Home / Cilt Bakımı / Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller : sorunun çözümüne giden en hızlı yol

Dermaroller üzerinde minik iğnecikler olan bir silindirdir. Cilde “mikro kanallar” açmak, doku yenilenmesini uyarmak ve açılan bu kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin ulaşması için kullanılır. Yenilenme hızını artıran cilt sağlıklı hücreler oluşturmaya başlar, elastin üretimi artar, hyalüronik asit üretimi artar zamanla capcanlı bir yeni deri oluşur. Uzmanlar sistemli uygulanan seansların bitiminde, kolajen üretiminde %200’e yakın artma olduğunu söylüyorlar.
Dermoroller kullanım alanları
Yaşlanma, lekelenme, çatlaklar, kırışıklar, sivilce izleri, çukurları, cılızlaşan saçlar, yağlanma, iri gözenekler için kullanılır. Yüzde, vücutta, seyrekleşen saçlı deride, ellerde, dekoltede selülitli yerlerde, gevşemiş deride kullanabilirsiniz.
İki farklı mekanik etki ile iyileşme sağlar.
• Uygulandığı bölgede hafif bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.
• Deriye minik kanalcıklar açtığı için, sorun çözümü için kullanılan ürün çok etkin biçimde derine emilir. Mesela selülit kremlerinden dermaroller ile maksimum fayda sağlanır.
Dermaroller Nasıl kullanılır?
** Dermaroller yüze nasıl uygulanır videomu izleyebilirsiniz.
** Göz çevresini iyileştirmek için nasıl dermaroller uygulanır videomu izleyebilirsiniz.
** Dermaroller ile dudak dolgunlaştırma videomu izleyebilirsiniz.
Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. “Dermaroller için dezenfektan” yazarak google’da bulabilirsiniz. Ciltte binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenmesi “hijyen” şarttır. İğneli silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirmeniz gerek. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır! Eski akne çukurların gitmesi için dermaroller uygulayacaksanız şunu unutmayın ki “derin çalışılması” (iri iğnelerle) gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.
Ne kadar süre kullanılır?
Çok sık yapılamaz. Tahriş ve yaralar yapabilirsiniz. Sakın! Ama daha da önemlisi, deride sık tahriş yaparsanız kötü kalitede kolajen üretimi olur. Her gün yapılabilen tek iğne 0.25 mm olandır. Onu da geceleri serum/krem yedirmek için her gün kullanabilirsiniz. Dermaroller’i 0.50mm ,0.75mm veya 1.0mm kullanacaksanız  seanslarını aşağıdaki şemalardan bakarak ayarlayabilirsiniz.
Mesela 0.50 mm için:
İlk ay: Haftada bir kez uygulayarak 4 seans ile başlayın.

 • On beş gün ara verin. Ardından 5 nci seansı yapabilir,
 • Tekrar 15 gün ara vererek 6. seansı yapabilirsiniz.
 • Sonrasında ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.
  dnc-dermaroller

Not: İşlem bittikten bir saat kadar saat sonra nemlendirici sürülebilir. Dışarı çıkacaksanız SPF koruyucu kullanmayı sakın unutmayın.
Derin lekeler, çukurlar ve onarılması güç derinlikte izler için farklı sıklıkta uygulamak gerekebilir. Buna doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verir. Doktorunuz belki haftada bir kez uygulanarak 6 seans yapılmasına, sonrasında da 15 günde bir uygulanmasına karar verebilir.
Hafif kızaracaktır normaldir. Dermaroller uyguladıktan sonra mutlaka “sorunu çözen” içeriği olan ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve hızla yenilenmesi ise ve bunca minik kanalı da etken madde iletmek için açtıysak ürün uygulamanız şart.
O halde, ciltte hangi sorun için dermaroller yapıyorsanız işlem bittikten sonra ona uygun ürün kullanılmalı.

 • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı, peptidli, hyalüronik asit, kök hücre, aminoasit içerikli ürünler kullanın.
 • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
 • Selülitli bölgede dermaroller kullanıyorsanız, kafein içerikli ürünler kullanın

Dermaroller sonrası lütfen güneşe çıkmayın. Gündüz ise, direkt güneşe çıkmasanız bile yine de güneş koruyucu bir ürün kullanın.
Hatta dermaroller uygulamasından sonraki 24 saat lütfen güneşe çıkmayın. O gün sıcak banyo yapmayın.

En iyi sonuçlar için, mikro-iğneleme, (dermaroller) etkili bir serumun uygulanması ile birleştirilmeli. Dermaroller, ciltte serumların penetrasyonunu ve etkilerini çarpıcı şekilde artıran mikro kanallar oluşturur. Cilde yüzeyden sürülen kremlerin nüfuz etme oranı %7-10 civarıdır ama dermaroller veya dermapen ile iğneleme uygulamasıyla %80’e kadar ürün cilde nüfuz edebilir.
Dermaroller kullanmaya karar verdiyseniz HEMEN sonuç beklemeyin. İlerlemeyi görmek için seansları aksatmayın ve her 2 ayda bir fotoğraf çekin.
*Roaccutane tedavisi görürken dermaroller yapmayın! Tedavi bittikten sonra en az 6 ay geçmesini bekleyin.
*Kimyasal peling, lazer,radyo frekans mikrodermabrazyon gibi işlemler cildin üst katmanına hasar vererek veya dürterek kolajen üretimini artırmaya yönelik işlemler yaptırdıysanız dermaroller uygulamayın. İki ay bekleyin. Cildinizde hala kızarıklık, tahriş ve hassasiyet varsa iki ay geçse bile tamamen iyileşmeden dermaroller yapmayın.
* Soğuk algınlığı veya nezleniz varsa geçene kadar dermaroller kullanmayın.
*Dermaroller, tüm sürülen ürünlerin transdermal emilimini arttırır. Herhangi bir bileşen cilt bariyerinden daha büyük miktarlarda geçer ve kan dolaşımına girer. Günlük cilt bakım rutininde kullandığınız ürünlerinizin de tahriş edici veya toksik içerikler içermemesi gerekir. Yan etkiler görmemeniz için… Aşağıdaki maddeleri içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayın:
Parabenler
Benzoik Asit
Parfüm
Hidroquinone
Kojik asit
Fenol
Alfa Hidroksi Asitler
Beta Hidroksi Asitler
Salisilik Asit
Triklorasetik Asit

 

Dermaroller uygulayacaklara iğne seçimi                                                                                                                                                                                                                                         Vücudumuzda deri kalınlıkları kemiğe yakın olduğu bölgelerde farklı inceliktedir ve hassasiyeti daha yüksektir. Bu sebeple dermaroller iğnesi seçerken kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre seçmeniz lazım. Derin tabaklarda onarım gerektikçe iğne de kalınlaşacaktır.
Mesela etli bir bölgede yara izini gidermek için veya selülit olan basenlerde 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıkla iğneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama 0,25 mm olan iğneler bu kalın bölgede yeterli kanalı açamayacağından, ardından süreceğiniz selülit giderme amaçlı kreminiz yeterli derinliğe inmeyecektir.

Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun

dermaroll-igne

Meraklısına Not: Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallara uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.  Bu videodan enstitüde yüze 1,00 mm iğneyle dermaroller  uygulamasını izleyebilirsiniz.

Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?

Sizlere iki ayrı tabloda dermaroller seanslarını hangi sıklıkta uygulayabileceğinizi görebileceğiniz şema hazırladım.

 

 

 

 

Dermaroller uyguladıktan  sonraki 24 saat içinde; dermaroller kullanmadan 24 saat öncesinde yapmamanız gerekenler:
** Cildinize 7-8 saat bir şey sürmüyorsunuz. Deri çalışıyor.Rahat bırakıyorsunuz 🙂 Sadece uygulama bittikten 1 saat sonra nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.
** Epilasyona gidiyorsanız, dermaroller uygulamak için epilasyon işleminden sonra en az 6-7 gün geçmesini bekleyin.
** Deri zaten hassaslaşmıştır, kendisi zamanla ölü tabakayı atacaktır. 4-5 Gün peeling yapmayın. Enzim peeling de granüllü peeling de…Bol nemlendirici sürün.
** Medikal estetik uygulaması yapıldıysa deri altına bir başka madde verildiyse “en az 15 gün” dermaroller uygulayamazsınız. Dolgu ve botoksu etkiler.
** Dermaroller kullanırken ASLA Solaryuma girmeyin, güneşlenmeyin.
** Saunaya girmeyin, plaja inmeyin, hamama gitmeyin. Yazın dermaroller uygulaması bu sebeple tavsiye edilmez.

Cildinizde birçok sorun varsa (mesela hem kılcal damar hem gözenek iriliği hem kırışıklık, hem lekelenme) Hyalüronik asit serumu bir hafta, kırlcal damar serumu diğer hafta, bir sonraki hafta lekeler için olan serumu dermaroller ile kullanabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinine de bir yenileyici serum eklemeniz sonuçları çabuklaştıracaktır.

Dermaroller hakkında en çok sorulan sorular ve Cevapları
* Dermaroller yapsam serum veya ampul kullanmasam olur mu?
Cevap: Olur. Ama hazır deriye kanalar açılmışken, içeriğinin %80’ini sorunlu bölgeye iyileşmek için iletebileceğiniz bir serumu kullanmak %100 daha hızlı çözüm getirir.
* Sakallarım var dermaroller kullanabilir miyim?
Cevap: Evet kullanabilirsiniz. Önemli olan iğnelerin deriye ulaşıp kanal açabilmesi. Kirli sakallı erkeklerde sorun yok. Uzun sakallarda dermaroller çalışabilmek için tıpkı saçlı deride yiv açıp uyguladığımız gibi belli hatlar halinde sakalı ayırıp silindiri gezdirmeniz gerekir. Uygulama öncesi sakallarınızı sabunlayıp durulayın. Kurutun.
* Saç dökülmesinde dermarollerı nasıl uygulayacağım?
Cevap: 0.50 mm veya 0.1mm iğne seçerek yukarıdaki şemaya uygun aralıklarda (haftada bir kez veya 3 haftada bir kez) uygulama yapıyorsunuz. Temizlenmiş yıkanmış kurulanmış saçlı deride uyguluyorsunuz. Saçlı deride kılları güçlendirecek bir ampulle uygulama yapıyorsunuz. Uygulama sonrası 24 saat deniz, duş, sauna, hamam yok.
* Uzun saçlarıma dermaroller uygularken silindire saç dolanıyor. Neyi yanlış yapıyorum?
Cevap: Silindiri saçta yivler açarak yol boyunca yuvarlayın. Sonra yeni bir yiv açıp orada gezdirin. Bir elinizle saçınızı ayırdığınız yere bastırırsanız saç telleri gergin durur ve dolanmaz. Ya da silindir yerine ya dermapen ya da damga dermaroller denilen; bastırılıp kaldırılarak kanal açılan stamp dermaroller kullanın.

About Aysenur

Check Also

Ergenlik Sivilceleriyle Baş Eden Seri ISANA

Sivilceli ve genç ciltler için Active Clear serisi gayet makul fiyatlı ve düzenli kullanıldığında sivilceleri …

1.097 comments

 1. sırma keskingözler

  Ayşegül hanım merhabalar.Dermapen ve dermaroller hakkında birçok bilgi varken hangisinin doğru hangisiniin yanlış olduğunu bilemiyoruz.Bir çok konuya açıklık getirdiğiniz için çok teşekkürler.
  Ben 28 yaşındayım yağlı bir cilt yapısına sahibim.Hassas bir cildim olduğu için kullandığım ürünler sonrası aknelerle başa çıkmam gerekiyor.
  Temiz ve sağlıklı bir cilt için dermapen işlemini kendim uygulayacağım.Noia Hyaluronic Acid & Aloe Vera Serum sadece yeterli olur mu ? Sonrasında daha önce kullanıp cildimin daha yağlı olmasını sağlayan estee lauder tender creme cleanser kullanmalı mıyım yoksa nemlendirici yerine sadece bepantol cilt bakım kremi sürülmeli mi ?

  Bu işlemler ardından contractubex kullanılabilir mi ?
  Teşekkürler.

 2. Merhaba Ayşenur Hanım bende https://www.profsaracoglu.com/detoks-organik-sac-serumu-30-ml?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel ve https://www.profsaracoglu.com/organik-sac-bakim-yagi bu iki ürün var firmayla görüştüm içeriğinde sizin belirttiğimiz zararlı maddelerden yok saç serumunu ayda 1 kereden çok kullanmayın dediler ayda 1 onu haftada 1 de saç bakım yağını kullanmayı düşündüm ama Hydra Needle’la kullanmamda bir sakınca var mı ve kaç mm kullanmam daha uygun olur size danışmak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim güzel bilgileriniz için ayrıca çok çok teşekkürler.

  • Zehra Hanım Merhaba,
   Saç dermarolleri için bu videoda tüm bilgileri aktardım
   https://www.youtube.com/watch?v=5XzTbFs7XZI&t=380s
   1mm dermaroller alın. Veya hydro needle..
   20 Günde bir uygulayın.
   Bu serum içinde sakıncalı bir içerik yok. Firma “Mevsim geçişlerine bağlı dökülme var ise 2 hafta boyunca 2 günde 1 şeklinde uygulanmalıdır. Dökülme yok ise ayda 1 kere uygulanması yeterlidir.” diyor.

  • Ayşenur hanım merhaba benim burnumda güneş lekesi var onun için expigment kullanıyorum dermaroller ile birlikte kullanabilir miyim? yerine leke açıcı serum mu almalıyım yoksa tavsiyeniz var mı?

   • Esra hanım SAKIN! Ama sakın expigmenti dermaroller ile kullanmayın mahvedersiniz deriyi..
    Üzerinde prospektüsünde yazdığı gibi, tüm söylenenlere uyarak, eczacınız veya doktor nasıl dediyse O ŞEKİLDE kullanarak 1,5- 2 ay gece uygulayın.
    2 aylık kullanım sonucu renk açılması ve beyazlanma gözlemlenmez ise Exipigment Kremin kullanılmasına son verilmelidir.

    https://www.ilacprospektusu.com/ilac/136/expigment-yuzde-4-30-gr-krem

    Gündüzleri MUTLAKA güneş koruması sürün.
    Gözünüzü seveyim, bunlar ilaç!! Kozmetik değil içinde hidrokinon var!
    çOK İNCE tabaka her gece sürün.
    SPF 50 ile korunmazsanız uygulama sonunda beyaz açılmış lekeler ve kara oyuklar gibi lekelerle baş başa kalırsınız. Aman diyeyim aman!
    İlaç başka bir şey…

    expigment tedavisindeyken, sürerken, SAKIN ama SAKIN dermaroller uygulamayın. Ne bu ilaçla ne ilaçsız…
    Bu kremi kullanmanız bittiğinde üzerinden 1 ay geçmesini bekleyin. Hala leke varsa dermaroller ile leke açıcı ampul kullanarak açmayı deneyebilirsiniz.
    Ama inanın İLAÇ açmadıysa dermaroller ile zor! Lazere gitmeniz gerek. dermatologun lazer ile açması gerekir.

    https://www.trendyol.com/arcaya/white-vision-ampul-5×2-ml-p-32239379
    Leke konusundaki videoyu dinleyin.
    Leke tekrar hortlayabilir => https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE

 3. Merhaba Ayşegül Hanım. 40 yaşındayım, göz altlarımda morluk ve çizgiler için dermaroller uygulaması yapmak istiyorum.Bana tavsiye ediceğiniz ürün ve dermaroller markası olabilir mi?

 4. Ayşenur Hanım gerçekten emeğinize, sabrınıza hayran kaldım. Öncelikle ilginize teşekkürler 🙂 Tüm yazılarınızı okudum, videolarınızı izledim. Şöyle bir yol belirledim kendime uygun mudur acaba?
  31 yaşındayım, hala ara ara sivilce sorunu yaşıyorum ve lekelerim, yaralarım çok geç iyileşiyor. Yağlı-karma cilt tipine sahibim, ayrıca çokta hassas. Şakak bölgelerimde büyük sivilcelerden kalan çukurlar var. Normalde 1 mm dermaroller ile tedavi olmam gerekir iken, ilk kez başlayacağım için 0,5 mm dermaroller alıcam.
  Haftada 1 kez – 0,5 mm dermaroller sonrası Cyrene Epidermal Matrix Age,
  Her Gece Bioderma Sebium Foaming Jel ile temizleyip + The Ordinary Hyaluronic Acid 2%+B5 + Nemlendirici
  Her Sabah Temizleyici + Nemlendirici
  Size sorum; 30+ olduğum için ek takviye C – A Vitaminli serumlar kullanmalıyım, ne aralıklarda?
  Hyaluronik Asit Serum konusu da biraz karışık geldi. Dermarollerden sonra kullanılmayan ürünler arasında yazmışsınız sitenizde. Ayrıca yukarıda belirttiğim dermaroller sonrası ürün, yine sizin yazınızdan dermaroller sonrası için seçtiğim bir ürün. Mesela QFECT Hyaluronik Asit Serum her gün kullanıma uygun mu?
  Teşekkürler 🙂

  • Zeycan Hanım Merhaba,
   Hala (yani ergenlik bitmesine rağmen yağlıya dönük cilt ile baş başa kalmak, aslında eksik/geç/veya hiç bakımı doğru yapmamaktan oluşur. Eğer coğrafya olarak çok sıcak bir bölgede yaşamıyorsanız ve yumurtalıklarla ilgili bir sorun yoksa yağlanma 25-26 yaş civarı hormonlar düzene girdiği için dengelenir.
   Hassasiyet ise eksik bakım veya fazla kimyasal temastan zamanla gelişir ki yağlı ciltler sert kazıyıcı alkollü veya SLS li kozmetikleri çok kullanırlar .
   https://www.youtube.com/watch?v=NW2zAdny0CQ bu videoda anlatmıştım.

   Şimdi, seçtikleriniz gayet güzel. Lakin şu içinde SLS olan Sebium Foaming jeli, içeriğindeki sentetik kazıyıcı köpük olan Sodium Laureth Sulfate yüzünden ben pek tavsiye etmiyorum.
   Onun yerine
   Avène Cleanance Cleansing Gel for Face and Body veya Cyrene AHA/BHA Exfoliating Gentle Cleansing Gel veya Caudalie Vinopure Arındırıcı Temizleme Jeli tavsiye ederim.
   Temizleme sonrası sabah ve akşam C vitaminli bir serum evet kullanmanız gayet mantıkılı olur.
   C vitamini hem yaşlanmaya karşlı çalışır hem de lekeler ve izler için faydalı olacaktır.
   Lakin iyi bir c vitamini seçin. Her c vitamini şişe bitene kadar tüm özelliklerini koruyamıyor.
   C vitamini videolarımda tek tek anlattım bir göz atar mısınız lütfen?
   C vitamini bittikten sonra sadece akşamları kullanmak üzere Retinollü (A vitaminli) serumlar kullanın. Yenilenme ve derinin normal fonksiyonlarına dönmesi için çok iyi bir düzelticidir retinol özellikle yağlı ciltler için.

   Cyrene hyalüronik asit serumu dermaroller ile kullanılabilecek en iyi hyalüronik asit serumlardan biridir.
   Yağ su dengesi bozulmuş, akne tedavisi ile harap olmuş ciltlere her sabah ve akşam krem altına her zaman gözüm kapalı tavsiye ettiğim bir serumdur.
   Siz de kullanabilirsiniz.
   Qfect serumu da Cyrene serumu da hem günlük bakım rutininde hem dermaroller ile sabah akşam kullanabilirsiniz.
   Dermaroller ile hangi serum kullanılır sayfasında sanırım siz yanlış anladınız. Her hyalüronik asit serum NEDEN KULLANILMAZ bunu anlattım.
   Ve bu iki ürünün adının yanında da “kullanılabilir” diyorum 🙂
   Sevgilerle

 5. Ayşenur hocam merhaba çocukluktan kalma tırnak izleri var yüzümde şu an 23 yaşındayım 1.0mm derma roller ile sizin önerdiginiz gibi yapıyorum ardından contractubex jel sürüyorum bi faydasını görür müyüm yeni başladım

  • Rabia hanım 1mm dermarolleri 3 haftada 1 uygulayın.
   Ardından o ilacı sürmeyin.
   Contracubex’i her gece sürün.
   Dermaroller ile değil..
   Mutlaka 6-8 seans sonra değişimi göreceksinizdir.

 6. Merhabalar Ayşenur hanım ben üç yıl önce roaccutane tedavisi gördüm 22 yaşındayım cilt bakımımı bitkisel ürünlerle sağlıyorum roaccutane’dan kalan izler büyük oranda azalsa da cildimde hafif renkli birkaç sivilce lekesinin yanında birkaç tane çukur var. Ben 1.5 dermaroller aldım bir iki sene önce ancak şimdi düzenli kullanmaya karar verdim ilk kullanımdan sonra vişne çekirdeği yağı sürdüm.(uygun mu bilemiyorum:( ) haftada iki kullanmayı düşünüyordum ama 1.5’ler için ayda bir uygun görülmüş. size sorum başka bir dermaroller alıp daha sık mı kullanmalıyım? sivilce lekeleri ve çukurlar için nasıl bir serum kullanmalıyım? ve hyaluronik asit içeren gece bakım losyonumu dermaroller uyguladıktan sonra sürebilir miyim? çok teşekkürler şimdiden.

 7. Merhabalar Ayşenur Hanım,
  Bu serum dermaroller ile kullanılmaya uygun mu leke ve skarlar ince çizgiler için kullanılabilir mi? https://www.korendy.com.tr/products/im-from-ginseng-serum-30ml?variant=3364095066135

 8. Merhaba Ayşenur Hanım..
  Ergenlikte akne tedavisi gördüm roaccutane kullandım. Şuanda 23 yaşındayım yüzümde o zamandan kalan hafif çukurlar ve lekeler var. Ayrıca kapalı komedonlar da mevcut. 2 günde bir Dermoskin aha bha kremini kullaniyorum ( dermarollerdan önce ve sonra kullanmıyorum) günlük cilt bakimima da anlattiginiz sekilde dikkat ediyorum. Size sormak istediğim şey şu, dermaroller komedonların olduğu bölgede yayılmaya neden olur mu ??

 9. Merhaba Ayşenur Hanım, kol ve bilek bölgesindeki skarlar için 1mm fazla mıdır? O bölgede damarlar olduğu için hangi iğneyi seçmem gerektiği konusunda kararsız kaldım.

 10. Ayşenur Hanım,

  Şahane videolarınız ve üşenmden herkese cevap veren sabrınız için çok teşekkürler.

  Alında botox varken dermoroller kullanılmasında bir sakınca var mıdır? Veya ne şekilde kullanmak sağlıklı olur?,
  Tekrar çok teşekkürler.
  Çok Sev giler,

  • Ebru hanım botokstan sonraki BİR HAFTA / 10 gün BOYUNCA dermaroller yapmasanız iyi olur. Sonrasında haftalık (0.50mm) veya 20 günde bir (1mm) dermarollerinizi uygulayabilirsiniz.

 11. Merhabalar 20 yaşındayım yüzümde sivilce lekeleri var. Dermorolleri herhangi bir serum kullanmadan leke giderici kremle birlikte kullansam bir sorun olur mu? Özel bir serum şart mıdır acaba?

 12. Ayşenur Hanım merhaba,

  Şu anda 20 yaşındayım. 4 sene önce Roaccutane tedavisi görmüştüm, tedavi sonrasında doktorun verdiği kremler sayesinde bir nebze de olsa yüzümdeki izler azaldı. Şu anda yüzümde hafif derecede çukurlar var. Tedavi sonucunda saçlarımın kalitesinin günden güne azaldığını fark ettim. Bu yüzden sene başında saç dökülmesi şikayetiyle cildiye doktoruna muayene olmuştum, tedavi olarak ise minoxil forte %5 vermişti. Fakat ilacı 1 ay kullandıktan sonra yan etkiler göstermeye başladı, bu sebeple bıraktım. Yaklaşık 1.5-2 ay önce sitenizle karşılaştım, okuduklarım doğrultusunda saçım ve yüzüm için ayrı ayrı dermaroller ve kabak çekirdeği yağı aldım. Cildim hassas olduğundan ilk aşamada kozmetik serumları kullanmamaya karar vererek saçım için Bemiks, Evigen ve Bepanthen ampulleri; yüzüm için ise Redox (C vitamini) ampul aldım. Saçıma normalde de sarımsak yağıyla bakım yaparım ama dermaroller kullanmaya başladıktan sonra alın bölgesinde açıklığım yavaş yavaş dolmaya başladı. Yüzüm için çok ciddi bir beklentim yok, bunun için medikal bir işlem gerekebilir ama hafif de olsa etkisini görmeye başladım. Dermaroller uygulamaya bu ampullerle devam etmemde bir sakınca var mıdır? Bunların hangilerini hem yüzüme hem de saçıma kullanabilirim? Dermaroller yüzümdeki kıllarda bir artış yaşatır mı? Lekelerim göz altı bölgesinde olduğu için oraların kıllanmasını istemem. Son olarak sitenizde önerdiğiniz ürünlerden “Target Pro By Watsons Hydration Intense Serum 30 ml”‘i satın aldım ama henüz kullanmaya başlamadım. Gündelik bakım için kullanmayı önermişsiniz, bu doğrultuda kullanmayı planlıyorum. Önerebileceğiniz başka bir şey varsa seve seve dikkate alacağımı şimdiden belirtmek isterim. Biraz uzun oldu, umarım anlayışla karşılarsınız. Şimdiden çok çok teşekkür ederim. Saygılarımla…

  • Berker Bey Merhaba,
   Roaccutane sonrası cildin bağışıklık sistemi zayıfladığı ve deri inceldiği için saçlı deride de bu görülebilir.
   Yan etkisiz , saçları gürleştirmek için HİÇ BİR SERUM veya ampul de kullanmadan, 0.50mm dermaroller haftada 1 kez uygulayabilirsimiz.
   Saçın büyüme döngüsü olan 3 ay içinde bebek yeni sağlıklı saçlar çıkacaktır
   Video=> https://www.youtube.com/watch?v=5XzTbFs7XZI&t=214s
   Dermaroller => https://www.dermapolin.com/540-igneli-0.50mm-dermapolin-sac-dermaroller-2234
   Kabak çekirdeği yağından da (Eğer DHT sebebiyle dökülme varsa) fayda görürsünüz.

   Yüz için eczane ampulleri değil, steril bu iş için üretilmiş ampullerden kullanmalısınız
   https://aysenuryazici.com/dermaroller-ile-kullanilabilecek-hyaluronik-asit-serumlari/ burada anlattım
   Bahsettiğiniz ampuller “ECZA”dır. Dermaroller ile deriye delikler açıp direkt savunma sistemini geçerek alta maddeler verdiğimizden, kullandığınız ampullerin steril ve bu bağışıklık sistemine aykırı maddeler içermemesi gerek.
   Ecza ampulü kullanmayınız. Bunlar ejeksiyon içindir. https://www.ilacabak.com/redox-c-ampul-500-mg-5-ml-5269/kullanma-talimati

   Bu ampullerde, mesela L-askorbik asit dışında (c vitamini) dışında Metil parahidroksibenzoat, propil parahidroksibenzoat, sodyum hidroksit,sodyum tuzu gibi ek maddeler de vardır. Mesela parahidroksibenzoat ciddi alerjik reaksiyon yapabilir. Lütfen, çok rica ediyorum dermaroller ile “SADECE DERMAROLLER İÇİN ÜRETİLMİŞ” AMPULLER kullanın.
   mesela https://www.trendyol.com/arcaya/vitamin-c-ampul-5×2-ml-p-32239393 (leke için arcaya white visoin da kullanabilirsiniz)

   Dermaroller kıllanma veya kıllarda artış yapmaz.
   Target Pro by Watsons – Hydrating Serum nemi yüklemeye ve hassasiyetini yatıştırmaya yardım eder.
   Cilt bakımı 3 adım. Temizleme serum nemlendirici..
   Buna Mart-Ekim ayları arasında bir SPF 50 (gündüzleri) ilave ederiz.
   Temizleyicinizin içerisinde SLS olmaması yeterlidir. Nemlendiricinizin de en az kimyasallı olması sorunsuz bakım sağlar.
   Gündüzleri https://www.watsons.com.tr/p/target-pro-by-watsons-essentials-gunluk-nemlendirici-spf-27-50-ml-19585 kullanabilirsiniz. Paraben, Mineral Yağ, Alkol, Parfüm, Renklendirici Madde içermediği yazıyor.
   Fiyatı da uygun.
   sevgiler
   Not: Bir şey söylemeden geçemeyeceğim. 20 Yıldır yaklaşık 50 bin kişiyle yazıştım. Sizin gibi Türkçeye, noktalama işaretlerine, nezakete uygun yazan o kadar az insan var ki.
   Bunun için de ben size teşekkür ederim. Saygılar benden…

 13. İyi akşamlar Ayşe Nur hanım, dermaroller nazolabial çizgi de etki eder mi teşekkür ederim şimdiden

  • Merve Hanım,
   :)) Okuduğunuz yazıda derinin elastikiyetini sağlamak için dermaroller nasıl işler anlatıyorum ya.
   Nazolabial çizgiler de elastikiyetin , hep ayni yerden katlanması sebebiyle kırışıkın iz yaptığı yer olduğuna göre : Evet …
   SEVGİLER

 14. Merhabalar Ayşenur Hanım dermoroller 0.5 mm yeni başladım önerdiğiniz kök hücre ampullerden aldım 34 yaşındayım sikayetim gözenekli karma bir cildim var ve nazobial çizgilerim belirginlesiyor buna yönelik tonik ve nemlendirici uygun fiyatlı ne kullanabilirim?Birde Labor cosmetic kremlerini önerir misiniz ?Selülit icinde 1.5 mm başlayacağım popo ve basen bölgesinde nasıl kremler kullanmaliyiz ne onerirsiniz dermoroller sonrası?şimdiden teşekkür ederim sevgilerimle

 15. aysenur hanım merhaba ben 26 yasındayım cildim karma ve yanak çene alın bölgesinde pürüzler ve sivilce lekelerim mevcut AHA/BHA ürünleri kullanıyorum günlük hayatımda. sivilce izlerim için 1mm’lik dermaroller kullanmak istiyorum birlikte kullanabiliceğim bir serum önerirmisiniz? birde videonuzda yatıştırma ve nem için maske kullanabilirsiniz demiştiniz dermaroller işleminden ne kadar süre sonra maske uygulaması yapabiliriz? son olarak retinol eklemek istiyorum rutinime hangi dozla başlamalıyım retinol serumdan sonra cildime krem sürmelimiyim nasıl ürünler kullanmalıyım dermaroller uygulamadan ne kadar süre önce retinolu kesmeliyim ve uygun fiyatlı retinol serum önerirmisiniz teşekkür ederim

 16. Merhaba Ayşenur Hanım ben şuan akne ilacı kullanıyorum ve bildiğiniz üzere bu ilaçlar saç dökülmesini hızlandırıyor ve zaten saçlarım kuru olduğu için dökülme problemi yaşıyordum. saçlarıma 15 de bir ve ya ayda bir dermoroller uyguluyordum buna şu süreçte devam etmemde bir sakınca varmıdır?

  • Hayır bir sakıncası yok…
   Ama akne ilaçlarının, özellikle İzotretinonin içeriklerle parsiyel biyotinidaz eksikliğine yol açtığı biliniyor.
   Biyotin desteği ile bu enzim eksikliğinde görülen belirtilerinve saç dökülmesinin önlenebilmesi mümkün. Bunu doktorunuz da söylemiş olmalı.
   ŞÖYLE BİR UYARI VAR “Roaccutane, aknetrent ve zoretanin adlı tabletlere başlarken ek olarak günlük 10 B7 vitamini başlamak hem saç dökülmesini engeller hem de yenilenecek deride kalite artışı sağlar. Bu ilaçları kullanmaya başladıktan sonra saç dökülmesi başlarsa yine aynı şekilde 10 mg B7 vitamini başlamak akıllıca bir yaklaşım olur. Biotin tedavisi sivilce tedavisi devam ettiği sürece devam etmeli ve sivilce tedavisi bittikten sonraki 1-2 ay boyunca da devam edilmelidir.”
   Doktorunuza sorun ve https://www.vitaminler.com/l/biotin başlayın. İçeriden dökülmeyi bu şekilde durdurabilirsiniz.
   Bu da olabilir http://www.hpbiotin.com/10-mg-b7-vitamini.html

   sevgiler

 17. Ayşenur Hanım Merhaba,
  25 yaşındayım şuan Roaccutane tedavim devam ediyor. Neredeyse yarı tedaviyi tamamladım. (Tedaviden sonra 6 ay beklemem gerektiğini biliyorum) * Yüzümün belli yerlerinde; Yanaklarımda iğne deliği gibi çukurlar, videonuzdaki gibi serpme şekilde kahve rengi lekeler var ve bir adet iki kaşımın ortasında 3-4 mmlik bir çukur var. Tedavi sonrası Çukurluklarımın daha derinine girsin diye 1.00mmlik bir dermapen ile mi başlamalıyım? Aynı anda önerdiğniiz ampuller ile desteklemeliyim Yoksa videoda dediğiniz gibi bazı izlerime hiçbir şeyyapamam doktorun yolunu mu tutmalıyım ? 🙁

  • Bence daha çok vakit var. En az 8-9 ay.
   Siz sağlıklı cilt bakımınızı yapın. Derinin incelecek ve tahammülü azalacaktır bu tedaviden sağ salim çıkan ciltler dorğu bakımla süreyi geçirenler oluyor Gizem hanm.
   Hyalüronik asit sabah akşam serumolarak sürün hep krem altına. Bu diri kalmasına yardım eder.
   Diri cilt, ileride işlem gördüğünde hasarı en azla atlatan cilt olur.
   O 2mm den derin çukurlar zaten dermaroller ile gitmez. Boşuna ne para harcayın ne eziyet çekin.
   Bitsin tedavi dermatologda güzel bir kombin tedavi ile süper bir cilde kavuşursunuz.
   Sevgiler

 18. Merhaba Ayşenur Hanım:) videolarınızdan hareketle dr. pen 540 iğneli 0,75 dermaroller aldım vücudumdaki tüyler için tüyleri alıp dermaroller dan sonra bioder biocure yağ serum ve losyon 3lüsünü kullanmak istiyorum . Sizce uygun mudur, nasıl kullanmalıyım? ya da tüy azaltıcı hangi serumları kullanabilirim dermarollerdan sonra? Umarım görürsünüz yorumumu. sevgilerr

  • Merhaba,
   Tüyleri aldıktan sonraki 48 saat boyunca dermaroller yapamazsınız. Deri tahrişi çok oluşur.
   Dermaroller yaptıktan sonraki 48 saat de tüyleri epilasyonla almamalısınız. Deriye fazla travmadır.
   Dermaroller tüyleri azaltmak için kullanılmaz.

   Tüy azaltıcı serumlar dermaroller ile kullanılmaz.

   Direkt kullanma kılavuzundaki uygulamaya uygun tüyleri aldıktan sonraki ÜÇ GÜN BOYUNCA kullanmalısınız.
   https://bioder.com/epilation/urunler/biocure-vucut-kuru
   Nasıl kullanılır yerine tıklayın görürsünüz
   Biocure Tüy Azaltıcı Kür, tüyleri kökünden alan herhangi bir epilasyon yönetimini ( ağda, lazer, cımbız vb.) takiben temiz cilde 3 gün boyunca aşağıdaki sıra ile uygulanır.

   1.gün : Tüy Azaltıcı Yağ
   2.gün : Tüy Azaltıcı Serum
   3.gün : Tüy Azaltıcı Losyon

   Her gün yukarıdaki sıralamaya göre kullanılacak olan üründen yeterli bir miktar alınır; tüylerden arındırılmış, kuru ve temiz cilde yedirerek uygulanır. Kullanımdan sonra bölge yıkanmamalıdır. Vücut bölgesinin farklı cilt ve tüy yapısı göz önüne alınarak özel olarak formüle edilmiştir. Tüy ve ten rengi ayırt etmeksizin kullanılabilir. Kullanım şeklinde belirtilen uygulama sıralaması takip edilmelidir.
   Sevgiler

 19. Ayşenur hanım merhaba, öncelikle verdiğiniz faydalı bilgiler için çok teşekkürler bir çok video izledim ama tek size güvendim anlattığınız konularda. Benim sorum 42 yaşındayım göz altım çok problemli mor halka ve şişkinlik var ,kuru bir cildim var ve alnımda kırışıklar var boynumda da çizgilenmeler var malum çok pahalı uygulamalar ve ürünler kullanamıyoruz benim sorum dermaroler almak isityorum ama 05 yokda 75 mi bilmemedim göz altı içinde kulllanacağım için 05 benim sorumlarıma yanıt verir mi? sonrasında isana markasının ampullerinden de kullanacağım.
  Yanıtınız için şimdiden teşekkürler hoşçakalın

 20. Merhaba Ayşenur Hanım. Size 2 sorum olacak. İnternette noia kozmetik diye bir marka gördüm. Kullanıcı yorumları oldukça iyi. Serumu da uygun fiyatta. Sizden bu ürün ile ilgili bilgi alma şansım var mı? Ayrıca üzüm çekirdeği yağı gibi ürünlerle dermaroller kullanabilir miyim?

  • Valla sizin söylemenizle sayfalarına gidip baktım.
   Gayet saygılı ve GMP sertifikalı bir kuruluş.
   “Paraben, alkol, formaldehid, sülfat, alüminyum, mineral yağlar gibi hammaddeler içeren ürünleri kullanmıyoruz diyor.
   Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
   Yüksek kaliteli standardize bitkisel ekstraktlar ve doğal bileşenlerle üretilmiştir.
   Bitkisel yağlar içerir ve doğal vitaminlerle zenginleştirilmiştir
   Tüm ürün içerikleri Türk Kozmetik Kanun ve Yönetmeliğine, ilgili kılavuz ve eklerine ayrıca Avrupa Kozmetik Mevzuatına uygundur.
   Genetik olarak modifiye edilmiş (GMO)” hiçbir hammadde içermez.
   Sentetik kokular, sentetik boyalar, zararlı koruyucular, SLS ve SLES içermez.
   Kanserojenik, mutajenik ve üreme için toksik olabilecek hiçbir madde kullanılmamaktadır” diyor.
   Bundan iyisi Şam’da kayısı…
   Fiyatları hiç de makul değil ama 🙂
   Serumunu bulamadım.
   Zaten içerik de yazmıyorlar sayfalarında, bulsam bir yorum yapamazdım
   https://www.noiacosmetics.com/hakkimizda
   sevgiler

 21. Merhaba öncelikle cok tesekkür ederim bilgiler için. dermaroller 0,50 kullandım ilk deneyimimdi. Bir cilt uzmanına gidemediğim için pandemi döneminde kendimce internetten arastırdım. Yazınızı sonradan gördüm. Emziriyorum oglum 2,5 yasında.Kullanmıs bulundum ne gibi zararı olur. Cok baktım ama ne gibi zararı var göremedim. Birde Dermaroller sonrası herba derm kollajen+c serumu kullandım. Nemlendiricim uygun değilmiş tam 24 saat sonrası kullandım. Ama cildim bu sürecte kuru kaldı. Yves rocher elixir serisi kullanıyorum içersinde salisik asit varmıs. Acıkcası karma bir cildim var 33 yasındayım. Hafif göz yanı ve alnımda çizgiler var. Prüzsüz saglıklı bir cilt istiyorum. Dermaroller kullanmak istedim ama kullanmam gereken ürünler hakkında bilgim yok. Serum ve nemlendirici ne kullanabilrim. Cok secenek var ancak secim için bilgim yok. Emzirdiğim için dermarollerı kullanmayı bırakmalımıyım bir de ne tür krem öneririsiniz.birde dermaroller sonrası ucuk cıktı. Sanırım dudak cevresine kullanmamalıydım. Birde alnımın sag yanında bir şişlik meydana geldi sivilce cıkıyor belli kullandım diye mi oldu acaba

  • Emine hanım Merhaba,
   Uçuk ve sivilce varken KESİNLİKLE ama kesinlikle dermaroller yapılmaz!Yayarsınız.
   Emzirirken ve hamileyken (ben önermiyorum) ama bazı doktorlar yapılabilir diyorlar dermaroller için.
   Dermarolleri steril kullanmadıysanız evet bahsettiğiniz şeyler olabilir.
   Nasıl uygulanacağını, aşamalarını, sürülecek serumun ne zaman kullanıldığınız, dermaroller bittikten “1 saat sonra” nemlendiricinizi kullanabileceğinizi.
   Siz bir gün sürmemişsiniz :((
   Deri nasıl baş etsin onca travmayla tabii kurur.

   Hepsini tek tek videoda gösterdim ve yukarıda okuduğunuz yazıda da detaylı anlattım.
   Lütfen izleyin, nerede yanlış yaptığınızı göreceksiniz 🙁
   https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=516s

   Dermaroller yaparken AHA veya BHA kullanıyorsanız, yani cilt bakımınızda asitler varsa , uygulamadan 24 saat önce bırakıyorsunuz. Dermaroller uygulamasından sonraki 24 saat asitleri kullanmıyorsunuz.
   Dermaroller yapacaksanız haftada sadece 1 kez uygulama yapın. Uygulama en fazla 6-10 dakika sürsürn.
   Bastırmayın.
   Beraberinde steril ampul serumlar kullanın.
   Gündüzleri SPF koruma sürün.

   Karma cilt için size günlük bakım rutini olarak Minik kırışıkları da dolduracak nem kilitleyecek bir iki seri önerisi yazayım
   https://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/ Burada 30’lu yaşlarda cildinizin neye ihtiyacı olduğu yazım var.
   Göz atmak isterseniz.

   Sabah akşam önce temizleyin, sonra serum, göz kremi, nemlendirici sürün…
   Sıralama bu şekildedir.
   Mart ayından itibaren de SPF50 güneş korumasını buna ilave edersiniz.
   Burada bakımı anlattım: https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY nasıl seçim yapacağınızı…
   1) Nuxe ‘den temizleme göz serum ve nemlendiricinizi bu seriden “prodigieuse” seçebilirsiniz
   https://tr.nuxe.com/creme-prodigieuse-sup-sup-boost
   Temizleme köpüğü https://tr.nuxe.com/very-rose/yuz-temizleme-kopugu-nazikce-temizler-ve-yatistirir-yuz

   2) Darphin markasının Hydraskin serisindek
   https://www.dermoeczanem.com/arama?q=Darphin+Hydraskin
   Serum , light isimli olan nemlendiricisi, göz kremini kullanabilirsiniz.
   Temizleme için ( Darphin jellerinde SLS olduğundan) Avene köpük seçin https://www.dermoeczanem.com/avene-mousse-nettoyante-cilt-temizleyici-kopuk-50-ml

   3) Dermoskin’den => https://www.dermoeczanem.com/arama?q=dermoskin&view=0
   Dermoskin Be Bright Göz Çevresi Peptit Kompleks Krem, Serum olarak Active Serum, Nemlendirici olarak Dermoskin Peptide Complex Cream, Temizleme için Dermoskin Facial Cleansing Foam kullanabilirsiniz.
   Önemli olan düzen içinde sabah ve akşam uygulamak…
   sevgiiler

 22. Merhaba Ayşenur Hanım. Sizi severek ve ilgiyle takip ediyorum. İlk defa soru sorma cesaretinde bulundum 🙂 Kimyasal olmayan serum markaları çok pahalı bu nedenle alamıyorum. Dermaroller ı üzüm çekirdeği yağı veya nar çekirdeği yağı gibi ürünlerle kullanabilir miyim? Bunlarla uygulama yaptıktan sonra üzerine nemlendirici krem sürsem olur mu? Şimdiden teşekkür ederm.

 23. Merhaba Ayşenur Hanım;
  22 yaşındayım, geçirdiğim bir rahatsızlık sebebiyle 2 ay gibi kısa bir sürede 20 kiloya yakın kilo aldım ve vücudumda çatlaklar, selülitler oluştu. Aynı zamanda bu rahatsızlıkta saç dökülmesi yaşadığım için hem saç hem de çatlaklarımda kullanabilmek için videolarınızı izleyerek 540 iğneli 1.00 dermaroller aldım. Çatlaklarım yaklaşık 2.5-3 senedir var. Saçlarım ve çatlaklarım için dermarollerı haftada bir kere uygulayabilir miyim? Saçlarıma banyoda at kuyruklu bitkisel bir şampuan kullanıyorum uygulamada herhangi bir serum kullanmasam da sonuç alabilir miyim? Bir de çatlaklar için uygulamada ne kullanılmasını önerirsiniz? Çatlaklar için birinin yazısında uygulama öncesi bepanthen, a vitamini ampulü ve e vitmanini ampulünü karıştırıp bölgeye sürüp daha sonra dermarollerla üzerinden geçtiğini bunu takip eden günlerde de madecassol sürdüğünü ve etkili olduğunu okudum. Sizce bu uygulama doğru olur mu?
  Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim 🙂

  • Ceren Hanım Geçmiş Olsun.
   Kortizon tedavilerinin çoğunda maalesef kilo alınıyor ama sonrasında dirayetli beslenme ve hareketle verilir. Ben felç geçirdiğimde çok kortizon yedim.14-15 kg aldım.Sonra yavaş yavaş 5 ayda hepsini verdim.
   Ergenlikte derinin direnci daha iyi oluyor kilo alımında eğer elastikiyet destekleyen yağ veya losyonları her gün sürerseniz çatlamadan esnerdi…
   Çatlaklar hala pembe kırmızı ise dermaroller ile 6-8 seansta geyet iyi onarırsınız.
   Ancak, beyazlamış ise kağıt yırtığı gibi derin yırtık demektir. Dermaroller ile oldukça hafifletirsiniz ama tamamen gitmez.
   Çatlak hakkındaki videoma lütfen bir göz atın https://www.youtube.com/watch?v=7C1AOqvFs0s&t=165s
   Çatlakların hafifletilmesi üzerine yazım => https://aysenuryazici.com/catlaklar-neden-olusu/
   Evde 1,5 – 2mm dermarolleri; 3-4 haftada bir seans olarak uygulayabilir en az 8 seans sonra çatlağın kısmen onarıldığını gözlemleyebilirsiniz. Çatlak ne kadar eski ise onarılması o kadar zordur. Ne kadar pembe ise o kadar iyi sonuç elde edersiniz. Dermaroller sonrası kök hücre ampullerini veya çatlak tedavisi için steril özel üretilmiş ampulleri kullanın.

   Saçlarda da çatlaklarda da ampul kullanmasanız bile onarımı hızlandırırsınız.
   Ama hazır deriye emebileceği kapasiteden daha fazla etken madde vermek için minik iğne kanalları açılmışken mineral ve vitamin içeren ampullerden kullanmak onarımın kalitesini ve hızını etkileyecektir.

   Çatlaklara dermaroller 1mm küçük iğne uzunluğudur.
   1,5mm kullanın.
   Beraberinde eczaneden alınan ve damar içi veya kas içi uygulama için olan ampullerin kullanılmasını doğru bulmuyorum.
   Bunların formülleri steril dermaroller ampullerinden farklıdır.
   Sadece madecassol sürsniz bile yeter.
   Ama her gün MUTLAKA deriye bir elasitkiyet destekleyici losyon da kullanın.

 24. Ayşenur Hanım 22 yaşındayım kırmızı kahverengi lekelerim var glikolik asit kullanıyorum güneş kremimi aksatmıyorum. Acaba dermaroller yaptıktan sonraki gün normal rutinimize dönebilir miyiz yani asitli ürünlere geçebilir miyiz

  • Hilal Hanım,
   dermarollerden 24 saat önce ve dermaroller uygulamasından 24 saat sonrasına kadar asitleri kullanmıyoruz.

 25. Merhaba Ayşenur Hanım,
  Yazınızı okudum ve youtube videonuzu izledim. Saç için dermaroller kullanmaya karar verdim. 0.50 mm uçlu 540 iğneli. Serum veya ampul olarak ne önerirsiniz?
  Saç sorunum: Dökülme. Çok ince telli ve az saçlarım. Bariz boş bölge yok ama başımın üst ve tepe kısmı çok aşırı seyreldi. Ayrıca yağlı ve yıkandıktan 2 3 gün sonra kabuklanma ve kepek oluyor. Bu sorunlara nasıl çözüm getirebilirim?
  Teşekkürler 🙂

 26. Merhaba .
  Ben Oktay . Yaşım 19 . Yüzümde hafif hafif sivilce izleri var . İşte evde pirinç unu maskesi vs bu tarz şeyler yapıyorum doğal taraftarı biriyim . Yavaş yavaş iyileşiyor . Çok şükür şu an gayet iyi . Bir tane de 05 mm 540 iğneli titanyum dermarollerim var . Haftada bir yapardım yüzüme çok güzel sonuç veriyor . Uzun zamandır bıraktım yapmayı . Tekrar başlayacağım merak ettiğim konu dermaroller sonları yüzüme ne surmemi önerirsiniz ?
  Daha canlı , daha temiz olması için . Haftada bir iki gün yüzümü keseliyorum maske yapıyorum sizce faydasi olur mu ? Her zaman genç gözükmek istiyorum hocam . Maşallah yaşınızı öğrendim çok şaşırdım çok güzelsin .

 27. Merhaba Ayşenur hanım ben yüz için kaç numara iğne kullanılması gerektiğini anladım ancak kaç iğneli bir dermaroller kullanılması gerektiği hakkında bilgi verdiyseniz de o kısmı kaçırmışım 540 mı 192 mi. Yani yüz için 0.5 mm dermaroller kaç iğneli olmalı bu konuda beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

  • Fatma hanım Merhaba,
   yazıda bir şema var o şemanın (tablo) içerisinde iğne büyüklüğü hangi soruna göre kaç mm olmalı ve seans sıklığı hakkında bilgi tek tek var. Yazının içinde kare bir şema
   0.50mm olan 540 seçerseniz daha sık kanal açmış olursunuz. HAFTADA 1 den fazla sıklıkla kulllanmayın.
   Ben 192’likleri daha çok göz altına haftada bir öneriyorum.
   sevgiler

 28. Merhaba aysenur hanım 38 yasindayim cildim kuru
  Geniş gôzeneklerim için dermaroller kullanmak istiyorum ampul disinda daha uygun fiyatli kôk hûcre ve hyronik asit serum onerebilirmisiniz ricaetsem

 29. Jojoba yağı ve e vitamini ampulunu karıstırıp dermaroller la birlikte kullanabilir mıyım

 30. Merhaba hocam, 22 yaşındayım saçlarım açılmaya başladı dermaroller kullanmayı düşünüyorum ama genel olarak egzama sorunum var saç da dahil olmak üzere. Bunun bir çaresi yok mu yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba,
   Egzamalı deriye Emre bey dermaroller yapamazsınız…
   Okuduğunuz yazıda da yazının sonlarına doğru “dermaroller’ı bu sorunlar varsa kesinlikle kullanmayın” başlıklı bir şema var..
   Orada yazıyor.
   Saçınızın dökülme sebebi zaten egzama.
   Egzamaya karşı tedavinizi olduğunuzda , saçlı deri onarıldığında saçlar da sağlıklı uzar.
   Lütfen doktora başvurun…
   Bu yazıya da lütfen göz atın
   https://aysenuryazici.com/kafanizda-dermatit-varsa/

   sevgiler

 31. Merhaba 20 yaşındayım büyük bir akne sorunum olmasa da ara ara çıkan sivilcelerden çukur şeklinde olmayan yüzeysel skarlarım var (dokunduğum da çukur hissetmiyorum ama dikkatli bakınca dokunun bir tık altında) 1mm dermaroller kullanmayı düşünüyorum. sizce hangi serumu kullanmalıyım ? şimdiden teşekkürler.

 32. Karındaki çatlak ve sarkıklık için dermaroller kullanılır mı?

  • Evet Kullanılır.
   Vücut derisi daha kalın olduğundan 1,5mm dermaroller kullanabilirsiniz.
   3 haftadan daha sık aralıklarla kullanmamalısınız.
   Çatlaklar hakkındaki videom https://www.youtube.com/watch?v=7C1AOqvFs0s
   Ayda bir kere uygulama ile 8 ay boyunca, 1,5mm dermaroller uygulayarak da çatlakları oldukça hafifletmek mümkündür.

   • Merhaba neredeyse tüm videolarınızı izliyorum, bilgi birikiminize hayranım ve dolayısıyla en doğru cevabı sizde bulacagımı düşünüyorum 🙂
    dermaroller sonrası madecassol krem kullanabilir miyiz Ayşenur Hanım? Ya da uygulama sonrası günlük kremimizi kullanabilir miyiz. Ben genelde yüzümü doğal elma sirkesi ile siliyorum yine onu kullanabilir miyim bir zararı olur mu. Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim çalışmalarınızı severek takip isteği devam edeceğim kolaylıklar dilerim

    • Yeşim hanım Merhaba,
     Elma sirkesi ile silmeyin.
     Zamanla derinin pH’ını değiştirir ve gitgide daha hassas bir ciltle baş başa kalırsınız.
     Cildimizn pH’ı 5,5 tur. Sirkenin asit değeri (pH değeri) 2-3 arasında hafif asidiktir.
     Bağışıklık sistemini bozarsınız.
     Normal alkolsüz bir tonik alın veya gülsuyu…
     Dermaroller sonrası madecassol kullanabilirsiniz. Ama nemlendirici veya krem kullanmadan 1 saat geçmesini bekleyin.

 33. Ayşenur Hanım merhaba ben 24 yaşıma gireceğim ve yüzümde geçmiş zamanlardan kalan akne izleri var ve regl zamanıma yakın çıkan sivilceler var fakat izler geçmiyor kırmızı kırmızı izler var buğday tenli olduğum için belli oluyor okta nokta yüzüme bakamıyorum biri geçti derken diğeri iz bırakıyor öğrenciyim cildimin t bölgesi yağlı karma bana bunun için önerebileceğiniz bir serum var mı bütçeme uygun bi de etkili bir kil maskesi öneriniz var mı şimdiden teşekkürler🌹😊

 34. merhabalar 46 yaşındayım gıdık ve dudak kenarlarımda sarkmalar var 01 derma roller aldın yüzümde gençlikten kalma sivilce izleri çukurları var acık gözenekler var çocuklar ev derken kendime hiç bakmadım şimdi birşeyler yapmak istiyorum ama nasıl yaparım bilmiyorum sizin bilgilerinize tavsiyelerinize ihtiyacım var bir derma rolleri kaçkez kullana bilirim ne kadar zaman sonra değiştirmem gerekir not maddi durumum çok iyi olmadığından doğal yada uygun olanları yazarsanız sevinirim sevgiler sayğılar

  • Kader Hanım Merhaba,
   Dermaroller 1mm aldıysanız bunu 20 günde bir kullanabilirsiniz.
   Beraberinde elbette kök hücre ampulleri kullanmanız daha hızlı ve iyi yenilenme yapacaktır. https://www.trendyol.com/skin-accents/5-adet-kok-hucre-ampul-alman-serum-dermaroller-dermapen-cilt-bakim-serumu-p-4262511?boutiqueId=537404&merchantId=105180
   Ancak dermarollerle “ampul kullanmasanız bile” deri uyarılacağından 5-6 seans sonra yavaş yavaş iyileşmeye kendini onarmaya başladığını göreceksiniz.
   Dermaroller yaparken bu serumu kullanabilirsiniz https://www.trendyol.com/qfect/hyaluronik-asit-serum-30-ml-p-32227193 (daha makul fiyattadır)

   Dermarolleri bu şekilde uygulamanız gerek: https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=98s
   detaylı anlattım. Okuduğunuz dermaroller rehberinde de diğer ayrıntıları şemalarda görebilirsiniz.

   Ancak, dermaroller BAKIMIN YERİNE GEÇMEZ! Bunu ne olur unutmayın.
   Günlük “temizle+nemlendir+koru” bu 3 adımı da makul fiyatlı ürünlerle gerçekleştirmeniz gerekir.
   Yoksa siz dermaroller ile onarırken, günlük dış etkenlerin hırpalanması onu yok edecek…
   Temizlemek için ucuz da olsa bir likit jel 22 tl , günlük bir nemlendirici 60 tl, ve gündüzleri kullanacağınız bir güneş koruması (şart) 70 tl size çok büyük bir meblağ tutmaz…
   https://www.gratis.com/searchresults?N=2556055492+4234074542&No=0&Rdm=606&Nr=AND(product.active:1,NOT(sku.listPrice:0.000000))&Nf=&Ns=&Nrpp=18&Ntt=organik
   Dermaroller ile doğal bir şey kullanmak isterseniz (ki ben serum varken doğal yağların çok faydalı olacağını sanmıyorum.) saf üzüm çekirdeği yağından 2-3 damla tüm yüze uygulayabilirsiniz.

   Dermarolleriin iğnelerini sert mermer yüzeye fayansa sakın değdirmeyin, ucu körelirse deriye delik yerine yırtık yapar hasar verirsiniz.
   Bu nedenle her zaman kutusunun içinde çıkıntılı bölmede silindirdeki iğnelerin zedelenmeyeceği yerde tutun kullanmadığınız zamanlarda.
   Bu ömrünü uzatır ve 1mm’lik olanı 20 günde bir kullanabilirsiniz 2 sene kadar size sağlam idare eder.
   Sonra iğneler kütleşir atıp yenisini almak lazım.
   sevgiler

 35. Merhaba ayşenur hanım sivilce çukurlari için 0.5mm lik aldım serum kullanmasam olur mu öğrenciyim eğer sartsa en kısa zamanda alıcam

  • Olur.
   Kullanmasanız da deri yenilenecektir. Haftada 1 kez’dem fazla yapmayın.
   Gündüzleri nemlendirici + güneş koruması aksatmayın

   • Çatlak veya göbekteki sarkma için (hamilelikten sonra) dermaroller kullanılır mı?

    • Evet kullanılır Hamiyet hanım,
     Okuduğunuz yazıda dermaroller iğne seçimi şemasında 1,5mm dermaroller il ayda 1 kez çatlak, sarkma, büzüşmüş boşalmış deriyi toparlama için kullanabileceğiniz yazıyor.

 36. Merhaba Ayşenur Hanım, 20 yaşında erkeğim sadece yanaklarımda geniş gözenekler var ve yüzümün geri kalanı tamamen sıkı cilt. Dermaroller ile hangi ampulü veya serumu kullanmalıyım.

 37. Aysenur hanımcım . dermoroller de önereceğiniz bir marka varmı ? Ya da şöyle sorayım sizin dermorollerle ilgili deneyimlerinizden bahseder misiniz ? Malum piyasada açık ara giden markalar var ama ben sizden bu konudaki deneyimleriniz hakkında yorum bekliyorum. yakın zamanda cevap alırsam minnete gececek

 38. Emziren anneler kulabilirmi ?

  • Hayır. Emziren ve hamile annelerin kullanmasını doğru bulmuyoruz.

  • Ayşenur hanım. Merhaba. Bende 21 yaşındayım öğrenciyim. Benimde cildimde sivilcelerden kalan çukurlar var. İlaç tedavisi gördüm fakat sadece sivilceler geçti izler kaldı. Sonra dermapen yaptırdım ama kötü bir yerde yaptırdığım için galiba o da boşa gitti hiçbir sonuç alamadım. 😕 Bir ay önce dermoroller karı kesfettim . Şimdi videolarınızı izledim ve çok mutlu oldum size rastladığım için. Yüzümdeki izler artık ciddi anlamda psikolojimi bozmaya başladı. Bir sürü serum ampul araştırıyorum ama tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Ve hepsi inanılmaz pahalı. Siz ne önerebilirsiniz acaba daha öğrenci bütçesine uygun olacak şekilde

 39. Ayşenur hanım merhaba, ben 42 yaşındayım ve 10 kilo verdim. Göğüs ölçüm küçüldü ve orada deride bir sarkma mı desem gevşeme mi öyle birşey var, göğüsteki çatlaklar açığa çıktı. Dermaroller ile biraz toparlayabilir miyim, en azından deri biraz daha sıkılaşır mı? Bu konuda ne önerebilirsiniz? Hem dermaroller olarak hem de o bölge için uygun serum ve ürünler ne olabilir? Cevaplayabilirseniz çok sevinirim. Sevgiler…

  • Merhaba,
   Göğüslere de yeniden kolajen dokusunu doğru oluşturmak için dermaroller uygulanabilir. Sıkılaşma sağlar evet. Eski yanlış hizalanmış kolajeni parçalayarak bölgede tamamen yeni bir kolajen tabakası oluşturmak amaç…
   Evde göğüslerdeki çatlaklara veya sarkmaya karşı dermaroller uygularken en iyisi 0,5 mm’lik kullanmaktır. Kalçadaki çatlaklar için normal uygulama, 1.5 mm ‘dir.
   Göğüsler ise daha hassas bir dokudur ve bu nedenle daha kısa iğneler tercih edilir.
   Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.
   Uygulamada tıpkı yüze uyguladığımız gibi 4 işareti ve X işareti yaparak tüm yüzeyi tararsınız. Maksimum bir göğüse 2-3 dak. sürer.
   Temiz cilde uygulamak ve beraberinde kök hücre ampulü sürmek toparlanmayı hızlandırır. Çatlakları da çok hafifletir.
   Yüze uygulama https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=64s
   Kök hücre ampulünün yarısı bir göğse diğer yarısı öbür göğse sürersiniz.
   5 tanesi 95 tl https://www.titaniumdermaroller.com/STEM%20CELL%20ACTIVES%202%20ml

   Dikkat etmeniz gereken :
   1) uygulamadan bir gün önce ve bir gün sonra kese, peeling yapmamış olmak.
   2) Yaz ise plaja güneşe 24 saat çıkmamak. Ertesi günlerde çıkılsa bile mutlaka SPF 50 koruma kullanmak.
   3) 24 saat içinde duş yapmamak.
   4) Dermaroller uygulama sonrası sutyen giyecekseniz temiz olmalı .Hatta bir temiz tülbent koyun içine.
   Lütfen bu egzaersizlere günde sadece 5 dakikanızı ayırın.
   Kasları toparlar ve dikleşmeye çok destek olur.
   => https://www.youtube.com/watch?v=HpnXI-UNpKE&t=58s
   sevgiler

 40. Merhaba Ayşenur hanım dermaroller sonrası New Essentials’in vitamin c complex serumu var. En uygun fiyat olarak bunu alabilmistim. Dermaroller uygulamasına yeni başlayacağım bu serumu kullansam olur mu ?

 41. Merhaba Ayşenur Hanım, yazınız ile karşılaşmadan önce gürleşmesi adına kaşlarıma 1 hafta boyunca her gün 0.5mm ile dermaroller uygulayıp serum sürmüş bulundum. Kaşlarımda kepeklenme tarzı bir sorun meydana geldi. Uygulamayı hemen kestim. Müdahale etmeli miyim yoksa kendi kendine geçer mi? Karma cilde sahibim. Teşekkür ederim şimdiden.

  • Merhaba,
   Kaşlara her gün 0.25mm ile serum uygulanabilir sorun olmaz.
   Ama 0.50mm haftada 1 kez uygulanabilir.
   Daha sık yaparsanız deri tahrişi farklı algılar ve acil onarım için kötü malzeme üretir.
   Kendi kendine geçer. Ama evinizde sudocream bulundurun bir tane küçük boy.
   https://www.trendyol.com/sudocrem/bebek-bakim-kremi-60-gr-p-1387758
   Bu gibi acil durumlarda tahriş ve yanıkta her zaman en güvenilir “anne eli gibi” soruna derman kremdir.
   sevgiler

 42. merhaba dudak ustu kırısıklıgım fazla oldugu için 0,75 mm ile baslasam nasıl olur yardımcı olur musunuz.

  • Merhaba,
   Kırışığın fazla oluşuyla iğne uzunluğunun alakası yok… Kırışığın derinliği ve bölgedeki cildin kalınlığıyla ilgilidir iğne seçimi…
   Rehberdeki yazımda var olan şemalardan iğne ve seans sayısını görebilirsiniz…
   dudak bölgesi çok acır. 0.50 mm ile haftada 1 uygulama yapabilirsiniz ama 0.75mm seçerseniz kanamalar olabilir ve en sık 20 günde bir uygulama yapabilirsiniz.
   Bana sorarsanız 0.50mm ile haftada 1 kök hücre ampulleriyle uygulama yapın.

   Uygulamayı İzleyebilirsiniz : https://www.youtube.com/watch?v=e5lLP_q85ps
   Bu yazıya göz atınız lütfen . Yaşınızı bilmiyorum, sigara kullanıp kullanmadığınızı bilmiyorum => https://aysenuryazici.com/dudak-cevresinde-kirisiklar-ve-sigara-kullanimi/

 43. Merhaba, doğru bilgilendirmeniz için teşekkürler öncelikle. Ben de bu kış birkaç yıldır yerleşik olan kışları solsa da yazları korumama rağmen belirginleşen güneş lekelerim için dermaroller ve cyrene’in %4 AHAlı eksfoliantını ve %15 maskelerini kullanmayı planlıyorum. Ancak hangisine öncelik vermeliyim ve arasında ne kadar beklemeliyim, dermaroller mı, aha kürü mü emin olamadım, sizin fikrinizi sormak istedim.

  • Gizem hanım Merhaba,
   Yaşınızı, şu an bakım rutininizde ne kullandığınızı, daha önce lekeler için hangi yöntemleri denediğinizi bilmeden size öğüt vermem çok basmakalıp bir yaklaşım olur. Size yaramaz,bana yakışmaz…
   Bu videoya lütfen göz atar mısınız https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE
   AHA’ları %4 ü her gün kullanarak başlayabilirsiniz ama bu, üstteki lekenin hafifçe solmasına ve ölü tabakanın atılmasına yardım eder. %15’lik AHA maskeler ise serttir. Gün aşırı gece uygulayabilirsiniz.
   Bu süre içerisinde ve sonrasında evde bile olsanız ASLA spf 50 olmadan güne başlamamalısınız. AHAlar güneşe hassasiyeti de arttırır ve fena lekelenirsiniz aman dikkat. Gün içinde de yenileyin spf 50’yi..
   Lekenizin derinliğine göre siz karar vereceksiniz. Ama AHA maske ile beraber melan,in sentezini bloke eden bir leke serumu da kullanın derim.. Naçizane.
   Tüm bilgiler leke videomda var
   sevgiler

 44. Merhaba
  2 buçuk ay once botox yaptırdım dermaroller botoxumun etkisini olumsuz etkikermi
  Şimdiden teşekkür ederim

  • Botoksun üzerinden 1 hafta geçtikten sonra dermaroller yapabilirsiniz. Olumsuz etkilemez.

  • Ayşenur Hanım Merhabalar dermarollerlar yüz için kaç kaç iğne olmalı ? Teşekkür ederim

   • Numeyra hanım,
    Bana sorduğunuz soruyu yazdığınız sayfada ŞEMA var.
    O şemalarda hangi sorun için kaç mm iğne seçilmesi, ne kadar sıklıkta uygulamak gerektiği yazıyor? Okumadınız mı?
    :((

 45. Merhaba yine teşekkürler böyle güzel bilgilendirdiğiniz için. 35 yaşındayım; kırışık problemim yok ama güneş lekesi ven matlık problemim var. İstanbul’daki enstitünüzde de bu konuda tedavi almıştım sizinle de sohbet imkanı bulmuştuk, belki hatırlarsınız… Bu sonbahar kullanmak üzere Cyrene AHA %4llük exfoliant almıştım. bir de şimdi 0,5 mmlik janssen dermaroller almaya karar verdim. ikisi aynı anda kullanılamayacağı için önceliği hangisine vermeliyim sizce; Eylül ortası itibariyle.
  bir de göz altı ile elmacık kemiği arasındaki bölgeye de donukluk ve lekeden dolayı uygulamak istiyorum. c vitamini ve retinol içerikli göz kremini de kesmem mi gerekir?

  teşekkür ederim.

  • Gizem Hanım Merhaba,
   Güneş lekesi ve matlık problemine %4 AHA sabahları kullanıp üzerine nemlendirici + güneş koruması mutlaka kullanılmalı.
   %4’e alıştıysa cilt (yani 15-20 gündür kullanıyorsanız) artık %10’luğu haftada 1 kez kullanmaya geçebilirsiniz.
   AHA kullanıldığı gün dermaroller yapılmaz. Dermaroller yaptıktan sonraki gün de kullanılmaz.
   Sonra devam edebilirsiniz rutin kullanıma.
   Retinol için de ayni şey söz konusu. 24 saatde ve sonrasında retinol kullanmayın.
   Sonra devam edin.
   Sevgilerle

 46. 18 yaşındayım çatlaklar için 1.5 mm dermarollerı 540 iğne mi 1080 iğne mi almalı mıyım ?

  • Çatlaklar için 540 iğne de yeterlidir.

   • Merhaba Ayşenur Hanım, İstanbul’da hukuk öğrencisiyim ve stresten yüzümü mahvettim. karma ve yağlı cilde sahip olduğum için sivilcelerim hiç bitmiyor. Lekelerim mevcut. Bu yüzden dermaroller denemeye karar verdim fakat alabileceğim tek ürün sarı kantaron. Aslında çatlaklarım içinde kullanacağım için kantaron almak maddi olarak mantıklı geliyor. Bir de koltuk ve bacak içinde yanlış lazer tedavisi yüzünden kararmalar mevcut 🙁 bu durumdan aşırı rahatsızım. O yerlere de dermaroller kullanabilir miyim?

    • Helin Hanım Merhaba,
     Sivilceleri olan cilde dermaroller yapılmaz. Dağıtırsınız tüm yüze…
     (Dermaroller rehberinde bu uyarım var…)
     İlk önce sivilceleri kontrol altına almanız gerekiyor.

     SLS içeren jelleri sakın kullanmayın sivilceyi çoğaltacak olan yağ salgısını dürter.
     Bu video sizin için hazırlandı lütfen kulak verin https://www.youtube.com/watch?v=UiN3_bfgKZM&t=739s

     Akşamları temizleme sonrası gün aşırı, nip fab salisilik asit pedi kullanın.
     Sonra nemlendiriciyi sürün (durulanamaz bu pedler) https://www.watsons.com.tr/p/nipfab-teen-skin-yuz-pedi-salisilik-asit-80-ml-37892
     Nemlendirici https://www.watsons.com.tr/p/nipfab-teen-skin-nemlendirici-krem-40-ml-37890
     Sarı kantaron güneş ışığıyla temasta deride leke oluşumu yapabilir. Besin alerjiniz varsa doktora sormadan sakın sarı kantaron kullanmayın.
     Evet bakterilerle de savaşan bir içerik ama risklidir.
     Doğrusu, akne karşıtı ve sivilce karşıtı bir nemlendirici ve yıkama kozmetiği ile devam etmeniz, ve salisilik asit pdlerinden yararlanmanızdir
     https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0&t=196s bu videoda size anlatmak istdiklerim var.
     Göz atarsanız…
     Bacak içi dediğiniz kasıklar sanırım? Sıkı lastikli, bacak birleşim yerini kesen slipler giymek, dar kot kesimlerinin kasıklarda yaptığı basınç ve sıkıştırma ve çok sıcak yapılan sir maalesef kasıklarda kararma yapan sebeplerden bazıları. Kararmayla beraber deride aniden kalınlaşma da varsa kalıtımsal da olabilen “Anaktozis nigrikans” adı verilen rahatsızlık gelebilir. Ensülin düzeyinizle ilgili veya aşırı kilo almakla bağlantılandırılır. Sonuçta ben doktor değilim 🙂 Ama bazı hormonal sorunlar, doğum kontrol hapları da buna sebep olabilir. Eğer ağda veya giysi yüzünden olmuş kararmadan bahsediyorsak, Derinin rengini açabilmek için önce yukarıda saydığım “neden”leri ortadan kaldırmak gerek ki krem etki ederken bir yandan kararma da devam etmesin. Üç günde oluşmayan bu kararmanın 3 günde geçmesini de beklemeyin.

     Düzenli ürün kullanarak rengini açabilirsiniz. Bu yazımda detaylı bilgi var => https://aysenuryazici.com/genital-bolge-hijyeni-kararma-kasinti/
     Leke açıcı serumları veya E vitaminini sabah akşam lekeli yerlere sürün. İyice yedirin. Bu bölge çok ince bir deri olduğundan sert leke açıcı kremleri denemeye kalkmayın. Kıpkırmızı olur tahriş edersiniz. İkinci önerimse lütfen kasıkları kararmışlarsa, ağda sir vs ile almayın. Deriyi çekiştirmeden, kazımadan cımbızla alın. Biliyorum deliye pösteki saymak oluyor ama cildin sağlıklı yapısına dönmesi için katlanılır diye bakmanız gerek. Cımbızla aldıktan sonra ardından bepanten sürebilirsiniz.
     Yüz için olan leke açıcı maskeleri koltuk altına da uygulayabilirsiniz. Leke açıcı serumları sabah/akşam ve leke açıcı maskeleri bu bölgelere kullanabilirsiniz ancak kararmaya sebep olan işleri yapmaya devam ettiğiniz sürece koyulaşma devam eder.
     Haftada 1 peeling yaparsanız kararmış deriyi atarsınız yavaş yavaş. E vitamini de renginin yavaş yavaş açılmasına yardım edecektir. sevgiler

 47. Dermorel çatlak için 2.00 aldım ne sıklıkla kullanmam gerekiyor yanına sinoz çatlak kremi aldım. Dermorelden sonra sürsem direk sorun olurmu .Yuz içinse leke kremi aldım yine ardına sürsem sorun olurmu ve sıklığı ne kadar kullanmam gerekiyor

  • Gül hanım Sorularınızın hepsinin cevapları bu yazıda şemada var!
   https://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/
   “Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun” başlığının altındaki şemaya bakar mısınız lütfen?
   2mm dermaroller evde sakın uygulamayın… Bu dermatologun işidir. Zedelersiniz derinizi.
   1.5mm kullanabilirsiniz ama ÇOK DİKKATLİ olmalısınız.
   Aynı yazıda, “Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?” şemasında 1,5mm dermarolleri AYDA SADECE 1 KERE kullanabileceğinizi göreceksiniz…
   Dermarollerden sonra bir şey sürmeyin. O işlem yenilenme için yeterlidir. Yenilenmeyi hızlandırmak için özel ampuller vardır, dermaroller ile uygulanması sakıncasız olan steril ampuller.
   Onlardan isterseniz sürebilirsiniz.
   Mesela https://www.pergusa.com/konsantre-ampul/pergusa-ozonized-macadamia-ampul-ozonlu-macadamia-yuz-serumu (çatlağa da kullanılabilir)
   Veya direkt ozonlu yağ sürebilirsiniz.

   Sakın uygulama sonrası, 48 saat banyo sabun vs değdirmeyin.

   Hele sinoz? İçinde ne olduğunu bilmiyorum hiç bir yerde içerik yazmıyorlar. Ki derinize 1,5mm’lik delikler açacaksınız ve bunlardan kan dolaşımına ne geçeceğini bilmiyoruz?
   Sinoz çatlak kreminizi her gün, dermaroller yapmadığınız günler kullanın lütfen.
   Yüz için leke kremini de bilmiyorum çünkü içerk bilgileri vermiyorlar.
   Leke kremiyle leke geçmez, beraberinde MUTLAKA gündüzleri bir güneş koruyucu kullanmak gerekir.
   Yoksa hiç bir fayda göremezsiniz.
   Lütfen bu videoyu izler misiniz hepsini tek tek anlattım… https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE
   Not: 1,5 mm dermaroller canınızı acıtır. Öncesinde eczacınızdan aldığınız uyuşturucu kremi sürüp 30-40 dak bekleyin. Ciltten iyice temizleyin. Sonra dermaroller yapın.
   Profesyonel bir videodan bakın lütfen, bastırmadan ve aynı bölgeden sayılı kez geçip, fazla delik deşik etmeden.
   Video: https://www.youtube.com/watch?v=20q7FfFXlJw

   Sevgiler

  • Merhaba Ayşenur hanım;
   Öğrenciyim 0.50 dermaroler aldım sivilce sonra izlerim uzun süre cildimde kaldığı içün şuan serum alıcak maddiyatım yok en kısa zamanda onuda alıcam o süre zarfında 1 saat sonra aloe vera,sarı kantoron yağı Sudocrem veya bepanthen ile cildimi nemlendire bilirmiyim?

   • Evet. Nemlendirirsiniz 1 saat sonra.
    Zaten iğneleme ile deri “kendi kendini onarmak için” derhal harekete geçer. Serum şart değil ama istiyoruz ki hazır minik kanallar açılmışken içeriye hızlı onarılması için etken madde verelim.
    Not: Merve hanım, bana mervehasim11@gmail.com adresinizden bir mail ile ad soyad, adres ve tel yazarsanız size elimde olan ampullerden yollayabilirim. Kargo ile.
    Biz de öğrenci olduk 🙁 Eğer biri bana öğrenciyken bunu yapsaydı çok sevinirdim.
    Siz de sevinin. olur mu? aysenur@aysenuryazici.com
    sevgiler

 48. Merhaba Ayşenur Hanım bitmez tükenmez bir sabırla tüm soruları yanıtlamışsınız tebrik ederim. Yazılarınızı okudum. Genel olarak geniş bi çerçeve ile dermaroller hakkında baya bi bilgi sahibi oldum çok teşekkürler. Her yaş grubu ve şikayeti farklı olduğu için bana özel sormak istiyorum. Ben 46 yaşında bir bayanım ve elimden geldiğince bakmaya çalışıyorum cildime. Kuru bir cildim olduğum için muhtemelen çabuk kırışacağım 🙂 Zayıf bir yüze sahibim sarkma sorunum yok. Özellikle çene ve ağız bölgesindeki kuruluğa yönelik yaşlanma karşıtı olarak ek uygulama için dermaroller kullanmak istiyorum ve 0.50 ile başlayacağım. Hem cihaz markası öneriniz olursa hem de özellikle bu sebeple kullanabileceğim yoğun nem verecek hücre yenilenmesine ve matlığa yardımcı olacak serum ve nemlendirici markası verebilirseniz çok mutlu olurum. Tabi ek olarak sadece dışarıdan değil içerden de destekleyici başka öneriniz olursa ihya olurum 🙂 saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!