Home / Cilt Bakımı / Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller : sorunun çözümüne giden en hızlı yol

Dermaroller üzerinde minik iğnecikler olan bir silindirdir. Cilde “mikro kanallar” açmak, doku yenilenmesini uyarmak ve açılan bu kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin ulaşması için kullanılır. Yenilenme hızını artıran cilt sağlıklı hücreler oluşturmaya başlar, elastin üretimi artar, hyalüronik asit üretimi artar zamanla capcanlı bir yeni deri oluşur. Uzmanlar sistemli uygulanan seansların bitiminde, kolajen üretiminde %200’e yakın artma olduğunu söylüyorlar.
Dermoroller kullanım alanları
Yaşlanma, lekelenme, çatlaklar, kırışıklar, sivilce izleri, çukurları, cılızlaşan saçlar, yağlanma, iri gözenekler için kullanılır. Yüzde, vücutta, seyrekleşen saçlı deride, ellerde, dekoltede selülitli yerlerde, gevşemiş deride kullanabilirsiniz.
İki farklı mekanik etki ile iyileşme sağlar.
• Uygulandığı bölgede hafif bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.
• Deriye minik kanalcıklar açtığı için, sorun çözümü için kullanılan ürün çok etkin biçimde derine emilir. Mesela selülit kremlerinden dermaroller ile maksimum fayda sağlanır.
Dermaroller Nasıl kullanılır?
** Dermaroller yüze nasıl uygulanır videomu izleyebilirsiniz.
** Göz çevresini iyileştirmek için nasıl dermaroller uygulanır videomu izleyebilirsiniz.
** Dermaroller ile dudak dolgunlaştırma videomu izleyebilirsiniz.
Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. “Dermaroller için dezenfektan” yazarak google’da bulabilirsiniz. Ciltte binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenmesi “hijyen” şarttır. İğneli silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirmeniz gerek. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır! Eski akne çukurların gitmesi için dermaroller uygulayacaksanız şunu unutmayın ki “derin çalışılması” (iri iğnelerle) gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.
Ne kadar süre kullanılır?
Çok sık yapılamaz. Tahriş ve yaralar yapabilirsiniz. Sakın! Ama daha da önemlisi, deride sık tahriş yaparsanız kötü kalitede kolajen üretimi olur. Her gün yapılabilen tek iğne 0.25 mm olandır. Onu da geceleri serum/krem yedirmek için her gün kullanabilirsiniz. Dermaroller’i 0.50mm ,0.75mm veya 1.0mm kullanacaksanız  seanslarını aşağıdaki şemalardan bakarak ayarlayabilirsiniz.
Mesela 0.50 mm için:
İlk ay: Haftada bir kez uygulayarak 4 seans ile başlayın.

 • On beş gün ara verin. Ardından 5 nci seansı yapabilir,
 • Tekrar 15 gün ara vererek 6. seansı yapabilirsiniz.
 • Sonrasında ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.
  dnc-dermaroller

Not: İşlem bittikten bir saat kadar saat sonra nemlendirici sürülebilir. Dışarı çıkacaksanız SPF koruyucu kullanmayı sakın unutmayın.
Derin lekeler, çukurlar ve onarılması güç derinlikte izler için farklı sıklıkta uygulamak gerekebilir. Buna doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verir. Doktorunuz belki haftada bir kez uygulanarak 6 seans yapılmasına, sonrasında da 15 günde bir uygulanmasına karar verebilir.
Hafif kızaracaktır normaldir. Dermaroller uyguladıktan sonra mutlaka “sorunu çözen” içeriği olan ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve hızla yenilenmesi ise ve bunca minik kanalı da etken madde iletmek için açtıysak ürün uygulamanız şart.
O halde, ciltte hangi sorun için dermaroller yapıyorsanız işlem bittikten sonra ona uygun ürün kullanılmalı.

 • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı, peptidli, hyalüronik asit, kök hücre, aminoasit içerikli ürünler kullanın.
 • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
 • Selülitli bölgede dermaroller kullanıyorsanız, kafein içerikli ürünler kullanın

Dermaroller sonrası lütfen güneşe çıkmayın. Gündüz ise, direkt güneşe çıkmasanız bile yine de güneş koruyucu bir ürün kullanın.
Hatta dermaroller uygulamasından sonraki 24 saat lütfen güneşe çıkmayın. O gün sıcak banyo yapmayın.

En iyi sonuçlar için, mikro-iğneleme, (dermaroller) etkili bir serumun uygulanması ile birleştirilmeli. Dermaroller, ciltte serumların penetrasyonunu ve etkilerini çarpıcı şekilde artıran mikro kanallar oluşturur. Cilde yüzeyden sürülen kremlerin nüfuz etme oranı %7-10 civarıdır ama dermaroller veya dermapen ile iğneleme uygulamasıyla %80’e kadar ürün cilde nüfuz edebilir.
Dermaroller kullanmaya karar verdiyseniz HEMEN sonuç beklemeyin. İlerlemeyi görmek için seansları aksatmayın ve her 2 ayda bir fotoğraf çekin.
*Roaccutane tedavisi görürken dermaroller yapmayın! Tedavi bittikten sonra en az 6 ay geçmesini bekleyin.
*Kimyasal peling, lazer,radyo frekans mikrodermabrazyon gibi işlemler cildin üst katmanına hasar vererek veya dürterek kolajen üretimini artırmaya yönelik işlemler yaptırdıysanız dermaroller uygulamayın. İki ay bekleyin. Cildinizde hala kızarıklık, tahriş ve hassasiyet varsa iki ay geçse bile tamamen iyileşmeden dermaroller yapmayın.
* Soğuk algınlığı veya nezleniz varsa geçene kadar dermaroller kullanmayın.
*Dermaroller, tüm sürülen ürünlerin transdermal emilimini arttırır. Herhangi bir bileşen cilt bariyerinden daha büyük miktarlarda geçer ve kan dolaşımına girer. Günlük cilt bakım rutininde kullandığınız ürünlerinizin de tahriş edici veya toksik içerikler içermemesi gerekir. Yan etkiler görmemeniz için… Aşağıdaki maddeleri içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayın:
Parabenler
Benzoik Asit
Parfüm
Hidroquinone
Kojik asit
Fenol
Alfa Hidroksi Asitler
Beta Hidroksi Asitler
Salisilik Asit
Triklorasetik Asit

 

Dermaroller uygulayacaklara iğne seçimi                                                                                                                                                                                                                                         Vücudumuzda deri kalınlıkları kemiğe yakın olduğu bölgelerde farklı inceliktedir ve hassasiyeti daha yüksektir. Bu sebeple dermaroller iğnesi seçerken kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre seçmeniz lazım. Derin tabaklarda onarım gerektikçe iğne de kalınlaşacaktır.
Mesela etli bir bölgede yara izini gidermek için veya selülit olan basenlerde 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıkla iğneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama 0,25 mm olan iğneler bu kalın bölgede yeterli kanalı açamayacağından, ardından süreceğiniz selülit giderme amaçlı kreminiz yeterli derinliğe inmeyecektir.

Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun

dermaroll-igne

Meraklısına Not: Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallara uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.  Bu videodan enstitüde yüze 1,00 mm iğneyle dermaroller  uygulamasını izleyebilirsiniz.

Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?

Sizlere iki ayrı tabloda dermaroller seanslarını hangi sıklıkta uygulayabileceğinizi görebileceğiniz şema hazırladım.

 

 

 

 

Dermaroller uyguladıktan  sonraki 24 saat içinde; dermaroller kullanmadan 24 saat öncesinde yapmamanız gerekenler:
** Cildinize 7-8 saat bir şey sürmüyorsunuz. Deri çalışıyor.Rahat bırakıyorsunuz 🙂 Sadece uygulama bittikten 1 saat sonra nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.
** Epilasyona gidiyorsanız, dermaroller uygulamak için epilasyon işleminden sonra en az 6-7 gün geçmesini bekleyin.
** Deri zaten hassaslaşmıştır, kendisi zamanla ölü tabakayı atacaktır. 4-5 Gün peeling yapmayın. Enzim peeling de granüllü peeling de…Bol nemlendirici sürün.
** Medikal estetik uygulaması yapıldıysa deri altına bir başka madde verildiyse “en az 15 gün” dermaroller uygulayamazsınız. Dolgu ve botoksu etkiler.
** Dermaroller kullanırken ASLA Solaryuma girmeyin, güneşlenmeyin.
** Saunaya girmeyin, plaja inmeyin, hamama gitmeyin. Yazın dermaroller uygulaması bu sebeple tavsiye edilmez.

Cildinizde birçok sorun varsa (mesela hem kılcal damar hem gözenek iriliği hem kırışıklık, hem lekelenme) Hyalüronik asit serumu bir hafta, kırlcal damar serumu diğer hafta, bir sonraki hafta lekeler için olan serumu dermaroller ile kullanabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinine de bir yenileyici serum eklemeniz sonuçları çabuklaştıracaktır.

Dermaroller hakkında en çok sorulan sorular ve Cevapları
* Dermaroller yapsam serum veya ampul kullanmasam olur mu?
Cevap: Olur. Ama hazır deriye kanalar açılmışken, içeriğinin %80’ini sorunlu bölgeye iyileşmek için iletebileceğiniz bir serumu kullanmak %100 daha hızlı çözüm getirir.
* Sakallarım var dermaroller kullanabilir miyim?
Cevap: Evet kullanabilirsiniz. Önemli olan iğnelerin deriye ulaşıp kanal açabilmesi. Kirli sakallı erkeklerde sorun yok. Uzun sakallarda dermaroller çalışabilmek için tıpkı saçlı deride yiv açıp uyguladığımız gibi belli hatlar halinde sakalı ayırıp silindiri gezdirmeniz gerekir. Uygulama öncesi sakallarınızı sabunlayıp durulayın. Kurutun.
* Saç dökülmesinde dermarollerı nasıl uygulayacağım?
Cevap: 0.50 mm veya 0.1mm iğne seçerek yukarıdaki şemaya uygun aralıklarda (haftada bir kez veya 3 haftada bir kez) uygulama yapıyorsunuz. Temizlenmiş yıkanmış kurulanmış saçlı deride uyguluyorsunuz. Saçlı deride kılları güçlendirecek bir ampulle uygulama yapıyorsunuz. Uygulama sonrası 24 saat deniz, duş, sauna, hamam yok.
* Uzun saçlarıma dermaroller uygularken silindire saç dolanıyor. Neyi yanlış yapıyorum?
Cevap: Silindiri saçta yivler açarak yol boyunca yuvarlayın. Sonra yeni bir yiv açıp orada gezdirin. Bir elinizle saçınızı ayırdığınız yere bastırırsanız saç telleri gergin durur ve dolanmaz. Ya da silindir yerine ya dermapen ya da damga dermaroller denilen; bastırılıp kaldırılarak kanal açılan stamp dermaroller kullanın.

About Aysenur

Check Also

Ergenlik Sivilceleriyle Baş Eden Seri ISANA

Sivilceli ve genç ciltler için Active Clear serisi gayet makul fiyatlı ve düzenli kullanıldığında sivilceleri …

1.145 comments

 1. Ayşenur hanım merhaba. ben kolumda oluşan lekeler için dermaroller kullanacagım fakat hangi mm yi kullanmam gerek.Lekelerim baya koyu?

 2. Merhaba bu ürünün içeriğinde dermarollerla kullanimda sakincali bir öge var mi?

  https://www.hepsiburada.com/mizon-bio-collagen-ampoule-yaslanma-karsiti-bio-kolajen-ampul-p-HBV00000O6PAU

 3. merhaba ayşenur hanım ben 18 yaşındayım ve 2 yıl önce roaccutane tedavisi oldum şuan da yüzümde kalan hafif izler ve bir kaç tane çukur için dermaroller kullanmak istiyorum yazınızı okudum ge gerekli bilgileri not ettim ancak dermaroller ile beraber daha etkili bi sonuç almak için leke serumu kullanmak istiyorum önerdiğiniz ve beraber kullanımda sorun yaramayacak serumlar nelerdir?

 4. Merhaba 56 yasindayim yuzume 050 mm dermoroller uygulama yapacam sonrasinda venatura hyoluronik asit c vitamini iceren serumu uygulamamda sakinca olurmu acaba tesekkurler

 5. merhaba Ayşenur hanım,
  ben akşamları günlük bakımında 0,25 dermaroller kullanıyorum. Ancak dermaroller kullanma şartlarına dikkat ettiğimde (öncesi ve sonrasında sıcak duş almamak gibi) nasıl uygulayacağım konusunda kafam karışıyor. Mecburen sabahları duş alıyorum mesela. Eğer 0,25 kullanıyorsak yine aynı şeylere mi dikkat etmek lazım? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 6. Merhabalar,
  Sakal çıkarma ve bakımı için doğal yağlar (badem,hint,yılan,sarımsak yağları vs.) kullanmaya başladım.Öncelikle dermaroller ile işlem yaptıktan sonra üc dört damla ile yüzüme masaj yaparak yağları yediriyorum.Dermaroller yaptıktan sonra belirli bir süre beklemem gerekir mi? 0.5mm dermaroller kullanıyorum haftada bir defa işlem yapsam yeterli midir? Şimdiden teşekkür ederim 🙂

  • Saklal için evet , 0.50mm ile haftada 1 uygulama yeterlidir.
   Sarmısak yağı hariç, diğerlerinden yaptığınız karışımı dermaroller yaptıktan sonra hemen sürebilirsiniz.

 7. Merhaba 21 yaşındayım bacağımda yaralardan kalma lekeler kaldı ve beni çok rahatsız ediyor etek giyemiyorum resmen bu yara izleri yüzünden. Dermaroller işe yarar mı? ve nasıl bir dermaroller kullanmam lazım üst bacak ve alt bacakta da var. ikinci sorum da şu, dermaroller yaptıktan sonra madecassol gibi leke giderici krem kullanarak iyileşmesini hızlandırmış olur muyum kullanmalı mıyım? kullanacaksam eğer dermaroller yaptıktan ne kadar süre sonra kremi sürmeliyim ? lütfen detaylı anlatabilir misiniz bir cevaba ihtiyacım var…

 8. Merhabalar, ben beyaz çatlaklarım için 2mm dermaroller kullanmaya başlıycam öncesinde 1,5mmle bi alıştırma yaptım. Benim asıl merak ettiğim en etkili serum sizce hangisi olur? Bide nelerle bu tedaviyi destekleyebilirim? 6 seans bittikten sonra 2 ay ara vererek tekrar bi 6 seans yapmam faydalı mı olur sakıncalı mı? Bu arayı daha da uzatmalı mıyım?

  • Aybüke hanım 🙂
   Merhaba…
   Dermaroller iğne uzunlukları alıştırma yapmak için seçilmez 🙂 Sorun derinin hangi katmanındaysa ve hangi derinlikte çözülüyorsa iğne 1-1,5-2mm olarak vücut ve yüz derisinin kalınlığına göre seçilir…
   Dolayısıyla alıştırma diye bir şey yok. 2.mm sadece dr kontrolünde yapılmalıdır. Kanatabilirsiniz.
   O sebeple siz 1,5mm uygulayın.
   2mm acır. Mikrop kaptırmamanız gerekir. İllaki ben 2mm yapacağım derseniz 🙁 Öncesinde eczaneden alacağınız uyuşturucu kremi sürüp, 40 dak bekletip, peçeteyle temizleyin. Sonra dermaroller uygulayın
   https://www.youtube.com/watch?v=3vi8bbFDlAI
   Dermaroller rehberde yazımda, da bu konuyu yazdım ve özellikle evde 2mm denenmemesi gerektiğini sayfa altındaki şemalarda belirttim.
   https://www.trendyol.com/skin-accents/5-adet-kok-hucre-ampul-alman-serum-dermaroller-dermapen-cilt-bakim-serumu-p-4262511?boutiqueId=548033&merchantId=105180
   kök hücre serumunu dermaroller ile sürün.

   Çatlaklar derinin elasrtikiyetinin azalması ve gerilmesinden oluşan cilt yırtıklarıdır.
   Eğer her gün bir nemlendirici losyon sürerseniz, banyoda n sonra da yağ/losyon uygualrsanız elastikiyet desteklenir ve iyileşme hızlı olur. Yeni çatlaklar da oluşmaz. Nivea elastikiyet destekleyen losyon da olur, tatlı badem yağı da…
   Bu videoda anlattım https://www.youtube.com/watch?v=7C1AOqvFs0s
   sevgiler

   • Cevabınız için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alıcam ona göre uygulama yapıcam. Bir ürün sormak istiyorum. Dermapolin sitesinde bulunan hydra lumina sc ve hya serumları hakkında düşünceniz nedir? Skin accents içerik olarak daha etkiliyse tabiki onu kullanmak isterim

    • Her ikisi de Elma kök hücresi içeriyor https://www.dermapolin.com/sc-kok-hucre-ampul-2435 (formülde Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract olarak geçen budur)
     Lumina formülü hyalüronik asit açısından daha zengin ama hint yağı skinaccents’dan daha yüksek. Parüm ikisi de içeriyor ama alerjikseniz skin accents’de parüm çok daha alt sıralarda. Daha risksiz. :
     Aqua, Pentylene Glycol, Glycerin, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polysorbate 20, Hyaluronic Acid, Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract, Ethyhexylglycerin, Tetrasodium EDTA, Coco-Glucoside, Sorbitol, Parfum, Lactic Acid, Xanthan Gum, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Cocamidopropyl Betaine, Octenidine HCl, Sodium Benzoate, Sodium Methyl Oleoyl Taurate, Lauryl Glucoside, Lecithin, CI19140, CI42090.
     Skin Accents formülü
     https://www.kadinshop.com.tr/skin-accents-kok-hucre-yenileyici-ampul-stem-cell-complex-cilt-serumu
     Aqua [Water], PEG/PPG-17/6 Copolymer, Butylene Glycol, Xylitylglucoside, Acacia Senegal Gum, Anhydroxylitol, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract, Malus Domestica [Apple] Fruit Cell Culture Extract, Citrullus Lanatus [Watermelon] Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Citrulline, Glycerin, Xylitol, Lecithin, Dextrin, Hydrolyzed Rhizobian Gum, PPG-26 Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Xanthan Gum, Citric Acid, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, Parfum [Fragrance] Fragrances: Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional

 9. Dermaroller dezenfektanı ile dezenfekte edip uygulamaya başlıyorum ama yine de dezenfektanın ıslaklığı yüzüme geliyor bir sorun olmaz değil mi?Sonuçta kanallar açılıyor ve dezenfektan girmesini istemiyorum

  • Dezenfektandan sonra bekleyin (şişe üzerinde yazar bekleme süresi 5 dak 2 dak olarak) sonra kaynar suya batırıp silkeleyin. Bir şey olmaz.
   sevgiler

 10. Merhaba, marka olarak bir öneriniz olur mu? Selülit için kullanmak istiyorum, dermarollerı uyguladıktan sonra ne sürmeliyim? ve göz çevresi morluğu ile gıdıya etkisi olur mu? (yaşlılıktan sarktığında sanırım etkili fakat 24 yaşındayım bende de toparlar mı diye emin olmak istedim)
  Teşekkür ederim.

  • Valla Zehra hanım, dermarollerin titanyum olması önemlidir. Sivri uçları geç hırpalanır, 50-60 seans bir dermarolleri İYİ kullanırsanız deriye hasar vermeden sağlıklı kalmasını sağlarsanız kullanabilirsiniz.
   Eğer silindiri mermere koyar uçların körelmesi için bardak dibine batırıp cama çarparsanız filan iğneler körleşir ve uygulama yaparken minik kanallar değil minik yırtıklar yaparsınız.
   Titanyum olması evet iyi seçimdir ama kullanırken de size bağlı aletin sağlıklı kalması kendi kabı dışında bir yere koymamakla sağlanır.
   Selülit için kaç mm kullanabileceğiniz ve kaç günde bir kullanabileceğiniz dermaroller yazımdaki şemalarda var.
   1.5 mm evde selülit ve çatlaklar için kullanıma uygundur. Ayda bir kere uygularsınız. Daha sık yapmayın (çok kalın ve şişman bir basende 20 günde bir de olabilir ) ama sık yapmak daha iyi yenilenecek demek değildir. Unutmayın. Deriye yenilenme süresi tanıyın.
   Uygulama ile beraber l carnitine ampulleri kullanabilirsiniz
   https://www.dermapolin.com/evde-selulit-bakimi-2412

   Göz çevresi için videoda tüm detaylar var buyurun izleyin https://www.youtube.com/watch?v=wOAhvWPW62s&t=809s
   Morluk genetik sebepli ise dermarollerin çok büyük bir açma etkisi olmaz ama deriyi toparlar. kırışık gider.
   Gıdı için evet , yaş sebebiyle elastikiyet kaybı varsa kök hücre ampulleriyle bakımla toparlanır.
   1mm dermarolleri 20 günde bir, 0.50mm dermarolleri haftada 1 kök hücre ampulüyle uygularsınız.
   Uygulama videosu https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=122s
   sevgiler

 11. merhaba. dermaroller sonrası kantaron yağı kullansam bir sorun olur mu? ampul mu kullanmamı önerirsiniz.

 12. Merhaba Ayşenur hanım 43 yaşındayım ve geçmeyen çene sivilcelerim var.İki gündür sizinle yatıp sizinle kalkıyorum desem yeri…Bir sürü yazınızı okuyup videonuzu izledim ve uygulamaya karar verdim.Cilt bakımını şimdiye kadar çok bilinçli yapmamıştım Dermaroller kullanımına 0.25 ile başlamak istiyorum..Evde eşimin kullandığı venatura markasına ait c vitamin+hyarulonik asit serum var..: Aqua, Glycerin, 3-O- Ethyl Ascorbic Acid (Vitamin C), Butylene Glycol, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Aloe barbadensis leaf juice, Citrus aurantum dulcis peel extract, Glycyrrhiza glabra root extract, Rosa canina fruit extact, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Hyaluronic Acid.içeriği bu şekilde…Uygun mudur acaba?Ayrıca nemlendiricim de Reika Venere anti aging krem…

  • Meral Hanım, Sivilceli cilde dermaroller yapılmaz! İltihabı her yere yayarsınız.
   Önce sivilcenin sebebini bulun lütfen. Yün alerjini sebebyle olabileeği gibi poli kistik over (yumurtalık) sorunu sebebile de olabilir. Yaşınız gereği hormonal sorun olmayacağını düşünüyorum. Lütfen erişkinlerde akne yazıma bakın.
   https://aysenuryazici.com/eriskinlerde-akne-sorunu-neden-oluyor/

   Dermaroller 0.25mm ile yüze çalışamazsınız.Bir işe yaramaz. Yüz derisine en az 0.50mm kullanılır. haftada 1 kez uygulanır, en az 6-8 seans yapılır.
   Dermaroller cilt bakımı değildir.
   Bunu haftada 1 yaparsınız ama günlük cilt bakım rutininde temizleme +serum+nemlendirici sabah akşam kullanmak zorundasınız.
   Yoksa deri yenilenme hızını doğru geliştiremez.
   Sadece hırpaladığınızla kalırsınız 🙁
   https://www.youtube.com/watch?v=FSXOQfTWMd0&t=749s

   Dermaroller rehberi yazımda sayfanın sonuna doğru görmüşsünüzdür bir şema var. Kaç milim iğne , hangi deri kalınlığında çalışılır ve hangi soruna uyar.
   Buradan 0.25mm ‘in sadece her gün göz altına uygulanabileceğini göreceksiniz.

   Bahsettiğiniz serumları dermaroller ile kullanabilirsiniz.
   sevgiler

 13. Merhabalar Ayşegül hanım .50 yaşındayım.Geçen yıl sizinle görüştükten sonra 0,75 mm dermoller ile 3 haftada bir saçıma uygulama yapmaya başladım.Serum kullanıyorum.Uygulamadan menmunum küçük küçük saçlar çıkmaya başladı.Ama fazlada uzamadığını fark etmeye başladım.Nisan ayında tam 1 yıl olacak.Acaba tedaviyi kessem mi? yoksa ara vermem lazım mı? diye düşünüyorum.Sizin tavsiyniz nedir.Teşekkürler.

  • Merhaba,
   Kan tahlili yaptırmanız gerekebilir. Bazı hormonlar saçın büyümesini bloke eder. Bu videomda (DHT) hakkında anlattım
   https://www.youtube.com/watch?v=wwNf0dZgW_Q&t=183s
   Biotin içeriği alabilirsiniz, biotinli saç friksiyon serumlarından kullanabilirsiniz. Bu tip destekler saçın sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Ama en önemlisi DHT denilen erkek cinsiyet hormonu olan Dihidrotestosteron ile ilgili veriler.
   DHT, yaşlandıkça vücutta artıyor ve saç büyümesinden sorumlu olan saç kökünü etkiliyor. 50 Yaş bunun için uygun bir yaş maalesef. Bilim adamları, kan akışlarımızdaki DHT’yi düşürerek, saç dökülmesiyle içten dışa doğru savaşabileceğimizi söylediler.Kabak Çekirdeği yağının çok etkili bir DHT engelleyici olduğu kanıtlanmış. Saç folikülünde DHT birikimini bloke eden delta-7 sterin adı verilen bir steroid içerir. Yani düzenli kullanın. Ağız yoluyla alın. Erkeklerde saç dökülmesinin el frenini çekecek bir destek. Doktorunuza danışmadan yağları kullanmamanızı tavsiye ederim. NOT: Yeşil çayda bulunan ve EGCG olarak belirtilen (epigallocatechin gallate) adlı fenolik bileşik de DHT’yi engelleyici olarak bilinir. Yeşil çay tüketmenin de saç dökülmesi mücadelenizde çok faydası olacaktır.
   Ara vermeniz, veya kesmeniz 3 ay sonra çıkacak olan yeni saçları bedenin çıkarabildiği güce teslim etmek olur.
   Sevgiler

 14. Merhaba dermarolleri madecasol merhem ile beraber kullanabilir miyiz

 15. merhaba bana 1.5mm dermoller ı haftada 3 kez yapabileceğim söylendi doğru mudur yanlış mıdır ?
  dermollerde bitkisel moomyo balzam kullanıyorum.
  collagen forte de kullanıyorum 3 aydır düzenli olarak.

  • Merhaba,
   Okuduğunuz yazıda https://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/ sayfa altına doğru ŞEMA var.
   Orada kaç mm ne kadar sıklıkla kullanılır yazdım.
   1,5mm dermarolleri haftada 3 kez ASLA uygulayamazsınız.
   20 günde bir 1,5mm uygulanabilir.
   Çok sık uygulamalar cildin yenilenme hızına aykırı, kötü kalitede kolajen üretilmesine sebep olur.
   https://www.semsarslan.com/urun/moomyo-bitkisel-balsam-krem içeriğinin açık formülünü bulamadım.
   Bir şey diyemem.
   Ne için dermaroller kullandığınızı?Yaşınızı da bilmiyorum.
   Kolajen 3 ay kullanıp ara verin, 3 ay sonra tekrar bir 3 aylık kür yapın.
   sevgiler

   • AQUA,CETEARYL ALCOHOL AND POLYSORBATE 60, PEG-400 STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, POLYVINYL BUTYL ETHER, GLYCERYL STEARATE, PANTHENOL, MUMIE, BIS-DIGYCERIL POLYACYLADIPATE-2, HIPPOPHAC RHAMNOIDES OİL, GLYCINE HISPIDA OIL, PERFUM, ALLONTION, METHYLPARABEN, PROPLYPARABEN, TOCOPHERYL ACETATE, SC-CO2 CELNEDULA OFFICINALS FOLWER EXTRACT, SC-CO2 PLANTAGO EXTRACTİ RETINOL PALMITATE, STEARIC ACID, TRIETHANOLAMIN Bitkisel balsam krem içerikleri Ayşenur Hanım. Dermoller ile kullanmak üzere tavsiyeniz olan Cyrene Epidermal Matrix Age Defying Serum Hyaluron 3MW kullanmaya başladım. Diğer günlerde bitkisel balsam sürüyorum. Yaşım 33.

    • İki çeşit paraben içeriyor. parfüm de formülde çok üst sırada. İyi ki dermaroller ile kullanmamışsınız.
     Sevgiler

     • Cyrene markasını bize kazandırdığınız için teşekkürler daha ilk kullanımda gözle görülür net iyileşme oldu.
      Cyrene Epidermal Matrix Age Defying Serum Hyaluron 3MW ı her gece mi hafta belli günler mi kullanmalıyız dermoller yapmadığımız zamanlarda.

      • Merhaba,
       Her gün sabah akşam temizleme sonrası kullanın.
       Dermaroller yaptığınız günlerde de serum ampul gibi iğneleme ile beraber kullanabilirsiniz.

 16. Aysenur hanım meraba. Ben 32 yasindayim yıllardır sivilceye uğraşıyorum la roche posay efeclar nemlendirici kullandığımdan beri daha az çıkıyor. Temizleme bbf markasının temizleyicisi ile
  Sonra salisilok asitli peder
  Glikolik asit
  Hyaluronic acıd
  Bunları kullanıyorum günlük, dönüşümlü olarak.

  Ancak çenemde özellikle dudak kenarlarının alt kısmındaki bölgelerde yıllardır geçmeyen beyaz kapalı komedonlar var. Zanan zaman buyuyup sivilceye donusuyorlar.ancak 2 yilda cok artti tum cenemi kaplamak uzereler. Dermatolog bunun için bizim kullandığımız cihaz iz yapar siz güzellik salonlarında temizletin dedi. Hangi cihazla temizletmeliyim Sizce ? Ya da kendim evde yapabilecegim virsey var mi? Dermaroller kullanayım üzerine salisilik asitli ped süreyim dedim icindeki yagi eritsin salisilik asit diye. bi kaç sefer yaptım Ama çok işe yaramadı.

  • Fatma hanım,
   Enstitüde estetisyen size derin temizlik yaparsa bu komedonları temizler. Sonrasında yüksek frekens ile dezenfekte eder kapatır. Evde cilt bakımınıza yukarıdaki rutin ile devam edersiniz.
   Dermaroller sonrası asitler kullanılmaz.
   Hatta 24 saat öncesinden bırakılır, dermaroller sonrası da 24 saat HA/BHA uygulanmaz.
   Bu yazıya göz atmanızı rica ediyorum https://aysenuryazici.com/eriskinlerde-akne-sorunu-neden-oluyor/
   bazen yumurtalıkla ilgili sebeplere dayalı olarak komedonlar tetiklenebiliyor. Veya sivilceye dönüşmesinin sebebi ani hormon değişimleri de olabiliyor.
   BHA pedleri, akşamları temizleme sonrası kullanın. 1 dak bekleyip, sonra nemlendiricinizi sürün.
   Derin temiliği 2 ayda bir yatırmanız iyi olur.
   sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur20" Yazarak Tüm Ürünlerde %20 İndirim Kazanın!