Home / Fashion / Beauty / Su, Bitki yağı, Kül suyu… Şifa Niyetine El yapımı Sabunlar

Su, Bitki yağı, Kül suyu… Şifa Niyetine El yapımı Sabunlar

Türk Markaları alkışlanası işler yaptığında çok seviniyorum. Bu benim yaşadığım toprakla övüncüm, yerli malımı desteğim, gururum.
Bu nedenle aldığım ve beğendiğim ürünleri sayfamda her zaman yayınlıyorum ve bunu reklam için yapmıyorum. Bunu söylemek için ücret almıyorum.
Benim diğer bloglardan farkım bu. Her zaman da söylerim: Beğenmediğim bir şeyin bana parayla reklamını yaptıramaz kimse.
Dünyada egzama, dermatit, kızaran ciltler, kanser gibi sorunlar  çoğaldıkça; kimyasal bombardıman sayesinde kızaran hassas ciltler arttıkça “doğal” a olan ilgi de yavaş yavaş geri geliyor. Şükür ki!
Modern olurken kimyasallara boğuluyoruz.
Evde kurabiye yapmak yerine hazır yapılmış (!) paketlenmiş kurabiyelerin üzerine “anne eli değmiş gibi” yazarak kendimizi ve tembel yanımızı kandırıyoruz.
Kozmetikte de öyle.
Kimyasalları yüksek sabunların yer silme deterjanından pek farkı olmuyor. 6 Tanesi 3 liraya aldığınız bir sabunun gerçekten içinde zeytinyağı olduğuna inanıyor musunuz?

Sorunlu ciltlerin ve saçlı derinin  temizliğinde doğal yağlarla yapılmış , geleneksel kaynatma metoduyla yapılmış ve kimyasallarla üretilmemiş sabunların ciddi iyileştirici etkisi var.
The Soap Factory Türk markası olarak bunların sihrini doğadan taklit ederek mükemmel kremsi köpükleri olan el yapımı sabunlar üretiyor.
Ürünleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

• Sentetikten uzak %100 bitkisel içerikler, saf yağlar kullanılıyor
• Doğayı ve insan sağlığını koruyan “üretim ahlakı” konusunda alkışı hakediyor
• Tüm aşamalarıyla el yapımı üretimi var

Sabunlarında iki serileri var. Geleneksel seri ve ipek serisi. Geleneksel serideki sabunlar pişirme usulüyle yapıldığından mikrobik cilt rahatsızlıkları üzerinde olumlu etkisi var…Annemin seçtiği sabunlarla benim seçtiklerim farklı olsa da hepsini deneme şansım oldu. Krema gibi köpüğü cilt üzerine 2-3 dakika bekletmek şifalı etkilerden faydalanmak için gerekli. Unutmayalım. Yüz temizliği için kullanacaksanız yüzey Ph’ını sabunu duruladıktan sonra tonikle düzenlemeyi unutmayın.

İpek serisindeki üzerleri kıtırlı sabunları sakın mutfakta bırakmayın, biri kurabiye sanıp ısırabilir. 🙂  Bitkilerin yağlarının cilde nüfuz etmesine vakit verin. Durulayın.Kreminizi sürün.
Cilt ve saç temizliğinde içerisinde size zararlı hiç bir şey olmadığını bilerek bir sabun kullanmak keyifli ve sağlıklı olacak.

İpek serisi soğuk proses yöntemiyle üretiliyor. Soğuk üretimde vitaminler ve gliserin sabun içeriğinde kaybolmaz. Bu da cilde olan faydasını anlatır. Üretilirken zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve Hint yağı gibi kıymetli yağlar kullanılıyor. Çörek otu , argan, eşek sütü, çayağacı gibi özellikli  yağlar ve bitkiler de eklenerek sabunun çeşidi belirleniyor.  %100 bitkisel yenilebilir yağlar, bitki özleri, bitki parçacıkları, süt, bal gibi içerik hep doğal malzemeden oluşuyor…
Soğuk işlemde malzeme karıştırılıp, çırpma yöntemiyle puding kıvamına getiriliyor. Daha sonra kalıplara dökülüyor. 24 saatlik bir süreden sonra kalıplardan çıkarılıp elle dilimleniyor. Ve 3-4 hafta arasında kurumaya bırakılıyor. Gördüğünüz üzere oldukça  zahmetli olan bu yöntemde sabunlar “ısıl işlem” görmediğinden içindeki vitamin, mineral ve gliserini muhafaza ediyor. Haliyle hem sağlıklı hem nemlendirme hacmi daha yüksek bir ürün elde ediliyor.
Birine hediye götürecekseniz, mesela yeni doğum yapmış bir arkadaşınıza mesela titiz bir dosun yaş gününe, mesela ev gezmesine giderken bir demet çiçek yerine bu sabunlardan bir sepet götürerek insanları sağlıklı ve sevimli kozmetiklerle tanıştırabilirsiniz.
Tüm ailenin hoşuna gidecektir emin olun. Hem hatıranız mis gibi kokularla uzun süre banyoda kalacaktır 🙂

 

About Aysenur

Check Also

Neutrogena Hydro Boost Hydrating Hydrogel Mask İnceleme

Nemlendirici maskelerin etkisi 2-3 gün sürebiliyor. Bu, maskenin içeriğindeki etken maddelerin ne kadar ölçülü kullanıldığına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.