Home / Kozmetik ve Güzellik / Güneşsiz Bronzlaştırıcı kullanımı Autobronzant

Güneşsiz Bronzlaştırıcı kullanımı Autobronzant

Beyaz tenlilerin her yaz hayali bronz olabilmektir. Kıpkırmızı olur dönerler. Kısacık tatilde güneşte geçirilen uzun saatler yanıkla sonuçlanır. Soyulur.
Elastikiyeti destekleyen lifler zarar görür, kırışıkların temelleri daha da derinleşir ve en fenası güneş altında kavrulurken deri kanserine yakalanma risklerini çoğaltırlar.
Güneş alerjisi olanların, beyaz tenlilerin altın tonlarında bronz görünmeleri için üretilmiş güneşsiz bronzlaştırıcı kozmetiklere “otobronzan” denilir. (Autobronzant)
Hem yüz hem vücut için kullanabilirsiniz. Düzenli uygulanması cilde sıcak bir ton verir, kullanım sıklaştıkça bronzluk koyulaşır.
Güneşsiz bronzluk sağlayan bu ürünler derinin üst tabakasını boyarlar. Dalga dalga olmaması için uygulama öncesi cildi hazırlamanız gerekir.
Ölü tabakayı yüzeyden iyi temizlemek
Otobronzanlar üst deriyi renklendirdiklerinden, tutunacağı yüzeyin dalgalı olmaması için temizlenmiş olması gerekir. Otobronzanı uygulamaya başlamadan 3 önce yüze veya vücuda peeling yaparak ölü tabakayı temizleyin. İkinci peeling’i, güneşsiz bronzlaştırıcıyı uygulamadan bir gün önce yapın. Böylece lekeli olma riski ortadan kalkacak. Vücuda uygularken derinin daha kalın ve kıvrım yaptığı dirsekler, dizlerin üstü, ayak yüzü ve topukların üzerinde biraz daha özenli yayın. İyice yedirmezseniz ürün cildi bronzlaştırırken kat yerlerinde daha koyu tutar. Yüze uygularken çenenin kenarları, saçların yüz cildine birleştiği hattı ve gıdıyı dikkatlice sürüp yayın. Leke yapmaya en müsait yerler buralarıdır.
Cildi ürüne hazırlamak
Nemli ciltte otobronzan daha iyi tutunur. Yüzünüzü ve vücudunuzu her gün uygun ürünlerle nemlendirirseniz bronzluk daha kalıcı ve uzun süreli olur. Epilasyon veya ağda yaptıysanız üzerinden en az 24 saat geçmesini beklemeniz gerekiyor.
Güneşsiz bronzlaştırıcıyı vücuda uygulamak
Ürünü parmak uçlarınızla değil, tüm elin içiyle parmak uçlarından bileklere, bileklerden baldır ve dizlere doğru silme hareketiyle yayın. Bronzlaştırıcı mendil kullanıyorsanız mendili avuç içinize örterek cilde yapıştırın ve yukarı hareketlerle sıvazlayın. Topukların kırışık olan yerlerini iyi yedirin, diz kapağının arkalarını unutmayın. Kollar ve dekolte için de aynı uygulamayı düzgünce yapın. Her seferinde aynı miktarda ürün almak ve her yere eşit sürerek devam etmek, tek renk oluşturmak için gereklidir. Giyinmeden önce ürünün iyice emilmesine izin verin.
Güneşsiz bronzlaştırıcıyı yüze uygulamak
Yüz için de aynı kurallar geçerli. Peeling’in ardından nem maskesi uygulamak veya bol nemlendirici sürüp emilmesini beklemek pürüzsüz ve lekeniz olmasını sağlar. Yüze uygulamadan önce göz çevresi kreminizi sürün. Bu bölgenin doğal yapısına uygun olarak daha açık renk kalmasını sağlayacaktır. Bronz gözaltları felaket bir görüntü oluşturur. Otobronzanı fondöten gibi tüm yüze uygulayın. Kulak altlarından enseye giden bölgeyi unutmayın. Uygulama bittikten sonra pamuklu bir çubuğu tonikle ıslatarak kaşların aralarında kalan ürünü temizleyin. Ürün kıl köklerinde birikip koyulaşma yapmamalı. Aynı şekilde yüzün saçla birleştiği sınırda ürün birikmemesine dikkat edin ıslatılmış sıkılmış bir pamukla saç içlerine doğru silin.
Güneşsiz bronzlaştırıcıların ilk rengi genelde 4-5 saat içinde yüzeyde belirir. Renk 3. gününde oturur Her gün uygulamayla renk gitgide koyulaşır ve oturur. Haftada bir kez peeling’inizi yapmaya devam edin. Yüzeyden ölü tabakayı düzenli atarsanız her uygulama daha iyi oturacaktır. Derin bronz ton yerleşecektir.
Bronzlaştırıcı pudraların uygulanması ve renk seçimi konusu makyaj bölümündedir. Okumak için tıklayınız.(Bronzlaştırıcı seçimi sayfa sonundadır)
18984Clarins – SUN lisse minute autobronzant , Dior Bronze Auto Bronzat Body Self-Tanner,L’Oréal Paris Sublime Bronze Brume Sèche Visage Hâle Naturel, La Roche Posay Autobronzant ,Nuxe Autobronzant Visage,  Avene Autobronzant Moisturizing ,Bioderma Photoderm Autobronzant

About Aysenur

Check Also

Hangi Cilde Hani Kil maskesi Seçilmeli? Saçlı deri için Hangi kil uygun?

Kil maskesi seçerken nasıl seçeceği konusunda kararsız ve biraz daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!