Home / Kitap önerileri / Meleklerle Yaşamak -Beki İkala Erikli

Meleklerle Yaşamak -Beki İkala Erikli

Yazar : Beki İkala Erikli

“Allah sizi seviyor” diye başlıyor.
İyi olduğumuzu hatırlamak ve “o”nun bizi sevdiği için melekleri de bize yolladığını düşünmek için işte güzel bir fırsat. İçinizdeki ışığa dönüp yine bakmak ve fark etmek için…

images

Goa Basım Yayın‘dan çıkan bir kitap. D&R’ın önünden geçerken ayaklarımı vitrin önünde durdurdu. Neden mi? Çünkü pembe rengi sevimli ve çekici,mor en sevdiğim renk ve üzerinde “melek” yazıyor! Durur muyum? Nedir bu? dedim.
Yakından bakınca, “Melek Uyumlaması CD’si” ile satıldığını gördüm daldım içeri,aldım kitabımı 🙂 Kitabı yarım saatte okudum, Cd’yi koyup divana uzandım. Allah’ın saf yaratıklarıyla böyle iletişim kurulacağına inanıp inanmadığımı sormayın…Elbette kalp inançla konuşma kanallarını açar. CD ile değil.
Ama bu kitap sadece “iyi” geldi diyeceğim… İçimizde var olan duayı, o kavruk ve küskün ve hep sıkılmakla meşgul olan kalplerden hala nasıl çıkaracağımızı bilmezken; evet bir işe yarıyor. Yüzünüz güleç, içiniz temiz kalkıyorsunuz divandan CD’yi dinledikten sonra.

Yüreğinizde bir kapı olduğunu, onun kolunu tutup çevirmeyi, kapıyı açmayı becerebilmeyi öğretiyor. Hiç de fena değil.
Bunca kötü haber bülteni ve sağanak gibi yağan felaket haberleri içinde “o” kolun orada olduğunu hatırlamak için bile süper bir deneyim.
Dilekler hep Allah’tan dileniyor. Sakın yanlış anlaşılmasın.Sadece meleklere aracı olması, taşıması, iletmesi için bir RİCA gibi bakın…
Her şey Onun bilgisi dahilindedir..Yer ve gök…  (2014)

Hoş kitap mı? Evet hoş! İnsan beyaz sabunla çocukluğundaki banyolardan birini yapmış gibi oluyor bitirince. Sonrası? Sonrası, bizi öğüten dünyaya geri dönüyoruz…
Not:Beki İkala Erikli’nin ofisinin bulunduğu apartmanın girişinde Sinem Koç tarafından 16 Aralık 2016’da kurşunlanarak öldürüldükten sonra kafam allak bullak oldu itiraf etmeliyim. Toprağı bol olsun.

About Aysenur

Check Also

Devrim Ayetleri Eren Erdem

Devrim Ayetleri Yazar:Eren Erdem KırmızıKedi kitap 239 Sayfa Yazarın sitesi: www.erenerdem.net Kitap 2013’te basılmış olmasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cildinize Mucizevi Bir Dokunuş Royal CaviarSepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %25 İndirim Kazanın!

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %25 İndirim Kazanın!