Home / Cilt Bakımı / Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller : sorunun çözümüne giden en hızlı yol

Dermaroller üzerinde minik iğnecikler olan bir silindirdir. Cilde “mikro kanallar” açmak, doku yenilenmesini uyarmak ve açılan bu kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin ulaşması için kullanılır. Yenilenme hızını artıran cilt sağlıklı hücreler oluşturmaya başlar, elastin üretimi artar, hyalüronik asit üretimi artar zamanla capcanlı bir yeni deri oluşur. Uzmanlar sistemli uygulanan seansların bitiminde, kolajen üretiminde %200’e yakın artma olduğunu söylüyorlar.
Dermoroller kullanım alanları
Yaşlanma, lekelenme, çatlaklar, kırışıklar, sivilce izleri, çukurları, cılızlaşan saçlar, yağlanma, iri gözenekler için kullanılır. Yüzde, vücutta, seyrekleşen saçlı deride, ellerde, dekoltede selülitli yerlerde, gevşemiş deride kullanabilirsiniz.
İki farklı mekanik etki ile iyileşme sağlar.
• Uygulandığı bölgede hafif bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.
• Deriye minik kanalcıklar açtığı için, sorun çözümü için kullanılan ürün çok etkin biçimde derine emilir. Mesela selülit kremlerinden dermaroller ile maksimum fayda sağlanır.
Dermaroller Nasıl kullanılır?
Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. “Dermaroller için dezenfektan” yazarak google’da bulabilirsiniz. Ciltte binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenmesi “hijyen” şarttır. İğneli silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirmeniz gerek. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır! Eski akne çukurların gitmesi için dermaroller uygulayacaksanız şunu unutmayın ki “derin çalışılması” (iri iğnelerle) gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.
Ne kadar süre kullanılır?
Çok sık yapılamaz. Tahriş ve yaralar yapabilirsiniz. Sakın! Her gün yapılabilen tek iğne 0.25mm olandır. Onu da geceleri serum/krem yedirmek için her gün kullanabilirsiniz. Dermaroller’i 0.50mm ,0.75mm veya 1.0mm kullanacaksanız  seanslarını şöyle ayarlayabilirsiniz.

 • İlk ay: Haftada bir kez uygulayarak 4 seans ile başlayın.
 • On beş gün ara verin. Ardından 5 nci seansı yapabilir,
 • Tekrar 15 gün ara vererek 6. seansı yapabilirsiniz.
 • Sonrasında ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.
  dnc-dermaroller

Not: İşlem bittikten bir saat kadar saat sonra nemlendirici sürülebilir. Dışarı çıkacaksanız SPF koruyucu kullanmayı sakın unutmayın.
Derin lekeler, çukurlar ve onarılması güç derinlikte izler için farklı sıklıkta uygulamak gerekebilir. Buna doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verir. Doktorunuz belki haftada bir kez uygulanarak 6 seans yapılmasına, sonrasında da 15 günde bir uygulanmasına karar verebilir.
Hafif kızaracaktır normaldir. Dermaroller uyguladıktan sonra mutlaka “sorunu çözen” içeriği olan ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve hızla yenilenmesi ise ve bunca minik kanalı da etken madde iletmek için açtıysak ürün uygulamanız şart.
O halde, ciltte hangi sorun için dermaroller yapıyorsanız işlem bittikten sonra ona uygun ürün kullanılmalı.

 • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı, peptidli, hyalüronik asit, kök hücre, aminoasit içerikli ürünler kullanın.
 • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
 • Selülitli bölgede dermaroller kullanıyorsanız, kafein içerikli ürünler kullanın

Dermaroller sonrası lütfen güneşe çıkmayın. Gündüz ise, direkt güneşe çıkmasanız bile yine de güneş koruyucu bir ürün kullanın.
Hatta dermaroller uygulamasından sonraki 24 saat lütfen güneşe çıkmayın. O gün sıcak banyo yapmayın.

Dermaroller uygulayacaklara iğne seçimi                                                                                                                                                                                                                                         Vücudumuzda deri kalınlıkları kemiğe yakın olduğu bölgelerde farklı inceliktedir ve hassasiyeti daha yüksektir. Bu sebeple dermaroller iğnesi seçerken kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre seçmeniz lazım. Derin tabaklarda onarım gerektikçe iğne de kalınlaşacaktır.
Mesela etli bir bölgede yara izini gidermek için veya selülit olan basenlerde 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıkla iğneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama 0,25 mm olan iğneler bu kalın bölgede yeterli kanalı açamayacağından, ardından süreceğiniz selülit giderme amaçlı kreminiz yeterli derinliğe inmeyecektir.

Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun

dermaroll-igne

Meraklısına Not: Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallara uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.  Bu videodan enstitüde yüze 1,00 mm iğneyle dermaroller  uygulamasını izleyebilirsiniz.

Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?

Sizlere iki ayrı tabloda dermaroller seanslarını hangi sıklıkta uygulayabileceğinizi görebileceğiniz şema hazırladım.

 

 

 

 

 

 

 

Dermaroller kullandıktan sonra veya öncesinde yapmamanız gerekenler
** Cildinize 7-8 saat bir şey sürmüyorsunuz. Deri çalışıyor.Rahat bırakıyorsunuz 🙂 Sadece uygulama bittikten 1 saat sonra nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.
** Epilasyona gidiyorsanız, dermaroller uygulamak için epilasyon işleminden sonra en az 6-7 gün geçmesini bekleyin.
** Deri zaten hassaslaşmıştır, kendisi zamanla ölü tabakayı atacaktır. 4-5 Gün peeling yapmayın. Enzim peeling de granüllü peeling de…Bol nemlendirici sürün.
** Medikal estetik uygulaması yapıldıysa deri altına bir başka madde verildiyse “en az 15 gün” dermaroller uygulayamazsınız. Dolgu ve botoksu etkiler.
** Dermaroller kullanırken ASLA Solaryuma girmeyin, güneşlenmeyin.
** Saunaya girmeyin, plaja inmeyin, hamama gitmeyin. Yazın dermaroller uygulaması bu sebeple tavsiye edilmez.

Cildinizde birçok sorun varsa (mesela hem kılcal damar hem gözenek iriliği hem kırışıklık, hem lekelenme) Hyalüronik asit serumu bir hafta, kırlcal damar serumu diğer hafta, bir sonraki hafta lekeler için olan serumu dermaroller ile kullanabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinine de bir yenileyici serum eklemeniz sonuçları çabuklaştıracaktır.

About Aysenur

Check Also

Banyo Topunu Kendin Yap – Kolay Malzeme, Doğal Ağrı Giderici

Banyo topunu eğlenceli bulanlara önce birkaç duyuru: Bu bir yıkanma şekli değildir. 20-30 Dakika içinde …

218 comments

 1. merhaba aysenur hanım.yas 34.burun kemiğinin oldugu bölgede neden oldu bilmiyorum deri incelmesi oldu.akabinde kılcal damar belirginligi meydana geldi..burnun kenar kıvrımlarında da kılcal damar mevcut.ayrıyeten burun bölgesi alerjik gibi bir hal aldı.hem deriyi kalınlastırma hem de kılcal damar icin dermaroller uygulayabilirmiyim faydası olurmu yoksa damarları daha da çatlatıp daha kötü hale mi getiririm.misel su ile temizleyip bazen hametan bazen çinko krem bebanthol kullanıyordum. su sıra logona kuperoz serum uyguluyorum.son olarak bıyık bölgesinde seboreik dermatit oluyor.dermatit belirtilerinin olmadıgı hafiflediği zamanlar uygulanabilir mi ?o soruna da faydası olurmu.saygılar

 2. Merhabalar sivilceli cildim ve koyu sivilce izlerim var nasıl dermoller kullanabilirim ve cildime göre ne tür serum kullanabilirim ayrıca dermoller kullandıktan sonra en tür bi nemlendirici uygulamalıyım eczane ürünü olması mı gerekiyor?

 3. Merhaba 17 yaşındayım cildim sivilceli ve sivilce lekelerim
  Var koyu renkli lekeler yaşıma göre nasıl dermoroller kullanabilirim ve dermişler kullanırken cildime göre ne tür serum kullanmam gerekiyor?

 4. Ayşenur hanım merhaba;mesoxy somon dna ampullerini evde dermarollerdan sonra uygulayabilir miyiz ve yine ilk ay haftada 1 kere daha sonra 15 gun daha da sonra ayda bir seklinde mi uygulamiz gerekir. Somon dnanın belli bir yaş aralığı var mıdır?teşekkür ederim

  • Ozge Hanım Merhaba,
   Uygulayabilirsiniz. Derinin kendini onarma kapasitesinin düştüğü ve hırpalandığı durumlarda bu tip destekler uygulanırken yaşa değil, cildin durumuna ve ihtiyacına bakılır. Yaşınızı bilmiyorum.Bu yaz güneşte cayır cayır yanmış bnir cilt midir, yoksa vaktinden önce yaş almaya başlamış bir cilt mi? Yoksa hormonal değişim sebebiyle yaşlanma mı var? Bunlar varsa yaşa bakılmaz. Hatfada 1, sonra 15 de bir olur… Sevgiler

 5. Ayşegül Hanım Merhaba. 26 yaşındayım. 2-3 sene önce sivilce problemim bitmişti. Ancak 3-4 ay kadar önce spor yapmaya başladım. ( spor için herhangi bir takviye ürün kullanmıyorum protein tozu suplement vs ) spor sonrası hemen duşumu alıp cilt temizliğimi yapmama rağmen yüzümde sivilceler oluşmaya başladı. İçi dolu değil fakat dokununca biraz sertlik var gibi. Aynı zamanda kırmızı sivilceye benzer noktalar mevcut. Yüzümde ve kalçalarımda bir anda çıktı. Gitmediğim doktor kalmadı ve piyasadaki soyucu standart kremleri verdiler hiç bir işe yaramadı.En son dermaroller almaya karar verdim ama hangi ürünle kullanacağımı bilmiyorum. Yüz nemlendiricisi olarak la roche posay effaclar duo 30 spf kullanıyorum. Tonik olarak Rosense gül suyu kullanıyorum. Dermarollerden sonra bu izlerimin ve içleri dolu olmayan kızarık sivilceye benzer şeylerin geçmesi için ne gibi bir serum kullanmam gerekir? Bir videonuzda palabs hydralift serum dan bahsettiğinizi gördüm. Onu tercih etmem yeterli olur mu? Teşekkür ederim.

 6. Ayşenur hanım merhaba. Sizi geç keşfetmiş olmanın mutsuzluğunu yaşıyorum keşke daha önce karşıma çıkmış olsaydınız . Ben 43 yaşındayım. Yüzümde güneş lekeleri çok fazla, sivilce izleri mevcut, sarkmalar var anlayacağınız yüzüm çok kötü durumda. Evde dermoroller ile tedavi etmeyi düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım. Daha önce güzellik salonlarında veya cildiye uzmanlarına çok fazla gittim ama hiçbir sonuç alamadım. Tek çarem sizsiniz. Siz ne önergenin birebir yyapıcam. Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Dermoroller ile ilgili ne önerirsiniz ne yapmalıyım sizce nerden temin edebilirim. Cevabınızı merakla bekliyorum

 7. Merhaba Ayşenur Hanım;
  33 yaşındayım. Yanaklarımda hafif aşağı doğru sarkma ve orta genişlikte gözenek problemim var aynı zamanda kılcal damarlarım cildime yakın olduğu için bazen kızarıklık problemi çekiyorum.Tablodan anladığım kadarıyla 0.5 mm iğne haftada bir kullanım için benim cildime uygundur diye sanıyorum yine de sizden onay almak istedim. Birde dermoroller için hangi markayı önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar dilerim.

  • Sevcan Hanım Merhaba,
   Hyalüronik asit veya kök hücre ampulleriyle haftada 1 seans, 0.50 mm ile gayet güvenli ve size uygun bir seçim olur. Arcaya veya janssen ampüllerden kullanırsanız dermaroller için uygundur. Seçimleri sayfalarından yapabilirsiniz.
   Dermapolin ve cildiniyenile sitelerinden titanyum iğneli dermaroller seçimlerini yapabilirsiniz.
   Sevgiler

 8. Merhaba Ayşenur Hanım, yaşım 41, dudak kenarlarımda hafif, alnımda hafif çizgi var, çenemdeyse nedenini çözemediğim belkide yapısal ama emin olamıyorum iki küçük çukur var. Yazınızı sonuna kadar okudum fakat işin içinden çıkamadım hangi dermarollerı kullanmalıyım ve iğne sayısı ne olmalı ricalar etsem bilgilendirirmisiniz lütfen, teşekkür ederim …

 9. Merhaba Ayşenur hanım Bir ay önce burun estetiği ameliyatı oldum altı ay beklememmi gerekiyor alın çizgilerim çok derin dudak yanı sarkmaları için kullanmak istiyorum bilgilendirirseniz çok sevinirim

 10. Merhaba. Yazınız ve sorulara verdiğiniz cevaplar takdire şayan. Ama verdiğiniz linklere tıkladığımda ne alsam diye kafam karıştı.
  1) 32 yaşındayım ve göz çevremde genetiksel ve mimiksel çok karışıklık var, son zamanlarda gülmüyorum bileee :((
  2) cildim de yaşlanıyor; retinollu krem vs. Kullanıyorum ama etkinliği artsın diye deemoroller kullanmak istiyorum.
  2) hamileliğimin sonunda karnımda aşırı çatlak oldu, hafiflesin istiyorum.

  Yukarıdaki üç sorun için iyi bir marka dermoroller tavsiyesi istesem. Piyasada o kadar çok marka var ki ben alacağımı şaşırdım! Göz için 0.25mm, yüz için 0.50mm ve göbek için 1.75mm uygun sanırım. Ama marka bulmak büyük problem oldu benim için!

  Sizden ikinci ricam üç ayrı bölge için bana serum önermeniz. Siz olsanız benim yerinde nasıl bir uygulama yaparsınız?? Ama nokta atışı olsa, ağzınızdan çıkan her ürünü satın almaya çalışacağım, o kadar güveniyorum size. Cevap verirseniz çoook minnettar olacağım size. Sevgiler, güzellikler sizinle olsun…

  • Şirin Hanım Merhaba,
   Bir firmaya bağımlı kılmamak için birçok öneri sıralıyorum haliyle herkesin kafası karışıyor ama başka türlü TEK bir marka yazsam da taraflı olacak öneri.
   1) Kırışıklar için bu yazıya lütfen bakar mısınız?
   http://aysenuryazici.com/mimik-cizgileri-mimik-kirisiklari-nasil-giderilir/
   2) Yaşlanma 26-27 civarı deri altında başlıyor yüzeyde ilk izlerini 4-5 yıl sonra görüyoruz aslında. Geceleri retinollü serumlar çok iyi yenilenme yapar.
   Tavsiyem:
   Dermaroller için tek boy alsanız olur 0.50mm hem yüz hem göz çevresine kulalanılır. Ben de öyle yapıyorum. Videosunu youtube sayfama koymuştum:
   https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks

   pergusa veya dermapolin sitesinden uygun öneri ve kür paketlerine bakabilirsiniz. Titanyum iğneli dermaroller var. Sahipleri de çok bilgili ve profesyonel yardım isterseniz, gönüllü insanlar, mailinize veya telefonunuza hemen yanıt verirler.
   Göbek için 1,5 -2.00 kullanabilirsiniz. Çatlaklar için serum L-Carnitine içeren ampuller de öneri paketlerinde var. Aslında selülit ve çatlak için de derinin elastikiyetini artırmak ilk amaç, 2.ci amaç yağ dokusunun giderilmesini sağlayan L carnitine gibi bileşenler vermek.
   Çatlaklar için https://www.pergusa.com/skar-catlak-kur-paketi.html

   Arcaya Alman markasıdır.Hyalüronik asit (hyaluron)ampullerine veya kolajen ampullerine bakabilirsiniz. (yüz/göz)
   Göz altı ve yüz için direkt => hyalüronik asit serum ampuller kullanabilirsiniz.
   Aslında viper ampuller tam kaz ayağı kırışıklığı için lakin “arı alerjiniz” varsa kullanamazsınız.

   https://www.pergusa.com/index.php?search=arcaya+ampul&submit_search=&route=product%2Fsearch&sub_category=true&description=true

 11. Ayşenur hanım merhaba. Yanaklarımda kılcal damar problemim var. Dermoroller kullanmak benim için uygun mudur. Uygunsa kullanırken dikkat etmem gereken şeyler neler. Cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

 12. MERHABA BİLGİLENDİRMELER İÇİN ÇOK TEŞEKKURLER.
  YAŞ 54 YUZ CİLDİM GENEL OLARAK SORUNSUZ AMA YAŞA BAGLI OLARAK ESKİME SOLUKLUK HAFİF KIRISKILIK MEVCUT. DERMOROLLER İLE HYROLONİK ASİT VE AMPILLERLE KENDİM HAZIRLAYACAGIM A VİTAMİNİ E VİTAMİNİ VE BEMİX İÇEREN BAKIM SERUM UYGULAMASI YAPMAYA BAŞLAYACAĞİM.
  SORUM ŞU
  .1) HEM H.A HEMDE KENDİM HEMDE BU SERUMLARI DERMOROLLER ESNASINDA MI UYGULAMALIYIM YADA DERMORELLER İLE H.A UYGULAMASI YAPAYIM SADECE.
  2)HEPSİ İÇİN TEK BİR BOY İĞNE ALACAĞIM. KULLANACAĞIM DERMOLAR İĞNESİNİN ÖLÇÜSÜ NE OLMALI
  3)UYGULAMA SIKLIĞI DERMKOROLER VE H.A NE OLMALI
  TEŞEKKUR EDİYOR BAŞARILAR DİLİYORUM

 13. Ayşenur hanım merhabalar, 41 yaşındayım cildimde malum sarkmalar başladı. Prp’ye ve düzenli cilt bakımına başladım fakat evde de sıkılaşmasını hızlandırmak için derma roller almak istiyorum. Cildimde bu arada egzama da var dönem dönem pul pul dökülüyor. Bu alet benim için uygun mudur, eğer uygunsa hangi ucu tercih etmeliyim? Sevgiler

  • Merhaba Nilay Hanım,
   Sedef ve egzamalı ciltlerde dermaroller yapılmaz. Egzamayı 6 ay içinde geçirmeniz için uymanız gereken kuralları dr Erçin Özüntürk tek tek anlattı. Lütfen hayatınızdan kimyasalları çıkartın. Video burada https://www.youtube.com/watch?v=3r-vSfnqkpY izlemenizi rica ediyorum.
   Yüzde ben 0.50mm kullanılmasını güvenli buluyorum. Dermaroller ile hyalüronik asit veya kök hücre ampulü uygulamak sarkma ve kırışıklara karşı durmak için en iyi seçim olacaktır.
   Videoda tüm detayları anlattım: https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks
   sevgiler

 14. Merhaba Ayşenur Hanım;

  Bu güzel ve bilgilendirici yazılarınız için teşekkür ederim. Kolumda ergenlikten kalma 4 tane jilet izi var. Dermaroller kullanımı bu izlerde de işe yarar mı fikrinizi sormak istedim.

  Kolaylıklar diliyorum

 15. Hocam merhaba, ben dökülmüş olan saçlarımın yeniden çıkması için bir ürün kullanmayı düşünüyorum ve daha iyi bir etki için üründen önce roller kullanmayı düşünüyorum. Sizin cilt için rolleri kullandıktan sonra cildi rahat bırakın yüzünüze sabaha kadar bir şey sürmeyin uyarınız bu durum saç derisi için de geçerlimi. Çok teşekkür ederim.

  • Merhaba Cemal Bey,
   Saçlı derinin temiz olması, dezenfektan sıkılmış olması gerek.
   Dermarolleri serumla beraber uygulayın. Sonra zaten yatıp uyuyacaksınız veya güne devam edeceksişniz. Kafaya sprey, jöle, vs gibi şeyler sürmeyin tabii.
   O açılan deliklerin 72 saate kadar kapanması sürebiliyor.
   2 Gün saçı yıkamayın bir şey de sürmeyin lütfen.
   Burada paket var: https://www.dermapolin.com/urun/erkek-sac-bakim 12 tane de saç ampulüyle ve titanyum dermaroller.

   sevgiler

 16. Merhaba Ayşenur Hanım,

  23 yaşındayım t bölgesi yağlı olan karma bir cildim var kaş aralarında ve yanaklarımın üstünde çoğunlukta olmak üzere gözenek problemim var bir de beyaz noktalarım var alnımda özellikle küçük küçük ele gelen hiç epilasyon yaptırmadım yüzüme kan değerlerim normal saçlarımın arka tarafı sık olmasına rağmen şakaklar çok seyrek bunlar için ne yapablilirim yüz için pharmaceris in yüz temizleme jeli ve gözenek sıkılaştırıcısını kullanıyorum ama yeterli olmuyor sls içermeyen şampuanlar ve ürünler kullanıyorum ama bi yerde hata yapıyorum demekki neleri ne sıklıkta nasıl kullanmalıyım

  ilginiz için teşekkür ederim
  iyi çalışmalar

  • Gökçe Hanım Merhaba,
   Genel cilt bakım rutini 3 adımdır. Bu 3 adım birbirini tamamlar.
   Temizleme -serum-nemlendirici-güneş koruyucu… Bu adımlar birbirini tamamlar.
   Serum, spesifik bir sorun varsa (kızarıklık, yaşlanma, gözenek,leke,sarkma vb gibi) bakıma eklenir.
   Buradan cilt bakımınızın adımlarına bakabilirsiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY

   Beyaz noktalara kapalı komedon deriz. SEBOSTATIC MATT mı kullanıyorsunuz bilemedim? Belki de cildinize yanlış ürün kullandığınız için gözenekler açıldı?
   Bunların neden oluştuğunu bu yazımda anlattım. Haftalık bakım yapın lütfen. http://aysenuryazici.com/puturlu-deri-ve-komedon/
   T bölgesi herkeste yağlıcadır. Bu sizin cildinizi yağlı yapmaz. Çünkü T bölgesi yüzün en kalın derisi ve çok sayıda yağ bezi var.
   Bu bölgeyi (siyah yapışkan soyulan) maskelerle haftada 2 kez soyarak gözenek içlerini temizlemiş olursunuz.Sağlıklı yapısı sürer.
   Saçlarınızın çıkış yerleri, sıklığı, saç sayısı , alın genişliği genetik olarak doğuştan belirlenmiştir.
   Şakaklar ailede de açık ise sizin de bu nedenle seyrektir.
   Şakaklar daha seyrek ise ve BU ÖNCEDEN BÖYLE DEĞİLDİYSE muhtemelen saçları çok gererek sıkı sıkı topluyorsunuz (açar şakakları)
   Çekerek germeyin. Serbest bırakın, bolca tokalayın. Ama sıkı sıkı germeyin.
   Haftada 1 kez Hc care saç yağını banyo öncesi kullanın. Videosu burada: https://www.youtube.com/watch?v=uPAj3G1rf78 Bebek saçları besler sağlıklı büyütür.

   Cildinizi AHA/BHA içeren jel ve toniklerle temizleyin, nemlendirici öncesi BHA%2 gözenek içini temizleyen asitlerden kullanın.
   Ama önce bir profesonel derin cilt temizliği yaptırıp şu komedonları temizletin.

   https://www.justinbeauty.net/Arama?1&kelime=AHA tonikler ve serum var
   Cyrene ‘den: https://cyrene.com.tr/skin-renewing-2-bha-lotion-exfoliant.html ve Seti var https://cyrene.com.tr/aha-bha-box.html (Sayfa altında rutin planlamasını okuyabilirsiniz)
   Temizleme tonikleme ürünleri + akşamları temizleme sonrası, nemlendirici öncesi kullanabileceğiniz komedeonları temizleyecek olan AHA pedler, + Sabahları temizleme sonrası,nemlendirici öncesi yapacağınız mini pirinç tozu peelingi…

   Sevgiler

 17. Ayşegül hanım merhabalar,

  38 yaşındayım cildimde ergenlikten kalan sivilce izleri var çok derin ve büyük değiller. dermoroller ile zamanla kapanacağını düşünüyorum.
  yanlız
  kullanacağım ürün adı ve iğne boyu
  kullanacağım serum adı
  ve diğer ürünlerde tavsiye edeceğiniz bir marka varmıdır?

  • Merhaba,
   Yazıda şemada hepsi var 🙂 bu bilgilerin. 15 günde bir uygulama yapın.
   Dermapolin sitesinden 0.1mm dermaroller alın. Setleri de var ve titanyum iğneli ürünleri.
   https://www.dermapolin.com/urun/mini-skar-paket
   Hyalüronik asit ampulleriyle uygulamanız yeterlidir. Ama yenilenmeyi hızlandırmak için kök hücre ampullerle kombin kullanabilirsiniz.
   Sevgiler

 18. Merhabalar. Cilt tipimi bilmiyorum ama kuru değil. Bana kalırsa yağlı da değil.bir iki kişi karma demişti.
  Dermarollerı burun kenarımdaki ve hafif yanaklarımda ve çenemdeki kızarıklar, yanaklarımdaki çil dediğim o çok koyu olmayan ama uzun yıllardır benimle olan lekeleri azaltmak, ve siyah nokta sıkıpta oluşan birkaç deliği yok etmek için kullanmak istiyorum. Ne sıklıkta hangi iğneyle kullanmalıyım acaba?
  Birde 7 8 saat bişey yapmıyorsunuz diye belirtmişsiniz. Gece yatmadan uygulayıp nemlendirip uyanınca normal tonik ve makyajımıza devam edebilir miyim? Birde bunlardan almayı düşünüyorum sizce iyi midir acaba
  https://instagram.com/altinmaske?utm_source=ig_profile_share&igshid=io186uhjsrhq
  Etkin sivilcem yok ama siyah noktam bikaç var. Herhangi birini almamda sakınca olur mu ki.
  Yardımcı olursanız çok sevinirim.Hayırlı günler dilerim

  • Özge Hanım Merhaba,
   Yukarıdaki yazıda şema var oradan bakabilirsiniz hepsi yazıda tek tek yazıyor…0.50mm kullanın haftada 1 seans yapın. 4 Seans sonra 15 gün ara verip iki seans daha yapın.
   Sonra ayda bir yapmanız yeterli olacaktır. Leke ampulleri kullanın.
   Deriye delikler açtığınız için dermarolleri akşam yapıp, sonra o süreyi uykuda geçirmek iyi olacaktır.
   Sabah kalkınca nemlendirici sürüp makyaj yapabilirsiniz. Ama tercih edilen o gün cildi rahat bırakmaktır.
   Yukarıda verdiğiniz insatagram sayfası bana hiç itimat telkin etmedi. Kusura bakmayın.
   Dermapolin.com sitesinden dermaroller ve ampul “veya” http://www.cildiniyenile.com dan bakabilirsiniz.
   sevgiler

 19. Merhaba Ayşegül hanım 34 yaşındayım yüzümde güneş lekeleri ve benler var hassas ve karma cilt tipim boynumda çizgiler mevcut kaç ml Dermaroller kullanmalıyım ve hangi ürünleri kıllanmalıyım teşekürler

  • Merhaba Yeliz hanım,
   0.50mm dermaroller ile kök hücre ampullerini ve mela ampulleri (leke için olan) haftada 1 uygulayın en az 4 seans yapın.
   Janssen ve arcaya ampullere internetten ulaşabilirsiniz.
   4 seans bişttiğinde, sonrasında 2.-3. seansı da 15’er gün sonra yapın.
   Ampullerin bir hafta birini, diğer hafta diğerini kullanın.
   SPF korumayı unutmayın.
   sevgilerle

 20. merhabalar Ayşenur hanım arkadaşların yazdıklarının çoğunu okudum fakat hala hangi dermaroller un yüzüme uygun olabileceğine karar veremedim. yüzümde yanak burun ve dudak üstünde güneş lekelerim var .0.1 mm kullanmayı düşünüyorum fakat bilemedim 0.50 mm ile mi başlamak gerekir?

  • Demet Hanım Merhaba,
   0.1mm yüzde de kullanılabilir ancak alın kemiği ve elmacık kemikleri üzerinde mini kanamalar yapabilirsiniz. Çok iyi dezenfekte edilmiş yüzey ve aletle çalışın lütfen.
   Ben olsan 0.50 ile başlarım. Risksizdir. Haftada 1 uygulayın leke serumuyla beraber. Zaten 4-6 seans sonra açılmayı ve canlanan deriyi gözlemlersiniz. Lekeleriniz 2 yıldan eski ise derine gömülmüş demektir. Ama yine de 0.50 mm ile başlayın. Sonra GEREKİRSE 01mm e geçersiniz.

 21. Merhabalar Ayşenur hanım. 8 aylık hamileyim ve son bir buçuk aydır karın bölgemde ve ön üst bacakta çatlamalar başladı. Badem yağı, kakao yağı, hindistan cevizi yağı kullanıyorum sürekli. Üstelik kilo alımıma da bir fren yaptım son zamanlarda. Fakat yine de çatlaklar artıyor gibi. Çatlaklar henüz kırmızı iken dermaroller kullanmak istiyorum. Çünkü gebelikten sonra çok geç kalmış olmaktan korkuyorum. Hamileliğim buna engel olmalı mı? Ve eğer kullanabiliyorsam, dermarollerı kaç numara almalıyım ve ne ile birlikte kullanmalıyım. Şimdiden teşekkürler 🌸

  • Merhaba,

   Hamilelikte ben dermaroller kullanımın karşıyım 🙁 Birçok insan “kullanılabilir” dese de; ben taraf değilim. Bebekle aynı kan dolaşımını paylaşırken herhangi bir sterilizasyon sorununa karşı dikkatli olmak gerekiyor.
   Bir ayınız kalmış. Sabredin. Bence.
   Duşta doğal liflerle masaj yapın. Bölgeyi hareketlendirin. Sonra kremleri sürün.
   Bir ay sonra bebeğiniz hayırlısıyla sağ salim doğsun, dermaroller 1,5mm alırsınız ve AYDA 1 kez uygularsınız. Uygulama sonrası yenileyici kök hücre ampullerinden sürün. Janssen Steem Cell Fluid Ampul gibi
   Ama dermaroller yapmadığınız diğer 29 gün boyunca da 🙂 “her gün” elastikiyet artırıcı bir vücut kremi mutlaka sürün.
   4-5 Ay sonra çatlaklarınızı gayet iyi silmiş olursunuz. Zaten doğum sonrası bir elastikiyet desteği vücut kremiyle, kilo kaybı başlayacağından sarkmaları da frenlemiş olursunuz.
   Dermapolin sitesi bu konuda çok profesyoneller. https://www.dermapolin.com/urun/evde-catlak-bakimi Hande hanım var telefonlara çıkan 🙂 İstediğiniz hre türlü soruyu cevaplayacaktır. Alışveriş yapmasanız bile 🙂

   Günlük kullanım için çatlak karşıtı önerileri:
   1) Janssen Strech Mark Cream
   2) Lierac Phytolastil Jel Çatlak Önleyici Krem
   3) Uni Mom Çatlak Önleyici Krem Elasculpt
   sevgiler

 22. Ayşenur hanım merhabalar, çok kısa bir sorum olacak 🙂 34 yaşındayım, normalden karmaya dönük cildim var. Dermaroller öncesinde estee lauder advanced night repair serum sürmem uygun mudur? Çok teşekkürler

  • Hayır.
   Normal yüz serumları dermaroller ile deri altına denetimsiz inmeye müsait değildir. Steril ampuller kullanılır. Lütfen estee serumu sabah akşam krem altına kullanmaya devam edin.

 23. İyi günler dilerim, Ayşenur Hanım , 49 yaşındayım, cildimde yaşın getirdiği bir kaç güneş lekesi ve doğal olarak kırışıklıklar mevcut ve neme ihtiyacı var. 540 iğneli 1,00 mm dermoroller aldım. Yüzümü ve dermorolleri dezenfekte ettikten sonra anlatıldığı şekilde kullandım. 15 dk içinde vb. uygulama yapılması gerekir diye okuduğum için önce Doa’nın C vitaminli yağını elimi nemlendirerek cildime uyguladım. Biraz bekledikten sonra da yine Doa’nın Hyoluronic asit %2 aynı şekilde ellerimi nemlendirerek yüzüme yaydım. Önce biraz kızardı ama sabaha sanki daha nemli daha birazcık daha duru bir ciltle uyandım gibi geldi. Sabah LR Aleo vera krem sürüp 15 dk sonra da güneş koruyucumu uyguladım. Bu uygulama doğrumudur? Dermorolleri uyguladıktan sonra C vitaminli yağı sürünce sanki biraz fazla kızartıp etkiledi gibi geldi. Önce Hyoluronic asit%2 yi mi sürmem gerekirdi? Bu uygulamayı haftada bir 4 hafta uygulayıp sonra ara vererek devam etmeyi düşünüyorum. diğer günler de de c vitamini yağı ve Hyoluronic asit %2 uygulamaya devam etmem fazla mı gelir. Sevgiler, teşekkürler:)

  • Merhaba Saide hanım,
   Uygulama öncesi c vitamini sürmeyin. Her c vitamini kapsülü veya ampulü dermarollere uygun içerikte olmayabilir.
   Cilde önce hyalüronik asit sürün mesela alnın sağ yarısına. Sürdüğünüz yerde dermaroller çalışın.
   Sonra sol yana geçin, uygulama yapacağınız yere birkaç damla serumu sürün, üzerine hemen dermarolleri çalışın.
   Tüm alına serum tekrar sürün ve diğer bölgelere geçin.
   Şöyle düşünün: Minik kanal açıyorum deriye, buradan alt tabakaya emilecek içerik geçsin diye..
   Delikler kapanmadan bu serumu sürmek gerek. Hem uygularken hem uygulama bittikten sonra.
   Sabah aloe kremi sürün.Tamam. Üzerine SPF o da tamam 🙂
   C vitamini ürününüzü her gün sabah ve akşam krem altına uygulamanız daha doğru olacaktır.
   Sevgilerle

   • İlginize ve aydınlatıcı cevabınıza çok teşekkür ederim. Dediğiniz şeklide uygulamaya devam edeceğim. Sevgiler 🙂

 24. Merhaba Ayşenur hanım, ben dermaroller hakkında birşey soracağım. Saç tedavisi için 1.0mm derma stamp kullanıyorum ve hiç kanama falan olmadan işimi bitiriyorum. Lakin alnımda,burnumda ve yanağımda bulunan 3 tane çukursuz ama geçmeyen kalıcı yara izine 0.5mm dermaroller yaptığımda biraz kanıyor, dermaroller gayet kaliteli ama bu kanama normal mi? Mesela yara olmayan ama sakal kıran olan bölgeme yapıyorum belki kılların çıkmasını uyarır diye ama oradada kanıyor bir sorun olur mu? Birde daha acemiyim bu konularda ben enfeksiyon olayından falan korkuyorum, temizleme spreyim var kullanmadan önce sıkıyorum dermarollerime ve 30 dakika beklettikten sonra kullanıyorum, işim bittikten sonra da yine spreyle 3-5 fıs sıkarak temizliyorum, lakin saçlı alanda değil de bu diğer alanlarda kullanınca kanıyor ya bu kan lekeleri ne kadar sıksam veya spreye batırsamda geçmiyor az da olsa kalıyor, bu yüzden temiz bir diş fırçası ile temizledim dermarollerimi sizce bir sorun olur mu? En çok alnımdaki tam saçımın altındaki yaraya takılıyorum dümdüz olmasına rağmen fotolarda çok net gözüküyor, ordaki deri iyileşmiyor 3 yıl oldu, buraya 0.5mm değil de 1.0mm yapsam fazla gelir mi acaba, belki böyle daha faydalı olur diye düşündüm

  • Hakan Bey Merhaba,
   Kafa derisi daha kalındır. Yüz derisinde ise “kemik üzerleri” ince deridir. Bu nedenle yanakta 0.1 mm ile alın veya çene kemiğinde 0.1mm aynı derinlikte delmelerine rağmen kılcal damarlara eşit uzaklıkta olmaz…
   Bastırmadan yapıyorsunuz değil mi?Kanama (azıcık) bir sorun değil ama kanamamasını tercih ederiz. Öyle insanlar var ki yüzü gözü kan içinde kalana dek yapıyorlar (yenilenme hızlı olsun diye) Bunu tercih etmiyoruz. Kanama her zaman mikrop kapma riski taşır. Cildi de dermarolleri de uygulamadan önce dezenfekte ederseniz, elleriniz de dezenfekte ise sorun yok.
   Dermaroller ile işiniz bittikten sonra yüzünüzde kan varsa kaynatılmış “salin solüsyon”la ıslatılmış bir pamukla temizleyebilirsiniz. (Sodyum klorür ve distile suyla hazırlanmış bir izotonik solüsyondur. Eczacınız size yardımcı olur. Fizyolojik tuzlu su da deniliyor.)
   Dermarolleri baş aşağı, kaynar su doldurulmuş bir bardakta 10 dak bekletin. Çıkarıp dezenfektan sıkın. Fırçalamanıza gerek kalmaz. Fön tutup kurutabilir veya kendi kutusuna koyarak bir sonraki kullanıma kadar saklayabilirsiniz.
   10 dak beklemeniz dezenfekte olması için yeterlidir. 30 dak gerek yok.
   Aklıma takılan sorular var:
   – dermarolleri sık mı kullanıyorsunuz? Deride hassasiyet oluştu da ondan mı kanıyor. (Haftada 1 yeterlidir)
   – Dermarollerin iğnelerinin sivriliği mi gitti?Yani yere filan mı düşürdünüz ya da kendi kutusundaki başı destekli yerden farklı bir sert yüzeye mi sürttünüz? İğnelerin sivriliğini kaybetmesi deriyi yırtar kanama bundan da olabilir.
   – Kalıcı yara izlerine dermaroller uygularken de, uygulama bittikten sonra da kök hücre ampulü uygulayın ki yenilenme hızlansın.
   – Alındaki yara izine 1.0 mm yapabilirsiniz ama kemik üzeri ya acır epey. Hazır delikler açılmışten temiz ellerinizle yenileyici ampulden 1-2 damla yeridirn.
   – Bakın bu videoda da kanamalar oluyor. Hemen siliyor estetisyen.
   https://www.youtube.com/watch?v=2N21yW2eJrw Kanı siler silmez yenileyici serumu uyguluyor.

   Alındaki yara izini lazer ile yakarak silebilirsiniz. Allah başka dert vermesin.
   Saygılar

 25. Merhaba Ayşenur hanim öncelikle sizi cok seviyorum belirtmek istedim..
  Sorum benim cildim cok hassas ve alerjık bit yapıya sahip alnımda mımık cizgilerim var 37 yasındayım ama derinlesmiş cizgiler botox yaptırsamda cok hafif belli oluyor artık botox yaptırmam istemiyorum denesem işe yararmı ve cıldıme dermarol kullanımından sonra kırısıklık serumu mu sürecem ne gibi önerileriniz olur merakla bekliyorum

 26. Merhaba ayşenur hanım, 18 yaşımdayım ve bacaklarımda cok fazla kırmızı-mor ve beyaz renkte çatlaklar var bunlar için dermaroller kullanmayı düşünüyorum fakat kaç iğneli veya kaç mm (1.5 – 2mm olarak) daha cabuk etki gösterir karar veremiyorum. Dermarollerdan sonra da kullanmam için önerebileceğiniz krem veya yağ varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Merhaba Zeynep Hanım,
   Ergenlikte hızla büyüyen kemiler ve hormonla değişim sırasında çok gencin kalça, bacak arkaları bel ve kol böylgelerinde deri yıtrıkları oluşuyor. Banyoları sıcak suyla yapmayın, banyo çıkışı ve HER GÜN elastikiyet artırıcı bir losyonla derinin daha fazla yıtrılmasını önleyin, elastikiyetine destek olun.
   Çatlaklar pembe iken iyileşebilir ama beyaza döndüğünde yapacak bir şey kalmaz.Bir sayfa defter kağıdı alın. Avucunuzda buruşturup top yapın. Tekrar açıp elinizle düzeltip masaya yayın. Kağıt yine düzdür ama o buruşuk, kırık lifleri nasıl görüyorsanız ve yok edemiyorsanız çatlaklarla oluşan durum da aynıdır.
   Bu yazıdan detaylı bilgi edinin lütfen:
   http://aysenuryazici.com/catlaklar-neden-olusu/

   Dermarolleri 1,5 mm kullanın. Ayda bir veya 10 günde bir kullanabilirsiniz.
   Yukarıdaki şemada seans sıklıklarını gösterdim bakınız lütfen. Dermapolin sitesi ise 20 günlük kür öneriyor, gün aşırı..:))

   Daha çabuk etki göstermesi diye bir durum iğne büyüklüğüyle alakalı değildir. Düzenli yapmakla ve beraberinde her gün elastikiyet destekli losyon/krem kullanmakla alakalıdır
   Dermaroller sonrası elastikiyet destekleyen ampuller kullanın. Stem cell kök hücre ampulu kullanabilirsiniz.(L’carnitine ampuller yağ yakan ampullerdir.Selülit içindir)

   Buradan detay edinebilirsiniz. Çok profesyonel çalışıyorlar
   http://dermapolin.com/evde-vucut-bakimi/46-evde-catlak-bakimi.html
   Videoları burada: https://www.youtube.com/watch?v=6iszpgw9wec

   Elastikiyet için losyon önerileri:
   Neutrogena Esneklik Sağlayan Vücut Losyonu
   Sebamed Q10 Vücut Losyonu
   Dermoskin Vücut Bakım Kremi
   Bepanthol Vücut Losyonu

   Sevgiler

 27. Aşegül hanım sizi çok seviyorum ve emeğinize sağlık bizleri aydınlatıyorsunuz.
  2 gün önce ilk defa dermaroller kullandım. Üstüne bio gold maske uyguladım. Bşrkaç saat sonrasında bakımımı kullandım.Ertesi gün kalktığımda cildim gözenek gözenek olmuştu. Uygulama yaparken hiç bastırmadımda. Bu gözenek görüntüsü normali geçermi

 28. Merhaba Ayşenur Hanım,
  32 yaşındayım.Nazolabial oluklarımın oluştuğunu görüyorum.Hangi boyutta derma roller kullanmalıyım?Serum ve krem önerilerinizi rica ediyorum.

  • Merhaba Feyza Hanım,
   Derinin sağlıklı yenilenme prensibi günlük cilt bakımı dediğimiz 3 adımdan oluşan ve her birinin birbirini tamamladığı temizleme+ nemlendirme+ koruma’dan oluşur.
   Dermaroller vaktinden evvel oluşan veya bakım eksikliğinden özel şartlardan oluşan cilt sorunlarının acilen oparlanması için deriye “kalk kendini yenile” komutudur.
   Yani yukarıdaki şemaya göre haftada 1 dwermarolleri kök hücre ampulü, hyalüronik asit ampulu veya kolajen ampulu ile uygularsınız. Evet cilt toparlanır ancak sabah akşam temizleyip nemlendirici ve serum kullanmayı da aksatmayın ki cilt sorunsuz yenilenme için desteğini kaybetmesin.
   Şu an nasıl bir rutininiz olduğunu bilmediğimden belirtme gereği duydum.

   Bu 2 yazıdan detay bakabilirsiniz.
   deri neden gevşer? => http://aysenuryazici.com/sarkan-cilde-ne-yapilir/
   Mimik çizgilerine ne yapılabilir? => http://aysenuryazici.com/mimik-cizgileri-mimik-kirisiklari-nasil-giderilir/

   Yukarıdaki şemada kaç mm dermaroller kullanabileceğinize bakabilirsiniz.Şemada yazıyor “Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun” diye..
   0.75mm çalışabilirsiniz.
   Serum olarak “her gün” günlük bakım rutininizde kullandığınız kremin altına Cyrene matrix serumu 2-3 damla göz altı dahil kullanın.
   Dermaroller yaparken de bir hafta bu matrix serum ile silindiri çalışın, bir sonraki hafta kök hücre ampulünü dermaroller ile kullanın.

   30’lu yaşların bakımıyla ilgili detaylı bilgi:
   http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

   Sabah akşam cildi SLS içermeyen bir jelle temizledikten sonra önce serumunuzu sonra nemlendirici kreminizi uygulamanız, gündüzleri de güneş koruması uygulamanız gerek.
   Cilt tipinizi bilmediğimden ne önereceğimi de bilemedim?
   Ama hyalüronik asit yorgun derinin kendini tekrar yenilemesi için elzem bir bileşendir.
   Bu yazıdan detay bakabilirsiniz
   http://aysenuryazici.com/hiyaluronik-asit-cilt-bakiminin-jokeridir/
   Karma , susuz bir cildiniz varsa Vichy slow age serisinden fluide olan nemlendiriciyi kullanabilirsiniz.
   Kuru ve yorgun ise slow age’in krem olanını tercih ediniz.

   sevgilerle

 29. Ayşenur Hanım, merhaba. Günlük rutinim ile ilgili danışmak istediğim şeyler var, yardımcı olursanız çok çok memnun olurum. 30 yaşındayım, t bölgem yağlı ve siyah noktalı. Geniş gözeneklerim burnumun kenarındaki yanak bölgelerimde. Cildim çok problemli değil ama özellikle yanaklarım sarkmaya başladı gibi, gülünce deri toplanıyor gibi yanağımda, yüz konturumun bozulduğunu hissediyorum. Gözaltlarım torbalı ve mor ve bir sürü beyaz beyaz komedon var. 7 yıl önce gözaltı torbalarımı ameliyatsız lazerli bir yöntemle yüzde 80 oranında azalttım ama tekrar dolmaya başladı. Benimkiler genetik yani 
  La roche’nin effaclar serisinden yüz yıkama jeli ya da bioderma sebium yüz yıkama jeli, effaclar siyah nokta toniği ve effaclar k kremini kullanıyorum. Sonra vıchy’nin slov age kremini kullanıyorum. Gözaltıma da kiehls’in avokadolu göz altı kremini sürüp makyajıma başlıyorum. Haftada 2 kez Lorael’in kil maskesini ve şeker peelingini uyguluyorum, siyah nokta bantları kullanıyorum.
  Şimdi dermaroller de kullanacağım ve cildimin daha iyi toparlanmasını, sarkmaya başlamasının yavaşlamasını da istiyorum. Bu ürünlerime ek olarak gündüz ve gece serum olarak ne kullanmalıyım? Özellikle cilt sarkmasını yavaşlatmak ve başlayacak olan kırışıklıkların önüne geçmek için..( Direkt marka da önerebilirseniz süper olur ) Mesela pergusadan arcaya serumlarını önermişsiniz önceki yorumlarda, özellikle dermarollerden sonra oradaki 2-3 serumu art arda sürebilir miyim yüzüme. Mesela cilt konturunu onaran serum + kırışıklık için olan+ c vitamini gibi?
  Dermaroller dışında günlük serumları da bir iki tanesini art arda kullanabilir miyim ya da gün aşırı mı kullanmak gerekiyor.
  Beni aydınlatırsanız artık gündüz-gece rutinimi bu şekilde uygulayacağım.
  Çok çok teşekkür ediyorum şimdiden yorumunuz nezaketiniz için. Sevgiler öpücükler 

  • Başak Hanım Merhaba,
   Beyaz komedonların oluşma sebebini biliyorsunuz…Bunu çoğaltıcı şeyler önce metabolizma işleyişinde “içeriden”, sonra dışarıdan sebeplere oluşur.
   Bu yazıda hepsini detaylı anlattım.
   http://aysenuryazici.com/puturlu-deri-ve-komedon/
   Cildiniz de yağlıya meyilli lütfen endokrinologla ilgili tahlil bölümünü de önemseyiniz…Polikistik over gibi hormonal sorun varsa bahsettiğiniz iri gözeneklerde oluşur.

   Sarkmaların sebebi tamamen kolajen üretimiyle ilgilidir. Ani kilo kayıpları, yaşla beraber kolajen üretim kalitesinin düşmesi, diyetler, narkoj alımı vs gibi birçoksebebi olur.
   Siz çok gençsiniz. Sarkma olması normal değil. Elbette genetik de önemli ancak destek serum kullanmanız gerek.
   Bu yazıdan detay okuyunuz lütfen:
   http://aysenuryazici.com/sarkan-cilde-ne-yapilir/

   La Roche-Posay Effaclar Purifying Gel Cleanser jelini sevimsiz buluyorum. İçerikteki sodium laureth sulfate denilen sentetik deterjan tipi köpük yağ salgısını tetikleyebiliyor ve deriyi kazıdığını düşünüyorum (SLS)
   İngredients denilen yere tıklayıp bakınız.
   https://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=30738/Effaclar-Purifying-Gel-Cleanser/La-Roche-Posay/Cleansers
   Ama tonik ve La Roche Posay Effaclar K Krem size uygun ürünler.Sadece vichy slow age ve effaclar K beraber 2 ayni örtü oluşturuyor.
   Efaaclar’ı sabah , slow age fluid’i gece kullanırsanız olabilir.
   Ama üstüste hayır.

   Günlük bakım rutinine temizleyip tonikleme sonrası Cyrene ABC serumu ekleyin.
   https://cyrene.com.tr/cilt-bakimi/c-vitamini/abc-serum.html
   Gözenekler ve cilt dokusunun oluşması için ek içerikleri olan bir serumdur. Her gece krem altına uygulanır.

   Ama dermaroller yaptığınızda haftada 1 kez, iğneli silindiri kullanırken hyalüronik asit serumu bir seans, bir sonrakinde kök hücre veya kolajen ampulünü kullanabilirsiniz.
   “Altere” bakım dediğimiz, 15 günde bir ayni serumla dermaroller çalışmış olursunuz. Deri toparlanır ve sağlıklı yüzey oluşturur.
   Üst üste serumları dermarollerde kullanmayın. Her seansta bir cins serum kullanın.
   Cilde daha rahat yenilenme fırsatı verirsiniz ve kendini toparlaması için lütfen en az 4 seans (bir ay) uygulamaya devam ediniz.

   Sevgilerle

 30. Ayşenur Hanım merhaba. Ben 31 yaşımdayım. T bölgem çok yağlı. Cildim artık sarkmaya başlıyor gibi. Kırışıklığım yok bir kaç sivilce çukurluğum var. Ama göz etrafım çok problemli, göz altı torbalarım ve morluklarım var. Göz altım için 0.5 cildim için de 1 mm almayı düşünüyorum. Selülitlerim var biraz, o bölgem için de 1200 iğneli 2.5 mm çok mu olur ? Benim elimde ordinary markasının c vitamini, kafeinli göz altı serumu ve de Niacinamide var. Sanki etkisini hiç hissetmiyor gibiyim. Solgar’ın haplarından da alıyorum vitamin olarak, çok düzenli olmasa da. Dermarolleri haftada 1 yüzüme uyguladıktan sonra bu elimdekileri mi süreyim, mesela c vitamini vs yoksa ogün hyaluronic acid ya da başka bir şey kullanmak daha mı uygun olur ? Çok teşekkür ederim. Sevgiler.

  • Merhaba Tuğba Hanım,
   T bölgesi herkeste daha yağlıcadır çünkü yanaklardan kalın bir deridir ve fazla yağ salgı bezi vardır. Eğer aşırı yağlanıyorsa ve yüzün diğer bölgelerinden daha parlaksa kullandığınız yüz temizleme jeli SLS içeriyordur (kazır ve yağı tetikler) yahut yüzü sabunla yıkıyorsunuzdur bu da yağ salgısını tetikler.
   Temel cilt bakımınızı temizleme + nemlendirme+ koruma olarak 3 adımda uygular ve doğru ürün seçerseniz karma cildiniz dengelenir.
   Bunun için aşırı pahalı ürünler de seçmek zorunda değilsiniz. Mesela Gratis’lerde Himalaya temizleme köpüğü ve toniği hem iyi içerikli hem size gayet iyi temizlik yapacak kadar kalitelidir. Uygundur 🙂
   Göz altı torbalanma ve morluklar için lütfen bu yazıma göz atınız. Çünkü morluğu oluşturan içsel bir sebep varsa bunu yok etmeden dışarıdan müdahale ile sadce geçici çözümler yapmış oluruz.
   http://aysenuryazici.com/goz-cevresi-sorunlarini-nasil-cozerim/

   Göz kremlerinin etkisini görebilmek için düzenli kullanım ve en az 1,5-2 ay kullanım gerekir.
   Düzenli uygulanmayan hiç bir kozmetik etkisini göstermez. Bunu ara sıra sulanan bir çiçekten sağlıklı olmasını beklemek gibi anlatabilirim ancak. Yahut ara sıra beslenen bir bebekten gürbüz olmasını beklemek gibi…
   Ordinary’nin Niacinamide 10% + Zinc 1% serumu hem yağ salgısını düzenleyecektir hem sivilcelenmeyi engeller. C vitamini de içeriyor iyi bir yapılanma sağlar. Ama ürün 30 ml, sabah ve akşam krem altına düzenli uyguladığınızda şişe 1 ayda biter normalde. Salisilik asit ve çinko da içeriyor. Eğer sivilce oluşan bir yağlılık varsa cildinizde çok iyi gelmesi lazım bu serumun. Üzerine de onu tamamlayan kremini elbette sürmeli.
   Serumlar deri üzerinde koruma oluşturmaz. Ve bu sebeple tek başına kullanılmaz.
   VÜCUT:
   Dermaroller vücut derisinde silindiri daha iğneli kullanılır, deri daha kalındır çünkü, 1200 uygundur. 2-2,5 mm uygulama için doğru milimlerdir.
   Ne kadar selülitiniz olduğunu bilmiyorum ama baldır ve karın için 2,5mm olur.
   http://dermapolin.com/vucut-dermaroller/21-1200-igneli-250mm-dermapolin-dermaroller.html
   Uygulama sırasında ve sonrasında selülit giderici ampulleri kullanın:
   http://dermapolin.com/evde-vucut-bakimi/45-evde-seluelit-tedavisi.html
   YÜZ:
   Yüz ve göz altı için en doğru serum dermaroller ile uygulanabilecek içerikteki serumlardır.
   Elizdekileri günlük bakımınızda kullanın.
   Dermaroller ile hyalüronik asit serumu kullanın.
   http://dermapolin.com/28-evde-goz-cevresi-bakimi

   Janssen ve Arcaya da ÖZELLİKLE DERMAROLLER İLE uygulanması için üretilmiş ürünler var. Bir ampul bir bacak için yetecektir.
   Yüze bir ampul yeterlidir.

   https://cildiniyenile.com/janssen-cosmetics-serum-ampul
   https://www.pergusa.com/index.php?search=Ampul&submit_search=&route=product%2Fsearch&description=true

   Göz altı 0.50mm uygundur.
   Sevgilerle

 31. Ayşenur hanım dün yazmıştım fakat sanırım yayınlanmamış 🙁 çok acil yardımınıza ihtiyacım var. ben 23 yaşındayım, yağlı bir cildim var. Ergenliğimden bu yana yüzümde skarlar mevcut. Üstelik son iki yıldır sivilce sorunum olmamasına rağmen bu aralar tekrar sivilcelerim de oluşmaya başladı. Boyun bölgeme de sıçradı. Açıkçası yüzüm kötü durumda, yani özellikle her iki yanağımda da onlarca çukurluk mevcut. Ve gözeneklerim de oldukça geniş. Birkaç tane de derin skar var. Onun dışındakiler daha yüzeysel ama rahatsız edici. Daha doğrusu çok fazla olduğu için küçük küçük skarlar yan yana gelince çirkin duruyor. Dermoller’ı kullanmayı düşünüyorum. Ama tam emin olamıyorum. Bazı yerlerde 3 günde bir uygulanların yorumlarını okudum. Hangi sıklıkla uygulanmalı? Ya da benim gibi insanlar hangi iğneyi tercih etmeliler? Bir de önerdiğiniz bir marka varsa çok sevinirim.

  Bu arada en son gittiğim dermatolog sana hiçbir şey fayda etmez lazere git demişti 🙁 Sadece Bioderma’nın yüz temizleyicisini kullanıyorum. Bazen de hindistan cevizi yağı ve Laroche marka antibakteriyel nemlendirici kullanıyorum. Yağlı bir cildim var ancak burun ameliyatından sonra T bölgemde egzama gibi şeyler oldu. onları ameliya sonrası ciltteki travmaya bağlıyorum. Lütfen yardım edin, her gittiğim dermatlog atopik bir bünyeye sahip olduğumu söylüyor. Ciddi anlamda özgüven eksikliği yaşıyorum. Lazer vs gibi şeylere de güvenemiyorum zaten maddi imkanım da yok. Sizden cevap bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

  • Sevgili Özge Hanım Merhaba,
   Yağlanmanın hormonal değişimleri tarafından tetiklendiğini biliyorsunuzdur. Bunu kontrol altına tutan salisilik asitli, BHA/AHA içerikli, çay ağacı içerikli (SLS içermeyen) kozmetiklerle gayet güzel kontrol altına alırsınız.
   Doğru kozmetik disiplinle bakım sağlıklı cilt için temel adımdır.
   Sadece temizleyici kullanırsanız deri daha çok yağ salgılar 🙂
   Temizleme ile koruma tabakasını atarsınız cilt savunmasız kaldım sanarak 2 misli daha çok yağ üretmeye ve yeni örtü oluşturmaya çalışır. Bunun için de gözenekelri açar.
   Bu kadar basit.
   Temel bakımı lütfen 3 adımda yapın. UV ışınları da yağ salgısını tetikler. Korumayı bu nedenle herkes son adım olarak gündüzleri kullanmalı.
   Bu videolar size yardımcı olacaktır lütfen izleyiniz. Gözenek neden oluşur, gençlerin ve yağlı ciltlerin bakımı nasıl olmalı ve sivilce izleri nasıl geçer…
   1- https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY
   2- https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8
   3- https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk
   4- https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ

   Yara ve skarlar maalesef kozmetiklerle geçmez. Lazer ile cilt yüzeyi yakılarak yenilenmesi sağlanır ve alttan yenilenmiş çukursuz deri gelir. Bunu yaparken de güneşten çok iyi korunmalı asla SPF aksatmamalı ve temel cilt abkımını düzenli yapmalısınız.
   Bu yazıda detaylı anlattım.
   Skarlar eski akne çukurları gibi derinlikler dermaroller ile hafifletilebilir.
   http://aysenuryazici.com/yara-ve-dikis-izleri-skar-kozmetikle-gecer-mi/

   Yukarıdaki yazıda hepsini tek tek şemalarla anlattım. 540 iğneli bir dermaroller ile 0.1 mm uç seçin.(1.5 ile kanatabilirsiniz )
   Haftada 1 uygulayın.
   Dezenfekte etmeye çoook özen gösterin.
   Ve beraberinde yenilenmeyi hızlandıran hyalüronik asit serum kullanın.
   Videosu ve ürünleri dahil hepsi bu sayfada .
   İzleyebilirsiniz.
   http://dermapolin.com/module/csblog/post/27-6-dermaroller-ev-bakim-scar-cukur-paketi-uygulamasi.html

   sevgilerle

 32. Merhabalar..
  18 yaşındayım, yanaklarımda çok olmamakla birlikte yüzeysel sivilce çukurları var. Şakak bölgelerimde ise yine çok derin değil ama yanağımdakinden biraz daha belirgin çukurlar var. Ne yapmamı önerirsiniz.
  cevaplarsanız sevinirim, sağolun ..

  • Merhaba Alper Bey,
   Günlük cilt bakımınızı temizleme + nemlendirme + koruma’dan ibaret olan 3 adımda yaparsanız, hormonal sebepten dolayı ani başlayan yağlanma ve akneyi kontrol altına alırsınız.
   Dermaroller’in 0.50 mm olanından alıp, haftada 1 uygularsanız deri çabuk yenilenerek çukurları maksimum oranda ve gözenekleri de en yüksek oranda silecektir.
   Yukarıdaki yazıda nasıl yüzeyi dezenfekte edeceğinizi, dermarolleri nasıl temiz tutacağınızı ve aletle uygulama yaparken beraberinde neden hyalüronik asit serumu kullanmanızın yenilenmeyi 2 katına çıkaracağını yazdım. Lütfen göz atar mısınız?
   Genç ciltler için ben Gratis’lerdeki Himalaya yüz temizleme köpüğü ve toniğini temizleme için öneriyorum.
   Nemlendirici olarak neutrogena’nın yağsız nemlendiricisini kullanabilirsiniz.
   Sevgiler

   • Çok teşekkür ediyorum size vakit ayırıp ilgilendiğiniz için.Dediklerinizi anladım yalnız kafama iki şey takıldı: temizleme+nemlendirme+koruma demişsiniz.Temizlemeyi ve nemlendirmeyi anladım ama koruma derken neyi ifade ediyorsunuz? Bu konularda gerçekten bilgisizim.
    ikincisi de dermaroller dezenfektanını sadece dermaroller için değil yüzüm için de mi uygulayacağım ?
    teşekkürler..

    • Alper bey Merhaba,
     Koruma gündüzleri güneş ışınlarından cildi koruma anlamında. SPF 30 bir güneş koruyucuyu sabahları sürmek gerekiyor.
     Gratislerde bulabilirsiniz uygun fiyata.

     Dermaroller kullanımı için yazıda var detay: Cildi de alkolle veya dezenfektanla sileceksiniz. İğneli silindir aleti de dezenfektan ile fısfıslayıp bekleyip. sonra kullanacaksınız.
     Mikrop kapmamak için.
     sevgiler

 33. Ayşenur Hanım merhaba; ben 23 yaşındayım. Ergenliğimden bu yana yüzümde skarlar mevcut. Üstelik son iki yıldır sivilce sorunum olmamasına rağmen bu aralar tekrar sivilcelerim de oluşmaya başladı. Boyun bölgeme de sıçradı. Açıkçası yüzüm kötü durumda, yani özellikle her iki yanağımda da onlarca çukurluk mevcut. Ve gözeneklerim de oldukça geniş. Birkaç tane de derin skar var. Onun dışındakiler daha yüzeysel ama rahatsız edici. Daha doğrusu çok fazla olduğu için küçük küçük skarlar yan yana gelince çirkin duruyor. Dermoller’ı kullanmayı düşünüyorum. Ama tam emin olamıyorum. Bazı yerlerde 3 günde bir uygulanların yorumlarını okudum. Hangi sıklıkla uygulanmalı? Ya da benim gibi insanlar hangi iğneyi tercih etmeliler? Bir de önerdiğiniz bir marka varsa çok sevinirim.

  • Özge hanım Merhaba,
   Günde yaklaşık 200 kişiye yazıyorum ve sizin birkaç ayrı mailinizi görünce hepsine toptan cevap veririm diye düşündüm.
   Bakınız: Yukarıdaki şemada hangi sıklıkta, kaç iğne, ne kadar süreyle kullanılır hepsi yazıyor?
   İğne derinliği ile sıklığı paralel orantılıdır. 0.25 mm iğneliyi her gün de uygulayabilirsiniz.
   Hepsi yukarıda tablolarda var.

 34. Ayşenur Hanım Merhaba;
  Bana da öneride bulunacağınızı ümit ederek yazıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.40 yaşındayım .Yağlı bir cildim var. 20li yaşlarda yanlış ürün kullanmam nedeniyle gözeneklerim çok açıldı ve sivilce izlerim kaldı.Dudaklarımın etrafında da küçük kahverengi lekeler mevcut. Son zamanlarda ise kilo değişimimin sık olması nedeniyle yanaklarımın elastikiyeti azaldığı için gergin değil ve sarkmalar oluştu. Dermaroller kullanarak cildimi toparlamak istiyorum sorunlarıma uygun olan dermaroller tipi nedir? (iğne kaç mm olmalı ,kaç tane iğneden oluşmalı ,iğneler titanyum mu çelik mi olmalı vs) Sonrasında ise hangi serumları kullanmalı ve ne kadar sıklıkla uygulamalıyım ?Teşekkür eder; iyi günler dilerim?

 35. Merhabalar yaşım 16 yüzümde özellikle yanaklarımda bolca sivilce izleri var sizce dermarollerı mı kullansam daha hızlı etkş alırım yoksa sizin yorunda belirttiğiniz şeylerimi uygulasam daha hızlı etki alırım

 36. Ayşenur hanım size yazdım fakat sorum yayınlanmamış..yüzdeki ayva tüyler için önerniz var mı bir de ameliyat izi geçr mi herhangi bir operasyon da olabilir yeni bildiğiniz teknoloji varsa ona da eazıyım yeter ki kurtulayım

  • Sevil Hanım Merhaba,
   Yazılan her soruya elimden geldiğince hızlı yetişmeye çalışıyorum.
   Ayva tüylerini sarartabilirsiniz. Bu tüy açıcılar zamanla onların dökülmesine de yardım eder. Ancak tüy sarartıcı kullandığınız 24 saat içerisinde güneşe çıkmamanız gerek lekelenisiniz.
   Tüyler koyu renk değilse lazerle yok etmek mümkün olmuyor. Sizi rahatsız edecek boyutta ise iple alabilir veya sir yapabilirsiniz.
   Bunu da kuralına uygun yaparsanız kıl kırılmaz ve sivilce çıkmaz.
   Videosu burada:
   1- https://www.youtube.com/watch?v=5HzbLzK6MIE
   2- https://www.youtube.com/watch?v=R64S2B0-h8E

   Ameliyat izleri skar yahut keloid oluşmuş ise farklı yöntemlerle silinebilir.
   Kabarık izler TCA ile halledilmeye çalışılıyor. Veya lazer ile.
   Çizgi şeklinde olanları dermaroller ile giderebilirsiniz. Detaylı bilgi yazıda var:
   http://aysenuryazici.com/yara-ve-dikis-izleri-skar-kozmetikle-gecer-mi/

   sevgiler
   Ayşenur

 37. Merhaba Ayşenur Hanım ben 25 yaşındayım. Bir yıl önce roactune tedavisi gördüm. Sivilcelerim tek tük olsa da çıkmaya devam ediyor. Yağlı bir cilt yapısına sahibim. Sivilcelerimden artık sıkıldım çünkü yıllardır uğraşıyorum. Dermaroller kullanmayı düşünüyorum ama tam olarak karar vermiş değilim. Tavsiye eder misin veya önerebileceğiz başka bir şey varsa yardımcı olabilir misiniz ?
  Teşekkür ederim

  • Ece Hanım Geçmiş olsun. Roaccutane gibi ağır sivilce tedavileri sonrası derinin yapısı da inceliyor hassasiyeti de artıyor ve bağışıklık sistemi de hasar görüyor. Bunun düzelmesi için hem ilaç süresince hem saonrasında özenli bakım gerekiyor.
   Bunu detaylı anlattığım videoya göz atar mısınız lütfen?
   https://www.youtube.com/watch?v=nJphVDeZ8gY
   Yağlı cildin bakımıyla ilgili de bu videomda size yol çizmeye çalıştım:
   https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ

   Temizleme+ yağ dengeleyici serum+ nemlendirici … Bu üç ürünü ne olur kimyasalları zararsız olanlardan seçin. Ve her gün düzenli uygulayın.
   Buna gündüzleri ilave edeceğiniz tek ürün yağlı ciltler için olan bir güneş koruyucu.
   Bu temel bakımla yağ salgısı dengelenir.
   Ama hormonal bir sorun varsa (adet düzensizliği, kıllanma, polikistik over gibi) bir endkrinologa görünseniz belki de yağlanmanın sebebini bir ilaçla hormonal dengeyi kuarrak çözecektir. Çünkü eğer ailede yağlı cilt genetik değilse bunu artıran bir sebep aranır her zaman…Genelde de hormonlar çıkar.

   Cyrene firmasının AHA/BHA jeliyle ve toniğiyle sabah akşam temizleyip, Cyrene Skin Renewing 2% BHA Lotion Exfoliant uygulayın.
   Yağ salgısını gözenek içinden dengeler ve tıkanmaları önler.
   nemlendirici: https://cyrene.com.tr/endise/cilt-yaglanmasi-sivilce/cyrene-advanced-oil-absorbing-ultra-light-hydrator.html
   AHA/BHA lar kullanılırken mutlaka SPF 30 bir güneş koruması gündüzleri kullanılmalıdır. Unutmayınız…

   Dermaroller’e gelince evet dermaroller ile yağ salgısını dengeleyici ampuller kullanırsanız daha sağlıklı bir deri oluşmaya başlayacaktır.
   Dermapen sitesi bu konuda oldukça yardımcı çalışanları olan bir yer. Danışabilirsiniz.
   Haftada 1 kez yağ dengeleyici ampulle dermaroller, bir sonraki hafta hyalüronik asitli ampulle dermaroller uygulayabilirsiniz.
   https://www.dermoeczanem.com/janssen-cosmetics-ampoules-normalizing-skin-fluid-25x2ml

   Sevgilerle

 38. Ayşenur hanım merhaba. 21 yaşındayım alnımda sivilcelerden dolayı oluşmuş az derinlikte toplu iğne ucu kadar olan delikler var. Bunu dermaroller ile giderebilir miyim? Bunun için 0.50 mm ve 540 iğneli dermaroller kullanmayı düşünüyorum. Dermarollerin temizliğini ne ile yapabilirim ? Her gün yatmadan önce yüzümü temizleyip yatıyorum ve sabah kalktığımda yüzüme sanki yağ sürmüşüm gibi sadece yanaklarımda yok ,yanaklarımda da son aylarda pütürlenmeler oldu bu sorunlar için ne önerirsiniz? Bir de nemlendirici olarak garnierin su bazlı nem dengesinin” karmadan yağlıya ciltler için ” olanını kullanıyorum doğru mu yapıyorum?

  • Merhaba Şeyda Hanım,
   Minik delikleri dermaroller ile evet derinin yenizlenmesini sağlayarak giderebilirsiniz.
   0.50 mm 540 iğneli uygundur.
   Haftafa bir uygulayın. Gece uygulayıp yatmanız derinin yenilenme sürecinde daha iyi olur.
   Yüzünüzü ne ile temizliyorsunuz? İçinde SLS var mı bakın (sodium laureth sulfate) varsa kullanmayın. Kazıyıcı bir sentetik köpüktür ve yağ salgısını artırır.
   Geceleri hücreler çalıştığı için sabaha yağ salgısı ve toksinlerin atıldığı bir yüzeyle uyanmanız normal 🙂
   Bu nedenle sabah ve akşam temizleme + tonikleme yapılması gerekiyor zaten.
   gün sonunda da günün kirini tozunu atmak içindir temizleme ve temizlenmemiş ciltte kremlerin %100 emilmeyeceği için…
   Cildiniz karmadan yağlıya dönük bir cilt bunu kontrol altına almak için yağ salgılarını dengeleyen serumlardan kullanın.
   Üzerine yağsız nemlendirici uygulayın.
   Yağlanma hormonal sebeplerden de stresten de ani çok ve coğrafya değişikliklerinde de artar.

   Dermarolleri kullanmadan önce ve kullandıktan sonra mutlaka dezenfekte edip kendi kutusunda saklayın. Uçlarını mermere, sert yüzeye temas ettirirseniz deriyi yırtar. İyi saklanması gerek iğneli silindirin. Cildi dezenfekte etmek için genelde %70 alkolü pamuğa döküp silebiliriz. Ama sprey dezenfektanlar da var. 3 dak bekleyin etken olması için Sonra dermarollere başlayın.
   Bu ürünler de kullanılabilir.
   * Cosmodeep Dermaroller Temizleme Spreyi
   * MEDİLOX DERMAROLLER DEZENFEKTAN SPREY
   * HYLOX El ve Cilt Temizleme Solüsyonu
   * Jellian dermaroller temizleme spreyi

   Yanaklardaki pütürlenmeler kapalı komdeonlardır. Sebebini bu yazıda anlattım:
   http://aysenuryazici.com/puturlu-deri-ve-komedon/

   Yağlı ciltlerin “yağlanmayı” kontrol altında nasıl tutabileceğini anlattığım video:
   https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ

   Yüzü temizleyip tarasanız ve üzerine bir nemlendirici sürmezseniz derinin kendi koruma mantosunu temizleyici ile yok ettiğiniz için gece boyunca onu yeniden oluşturmak için 2 misli yağ üretmeye çalışır.Lütfen uygun nemlendirici kullanın. Bir de UV ışınlarıyla temasta deri yağ salgısını fazlalaştırır. Mart ayından itibaren SPF 30 korumalı nemlendirici kullanın lütfen.

   Önerilerim:
   * Cyrene Oil Free Moisturiser
   * NEUTROGENA Visibly Clear Yağsız Nemlendirici
   * (Gündüz için ) Murad Oil-Free Sunscreen Broad Spectrum SPF 30 Güneş Koruma Faktörlü Yağsız Nemlendirici
   * Derma E Soothing Oil Free Moisturizer

   sevgilerle

   • Cevabınız için teşekkür ederim Ayşenur hanım. Bir yerde Dermaroller uygulamasından 1 saat sonra nemlendirici sürebilirsiniz demişsiniz ,bir yerde de 7-8 saat cildinize her hangi bir şey uygulamayın demişsinz ben tam olarak anlayamadım. Dermarollerdan ne kadar sonra uygulanmalı ya da dermaroller esnasında mı uygulanmalı? Bir de ampul,serum ve nemlendiriciden hangisi uygulanmalı ?Şimdiden teşekkürler.

    • Şeyda Hanım Merhaba,
     Dermarolleri uygularken zaten serumla beraber uyguluyorsunuz. Bitince işlem cilde 1 saat kadar yani minik kanallar kapanana kadar nemlendirici uygulamayın demek istedim. Bundan sonra makyaj yapmayın, yüzü yıkamayın vs demek istedim.Yani 7-8 saati uykuda geçirirseniz daha iyi bir yenilenme olur. Hem de zaten minik bir hasar oluşturuluyor,bırakalım deri dinlensin yenilensin.
     Yukarıda zaten tek tek aşamaları anlattım 🙂
     Temizleyip dezenfekte ediyorsunuz hem yüzü hem aeti, serumu sürüp dermaroller ile çalışıyorsunuz. Bitince isterseniz bir kağıt nem maskesi yapabilirsiniz ama yapmasanız da olur… sevgiler

 39. Aysenur Hanim Merhaba.28 haftalik hamileyim.0.50lik dermaroller siparisi verdim.yuzumdeki sivilce izleri ve ince kirisikliklarim icin.30 yasindayim
  Body Shopun tea tree serisi yuz temizleme serisini kullaniyorum.size sorum,dermaroller gebelikte kullanilir mi?halihazirda tea tree serisinden serumunu da her sabah kullanmaktayim.roller sonrasi o serumu kullansam yeterli olur mu?cunku bildigim kadariyla gebelikte anti age urunler ve sivilce karsiti urunler kullanilamiyor?

 40. Merhaba Ayşenur Hanım
  Uzun yıllardır saçlarım döküle döküle kafamda açılmalar oldu yeni yeni kullanmaya başladığım bir ürün var krem gibi saça sürüp yediriyorum 1.5 ay geçti yer yer sarı tüyler oluşmaya başladı .. Benim sormak istediğim konu 1-dermaroller kullanıp daha sonrasında ürünü kullanırsam etkisini arttırmış olur muyum ?
  2- Dermaroller uygulama öncesi ve sonrası neler yapmalıyım
  3- Hangi sıklıkta dermaroller kullanmalıyım
  4- Kaç numara dermaroller öneriyorsunuz
  5- Ürünü kullanım sonrası nasıl dezenfekte ederim

  Umarım sorularım karşısında sıkılmamışsınızdır vereceğiniz bilgiler benim için ve sizi takip edenler için çok önemli olduğunu düşünüyorum Şimdiden teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.