Home / Kozmetik ve Güzellik / Tırnak & El Bakımı / Sararan Tırnaklar Nasıl Düzelir?

Sararan Tırnaklar Nasıl Düzelir?

Gelin tülüyle tırnağa french & süs nasıl yapılır uygulama videosu burada tıklayıp izleyebilirsiniz.

Tırnaklar kendi yatağından uzarken şeffaf beyaz bir renktedir. Sürekli oje kullanımı, bazı mantar çeşitleri veya kansızlık sebebiyle sararabilir.  Eğer tırnaklarınızın sararma sebebi sürekli ojeli olmaları ise sakın kocakarı yöntemlerini denemeyin! Sıcak limon suyu geçici olarak rengi açmış olur. Ertesi gün aynı sararmayı görürsünüz. Çamaşır suyu gibi asitli ve kimyasal işlemler tırnağın rengini açarken yapısını da kırar. Çamaşır suyuyla tırnak rengini açarsınız lakin tırnak kendini komple yenileyene ( ki bu süre yaklaşık 5 aydır!) kadar sürekli kırılır ve uzama hızı durur! Yapmayın!

Çalışan hanımların çoğu ojesiz dolaşmıyor. Bakımlı ve estetik açıdan güzel görünen ojeli tırnakların bedeli  maalesef zamanla tırnağın renginin değişmesidir.
Oje sürmeye devam edecekseniz ojeden önce mutlaka “astar koruyucu” sürmeniz gerek. Eğer tırnaklarınız hem sararıyor hem kat kat ayrılmalar oluyorsa astar olarak tırnak güçlendirici bir ürün kullanmanız yeterlidir.
Hiç olmazsa haftada 1 gün ojesiz dolaşmayı denemenizi tavsiye ederim.
İkinci çözüm önerisi “optik olarak tırnak beyazlatan” tırnak cilası kullanmanızdır. Birçok firma sararmış tırnakları bir kat uygulamayla bile sağlıklı bir renge dönüştüren ojeler üretti. Zarif bir rakı beyazı ile pembe arası tırnak rengi oluşturuyor.

mavala-optical

Uyarı: Sararmış tırnaklardan kurtulmak için çoğu hanım tırnak üzerindeki bu rengi gidermek için yüzeyi karton törpüyle zımparalar. Tırnakların üzerini çok ince pürüzlü, karton bir törpüyle hafifçe zımparalayabilirsiniz.. Bu işlemi 2 ayda bir uygulayabilirsiniz ama asla daha sık yapmayın. Tırnağın yapısını inceltirsiniz, kolay eğilip bükülür ve kırılır hale gelir. Sarı yüzeyi nazikçe törpüyle aldıktan sonra tırnak koruyucunuzu veya optik beyazlatıcınızı sürün.

whitener-nail

Önerilen ürünler: Kalyon Tırnak Beyazlatıcı Cila, Mavala Mava-White-Optik Tırnak Beyazlatıcı, Rimmel Nail Care Nail Whitener, Sally Hansen Insta-Brite Nail Whitener, Oriflame Nail Whitener, Sephora Express Whitening Nail Polish, Essence Studio Nails Pro White Gloss

About Aysenur

Check Also

Ayak bakımı

Bedenimizi bir ömür sürükleyen ayakların çektiği bir cefa var! Bir yaşımızdan itibaren “yürü” veya “ayakta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette indirim kodu yerine "AYSENUR" yazarak tüm ürünlerde %15 indirim kazanın!