Home / Vücut bakımı / Selülit Sadece Krem Sürerek Yok Edilemez!

Selülit Sadece Krem Sürerek Yok Edilemez!

Sadece selülit kremi sürerek bölgesel olarak zayıflanmaz!
Hareket etmek bölgedeki bloke olmuş dolaşımı artırmak şarttır. En iyi selülit kremi hangisi diye aranmanıza gerek yok.
Hem selülit kremini her gün uygulayacak, hem dolaşımı artıracak bir spor benimseyecek hem de beslenmenizi ayarlayacaksınız…

Yazıyı okumaya başlarken önce belirteyim de sonra işe yaramadı diye kullandığınız ürüne suç bulmayın.
Belim karnım yağlandı, basenimde yağ birikti, bacaklarımın arkası pütür pütür, kollarımın üstü portakal kabuğu gibi diyenlere sesleniyorum: Bunların kiloyla hiçbir alakası yok. Yaşam şeklinizle ilgili.
Kötü beslenme, stresli yaşam, hareketsizlik ve elbette genetik yatkınlığınız…
Hormonal bozukluklarda da selülit oluşumu hızlanır. Hormonal bir sorununuz varsa mutlaka tıbbi destek alın.
Selülit, derinin alt tabakasındaki yağ dokusu çevresinde oluşur. Yağ hücrelerinin arasında su toplanır. Vücudun dolaşımına zararlı her türlü iş selülitin de oluşumuna zemin hazırlar. (Alkol, sigara tüketimi, sürekli oturarak çalışmak, bakkala bile arabayla gitmek, asansörle çıkmak merdiveni kullanmamak gibi) Metabolizmada dokuda su toplanır, daha az oksijenlenir. Yağ yerleşir.

Yürüyüş yapın, bisiklete binin, dansa gidin, dağa taşa tırmanın, yüzün!  Kan dolaşımını harekete geçirmek çok önemli.
Selüliti gidermek istiyorsanız bunları  uygulamanız gerekiyor. SADECE BİRİ DEĞİL, HEPSİ KOMBİN OLARAK SORUNU ÇÖZER.
Selülit eritmeye yardımcı tüm kozmetiklerin amacı dolaşımı hızlandırmak, dokudan su atılmasına yardımcı olmaktır. Bunun için kafein ve capsicum içerikleri olur. Acıbiberin ve kahvenin bileşeni olarak bilinen bu maddelere içerikte bakın. Formülde bu maddelerden biri en üst sıralarda ise kuvvetli bir kremdir.

1 – Dolaşımı hızlandıran yağlarla masaj yapın,
2 – Selülit kremlerini  düzenli aksatmadan kullanın. Bu kremler hem dolaşımı artırır hem derinin elastikiyetini yükseltir.
3 – Her gün duşta selülitli bölgeye sıcak-soğuk su şoku uygulayın veya selülit masaj aletlerini kullanın. Masaj aletiniz yok ise sert kıllı doğal bir lifle deriyi kızartana kadar (2-3 dakika) masaj yapın.  Sonra kreminizi uygulayın.
4 – Selülit giderici kreminizi sürün tamam ama içeriden de yağın parçalanması, metabolizmadan atılması ve bunlar yapılırken üzerine yeni yağ stoklarının gelmemesi için ne yediğinize de özen gösterin.
5 – Masaj ve kremler dolaşımı artırmak içindir. Böylece yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır. Hareket etmezseniz bunları atamazsınız! Bunları süpürecek olan da “su”dur. Çok su için ki atılsın.
6 – Tuzu kesin. Şekersiz çaya alışın. Öğün atlamayın. Acıkınca aralarda çikolata,kraker, bisküvi yerine elma,  yoğurt, havuç, söğüş salatalıkla mideyi kandırabilirsiniz.
7 – Dermaroller kullanarak selüliti daha hızlı yok edersiniz. Bilgi için yazıma tıklayınız.

Selülit sorununuz, 3 ay disiplinli bakımla hafifler ve gözle görülür şekilde iyileşme olur… Tüm yıl selülit biriktirip bir ayda yok edileceğine inanmayın. Reklamlardaki  “sür kremi pütürler gitsin” sloganları  (!) krem üst deriyi gerdirdiği için yağ topakçıklarının daha az fark edilmesinden ibarettir. Yağ öyle kolay eriyebilseydi her güneşlendiğimizde zayıflardık!

Önerlen ürünler: Guarana sıkılaştırıcı krem, Sisley Phyto Svelt Global , Allbio selülit yağı, Lierac Body Slim Express, Clarins Lift Minceur Haute Definition , Biotherm Celluli Eraser Concentre Reducteur de Cellulite , Lierac Body Slim Global Slimming

selülit

About Aysenur

Check Also

Su, Bitki yağı, Kül suyu… Şifa Niyetine El yapımı Sabunlar

Türk Markaları alkışlanası işler yaptığında çok seviniyorum. Bu benim yaşadığım toprakla övüncüm, yerli malımı desteğim, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur20" Yazarak Tüm Ürünlerde %20 İndirim Kazanın!