Home / Cilt Bakımı / Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller : sorunun çözümüne giden en hızlı yol

Dermaroller üzerinde minik iğnecikler olan bir silindirdir. Cilde “mikro kanallar” açmak, doku yenilenmesini uyarmak ve açılan bu kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin ulaşması için kullanılır. Yenilenme hızını artıran cilt sağlıklı hücreler oluşturmaya başlar, elastin üretimi artar, hyalüronik asit üretimi artar zamanla capcanlı bir yeni deri oluşur. Uzmanlar sistemli uygulanan seansların bitiminde, kolajen üretiminde %200’e yakın artma olduğunu söylüyorlar.
Dermoroller kullanım alanları
Yaşlanma, lekelenme, çatlaklar, kırışıklar, sivilce izleri, çukurları, cılızlaşan saçlar, yağlanma, iri gözenekler için kullanılır. Yüzde, vücutta, seyrekleşen saçlı deride, ellerde, dekoltede selülitli yerlerde, gevşemiş deride kullanabilirsiniz.
İki farklı mekanik etki ile iyileşme sağlar.
• Uygulandığı bölgede hafif bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.
• Deriye minik kanalcıklar açtığı için, sorun çözümü için kullanılan ürün çok etkin biçimde derine emilir. Mesela selülit kremlerinden dermaroller ile maksimum fayda sağlanır.
Dermaroller Nasıl kullanılır?
Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. “Dermaroller için dezenfektan” yazarak google’da bulabilirsiniz. Ciltte binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenmesi “hijyen” şarttır. İğneli silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirmeniz gerek. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır! Eski akne çukurların gitmesi için dermaroller uygulayacaksanız şunu unutmayın ki “derin çalışılması” (iri iğnelerle) gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.
Ne kadar süre kullanılır?
Çok sık yapılamaz. Tahriş ve yaralar yapabilirsiniz. Sakın! Her gün yapılabilen tek iğne 0.25mm olandır. Onu da geceleri serum/krem yedirmek için her gün kullanabilirsiniz. Dermaroller’i 0.50mm ,0.75mm veya 1.0mm kullanacaksanız  seanslarını şöyle ayarlayabilirsiniz.

 • İlk ay: Haftada bir kez uygulayarak 4 seans ile başlayın.
 • On beş gün ara verin. Ardından 5 nci seansı yapabilir,
 • Tekrar 15 gün ara vererek 6. seansı yapabilirsiniz.
 • Sonrasında ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.
  dnc-dermaroller

Not: İşlem bittikten bir saat kadar saat sonra nemlendirici sürülebilir. Dışarı çıkacaksanız SPF koruyucu kullanmayı sakın unutmayın.
Derin lekeler, çukurlar ve onarılması güç derinlikte izler için farklı sıklıkta uygulamak gerekebilir. Buna doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verir. Doktorunuz belki haftada bir kez uygulanarak 6 seans yapılmasına, sonrasında da 15 günde bir uygulanmasına karar verebilir.
Hafif kızaracaktır normaldir. Dermaroller uyguladıktan sonra mutlaka “sorunu çözen” içeriği olan ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve hızla yenilenmesi ise ve bunca minik kanalı da etken madde iletmek için açtıysak ürün uygulamanız şart.
O halde, ciltte hangi sorun için dermaroller yapıyorsanız işlem bittikten sonra ona uygun ürün kullanılmalı.

 • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı, peptidli, hyalüronik asit, kök hücre, aminoasit içerikli ürünler kullanın.
 • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
 • Selülitli bölgede dermaroller kullanıyorsanız, kafein içerikli ürünler kullanın

Dermaroller sonrası lütfen güneşe çıkmayın. Gündüz ise, direkt güneşe çıkmasanız bile yine de güneş koruyucu bir ürün kullanın.
Hatta dermaroller uygulamasından sonraki 24 saat lütfen güneşe çıkmayın. O gün sıcak banyo yapmayın.

En iyi sonuçlar için, mikro-iğneleme, (dermaroller) etkili bir serumun uygulanması ile birleştirilmeli. Dermaroller, ciltte serumların penetrasyonunu ve etkilerini çarpıcı şekilde artıran mikro kanallar oluşturur. Cilde yüzeyden sürülen kremlerin nüfuz etme oranı %7-10 civarıdır ama dermaroller veya dermapen ile iğneleme uygulamasıyla %80’e kadar ürün cilde nüfuz edebilir.
Dermaroller kullanmaya karar verdiyseniz HEMEN sonuç beklemeyin. İlerlemeyi görmek için seansları aksatmayın ve her 2 ayda bir fotoğraf çekin.
*Roaccutane tedavisi görürken dermaroller yapmayın! Tedavi bittikten sonra en az 6 ay geçmesini bekleyin.
*Kimyasal peling, lazer,radyo frekans mikrodermabrazyon gibi işlemler cildin üst katmanına hasar vererek veya dürterek kolajen üretimini artırmaya yönelik işlemler yaptırdıysanız dermaroller uygulamayın. İki ay bekleyin. Cildinizde hala kızarıklık, tahriş ve hassasiyet varsa iki ay geçse bile tamamen iyileşmeden dermaroller yapmayın.
* Soğuk algınlığı veya nezleniz varsa geçene kadar dermaroller kullanmayın.
*Dermaroller, tüm sürülen ürünlerin transdermal emilimini arttırır. Herhangi bir bileşen cilt bariyerinden daha büyük miktarlarda geçer ve kan dolaşımına girer. Günlük cilt bakım rutininde kullandığınız ürünlerinizin de tahriş edici veya toksik içerikler içermemesi gerekir. Yan etkiler görmemeniz için… Aşağıdaki maddeleri içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayın:
Parabenler
Benzoik Asit
Parfüm
Fenoksi etanol
Hidroquinone
Kojik asit
Fenol
Alfa Hidroksi Asitler
Beta Hidroksi Asitler
Salisilik Asit
Triklorasetik Asit

Dermaroller uygulayacaklara iğne seçimi                                                                                                                                                                                                                                         Vücudumuzda deri kalınlıkları kemiğe yakın olduğu bölgelerde farklı inceliktedir ve hassasiyeti daha yüksektir. Bu sebeple dermaroller iğnesi seçerken kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre seçmeniz lazım. Derin tabaklarda onarım gerektikçe iğne de kalınlaşacaktır.
Mesela etli bir bölgede yara izini gidermek için veya selülit olan basenlerde 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıkla iğneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama 0,25 mm olan iğneler bu kalın bölgede yeterli kanalı açamayacağından, ardından süreceğiniz selülit giderme amaçlı kreminiz yeterli derinliğe inmeyecektir.

Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun

dermaroll-igne

Meraklısına Not: Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallara uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.  Bu videodan enstitüde yüze 1,00 mm iğneyle dermaroller  uygulamasını izleyebilirsiniz.

Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?

Sizlere iki ayrı tabloda dermaroller seanslarını hangi sıklıkta uygulayabileceğinizi görebileceğiniz şema hazırladım.

 

 

 

 

 

 

 

Dermaroller uyguladıktan  sonraki 24 saat içinde; dermaroller kullanmadan 24 saat öncesinde yapmamanız gerekenler:
** Cildinize 7-8 saat bir şey sürmüyorsunuz. Deri çalışıyor.Rahat bırakıyorsunuz 🙂 Sadece uygulama bittikten 1 saat sonra nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.
** Epilasyona gidiyorsanız, dermaroller uygulamak için epilasyon işleminden sonra en az 6-7 gün geçmesini bekleyin.
** Deri zaten hassaslaşmıştır, kendisi zamanla ölü tabakayı atacaktır. 4-5 Gün peeling yapmayın. Enzim peeling de granüllü peeling de…Bol nemlendirici sürün.
** Medikal estetik uygulaması yapıldıysa deri altına bir başka madde verildiyse “en az 15 gün” dermaroller uygulayamazsınız. Dolgu ve botoksu etkiler.
** Dermaroller kullanırken ASLA Solaryuma girmeyin, güneşlenmeyin.
** Saunaya girmeyin, plaja inmeyin, hamama gitmeyin. Yazın dermaroller uygulaması bu sebeple tavsiye edilmez.

Cildinizde birçok sorun varsa (mesela hem kılcal damar hem gözenek iriliği hem kırışıklık, hem lekelenme) Hyalüronik asit serumu bir hafta, kırlcal damar serumu diğer hafta, bir sonraki hafta lekeler için olan serumu dermaroller ile kullanabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinine de bir yenileyici serum eklemeniz sonuçları çabuklaştıracaktır.

About Aysenur

Check Also

Çölyak Hastası Glütensiz Kozmetik Seçmeli! Dikkat

Bazı kozmetiklerde arpa, yulaf buğday gibi tahillardan elde edilen yağlar kullanılır. Bu da kozmetiğin glüten …

428 comments

 1. Ayşenur Hanım tekrar merhaba;

  Bir sorum daha olacak cevaplarsanız sevinirim, benim beyazlarım var o yüzden boyuyorum saçlarımı ama dermaroller kullanırken boyamadan 10 gün sonra mı kullanayım, yada kına kullanayım diyorum ama oda beyazları turuncu garip bir renge boyuyor diğer kısımlar daha koyu oluyor kötü duruyor siz ne önerirsiniz bu konuda acaba? Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için…

 2. Merhaba Ayşenur Hanım;

  40 yaşındayım ve benim saçlarım ön, üst ve yanlardan çok fazla dökülüyor, ayrıca kırılarak da dökülüyor, saçlarımın önü ve yanları açıldı, dün internetten 1,5 mm dermaroller spariş ettim, okuduklarımdan 1,5 mm diye karar vermiştim ama şimdi sizin yazınızı gördükten sonra tereddüt yaşıyorum 1 mm ile değişsem. Sizin yaızınızı okuyarak ta Hc Care doping saç serumu kullanmaya karar verdim,
  Kullanırken saçı yıkadıktan sonra dermaroller kullanıp sonrasında serumumu kullanmam gerek , ayda bir kez yeterli olacak mı?

 3. Merhaba ayşenur hanım benim bacak ve kollarımda kıl batıklarını çıkarmaya çalışmamdan kaynanlalanan derin lekeler var bazıları kahverengi bazıları kırmızı 10 seans buz lazer yaptırdım %30 oranda lekelerim açıldı ama yeterli değil her banyoda kabak kesesi yapıyorum ama çok faydasını görmedim ne tür tedavi önerirsiniz ? Dermaroller yapmak istiyorum hangi uzunlulkta iğne önerirsiniz ? Ve daha derin yaralar açmama yol açar mı dermaroller ? Şimdiden teşekkürler..

  • Deniz Hanım Merhaba,
   Bu izleri %10 AHA kullanarak, ve haftada 2 peeling + AHA’lı vücut losyonlarını düzenli kullanarak gayet güzel zamanla yok edersiniz.
   Bu videomda izleyeceğiniz yolu tek tek anlattım.

   Dermaroller bacak ve kollarda 1.0- 1,5mm kullanabilirsiniz.Ayda sadece 1 kez bunu yapabilirsiniz. VE 6-8 seans uyguladıktan sonra ciddi bir düzelmeyi gözlemlersiniz.
   Yazın uygulamanız önerilmez ve önümüz yaz. Bence dermarolleri Ekim ayı sonrasına erteleyin.
   Dermarolleri uygun olmayan sıklıkta uygularsanız kanama ve yara yaparsınız elbette. Bunun bir hazırlık aşaması (dezenfekte ediyorsunuz) uygulama süresi ve uygulama sonrası uymanız gereken kuralları var.
   Bu videoda tek tek anlattım => https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks
   Bacaklardaki lekeler için videom: https://www.youtube.com/watch?v=aIrZicqlEOo
   Ürün: https://doakimya.com/urun/glikolik-asit-10
   SEVGİLER

 4. Merhaba Ayşenur Hanım ben 22 yaşındayım 4 yıl önce roccautane ilacı kullandım şuan yüzümde biraz derin izleri kaldı özellikle şakak ve alın bölgesinde doktorum lazer epilasyon öneriyor ama öğrenci olduğum için yaptıramdım en son sizi buldum dermarollerı bana ne önerirsiniz acaba hangi boyut iğneli ve hangi serumları kullanmalıyım bi de etkisi ne kadar ve ne sürede olur acaba? İlginiz için teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   Sorduğunuz soruların hepsinin cevabı yukarıdaki yazının içinde tek tek şemalarla ve sanas sayılarıyla verilmiştir..
   Dikkatli bakmadınız sanırım. İlk önce şunu rica ediyorum: Lütfen doğru cilt bakımı yapmıyor ve sadece dermaroller’den medet umuyorsanız işlemin büyük bir faydasını görmeyeceğinizi bilin ne olur.
   Bu videoda nedenini tek tek anlattım izler misiniz lütfen=> https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0&t=100s
   Dermaroller videomda da detay var https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks

   Roaccutane sonrası cilt bakımınızda nelere dikkat etmeniz, nasıl ürün seçmeniz gerektiği bu videoda => https://www.youtube.com/watch?v=nJphVDeZ8gY&t=121s
   Sivilce izleri nasıl geçer ne kullanmalısınız bu videoda=> https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk

   Evet, derin sivilce izleri dermaroller ile 6-8 seans sonrası oldukça iyi toparlanır tamamen geçmese bile derinlikleri çok azalır ve iyi bir BB krem ile onu da gizlersiniz.
   Ama , dermarolleri ayda 1 yapacaksaınız. Diğer günler cilt bakımında neler kullandığınız ve ne kadar disiplinle baktığınız da yenilenen derinin kalitesini belirler.
   Yani sabah akşam misel bir suyla temizleyip, hyalüronik asit içeren yağsız ama su yükleyen bir kremi düzenli kullanmanız gerek.
   Ve güneş ışınlarından da korunmanız gerek.
   Yani cilt temel bakımının 3 asal adımını aksatmadan yapmanız lazım..Bunu söylemezsem, dermaroller ile her şeyin süper olacağına inanabilirsiniz ve ben bu vebali taşıyamam…
   Bakın şemada var 1.mm dermarolleri ÜÇ HAFTADA BİR kullanın..
   http://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/
   Dezenfektana dikkat edin.
   Lütfen uygulama sonrası hyalüronik asit ampul uygulayın.
   Daha sık uygulama sakın yapmayın. Bu şema, derinin yenilenme hızına göre iğne derinliğinin ulaştığıtabaka ile ilgili öneriliyor.

   Dermapolin sitesinden alış veriş yaptığınızda kod olarak yazici2019 yazarsanız %20 indirim alıyorsunuz.
   https://www.dermapolin.com/urun/sc-kok-hucre-ampul

   Etkisi ne kadar sürede olur acaba demişsiniz. Derimiz 28 günde bir yenilenir. Bu işlemi 6-8 seans (3 haftada bir) uyguladığınızda maksimum sonucu alırsınız.
   sevgiler

 5. Sayın Ayşenur Hanım, dermaroller uygulamasi sonrasi yüzüme Procsin markanin Hyraluronic asit nemlendiricisini kullanmak istiyorum. Marka hakkinda bir yorumunuz var mi acaba? Ve ürünün içeriği için ne dersiniz. Olmamasi gereken bir madde mevcut mu? Şimdiden teşekkürler yardimlariniz icin.

  Mineral Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Olive Glycerides, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Water, Lavander Oil, Sunflower oil, Calendula Oil, Chamomile Oil, Tocopheryl Acetate , Retinyl Palmitate, Rosemary Oil, Bisabolol, Hyaluronic Acid

 6. Ayşenur Hanım Merhaba,
  25 yasındayım Dermaroller kullanmak istiyorum gözlerimin altında beyaz benekler olusmaya basladı kaç iğneli kac mm kullanmam gerekıyor ve sızın onerıınız var mı ?

  • Zehra Hanım Merhaba,
   Cilt bakımınızı doğru yapmıyorsanız göz altında beyaz benekler dediğiniz (lipomlar) birikintiler de oluşur.
   Buradan sebebine bakın=> http://aysenuryazici.com/gozaltinda-yag-butonu-mila-ya-da-beyaz-noktaciklar/
   Yazının içinde bir video linki var plazma enerjisi ile nasıl bunların temizlendiğini izleyebilirsiniz.

   Yapmanız gereken bakımın ayrıntıları videoda var: anlattım tek tek lütfen izleyin https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY&t=11s
   Yaşınıza uygun bakım yazınız: http://aysenuryazici.com/20li-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

   Ben, doğru bakım yapılmamış ciltte dermaroller kullanılmasını doğru bulmuyorum neden derseniz burada tek tek anlattım lütfen kulak veriniz
   https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0&t=115s

   Dermaroller’i NEDEN kullanmak istediğinizi bilmiyorum. Ama cildinizde sivilce izi, kuruluk, lekelenme gibi sorunlar içinse bu zaten doğru cilt bakımıyla SİZİN YAŞINIZDA hücre yenilenmesi çok iyidir hemen geçer. Düzenli bakım yaparsanız da bir daha oluşmaz.
   Yine de ben dermaroller yapacağım diyorsanız
   0.50mm ile haftada 1 uygulama evde yapabilirsiniz.
   Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=237s
   Ama tekrar söyleyeyim, sabah ve akşam cildi uygun ürünler temizleyip nemlendirip, Mart-Ekim arası SPF 30 ile korumuyorsanız dermaroller ile cilde bir yardım yapmış olamazsınız.. Geçici olur.
   Cilt tipinizi bilmiyorum. Ama bir misel su ile sabah akşam temizleyip uygun bir nemlendirici kullanın.
   Hc care firmasının hem iyi içerikli hem sizlere uygun gayet güzel ürünleri var.
   sevgilerle

 7. Ayşenur hanım merhaba ben 31 yaşımdayım saçlarımda son 1 yıldır çok fazla dökülme başladı buna bağlı olarak şakaklarım müthiş derecede açıldı neredeyse kel gibi dermaroller kullanmanmalımıyım hangi mm ve hangi ürünleri kullanmalıyım sonrasında saçlarım normaldede çok cansız haftada 1 geceden hakiki sarımsaklı zeytinyağı uyguluyorum sbah yıkıyorum ama açılmaya çare bulamıyorum

 8. Ayşegül abla uygun fiyatlı demeyi unuttum annemin
  Problemlerini anlatmıştım içeriği temiz fiyatıda biraz düşük olsa ama etki etse ölme eşeğim ölme diyebilirsiniz 🙂 böyle bir serum güvenebileceğiniz varmı az önce yorum yapmıştım bunu yazmayı unuttum kusuruma bakmayın Çünkü önerdiğiniz markalar çok güzel içeriğide çok güzel ama bana biraz tuzlu isterseniz ilk soruyla cevap verip buna vermeyin ben anlarım şimdiden zaman ayırdığınız için Allah razı olsun

  • Vallahi keşke iyi olan her şey ucuz da olsa…
   Alüminyum tencere ile çelik tencere aynı fiyat olur mu?
   Tereyağı ile margarin aynı olur mu?
   Rossmann’larda Age performance adlı bir seri var en makul fiyatlısı o….
   Sizden de Allah razı olsun.

   Sevgilerle

 9. Merhaba 🙂 ben annem için alıcam kısaca anlatayım 47 yaşında hassas bir deriye sahip değil Doğumdan sonda cildinde 1.2 ton koyulaşma olmuş göz morluğu ve Kırışıkları haliyle fazla evde kendince denemediği yol krem kalmadı 0.5 ile başlamak istiyor fakat hangi serum markası ve kaç çeşit kullanmalıyız bize önerebileceğiniz bir marka varmı piyasada herkes inandırabildiğine ürün saatığı için tek tarafsız olan sizin fikirleriniz bilmek benim için çok önemli
  Sorunları gidermek istediğimiz konu ve amaç
  Tenin eski halini alması
  Göz Kırışıkların olabildiğince azalması
  Annemin 20 yıl sonra aynaya baktığında mutlu olması

 10. Merhabalar öncelikle bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim.Ben sac çıkartıcı serum kullanıyorum.Faydasini maximum derecede olmasada görüyorum fakat bana Dermaroller yaparak serumu kullanırsam daha çok faydasını göreceğim söylendi.Sorum şu bana 1mm kullanmam söylendi yazınızı okuyunca 0.25 kullanılması gerektiğini gördüm.Sizce hangisini kullanmalıyım? Günde sabah ve gece yatmadan önce iki kez kullandığım bir serum ve her kullanımdan önce Dermaroller uygulamam gerekiyor.

 11. Merhaba Ayşenur Hanım
  Ben 31 yaşındayım ve iki kaşımın arasında ve göz altlarımda hafif kırışıklıklar var. Ayrıca dudak çevrimin iki yanında çizgiler oluşmaya başladı. T bölgem hariç cildim çok kuru. Dermaroller alacağım ve hangi serum ve kremleri kullanmalıyım? Bir de göz altı morlukları için dermaroller kullanabilir miyim?

 12. Merhaba Ayşe hanım
  Bana yardımcı olursanız sevinirim 33 yaşındayım cildim biraz yağlı. Ayrıca dudak üstü yanak ve anıl kısımlarında köyü lekelenmeler var. Göz altı morariklarim ile kaz ayağı görünümlerimde bulunmakta. Aynaya baktığım zaman yorgun bir görünüm var yüzümde. O lekeleri gördükçe üzülüyorum. Dermaroller kullanmak istiyorum faydasını götürmüyüm ayrıca kaç numara kullanmalıyım? Bide lazer epilasyona gidiyorum. Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim…

 13. Ayşenur Hanım merhaba 29 yaşımdayım ve T bölgem dışında kuru bir cildim var. Yüzümde akne izleri ve son aylarda oluşan minik çukurlar var. 2.5 ay önce geçirdiğim bronşit sebebiyle antibiyotik kullanımından kaynaklanabileceğini söyledi Cildiye uzmanı. Akşamları kullanmam için jel verdi. 10 gündür kullanıyorum. 1 ay kullanacağım, etkili olmazsa fraksiyonel lazer tedavisi önerdi. Sizce dermaroller faydalı olur mu? Ayrıca Darphin’in yüz temizleme jelini ve toniğini kullanıyorum. Darphin’in Ideal Resource Anti Age Eclat serumunu ve haftada 1-2 kez de yine Darphin’in Peeling maskesini kullanıyorum. Isana’nın nem kaybı için olan ve Q10 ampul ve kapsüllerinden de aldırdım, benim bulunduğum yerde Rossman olmadığı için. Bunlar sizce etkili olur mu? Şimdiden teşekkürler.

  • Mehtap Hanım Merhaba,
   Fraksiyonel lazer ile o izlerin çoğu yok olur veya çok hafifler.
   Darphin’i çok beğenirim ama nedense şu temizleme jelindeki SLS’yi çıkarmadı. Bu sentetik köpüğü pek sevmeyiz. Kurutur ve zamanla tahrişe yatkın ciltlerde kuruluk yapar.
   İçeriği şöyle: https://www.cocooncenter.co.uk/darphin-cleansing-foam-gel-125ml/14745.html#details
   Water, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Berberis Vulgaris Extract, Polygala Senega Root Extract, Nymphaea Alba Root Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Hyaluronic Acid, Biosaccharide Gum-4, Tocopheryl Acetate, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Cocoamidopropyl Betaine Coco-Glucoside, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Ppg-26-Buteth-26, Polysorbate 20, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimmonium Chloride, Alcohol, Fragrance (Parfum), Sodium Chloride, Tris (Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate, Citric Acid, Tetrasodium Edta, Sodium Citrate, Limonene, Hexyl Cinnamal, Butyphenyl Methylpropional, Benzyl Salicytate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol.

   Serum ve maskesi gayet güzel seçimler. Lakin maske öncesi bir peeling yapın ki ölü tabaka atılsın alttan serumun yenilediği taze deri sağlıklı deri yüzeye yerleşsin.
   http://aysenuryazici.com/yuz-peelingi-nedir-ne-ise-yarar/ < = bu yazıda detaylı anlattım. Q10 evet, yaşlanma belirtileri başlayan ciltlerde yenilenmesi teşvik eder ama sizin sorununuz yüzeydeki minik çukurlar. Bunlar için dermaroller haftada 1 kez 0.50mm kök hücre ampulleriyle beraber kullanabilirsiniz. 6-8 seans sonra iyileşmeyi gözlemlemeye başlarsınız. Sonrasında 15 günde bir yapmanız (3-4 seans) yeterli olur. Kuru ciltler için hyalüronik asit serumları çok iyi bir iyileştiricidir. Ancak her hyalüronik asit serumu eşit emilimde değildir. Bunu anlattığım yazıya göz atar mısnız? http://aysenuryazici.com/hiyaluronik-asit-cilt-bakiminin-jokeridir/
   sevgiler

 14. Merhaba Ayşenur Hanım.
  Yaşım 19. Cildimde sivilce lekeleri ve çok derin olmayan, gözenek gibi gözüken izler var. Yani, o o internette görülen ağır scarlar gibi değil, nokta ve azıcık içe batık gibi. En son videonuzda 25 yaşından önce pek ciddi değilse dermaroller kullanılmamasını anlatmıştınız.. İyikide karşılaşmışım bu videoyla. Peki, bu gözenek gibi gözüken çukurlar için nasıl bir ürün kullanabilirim. Lekeler ile ilgili bir sorunum yok, zamanla gideceğini düşünüyorum ama bu küçük çukurlar gerçekten kötü gösteriyor. Bu konuda pek bir fikrim yok. Şimdiden teşekkür ederim.
  Saygılar, sevgiler. İyi günler dilerim.

  • Merhaba Hurigül hanım,
   Gözeneklerin iriliği doğuştan belirlenmiştir. Daha irileşmesi bazı iç ve dış sebeplere dayanır ki onları normal boyutuna getirebiliriz. Ama genetik yapısından daha az görünür kılmak için mikrodermabrazyon kullanabilirsiniz. Veya bir medikal estetik hekimi lazer ile daha görünmez kılabilir.
   Bu videoda gözenekleri anlattım: => https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8&t=112s
   Ama sivilcelerden kalan izler şeklinde minik çukurluklar oluştuysa derinin yenilenme hızına destek vererek ve üstteki o kalın ölü tabakayı düzenli atarak görünümü düzeltebilirsiniz.
   19 Yaş yenilenmenin hızlı olduğu bir yaştır. Eğer DOĞRU cilt bakımı yapıyorsanız ve haftalık bakımı da aksatmıyorsanız bu sicilce izlerini AHA lar kullanarak mümkün olduğunca hafifletirsiniz
   Cilt bakımınızı nasıl yaptığınızı anlatmamışsınız, dolayısıyla temizleme, nemlendirme ve korumayı düzenli yapıp yapmadığınızı bilmiyorum 🙂
   Burada anlattım: https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk
   Sevgiler

 15. Ayşenur Hanım merhaba… Demaroller sivilve çukurlarını kalıcı olarak iyileştiriyor mu?

  • Gökhan Bey ,
   İğne seçimini doğru yapar, seansları aksatmadan uygular, dezenfektana dikkat eder,düzenli 6-8 seans uygular ve günlük cilt bakımınızı da disiplinle yaparsanız neden deri kendini yenilemesin? Neden çukurlar iyileşmesin?
   Her tedavinin bir prosedürü var.
   Buradan sistemin nasıl içlediğine bakabilirsiniz
   https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks
   İğne 1mm seçin. 3 Haftada bir seans yapın (daha sık yapmayın derinin yenilenme hızına uygun olan budur)
   Sevgiler

 16. Merhaba Ayşenur hanım
  33 yaşındayım cildim hem çok kuru pul pul. Aynı zamanda t bölgem yağlıya dönük gibi yani karma bi cilde sahibim ve burun üstümde 1 adet kılcal damar çatlaması var.kazayağı ve dudak üstü mimik çizgilerim derinleşmeye başladı.genetik olarak cildim çok yumuşak sanırım çabuk kırışacağım:)) sonuç olarak
  Sizden öprendiğim bilgilerle ki uzun zamandır videolarınızı ve yazılarınızı okuyorum
  Evde dermaroller uygulamak istiyorum erken müdahale edersem belki kırışıklıklarımı biraz erteleyebilirim diye düşündüm

  0.50 göz çevresi
  1.00 yüz
  2.00 vucut olarak iğne seçimi yapmayı düşünüyorum

  İşlem sırasında uygulamak içinde

  Mizon hyaluranik acid serum (paylaştıgınız yazıda içindekiler kısmında en başta hyaluranik acid yazdıgı için tercih sebebim)

  Mizon collagen serum

  Kullanmayı düşünüyorum

  ampulleri hiç kullanmadım cam şişenin kafasını kırınca bi daha kullanılır mı hangi şartlarda saklamak gerek bilemedim o yüzden damlalıklı şişe serumlara yöneldim

  İğne ölçüsü serum seçimim dopru mu bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim

  Ayrıca bacaklarımdaki selülit için dermaroller işleminden sonra nasıl bir ürün sürebilirim…yada içeriğinde neler olmalı selülit için fiyatı da makul olursa değmeyin keyfimize…
  Sizi çok seviyorum…ilginiz için şimdiden teşekkürler
  Keyfiniz ve kahyasına da selamlar;))

 17. Ayşenur Hanım merhaba. 33 yaşındayım. Karma bir cilt yapısına sahibim yanak bolgemde sivilce gibi değil ama pütürlü bir yapı var ve o bölgelerde çok kuruluk oluyor. Koyu göz altı halkalarım da var. Bu sorunlar için bana dermaroller ile kullanabilecegim serum önerebilir misiniz ve günlük cilt bakımı ritmini için ürün tavsiye edebilir misiniz? Şimdiden çok çok teşekkür ediyorum. Iyi günler.

 18. Merhaba Ayşenur hanım;
  27 yasındayım. Yağlı ve sivilceli bir cilt yapısına sahibim. Son zamanlarda kızarıklık ve sivilce sorunum arttı. Dermopolinden norm ampülleri kullanıyorum. Avene temizleme köpüğü, Avene güneş kremi ve nemlendirici olarak Neutragena Hdyro Boost kullanıyorum. Doğru bir bakım mı uyguluyorum. Henüz düzelme olmadı diyebilirim.
  İyi günler dilerim:)

  • Hülya Hanım,
   Yağlı ciltlerde yağ salgısının bu denli rahatsız edici boyutta olmasının sebebi hormonal alabilir. Polikistik over gibi bir sorun olabilir. Beslenme şeklinizden ve yaşadığınız stres durumundan kaynaklanabilir. Cilt bakımını biz dışarıdan dengelemeye çalışırken eğer içeriden bunu dürten bir şey varsa olduğumuz yerde sayarız. Lütfen bu videodan detaylı bakar mısınız yapmanız gerekenlere:
   https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ
   Düzelme olmadı demişsiniz? Bir bakımdan etkileri görebilmek için hem ürünleri düzenli kullanmak hem de ek bakımdan yardım almak gerekiyor.
   Bu da 30 gün (minimum) doğru ürünleri kullanmak demek…

   Kızıma yaş gününde aldığım bu seti kullanabilirsiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=MNGGpopiZ6o&t=189s
   Ancak, sivilce önleyici pedlerdeki maddeler sebebiyle güneş kremini aksatmamak önemlidir.
   Haftada 2 kez peeling + ardından maskeyi de destek olarak kullanabilirsiniz.

   Hydro Boost Water Gel Nemlendirici Normal Ciltler içindir. Yağlı ciltler için olan nemlendiricisi “Visibly Clear Yağsız Yüz Nemlendiricisi” olarak yazar zaten ürün üzerinde.
   Önce doğru ürün seçelim lütfen. Sonra da düzenli uygulayalım.
   sevgiler

 19. Ayrıca 0.75 mm dermaroller fazla mı olur benim için 37 yaşındayım hafif kırışığım var alın bölgemde ve yüzümde.. 0.50 mm kullansam mı ki??

  • Hande hanım,
   Sorunuzun cevabı yukarıdaki yazıda ama…
   🙂
   Fazla mı olur demeyin ve yazıdaki şemaya bakın. Hani sorun için hangi derinlikte iğne kullanılıyor kaç seans yapılır vb her şey yazda var tek tek şemada mevcut 🙁
   0.50 mm kullanırsanız haftada 1 kez seans
   0.75mm yaparsanız 12-15 günde bir kök hücre veya hyalüronik asit ampulleriyle kullanın.
   Dermapolin den alış veriş yapacaksanız %20 indirim veriyorlar kod yazici2019 olarak kullanabilirsiniz.
   Videoyu izleyiniz: https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks

   Günlük cilt bakım rutininizi aksatmayın lütfen.
   sevgiler

 20. Ayşenur hanım ben dermaroller uyguladım bir gün önce fakat ziaja ürünlerini kullanıyorum.. Bu ürünlerin bana bir zararı var mı? İçeriğini bilmeden Aldm fakat içinde paraben türevleri varmış.. Çöpe atmak istemiyorum.. Kullanmaya devam edeyim mi?

  • Hande Hanım Merhaba,
   Ziaja polonya markası. İçerikleri de Avrupa’nın izin verdiği ölçüde kullanılabilen maddelerden oluşuyor.
   Cildinize zarar vereceğini düşünmeyin. Öyle olsa üretimine neden izin verilsin?
   Sadece organik değil bu içerikler.Kimyasalları da kullanan binlerce markadan biri.
   Parabenin zararlı sayılan (!) bazıları yasaklandı ama bazı parabenler hala birçok kozmetikte ve ilaçta (öksürük şuruplarında dolu var) yasal İZİNLİ olarak kullanılıyor.(Metil, etil,propil olanları)
   ŞAHSİ KARARIM östrojeni taklit eden parabenin olmadığı kozmetikler seçmektir.
   Firkimi buarad anlattım: http://aysenuryazici.com/paraben-uzerine/
   Siz karar vereceksiniz.
   Ayrıca immünolog dr. Ebru hanımın yazısını okuyunuz: http://drebru.com/TR/unt/articles/kozmetik-icerikler/parabenler/parabenler-uzerine-guncel-bir-perspektif/#comment-100

   Bana sorarsanız ürünleri bitirin. Atmayın. Ama ne olur ucuz bir şeyler alırken içeriklere de bakın. Mesela himalaya temizleme köpüğü 15 tl ve içeriği de hiç fena değil…
   Sevgiler

 21. Merhaba Ayşenur Hanım,32 yaşımdayım cildim normalden kuruya dönük,T bölgesi biraz daha yağlı ama çene,yanak ve göz çevrem kuru.Hafif pigmentasyon sorunum var ve genel olarak cildim mat ve cansız,yaş itibarıyla da elastikiyet kaybının başladığını hissediyorum.Dermalogica special cleansing gel ile her akşam yıkayıp dermalogica daily microfoliant ile peeling yapıyorum,ardından estee lauder advanced night repair serum uyguluyorum,sonrasında bioderma sensibio light nemlendiricisi sürüyorum,göz çevreme yalnıza akşamları kiehls midnight recovery göz kremini uyguluyorum.Gündüz de sensibio light sürüyorum gözüme bir şey kullanmıyorum gündüzleri.Ama artık daha antiaging etkili bir cilt bakım rutinine geçmem gerektiğini hissediyorum.Dermaroller 0.5 mm ile haftada bir bakım yapayım diyorum.Antiaging için yaşıma da uygun hangi serumları önerirsiniz?Bioderma sensibio light yerine gece ve gündüz hangi nemlendiricileri kullanabilirim?Göz çevreme gündüz için ne kullanabilirim?Darphin stimulskin plus maskeyi haftada 1 kullanmam benim yaşım için doğru bir seçim olur mu?Ya da antiaging etkili başka bir maske önerebilir misiniz?İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

  • Tuğçe Hanım Merhaba,
   https://www.dermstore.com/product_Special+Cleansing+Gel_486.htm bu jelin içeriğinde pek sevimsiz ve tahriş edici kabul edilen SLS var (sodium laureth sulfate)
   İçerik:
   Water/Aqua/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Lauroamphodiacetate, Sodium Trideceth Sulfate, Hexylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Quillaja Saponaria Bark Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, PPG-5-Ceteth-20, Citric Acid, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben.
   İlk önce sls içermeyen bir jel seçelim lütfen temizleme için.
   Ardından microfoliant yapabilirsiniz. Çok iyi bir ölü hücre temizleyici ve ciladır…
   advanced night repair iyi bir yenileyici serumdur.Düzenli kullanıldığında kırışıkları oldukça açar.
   Ancak sensibio light yenileme desteği olmayan bir basit nemlendirici.
   Evet bence de rutini yaşlanma karşıtı ürünlerle yapmaya başlayın.
   30’lu yaşlarda gördüğünüz o yorgunluk belirtileri 26-27 yaş civarı deri altında başlar ve bu sebeple 26 yaş civarı antiaging kullanılmaya başlanmasını tavsiye ederiz.
   Derma E onarıcı kremini sabah akşam kullanabilirsiniz
   http://www.dermae.com.tr/index.php?id=312&tx_ttnews%5Btt_news%5D=366&cHash=a0e360dbe54263ef1f7547ea463f74be
   Serum olarak benim ürettiğim serum içerik olarak hem lekelenme ve ton farkına hem cansız cildi canlandırmaya yönelik içeriklerle donatılmış bir serum.
   Sabah ve akşam 5-6 damla tüm yüze (göz altları dahil) kullanabilirsiniz.
   Göz çevresi için çok iyi bir onarıcı: http://www.dermae.com.tr/index.php?id=312&tx_ttnews%5Btt_news%5D=357&cHash=f29b0109cca496bf858e7792b21350ef
   Stimulskin’i elbette kullanabilirsiniz.
   Yaş değil, cildin ihtiyacı ve durumu göz önüne alınarak takviye ürün seçilir Tuğçe hanım. Eğer cilt 32 yaşına rağmen cansız ve elastikiyet sorunu da gösteriyorsa; destek kullanmak için iyice kötüleşmesini beklemeyiz. BU MASKE Sıkılaştırıcı ve cildin zamana karşı gelişimini destekler. Elastikiyet kaybına sebep olan kolajen takviyesini yapar. Yorgun ise Vitamin, mineral verir esnekliğe destek olur.
   C vitamini maskesini de kullanabilirsiniz (haftada 1) Hem tonu ayarlar hem kırışıkları hafifletir.
   https://www.narecza.com/derma-e-vitamin-c-brightening-clay-mask-10-g
   Peptid yüklü maskelerden de faydalanabilirsiniz
   https://www.ttmaskturkiye.com/olmez-otu-immortelle-bitkisel-ozlu-biyoseluloz-maske

   0.50mm dermarolleri haftada 1 uygulayın.
   Beraberinde hyalüronik asit ampulü kullanın.
   6-8 seans sonra gözle görülür gayet güzel skılaşma ve tonda aydınlanmayı fark edersiniz. 6-8 Seans sonra 15 günde bir uygulayarak devamlılığını sağlarsınız.

   Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.