Home / KOZMETİK ve GÜZELLİK / Ozonlu jel, yağ, krem nedir ? Ozon ne işe yarar?

Ozonlu jel, yağ, krem nedir ? Ozon ne işe yarar?

                                                                                                                                     Ozonlu kremler, jeller, yağlar…

strongco-faq-01

Martin Marum’a 1785’te ozonu keşfettiği için minnetle!

Bu simgeyi (O2)  kimya dersinden hatırlıyoruz hepimiz. Oksijen! Yani iki oksijen atomlu, havayı teneffüs ettiğimizde soluduğumuz bileşik. Buna bir oksijen atomu daha geliyor. O3 oluyor. Bunun adı da ozon. Oksijenin yakın akrabası olur kendileri. Şimşekli havalarda burnumuza gelen kokunun ta kendisidir o!

Ozon, 3 oksijen atomundan oluşan, oksijenin yüksek enerjili şekli. Yapıları da birbirinden oldukça farklı. Tüm dünyada, içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılan ozon  zaten yüz elli yıldır tıpta kullanıyordu, artık kozmetiklerde de kullanılıyor. İlk zamanlar sadece zeytinyağı ozonlanırken, şimdilerde  argan yağı ve kayısı çekirdeği yağı gibi kıymetli yağlar da ozonlanıyor.

Ozon depolanamayor ve  stoklanamıyor! Çünkü ozonun yaşamı ortamın sıcaklığıyla ilgili! Ozonun bulunduğu ortamın ısısı değişince bir süre sonra kendiliğinden hammaddesi olan oksijene dönüşüveriyor! Kokusu çamaşır suyunu andırdığı için pek hoş gelmeyebilir. (Ama faydalarına bakıp umursamamayı becerebilirsiniz.)  Üç oksijen molekülü bir araya gelince koku budur. Kokusu yok ise zaten o artık ozon değildir… Bunu unutmayın. Yani güzel kokan ozonlu kozmetik olamaz.

Ozonu kozmetiklerin içine katmalarının sebebi : Gayet başarılı şekilde dezenfekte ediyor, akneli ciltlerin sorunları, kırışıklar, selülit, yaraların iyileşmesi ozonun iyileştirici etkisiyle gerçekleşiyor. Alerjik insanların bile gayet iyi tolere ettiği ozonlu jelleri her yaştan insan kullanabiliyor.   Ozon onarıyor, gençleştiriyor…

Ülkemizde ozon terapi merkezleri  çoğalıyor. Peki, buralarda ne yapılıyor hiç merak ettiniz mi?

Kısaca anlatayım: Önce kişiden kan alınıyor, dozu belirlenen ozonla karıştırılıp tekrar damara veriliyor.  Veya  kas içine enjekte ediliyor. Yine doktorun belirleyeceği dozda ozon gazı cilt altına, eklem içine veya vücut boşluklarına püskürtmeyle  veriliyor (Vajina, kulak yolu, makat vs gibi) Sorun nerede ise ozon o dokuya veriliyor. Egzama, dermatit gibi sorunlarda da ozon gayet başarılı sonuçlar veriyor.

ozon

Ozon ne yapıyor?

• Derinin bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Alerjik derileri sağlamlaştırıyor. Yumuşacık ve pürüzsüz yapıyor çünkü deri yenileniyor.

• Hücrelere giden, dokuya giden kan dolaşımı hızlandığı için cilt çok çabuk yenileniyor. Hücre nefes alıyor.

• Yaralar varsa, doku çabuk onarılıyor, yara hemen iyileşiyor. Ağızda olan aftlarda bile kullanabilirsiniz. Gece sürüp yatın. Sabaha göreceksiniz.

• Selülit dokudaki “dolaşım zayıflığı” sorunudur biliyorsunuz. Ozonlu bakımla, dolaşım sorunu olan selülitli kısımda dolaşım hızlanıyor, yağ parçalanıp dokudan atılıyor

• Yaş aldıkça su ve yağ dengesini kaybedip, sarkmaya başlayan cilt ozonla yeniden elastikiyet kazanıyor.

Ozonlu kozmetiklerin üzerinde bazen ozon yerine  ” aktif oksijen”  tanımı kullanılıyor. Aynı şey. Oksijenin dokunduğu her yer canlanıyor, kan dolaşımı düzeliyor, doku onarılıyor ve sonuç: Gençlik! Çoluk çocuk, kadın, erkek, anneanne, herkes kullanabilir… Kokusu? Evet, kokusu pek hoş değil. Her ne kadar “öğürdüm, midem kalktı, kocam benden nefret etti” diyenler varsa da zamanla kokuya da alışıyorsunuz. Cidden!

En iyi ozonlu yağ / kozmetik hangisi?

Ben keşfettiğim iki iyi ürünü burada yayınlıyorum.Ama başka bir ozonlu ürün almaya karar verdiğinizde kriterleriniz ne olmalı tek tek sayayım. Piyasada o kadar çok ozonlu kozmetik var ki konuya uzak kişilerin hangisi daha iyi diye araştırdıklarında doğru bilgiye ulaşabilmeleri için ben de birkaç satır ilave etmek istedim.
1- Ozonlandırılmış Oleik Asit üretebilmek gerçekten maliyetlidir. Tesislerin GNP standardında olması, kalite belgelerine sahip olması sizin hayrınızadır. Doğrusu da budur.
2- Kullanılan Oleik Asit ( zeytinyağının) kaynağının belli ve ölçümlendirilmiş olması çok önemlidir. Hangi zeytinyağını hangi kalitede yağı kullanmış önemlidir.
3- GERÇEKTEN kaliteli OZONLU JELİN maliyetini artıran; yüksek enerji yükünü transfer ettiğinizde (yapay ortamda oluşturduğunuz) milyon voltluk şimşek / elektromanyetik alandır…Elbette bu alanın ve tesisin güvenirliliği çok önemli.
4- Satın almak istediğiniz ozonlandırılmış yağın kaynağı belirsiz ise, üretim tesisleri kalite standartlarında sayılamıyor ise,Hıfzı Sıhha testlerine girmemiş ise ve Sağlık Bakanlığı bildirimleri yoksa kumar oynamayın.. Ozonlandırılmış yağın güvenilir ve gerçek olduğunu anlamanız için bu standartları arayın.

Zeytinyağı değilse ne olabilir ki diye düşünüyorsanız, ucuz yağları ozonize edebilirler. Bu, sıvı bitki yağlarının hidrojen ile ısıtılması sonucu oluşan (doymuş)yağlar  bildiğiniz gibi hücrenin dipolaritesini bozuyor bu yüzden kanserojen olarak sınıflandırabiliriz… Yani ozonlu yağ alacaksanız her ürüne kanmayınız.

?
Ozoxlive Profesyonel cilt bakım jeli, ozon oranı yüksek, kaliteli ozonlama yapılmış zeytinyağından üretilmiş beğendiğim iki ozonize üründen biri…
?
Kıvamı yoğun, bir pompa miktarı tüm yüz ve boyuna yetiyor. Sürüp uyuyabilirsiniz.

Not: Ozonlu jel kullanımında dikkat edecekleriniz:

 1. Sabah ve akşam sorunlu bölgeye uygulanmalı. Ancak yağlı yapısı sebebiyle yüzde makyaja imkan vermez. Sadece akşamları da kullanabilirsiniz.
 2. Ozonlu jel/krem kullanırken GÜNDÜZLERİ güneş koruması da kullanmanız gerekir.
 3. Ozonlu jelle güneşlenmeyiniz. Lekelenirsiniz.
 4. Selülit gidermek için kullanılacaksa mutlaka selülit masajıyla uygulanmalı.
 5. Yüzünüze kullanıyorsanız ilk hafta yüzeyde bir kalınlaşma veya pullanma hissedebilirsiniz. Geçicidir. Kullanmaya devam edin ve haftada 2 kez ince granüllü bir peeling (yüz kesesi) kullanın. Böylece yenilenmeyi hızlandırırsınız.Pürüzlü gibi kalınlaşmış deri de hemen atılmış olur.
 6. Diş etlerine kullanıyorsanız “uyumadan önce” parmak uçlarıyla yukarıdan aşağıya doğru bastırarak sürün. Yemek tüketmeyin. Bütün gece ağızda kalmasına izin verin.
 7. Saçlı deride pullanma ve dökülmeler için gün aşırı temizlenmiş saç derisine hafifçe masaj yaparak uygulayın ve en az 4 saat yıkamayın.
  (More than soap , More than Oil ozonated apricot seed oil )                                                                             (Balmozon ozonlu yağ)

pr_01_231

balmozon-ozonlanmis-yag-50-ml-9679-42-o

Favorim: Ozonlabs firmasının ozon serumu
Neden?
Çünkü ürünün kaç saat ozonlandığını -ne kadar ozon yüklendiğini- gördüğüm kadarıyla hiç bir firma tüketicisini bilgilendirmiyor. Ozonlabs açık açık yazmış.
Demiş ki :%3.2gr/mol ozon derişimi ve dermo kozmetik ürünler arasında en yüksek ozon oranına sahip marka Ozonlabs’tır demiş.
Böylece hanımlar 100 liraya da, 200 liraya da ozonlu ürün olduğunu, neden ml miktarı aynı olmasına rağmen, fiyatın farklı olduğunu daha rahat anlayacaklardır. Kısacası yüksek ozon yüklenmiş ürünler daha etkindir.
Ozonlandırılmış oleik asitin dünyadaki tek medikal ve dermokozmetik serum formu: Ozonlabs (health medecine)

?
Kırışıklık, elastikiyet kaybı, kaz ayakları, aydınlanma, cilt tazelenmesi, gözaltı morlukları…

Kolajen üretiminin hızlanması ve daha kaliteli liflerin üretimi dokuların iyileşmesi için ozon serumunu sabah ve akşam temizlenmiş cilde uygulayın. İki saat sonra ciltten suyla ıslatılmış pamuk yardımıyla temizleyin.  İlk 3 haftanın sonunda yavaş yavaş değişimi gözlemlemeye başlarsınız. Lütfen gündüzleri SPF koruma kullanmayı unutmayınız. Trafik kazası sonrası, boyunda ve yüzündeki dikiş ve  yaraların iz bırakmadan iyileşmesinde, bir tanıdığımın kullanması sonrasında çok iyi sonuçlar aldığımızı da burada belirtmeden geçmeyeceğim. Bu sebeple üstün tuttuğum ozonlabs’ın bende ayrı bir yeri var.

 

?

DİKKAT :Ozonlab ozon serumunun kullanımı: Temiz cilde kullanın. 20 dakika bekleyin ardından su ile yüzünüzden temizleyin. Cildinizde kalan mumsu madde, shea butter (butyrospermum parkii) olacaktır. Ozonitin dermis tabakasına 20 dakikada ilerlediğini biliyoruz. Ancak bileşen yoğun olduğundan hipertrioid hastaları ve akut tonsillitte (bademciklerde görülen enfeksiyon) rahatsızlık verici olabilir. (Hipertrioidide kontredikedir) Kokusunun ağır olması da bazı durumlarda baş ağrısına sebebiyet verebilmektedir. Migreniniz varsa dikkatli bir kullanım gerektirir.

Not: Ozonnla akne tedavisi yazıma ulaşmak için buraya tıklayınız.

33 comments

 1. Ayşenur Hanım merhaba.
  bir bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum.

  Sayfanızda ozonlabs firmasının ozon serumu içeriğinde piyasadaki en yüksek içerik ve %3.2gr/mol olduğu yer almakta.

  Türkiyede %5,28 ml ozon içeriği olan bir ürün piyasada mevcuttur. Adını vermek istemediğim bir üniversitede test ve analiz edilmiştir.

  Fiyat olarakta Ozonlabs firmasının 1/4 fiyatınadır.

  Bilgilerinize sunarım.

  • Merhaba,
   Ürünü satın almak isterim.
   Eğer linkini yollarsanız lütfen sayfamda ozon bölümünde yüksek içerikli önerilerde sunmak isterim.
   Sevgilerle

  • Hasan Bey bahsettiğiniz ürünün markasını merak ediyorum,yazabilir misiniz?

   • Bilge hanım ben de sordum 3 aydır cevap vermediler 🙁

   • Ayşenur hanım Talya markasının GMP FDA gibi sertifikaları varmış bu bahsettiğiniz ürünler maalesef bütçemi biraz zorluyor ona onay verirseniz almayı düşünüyorum ya da daha uygun fiyatlı bir marka önerisine de açığım çok faydalı bir yazı yazmışsınız yine bugüne kadar kozmetik ve cilt bakımı ile ilgili siz benim için öğretmen gibi oldunuz ne zaman başım sıkışsa hep sizin ya videolarınıza ya da yazılarınıza koştum Allah çocuklarınızın mürüvvetini görmeyi nasip etsin 🤲🏻🌹

 2. Cok teşekkür ediyorum ilginiz ve yanitiniz icin.Size ve annenize saglikli ve mutlu zamanlar diliyorum.ve bu guzel kalbinizin karsiligini yasamin her aninda karsilacaginiz guzel insanlarla ,guzel anilarla almanizi fa diliyorum ve sevgiyle kucaklıyorum sizi….

  • Teşekkür ederim. Sağ olun. Sevgiler benden de.
   İnanın o kadar kötü insanla karşılaşıyorum ki bazen diyorum ben bunu hakedecek ne yaptım Allah’ım!! Sizler de iyi ki varsınız. Hayat sevinci veriyorsunuz.

 3. Merhaba Aysenur hn, holistic lifedan ozon gold kremi aldim.ancak kullandiktan sonra derimde kurulasma ve kirisiklik hissediyorum. Bu normalmidir ?bir de ozon hapi aldim ama sonra netten okuyunca bu hapi agizdan almakla ilgili tereddütum olustu.Herhangi bir zarari olabilir mi hapi icmenin ?bu konuda fikrinizi almak istedim.cok tskr ediyorum ilginize ve emeginize simdiden.Sadece kendim icin degil yardimci oldugunuz herkes adina size teşekkür etmek istiyorum. Gonulden sevgiler….

 4. Ne tatlısınız siz😘

 5. Ayşenur hanım merhaba, 36 yaşındayım. kendimi bildim bileli yüzümde yaz aylarında belirginleşip, kışın azalan çillerim mevcut. yaş ilerledikçe daha kalıcı olmaya başladı ve güneş lekeleri de eklendi. bu lekelerin artmasını önlemek ve mevcut olanlardan kurtulmak istiyorum. ozon yağı/ jelini yeni duydum. sizce bu lekelerde işe yarar mı? ya da önereceğiniz başka bir ürün var mıdır? şimdiden çok teşekkür ederim. sevgiler

  • Gülşen Hanım Merhaba,
   Yazın güneş ışınları dik geldiği için derideki lekeler ve çiller UV görünce koyulaşır, kışın cılız UV sebebyile az görünür olur. Bunun azaltılması ve yok edilmesi için yaz kış güneş koruması kullanmanız gerek.
   C vitamini kürleri ile rengini oldukça açabilirsiniz. Lakin SPF50 kullanmazsanız boşa kürek çekeriz..
   Bu videoda tek tek anlattım
   https://www.youtube.com/watch?v=K-F1btH3cVs&t=3s
   Bu da C vitamini kürü uygulaması => https://www.youtube.com/watch?v=NY9pmi9flOQ&t=41s
   Videonun altındaki kutucukta ürün önerileri listesi de var.
   Ama ben en çok Synchrovit C serumların açıcı etkisinin çok iyi olduğunu deneyimlemiş biriyim.
   Size de tavsiye ederim. Hem yaşlanma karşıtı iş görür hem kırışıklar üzerinde etkilidir hem çilleri açar.
   https://www.dermoeczanem.com/synchroline-synchrovit-c-anti-aging-serum-6-adet
   Her flakon yaklaşık bir hafta kullanılır. Akşamları temizlenmiş cilde uygulayın. Üzerine gece kreminizi sürün.
   https://www.dermoeczanem.com/derma-e-skin-lighten-56gr (sabah akşam kullanılır)

   güneş korumasını aman gündüzleri unutmayın. Yoksa emekler boşa gider.
   Ozon da yenilenme ve açma için uygulanan bir etken madde lakin kokusunu ben “koca kaçıran” olarak mimledim. Geceleri bolca sürüyorsunuz. Yanınıza kimse yaklaşamıyor. Bu onun doğal kokusu maalesef.
   sevgiler

 6. Ayşenur hnm merhaba..ben 30 yaşımdayım ve 3 yıldır rozasea m var hele bu yıl kış aylarinda iyice yüzümde yanaklarıma yayıldı. Gunes kremsiz cikmiyorum. Dermotolaga gittim ilaç alıyorum ama ilaç bittikten sonra tekrar başlıyor. Lazer azaltıyor diyorlar ama korkuyorum ya yüzüm yanar leke olursa diye. Kesin çözüm yok 🙁 Ozonlabs alsam mi diyordum.sizde guzel bahsetmissiniz bu urunden.Sizce sadece akşamlari yatmadan önce sürsem temizlesem fayda olur mu kılcal damarları cilt bariyerini güçlendirir mi?

 7. Çok teşekkür ediyorum Ayşenur Hanım, sayenizde doğru bildiğimiz bir sürü yanlışı düzeltme şansımız oluyor, hep yeni birşeyler öğreniyorum yazılarınızdan, videolarınızdan, cidden emeğinize sağlık, sevgiler 🙂

 8. Ayşenur Hanım yine çok güzel bir paylaşım olmuş, emeğinize sağlık. Yaşım 34, t bölgem normal, yüz alın yanak ve çenem kuru bir cilde sahibim. yüzümü temizleyip toniklediklten sonra ( kullandığım ürünler sizin önermiş olduğunuz içeriği temiz ürünler) ozonlabs serumu sürüyorum. ( hafif ufak lekelerim, mimik kırışıklıklarım var.) 2 saat bekleyip sadece içme suyuyla yıkıyorum. Fakat sonrasında krem sürmem gerekir mi? Cyrene absolute overnight age resetting Expert night moisturiser sürsem olur mu?Akşamları kullanıyorum sadece serumu, söylediğiniz gibi gündüz güneş kremimi uyguluyorum.
  Serumdan sonra birşey sürmemek mi uygun olur, sürmek mi bilemedim. Teşekkür ediyorum, sevgiler.

 9. Yasemin Denizli

  Tavsiyeniz üzerine ozonlabs’ın serumunu alıp kullandım, bu kadar etkili olacağını düşünmemiştim. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

  • Güle güle kullanın Yasemin hanım. Hem lekeler hem genel cilt sağlığı hem akneler üzerinde ozonlu yağlar düzenli kullanımda gayet yüz güldürücü sonuçlar verir. Ozonlabs da iyi bir yağdır.
   Sevgilerle

 10. Merhaba Aysenur abla . Keratosis pilaris icin üre iceren nemlendirici krem kullanıyorum sizce ozonlu jel ile beraber kullanabilir miyim bir fikriniz var mi?

  • Serra hanım merhaba,
   Tavuk derisi sorununa ait tüm kremlerde üre var. Derinin nemini kilitleyen bir etken madde. lakin uzun süre kullanımı deride incelme yapar. Yine de eczacınıza danışın lütfen.
   Ozonlu jeli akşam, üreli nemlendiriciyi sabah kullanabilirsiniz. Bir sorun olmaz.
   Size bu videoda öneriler de hazırladım bir göz atınız lütfen: https://www.youtube.com/watch?v=OudOjin1XF8
   sevgiler

 11. Ayşenur hanım dermaroller ile hangisini kullanabilirim sizce birkaç kişi balmazon dedi ama bilemedim

  • Funda hanım ozonlu jellerden herhangi birini kullanabilirsiniz.
   Ben Ozonlabs kullanıyorum. Ama balmozon da kullanabilirsiniz ozoxlive de…

 12. Merhaba Ayşenur Hanım, ürün gerçekten gözenek, 35 yaş kaz ayaklarına aydınlanmaya iyi geliyor mu yoksa başka bir ürün mü önerirsiniz? Sevgiler

 13. Tam siparişi vericem bide ayşenur abla ne demiş acaba bi bakayım dedim koku dedin korktum ama faydalarını düşününce sanırım vericem siparişi çok teşekkürler bilgiler için sevgiler

  • Estağfurullah. Koku dediğiniz çamaşır suyu ile aynı molekül aynı koku. Çok da beter değil ama bazıları sevmiyor.

 14. Çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Bu konuda tamamen cahildim. Teşekkür ederim.

  • Estağfurullah. Hepimizin cahil kaldığı binlerce konu var. Ben de her gün bir sürü yeni bilgi öğreniyorum. Faydam olduysa ne mutlu bana. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!