Home / Fashion / Hair / Dökülen Saça Dermaroller Nasıl Uygulanır?

Dökülen Saça Dermaroller Nasıl Uygulanır?

Saçlarınız dökülüyorsa, zayıfladıysa, incelip cılızlaştırysa dermaroller seansları yaparak evde kendiniz daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Dermaroller saç köklerinin canlanmasına, beslenmesine ve hızlı sağlıklı büyümesine yardım eder.
Yazıya başlayanlara duyurulur : Dermatitli saçlı deriye dermaroller yapılmaz! Sakın. Eğer seboreik dermatit varsa dermaroller düşünmeyin.
Amaç minik iğnelerle bölgede bir tahriş oluşturmak, iğnelerle açılan kanallarla etken maddeleri saç köküne iletmek ve cildin kendini hızlı tamir etmesini sağlarken yenilenmesini de sağlamaktır.
Saçlı deriye de tıpkı yüze uygulandığı gibi uygulanır.
Eğer saçlar çok cılız ve kısa ise 0.50mm iğne uzunluğu seçin.
Eğer saçlarınız uzun ise 1mm iğne boyutu seçin. Böylece saçlardan deriye iğnenin ulaşmasını sağlamış olursunuz. Sadece şakaklardaki dökülmeler için kullanacaksanız mesela 0.50mm seçin…
Dermaroller seanslarını haftada bir kez olarak planlayın. Saç büyüme döngüsünün 3 ay olduğunu unutmayın. Ve bebek saçların çıkması için sabırlı olun. 12 seans sonra 15 günde bir uygulamaya geçerek devamlılığı sağlarsınız.
Uygulamada beraberinde saç güçlendirici serumlar kullanmanız iyileşmeyi ve ve çıkacak saçın kalitesini arttırır. Serum seçerken özellikle dermaroller (iğneleme) için özel üretilmiş içerik seçmeniz doğru olacaktır. Bu ampuller gibi. Çünkü, kafa derisine kanallar açtığımızdan -özel ampullerin içerisinde- bu uygulama sırasında alt tabakaya geçmesi sakıncalı içerikler olmayacaktır.
Mikro iğneleme denilen bu uygulamayı saçlı deride yapmak için 3 farklı alet seçime sunuluyor. Dermapen, dermaroller, dermastamp. Uzun saçlar için her zaman damga şeklinde olanı tavsiye ederim. Kullanımı daha kolaydır. Saç iğnelere dolanmaz. Dermapen ise kısa saçlarda uygundur ama uzun saçlarda kullanımı zordur.

Uygulama nasıl Yapılır?
1) Saçları SLS içermeyen bir şampuanla yıkayıp durulayın. Kurutun.
2) Dermarollerı dezenfekte edin . Bunun için birçok antiseptik sprey satılıyor.
3) Saçınız uzunsa bir yiv açın. Mineral ve vitamin içeren ampulünüzün başını kırıp, 2-3 damla serumu (ampulü) yiv boyunca damlatın
3) Dermaroller ile sağdan sola, yukarıdan aşağıya 4-5 kez gidip gelin. Sonra başka bir yiv açıp aynı işlemi tekrarlayın. 5-6 dakikadan daha uzun iğneleme işlemi yapmayın.
4) İşlem bittikten sonra 24 saat kafanızı yıkamayın. Saunaya, hamama, plaja sıcak güneş altına gitmeyin.
5) Gece uyumadan önce yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Ertesi günü saçınıza jöle, sprey, köpük gibi saç şekillendirici kozmetikler sürmeyin.
6) Dermastamp kullanacaksanız serum damlattığınız bölgeye kare şeklindeki damgayı 3-4 kez bastırıp kaldırın. Yan bölgeye geçin. Serum damlatıp aynı şekilde devam edin.
Zor bir uygulama değildir. Videodan doktor tarafından yapılan uygulamayı izleyebilirsiniz.

Dermaroller Uygulaması Dışında Nasıl bir Saç Bakımı gerekir?
Saçınızın dökülme sebebi çok önemlidir. Hangisi sizin için geçerli olan sebep lütfen videoda anlattım izleyiniz.
* SLS içermeyen bir şampuanla saçlarınızı temizliğini yapın.
* Saçlı deriye jöle köpük sprey vs sürmeyin.
* Günlük kullanımlı -saç dökülmesine karşı üretilmiş- serumlarınızı uygulamaya devam edebilirsiniz.
Eğer genetik olarak erken yaşta saçları seyrelen bir genç erkek iseniz sabahları kahvaltıda bir tatlı kaşığı kabak çekirdeği yağı tüketmeniz dökülmenin sebebi olan DHT’yi baskılayacağından babanızdan çoook daha geç yaşlarda “kel kalma ihtimaliniz” olur…
DHT ( Dihidrotestosteron ) erkek cinsiyet hormonu, yaşlandıkça vücutta artıyor ve saç büyümesinden sorumlu olan saç kökünü etkiliyor. Bilim adamları, kan akışlarımızdaki DHT’yi düşürerek, saç dökülmesiyle içten dışa doğru savaşabileceğimizi söylediler.
Kabak Çekirdeği yağının çok etkili bir DHT engelleyici olduğu kanıtlanmış. Bu yağ, saç folikülünde DHT birikimini bloke eden delta-7 sterin adı verilen bir steroid içerir. Yani düzenli kullanımda erkeklerde saç dökülmesinin el frenini çekecek bir destek. Kadınlarda da erkek tipi dökülmede kullanılabiliyor.
Kaynakça https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4017725/
NOT: Doktorunuza danışmadan yağları kullanmamanızı tavsiye ederim.

Saça dermaroller uyguladıktan ne kadar süre sonra saçımı boyayabilirim? 48 Saat sonra boyayabilirsiniz ama büyük iğnelerle dermaroller yaptıysanız (1,5mm) lütfen 3-4 gün sonra boyayın. Dermaroller ile mümkün olduğunca uzak bir zamanda saça boya sürmek, açılan kanalların kapanmış olmasından emin olmak için gereklidir.
Beyazlarla çok başınız dertteyse, saç boyama stiklerinden görünür yerlere (şakaklar, alın kenarları gibi) kullanarak bu 2 günü atlatabilirsiniz.

About Aysenur

Check Also

Ergenlik Sivilceleriyle Baş Eden Seri ISANA

Sivilceli ve genç ciltler için Active Clear serisi gayet makul fiyatlı ve düzenli kullanıldığında sivilceleri …

73 comments

 1. Ayşenur hanım merhaba baştan sona bütün videolarınızı izledim ve yazılarınızı okudum hepsini bir anda okuduğum için kafam karıştı şimdi Ayşenur hanım bende kafamda seboraik dermatit var ben saçıma dermaroller uygulamayı düşünüyorum uygulama ne sıklıkta olmalı ve uygulama esnasında hangi vitamin serum veya yağ kullanmalıyım saçlarım yok denecek kadar azaldı yardımcı olursanız çok sevinirim

 2. Merhaba,yüz için kullanılan dermaroller saç için de kullanılır mı acaba?

  • Aynı kişi kullanacaksa sorun yok. Dezenfekte ediyorsunuz dermarolleri.
   Ama şöyle bir sorun var saçlı deri yüz derisinden daha kalındır ve dermaroller iğneleri daha çabuk körelir.
   Yani sadece yüze kullanarak 60-70 uygulama yapabilirken, saç ve yüz uygularsanız dermaroller iğneleri 30-40 uygulama sonra körleşir ve minik kanal açmak yerine derin yırtıklar yapar.
   sevgiler

 3. Merhabalar. Eşim ve benim için 0.75 lik dermaroller aldık saç bakımı için. Eşim minoxil kullanıyor, ben de panplus şampuanını ve hapını dökülmelerimiz ikimizinde azaldı küşük tüylerimizde çıktı ama dermaroller ile kellik olan kısımlarımızın daha iyi olmasını istiyoruz. Dermaroller kullanırken +jojoba yapı+hint yağı+ yılan yağının içerisine e vitamini ampul kullanıp aynı anda sürüp dermarol işlemini yapanların videolarını izledikten sonra biz de yapsak mı diye arada kaldım. Önerir misiniz? (İşlem sırasında Minoxil kullanılmaycağını yazılarınızdan okudum) ama bu yağlar uygun mu işlem anında? Bir de gözenek problemlerim var la roche posay leke ve sivilce karşıtı serumunu aldım içerisinde alkol varmış dermaroller yaptığım gün sürmemeli miyim, yerine c vitamini serum mu sürmeliyim işlem biter bitmez? Son olarak aynı dermaroller ile hem saça işlem hem yüze işlem yapılmaz değil mi? Yüz için yenisini mi almalıyım? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

  • Sevgi Hanım,
   Yağlar dermaroller ile kullanılması uygun olmayan formattalar. Deliklerden serumların alta geçmesini isteriz.
   Saçlı deri serumları HC care ve Organicum’un serumları dermarollere çok uygun.
   Evde ampulleri de özellikle dermaroller için yüzkek mineral ve vitaminle (emilebilir vitamin) üretilmiş. Video altında hepsinin linklerini eklemiştim.
   İçeriden dökülmeyi tetikleyen DHT gibi bir hormonal sorun varsa eşinizin kabak çekirdeği yağını kullanmasını tavsiye ederim.
   https://www.youtube.com/watch?v=wwNf0dZgW_Q
   Eczane yağları kas içi veya sindirim içinde kullanılmak üzere formüle edilir. Saça bunları önermiyorum emilim formları farklı çünkü.
   İşlem biter bitmez değil, işlem sırasında ve bittikten sonra serumunuzu uygularsınız. Ampul olması çok daha iyi neden? Özellikle dermaroller için üretildiği için içinde bana zararlı bir şey var mı diye incelemek zorunda kalmıyoruz 🙂
   Gözenek için ve leke için ampuller var Arcaya, Skin Accent, Mesoxyl, Janssen, dermaroller ile onları seçip kullanın lütfen.
   https://aysenuryazici.com/dermaroller-ile-kullanilabilecek-hyaluronik-asit-serumlari/
   Cilt dermarollerinde ampulleri kullanıyoruz.
   Bittikten 1 saat sonra nemlendiricimizi sürebiliriz. o SERUMU dermaroller sonrası SÜRMEYİN. Normal günlük rutininizde kullanın lütfen.
   Burada dermaroller hakkında tüm sorularınızın cevabı var rehber=> https://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/
   Videosu da var https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=26s

   Kafa derisi daha sert ve kalındır, dermarolleri her seferinde dezenfekte ettikten sonra kafaya da yüze de kullanabilirsiniz. Ancak dermaroller iğneleri de yıpranır. 50-60 uygulama sonrası (afaki ortalama söylüyorum) iğneler deriye batıp çıka körelir ve minik kanal yerine deliklerde yırtık yapmaya başlar. Bu durumda atıp yenisini almalısınız.
   O sebeple isterseniz saça ayrı cilt ayrı alın. Sevgiler

 4. Ayşenur Hanım merhaba, tavsiyeniz üzerine Evde Aesthetic’in Multi Vitamin Hair Cocktail saç serumunu aldım ve Hydra Needle 0.5 mm ile haftada 1 kez kullanıyorum. (Dökülmeyi daha iyi takip edebilmek için saçımı kazımıştım.) 3 aylık döngüden bahsetmişsiniz. Ben de ilk 3 ay haftada 1, sonraki 3 ay 2 haftada 1 şeklinde serumla beraber 0.5 mm sonrasında saçım uzadığında 1 mm’likle ayda 1 şeklinde yine serumla uygulama yaparım diye düşündüm ancak serum paketi 10 haftalık olarak hazırlanmış. Size danışmak istediğim konu 10 haftayı tamamladıktan sonra tekrardan aynı ürünü alıp devam edebilir miyim, ürün değiştirmem mi gerekir yoksa serumu bırakıp sadece Hydra Needle’yle mi döngülerimi tamamlamam gerekir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada uygulamamın 5. haftasındayım ve ciddi fark görüyorum. Şimdiden moralim yerine geldi. Rehberliğiniz için size çok çok teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler ve minnetler…

  • Zehra hanım,
   Aynı serumla devam etmeniz saç büyüme döngüsüne desteği sürdürür ve içeriden gelen “dökülmeye sebep olan” faktöre karşı saçı teslim etmemiş olursunuz.
   Umarım hormonal bir sorun yoktur.
   Erkek tipi dökülmelerde DHT baskılamak için sabahları bir çay kaşığı kabak çekirdeği yağı tüketmeniz oldukça iyi fayda sağlar.
   Geçmiş olsun.
   https://www.youtube.com/watch?v=wwNf0dZgW_Q&t=153s
   sevgiler

   • Teşekkür ederim efendim. Hayır hormonal bir problemim yok daha ziyade vitamin eksikliği ve sınav stresi kaynaklı. Vitamin takviyelerimi doktor kontrolünde kullanıyorum, stresten kurtuluş şu an için pek mümkün değil. Kabak çekirdeği yağı videonuzu da izledim en kısa zamanda temin edip kullanacağım. Hem saçıma hem de cildime iyi geleceğini umuyorum. Tekrardan teşekkürler.

   • Kabak çekirdeği yağını ne kadar süre kullanmak lazım ömür boyu mu mesela ara vermek lazım mı ? Teşekkürler.

    • Caner bey yazıda bahsettiğim saçı döken erkek hormonu, (DHT) kontrol altına alınana kadar kullanabilirsiniz.
     Yaşlandıkça aratn bir hormon olduğundan düzenli kullanıp kullanmamanıza dr kan tablosuna bakarak karar verecektir.
     Sevgiler

 5. merhabalar ayşegül hanım erkek tipi saç dökülmem var önlerde seyreklik ve saçta incellmeler mevcut saç için öneriniz üzerine 1mm hydra needle aldım ve bunu bir serumla kullanmak istiyorum.. avesin saç bakım serumu dermoroller ile kullanmaya uygunmudur içeriğinde %3 procapil %4 anagain var .. iceriği şu şekilde..
  AVESIN

  Ingredients / içindekiler

  Aqua, Glycerin, Panthenol, Polysorbate-20, Phenoxyethanol, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Propylene Glycol, Pisum Sativum Sprout Extract, Sodium Benzoate,Butylene Glycol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Apigenin, Oleanolic Acid, Biotinoyl Tripeptide-1, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Camellia Sinensis Leaf Extract, Biotin, Equisetum Arvense Extract, Niacin, Calcium Pantothenate, Humulus Lupulus Extract, Arctium Lappa Root Extract, Lawsonia Inermis Extract, Panicum Miliaceum Seed Extract, Betula Alba Leaf Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Echinacea Purpurea Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Tilia Cordata Flower Extract, Sodium PCA, Sodium Lactate, Arginine, Aspartic Acid, PCA, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Histidine, Phenylalanine, Ethylhexylglycerin, Beta-glucan, Maltodextrin, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Dna, Potassium Glutathione, Isomerized Linoleate, Parfum.

  uygun değilse Evde Aesthetic Saç Serumu yerine farklı bir serum öneriniz var mı yoksa illa Evde Aesthetic Saç Serumunu mu almak mantıklı cvabınız için teşekkür ederim şimdiden.

  • Halil bey bu serumu dermaroller ile kullanabilirsiniz (en son satırda parfüm olmasını pek önemsemedim) olmaması gerek sentetik kokuların ama son satır neredeyse yok demektir…
   Evde serum ampulleri tanesi 25 tl’ye geliyor ve çok makul fiyat ve içerikli…
   Yine de siz bilirsiniz. Sevgiler

 6. Merhabalar, ben Kerastase Secifique Aminexil Force R Saç Serumunu aldım her gün uygulanması gerekiyormuş serumu dermaroller ile uygulamamda bir sakınca var mı birde her gün serumu uygulayacağım fakat dermarollerı haftada bir önerdiğiniz için ne yapmalıyım ?
  İkinci sorum ise badem yağı ,hint yağı , yılan yağı, jojoba yağı, bemix, evigen karıştırıp dermaroller ile uygulamamda sakınca var mıdır ?
  Teşekkürler, sevgi ve sağlıkla

 7. Merhaba,ben dermaroller ile Organicum Intensive Anti Hair Loss Serum veya Hc care doping serumu kullanmaya karar verdim ama saç dökülme sorunum yok sadece saçıma takviye yapmak istiyorum yani gürleştirip canlandırmak amacım bu serumlardan hangisi daha iyidir sizce ya da uygun mudur benim kullanma amacım için? Teşekkür ederim.

 8. Merhaba Ayşenur Hanım,bende dermaroller kullanmak istiyorum ve kendim hazırladıgım badem yağı içerisine B vitamini(Bemiks),C vitamini(Redox),E vitamini(Evin) ve Bepanteni karıstırdım yani kendim serum yaptım,acaba dermaroller ile bu serum kullanımı uygun mudur?(saç için)

 9. Merhaba Ayşenur hanım, saç için sizin önerdiğiniz evde aesthetic saç serumu ve alternatif olarak mesoxy oxyhair serum arasında kaldım mesoxy biraz daha uygun geldi bana mesoxy oxyhair kullanabilir miyim ? Başta dermaroller almayı düşünüyodum ancak saç için hydra needle ya da derma stamp daha uygun olacaktır diye düşündüm sizce hangisi daha uygundur ve mm olarak 0.5 ve 1mm arasında gidip geliyorum hangisini seçmeliyim sizce. Son olarak uygulama yaptıktan ne kadar sonra saçı yıkayabiliriz ? umarım cevaplarsınız şimdiden teşekkürler.

  • Hatice Hanım,

   https://www.mesoxy.com.tr/urun-detay/mesoxy-oxyhair-multi-vitamin-hair/ evet güzel bir serum…kullanabilirsiniz.
   Saçlarınız uzun ise 1mm , ince telli ve zayıf ise 0.50mm dermastamp kullanın.
   Gece uyumadan önce yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Ertesi günü saçınıza jöle, sprey, köpük gibi saç şekillendirici kozmetikler sürmeyin.
   İşlem bittikten sonra 24 saat kafanızı yıkamayın. Saunaya, hamama, plaja sıcak güneş altına gitmeyin.
   bu uyarılar zaten okuduğunuz yazıda var. Gözünüzden kaçmış.

 10. Merhabalar aysenur hanım benim saçlarim ince telli ve biraz az 0.50 mm dermaroller ile hc care doping saç serumu uygumudur bana

  • Uygundur. Saçın ince telli olması genetik bir veridir. Dermaroller ile kalınlaşmaz. Ama çok daha sağlıklı çıkar, dökülme varsa 3 ay sonra yeni saçlarınız bebek saçlarınız çıkar. sevgiler

 11. Ayşenur hanım merhaba,
  Sizi bu konuyla ilgili olarak youtube hesabınızdan da dinlemiştim. Tavsiyelerinize uyarak 0.50 ile 1 mm arasında dermaroller alacağım, fakat tavsiye ettiğiniz serumlar gerçekten çok pahalı. Daha uygun serum yada ilaç öneriniz var mı? Minoxili dermaroller ile kullanmaktan çekindim sizi dinledikten sonra. Daha hiçbir serum yada ilaç almadım.
  Bir de size asıl sormak istediğim. Yine youtube hesabınızda içmek için kabak çekirdeği yağı önermiştiniz, ahşap kutulu bir üründü. Bu yağı dermaroller kullandıktan sonra yada hergün saçımıza sürebilir miyiz? Direk deriden nüfuz etmesini sağlayarak bir sonuç alabilir miyiz yoksa hiçbir işe yaramaz mı?
  Teşekkürler

  • Erhan Bey,
   Minoxili, dermaroller kullanmadığınız günler güvenle kullanabilirsiniz.
   Ben sadece iğnelenme yapılmış saçlı deriye uygun görmüyorum.
   Dermaroller yaptığınız gün başka bir serum kullanmasanız bile saç kökleri hareketlenecektir. Ama elbette bir saç serumu kullanırsanız hazır kanallar açılmışken çok etkin desteği olur büyümesine.
   Kabak çekirdeği yağını dermaroller ile kullanmayın.
   İçmek (1 tatlı kaşığı her gün) ve içeriden DHT yi düşürmeye destektir.DHT ise saçı döken kan yoluyla bünyenizde olan bir erkek cinsiyet hormonu
   Dihidrotestosteron (DHT) ile ilgili verileri yazdım?=> DHT, yaşlandıkça vücutta artıyor ve saç büyümesinden sorumlu olan saç kökünü etkiliyor. Bilim adamları, kan akışlarımızdaki DHT’yi düşürerek, saç dökülmesiyle içten dışa doğru savaşabileceğimizi söylediler.Bunu anlattım.
   İçin. Sürmeyin.
   Bu serumlar 1 ampul her uygulamaya kullanabiliyorsunuz
   tanesi 25 tl
   https://www.cosmodeepstore.com/urun/evde-aesthetic-multi-vitamin-hair-cocktail-sac-bolgesi
   10 Seans 10 ay demek.
   Bence pahalı sayılmaz ama siz bilirsiniz tabii.
   Bu ampuller dolar ile geliyor.Dolar arttıkça yurt dışında 1-2 euro’ya olan ucuz kozmetikler bize hayat pahası olarak geliyor 🙁
   Maalesef, mart ayında kozmetik gümrük vergilerinin %50 daha arttırılması da felaket oldu.
   Keşke Türkler de üretse…
   Çok üzgünüm.

   Kabak çekirdeği videosunun altındaki bilgi kutucuğunda yazdım detaylı.
   https://www.youtube.com/watch?v=wwNf0dZgW_Q

   • çok teşekkürler cevap verdiğiniz için, samimiyetiniz, ilginiz için.
    bu serumları ben ayda 1 olarak düşünmemiştim, haftada en az 1 kere diye düşünmüştüm. o zaman tabi sarsmaz ekonomiyi. ayda 1 kere kullanmak yetiyorsa gerçekten çok etkili tıbbi bir ilaç gibidir o zaman?
    kendim de uygun serum ararken farmasi satan bir yakınım vasıtası ile Dr.Tuna sarımsak özlü yağı aldım 3 adet, 30 ml şişede. Bu halde bile 1 adet minoxil 60 ml den çok ucuza geldi. Minoxil hakkında yan etkisi olduğu ve sahtesi çok yaygın olduğu gibi yorumları okuyunca tereddütte kalmıştım zaten. Minoxili bırakınca dökülme tekrar devam ediyormuş.
    https://www.farmasi.com.tr/dr-c-tuna-vitalizing-konsantre-sarimsak-yagi-30-ml/9220
    ürün bu, umarım etkisiz değildir, almış bulunduk. Bu ürün hakkında görüşünüz varsa paylaşabilir misiniz?
    Yukarıda bahsettiğimiz kabak çekirdeği yağını bizzat üreticiden yüzyüze (aynı ildeymişiz tesadüf) görüşerek aldım. saçına sürebilirsin demişti. Ama siz sürmeyin diyorsanız bir bildiğiniz vardır elbet. Deriden emilimin çok az olduğunu belirttiniz zaten.
    Youtube da saçını kazıyıp “sarımsağı zeytinyağı ile ezip” kafasına sürerek 1,5 ayda iyi netice aldığını amatör kişiler bile var.
    Tekrar teşekkürler, ilgiyle takip ediyorum artık.

 12. İyi günler ayşe hanım yaşım 20 erkek tipi saç dökülmesi teşhisi konuldu doktorum minoxil ferte %5 lik spreyi önerdi günlük kullanım için. Dermaroller işlemi sırasında bu spreyi kullanmam uygun mu? Saygılar ve sevgilerle

 13. Merhabalar. Bu işlemi ilk defa yapacağım. 24 yaşındayım ve erkeğim. Saçlarım yanlardan baya açık. Saçımı 3 numaraya vurdum. Dermaroller 540 iğneli tarak aldım. Bir de mavi su var elimde. Şampuanımda SLS varmış, onu da yenileyeceğim. Benim nasıl bir program izlemem gerekiyor sizce?

 14. Ayşenur hanım merhabalar iyi günler.Yaklaşık 4-5 ay kadar önce internet ortamında sizi tanıdım ve takip etmeye başladım.Yaşım 50 erkek tipi saç dökülmem vardı.Silindir şeklindeki küçük dermoller ile 3 haftada bir yves rocher saç serumunu kullanmaya başladım.Yaklaşık 4 ay oldu.Bebek saçlarım çıkmaya başladı.Serumum bitmek üzere yani 2 kullanımlık kaldı.Herhangibir şikayetimde yok ama araştırmalarım neticesinde Bionnex serum ve evde aesthetic serum arasında kaldım.hangisini tercih etmeliyim?Ayrıca saçlarım çabuk yağlanıyor hangi şampuanı tavsiye edersiniz?Teşekkürler.İyi günler.
  Konuşma Sonu
  Bir mesaj yaz…

 15. Hocam merhaba ben 20 yaşındayım sizi izlemeden önce hiç bakım yapmıyodum ciltle ilgili hiçbisey bilmiyordum o yüzden yaptığım yanlıslıklardan dolayı gözeneklerim var genişler ve kuru ciltli oldugum halde yazın karmaya kayıyor ama normalde kuru kulcal damarlı bir cildim var ama gözenek küçültmek için kullanacağım ürünlerde hep yağlı ciltlere yönelik yani bana göre değil ben ne yapmam lazım bu arada gözeneklerim tıkanmaya cok müsait söyle bir sey düşünüyorum yazın haftada1 2 kere cosmed enzim peelimg peelingden önce cildimi h20 misel su ile temizlicem makyaj yapmadığım için yeterlidir herhalde sonra peelimg daha sonra gözenek sıkılaştırıcı bir tonik istiyorum ama ne kullanmam gerekiyor bilmiyorum gözeneklerimim tıkanmamsı içinfe serum üzerine su bazlı nemlendirici düşümüyorum bunlarda bioderma serum üstünede avene extrem emülsion a pieu madecosside cica gel ide haftada 2 kere cildimdeki hassasiyet gitsin diye kullanmak istiyorum hocam bu arada gözeneklerde herahlde siuah noktalarımı patlatıyorduk tonik sürmuyordum arada da makyaj yapıp makyajımı silmiyordum ondan olabilir birde hocam missha güneş koruyucu temizleme mendili makyaj bazı nı falanda temizlermi

  • Merhaba Biran Hanım,
   Sizin cildinizdeki şu an tüm sorunların sebebi (gözenek açılması dahil, hassasiyet dahil, kuruluk ve kılcald amar dahil) DOĞRU bakım ve düzenli bakım yapmamaktan…
   O kadar karışık bir iş değil aslında.
   Temizle, nemlendir koru….
   Yani makyaj yapsanız da yapmasanız da cildi akşam temizlemezseniz deri hassasiyet geliştirir o kir toz siyah noktada yapar, gözenek de tıkanır…
   Bu video sizin için bakın : https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY&t=121s
   Buna sadece akşamları kullanacağınız bir glikolik asit pedleri ilave edeceksiniz. Gün aşırı , akşam, cildi misel suyla temizledikten sonra bu pedle cildi silip, sonra serum ve nemlendiricinizi süreceksiniz.
   O kadar.
   AHA ve BHA (asitler) içeren pedler hem gözenek içini temizler, hem kuruluğu giderir, hem yenilenmsine yardım eder. Sadece güneşle temasınızı kesmeyi, yani SPF 50 (gündüzleri) kullanmayı asla ihmal etmeyeceksiniz o kadar.
   Bakımınız sırasına göre şöyle:
   temizleme Bioderma H20
   serum MISSHA A’PIEU Madecassoside Ampoule veya
   nemlendirici Avene Tolerance Extreme Emulsion veya MISSHA A’PIEU Madecassoside Cica Gel (her ikisi de hassasiyet giderir ve nem yükler)
   güneş koruması (gündüzleri) MISSHA A’PIEU Madecassoside Sun Cream veya Avene Mineral fluide SPF50

   Not: Tonikle gözenekler geçici olarak küçülür. Sizin gözenekleriniz açılma sebebi DOĞRU bakım yapmamanızdan.
   Doğru bakımla normal boyutuna gelir.
   Tonik seçecekseniz illa ki alkolsüz olması şart.
   Bu videoda anlattım => https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8&t=127s lütfen izleyin sebebini anlayacaksınız.

   Haftalık bakım => http://aysenuryazici.com/haftalik-bakim-nedir/
   Cosmed enzim peelingten sonra aloe veralı bir maske yapın. Tanecikli peeling asla yapmayın. Kılcal damarlı ciltlerde hassasiyeti çoğaltır ve çizer.
   Missha güneş koruyucu temizleme mendili evet tüm makyajı da güneş korumasındaki filtreyi de temizler.
   Bu maske 7Free… https://www.madamecoco.com/repertoire-nemlendirici-maske-aloe-vera-ve-deniz-suyu-aloe-vera/ bulabileceğimiz en iyi Kore yapımı nem maskesi.
   sevgiler

 16. Ayşenur hanım merhaba, saç için her gün 0,25 mm dermaroller ile birlikte hc care doping saç serumunu kullanmak uygun mudur?

  • Evet uygundur.

  • İyi günler ben dermaroller kullanmaya başlıyacağım . Erkek tipi sac dökülme sebebi ile dermaroller a başlıyacağım aynı zamanda bıttım sabunu kullanıyorum. Ve sizin öneriniz ile bir tatlı kaşığı kabak çekirdeği yağı aç karna tüketmeye başladım dermaroller kullanırken aynı zamanda zeytinyağ ve sarımsak karışımı bir kür hazırladım bu kürü dermarollerdan sonra saçımda bekletip yıkamam zararlı mı olur siz su temasından kaçınmamızı önermişsiniz o yüzden soruyorum cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

   • Oğuzhan bey dermaroller sonrası sakın sarmısak zeyinyağı vs sürmeyin..
    Dermaroller yapmadığınız bir başka gün , iyi geleceğine inanıyorsanız (ki ben gerekli bulmuyorum) bu karışımı sürün…
    sevgiler

  • Merhaba aysun hanım kullandığınız hc care doping sac serumu işe yaradi mi acaba sizde

 17. MerhabalAyşenur Hanım ☺️, bu soruların cevabını sizden alabilirsem müsaitseniz çok mutlu olurum, sivilceye meğilli hatta sürekli çıkmasın diye kontrol altında tutmaya çalıştığım bir cildim var, kan tahlili,kadın doğum tahlilleri yapıldı birşey çıkmadı ancak 32 yaşımdayım liseden beri hep benimleler 🤷🏼‍♀️bir bakım rutini uygulamak istiyorum; yaklaşık 2 senedir avene cleneance salistik asitli jel,eczanin verdiği sanırım bir çeşit antibiyotikli tonik ve sivex losyon kullanıyorum ve ten rengi heliocare 50 güneş faktörü kullanıyorum(yaptığım tek makyaj bu) sivilcelerim kontrol altında gibi ancak küçük küçük komedonlar var bir sürü yanak bölgemde..,bir de cildim yağlı olmasına rağmen ciddi bir gerilme söz konusu,bu o kadar rahatsız edici boyuta ulaştı ki Skinceuticals Phyto yeşil maske ve jel siparişi verdim bir anda🙄 sizce işe yarar mı,sivilceli ciltlere tavsiye edermisiniz bu sorun için? Umarım cevaplarsınız 🙃🙃

  • Gizem Hanım,
   Ayın 12’sinde yazmışsınız onu cevapladım, bu da 15’inde tekrar yazdığınız hemen hemen aynı sorular.
   Bu siteye çok soru gelir. Sıradan gidiyorum ve bazen günde 50 soru cevaplaam bile yetişemiyorum.
   Soruyu ben cevaplamadan da sayfada görünür olmuyor..
   Neyse, diğer soru metninizde komedonlardan bahsetmemişsiniz.
   Salisilik asit komedonların en iyi çözücüsüdür.
   Ben de genelde nip+fab’ın salisilik astli pedlerinden geceleri 1 tane kullanılmasını sonra nemlendirici sürülmesini tavsiye ediyorum.
   Ama sizin zaten kullandığınız eczanede hazırlanan preparat da bu tarz bir şey.
   Komedonlar için bu videoya göz atmanızı rica edeceğim https://www.youtube.com/watch?v=g4jFQDkyrKI&t=94s
   sevgiler

 18. ayşe hanım iyi günler dilerim öncelikle. benim size bir sorum olacak. cevabını bir türlü bulamadım. gelelim soruma… saçlarım geneliikle 3 4 numaraya yakın kısalıkta ve şuan kazıtılmış ve aradan 2-3 gün geçmiş bir haldeyim. şakak bölgelerimde açıklık var. neyseki asıl meselem zgts markalı 1,00 mm lik ve 0,50 mmlik dermoroller aldım. dermorolleri kullandıktan sonra saçıma vitamin ampülleri ve sarımsak suyu beraberinde yapmak istiyorum. dermoroller kullandıktan sonra bu maskenin bir zararı olurmu olmaz ise sarımsak suyu olduğu için maskemin içinde 1 saat beklettikten sonra yıkamam gerekir. fakat dermolerrden sonrada 24 saat su değmemesi gerektiği söyleniyor. bu maskeyi dermoroller kullanmadan kullansam faydası varmıdır yada ikisini aynı anda kullanmam için ne yapmalıyım. şimdiden bana vakit ayırıp sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim. dualarım sizinle iyi günler.

  • Hüseyin bey Merhaba,
   Sarımsak suyunu dermaroller ile beraber yapmayın. Sadece vitamin mineral ampulünü sürün yeter.
   Sarımsak maskesinin dermaroller yaptıktan 2 gün sonra veya dermaroller yapmadan 2 gün önce yapın. Beraber yapmayın.
   Sarımsağın bioaktif bileşenlerinde selenyum ve kükürt var. Ampullerde bunun konsantre hali var zaten.
   Maskeye aslında gerek bile yok.Sarımsağın içeriğinde amino asitler, çeşitli vitaminler, eser mineraller, flavonoidler, enzimler ve en az 200 ek bileşik var.
   Ampulle zaten bunların HEPSİNİ dermaroller ile veriyorsunuz. https://www.evdeaesthetic.com/urun-detaylari/sac-bakim-serumu/
   Boşverin sarımsak maskesini.
   20 Günde bir 1mm dermaroller yapıp. Bir ampulü yedirin. 8 seans sonra sağlıklı bebek saçlar çıkmaya başlayacaktır.

 19. yolunuz açık olsun inşallah hep başarlı olursunuz

 20. Bir dermarollerın sadece 3 kez kullanılması gerektiği yazıyor? ve ayda bir uygulaması gerektiği yazıyor. Bunlardan da bahseder misiniz? Bir dermarollerı 10 kez kullanmamalıyız sanırım, internette sonsuza kadar kullanabilirsiniz yazıyor. Sizde bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

  • Merve Hanım Merhaba,
   Dermaroller hakkında %100 profesyonel bilgiler bu sayfada var lütfen göz atınız
   http://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/
   1- Dermarollerin iğneleri cilde girip çıkarken de körelirler. Bir süre sonra iğneler ciltte delik yapıp “kanal açmak yerine” ciltte “YIRTIK” oluşturur. O zaman yenisi alınmalıdır.
   Eğer haftada 1 kez kullanırsanız yaklaşık 1 yıl sonra (55-60 kullanımda) iğneleri değiştirmeniz gerekir.
   İğneleri sert yüzeye dokundurursanız da körelir ve kullanılamaz duruma gelir. Bu sebeple hep kendi kutusunda ve iğneler havada duracak şekilde saklanmalıdır.
   Videoda anlattım ya tek tek…
   İzler misiniz https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=10s

   Dermaroller iğnelerinin büyüklüğü/uzunluğu kullanacağınız bölgedede cildin kemiğe ne kadar yakın olduğuna göre değişir. Soruna göre de farklı iğneler seçilir. Vücuda ve yüze ayrı boyutlar vardır .
   Dermaroller yazımda şemalar var oradan seçim yapabilirsiniz.

   Hiç bir dermaroller SONSUZA DEK kullanılamaz.
   Umarım bilgiler faydalı omuştur.
   Sevgiler

 21. saça dermaroller sonrası saç çıkması için hangi ampulleri öneriyorsunuz?

 22. Merhabalar Ayşenur hanım, 29 yaşındayım Sakarya’da yaşayan bir öğretmenim.
  Soru/cevap kısmına yazamadım, o sebepten en güncel yazınızın altına yazmak durumunda kaldım.
  Bir yıl evvel akne problemleri ile savaşırken sizden çözüm önerisi ürünler rica etmiş; tedarik etmiş ve çok da memnun kalmıştım. (Asit içerikli ürünlerdi.)
  Bu sefer durum başka, gebelik söz konusu 
  Şuan asit içeren ürünler + anti age ürünler kullanmamam gerektiğini biliyorum. Cildim halen karma ve akneli. Cilt temizleme ve nemlendirmem için neler kullanabilirim?
  Bir de tabi ki makyaj yapmayı çok seviyorum. İnternetten ne kadar çok araştırdıysam da beni tatmin edecek içerikte bir yazı bulamadım.
  Makyaj markası hususunda da gebelikte gönül rahatlığı ile ne kullanabilirim?
  Sonsuz sevgiler
  İyi ki varsınız ! 

 23. merhaba ,saç için dermaroller yapıyorum,sonrasında 24 saat duş alınmıyor ,peki ne kadar sonra saç boyanır onu bilmiyorum ve yapmam gerekli beyazlar artık saklanamayacak hale geldi 🙁 bir kaç kez bu konu hakkında yazdım bu konu hakkında inşallah ki bu sefer denk gelir okursunuz cevabınızı bekliyorum hoşça sağlıcakla kalın kocaman teşekkürler 🌹

  • Aynur Hanım,
   Saç boyalarında boyayı saç teline nakşetmek için gerekli olan peroksit, amonyak gibi saç köklerini ve saç tellerini zayıflatan maddeler var.Saçlı deriye iğnelerle kanallar açtığımızdan , en az 48 saat saçları boyamayın. Yazıda da var detaylar.
   sevgiler

 24. Sevgili Ayşenur hanım merhaba ,saçlarıma dermaroller uyguluyorum beraberinde destekleyici bir ürün kullanmıyorum,yine de faydasını görmeye başladım.Sorum şu dermarollerden ne kadar sonra ( saat gün veya hafta)saç bakım yağı,organicum spreyi saçlı derime uygulayabilirim ? ve en önemlisi de saçımı dermaroller yapmaya başladığımdan bu yana boyamadım artık kamufle edemiyorum 🙂 derma roller sonrasında ne kadar sonra saçımı boyayabilirim cevaplarsanız çoook sevinirim dört gözle bekliyorum inşallah denk gelir cevaplarsınız sevgiyle kalın.

  • Aynur Hanım Merhaba,
   Dermaroller uygulamasından EN AZ 2 gün sonra saçı boyayabilirsiniz. Saçı boyadıktan sonra da en az 2 gün geçmiş olsun dermaroller yapmak için.
   Çünkü saçlı deriye minik kanallar açıyoruz. Oradan kimyasallar alt tabakaya geçmemeli. Kanalların kapanmasını garanti etmek için 2 gün diyorum.
   Saç bakım yağını da öyle. Organicum saç serumunu her gün gece uygulayabilirsiniz. Dermarollerden sonra da uygulayabilirsiniz.
   sevgiler

 25. Merhaba Ayşenur Hanım,
  22 yaşındayım. Sarışın ve beyaz tenliyim. 8 yıldır yüzümdeki kırmızılıklar sivilceler asla geçmiyor. Hiçbir doktor cildimi tedavi edemedi param,umudum ve zamanım boşa harcandı. Ocak ayında bir dermatologun muayenehanesine gittim ve ROSACEA hastalığım olduğunu öğrendim. Doktor “BTL Elite Soğuk Işık” tedavisi uygulayacağını söyledi. Bakım rutinime eklemem için OBAGI güneş kremi,OBAGI %2 Salisilik asit ve AURA CHAKE purıfyıng face cream ürününü verdi. Ben ürünleri doktorun özel muayenehanesinde satın aldım toplamda 1055 tl ödedim. AURA CHAKE purıfyıng face cream ürünün içeriğinde 3 çeşit paraben gördüm ve çok moralim bozuldu.Ürünlerin içeriği ve kalitesi hakkında fikrinizi merak ediyorum. Bu güne kadar sizinde videolarınızda önemle bahsettiğiniz güneş korumasını bir doktor bile bana vermedi… Yıllardır cildimi tedavi edemeyen “doktorların” cildime uyguladıkları herşeyi kendim araştırmaya çalışıyorum ve bu noktada size ihtiyacım var. Bilim insanlarının bile kapitalizmin bir ögesi olduğu bu dünyada sizin gibi vicdan sahibi bilgili insanların yardımına muhtacım. Teşekkür ederim.

  • remziye Hanım Merhaba,
   Kozmetiklerde ve eczada paraben her şekilde kullanılıyor. Hastanede bağlanan serumunuzda veya öksürük şurubunda da paraben var.
   Parabenin hormonları etkileyen formu olan butylparaben, metilparaben, butilparaben ve propylparaben birçok ülkede yasaklandı ama diğer 3 formunun endokrin bozucu etkisi olmayan koruyucular olduğu için kozmetikte ve ilaçta kullanılmasına devam ediliyor diyorlar.. Bazı dermatologlar cilt bakım ürünlerinde kullanılan paraben seviyesiyle bu yan etkilerin ortaya çıkmayacağını öne sürüyorlar.
   Ben doktor değilim. Ama kullandığım ürün içeriğinin (ilaç olmadığı sürece) temiz olmasını ister ve öğütlerim. Bilgim dahilinde tabii.
   Dr Ebru Karpuzoğlu’nun bu 2 yazısına göz atar mısınız ?
   1) https://drebru.com/TR/unt/articles/kozmetik-icerikler/parabenler/parabenler-uzerine-guncel-bir-perspektif/
   2) https://drebru.com/TR/unt/articles/kozmetik-icerikler/parabenler/avrupa-konseyi-parabenleri-kozmetiklerde-yasakliyor/
   Bahsettiğiniz krem içeriği burada var
   https://makeup.pl/product/445578/
   Sivilcelerle baş etmek için “yağı kısıtlamak” ve gözenek içinde yağı parçalamak için salisilik asitli kremler en iyi alternatif.
   Obagi de eczaya en yakın firmadır. Oldukça da başarılıdır sivilce önleme konusunda.Evet içerikler maalesef eczaya yakın olunca böyle oluyor…
   Sivilcelerinizin androjen sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığına baktılar mı?
   Siz yaşlarda yazıştığım hanımların neredeyse yarıdan fazlasında polikistik over çıkıyor 🙁 Ve bu da maalesef sivilcelenmenin temel İÇSEL kaynağı oluyor.
   Yani dışarıdan sürdüklerimizle sivilcenin oluşmasını engelliyoruz ama içeriden bu yağı tetikleyen bir hormonal bozukluk varsa mücadele akıntıya kürek çekmeye dönüşüyor…
   Doktorunuzun verdiklerine devam edin. Ama bana sorarsanız bu ürünler bittiğinde aynısını almayın. İçiniz rahat etsin. Aknicare gibi markalarda paraben yok bildiğim kadarıyla…
   sevgiler

 26. Ayşenur ablacım merhaba, 37 yaşındayım, Ankara’da yaşıyorum. Şu ana kadar düzenli bir cilt bakım rutini uygulamadım. maalesef. 1,5 yıl önce doğum yaptım ve bu sene cildimde lekeler ve bebeğimin tırnak izleri oluştu. İnce çizgiler ve elastikiyet kaybı da mevcut. HC care’in temizleme sütü ve toniğini kullanıyorum. Elimde The ordinary’nin AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution‘ı, buffet serumu, Hyaluronic Acid 2% + B5 serumu mevcut. Bir de hyaluronik asit içerikli gündüz ve leke açıcı gece kremim var. Nasıl bir günlük rutin oluşturmalıyım? Leke kremini buffet serumuyla beraber kullanabilir miyim? Bir de bana göz çevresi kremi ve gündüz, gece kremi önerisinde bulunabilir misiniz?
  Çok teşekkür ederim, saygı ve sevgiler…

 27. Merhabalar Ayşegül Hnm.cım görüşlerinize çok güvendiğim için bu sorunun cevabını sizden başkasından isteyemezdim, şöyle ki ben ara ara 0.5 mm bir dermaroller ile cilt lekelerim ve sarkmalar için serum destekleriyle yüzüme uygulama yapıyordum çok etkin kullanmadım ama yaptığımda küçük de olsa bir toparlanma oluyordu yaş 41 ve malum kırışıklık ve sarkmalar baş gösterdi dönem dönem göz altı yanak dolgu ve alın botox yaptırıyorum ama cildimin de bakımını ihmal etmemem gerektiğini sizin paylaşımlarınızdan öğrendim şuan için 1.00 mm dermaroller siparişi ile birlikte arcaya marka c vitamini serum ve hyaluranic asid serum siparişi verdim sonrasında da kullanmak için Peptique 4 Krem 177 ML siparişi vermek istiyorum yalnız tek tedirginliğim fiyatlar makul seviyelerde olmadığı için bu ürün cildimi ne kadar toparlar içerik olarak veya etki olarak çözümünü beklediğim sarkma -kırışıklıklar için doğru ürün müdür emin olamadım.Sizden ricam bu konuda görüşlerinizi benimle paylaşabilir misiniz.

  • Meral Hanım Merhaba,
   Sarkma, deride elastikiyet sağlayan destek doku liflerinin kalitesinin yaşla düşmesi ve üretimin azalmasıyla doğal bir süreç olarak maalesef başımıza geliyor.
   Neler yapılabileceğini burada anlattım bir göz atınız
   http://aysenuryazici.com/sarkan-cilde-ne-yapilir/

   0.50mm ile haftada 1 uygulama yaparak bu üretimi hızlandırabilirsiniz ama “ARA SIRA” yaparak olmaz. Cildin 40’lı yaşlarda kendini yenileme süresi yaklaşık 5 haftadır. Yani en az 5 seans sonra üretimin sıkılaşmaya etkisini gözlemleyebilirsiniz. Bu da 1,5 ay civarı demektir.
   8 Seans bittikten sonra, 15 günde bir seans uygulayarak yenilenme temposunun hızını devam ettirmeniz gerekir. Bıraktığımızda metabolizma kendi yaşlanma hızına döner. Tembelleşmeye başlar.

   C vitamini de olur, kök hücre ampullerini dermaroller ile uygulamak da sıkılaşmaya destek verir.
   Dolgu yapılan bölgeler için 1mm dermaroller uygulmadan önce doktorunuza danışın. Bazı dolguların ömrünü kısatabiliriz.
   Peptique krem veya DMAE kremler her gün kullanımda evet destektir. Lakin unutmayınız ki kozmetikler ciltten %8-10 civarı emiliyorlar.
   Büyük radikal değişimler yapamayabiliriz… Sıvı kolajen desteği de deneyebilirsiniz.
   https://www.narecza.com/derma-e-firming-dmae-moisturizer-56-ml
   https://www.narecza.com/peptique-4-peptide-iceren-anti-aging-krem-177-ml
   https://www.dermapolin.com/sc-kok-hucre-ampul-2435
   sevgiler

 28. yağlı hassas kılcal damarlı kızarık seboreik dermatitli geniş gözenekli siyah noktalı bir cilt için cosrx low ph good morning gel adlı ürün uygun olur mu eğer değilse bu fiyat skalasına uygun bir yüz temizleme ürünü önerir misiniz? teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette indirim kodu yerine "AYSENUR" yazarak tüm ürünlerde %15 indirim kazanın!