapın. 20-30 dakika bekleyip soğuğa yakın suyla durulayın. Şampuanlamayın. Saçı kurutmaya geçin.
Saçlara ısı koruyucu sprey yahut saç serumu elbette uygulayabilirsiniz. Önemli olan sürdüğünüz kozmetik -her ne ise- saçlı deriye sürmemenizdir.

Hint Yağı, Sirke, Maydanoz ,Taze Nane
1 bardak yıkanmış maydonoz,
1 Bardak taze nane
2 Tatlı kaşığı Hint Yağı
4 tatlı kaşığı elma sirkesi,
Çırpıcıda hepsini çırpın. Parmak uçlarıyla saçların diplerine sürün. 30 dakika bekleyip SLS içermeyen (sülfatsız) şampuanla durulayın. Saç kremi veya serum , ısı koruyucu saç tellerine uygulayabilirsiniz. Ama saçlı deriye değdirmeyiniz.

Siyah Çay ve Karbonat
Üç bardak su
2 Çorba kaşığı siyah çay
Bir çorba kaşığı karbonat
Çaydanlıkta suyu  kaynatın. Altını kapatıp içine 2 çorba kaşığı siyah çay atın. Demlenmeye bırakın. Süzgeçten geçirin.Çay parçalarını atıp, suyunu muhafaza edin.
Bir çorba kaşığı karbonatı kaseye koyun, demlediğiniz çaydan biraz alıp boza kıvamına gelene kadar  karıştırın. Saç diplerine sürün. 10-15 dakika bekleyip, demlikte kalan siyah çay suyuyla durulayın. Ardından şampuan yapmayın. Saç kremi kullanacaksanız saçlı deriye sürmeyin.

About Aysenur

Check Also

Hangi Cilde Hani Kil maskesi Seçilmeli? Saçlı deri için Hangi kil uygun?

Kil maskesi seçerken nasıl seçeceği konusunda kararsız ve biraz daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur20" Yazarak Tüm Ürünlerde %20 İndirim Kazanın!