Home / Cilt Bakımı / Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Etmelisin?

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Etmelisin?

Ağdadan canı çok yananlara, özellikle yazın kolay, acil, pratik acısız tüyleri yok etme şekli tüy dökücü kremlerdir. Ancak kurallara uymazsanız dermatitle baş başa kalabilir, doğru ürün seçmez, kuralına uymadan uygularsanız yanıklarla ve tahriş olmuş bir cilt (temas egzaması) ile yüz yüze kalabilirsiniz. Tahrişi olmayan yara beresiz ciltte talimata da uyarsanız endişelenecek bir şey yok. Korkmayın!
“Tüy dökücü” kremler kıl kökünü parçalamak, eritmek için kullanılan kimyasallardır. Ama bazı durumlarda kılın köküne nüfuz edebilir. Kan dolaşımına katılabilir. SON KULLANMA TARİHİNE KESİNLİKLE UYUN
(Tüy dökücü ürünlerin ana bileşeni bir kükürt türevidir.) Bu kremlerin ana maddesi thioglycolique asittir.
Bu, saçların kıvırcığını açmak için kullanılan kimyasallarda ve kimyasal tarımda da kullanılan bir madde…


Bunlara uyun
Hamile iseniz (bence) kullanmayın. Jiletle alın tüylerinizi.
24 boyunca plaja güneşe çıkmayın.
Bir sonraki uygulamanız ile arada en az 4 gün olsun.
Sağlıklı bir cilt neyi engelleyeceğini bilir. Seçicidir. Bu nedenle egzama, çizik, tahriş gibi derinin hasarlı olduğu durumlarda tüy dökücü krem kesinlikle kullanmayın. Derin yanıklar olabilir.
İşlemden sonra nemlendirici losyon kullanın ama hemen sonra değil. Gözeneklerin kapanmasına izin verin. Bir saat sonra nemlendirici sürün.
İşlemden sonra 24 saat bölgeye deodorant sürmeyin.

 1. Tüyleri dökmek cildin de hassasiyeti artar. Isı çok önemlidir. Asla sıcak banyo almayın, sauna sonrası, plaj sonrası, güneşlenmiş deride kullanmayın. Durularken sıcak su kullanmayın. İşleme başlamadan önce soğuk suyla bölgeyi yıkamak tahriş riskini azaltacaktır.
  2 . Sakın kremi sürüp ovalamayın. Süreyi asla aşmayın! Durularken sabunla temizlemeyin. Suyla durulayın sadece.
  3 . Deodorant sıkılmış veya alkollü bir şeyle temizlenmiş bölgeye kullanmayın. Bunlar, tüy dökücünün kılın kökünden öteye geçmesine sebep olabilir toksik veya tahriş reaksiyonlarını arttırabilir.
  4 . Jiletle tıraş sonrası veya peeling/kese uygulaması sonrası derinin emilimi artar! Bu işlemlerin üzerinden en az 48 saat geçmeden tüy dökücüyü uygulamayın.
  5 . Önce küçük bir bölgede deneyin. El bileği içinde mesela. Beş dakika bekleyip soğuk suyla durulayın. Kızarma yanma yoksa kullanın.
  6 . Yüz için üretilmiş veya kullanımında “yüz bölgesinde de kullanılabilir”, “genital bölgede de kullanılabilir” diye yazmıyor ise sakın yüzünüze, göz çevresine, kaşınıza, genital bölgeye uygulamayın.
  7.Talimatı okumadan kullanmaya başlamayın!
  8. Sıcak su damarları genişletir ve emilimi hızlandırır. Durularken soğuk suyla durulama yapın.
  Tahriş ve alerji riskini artırabilecek maddeler olup olmadığına içerik kısmından bakın.
  Bunların tüy dökücülerde bulunan bazıları: Butylphenyl methylpropional, Hexyl cinnamal, Limonene , Benzyl salicylate, Lina-lool Citronellol, Geraniol, Coumarin, Citral, Alpha-isomethyl ionone, BHT, Eugenol, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, Hexyl cinnamal
?

About Aysenur

Check Also

Ayşenur Yazıcı İmzalı Kozmetikler

Hayalini kurduğum cilt bakım ürünleri artık güvenli kozmetik arayan hanımların hizmetinde. Benden mutlusu yok. Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette indirim kodu yerine "AYSENUR" yazarak tüm ürünlerde %15 indirim kazanın!