Home / Cilt Bakımı / Pütürlü Cilt Ve Komedon Nasıl Baş edilir?

Pütürlü Cilt Ve Komedon Nasıl Baş edilir?

Okumaktan sıkılan ve video izleyerek öğrenmek isteyenler için komedonlu cilt bakımını buradan tıklayıp izleyebilir, dinleyebilirsiniz.
Komedon çok sık duyduğunuz bir gözenek sorunu. Birçok ürünün üzerinde “non comedogenic” yazar. Yani komedon yapmaz!  Çünkü kozmetiklerin birçoğunun mineral yağlar ve parafin gibi içerikleri gözeneğin tıkanmasına sebep olabiliyor…
Neden komedon oluşur ve komedon nedir bir göz atalım.
Komedon kıl köklerinin içinde bulunduğu gözenekte birikenlerin -tıkanarak- çıkıntı şeklinde durmasıdır. Cilt altına pütür pütür durur siyah olanı da var veya beyaz görünümü de olabilir.
Deri altında bu çıktılı birikinti yüzeyden pütür halinde görünür. Fazla yağ üretimi ölü hücrelerle birleşerek kılın içinde bulunduğu gözeneği tıkar! Beyaz noktalar diye tanımlanan bunlardır.
Komedonunuz çoksa hem cilt bakımınızı hem hormonal durumunuzu gözden geçirmeniz gerekir.
1- Cildimizin yumuşak ve sağlıklı kalması için yağ salgısına ihtiyacı vardır. Kendi koruma tabakasını bununla oluşturur. Ancak bazı durumlarda fazla yağ salgılar. Ergenlikteyseniz veya Polikistik over sendromu (PCOS), andojen salgı fazlalığı gibi hormonal bazı ani değişimler yapan sorununuz varsa komedon oluşmasına uygun zemin hazırdır. Kıllanma ve tüylenme de varsa mutlaka hormonal bir dengesizlik söz konusudur.Doktor size yardımcı açıklamaları yapar. “Kadınlarda Tüylenme Kıllanma Neden olur Ne Yapılabilir?” başlıklı yazıma tıklayarak detay okuyabilirsiniz.
2- Hem komedonlarınız var hem sert kazıyıcı kimyasal köpüklerle cildi temizliyorsanız yağ salgısı tahrik olacaktır. Yangına körükle gitmenin bir çeşidi.
3- Eğer akne tedavisi görüyorsanız ve acnelyse, sivex,differin, munderm, acnemix gibi doktor kontrolünde bir tedaviye başladıysanız en az 6 haftalık bir disiplinli sürece başladığınızı bilmeniz lazım.Bu süreçte kapalı komedonlar oluşabilir.Zamanla bakterilerle baş edildikçe ve soyulma gerçekleştikçe durum düzelecektir. Tedavi bittikten sonra AHA’lı bakımlarla destekleyerek gözeneğin tıkanmasını önleyebilirsiniz.
Cilt bakımınıza akşamları temizleme sonrası kullanılmak için AHA/BHA pedlerden ilave edin. Çok faydasını görürsünüz.  Nip Fab, Cyrene DCL, Missha gibi birçok markada var.
Cyrene AHA-BHA pads  Nip+Fab Extreme Pads – Missha Super Aqua Peeling Pads – Missha A’Pieu Vitamin Pad – Cosrx One Step Original Clear Pad

Komedon oluşmaması & varsa giderilmesi için neler yapılabilir?
İlk önce yukarıdaki sebepleri yok etmek için doğru cilt bakımı uygulayın ve bir kan tahlili yaptırın.

** Temiz içerikli ve cilt tipinize uygun jel&köpüklerle temizleme işlemini yapın. Ardından günlük kullanımlı temizleme tozlarından uygulayın. Ölü hücreleri düzenli eksfoliye etmek (temizlemek) komedon oluşmasını engellemenin ilk adımıdır.
** Günlük cilt temizliğinde bitki süngerleri veya temizleme fırçaları kullanmak komedon oluşumunu önlemenin doğru uygulamalarından biridir.
** Haftada iki gün, banyo çıkışı deri yumuşamış iken önce peeling ile ölü tabakayı atın. Peelingin ardından maske uygulayarak gözenek içlerini temizleyip, yağ salgısını dengelemek “sorunu yavaş yavaş hafifletecek”.
** Salisilik asit /glikolik asit /retinoik asit gibi ölü tabakayı söken içerikler, AHA’lı (meyve asitli) veya BHA’lı (Beta Hidroksi Asit) kozmetikler gözenek içinin temizlenmesine ve yağın parçalanmasına yardımcı olacağından komedonlu ciltlere iyi bir alternatiftir. Bu tip soyucuları kullanırken gündüzleri mutlaka güneş koruması kullanılmalıdır. Yoksa UV ışınlarından lekelenirsiniz.
** Yağ salgısı dengesizliğini endokrinoloğa danışarak çözersiniz. Hormonal düzen sağlandığında, içeriden frenlenen sorun yüzeyde gözenek tıkanmasının ilk sebebini ortadan kaldırmış olacaktır. Bir kan tahlili ile doktor bunu saptayacaktır.
** Nemlendiricinizi asla aksatmayın. Yağ dengesi su dengesi kurulduğunda deri yumuşak kalır. Yağlı ve karma ciltler için nemlendiriciler farklı formüleedilir. Lütfen cilt tipinize uygun nemlendirici kullanın.
** Komedon tedavisi için eczanede değişik ilaçlar vardır. Adı üzerinde bunlar “ilaç”tır! Tavsiye veya rastgele alınıp kullanmayın. Eczacınıza mutlaka danışın. Bu ilaçların Benzoil peroksid veya resorsinol gibi içerikleri vardır, mutlaka belli bir süre ilaçların kullanılması ve beraberinde mutlaka güneş ışınlarından korunulması gerekir. Bir ay kullanıp sonuç beklenmez!

Çok yoğun kapalı komedon varsa
İlk önce bir dermatologa derin cilt temizliğine gitmeniz gerekir. Önce komedonların rahat çıkartılması için cilde yumuşatıcı işlemler uygulayacak. Sonra kalınlaşmış yeri,  gözeneğin ağzını tıkadığı yerden delerek, komedonlar tek tek çıkartır temizler. Ortası delik bir halka yardımıyla bastırılarak tıkanma yapan birikintiler çıkartılır. Temizlikten sonra antiseptik bir solüsyonla deri temizlenecek ve maske uygulanacaktır. Bu işlem sonrasında kullanacağınız temizleyici ve nemlendiricileri düzenli kullanırsanız yenilerinin oluşumunu engellersiniz. Sırtta ve yüzde olan komedonlar için aynı yöntem uygulanır.
Önemli not: Yüzeyden müdahale ile komedeonları geçici olarak giderebilirsiniz. Ama yukarıda bahsettiğim hormonal bir (içsel) sorun varsa yenileri oluşacaktır. Endokrinologa gidiniz. Ve günlük cilt bakımınızı
aksatmadan uygulayınız.
komedonlar

About Aysenur

Check Also

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Etmelisin?

Ağdadan canı çok yananlara, özellikle yazın kolay, acil, pratik acısız tüyleri yok etme şekli tüy …

147 comments

 1. Merhaba Ayşenur Hanım,
  23 yaşındayım cildim yağlı, yanaklarımda ve çenemde neredeyse bir yıldır bu kapalı komedonlardan var. Sıktığımda temizlense de ardında aylarca yok olmayan lekeler bıraktılar ve yerinde daha çok çıktı bu sefer. Dermoskin AHA/BHA kremlerini kullanıyorum birkaç aydır ama fayda etmedi, her sabah akşam yüzümü yıkayıp tonikliyorum, sabahları yağsız nemlendirici kullanıyorum. Haftada bir iki kez peeling ve kil maskesi de yapıyorum, kese de bazen. Denemediğim bir şey kalmadı, artık ne yapacağımı bilmiyorum. Süt ürünlerini bırakmayı deneyeceğim lütfen yardımcı olun, belki de yanlış ürünleri kullanıyorumdur. Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

 2. Ayşenur hanım merhaba.Benim yanaklarımda ve çenemde komedonlarım var beyaz renkte ve kapalı.5 yıldır bu sorunu çekiyorum fakat ne denediysem bi sonuç alamadım sadece sıktığım zaman temizleniyor fakat oda cildim üzerinde leke yapıyor.Öğrenciyim hala ailemden uzaktayım maalesef.Uygun fiyatlı ürünler söyleyebilir misiniz artık bundan kurtulmak istiyorum:(

 3. Merhaba Ayşenur hanım severek takip ediyorum sizi
  Çok güzel bilgilendiriyorsunuz.
  Ben 32 yaşındayım. 17 yaşımda yanaklarımda yoğun komedon problemi yaşadım roaccutane kullanmak zorunda kaldım ve geçti. 23 yaşında aynı problemi tekrar yaşadım ve aynı hapı malesef yine kullandım ama erken bıraktım doktor kontrolünde. Sonrasında cildimde hep komedon ve sivilce sorunu azda olsa yaşamaya devam ettim. 3 ay içinde yanaklarımda deri altında çok komedon oluştu.Bu sefer güzellik salonuna gittim medikal bakım yaptırdım bikaç ürün aldım cildimi çook kuruttu.Kullandığım ürünler; DERMAPLUS GLYO GEL CLEANSER FACE&BODY , DERMAPLUS OIL CONTROL MATTIFIER ,MEDİKOZ THREE ACTION CLEANSER( 3 gün arayla haftada 3 kez) 2 gündür kullanmıyorum cildim çok kurudu devam etmelimiyin sizce? Extra yanına ilave ediceğim ürün ve marka tavsiye ederseniz çok mutlu olurum. Ve bu problem için yaptıracağım bir bakım önerirmisiniz ozon terapiyi öneriliyor kararsız kaldım.çok teşekkür ederim.

  • Büşra hanım Merhaba,
   Bahsettiğiniz ürünlere baktım ve sayenizde ben de batıklar için tavsiye etmek için aradığım ama denk gelemediğim bir ürünü keşfettim : “MEDİKOZ THREE ACTION CLEANSER”…
   Bu AHA’lı (asitlerle) soyma yapan, ölü tabakayı atarak kıl kökünü ve gözenek içini temiz tutmaya yarayan yoğun bir peeling..
   Lakin, sık uygulamak (bence) “koruma tabakasına yeterli yoğunlukta nemlendirici sürmezseniz” cildi kurutacak bir ürün. haftada 1-2 uygundur.
   Şimdi ben doktorun verdiklerine karışmak gibi bir cüret gösteremem..
   Ama bu nemsizlik “kuruluk” hissinizi en güzel yağlandırmadan çözecek şey hyalüronik asit serumudur.
   temizleme sonrası
   https://tr.nuxe.com/creme-fraiche-de-beaute-tk-115/-creme-fraiche-de-beaute-nemlendirici-serum-48-saat-etkl-canlandirici-ve-nemlendrc-serum-krlenme-kariti-sikilatirici-30-ml-pompal-ie sabah akşam bir pompa uygulayın.
   Üzerine nemlendiricinizi sürersiniz.
   Amacımız komedonun içeride oluşmasını önlemek. Bunun için iki şartımız var 1) üstteki derinin düzenli eksfoliye edilmesi ki tıkaç oluşmasın. 2) İçeriden yağın fazla salgılanmaması ki ölü hücrelerle birikip kökü tıkamasın.
   ÇOK KURULUK da gözeneği tıkar..
   Bu nedenle hyalüronik asit hem yaşınıza uygun nemlendirme ve gençleşme sağlar hem o kuruluğu yağlandırmadan alır.
   Bu videoya da kulak verebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=g4jFQDkyrKI&t=164s

   Bir gün ürünlerinizi değiştirmek isterseniz:
   Caudalie’nin vinopure serisinden temizleme serum ve nemlendiriciyi seçebilirsiniz.
   Bunlara sadece akşamları temizleme sonrası kullanacağınız bi nip+fab glikolik asit pedi ilave edersiniz. Yeterli olur.
   https://www.watsons.com.tr/p/nip-fab-glycolic-fix-yuz-pedi-60-s-16566
   Sevgiler

   • Cevabınız için teşekkür ederim😊 kullandığım ürünler komedonların bir kısmını dışarı attı. Şuan sivilceli bir yüzüm var kurutuyor sonrasında ama dışarı atması iyi birşeymi bilmiyorum. Yeni komedonlarda oluşuyor gibi:( önceki akne izlerini azaltmak için çareler ararken bu sorununla birlikte yenileri oluşacak gibi. Benimle aynı problemi yaşayan kişilere tavsiye ettiğiniz bir nenlendirici vardı COSRX natural BHA skin returning emulsion bu Ürünü edindim. Bana tavsiye ettiğiniz ürünler için ,ilginiz İçin çok teşekkür ederim 🥰

 4. Merhabalar, benim yaşım 30 olmak üzere, birkaç haftam kaldı 🙂 Cildim yağlı/hassasttı ama artık çözemiyorum. Geçtiğimiz senelerde çoğunlukla Bioderma ürünleri kullandım, yine sizin tavsiyenizle almıştım bazılarını. Sebium serisinin exfoliator, h2o temizleme suyu ve jel temizleyicileri yüzüme çok iyi geliyordu. Fakat artık minik minik sivilce yaptıklarını, kullandıktan sonra cildimin hafifçe kızarmaya başladığını ve gerildiğini fark ettim. Yaşlanıyorum anladığım kadarıyla 🙂 Nemlendirici olarak da Mustela Hydra Bebe yüz nemlendiricisi kullanıyordum, bir tek o çok yağlı gibi durmuyordu, hemen emiliyordu ama yüzümü kuruttuğum için sanırım, yeterli gelmemeye başladı. Sonra farklı ürünlere geçtim, genel olarak sorunlu bir cildim yoktu ama bu sefer daha da kurudu ve pütürler oluşmaya başladı, sanırım yanlış ürünler seçtim. Sizden daha uygun olacak bir rutin/ürünler tavsiyesi istiyorum. Şimdiden emeğiniz için teşekkürler.

 5. Merhaba, yanaklarımda ve çenemde kapalı komedonlar var ve aşırı yağlı,hassas bir cilde sahibim. Pcos da var bunun için tedavi de görüyorum. Cildime uygun temizleme jeli,nemlendirici vs tavsiye edebilir misiniz?(uygun fiyatlı olursa çook seviniriim 🙏)

 6. Ayşenur hanım cildimde kapalı komedon, pütürlük ve leke sorunu yaşıyorum. Hassas karma bir cildim var. Nem dengesini tutturamıyorum. Hemen hemen her ürün cildimde sivilcelenme yapıyor. Yaşım genç. Sizden temizleme jeli, nemlendirici ve güneş kremi tavsiyesi istiyorum… (uygun fiyatlı)

 7. Merhaba, LaRoche- Posay markasının yüz temizleme jelleri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

  • Esma hanım içinde SLS varsa sevmem (ki var) bu kazıyıcı sentetik bir köpüktür. Yağ salgısını da tetikler, cildin hassasiyetini de arttırır.Yoksa iyi bir markadır ama nedense ısrarla bu kimyasal köpürtücüyü kullanmaya devam ediyorlar…
   sevgiler

 8. Merhabalar Ayşenur Hanım,
  Öncelikle youtube kanalınızda ve burada bizlerle paylaştığınız eğitici içerikleriniz için çok teşekkürler.
  Benim yüzümde değil fakat göğüs bölgemde, sırtımda ve pubis/venüs tepesinde boy boy ve bol bol kapalı komedonlarım bulunmakta 🙁 Sizin de bahsettiğiniz üzere bunların hormonal sebepleri olabilir fakat içinde bulunduğumuz koşullardan ötürü şu an için doktora gitmeyi pek istemiyorum açıkcası.

  Sizden ricam hassas (yer yer kılcal damar görünümlü) ciltler için yazın ve pubis/venüs tepesinde kullanılabilecek peeling önerisinde bulunabilir misiniz? Yukarıdaki bir yorumda Cyrene Daily Peeling Powder önermişsiniz fakat sitesinde mevcut görünmüyor.

  Son olarak yine hassas ciltler için vücutta kullanılabilecek uygun fiyatlı bir güneş kremi önerisinde bulunabilir misiniz?

  Şimdiden ayırdığınız vakit için teşekkür ediyorum,
  Sağlıklı Günler.

 9. Merhaba ✌🏻 Ben bir sure cosmed in yağlı temizleyicisini kullandım sonra ten rengime yakin (biraz da beyaz gibi) putur putur seyler olmaya basladi. Sonra ben o urunu biraktim alterra kuru ciltler icin olan yikama sutunu kullanmaya basladim ama bu defa uzum cekirdegi yagi kayisi yagi gibi yaglarla nemlendirdim. Guvenilir markalardi ve tum yuzum icin sadece 2 damla kullandim. Puturlulukler daha cok artti sanki. Ayni zamanda cildim kuru. Bu durumda benim yağlı urunler kullanmamam mi gerekiyor. Peki nasil nemlendirecegim. Uygun fiyatli krem bulamadim. Aha bhali bir urun kullaniyorum ama yeterli gelmedi. Her gun kullanmadigim icin sanirim. Korktum cildimi inceltir diye. Cyrene markasi. Tesekkur ederim simdiden cevabiniz icin💕 ( komedonlarimi gormek isterseniz instagram hesabiniza msj olarak gonderdim)

 10. Merhabaa 🌷🌷🌷🌷
  Benim sorum şu ki cildimdeki komedonlar icin uygun su bazli kremi bulamiyorum. Guvenilir ve uygun fiyatlı bir kreme ihtiyacim var. Cyrene aha bha daily pads aldim tavsiyelerinizi okuyarak. Memnun kaldim. Kremleri biraz pahali geldi. Bir de bana dermaroller sonrasi komedon olusturmayack bir serum onerirseniz cok mutlu ve sansli olurum🌷🧚🏻‍♀️ Bu arada belki gormek istersiniz diye instagram hesabiniza komedonlarimin fotografini bıraktım. Tavsiyelerinize guveniyorum, tesekkur ederim. (Yasim 29)

  • Vildan Hanım,
   İçinde pertol türevleri olmayan, nemlendirici olarak hyaluronik asit veya shea butter içeren , akışkan nemlendiriciler var.
   Simple’in damlalıklı gibi olanı mesela “Simple Yağ İçermeyen Likit Nemlendirici 50 ml” olanı… Mesel Avene Hydrance Aqua Gel olanı…
   Veya Eau Thermale Jonzac Pure Organik Sertifikalı Hipoalerjenik Matlaştırıcı Arındırıcı Krem <= (cildinizde yağlanma da oluyor ise) Bu da olabilir https://missha.com.tr/urunDetay/Missha-Super-Aqua-Ultra-Hyalron-Emulsion-5399-11.html
   sevgiler

 11. Ayşenur Hanım videolarınızı kağıt kalem elimde izliyorum. Dedikleriniz önerdiklerinizin içerik listelerini de takip ediyorum. Bu karantina günlerinde içerik okumayı çözmek üzereyim. Ben 22 yaşındayım normalden karmaya dönük bir cildim var. Makyajımı sadee bb kremle yapıyorum. Çok sivilce çıkarmayan biriydim. Bölgesel kapalı komedonlarım vardı. Fakat artmaya başladığından beri yıllardır bioderme sebium temizleyici gül suyu tonik ve su bazlı nemlendirici rutinimi zenginleştirmeye karar verdim. Önce dermatologa gittim bana cildin hassas ve cansız diyerek mineral vitamin içeren dermosking nemlendiricisini ve komedonlarım için de salisik asit alkol solusyonunu eczaneden hazırlatıp kullanmamı söyledi. Sabah akşam ikisini de temizledikten sonra sürdüm. Salisilik asitin nasıl kullanılacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu ve doktor da tonik gibi kullan deyince ben iki hafta her gece pamukla sürdüm. Fakat komedonlarım artmaya başladı.Hemen bıraktım Sonradan kafayı yiyerek araştırma yapmaya başladım. Cilt bariyerimi zedelemiştim büyük ihtimalle. Doktoruma ulaşamadım. Başka doktora yüzümün resimlerini yolladım knelerim de olduğu için benzamicin kullan dedi 3 hafta da onu kullandım fakat derinden ve baş vermeyen akneler çıkarmaya başladım. Bunun hormonal olduğunu düşünerek oks yazdı 2 haftadır da onu kullanıyorum. Özetlemek gerekirse şakaklarımda ve çenemde büyük ihtimal çok da ağır yapmadığım makyajımı temizleyememekten kaynaklanan komedonlarımla başlayan serüvenim, şuan kistik akneler ve iyice yayılmış komedonlarla devam ediyor. Psikolojim gerçekten bozulmuş durumda. Bir sürü araştırma yapıyorum, la roche posey effecelar serisini aldım fakat içeriği çok sert geldi, kullnmıyorum. kore markalarından nazik ve etkili içerikli ürünlerin birkaçını edindim kullanıyorum. Cildim biraz canlandı, aknelerim inmeye başladı sanki (ya da ben kendimi avutmak istiyorum) fakat komedonlarda iyileşme belirtisi yok. Son çare roaccutane mı gerçekten 🙁 Sizden görüş almayı çook isterim. vaktinizi aldığım için kusura bakmayın..

  • Sanem Hanım Merhaba,
   BB kreminizn içinde ne var? Baktınız mı? Bu yazımın sonunda komedon yapan içeriklerin listesi var göz atın.Gözenek tıkadığı düşünülen maddelerin listesi olarak sayfa bitiminde.
   http://aysenuryazici.com/eriskinlerde-akne-sorunu-neden-oluyor/
   BB kreminizi doğru temizlemediğiniz için komedonların oluşmuş olma ihtimalı çok yüksek…
   Akşamları önce jelle temizleyip, sonra AHA/BHA pedlerden kullansaydınız deride gözenek içinde birikinti kalmayacaktı. Akneye çevirmek için içinde bakteri üremeyecekti..

   Akneler evet hormonlarla ilgilidir. Ya polikistik overiniz var ya başka bir hormonal artış ki aşırı yağ salgısına sebep olur bu bu da akne yapar.
   Doğum kontrol haplarıyla gayet güzel dengelenir.(anti-androjenik etki yapar, bu hapla dengelenir)
   Bu tip tedavileri lütfen çok rica ediyorum (gerçi doktorunz daha iyi size anlatır ama ) bir ayda sonuçlanacak tedaviler olmadığını biliniz.
   Israrla sakince düzenli dediklerini uygulayınız.
   Akneli, komedonları olan ciltlere ben her zaman AHA/BHA uygulamaları öneriyorum.
   Temizleme de, eksfolyan uygulama da hep asitler üzerinden…Amaç gözenekteki bu yağın birikip içinde bakteri üremesini engellemektir.
   Muhtemelen size hazırlanan salisilik asiti kullanırken güneş koruması kullanmadınız hassasiyet ondan oluştu.
   Çünkü salisilik asit (BHA)Yağı gözenek içinde parçalar ve tıkanmaları önler. Yatıştırır bir zararı da yoktur.
   Sadece bu tip asitler kullanıldığı zaman MUTLAKA ama MUTLAKA güneş koruması şarttır gündüzleri cildi UV den korumanız gerek ve BB krem bunu en fazla 1 ssatliğine yapar.. Yani işe yaramaz güneş koruması olarak.

   Önerim temizleme ve eksfolyan => https://cyrene.com.tr/collections/sivilce/products/akne-cilt-bakim-seti (BHA durulanmaz)
   Nemlendirici https://cyrene.com.tr/collections/sivilce/products/oil-free-skin-balancing-aqua-gel-moisturiser
   Güneş koruması https://cyrene.com.tr/collections/sivilce/products/invisible-physical-sunscreen

   Akşamları temizleme sonrası toz peeling uyguayın, sonra nemlendirici sürün.
   https://cyrene.com.tr/collections/sivilce/products/dermofoliant-gentle-purifying-peeling-powder

   Komedon videoma göz atınız. https://www.youtube.com/watch?v=g4jFQDkyrKI
   Roaccutane için doktorunuz bu tedaviden sonra iyileşme olup olmamasına göre karar verecektir.
   sevgiler

 12. merhaba Ayşenur Hn,
  yaşım 36 ve karma cilt tipine sahibim. en büyük sorunum, burun çevresinde büyük gözenekler. gözenek sıkılaştırıcı olarak bir öneriniz var mı? fiyatı önemli değil. yaklaşık 1 yıldır denemediğim ürün kalmadı.
  şimdiden çok teşekkürler,
  iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cildinize Mucizevi Bir Dokunuş Royal CaviarSepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!