Home / Cilt Bakımı / Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller : sorunun çözümüne giden en hızlı yol

Dermaroller üzerinde minik iğnecikler olan bir silindirdir. Cilde “mikro kanallar” açmak, doku yenilenmesini uyarmak ve açılan bu kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin ulaşması için kullanılır. Yenilenme hızını artıran cilt sağlıklı hücreler oluşturmaya başlar, elastin üretimi artar, hyalüronik asit üretimi artar zamanla capcanlı bir yeni deri oluşur. Uzmanlar sistemli uygulanan seansların bitiminde, kolajen üretiminde %200’e yakın artma olduğunu söylüyorlar.
Dermoroller kullanım alanları
Yaşlanma, lekelenme, çatlaklar, kırışıklar, sivilce izleri, çukurları, cılızlaşan saçlar, yağlanma, iri gözenekler için kullanılır. Yüzde, vücutta, seyrekleşen saçlı deride, ellerde, dekoltede selülitli yerlerde, gevşemiş deride kullanabilirsiniz.
İki farklı mekanik etki ile iyileşme sağlar.
• Uygulandığı bölgede hafif bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.
• Deriye minik kanalcıklar açtığı için, sorun çözümü için kullanılan ürün çok etkin biçimde derine emilir. Mesela selülit kremlerinden dermaroller ile maksimum fayda sağlanır.
Dermaroller Nasıl kullanılır?
Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. “Dermaroller için dezenfektan” yazarak google’da bulabilirsiniz. Ciltte binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenmesi “hijyen” şarttır. İğneli silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirmeniz gerek. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır! Eski akne çukurların gitmesi için dermaroller uygulayacaksanız şunu unutmayın ki “derin çalışılması” (iri iğnelerle) gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.
Ne kadar süre kullanılır?
Çok sık yapılamaz. Tahriş ve yaralar yapabilirsiniz. Sakın! Her gün yapılabilen tek iğne 0.25mm olandır. Onu da geceleri serum/krem yedirmek için her gün kullanabilirsiniz. Dermaroller’i 0.50mm ,0.75mm veya 1.0mm kullanacaksanız  seanslarını şöyle ayarlayabilirsiniz.

 • İlk ay: Haftada bir kez uygulayarak 4 seans ile başlayın.
 • On beş gün ara verin. Ardından 5 nci seansı yapabilir,
 • Tekrar 15 gün ara vererek 6. seansı yapabilirsiniz.
 • Sonrasında ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.
  dnc-dermaroller

Not: İşlem bittikten bir saat kadar saat sonra nemlendirici sürülebilir. Dışarı çıkacaksanız SPF koruyucu kullanmayı sakın unutmayın.
Derin lekeler, çukurlar ve onarılması güç derinlikte izler için farklı sıklıkta uygulamak gerekebilir. Buna doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verir. Doktorunuz belki haftada bir kez uygulanarak 6 seans yapılmasına, sonrasında da 15 günde bir uygulanmasına karar verebilir.
Hafif kızaracaktır normaldir. Dermaroller uyguladıktan sonra mutlaka “sorunu çözen” içeriği olan ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve hızla yenilenmesi ise ve bunca minik kanalı da etken madde iletmek için açtıysak ürün uygulamanız şart.
O halde, ciltte hangi sorun için dermaroller yapıyorsanız işlem bittikten sonra ona uygun ürün kullanılmalı.

 • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı, peptidli, hyalüronik asit, kök hücre, aminoasit içerikli ürünler kullanın.
 • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
 • Selülitli bölgede dermaroller kullanıyorsanız, kafein içerikli ürünler kullanın

Dermaroller sonrası lütfen güneşe çıkmayın. Gündüz ise, direkt güneşe çıkmasanız bile yine de güneş koruyucu bir ürün kullanın.
Hatta dermaroller uygulamasından sonraki 24 saat lütfen güneşe çıkmayın. O gün sıcak banyo yapmayın.

Dermaroller uygulayacaklara iğne seçimi                                                                                                                                                                                                                                         Vücudumuzda deri kalınlıkları kemiğe yakın olduğu bölgelerde farklı inceliktedir ve hassasiyeti daha yüksektir. Bu sebeple dermaroller iğnesi seçerken kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre seçmeniz lazım. Derin tabaklarda onarım gerektikçe iğne de kalınlaşacaktır.
Mesela etli bir bölgede yara izini gidermek için veya selülit olan basenlerde 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıkla iğneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama 0,25 mm olan iğneler bu kalın bölgede yeterli kanalı açamayacağından, ardından süreceğiniz selülit giderme amaçlı kreminiz yeterli derinliğe inmeyecektir.

Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun

dermaroll-igne

Meraklısına Not: Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallara uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.  Bu videodan enstitüde yüze 1,00 mm iğneyle dermaroller  uygulamasını izleyebilirsiniz.

Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?

Sizlere iki ayrı tabloda dermaroller seanslarını hangi sıklıkta uygulayabileceğinizi görebileceğiniz şema hazırladım.

 

 

 

 

 

 

 

Dermaroller kullandıktan sonra veya öncesinde yapmamanız gerekenler
** Cildinize 7-8 saat bir şey sürmüyorsunuz. Deri çalışıyor.Rahat bırakıyorsunuz 🙂 Sadece uygulama bittikten 1 saat sonra nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.
** Epilasyona gidiyorsanız, dermaroller uygulamak için epilasyon işleminden sonra en az 6-7 gün geçmesini bekleyin.
** Deri zaten hassaslaşmıştır, kendisi zamanla ölü tabakayı atacaktır. 4-5 Gün peeling yapmayın. Enzim peeling de granüllü peeling de…Bol nemlendirici sürün.
** Medikal estetik uygulaması yapıldıysa deri altına bir başka madde verildiyse “en az 15 gün” dermaroller uygulayamazsınız. Dolgu ve botoksu etkiler.
** Dermaroller kullanırken ASLA Solaryuma girmeyin, güneşlenmeyin.
** Saunaya girmeyin, plaja inmeyin, hamama gitmeyin. Yazın dermaroller uygulaması bu sebeple tavsiye edilmez.

Cildinizde birçok sorun varsa (mesela hem kılcal damar hem gözenek iriliği hem kırışıklık, hem lekelenme) Hyalüronik asit serumu bir hafta, kırlcal damar serumu diğer hafta, bir sonraki hafta lekeler için olan serumu dermaroller ile kullanabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinine de bir yenileyici serum eklemeniz sonuçları çabuklaştıracaktır.

About Aysenur

Check Also

Cilt Bakımı İçin Güvenilir Bir yeriniz var: Holistic Life – Bahariye

“Holistic Life” adını çok ince düşündük. Çünkü güzelliğin sadece güzel bir ciltle oluşmadığını  “bütünsel” düşünmek …

170 comments

 1. Hayır.
  Normal yüz serumları dermaroller ile deri altına denetimsiz inmeye müsait değildir. Steril ampuller kullanılır. Lütfen estee serumu sabah akşam krem altına kullanmaya devam edin.

 2. İlginize ve aydınlatıcı cevabınıza çok teşekkür ederim. Dediğiniz şeklide uygulamaya devam edeceğim. Sevgiler 🙂

 3. Ayşenur hanım merhabalar, çok kısa bir sorum olacak 🙂 34 yaşındayım, normalden karmaya dönük cildim var. Dermaroller öncesinde estee lauder advanced night repair serum sürmem uygun mudur? Çok teşekkürler

 4. Merhaba Saide hanım,
  Uygulama öncesi c vitamini sürmeyin. Her c vitamini kapsülü veya ampulü dermarollere uygun içerikte olmayabilir.
  Cilde önce hyalüronik asit sürün mesela alnın sağ yarısına. Sürdüğünüz yerde dermaroller çalışın.
  Sonra sol yana geçin, uygulama yapacağınız yere birkaç damla serumu sürün, üzerine hemen dermarolleri çalışın.
  Tüm alına serum tekrar sürün ve diğer bölgelere geçin.
  Şöyle düşünün: Minik kanal açıyorum deriye, buradan alt tabakaya emilecek içerik geçsin diye..
  Delikler kapanmadan bu serumu sürmek gerek. Hem uygularken hem uygulama bittikten sonra.
  Sabah aloe kremi sürün.Tamam. Üzerine SPF o da tamam 🙂
  C vitamini ürününüzü her gün sabah ve akşam krem altına uygulamanız daha doğru olacaktır.
  Sevgilerle

 5. İyi günler dilerim, Ayşenur Hanım , 49 yaşındayım, cildimde yaşın getirdiği bir kaç güneş lekesi ve doğal olarak kırışıklıklar mevcut ve neme ihtiyacı var. 540 iğneli 1,00 mm dermoroller aldım. Yüzümü ve dermorolleri dezenfekte ettikten sonra anlatıldığı şekilde kullandım. 15 dk içinde vb. uygulama yapılması gerekir diye okuduğum için önce Doa’nın C vitaminli yağını elimi nemlendirerek cildime uyguladım. Biraz bekledikten sonra da yine Doa’nın Hyoluronic asit %2 aynı şekilde ellerimi nemlendirerek yüzüme yaydım. Önce biraz kızardı ama sabaha sanki daha nemli daha birazcık daha duru bir ciltle uyandım gibi geldi. Sabah LR Aleo vera krem sürüp 15 dk sonra da güneş koruyucumu uyguladım. Bu uygulama doğrumudur? Dermorolleri uyguladıktan sonra C vitaminli yağı sürünce sanki biraz fazla kızartıp etkiledi gibi geldi. Önce Hyoluronic asit%2 yi mi sürmem gerekirdi? Bu uygulamayı haftada bir 4 hafta uygulayıp sonra ara vererek devam etmeyi düşünüyorum. diğer günler de de c vitamini yağı ve Hyoluronic asit %2 uygulamaya devam etmem fazla mı gelir. Sevgiler, teşekkürler:)

 6. Hakan Bey Merhaba,
  Kafa derisi daha kalındır. Yüz derisinde ise “kemik üzerleri” ince deridir. Bu nedenle yanakta 0.1 mm ile alın veya çene kemiğinde 0.1mm aynı derinlikte delmelerine rağmen kılcal damarlara eşit uzaklıkta olmaz…
  Bastırmadan yapıyorsunuz değil mi?Kanama (azıcık) bir sorun değil ama kanamamasını tercih ederiz. Öyle insanlar var ki yüzü gözü kan içinde kalana dek yapıyorlar (yenilenme hızlı olsun diye) Bunu tercih etmiyoruz. Kanama her zaman mikrop kapma riski taşır. Cildi de dermarolleri de uygulamadan önce dezenfekte ederseniz, elleriniz de dezenfekte ise sorun yok.
  Dermaroller ile işiniz bittikten sonra yüzünüzde kan varsa kaynatılmış “salin solüsyon”la ıslatılmış bir pamukla temizleyebilirsiniz. (Sodyum klorür ve distile suyla hazırlanmış bir izotonik solüsyondur. Eczacınız size yardımcı olur. Fizyolojik tuzlu su da deniliyor.)
  Dermarolleri baş aşağı, kaynar su doldurulmuş bir bardakta 10 dak bekletin. Çıkarıp dezenfektan sıkın. Fırçalamanıza gerek kalmaz. Fön tutup kurutabilir veya kendi kutusuna koyarak bir sonraki kullanıma kadar saklayabilirsiniz.
  10 dak beklemeniz dezenfekte olması için yeterlidir. 30 dak gerek yok.
  Aklıma takılan sorular var:
  – dermarolleri sık mı kullanıyorsunuz? Deride hassasiyet oluştu da ondan mı kanıyor. (Haftada 1 yeterlidir)
  – Dermarollerin iğnelerinin sivriliği mi gitti?Yani yere filan mı düşürdünüz ya da kendi kutusundaki başı destekli yerden farklı bir sert yüzeye mi sürttünüz? İğnelerin sivriliğini kaybetmesi deriyi yırtar kanama bundan da olabilir.
  – Kalıcı yara izlerine dermaroller uygularken de, uygulama bittikten sonra da kök hücre ampulü uygulayın ki yenilenme hızlansın.
  – Alındaki yara izine 1.0 mm yapabilirsiniz ama kemik üzeri ya acır epey. Hazır delikler açılmışten temiz ellerinizle yenileyici ampulden 1-2 damla yeridirn.
  – Bakın bu videoda da kanamalar oluyor. Hemen siliyor estetisyen.
  https://www.youtube.com/watch?v=2N21yW2eJrw Kanı siler silmez yenileyici serumu uyguluyor.

  Alındaki yara izini lazer ile yakarak silebilirsiniz. Allah başka dert vermesin.
  Saygılar

 7. Bahar Hanım Merhaba,
  Teşekkür ederim sevginize. Dünyanın en değerli hediyesidir benim için.
  Hassas ve alerjik ciltlerin kullanması gereken KİMYASALLARI ZARARSIZ ürünler seçmeniz gerek ki hassasiyet azalsın.Eğer alerjik yapısına rağmen buna dikkat etmeden kozmetik ve sabun kullanmaya devam ederseniz derinin bağışıklık sistemini zorlamış olursunuz ve sonunda su bile değse sızlayan ve sadece ilaçla yatışabilen bir cildiniz oluşur.

  Bu yazıdan detay okuyunuz lütfen:
  http://aysenuryazici.com/hassas-ciltler-dikkat/
  ve http://aysenuryazici.com/4408-2/

  Temizleme için lütfen organik sertifikalı misel su kullanın
  https://www.dogaevinizde.com/so-bio-etic-organik-aloe-vera-3-u-1-arada-yatistirici-misel-su-500-ml-5031
  Kimyasalsız nemlendirici:
  https://www.dogaevinizde.com/so-bio-etic-organik-aloe-vera-hipoalerjenik-dermo-defans-krem-50-ml-5030

  Dermaroller hassas ciltlerin de kullanabileceği bir iyileştirme /yenileme yöntemidir.
  Hyalüronik asit serumu sabah akşam kreminizin altına uygulayın. Dermaroller sonrası da kullanın.
  https://cyrene.com.tr/cilt-bakimi/kategoriler/serumlar/epidermal-matrix-age-defying-hyaluron-3mw.html

  İyileşme için hyalüronik asit serum destektir. Bir seans kök hücre uygularsınız , bir seans hyalüronik asit serumu
  Yazıya göz atar mısınız? http://aysenuryazici.com/hiyaluronik-asit-cilt-bakiminin-jokeridir/

  sevgiler

 8. Merhaba Zeynep Hanım,
  Ergenlikte hızla büyüyen kemiler ve hormonla değişim sırasında çok gencin kalça, bacak arkaları bel ve kol böylgelerinde deri yıtrıkları oluşuyor. Banyoları sıcak suyla yapmayın, banyo çıkışı ve HER GÜN elastikiyet artırıcı bir losyonla derinin daha fazla yıtrılmasını önleyin, elastikiyetine destek olun.
  Çatlaklar pembe iken iyileşebilir ama beyaza döndüğünde yapacak bir şey kalmaz.Bir sayfa defter kağıdı alın. Avucunuzda buruşturup top yapın. Tekrar açıp elinizle düzeltip masaya yayın. Kağıt yine düzdür ama o buruşuk, kırık lifleri nasıl görüyorsanız ve yok edemiyorsanız çatlaklarla oluşan durum da aynıdır.
  Bu yazıdan detaylı bilgi edinin lütfen:
  http://aysenuryazici.com/catlaklar-neden-olusu/

  Dermarolleri 1,5 mm kullanın. Ayda bir veya 10 günde bir kullanabilirsiniz.
  Yukarıdaki şemada seans sıklıklarını gösterdim bakınız lütfen. Dermapolin sitesi ise 20 günlük kür öneriyor, gün aşırı..:))

  Daha çabuk etki göstermesi diye bir durum iğne büyüklüğüyle alakalı değildir. Düzenli yapmakla ve beraberinde her gün elastikiyet destekli losyon/krem kullanmakla alakalıdır
  Dermaroller sonrası elastikiyet destekleyen ampuller kullanın. Stem cell kök hücre ampulu kullanabilirsiniz.(L’carnitine ampuller yağ yakan ampullerdir.Selülit içindir)

  Buradan detay edinebilirsiniz. Çok profesyonel çalışıyorlar
  http://dermapolin.com/evde-vucut-bakimi/46-evde-catlak-bakimi.html
  Videoları burada: https://www.youtube.com/watch?v=6iszpgw9wec

  Elastikiyet için losyon önerileri:
  Neutrogena Esneklik Sağlayan Vücut Losyonu
  Sebamed Q10 Vücut Losyonu
  Dermoskin Vücut Bakım Kremi
  Bepanthol Vücut Losyonu

  Sevgiler

 9. Merhaba Ayşenur hanım, ben dermaroller hakkında birşey soracağım. Saç tedavisi için 1.0mm derma stamp kullanıyorum ve hiç kanama falan olmadan işimi bitiriyorum. Lakin alnımda,burnumda ve yanağımda bulunan 3 tane çukursuz ama geçmeyen kalıcı yara izine 0.5mm dermaroller yaptığımda biraz kanıyor, dermaroller gayet kaliteli ama bu kanama normal mi? Mesela yara olmayan ama sakal kıran olan bölgeme yapıyorum belki kılların çıkmasını uyarır diye ama oradada kanıyor bir sorun olur mu? Birde daha acemiyim bu konularda ben enfeksiyon olayından falan korkuyorum, temizleme spreyim var kullanmadan önce sıkıyorum dermarollerime ve 30 dakika beklettikten sonra kullanıyorum, işim bittikten sonra da yine spreyle 3-5 fıs sıkarak temizliyorum, lakin saçlı alanda değil de bu diğer alanlarda kullanınca kanıyor ya bu kan lekeleri ne kadar sıksam veya spreye batırsamda geçmiyor az da olsa kalıyor, bu yüzden temiz bir diş fırçası ile temizledim dermarollerimi sizce bir sorun olur mu? En çok alnımdaki tam saçımın altındaki yaraya takılıyorum dümdüz olmasına rağmen fotolarda çok net gözüküyor, ordaki deri iyileşmiyor 3 yıl oldu, buraya 0.5mm değil de 1.0mm yapsam fazla gelir mi acaba, belki böyle daha faydalı olur diye düşündüm

 10. Merhaba Ayşenur hanim öncelikle sizi cok seviyorum belirtmek istedim..
  Sorum benim cildim cok hassas ve alerjık bit yapıya sahip alnımda mımık cizgilerim var 37 yasındayım ama derinlesmiş cizgiler botox yaptırsamda cok hafif belli oluyor artık botox yaptırmam istemiyorum denesem işe yararmı ve cıldıme dermarol kullanımından sonra kırısıklık serumu mu sürecem ne gibi önerileriniz olur merakla bekliyorum

 11. Merhaba ayşenur hanım, 18 yaşımdayım ve bacaklarımda cok fazla kırmızı-mor ve beyaz renkte çatlaklar var bunlar için dermaroller kullanmayı düşünüyorum fakat kaç iğneli veya kaç mm (1.5 – 2mm olarak) daha cabuk etki gösterir karar veremiyorum. Dermarollerdan sonra da kullanmam için önerebileceğiniz krem veya yağ varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

 12. Merhaba Gülben Hanım,
  Kusura Bakmayın enstitümüzü açtık sabahtan akşama çok yoğunum sorulara geç dönebiliyorum 🙁
  Bio gold kolajen maske dediğinizin içeriğini bulamadım ki bir şey diyeyim ? 🙁
  https://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/gold-bio-altin-collagen-kolajen-yuz-maskesi-altin-kolojen-maske-303691140
  Bu maskeyi mesela kendi torbasında saklayın , 2.ci kez kullanabilirsiniz diyor.Sakın dermaroller sonrası deride minik kanallar açılmışken 2.ci kez kullanmayın. Steril kalması mümkün değildir.
  Banyo çıkışı dermaroller yapılmadığı bir gün kullanın.
  Gözeneklerin kalıcı olmaması lazım.
  gEÇER.

 13. Merhaba Feyza Hanım,
  Derinin sağlıklı yenilenme prensibi günlük cilt bakımı dediğimiz 3 adımdan oluşan ve her birinin birbirini tamamladığı temizleme+ nemlendirme+ koruma’dan oluşur.
  Dermaroller vaktinden evvel oluşan veya bakım eksikliğinden özel şartlardan oluşan cilt sorunlarının acilen oparlanması için deriye “kalk kendini yenile” komutudur.
  Yani yukarıdaki şemaya göre haftada 1 dwermarolleri kök hücre ampulü, hyalüronik asit ampulu veya kolajen ampulu ile uygularsınız. Evet cilt toparlanır ancak sabah akşam temizleyip nemlendirici ve serum kullanmayı da aksatmayın ki cilt sorunsuz yenilenme için desteğini kaybetmesin.
  Şu an nasıl bir rutininiz olduğunu bilmediğimden belirtme gereği duydum.

  Bu 2 yazıdan detay bakabilirsiniz.
  deri neden gevşer? => http://aysenuryazici.com/sarkan-cilde-ne-yapilir/
  Mimik çizgilerine ne yapılabilir? => http://aysenuryazici.com/mimik-cizgileri-mimik-kirisiklari-nasil-giderilir/

  Yukarıdaki şemada kaç mm dermaroller kullanabileceğinize bakabilirsiniz.Şemada yazıyor “Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun” diye..
  0.75mm çalışabilirsiniz.
  Serum olarak “her gün” günlük bakım rutininizde kullandığınız kremin altına Cyrene matrix serumu 2-3 damla göz altı dahil kullanın.
  Dermaroller yaparken de bir hafta bu matrix serum ile silindiri çalışın, bir sonraki hafta kök hücre ampulünü dermaroller ile kullanın.

  30’lu yaşların bakımıyla ilgili detaylı bilgi:
  http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

  Sabah akşam cildi SLS içermeyen bir jelle temizledikten sonra önce serumunuzu sonra nemlendirici kreminizi uygulamanız, gündüzleri de güneş koruması uygulamanız gerek.
  Cilt tipinizi bilmediğimden ne önereceğimi de bilemedim?
  Ama hyalüronik asit yorgun derinin kendini tekrar yenilemesi için elzem bir bileşendir.
  Bu yazıdan detay bakabilirsiniz
  http://aysenuryazici.com/hiyaluronik-asit-cilt-bakiminin-jokeridir/
  Karma , susuz bir cildiniz varsa Vichy slow age serisinden fluide olan nemlendiriciyi kullanabilirsiniz.
  Kuru ve yorgun ise slow age’in krem olanını tercih ediniz.

  sevgilerle

 14. Başak Hanım Merhaba,
  Beyaz komedonların oluşma sebebini biliyorsunuz…Bunu çoğaltıcı şeyler önce metabolizma işleyişinde “içeriden”, sonra dışarıdan sebeplere oluşur.
  Bu yazıda hepsini detaylı anlattım.
  http://aysenuryazici.com/puturlu-deri-ve-komedon/
  Cildiniz de yağlıya meyilli lütfen endokrinologla ilgili tahlil bölümünü de önemseyiniz…Polikistik over gibi hormonal sorun varsa bahsettiğiniz iri gözeneklerde oluşur.

  Sarkmaların sebebi tamamen kolajen üretimiyle ilgilidir. Ani kilo kayıpları, yaşla beraber kolajen üretim kalitesinin düşmesi, diyetler, narkoj alımı vs gibi birçoksebebi olur.
  Siz çok gençsiniz. Sarkma olması normal değil. Elbette genetik de önemli ancak destek serum kullanmanız gerek.
  Bu yazıdan detay okuyunuz lütfen:
  http://aysenuryazici.com/sarkan-cilde-ne-yapilir/

  La Roche-Posay Effaclar Purifying Gel Cleanser jelini sevimsiz buluyorum. İçerikteki sodium laureth sulfate denilen sentetik deterjan tipi köpük yağ salgısını tetikleyebiliyor ve deriyi kazıdığını düşünüyorum (SLS)
  İngredients denilen yere tıklayıp bakınız.
  https://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=30738/Effaclar-Purifying-Gel-Cleanser/La-Roche-Posay/Cleansers
  Ama tonik ve La Roche Posay Effaclar K Krem size uygun ürünler.Sadece vichy slow age ve effaclar K beraber 2 ayni örtü oluşturuyor.
  Efaaclar’ı sabah , slow age fluid’i gece kullanırsanız olabilir.
  Ama üstüste hayır.

  Günlük bakım rutinine temizleyip tonikleme sonrası Cyrene ABC serumu ekleyin.
  https://cyrene.com.tr/cilt-bakimi/c-vitamini/abc-serum.html
  Gözenekler ve cilt dokusunun oluşması için ek içerikleri olan bir serumdur. Her gece krem altına uygulanır.

  Ama dermaroller yaptığınızda haftada 1 kez, iğneli silindiri kullanırken hyalüronik asit serumu bir seans, bir sonrakinde kök hücre veya kolajen ampulünü kullanabilirsiniz.
  “Altere” bakım dediğimiz, 15 günde bir ayni serumla dermaroller çalışmış olursunuz. Deri toparlanır ve sağlıklı yüzey oluşturur.
  Üst üste serumları dermarollerde kullanmayın. Her seansta bir cins serum kullanın.
  Cilde daha rahat yenilenme fırsatı verirsiniz ve kendini toparlaması için lütfen en az 4 seans (bir ay) uygulamaya devam ediniz.

  Sevgilerle

 15. Aşegül hanım sizi çok seviyorum ve emeğinize sağlık bizleri aydınlatıyorsunuz.
  2 gün önce ilk defa dermaroller kullandım. Üstüne bio gold maske uyguladım. Bşrkaç saat sonrasında bakımımı kullandım.Ertesi gün kalktığımda cildim gözenek gözenek olmuştu. Uygulama yaparken hiç bastırmadımda. Bu gözenek görüntüsü normali geçermi

 16. Merhaba Ayşenur Hanım,
  32 yaşındayım.Nazolabial oluklarımın oluştuğunu görüyorum.Hangi boyutta derma roller kullanmalıyım?Serum ve krem önerilerinizi rica ediyorum.

 17. Ayşenur Hanım, merhaba. Günlük rutinim ile ilgili danışmak istediğim şeyler var, yardımcı olursanız çok çok memnun olurum. 30 yaşındayım, t bölgem yağlı ve siyah noktalı. Geniş gözeneklerim burnumun kenarındaki yanak bölgelerimde. Cildim çok problemli değil ama özellikle yanaklarım sarkmaya başladı gibi, gülünce deri toplanıyor gibi yanağımda, yüz konturumun bozulduğunu hissediyorum. Gözaltlarım torbalı ve mor ve bir sürü beyaz beyaz komedon var. 7 yıl önce gözaltı torbalarımı ameliyatsız lazerli bir yöntemle yüzde 80 oranında azalttım ama tekrar dolmaya başladı. Benimkiler genetik yani 
  La roche’nin effaclar serisinden yüz yıkama jeli ya da bioderma sebium yüz yıkama jeli, effaclar siyah nokta toniği ve effaclar k kremini kullanıyorum. Sonra vıchy’nin slov age kremini kullanıyorum. Gözaltıma da kiehls’in avokadolu göz altı kremini sürüp makyajıma başlıyorum. Haftada 2 kez Lorael’in kil maskesini ve şeker peelingini uyguluyorum, siyah nokta bantları kullanıyorum.
  Şimdi dermaroller de kullanacağım ve cildimin daha iyi toparlanmasını, sarkmaya başlamasının yavaşlamasını da istiyorum. Bu ürünlerime ek olarak gündüz ve gece serum olarak ne kullanmalıyım? Özellikle cilt sarkmasını yavaşlatmak ve başlayacak olan kırışıklıkların önüne geçmek için..( Direkt marka da önerebilirseniz süper olur ) Mesela pergusadan arcaya serumlarını önermişsiniz önceki yorumlarda, özellikle dermarollerden sonra oradaki 2-3 serumu art arda sürebilir miyim yüzüme. Mesela cilt konturunu onaran serum + kırışıklık için olan+ c vitamini gibi?
  Dermaroller dışında günlük serumları da bir iki tanesini art arda kullanabilir miyim ya da gün aşırı mı kullanmak gerekiyor.
  Beni aydınlatırsanız artık gündüz-gece rutinimi bu şekilde uygulayacağım.
  Çok çok teşekkür ediyorum şimdiden yorumunuz nezaketiniz için. Sevgiler öpücükler 

 18. Merhaba Tuğba Hanım,
  T bölgesi herkeste daha yağlıcadır çünkü yanaklardan kalın bir deridir ve fazla yağ salgı bezi vardır. Eğer aşırı yağlanıyorsa ve yüzün diğer bölgelerinden daha parlaksa kullandığınız yüz temizleme jeli SLS içeriyordur (kazır ve yağı tetikler) yahut yüzü sabunla yıkıyorsunuzdur bu da yağ salgısını tetikler.
  Temel cilt bakımınızı temizleme + nemlendirme+ koruma olarak 3 adımda uygular ve doğru ürün seçerseniz karma cildiniz dengelenir.
  Bunun için aşırı pahalı ürünler de seçmek zorunda değilsiniz. Mesela Gratis’lerde Himalaya temizleme köpüğü ve toniği hem iyi içerikli hem size gayet iyi temizlik yapacak kadar kalitelidir. Uygundur 🙂
  Göz altı torbalanma ve morluklar için lütfen bu yazıma göz atınız. Çünkü morluğu oluşturan içsel bir sebep varsa bunu yok etmeden dışarıdan müdahale ile sadce geçici çözümler yapmış oluruz.
  http://aysenuryazici.com/goz-cevresi-sorunlarini-nasil-cozerim/

  Göz kremlerinin etkisini görebilmek için düzenli kullanım ve en az 1,5-2 ay kullanım gerekir.
  Düzenli uygulanmayan hiç bir kozmetik etkisini göstermez. Bunu ara sıra sulanan bir çiçekten sağlıklı olmasını beklemek gibi anlatabilirim ancak. Yahut ara sıra beslenen bir bebekten gürbüz olmasını beklemek gibi…
  Ordinary’nin Niacinamide 10% + Zinc 1% serumu hem yağ salgısını düzenleyecektir hem sivilcelenmeyi engeller. C vitamini de içeriyor iyi bir yapılanma sağlar. Ama ürün 30 ml, sabah ve akşam krem altına düzenli uyguladığınızda şişe 1 ayda biter normalde. Salisilik asit ve çinko da içeriyor. Eğer sivilce oluşan bir yağlılık varsa cildinizde çok iyi gelmesi lazım bu serumun. Üzerine de onu tamamlayan kremini elbette sürmeli.
  Serumlar deri üzerinde koruma oluşturmaz. Ve bu sebeple tek başına kullanılmaz.
  VÜCUT:
  Dermaroller vücut derisinde silindiri daha iğneli kullanılır, deri daha kalındır çünkü, 1200 uygundur. 2-2,5 mm uygulama için doğru milimlerdir.
  Ne kadar selülitiniz olduğunu bilmiyorum ama baldır ve karın için 2,5mm olur.
  http://dermapolin.com/vucut-dermaroller/21-1200-igneli-250mm-dermapolin-dermaroller.html
  Uygulama sırasında ve sonrasında selülit giderici ampulleri kullanın:
  http://dermapolin.com/evde-vucut-bakimi/45-evde-seluelit-tedavisi.html
  YÜZ:
  Yüz ve göz altı için en doğru serum dermaroller ile uygulanabilecek içerikteki serumlardır.
  Elizdekileri günlük bakımınızda kullanın.
  Dermaroller ile hyalüronik asit serumu kullanın.
  http://dermapolin.com/28-evde-goz-cevresi-bakimi

  Janssen ve Arcaya da ÖZELLİKLE DERMAROLLER İLE uygulanması için üretilmiş ürünler var. Bir ampul bir bacak için yetecektir.
  Yüze bir ampul yeterlidir.

  https://cildiniyenile.com/janssen-cosmetics-serum-ampul
  https://www.pergusa.com/index.php?search=Ampul&submit_search=&route=product%2Fsearch&description=true

  Göz altı 0.50mm uygundur.
  Sevgilerle

 19. Çok teşekkür ederim Ayşenur hanım, sonucu size bildireceğim. tek güvendiğim insan sizsiniz.

 20. Ayşenur Hanım merhaba. Ben 31 yaşımdayım. T bölgem çok yağlı. Cildim artık sarkmaya başlıyor gibi. Kırışıklığım yok bir kaç sivilce çukurluğum var. Ama göz etrafım çok problemli, göz altı torbalarım ve morluklarım var. Göz altım için 0.5 cildim için de 1 mm almayı düşünüyorum. Selülitlerim var biraz, o bölgem için de 1200 iğneli 2.5 mm çok mu olur ? Benim elimde ordinary markasının c vitamini, kafeinli göz altı serumu ve de Niacinamide var. Sanki etkisini hiç hissetmiyor gibiyim. Solgar’ın haplarından da alıyorum vitamin olarak, çok düzenli olmasa da. Dermarolleri haftada 1 yüzüme uyguladıktan sonra bu elimdekileri mi süreyim, mesela c vitamini vs yoksa ogün hyaluronic acid ya da başka bir şey kullanmak daha mı uygun olur ? Çok teşekkür ederim. Sevgiler.

 21. Alper bey Merhaba,
  Koruma gündüzleri güneş ışınlarından cildi koruma anlamında. SPF 30 bir güneş koruyucuyu sabahları sürmek gerekiyor.
  Gratislerde bulabilirsiniz uygun fiyata.

  Dermaroller kullanımı için yazıda var detay: Cildi de alkolle veya dezenfektanla sileceksiniz. İğneli silindir aleti de dezenfektan ile fısfıslayıp bekleyip. sonra kullanacaksınız.
  Mikrop kapmamak için.
  sevgiler

 22. Sevgili Özge Hanım Merhaba,
  Yağlanmanın hormonal değişimleri tarafından tetiklendiğini biliyorsunuzdur. Bunu kontrol altına tutan salisilik asitli, BHA/AHA içerikli, çay ağacı içerikli (SLS içermeyen) kozmetiklerle gayet güzel kontrol altına alırsınız.
  Doğru kozmetik disiplinle bakım sağlıklı cilt için temel adımdır.
  Sadece temizleyici kullanırsanız deri daha çok yağ salgılar 🙂
  Temizleme ile koruma tabakasını atarsınız cilt savunmasız kaldım sanarak 2 misli daha çok yağ üretmeye ve yeni örtü oluşturmaya çalışır. Bunun için de gözenekelri açar.
  Bu kadar basit.
  Temel bakımı lütfen 3 adımda yapın. UV ışınları da yağ salgısını tetikler. Korumayı bu nedenle herkes son adım olarak gündüzleri kullanmalı.
  Bu videolar size yardımcı olacaktır lütfen izleyiniz. Gözenek neden oluşur, gençlerin ve yağlı ciltlerin bakımı nasıl olmalı ve sivilce izleri nasıl geçer…
  1- https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY
  2- https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8
  3- https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk
  4- https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ

  Yara ve skarlar maalesef kozmetiklerle geçmez. Lazer ile cilt yüzeyi yakılarak yenilenmesi sağlanır ve alttan yenilenmiş çukursuz deri gelir. Bunu yaparken de güneşten çok iyi korunmalı asla SPF aksatmamalı ve temel cilt abkımını düzenli yapmalısınız.
  Bu yazıda detaylı anlattım.
  Skarlar eski akne çukurları gibi derinlikler dermaroller ile hafifletilebilir.
  http://aysenuryazici.com/yara-ve-dikis-izleri-skar-kozmetikle-gecer-mi/

  Yukarıdaki yazıda hepsini tek tek şemalarla anlattım. 540 iğneli bir dermaroller ile 0.1 mm uç seçin.(1.5 ile kanatabilirsiniz )
  Haftada 1 uygulayın.
  Dezenfekte etmeye çoook özen gösterin.
  Ve beraberinde yenilenmeyi hızlandıran hyalüronik asit serum kullanın.
  Videosu ve ürünleri dahil hepsi bu sayfada .
  İzleyebilirsiniz.
  http://dermapolin.com/module/csblog/post/27-6-dermaroller-ev-bakim-scar-cukur-paketi-uygulamasi.html

  sevgilerle

 23. Özge hanım Merhaba,
  Günde yaklaşık 200 kişiye yazıyorum ve sizin birkaç ayrı mailinizi görünce hepsine toptan cevap veririm diye düşündüm.
  Bakınız: Yukarıdaki şemada hangi sıklıkta, kaç iğne, ne kadar süreyle kullanılır hepsi yazıyor?
  İğne derinliği ile sıklığı paralel orantılıdır. 0.25 mm iğneliyi her gün de uygulayabilirsiniz.
  Hepsi yukarıda tablolarda var.

 24. Derya Hanım Merhaba,

  Günlük cilt bakım rutini 3 adımdan oluşuyor. Temizleme + Nemlendirme+ Koruma.
  Bu 3 adım birbirini tamamlıyor ve eksik yapılmaması artı cilt tipinize ve yaşınıza uygun içerikli ürünlerle yapılmalı.
  Dermarolleri haftada 1 gün uygulayacaksınız .Ama bu bakımı her sabah ve akşam uygulamanızı ve her gün krem altına aydınlatıcı yenileyici serumunuzdan 3-4 damla (göz dahil) sürmenizi tavsiye ederim.
  TEMİZLEME: Cyrene firmasının temizleme jeli AHA/BHA Exfoliating Gentle Cleansing Gel ve toniği Advanced Oil Control BHA Facial Toner
  Uygulama videosu: https://www.youtube.com/watch?v=_YN7YLqRZd8
  SERUM: Cyrene Retical Retinol 0.05% Serum
  Retinol içeriklidir. Yenilenme ve ton farkını gayet güzel halleder. Önce geceleri gün aşırı kullanın. Cilt retinole alıştıktan sonra (10 gün kadar) her gece kullanın.
  Retinol içerikli kozmetik kullanırken MUTLAKA gündüzleri güneşten koruyan SPF en az 30 bir krem kullanılmalıdır.
  NEMLENDİRİCİ gündüz => https://cyrene.com.tr/youth-defense-moisturizer-with-spf30-gunduz-kremi.html
  Gece: Cyrene Absolute Overnight Age Resetting Night Cream

  540 iğneli 0.50 mm iğne ile https://cyrene.com.tr/epidermal-matrix-age-defying-hyaluron-3mw.html kullanın.
  İşlem bittikten sonra yatıştırıcı maske uygulayabilirsiniz.
  https://www.organiqueturkiye.com/urunler/yuz/alg-yosun-maskeleri/organique-calming-teraphy-alg-yosun-yuz-maskesi–aleo-vera–30-gr

  Dermapolin sitesinde dermaroller edinebilirsiniz.

  Sevgiler

 25. Çok teşekkür ediyorum size vakit ayırıp ilgilendiğiniz için.Dediklerinizi anladım yalnız kafama iki şey takıldı: temizleme+nemlendirme+koruma demişsiniz.Temizlemeyi ve nemlendirmeyi anladım ama koruma derken neyi ifade ediyorsunuz? Bu konularda gerçekten bilgisizim.
  ikincisi de dermaroller dezenfektanını sadece dermaroller için değil yüzüm için de mi uygulayacağım ?
  teşekkürler..

 26. Merhaba Cem Bey,
  Yüzeysel sivilce izleri için kullanmanız 1-,1,5 ayda daha sağlıklı bir cilt oluşmasına yardım eder.
  Ancak AHA kullanımı sırasında UV ışınlarından korunmanız gerekir hassasiyet ve lekelenme olmaması için.
  Bu nedenle cildinize şu 3 adımlı bakımı uygulamanızı rica ediyoruz. Sağlıklı olanı budur.
  1- temizleme
  2- Nemlendirme
  3- koruma
  ** Temizleme için bir yüz yıkama ürününden yardım alın. Köpürtüp durulayın.
  http://www.gratis.com/Product.aspx?ProductID=856
  ** Ardından AHA’lı ürünü sürün.(sabah ve akşam)
  https://cyrene.com.tr/endise/gunes-lekesi-sivilce-izleri/cyrene-daily-skin-smoothing-renewing-treatment-4-aha-exfoliant.html
  AHA’lı ürünü ilk kullandığınızda batmalar karıncalanmalar hissedersiniz. Birkaç dakikaya geçer. (Durulamayın) Üzerine nemlendiriciyi sürün.
  Çok batma hissederseniz sadece akşamları kullanın ilk hafta.
  ** Sonra (gündüzleri) en az SPF 30 Koruyucuyu uygulayın.
  https://cyrene.com.tr/uv-defense-ultra-light-spf50-broad-spectrum-gunes-koruyucu-krem.html
  ** Gece: AHA dan sonra NIVEA FOR MEN NEMLENDİRİCİ BAKIM KREMİ Nemlendiricinizi sürün.
  Sevgilerle
  Buradaki video size yardımcı olacaktır
  https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk

  sevgilerle

 27. Ayşenur hanım dün yazmıştım fakat sanırım yayınlanmamış 🙁 çok acil yardımınıza ihtiyacım var. ben 23 yaşındayım, yağlı bir cildim var. Ergenliğimden bu yana yüzümde skarlar mevcut. Üstelik son iki yıldır sivilce sorunum olmamasına rağmen bu aralar tekrar sivilcelerim de oluşmaya başladı. Boyun bölgeme de sıçradı. Açıkçası yüzüm kötü durumda, yani özellikle her iki yanağımda da onlarca çukurluk mevcut. Ve gözeneklerim de oldukça geniş. Birkaç tane de derin skar var. Onun dışındakiler daha yüzeysel ama rahatsız edici. Daha doğrusu çok fazla olduğu için küçük küçük skarlar yan yana gelince çirkin duruyor. Dermoller’ı kullanmayı düşünüyorum. Ama tam emin olamıyorum. Bazı yerlerde 3 günde bir uygulanların yorumlarını okudum. Hangi sıklıkla uygulanmalı? Ya da benim gibi insanlar hangi iğneyi tercih etmeliler? Bir de önerdiğiniz bir marka varsa çok sevinirim.

  Bu arada en son gittiğim dermatolog sana hiçbir şey fayda etmez lazere git demişti 🙁 Sadece Bioderma’nın yüz temizleyicisini kullanıyorum. Bazen de hindistan cevizi yağı ve Laroche marka antibakteriyel nemlendirici kullanıyorum. Yağlı bir cildim var ancak burun ameliyatından sonra T bölgemde egzama gibi şeyler oldu. onları ameliya sonrası ciltteki travmaya bağlıyorum. Lütfen yardım edin, her gittiğim dermatlog atopik bir bünyeye sahip olduğumu söylüyor. Ciddi anlamda özgüven eksikliği yaşıyorum. Lazer vs gibi şeylere de güvenemiyorum zaten maddi imkanım da yok. Sizden cevap bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

 28. Merhaba Alper Bey,
  Günlük cilt bakımınızı temizleme + nemlendirme + koruma’dan ibaret olan 3 adımda yaparsanız, hormonal sebepten dolayı ani başlayan yağlanma ve akneyi kontrol altına alırsınız.
  Dermaroller’in 0.50 mm olanından alıp, haftada 1 uygularsanız deri çabuk yenilenerek çukurları maksimum oranda ve gözenekleri de en yüksek oranda silecektir.
  Yukarıdaki yazıda nasıl yüzeyi dezenfekte edeceğinizi, dermarolleri nasıl temiz tutacağınızı ve aletle uygulama yaparken beraberinde neden hyalüronik asit serumu kullanmanızın yenilenmeyi 2 katına çıkaracağını yazdım. Lütfen göz atar mısınız?
  Genç ciltler için ben Gratis’lerdeki Himalaya yüz temizleme köpüğü ve toniğini temizleme için öneriyorum.
  Nemlendirici olarak neutrogena’nın yağsız nemlendiricisini kullanabilirsiniz.
  Sevgiler

 29. Merhabalar..
  18 yaşındayım, yanaklarımda çok olmamakla birlikte yüzeysel sivilce çukurları var. Şakak bölgelerimde ise yine çok derin değil ama yanağımdakinden biraz daha belirgin çukurlar var. Ne yapmamı önerirsiniz.
  cevaplarsanız sevinirim, sağolun ..

 30. Ayşenur Hanım merhaba; ben 23 yaşındayım. Ergenliğimden bu yana yüzümde skarlar mevcut. Üstelik son iki yıldır sivilce sorunum olmamasına rağmen bu aralar tekrar sivilcelerim de oluşmaya başladı. Boyun bölgeme de sıçradı. Açıkçası yüzüm kötü durumda, yani özellikle her iki yanağımda da onlarca çukurluk mevcut. Ve gözeneklerim de oldukça geniş. Birkaç tane de derin skar var. Onun dışındakiler daha yüzeysel ama rahatsız edici. Daha doğrusu çok fazla olduğu için küçük küçük skarlar yan yana gelince çirkin duruyor. Dermoller’ı kullanmayı düşünüyorum. Ama tam emin olamıyorum. Bazı yerlerde 3 günde bir uygulanların yorumlarını okudum. Hangi sıklıkla uygulanmalı? Ya da benim gibi insanlar hangi iğneyi tercih etmeliler? Bir de önerdiğiniz bir marka varsa çok sevinirim.

 31. Ayşenur Hanım Merhaba;
  Bana da öneride bulunacağınızı ümit ederek yazıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.40 yaşındayım .Yağlı bir cildim var. 20li yaşlarda yanlış ürün kullanmam nedeniyle gözeneklerim çok açıldı ve sivilce izlerim kaldı.Dudaklarımın etrafında da küçük kahverengi lekeler mevcut. Son zamanlarda ise kilo değişimimin sık olması nedeniyle yanaklarımın elastikiyeti azaldığı için gergin değil ve sarkmalar oluştu. Dermaroller kullanarak cildimi toparlamak istiyorum sorunlarıma uygun olan dermaroller tipi nedir? (iğne kaç mm olmalı ,kaç tane iğneden oluşmalı ,iğneler titanyum mu çelik mi olmalı vs) Sonrasında ise hangi serumları kullanmalı ve ne kadar sıklıkla uygulamalıyım ?Teşekkür eder; iyi günler dilerim?

 32. Merhabalar yaşım 16 yüzümde özellikle yanaklarımda bolca sivilce izleri var sizce dermarollerı mı kullansam daha hızlı etkş alırım yoksa sizin yorunda belirttiğiniz şeylerimi uygulasam daha hızlı etki alırım

 33. Şeyda Hanım Merhaba,
  Dermarolleri uygularken zaten serumla beraber uyguluyorsunuz. Bitince işlem cilde 1 saat kadar yani minik kanallar kapanana kadar nemlendirici uygulamayın demek istedim. Bundan sonra makyaj yapmayın, yüzü yıkamayın vs demek istedim.Yani 7-8 saati uykuda geçirirseniz daha iyi bir yenilenme olur. Hem de zaten minik bir hasar oluşturuluyor,bırakalım deri dinlensin yenilensin.
  Yukarıda zaten tek tek aşamaları anlattım 🙂
  Temizleyip dezenfekte ediyorsunuz hem yüzü hem aeti, serumu sürüp dermaroller ile çalışıyorsunuz. Bitince isterseniz bir kağıt nem maskesi yapabilirsiniz ama yapmasanız da olur… sevgiler

 34. Ece Hanım Geçmiş olsun. Roaccutane gibi ağır sivilce tedavileri sonrası derinin yapısı da inceliyor hassasiyeti de artıyor ve bağışıklık sistemi de hasar görüyor. Bunun düzelmesi için hem ilaç süresince hem saonrasında özenli bakım gerekiyor.
  Bunu detaylı anlattığım videoya göz atar mısınız lütfen?
  https://www.youtube.com/watch?v=nJphVDeZ8gY
  Yağlı cildin bakımıyla ilgili de bu videomda size yol çizmeye çalıştım:
  https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ

  Temizleme+ yağ dengeleyici serum+ nemlendirici … Bu üç ürünü ne olur kimyasalları zararsız olanlardan seçin. Ve her gün düzenli uygulayın.
  Buna gündüzleri ilave edeceğiniz tek ürün yağlı ciltler için olan bir güneş koruyucu.
  Bu temel bakımla yağ salgısı dengelenir.
  Ama hormonal bir sorun varsa (adet düzensizliği, kıllanma, polikistik over gibi) bir endkrinologa görünseniz belki de yağlanmanın sebebini bir ilaçla hormonal dengeyi kuarrak çözecektir. Çünkü eğer ailede yağlı cilt genetik değilse bunu artıran bir sebep aranır her zaman…Genelde de hormonlar çıkar.

  Cyrene firmasının AHA/BHA jeliyle ve toniğiyle sabah akşam temizleyip, Cyrene Skin Renewing 2% BHA Lotion Exfoliant uygulayın.
  Yağ salgısını gözenek içinden dengeler ve tıkanmaları önler.
  nemlendirici: https://cyrene.com.tr/endise/cilt-yaglanmasi-sivilce/cyrene-advanced-oil-absorbing-ultra-light-hydrator.html
  AHA/BHA lar kullanılırken mutlaka SPF 30 bir güneş koruması gündüzleri kullanılmalıdır. Unutmayınız…

  Dermaroller’e gelince evet dermaroller ile yağ salgısını dengeleyici ampuller kullanırsanız daha sağlıklı bir deri oluşmaya başlayacaktır.
  Dermapen sitesi bu konuda oldukça yardımcı çalışanları olan bir yer. Danışabilirsiniz.
  Haftada 1 kez yağ dengeleyici ampulle dermaroller, bir sonraki hafta hyalüronik asitli ampulle dermaroller uygulayabilirsiniz.
  https://www.dermoeczanem.com/janssen-cosmetics-ampoules-normalizing-skin-fluid-25x2ml

  Sevgilerle

 35. Cevabınız için teşekkür ederim Ayşenur hanım. Bir yerde Dermaroller uygulamasından 1 saat sonra nemlendirici sürebilirsiniz demişsiniz ,bir yerde de 7-8 saat cildinize her hangi bir şey uygulamayın demişsinz ben tam olarak anlayamadım. Dermarollerdan ne kadar sonra uygulanmalı ya da dermaroller esnasında mı uygulanmalı? Bir de ampul,serum ve nemlendiriciden hangisi uygulanmalı ?Şimdiden teşekkürler.

 36. Sevil Hanım Merhaba,
  Yazılan her soruya elimden geldiğince hızlı yetişmeye çalışıyorum.
  Ayva tüylerini sarartabilirsiniz. Bu tüy açıcılar zamanla onların dökülmesine de yardım eder. Ancak tüy sarartıcı kullandığınız 24 saat içerisinde güneşe çıkmamanız gerek lekelenisiniz.
  Tüyler koyu renk değilse lazerle yok etmek mümkün olmuyor. Sizi rahatsız edecek boyutta ise iple alabilir veya sir yapabilirsiniz.
  Bunu da kuralına uygun yaparsanız kıl kırılmaz ve sivilce çıkmaz.
  Videosu burada:
  1- https://www.youtube.com/watch?v=5HzbLzK6MIE
  2- https://www.youtube.com/watch?v=R64S2B0-h8E

  Ameliyat izleri skar yahut keloid oluşmuş ise farklı yöntemlerle silinebilir.
  Kabarık izler TCA ile halledilmeye çalışılıyor. Veya lazer ile.
  Çizgi şeklinde olanları dermaroller ile giderebilirsiniz. Detaylı bilgi yazıda var:
  http://aysenuryazici.com/yara-ve-dikis-izleri-skar-kozmetikle-gecer-mi/

  sevgiler
  Ayşenur

 37. Ayşenur hanım size yazdım fakat sorum yayınlanmamış..yüzdeki ayva tüyler için önerniz var mı bir de ameliyat izi geçr mi herhangi bir operasyon da olabilir yeni bildiğiniz teknoloji varsa ona da eazıyım yeter ki kurtulayım

 38. Merhaba Ayşenur Hanım ben 25 yaşındayım. Bir yıl önce roactune tedavisi gördüm. Sivilcelerim tek tük olsa da çıkmaya devam ediyor. Yağlı bir cilt yapısına sahibim. Sivilcelerimden artık sıkıldım çünkü yıllardır uğraşıyorum. Dermaroller kullanmayı düşünüyorum ama tam olarak karar vermiş değilim. Tavsiye eder misin veya önerebileceğiz başka bir şey varsa yardımcı olabilir misiniz ?
  Teşekkür ederim

 39. Merhaba Şeyda Hanım,
  Minik delikleri dermaroller ile evet derinin yenizlenmesini sağlayarak giderebilirsiniz.
  0.50 mm 540 iğneli uygundur.
  Haftafa bir uygulayın. Gece uygulayıp yatmanız derinin yenilenme sürecinde daha iyi olur.
  Yüzünüzü ne ile temizliyorsunuz? İçinde SLS var mı bakın (sodium laureth sulfate) varsa kullanmayın. Kazıyıcı bir sentetik köpüktür ve yağ salgısını artırır.
  Geceleri hücreler çalıştığı için sabaha yağ salgısı ve toksinlerin atıldığı bir yüzeyle uyanmanız normal 🙂
  Bu nedenle sabah ve akşam temizleme + tonikleme yapılması gerekiyor zaten.
  gün sonunda da günün kirini tozunu atmak içindir temizleme ve temizlenmemiş ciltte kremlerin %100 emilmeyeceği için…
  Cildiniz karmadan yağlıya dönük bir cilt bunu kontrol altına almak için yağ salgılarını dengeleyen serumlardan kullanın.
  Üzerine yağsız nemlendirici uygulayın.
  Yağlanma hormonal sebeplerden de stresten de ani çok ve coğrafya değişikliklerinde de artar.

  Dermarolleri kullanmadan önce ve kullandıktan sonra mutlaka dezenfekte edip kendi kutusunda saklayın. Uçlarını mermere, sert yüzeye temas ettirirseniz deriyi yırtar. İyi saklanması gerek iğneli silindirin. Cildi dezenfekte etmek için genelde %70 alkolü pamuğa döküp silebiliriz. Ama sprey dezenfektanlar da var. 3 dak bekleyin etken olması için Sonra dermarollere başlayın.
  Bu ürünler de kullanılabilir.
  * Cosmodeep Dermaroller Temizleme Spreyi
  * MEDİLOX DERMAROLLER DEZENFEKTAN SPREY
  * HYLOX El ve Cilt Temizleme Solüsyonu
  * Jellian dermaroller temizleme spreyi

  Yanaklardaki pütürlenmeler kapalı komdeonlardır. Sebebini bu yazıda anlattım:
  http://aysenuryazici.com/puturlu-deri-ve-komedon/

  Yağlı ciltlerin “yağlanmayı” kontrol altında nasıl tutabileceğini anlattığım video:
  https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ

  Yüzü temizleyip tarasanız ve üzerine bir nemlendirici sürmezseniz derinin kendi koruma mantosunu temizleyici ile yok ettiğiniz için gece boyunca onu yeniden oluşturmak için 2 misli yağ üretmeye çalışır.Lütfen uygun nemlendirici kullanın. Bir de UV ışınlarıyla temasta deri yağ salgısını fazlalaştırır. Mart ayından itibaren SPF 30 korumalı nemlendirici kullanın lütfen.

  Önerilerim:
  * Cyrene Oil Free Moisturiser
  * NEUTROGENA Visibly Clear Yağsız Nemlendirici
  * (Gündüz için ) Murad Oil-Free Sunscreen Broad Spectrum SPF 30 Güneş Koruma Faktörlü Yağsız Nemlendirici
  * Derma E Soothing Oil Free Moisturizer

  sevgilerle

 40. Ayşenur hanım merhaba. 21 yaşındayım alnımda sivilcelerden dolayı oluşmuş az derinlikte toplu iğne ucu kadar olan delikler var. Bunu dermaroller ile giderebilir miyim? Bunun için 0.50 mm ve 540 iğneli dermaroller kullanmayı düşünüyorum. Dermarollerin temizliğini ne ile yapabilirim ? Her gün yatmadan önce yüzümü temizleyip yatıyorum ve sabah kalktığımda yüzüme sanki yağ sürmüşüm gibi sadece yanaklarımda yok ,yanaklarımda da son aylarda pütürlenmeler oldu bu sorunlar için ne önerirsiniz? Bir de nemlendirici olarak garnierin su bazlı nem dengesinin” karmadan yağlıya ciltler için ” olanını kullanıyorum doğru mu yapıyorum?

 41. Cok tesekkur ederim degerli cevabiniz icin,inceleyecegim verdiginiz linklerden.iyi gunler

 42. Merhaba Nilgün Hanım,

  Gebelikte kullanılmaması gereken ürünler içerik olarak size ve bebeğe kan dolaşımı yoluyla zararlı maddeler taşımayan “organik sertifikalı” ürünlerdir.
  Bunun hakkında detaylı yazılara göz atın lütfen.
  1- http://aysenuryazici.com/hamilelikte-cilt-sorunlari-cozumleri/
  2- http://aysenuryazici.com/hamilelikte-cilt-ve-vucut-bakimi/
  The Body Shop serum dermaroller ile kullanılmak için üretilmemiştir.Günlük bakımınızda kullanın.
  Janssen ampuller dermaroller ile kullan formda ampullerdir. Yağlanma, nemlendirme, leke gibi seçenekleri vardır.
  https://cildiniyenile.com/janssen-cosmetics-serum-ampul

  Hamilelikte ve emzirirken dermaroller kullanılmasını uygun görülmez Cildinize mikro kanallar açarak içeri etken madde verilmesini ben de uygun görmüyorum siz isterseniz bir dermatologa sorunuz.
  Sivilce izleri için lütfen haftada 2 kez peeling ve yenileyici maskeler kullanınız.
  http://aysenuryazici.com/yuz-peelingi-nedir-ne-ise-yarar/

  Organik:
  https://www.organiqueturkiye.com/urunler/yuz/peelingler/organique-eternal-gold-corundum-yuz-peelingi–50-ml
  https://www.organiqueturkiye.com/urunler/yuz/kil-maskeleri/organique-kil-maskesi-ghassoul–normal-ve-karma-ciltler–200-ml

  sevgiler

 43. Aysenur Hanim Merhaba.28 haftalik hamileyim.0.50lik dermaroller siparisi verdim.yuzumdeki sivilce izleri ve ince kirisikliklarim icin.30 yasindayim
  Body Shopun tea tree serisi yuz temizleme serisini kullaniyorum.size sorum,dermaroller gebelikte kullanilir mi?halihazirda tea tree serisinden serumunu da her sabah kullanmaktayim.roller sonrasi o serumu kullansam yeterli olur mu?cunku bildigim kadariyla gebelikte anti age urunler ve sivilce karsiti urunler kullanilamiyor?

 44. Merhaba Burak Bey,

  Dermarolleri ürünü yedirmek için kullanıyorsunuz evet.
  Bunun uygulamasını yapan doktor beyin videosuna göz atmanız lazım:)
  https://www.youtube.com/watch?v=kw2iaELpsYs
  Saçlı deriyi alkolle siliyorsunuz. temizliyorsunuz.
  0.5 mm ile haftada 1 kez seans yapabilirsiniz
  Ürün sonrası dezenfektan + dermarolleri alabileceğiniz dermapolin sitesi size yardımcı olur.
  http://dermapolin.com/yuz-dermaroller/17-540-igneli-05-mm-dermapolin-dermaroller.html
  Başka birçok yerde de “dermaroller dezenfektan” yazarak birçok ürüne ulaşabilirsiniz.
  MEDİLOX DERMAROLLER DEZENFEKTAN SPREY 60 ML 8 tl
  Cosmodeep Dermaroller Temizleme Spreyi 50 ml – CosmoROLL 5 tl

  Sevgilerle

 45. Merhaba Ayşenur Hanım
  Uzun yıllardır saçlarım döküle döküle kafamda açılmalar oldu yeni yeni kullanmaya başladığım bir ürün var krem gibi saça sürüp yediriyorum 1.5 ay geçti yer yer sarı tüyler oluşmaya başladı .. Benim sormak istediğim konu 1-dermaroller kullanıp daha sonrasında ürünü kullanırsam etkisini arttırmış olur muyum ?
  2- Dermaroller uygulama öncesi ve sonrası neler yapmalıyım
  3- Hangi sıklıkta dermaroller kullanmalıyım
  4- Kaç numara dermaroller öneriyorsunuz
  5- Ürünü kullanım sonrası nasıl dezenfekte ederim

  Umarım sorularım karşısında sıkılmamışsınızdır vereceğiniz bilgiler benim için ve sizi takip edenler için çok önemli olduğunu düşünüyorum Şimdiden teşekkürler..

 46. Merhaba Aslıhan Hanım,
  Saç dökülmesinin bir çok sebepleri olabilir, kansızlıktan tutun da metabolik herhangi bir hastalığa, hormonal bir değişime ve şoklara kadar…
  İlk önce dökülme sebebini bulmanız gerekir.Ki dışarıdan müdahale ederken içeriden negatif faktör yıkıma devam etmesin…
  Lütfen bu yazıya dikkatlice göz atar mısınız?
  http://aysenuryazici.com/sacim-dokuluyor-ne-yapacagim/
  Saçlı deriye dermaroller uyguladıktan sonra dökülme karşıtı ampulleri parmak uçlarıyla (tırnakları değdirmeden) yedirin. Ve 24 saat kafayı yıkamayın.
  Ama günlük kullanımla da saçlı deri toniklerine devam edin.
  Revigen saç dökülmesi karşıtı tonik gibi mesela veya Bionnex saç dökülme karşıtı serumlar gibi…
  Çukurlar için uygulayacağınız dermaroller ve yenilşenme sağlayan içeriği dermapolin adlı sitede bulabilirsiniz.
  http://dermapolin.com/evde-yuz-bakim/35-evde-skar-iz-cukurluk-bakimi.html

  sevgilerle
  Geçmiş olsun

 47. Zeynep Hanım,
  Göz çevresine 0.25 kullanılır . Yüze 0.50 mm olabilir ama göz altına en risksizi 0.25 mm dir…
  540’lik silindir yüze uygundur. Nazikçe, bastırmadan uygulayın.
  Yüz:
  http://dermapolin.com/25-yuz-dermaroller
  Göz:
  http://dermapolin.com/goez-dermaroller/116-025mm-goez-cevresi-dermaroller.html
  180 iğnelidir…
  Sevgiler

 48. Estağfurullah sizden de razı olsun.

 49. Merhaba Ayşenur Hanım,
  Ben 24 yaşındayım ve cildim de gittikçe derinleşen çukurlar var. Ayrıca ciddi oranda saç dökülmem de mevcut. Bu sorunlarım için titanyum dermoroller alacağım. Fakat bu uygulamadan hemen sonra yüzüme ve saçıma hangi ürünleri uygulamamı önerirsiniz?
  Çok teşekkürler =)

 50. AYSENUR HANIM BIR SORUM DAHA OLACAK BEN YUZUM ICIN KAC MM IGNE KULLANMALIYIM VE 200 IGNELI MI YOKSA DAHA FAZLA OLANIMI KULLANIYIM BEN KARAR VEREMEDIM OKADAR COK DERMOLL VARLI BI MARKA VEREBILIRMISINIZ MESELA YUZ ICIN OLANI GOZ ALTINADA KULLANABILECEGIM

 51. ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN AYSENUR HANIM OKADAR GUZEL BIR CILDINIZ VARKI HIC DUSENMEDEN ONERDIGINIZ HERSEYI YAPACAM SIZE COK GUVENIYORUM HEMEN SIPARIS VERECEM VE GELISMELERDEN SIZI HABERDAR EDECEM KESKE SIZINLE GORUSME IMKANIM OLSAYDI =( INAN COK ISTERDIM SIMDIDEN COK TSK EDERIM

 52. Zeynep Hanım Merhaba,
  Lekeler 2 yıldan eski ise dermaroller ile temizlenmesine ve derinin yenilenmesine yardım etmek en doğru yöntemdir.
  Yukarıdaki yazıda seçilecek iğneden tutun, haftada kaç kez uygulayacağınıza, nasıl dezenfekte edeceğinize kadar her türlü detayı yazdım…
  Dermapolin sitesinden leke için seçenek paketleri var. Bunlardan edinebilirsiniz ve leke serumuyla beraber dermaroller uygulamasını yapabilirsiniz.
  Serum:
  http://dermapolin.com/ampuller/23-mf-leke-giderici-ampul.html
  İğne seçiminizi 0.50 mm yapın.
  iĞNE İZİ NEDEN KALSIN Kİ?
  Silindirin açtığı delikler mikro mikro delikler ve 20 dak sonra kapanıyor.
  İşte kapanmadan o leke ampulünü süreceksiniz.
  Akşam yaparsanız , sabaha makyaj yapabilirsiniz.
  Tek unutmamanız gereken şey GÜNEŞLE DERİ TEMAS EDERSE leke tekrar koyulaşır.
  O sebeple her gün sabahları makyajdan önce SPF 50 bir güneş koruyucu sürmelisiniz.
  Akşamları da lekeli ciltler için leke açıcı kremi sürmeye devam etmeniz gerek.
  Uygun fiyatlı olan deucray serisi var
  Buradan göz atabilirsiniz:
  https://www.narecza.com/ducray-melascreen-depigmentant-creme-40-ml

  Bu videoda çok detaylı anlattım lütfen göz atar mısınız?
  https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE

  sevgiler

 53. MERHABA AYSENUR HANIM HARIKA BIR GUZELLIGINIZ VAR LUTFEN BANADA YARDIM EDIN.BENIM SORUNUM ELMACIK KELIMKLERIMIN VE YANLARDA DOGUM LEKELERIM VAR BU DERMAROL BENDE ALMAK ISTIYORUM HANGISINI ONERIRSINIZ VE HEMEN SONRASINDA NE HANGI SEROM KULLANMALIYIM CILDIM HASSAS ARTI CALISIYORUM O IGNE IZLERI KALMAZ DEMI YADA AKSAM YAPTIM SAYALIM GUNDUZ MAKYAJ YAPABILIRMIYIM LUTFEN SORULARIMA CVP VERIRSENIZ SEVINECEM SIZE MIINETTAR KALACAM

 54. Nuray Hanım merhaba yine,
  Hem yağlı hem hassas hem artık hücre yenilenmesi kısmen de olsa zayıflamış ciltlere tavsiyede bulunurken ilk önce “hassasiyeti” göz önüne almamız gerekiyor. Çünkü cilt tepkisel bir cilt ve ona iyi geleceğini düşündüğümüz kozmetik içerik olarak sert kimyasallı ise iyi gelmesi bir yana tepkimeyi ve kızarıklık/kaşıntıyı tetikliyorsa deri MÜCADELE ETMEKLE başlar işe, faydalanma kısmı heba olur…
  O videoda bunları anlatmaya çalıştım…
  Orhanik içerikli ve hassas ciltler için olan ürünler kullandığınızda batma ve yanma kalmayacaktır. Bağışıklık sistemi normale dönen cilde kendini yenilemesi için vereceğiniz maddelere tepkime yapmayacaktır.
  Yani kısacası, önce hassasiyete aykırı şeyle içermeyen bakımla başlayacağız.
  Kaşıntı çok önemli bir veridir.
  Aubrey yatıştırıcı serum hassas ve kuru ciltlerde işe yarayan organik bir serumdur. Maskesini banyo çıkışı kullanabilirsiniz ama serum olarak Esthederm kaşıntı/kızarıklık kremi size daha uygundur.

  Cildi lütfen yağlı ciltler için olan bir organik köpük veya jeller temizleyin, örnek:
  * Logona Organik Aloe Vera Özlü Yıkama Jelini babmbu konjac süngerle köpürtüp durulayın.
  veya
  *Cyrene Hydra Radiance Skin Recovery Gentle Cleansing Gel
  veya
  * SO BIO Etic Organik Aloe Vera Hipoalerjenik Yüz Temizleme Köpüğü

  Ardından yüze sakinleştirici termal sprey sıkın:
  * (Vichy, La Roche Posay,Uriage, Avene gibi birçok markada vardır.

  * Sonra bir leblebi kadar bu üründen uygulayın:
  http://www.esthederm.com.tr/urunler/yuz-bakimi/hassas-cilt-bakimi/calming-cream
  * Gündüzleri bunun üzerine bir SPF koruma sürün. Yağlı ve hassas ciltlere uygun olan:
  * https://cyrene.com.tr/cilt-bakimi/100-mineral-ultra-light-sunscreen-fluid-spf-30-face.html
  veya
  * Alerjik ciltlere özel Urıage Bariesun Mineral Creme Spf50 kullanabilirsiniz.

  Akşamları ciltten iyi temizlemeyi ihmal etmeyiniz.
  Egzama ile ilgili bir sorununuz mu var ? Egzama kremini sormuşsunuz?
  Eğer var ise de zaten egzamalı ciltler orgaik dışında ürün kullanmamalıdır.
  Yukarıdakiler de size karşıt ürünler değildir.
  Egzamanız varsa mutlaka bu yazıdan kimyasallar hakkında bilgi bakınız

  http://aysenuryazici.com/egzama-ve-dermatit-cilt-bakimi/

  sevgiler

 55. Merhaba Merve Hanım,

  Gençsiniz ve deri her 30 günde bir yenileniyor. Dermarollere hiç gerek yok.
  Doğru cilt bakımı yapıyorsanız ve bir AHA’lı solüsyon kullanırsanız bunlar geçer.
  Bu 2 videodan lütfen detay bakar mısınız?
  1- https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY
  2- https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk

  ** İLK ADIM Gratislerde SLS (sülfat) içermeyen ucuz ve güzel içerikli Himalaya yüz temizleme köpükleri var.
  Bununla cildi sabah akşam köpürtüp temizleyin.
  ** İKİNCİ ADIM Ardından Cyrene firmasının %2 AHA lı suyuyla cildi silin.
  https://cyrene.com.tr/cilt-aydinlatici-bakim-2aha.html

  ** ÜÇÜNCÜ ADIM Sonra nemlendiricinizi sürün.
  ** DÖRDÜNCÜ ADIM (GÜNDÜZLERİ) AHA kullanırken MUTLAKA UV ışınlarından korunmanız gerekiyor.
  Lütfen gündüzleri nemlendirici üzerine 30 SPF bir güneş koruması uygulayın.

  Haftada 2 kez banyo çıkışı bir peeling, ardından nemlendirici maske uygulayarak izlerin gitmesini hızlandırırsınız.
  Ayrıntılı bilgi bu yazıda:
  http://aysenuryazici.com/yuz-peelingi-nedir-ne-ise-yarar/
  Gratislerde, Rossmann’larda hem peeling hem maske konusunda size birçok uygun fiyatlı alternetif sunuluyor.

  sevgilerle

 56. Tekrar merhabalar Ayşenur hanım;
  Öncelikle yanıtınız için çok teşekkürler. Cevabınızdan kullandığım ürünlerin aslında hassas cildime pek de uygun olmadığını anlıyorum ki yüzümdeki kaşıntının geçmemesinden fark ediyorum aslında ben de. Siz den ricam bana kaşıntılı cildime iyi gelebilecek organik (ve de tabii kısıtlı bütçeye uygun 🙂 ürünler tavsiye etmeniz. Bana daha önce Darphin İntral serisi tavsiye edilmişti bir kaç ay önce. Hala tonik ve temizleme köpüğünü almadım. Alasım var ama önce size danışmak istedim. Temizlemeden, toniğe, nemlendiriciden seruma kadar bütün ürünlere ihtiyacım var ve cildim şu anda bile kaşınıyor. Sabah Darphinin yatıştırıcı kremini sürmeme rağmen. İnternette daha önceki tavsiye niteliğindeki bazı yazılarını okudum. Mesela Natura House Delicaderma Egzema Koruyucu Krem önermişsiniz ama onu hiç bir yerde bulamadım. Aubrey yatıştırıcı serum ve maske önermişsiniz acaba bunu ben de kullanabilir miyim? Organik ürünler konusunda çok kararsızım ve bana ne iyi gelir şaşırmış durumdayım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

 57. Merhaba 17 yaşındayım yüzümde çok derin olmayan yine de rahatsız edici sivilce izleri var sizce dermaroller kullanmalı mıyım ?

 58. Canan Hanım Merhaba,
  Göz ürünlerini dudak çevresine de kullanabilirsiniz. Dermaroller ile serumlardan yararlanın daha derine iner ampul serumlar.
  Janssen’in bu konu için özel ampulleri var.
  Günlük bakım için La Roche Posay’ın Redermic göz için olanını kullanabilirsiniz.
  sevgiler

 59. Nuray Hanım Merhaba,
  Hassas ve yağlı ciltlerin dikkat etmeleri gereken noktaları anlattığım videoya göz atar mısınız lütfen?
  https://www.youtube.com/watch?v=NW2zAdny0CQ
  Kullandığınız ürünlerin “hassasiyeti olan” ciltler için formüllenmiş olması gerekir.
  Çünkü alerjik cilt ürünleri, derinin hangi kimyasallara/maddelere tepki verebileceği düşünülerek üretilirler.(Common allergens olarak adlandırılan bazı maddelerdir bunlar) Mesela çoğunda alcohol free yazar ki alkol hassas ciltler için olmaması gereken bir içeriktir. Kokulandırıcı (parfum) madde içermezler ki bu da hassasiyeti tetikleyen bir şeydir..
  Yağı kontrol altına alan ama hassas ciltler için tetikleyici madde içermeyen kozmetikler organik sertifikalı olanlardır…
  Hassas ciltler de dermaroller kullanabilirler.
  İğneleri 0,50 mm yüz için, 0.25mm göz için seçersiniz, dermarolleri çoklu iğne seçmezsiniz (200 iğneli mesela yüze yeterlidir)
  Seanslardan sonra kızarıklığınız diğerlerine göre daha uzun (2-3 saat) sürebilir ama mikro kanallar kapanıp cilde yatıştırıcı serumunuzu sürünce geçecektir.
  Yaşlanma karşıtı tüm ampullerden kullanabilirsiniz.
  Göz altına eye flash ampul uygun olur.
  http://dermapolin.com çok profesyonel kişilerin olduğu bir sitedir. Size her türlü sorunuza uygun ampul ve çözüm konusunda gayet iyi niyetli yardımcı oluyorlar.

  sevgilerle

 60. Ayşenur hanı merhabalar;

  40 yaşındayım ve biraz hassas allerjik bir cildim var. Her ürünü kullanamıyorum maalesef. Ama bu arada yağlı ciltten dolayı yüzümde hafif sarkma ve kırışıklıklar oluşmaya başladı. Bunun için dermoroller kullanmak istiyorum. Size sorum acaba hassas ciltler için dermoroller uygulaması sorun yaratır mı? Bu arada estee lauder serum, resilience lift gece gündüz nemlendirici ve dönüşümlü olarak darphin intral kullanıyorum. Doa nın yağlarını ve hyluronik asidini kullanıyorum ara sıra. Cilt temizliğimi LR’ın fırçalı makinası ile yapıyorum. Sizce drmoroller kullanmamda bir sakınca olur mu ve özellikle sarkma ve göz altı kırışıklıkları için hangi konsantre serumları kullanmalıyım? teşekkürler

 61. Ayşenur Hanım göz çevrem için de ürün önerisi alabilir miyim? Göz çevremde hafif çizgiler ve göz altında hafif torbalanma başladı. Dermaroller sonrası ve günlük bakımda göz çevresi için önerileriniz olursa çok sevinirim.

 62. İlginiz için çok teşekkür ederim. Hemen edineceğim bahsettiğiniz serumları, sevgiyle kalın.

 63. Merhaba Canan Hanım,
  Serum olarak hyalüronik asit seçmeniz yapılanmaya yardım edecektir.
  Bununla ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz:
  http://aysenuryazici.com/dermaroller-ile-kullanilabilecek-hyaluronik-asit-serumlari/
  Ton farkı da varsa retinol içeren bir serumu cilt bakım rutininize ilave edin.Her sabah ve akşam krem altına kullanın.
  Dermaroller ile beraber seanslarınızı yaparken mümkün olduğunca saf hyalüronik asit kullanın.
  Günlük serum:Cyrene Retical Retinol 0.05% Serum
  Dermaroller ile serum: Incarose Hyaluronic Acid

  sevgiler

 64. Merhabalar Ayşenur Hanım, size dermaroller kullanımı hakkında bir şeyler danışmak istiyorum. 38 yaşındayım, göz çevresi ve dudak kenarlarında hafif mimik çizgileri oluşmaya başladı, karma bir cildim var ve kılcal damarlarımda yüzeye yakın. Dudak üstü ve yanak bölgemde çok belirgin olmamakla birlikte ton farklılığı var, cildimin sıkılığını da kaybetmeye başladığını hissediyorum. Sizin önerileriniz doğrultusunda 0,75 mm lik 540 iğneli titanyum dermaroller satın aldım ve 0,25 mm lik göz çevresi için de satın almayı düşünüyorum. Ancak dermaroller sonrasında hangi serumları kullanmam gerektiği konusunda karar veremedim. Günlük cilt bakımıma ve temizliğine önem veriyorum, dermaroller esnasında ve sonrasında kullanmam gereken serumlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

 65. Aysenur hanim cok cok cok tesekkur ederim en kisa surede uygulamaya baslayacagim, o kadar ilgilisiniz ki ne kadar tesekkur etsem az. Hayatta hersey gonlunuzce olsun ❤

 66. Sultan Hanım Merhaba,
  Roaccutane tedavisi boyunca ve sonrasında yapmanız gereken çok önemli bir bakım 3 adımı var. Bunu aksatmamanız derinin bağışıklşık sisteminin toparlanması ve sağlıklı yapısını kazanması için çok önemli.
  Bunları videoda anlattım lütfen kulak veriniz:
  https://www.youtube.com/watch?v=nJphVDeZ8gY

  Sivilce izleri ile baş edilebilir bunu anlattığım ve nasılş bir ürün kullanılacağını detaylı gösterdiğim video da burada:
  https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk
  Gözeneklerin irileşme sebebi ise kullandığınız jeldeki deterjan tipi köpürtücülerdir. Yazıda detay var göz atınız:
  http://aysenuryazici.com/gozenek-ve-siyah-noktalara-cozum/
  Videosu burada: https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8

  Şimdi gelelim nasıl bir bakım uygulamanız gerektiğine. Anladığım kadarıyla cildiniz karma ama yanlış ürün kullanımından yağlanma yapıyor ve pullanma da su kaybının yüksek olduğunu gösteriyor.
  Günlük bakım rutinini AHA’lı jelle yapın ve içinde SLS olmayan jeller seçin.
  Rutininiz:
  1- Cyrene firmasının AHA/BAHA jelini köpürtüp durulayarak kullanın.
  2- ardından Pirinç tozu https://cyrene.com.tr/dermofoliant-daily-gentle-purifying-peeling-powder-20g.html kullanmanızı
  3- CYRENE Skin Renewing 2% BHA Lotion Exfoliant’ı sürün.Yedirin.
  Bu o bahsettiğiniz o krem sürünce emmeyen kalın üst tabakalı yüzeyi gayet güzel bir ay içinde götürecek ve daha sağlıklı bir yüzey oluşturacaktır.
  4- En son onarıcı yağsız nemlendiriciyi sürün. Cyrene Oil Free Skin Balancing Aqua Gel Moisturiser
  5- Gündüzleri BHA ve AHA kullanıldığında gündüzleri UV ışınlarından korunmalısınız. Bunun içim sabahları SPF 30 bir koruyucu kullanılmalı.
  https://cyrene.com.tr/100-mineral-ultra-light-sunscreen-fluid-spf-30-face.html

  Cilt köpükle nasıl yıkanır videom:
  https://www.youtube.com/watch?v=_YN7YLqRZd8

  Tek tük çıkan sivilcelere LOKAL uygulanan sivilce söndürücü jellerden kullanın. Cosmed firmasında var mesela veya neutrogena’da 24 saatte sivilceyi söndüren ve bakterilerin çoğalmasını kontrol altına alan jeller var.
  Gün içinde de tekrar nokta halinde sivilceye uygulayın. Söner ve iz bırakmaz.
  Sivilceler bittiğinde dermaroller kullanabilirsiniz. Aha’lı ürünler gözenek içlerini hem temizleyecek hem kalın tabakayı nazikçe temizleyeceğinden sivilcelerinizin (bakterinin) oluşacağı ortam yok edilecek zamanla hepsi yok olacaktır.
  Sevgilerle

 67. Merhaba Aysenur hanim, ben 24 yasindayim yaklasik bir yil roacuttane tedavisi gordum ve 1 yil once tedavim bitti skarlar icin 3 seans prp uygulamasi yapildi. Faydasi oldu ama hala cukurluklarim var ayrica kirmizi lekelerim ve buyuk gozeneklerim var. Ve 4,5 ay once tekrar sivilcelerim cikmaya basladi. Genelde cok buyuk olmayan 3,4 sivilce oluyor yuzumde onlar gecse de mutlaka yenileri cikiyor. Dermaroller kullanmami onerir misiniz? Sivilcelerin uzerine uygularsam yayilir mi, gunluk rutin dahil nasil bir bakim onerirsiniz? Cildim normalde yagli fakat temizleme jelleri kullandigimda yuzum kuruyor nemlendirsem de cogunlukla gunes koruyucu surdugumde emilmiyor ve pul pul dokulme oluyor. Simdiden cok tesekkur ederim ?

 68. Damla Hanım Merhaba,

  Dermaroller derin olmayan çukurların oldukça silikleşmesini sağlar ancak derin çukurlar gitmez.
  Bu videodan lütfen detay izler misiniz?
  https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk

  Belki dermarollere gerek kalmadan doğru bakım “disiplinli bakım” yaparak ve nemlendirici altına AHA’lı bir ürün kullanarak derinin sağlıklı yenilenmesini ve yeni gelen ciltle daha pürüzsüz bir cilt yüzeyi oluşmasını sağlayabilirsiniz…?
  Günlük bakımı nasıl yapıyorsunuz?
  Temizleme?Nemlendirici? Güneş koruması?
  Bakın sizin yaşınızda bakım şöyle olmalı: https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY

  Dermarolleri haftada veya 10 günde bir uygularsınız ama günlük cilt bakım rutinini de doğru uygulamanız gerek.
  Bunun için de detayları anlattığım yuklarıdaki videoda sıraladıklarıma özen gösterin lütfen.

  Kaçlık dermaroller demişsiniz e yukarıda şema var ya :))
  0.50 mm seçin.
  Nasıl yapacağınızı da yukarıda tek tek anlattım…Lütfen okuyun 🙁
  Temizle
  dezenfekte et
  yağlı cilt için yenileyici dengeleyici ampulu sür
  dermarolleri yap
  Serumdan yine sür.
  Aleti dezenfekte et kutusuna kaldır.
  Seansları aksatmadan ve günlük bakımı da sürdürerek devam ediniz.
  Buradan neden cildin yağlandığını ve ne yapmanız gerektiğini okuyabilir
  http://aysenuryazici.com/yagli-ciltlerin-bakimi/
  veya buradan dinleyebilirsiniz
  https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ

  Doğru bakıma devam ederseniz sivilce oluşumu da kontrol altına alınacaktır. Unutmayınız.
  Dermapolin sitesinden ampul için yardım alabilirsiniz.
  Link burada:
  http://dermapolin.com/30-skar-iz-cukurluk-bakimi
  sevgiler

 69. merhaba aysenur hanım. ben 18 yasındayım. yüzüm için dermaroller kullanmak istiyorum çunku yuzumde 2 yanagımda cok aşırı derin olmamakla birlikte çukurlar var hatta delik de diyebiliriz.bnım yüzüm genel olarak yağlı ve çabuk kızaran bi yüzüm var.yanak bölgemde sivilce çıkmıyo ama çenemde falan çıkıyo bu sorun olurmu?ne yapmalıyım kac mm lik dermaroller kullanmalıyım?kullanmadan once yuzume ne surmelıyım kullandıktan sonra ne surmelıyım gercekten hiç bilmiyorum.istediğim tek şey bu çukurlardan kurtulmak.şimdiden teşekkürler.<3

 70. Merhaba Özlem hanım,
  Ergenlikte tamam, hormonal bir değişim var ama erişkinlerde “akne” farklı bir durumdur.
  Bununla ilgili yazıma lütfen göz atıp neler hayatınızda bunlara sebep olabilir bakar mısınız lütfen?
  http://aysenuryazici.com/eriskinlerde-akne-sorunu-neden-oluyor/

  Kimyasal peelinginiz bittikten 1 ay sonra dermarollere başlayabilirsiniz.
  Temizleyicinizde SLS olmamalı. Yağlı ciltlerin nelerden sakınması gerektiğini anlattığım videoya göz atar mısınız lütfen?
  https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ

  Size tavsiyem, uygulama sırasına göre:
  1-Temizleme: https://cyrene.com.tr/endise/cilt-yaglanmasi-sivilce/advanced-duo.html
  2- Gözenek temizleyici serum: https://cyrene.com.tr/endise/cilt-yaglanmasi-sivilce/skin-renewing-2-bha-lotion-exfoliant.html
  3- Nemlendirici dengeleyici sabahları: https://cyrene.com.tr/endise/cilt-yaglanmasi-sivilce/cyrene-oil-free-skin-balancing-aqua-gel-moisturiser.html
  Akşamları ozonlu ürünü gün aşırı uygulayın. Diğer günler BHA’yı sürün yatın.
  4- SPF koruyucu https://cyrene.com.tr/uv-defense-ultra-light-spf50-broad-spectrum-gunes-koruyucu-krem.html

  Dermarolleri haftada 1 gün veya 10 günde bir uygularken yağ dengeleyici ampulleri kullanabilirsiniz.
  Bu konuda en profesyonel site dermapolin’dir.
  Her türlü destek ve yardımı yazılı olarak alabileceğiniz bir sitedir.
  http://dermapolin.com/34-akne-sivilce-ve-yag-denge-bakimi

  sevgiler

 71. özlem dinç

  merhabalar ayşenur hanım,
  40 yaşındayım, sabah akşam yağlı ciltler için olan temizleyici ve tonik kullanıyorum. güneş kremlerimi en az 30 faktör ve yağlı ciltler için olanlardan tercih ediyorum ve akşamları ozoxlive kullanıyorum. buna rağmen oldukça yağlı sivilceli akneli,geniş gözenekli ve lekeli bir cildim var. bu sorunlar için kimyasal peeling yaptırıyorum. yarın 2. seansı yaptırıcam 3 seans yapılması uygun dedi dermotologum. dermoroller almayı düşünüyorum 3. seans ta bittikten ne kadar sonra başlamalıyım? dermoroller tedavisine devam ederken akşamları ozoxlive kullanımına devam etmeli miyim? ve hangi ürünleri kullanmalıyım? temizleyici, tonik,serum, krem önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler…

 72. Clinique’in hangi serumu yazmamışsınız o sebeple bir şey diyemeyeceğim. Bu mikro kanallardan geçen serumların molekül yapılarının ince olması lazım. Ampulleri kullanmamızın özel nedeni deri tarafından anında emilebilir yapıda olmaları Janssen ampuller ve monteil ampuller bu konuda iyi içeriklidir. DoctorB serumunun içeriğini biliyorum. Onu kullanabilirsiniz.Ama yine de ampul her zaman daha iyi sonuç verecektir.
  Zaten haftada 1 kez uygulayacaksınız dermaroller’i; hyalüronik ampullerden seçseniz daha doğru yenilenme olacaktır.

 73. Merhaba Ayşenur Hanım.
  günlük kullandığım clinique ve doktor b marka serumlarım var. (krem ve jel şeklinde) 0.50 mm’lik roller sonrası bunlardan birini de kullanabilir miyim. Yoksa emilim açısından sadece ampul mü tercih edilmelidir. Çok teşekkürler.

 74. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim Ayşenur hanım. Dermarollerı aldığım firmada serumu aldığım firmada kullanmamda hiçbir sakınca olmayacağını aksine iyi geleceğini söylemişti fakat verdikleri bilgiler içime sinmediği için sizede danışmadan uygulamak istememiştim. Şuanda en doğrusunu yaptığımı anlıyorum. Tekrar çok teşekkür ederim

 75. Merhaba Aslı Hanım,
  Hayır bunda işe yaramaz. Çünkü tüy azaltma serumları tüy kökünden çekildikten sonra kıl kesesi içinde yeni çıkacak olan kökü zayıflatmak içindir. Dermaroller ile uygulamayınız
  Anlatayım:
  Dermaroller’in amacı deriyi dürtüp “kalk çalış” demek… 🙂 Yani yenilenme için sana hasar oluşturuyorum diyoruz ve üzerine iğnelerle minik kanallar açıyoruz ki alt tabakada hücrelerin üretiminin olduğu yerde çalışma turbo hızla başlayıp sürsün.
  Bu çalışmalarda kullanılmak üzere de etken madde yolluyoruz ki (serum) hazıra konsun ve inşaa edeceği duvar en iyi sıva ve harç ile yapılsın.Bu minik kanallardan geçip alta ulaşıyor. Sonra bu kanallar hemen kapanıyor. (20-30 DAK)
  Şimdi gelelim tüylenmeye 🙂
  Tüylenme hakkında bu yazıya bakınız önce: http://aysenuryazici.com/kadinlarda-tuylenme-killanma-neden-olur-ne-yapilabilir/

  Yazıyı okuduğunuzu varsayarak devam ediyorum yazmaya.
  Tüy azaltıcı serumu dermaroller ile kullanmayın. Tüyleri herhangi bir yöntemle kökünden çeken (jilet değil) yöntemle alın, tüy azaltıcı serumu uygulayın. Tüyler alındıktan sonraki 3 gün boyunca serumu temizlenmiş cilde her ün bir l kez uygulayın. Bu süre içinde yeni kıl hücresi oluşurken, serum sadece o kanal içindeki kökün cılız gelişmesine sebep olur. Bir sonraki yolma seansına kadar da gelişimini engeller.
  Sürekli kullanımda yarı yarıya kıl zayıflamış olur.
  Ama yazıda dediğim gibi: HORMONLA bir androjen hormon fazlalığı varsa İSTEDİĞİNİZKADAR yolun, azaltıcı serum sürün kıl yine güçlenecektir.
  Endokrinologa danışınız…
  sevgiler

 76. Merhaba ayşenur hanım
  Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Bilgilerinize güvendiğim için dermarollerla ilgili bir konuda fikrinizi almak istedim. Dermaroller’ı tüyleri azaltmak için de kullanabilir miyiz acaba? Episoft adında tüyleri azalttığını ve tamamen bitkisel olduğunu idda eden bir serum aldım. Kullanmaya çok yeni başladığım için etkisi konusunda bir yorum yapamıyorum fakat bu yağı dermarollerla kullanmak acaba etkisini arttırır mı yoksa zararlı mı olur emin olamadığım için size sormak istedim.

 77. Sonsuz teşekkürler Ayşenur Hanım 🙂 Sevgiyle kalın..

 78. Merhaba Gülden Hanım,
  Dermaroller’i haftada 1 gün seans olarak uyguluyorsunuz.
  AHA’lı kimyasal peelingle beraber yapılmaz.
  Bahsettiğiniz %2’lık AHA çok düşük bir konsantrasyondur ve (dermaroller yaptığınız gün ve sonraki gün hariç) her gün tonikten sonra, serum ve nemlendiriciden önce kullanılabilir.
  %2 alıştırma dozudur. Çok hafif şekilde yüzeyi eksfoliye eder.
  Bunun üzerindeki konsantrasyonlar dermaroller seansları yapılırken kullanılmamalı bence.
  Haftada 1 dermaroller yapıp, uygulama sırasında ve sonrasında janssen ampulunuzu kullanın. Üzerine nemlendiricinizi sürün.O gün AHA kullanmayın.
  Dermaroller yapmadığınız günler AHA%2’yi kullanabilirsiniz.
  Dermaroller seanslarınız (6-8 seans) bittikten sonra %4’lük AHA’ya da geçebilirsiniz.
  SPF korumayı unutmayın.

  sevgiler

 79. Ayşenur Hanım Merhaba, bir süredir yazılarınızın sıkı takipçisi oldum ve bizleri aydınlattığınız için son derece müteşekkirim.Bir eşiniz yok. Ben 36 yaşında karma/hassas(güneş değil ama su değince kızaran cinsten) bir cilde sahibim. T bölgesi ve yanaklarımda gözeneklerim büyük, krem kullanmasam cildim pul pul dökülüyor, leke çok az, beyaz tenliyim. En büyük derdim göz etrafında çöküntü ve burada ve yanaklarda mimik çizgileri, alındaki ince çizgiler ve minik çöküntüler. Alnım hafif dalgalı anlayacağınız. :)Yazılarınızı okumaya başladığımdan beri misel su ile temizleme+serum( göz için (strivectin 360) yüz için(hyaluronik asit içerikli) )+nemlendirici krem kullanıyor ve haftalık peeling +kil maskesi ve nemlendirici maske uyguluyorum. Sorum ise şu: Bir yazınızda dermaroller uygulaması yapıp, günlük cyrene %2 AHA nın da kullanılabileceğini söylemişsiniz.Aynı zamanda kimyasal peeling ile dermarollerın bir arada kullanılamayacağını da söylüyorsunuz.%2 AHA düşük olduğu için mi kullanılabilir? Ben haftada bir dermaroller(dermapen) yapıp janssen hyaluronik asti serumu ile günlük cyrene %2 AHA kullansam uygun mudur? Cevap verirseniz çook mutlu olacağım. Sevgiler

 80. Sizin gibi güzel insanlar bizlere model olduğu sürece daha umutlu daha dirençli olmamız gerektiğine inanıyorum.Sizden daha çok olmalı bu ülkede??Dilerim en kısa zamanda romanınızı bitirirsiniz ve bizlerde hemen okuruz ☺️ Çoook teşekkür ederim her şey için…Sevgiler

 81. Estağfurullah.. Ben de koşuyorum bir videolara, bir buradaki cevaplara. Bir bakıyorum gün bitmiş ve 2 yıldır romanımı bitiremiyorum sırf bu klavye üzerinde başka şeylerle oyalandığımdan.
  🙁 İnanın hayat kimseye mükemmel gitmiyor. Zaten ülke olarak stresin dibinde yaşıyoruz bari siz gençler daha dirençli ve umutlu olun istiyorum. Siz de iyi ki varsınız… sevgiler

 82. Merhaba,
  Göz altına da yapabilirsiniz. Dikkatli olun bastırmayın.
  Üzüm çekirdeği yağını geceleri serum veya gece kremi gibi kullanabilirsiniz. Çok faydasını da görürsünüz ama ne olur gerçekten üzüm çekirdeği yağı olduğundan emin olun. Çünkü aktarlarda ayçiçek yağının rengini kokusunu katkılarla değiştirip türlü yağlar adı altında satabiliyorlar…
  sevgilerle

 83. Çok haklısınız yanlış anlamayın ben hızlı cevap vermeniz açısından söylemedim.onay bekleniyor yazınca acaba iletilmiyor da göremediniz mi dedim pek anlayamamıştım o kısmı çünkü 🙂 .inanın o kadar ihtiyacım vardı ki birilerinin böylesine güzel bilgilerle beni aydınlatmasına?? Ne kadar teşekkür etsem azdır minnettarım size..bu arada bişe daha eklemek istiyorum yüzüm böyle olunca endokronolojiye gittim tüm tahliller yapıldı.adetlerim düzenlidir.yumurtalıklarım da temiz çıktı.sadece kıl hormonun sınırın çok hafif üstünde görüldü.bide prolaktinim benim yıllardır hep biraz yüksek çıkıyor.(stresli ve üzücü kötü bir dönem atlattım buna bağlı olablr ddi dr ) ki stresli bir yapım var maalesef:( göğüs uçlarımda kıllanma vardı çok az ztn birde göğüs ortasında 1-2 tane kalınlaşan kıl var.vücudumun diğer bölümlerinde normal seyrinde.ilaç kullanmıyorum.dr artacağını sanmıyorum dedi ilaçların yan etkileride korkuttu açıkcası bana bıraktı kararı bende kullanmicam o zaman dedim birde. dermatoloğum vücudumda bi yerlerde iltihap oldgnu söyledi tahlil sonuçlarında.streste eklenince yüzüne akne olrk yansımış olablr ddi.tetradox kullanıyorum 2.5 aydır gerçekten de artık çıkmıyorlar.stresi de azalttım daha pozitif olmaya gayret ediyorum.yüzümde eski haline dönerse çok daha mutlu olacağım??? İnşallah..iyi ki varsınız ??

 84. Fatma Hanım Merhaba,
  Dermaroller sonrası emilimi kolay olan serumlar sürmek daha doğrudur. Bahsettiğiniz A,E,C vitamini ampullerini de kullanabilirsiniz elbette. BEPANTHENE ampuller ise birer ilaçtır :)B vitamini cilt için yardımcı bir içerik, tamam, içerdiği madde -dekspantenol-dokuların çabuk onarılmasına yardımcı olur, yara yerlerin çabuk iyileşmesini sağlar ama bunca vitamini karıştırıp sürmek yerine benim tavsiyem dermaroller ile emilimi kolay “gerçek soruna hedefli” ampulleri kullanmanız.
  Leke için ayrı, izler için yenilenmeyi hızlandırmak için ayrı, kırışıklar için ayrı içeriklerden yapılan ampuller kullanmak daha hedef atış olur.
  Janssen ampullere bakınız…
  Sevgiler

 85. Merhaba Ceyda Hanım,
  Cildinizin karmadan yağlıya dönük olduğunu da ayrı bir mesajla iletmişsiniz. Bunu da not ettim.:)
  27 yaş ergenliğin geçtiği bir yaş ve hormonal gelişim tamamlanmış olmasına rağmen akne sorunu varsa dermatologlar kan tahlili sorar ve hormonal değerlere bakarlar.
  Ani akne gelişimi için bu yazıya da göz atabilirsiniz.
  http://aysenuryazici.com/eriskinlerde-akne-sorunu-neden-oluyor/
  Detaylı sebep olabilecek faktörleri anlattım.

  Nesye, şükür geçmiş. Çukurları dermaroller ile gayet iyi yumuşatabilir, yüzeyi daha pürüzsüz yapabilirsiniz. Bunun için seanslarda yenileyici ampuller kullanın C,E,A evet uygun.
  Ama günlük bakımınızı da “disiplinle” sabah ve akşam temizlik+nemlendirme+koruma üç adımıyla devam etmelisiniz.
  Temizlerken SLS içermeyen bir jel kullanın. En makul fiyatlı ve içeriği temiz temizleyicilerden biri Gratis’lerdeki Himalaya köpük ve toniğini kullanabilirsiniz.
  Köpüğü bir uygulama süngeri ile köpürtürseniz
  Günlük bakımınızda nemlendiricinizi hyalüronik asit, pantenol içeriği olanlardan seçerseniz, yenilenmeye de destek olursunuz.Hem de yağlanma sorunu yaşamazsınız.
  Benim tavsiyem Rossmann’larda bulabileceğiniz Rival De Loop. Hydro Nemlendirici Jel. Ama başka alternatifler de var tabii
  * Neutrogena Hydro Boost Water Gel
  * Cyrene Oil free moisturiser
  * Derma E Soothing Oil-Free Moisturizer gibi…

  Çukurlara iyi gelecek ürünler demişsiniz. 🙂 Çukurlar, dermaroller ile yenilenmeyi tetikledikçe, aşlttan gelecek yeni deri ile hallolacaktır.
  Bu da yenilenme için kullandığınız rutine, ve dermaroller sonrası kullandığınız ampule göre hızlanacak.
  C,E,A ampulleri sürdüm demişsiniz. Bu bir karışım mı, hazırladınız mı bilemiyorum… Ben -iki yıl üstüste yılın buluşu ödülünü alan- Janssen yenileyici ampullerine bakmanızı tavsiye ederim.Fiyatları da içerikleri de soruna özel hazırlanan ampuller bunlar.
  Veya Rival De Loop Hydro Konsantre Booster Ampulu dermaroller ile kullanmanızı.
  Hyalüronik asit videosuna da göz atmanızı rica ediyorum:
  https://www.youtube.com/watch?v=oLHA7nPBRBk

  Sevgilerle

 86. Ceyda Hanım Merhaba,
  Şu an sizin sorularınızı cevaplıyorum. Cevaplayıp yayına verdiğimde onaylamış olacağım 🙂
  Lütfen aban da hak verin, günde 100 kadar hanıma cevap yazıyorum ve 24 saat bazen yetmiyor bunlara.
  Teşekkürler sevgiler

 87. Ayşenur hanım gönderdiğim mesajlar size ulaşmıyor sanırım ? Onay bekliyor diye yazıyor bir de

 88. Merhaba Tuğba Hanım,
  Yağlı ciltlerin gözeneklerinin irileşmesinin sebebi aşırı salgıyı dışarı yüzeye atmak için gözeneğin kendisini açmasındandır..
  Doğru cilt bakımı , düzenli uygulama ve doğru ürün seçimiyle boyutları normalleşir.
  Eğer içeriden bir hormonal sorun varsa bunun da yağ salgısını artırdığını göz ardı etmeyin.
  Hormonal tedavi sonrası gözeneklerin küçülme sebebi de bu yağın içeriden kontrol altına alınmasındandır.
  Sizden ricam:
  1- SLS içermeyen jelle sabah akşam temizleyip, yağlı cilt toniği ile silmeniz
  2-Yağ salgısını dengeleyici nemlendirici uygulamanız
  Haftada 2 kez:
  Banyo çıkışı önce peeling yaparak üstteki yağlı ve ölü hücrelerden oluşan tabakayı atıp; ardından bir maske uygulamanız.
  1 mm yüz için uygun ama 0,5- 0,75 mm de seçebilirdiniz.. Cildinizin hasar durumunu bilmiyorum 🙁 Eğer derin leke izleri,sivilce izleri, yoğun çiller ve gözenekler gibi birçok sorunla uğraşıyorsanız 1 mm de olur.
  Dermarolleri haftada 1 uyguladıktan sonra gözenek küçültücü ve yağ dengeleyici ampul kullanın.
  Yüzeye kanallar açılmışken en doğrusu konsantre serumlar gibi değerlendirilen bu ampullerin uygulanmasıdır.
  Maske veya kremden çok “ampul” kullanılmasının sebebi çok derine inebilmesidir..
  Dermapolin sitesinde profesyonel ürünler var.Oradan Model AMP5NO ampul kullanabilirsiniz.
  Veya JANSSEN COSMETIC NORMALAZING SKIN FLUID ampulu kullanabilirsiniz.
  Lütfen bu videoya göz atınız.
  https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ
  Gratis’lerde yağlı ciltler için gayet iyi içerikli ve tahriş yapmayan, içeriği de güzel Himalaya köpük ve toniği var.
  Bir göz atınız…
  sevgiler

 89. 🙂 Merhaba,
  İğneler cildin hassasiyetine göre daha az tutulabiliyor. Ama normalde çok ağır olmayan sorunlar için 540 iğne yeterlidir.
  Sevgiler

 90. Kaç iğneli diye sormuş Ayşegül Hanım kaç mm iğne diye değil,pek de kocaman olmasa da…. bana da bu sorunun cevabı gerekliydi…. şemada yok bu bilgi..

 91. Merhaba Ayşenur Hanım.Bir konuda size danışmak istiyorum?? 27 yaşındayım son 3-4 ayda yanaklarımda yoğun şekilde derin akneler çıktı.Nedenini dermatolog eşliğinde bulup ilaçlar kullandım çok şükür artık çıkmıyor fakat kırmızı izler ve çok derin sayılmayacak çukurlar bıraktı geriye.Bende dermaroller kullanmaya başladım bugün 1.mm ile.ardından C,E,A vitamin ampuller sürdüm.sizden ricam bana leke giderici ve çukurlara en iyi etki edebilecek ürünler önerebilir misiniz? Çok geç kalmadan iş işten geçmeden onarmak istiyorum cildimi gerçekten psikolojimi bozdu yanaklarımın bu hali.o kadar hızlı geliştiki bu durum.önüne geçemedim.çok teşekkür ediyorum şimdiden ?? Biraz uzun oldu kusura bakmayın..

 92. Ayşegül hanım merhaba a,e ve c vitamini ampüllerini bepanthen ampülü ile karıştırarak dermoroller sonrası uygulaya bilirmiyim.Bu vitaminleri bepanthen ampülü ile karıştırmak doğru olurmu acaba

 93. Merhaba,
  Yaşınız çok genç 🙂 Doğru cilt bakımı yaparsanız bu sorunlar zaten oluşmayacaktır Selin hanım… Uygulamaya bakar mısınız:
  https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY
  Cilt lekeleri için de bu videoya lütfen göz atın.
  Çünkü izler ve lekeler için kozmetik bir uygulama yaparken mutlaka güneş ışınlarından korunmanız gerek. Yoksa akıntıya kürek çekeriz
  https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE

  Dermarolleri haftalık seanslar yapıyorsunuz ama günlük cilt bakımınızı da temizleme+nemlendirme+koruma (3 adım) olarak yapmayı da ihmal etmiyorsunuz.
  Kızarıklıklar varsa düzenli koruma yapmadığınız ve derinin dış etkenlerden hırpalandığı anlamını çıkarırız. Bu yazıya göz atın lütfen:
  http://aysenuryazici.com/kizaran-ciltler-roza-hastaligi/
  Rosa OLMAYABİLİRSİNİZ ama kızarıklıkların sebeplerine lütfen göz atınız…
  Lekeler kızarıklık için hyalüronik asit ampul kullanmanız daha doğrudur.
  Dermapolin bu konuda en profesyonel sitedir. Hande hanımla iletişime geçerseniz size dermaroller sonrası uygulamanız için doğru ampulleri önerecektir.
  http://dermapolin.com/25-yuz-dermaroller
  Bir seansta hyalüronik asit, diğer seansta leke açıcı ampul de kullanabilirsiniz.
  540 iğne kullanabilirsiniz.
  Dermaroller hem pütürlere hem lekelere de iyi gelecektir.
  Nemlendirici sürmeden yüzü yıkar çıkarsanız deri pütürlenir. Koruma tabakası her zaman temizleme jeliyle yok edilir. Bu nedenle lütfen karma ciltler için olan bir nemlendirici ve içerisinde SLS olmayan bir jel kullanmanız doğrudur. Jeli bir süngerle uygulamak, sonrasında alkolsüz yatıştırıcı içerikli bir tonik kullanmak doğrudur.
  En son nemlendiriciyi sürün.
  Temizleme jellerinde SLS (sodium laureth sulfate ) varsa cildiniz kurur ve gerilir. Deterjan tipi kimyasal bir köpüktür bu.
  Size temizleme+tonik birkaç öneri yazıyorum:
  * Gratis’lerde Himalaya temizleme jeli + alkolsüz toniği
  * Cyrene Hydra Radiance Skin Recovery Gentle Cleansing Gel + Hydra Radiance Moisture Boost Facial Toner
  * Farmasi’nin jelleri de SLS içermez karma cilt için olanı toniğiyle seçebilirsiniz.
  http://www.farmasiint.com/temizleme
  * Logona Organik Aloe Özlü Canlandırıcı Temizleme Jeli + toniği
  sevgiler

  Videodan göz atınız lütfen: https://www.youtube.com/watch?v=_YN7YLqRZd8

 94. İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben güneş lekeleri ve gözenekler için kullanacağım. Yaşım 41. 0,50 dermaroller aldım yüzüm için göz altına da yapabilir miyim. Birde üzüm çekirdeği yağını dermaroller uygulaması yapmadığım zamanlarda kullanabilir miyim içinde e vitamini olduğu için cildime faydalı olur düşüncesiyle almıştım. Siz ne derseniz o benim için 🙂

 95. Merhaba. Benim yağlı bir cildim var. Gözeneklerim ve kırmızı eski sivilce lekelerim var. Birazda çilllerim var
  1 mm aldım dermarolleri. Uygunmudur sizce. Birde dermarolleri uyguladiktan sonra yağlı ve gözenekli cildime hangi krem veya maskeyi uygulamam doğru olur yardımcı olurmusunuz ne almam gerekir direk markayi ve ürünün adini da yazarsanız sevinirim. Gozeneklerimin kapanmasini istiyorum pürüzsüz bir cildim olmasını istiyorum 🙂

 96. Meraba aysenur abla,19 yasindayim 0.5 mmlik dermoroller aliyordum ki 194 mu 540 igneli mi almam gerek bilemedim. ben dermorolleri cilt lekelerim cildimdeki kizariklar ve hafif cukurlar icin aliyorum. ve cildimde dermorolleri kulladiktan sonra biodermanin white objective serisindeki serumunu kullanmam uygun olur mu? Sizce 194 mu 540 mi? cildim hassas gibi,yani bazen reaksiyon veriyor bazen vermiyor. Normalden karmaya donuk bi cildim var bu aralar alnim putur putur, burun ve cene bolgemde siyah nokta var bana kurutmayan cildi cok iyi temizleyen bir temizleyici onerir misiniz? Gercekten cok kararsiz kaldim. Tesekkur ederim

 97. Merhaba Lale Hanım,
  Cilde dermaroller ile 2 ayrı yenileme komutu veriyoruz. 1) Hasar var kalk onar! 2) Onarırken bunu kullan diye bir serum 🙂
  Dermarolleri uygulamadan önce üründen küçük bir alana sürün, üzerine dermaroller ile * işareti yaparak geçin. Artı yapıp, sonra yıldıza tamamlayan şekilde. İşlem bittikten sonra da serum uygulayın.Açılan minik kanallar deri tarafından kapatılmadan sürmüş olursunuz.
  Derine emilim için bu delikler açıldı sonuçta .
  Uygulama sonrası sadece serumu veya üzüm çekirdeği yağını sürün. Gülsuyu sürmeyin.
  Ben dermaroller sonrası yağların kullanımını desteklemiyorum.
  Yağların farklı yoğun içerikleri vardır. Serumlar daha ince ve emilebilir yapıda üretilirler.
  Eğer insülin sorununuz varsa mesela üzüm çekirdeği yağı kullanmamanızı tavsiye ederim. Çünkü diabet tip 2 üzerinde bu yağın kardiovascüler bir sakıncası var. Hem oksidatif stres hem enflamasyon ve insülin direnci konusunda uyarı var.
  Linke göz atın.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19646193
  Dermarolleri ne amaçla kullandığınızı bilmiyorum , yaşınızı da yazmamışsınız. Hani kırışık veya toparlanma için mi sivilce izleri veya leke için mi kullanıyorsunuz bilemem.
  Ama dermapolin sitesinde size uygun bir ampul/serum bulabilirsiniz.
  Veya Janssen’den uygulama ampulleri seçebilirsiniz.

  Yanaklardaki hacim kaybı, içerideki yağ destek (yastık gibi)dokunun yaşla azalmasıdır.Bunu dışarıdan yerine koymak mümkün değil maalesef.
  Var olan yastıkçık da yaşla beraber yanaktan aşağı kayar ve erir. 🙁
  Bu videodan izleyebilirsiniz. 5 dakika sürer 🙂
  sevgilerle

 98. Merhaba Ayşenur Hanım, sizi yıllardır severek takip ediyorum. Güvendiğim nadir insanlardansınız. Dermoroller konusundaki bilgileriniz için çok teşekkürler. Benim sizden öğrenmek istediğim uygulamayı yaparken da serum kullanmak gerekiyor mu yoksa bittikten sonra mı sürmek daha doğru. Birde ben uygulama sonrası saf gül suyunu tonik yerine kullanıp sonrasında yine doğal olan üzüm çekirdeği yağını sürmek istiyorum sadece bu şekilde bir uygulama yeterli olur mu? Yukarıdaki yorumlarda yanakların zayıflığı için ilerde dolgu yapılabilir demişsiniz başka çaresi yok mu acab 🙂
  Şimdiden tşk eder kolaylıklar dilerim…

 99. Oya Hanım Merhaba,
  Evet çook koşturuyorum 🙂 Yorgunum. Annemin barsakları alındığı için bebek gibi evde bakıyorum. Şükür iyi. Bunca iş arasında seminerlerime ve makyaj atölyelerime gidip geliyorum, bir de sinema filmi çekimimiz vardı bitti.
  Gece bilgisayar başına oturduğumda bana ihtiyacı olan insanlara elimden geldiğince -eğer bildiğim alanda ise- cevap vermeye çalışıyorum.
  Paylaşılmayan bilgi “bilgi” değildir. Birine faydalı olmak iyi bir şey 🙂
  Siz de Allaha emanet olun. sevgiler

 100. Bana cevap vermissinizzz!Cok sasirdim dogrusu.Siz ve sizin gibi guzel insanlar yogun olduklari icin genelde ne yalan soyluyeyim cvap beklemiyordum.Bugun gördum cevabinizi.Cookk sevindim.
  Bu arada 6.seansimi bitirdim cok memnunum kaldim dermarollerimdan.
  Bilgilendirmeleriniz icin cok tesekkur ediyorum?
  Allaha emanet oluunnn.

 101. Merhaba Melek Hanım,
  Cilt bakımını ergenlikle beraber temizleme ve nemlendirme olarak yaptığımızda ve doğru ürünler seçtiğimizde derinin sağlıklı yaş almasını ve dış etkenlerden hırpalanmasını (sivilce leke vs) engelleriz.
  Şu anda nasıl bir bakım yaptığınızı bilmiyorum yazmamışsınız…İnanın, kırışmayı engellemek “kırışmış olanı düzeltmeye çalışmaktan” daha kolaydır!
  Bu yazıma tıklarsanız erken yaş alma sebeplerini ve neler yapmanız gerektiğini tek tek anlattım:
  http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

  Mimik çizgilerinin oluşması derinin kendini yenileme kapasitesinin düşmesi ve nem kaybıyla başlar.
  Temizleme+ serum+ onarıcı nemlendirici olarak 3 adımda cildi toparlayabilirsiniz.Bu rutini her gün gece ve sabah uygulamak gerekiyor.
  Dermaroller evet acil onarım için çok iyi bir alternatiftir, enstitüden daha uygun fiyata evde yaparsınız. Tüm dermaroller detaylarını da bu yazıda bulabilirsiniz:
  http://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/
  Dermaroller , günlük cilt bakımının yerine geçmez 🙂
  Dermaroller’i haftada 1 gün uygulayıp, diğer günler temizleme, serum ve nemlendirme işlemine devam etmeniz gerekiyor.
  Serumunuzu yenileyici içerikli seçerseniz ve her gün kullanırsanız sivilce izleri de geçer.
  Bu videoda anlattım izler misiniz lütfen?
  https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk

  Anladığım kadarıyla cildiniz susuz ve kurumaya meyilli (ki gözenekler açılmış)
  Gözeneklerin açılma sebebi sabun ve/veya sülfatlı heller + nemlendirici kullanmamaktır. Bu videoda anlattım:
  https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8
  Size tavsiyem sabah ve akşam:
  temizleme: Gratis’lerde Himalaya markasının jeli ve alkolsüz toniği var. Köpürtüp durulayın, tonikle silin.(Makul fiyatlı iyi temizleme ürünleridir)
  Bu şekilde deri serumu emer, yüzeyi hazırlamış olursunuz.
  serum: Yves Rocher Global antiage serum veya Dermaceutic Activ Retinol 0.5 Anti Age Serum
  nemlendirici/onarıcı:Dermaceutic Hyal Ceutic (Bu ürün 150 ml’dir size 4-5 ay gider.) veya Floxia Juvenia Rejuvenating Cream

  Dermaroller sonrası kullanmak için onarıcı ampullere öneriler:
  * Endocare Ampül 7 x 1ml intensive antiaging regeneration
  * Janssen Cosmetics Ampoules Youth Fluid 25X2ml
  * Cyrene Epidermal Matrix Age Defying Hyaluron 3MW

  sevgiler

 102. Merhaba Ayşenur hanım ben 30 yaşındayım cildim çok yumuşak bir yapıya sahip Akne izleri var gözeneklerim çok açık ve çok solgun bir yapısı var alnımda ve dudak kenarlarında miniklere bağlı çizgiler oluşmaya başladı 40 gösterdiğim söyleniyor sizden ricam dermaroller önerirmisiniz Eğer önerir şenizde yanında hangi ürünleri kullanmamı önerirsiniz son olarak Lr(alua Vera) içerikli olan kozmetik ürününü önerirmisiniz

 103. Merhaba Berna Hanım,
  LilaKutu’yu mahkemeye verdim ve 1,5 yıldır hiç bir ilişkim olmadığı gibi sözleşmeme göre derhal kaldırılması gereken “adımı” hala sitede birçok yerde kullanmalarına çok kırgın ve kızgınım.
  Yaşınızı ve hangi sorun için örümcek ürünlerini kullanmak istediğinizi bilmediğimden yardımcı olamıyorum.
  Dermaroller sonrası veya uygularken serum tarzı ürünleri kullanın, minik kanallardan deri altına emilimi daha kolaydır.
  Kremlerdense serum tercih edilmesi daha doğrudur.
  Elastikiyet kaybı ve kırışıklar için dermaroller kullanmak istiyorsanız örümcek ağı serumunu dermaroller sonrası kullanabilirsiniz.
  Akşam ve sabah da kremini kullanmaya devam ediniz.
  sevgiler

 104. Merhaba. Dermaroller alıcam lilakutudan ama dermaroller işlemi biter bitmez örümcek agı serumu ve ardından örümcek ağı kremi kullansam bir sorun olur mu ya da kullanmam daha iyi mi olur?

 105. İrem Hanım Merhaba,
  Vichy’nin yeşil temizleme jelinin içinde SODIUM LAURETH SULFATE adlı deterjan tipi sentetik kimyasal köpük vardır. Zamanla derinin hassasiyetini ve tahriş olma riskini artırır.
  SLS içermeyen bir jelle temizlik yapmanızı öneririm. Gül suyunu jelden sonra tonik gibi kullanabilirsiniz.
  Anladığım kadarıyla cildiniz yağlı (ki bu jeli seçtiniz)
  https://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=46524/Normaderm-Deep-Cleansing-Gel/Vichy/Cleansers
  (Burada ingredients yazılı yere tıklayarak içerik görebilirsiniz)

  1- Dermaroller öncesi hem cildinizi hem aleti dezenfekte etmelisiniz. Antiseptik bir şey kullanmadan deriye dermaroller sürmeyin.
  2- Deri altındaki komedonlar (yağ noktaları) dermaroller yapmaya engel değildir.
  3- Kremi günlük bakımınızda kullanın. Dermaroller sonrası cilde kanallar açılmışken hyalüronik asit serum kullanın.Lekeler ve yenilenme için iyidir.
  Cyrene Epidermal Matrix Age Defying Hyaluron 3MW veya Janssen Cosmetics Ampoules Melafadin Fluid
  Bu sayfa profesyonel dermaroller uzmanlarının olduğu bir sayfadır Hande hanımla iletişime geçerseniz size uygun ürünleri seçebilir.
  http://dermapolin.com/27-ampuller

  Sevgilerle

 106. Merhaba,
  Doğum sonrası sarkmaları toparlamak için toparlayıcı kremlerden yararlanabilirsiniz lakin düzenli kullanım ve zaman gerekir.
  Jimnastikle desteklerseniz çok iyi sonuç alırsınız.
  * Organique Cranberry Multivitamin Vücut Yağı’nı her gün sarkan yere sürebilirsiniz.
  * Mia Organical Organik Sertifikalı Argan Yağlı Vücut Losyonu da size uygundur
  * Avalon Organics Organik CoQ10 Vücut Sıkılaştırıcı Losyon’u da seçebilirsiniz

  Bu yazımın son paragrafında karın sarkması ile ilgili bölüme göz atınız lütfen:
  http://aysenuryazici.com/hamilelikte-cilt-sorunlari-cozumleri/

  Emziren annelerin ve hamilelerin her kozmetiği kullanmamaları lazım.Bazı maddeler sütten bebeğe geçebiliyor.
  Bu sebeple organik sertifikalı kozmetikler kullanın. İçerikleri zararsız kimyasallar içerir. Müfettiş onaylı oldukları için sertifikaları olur.
  Bu yazıda detay bulabilirsiniz.
  http://aysenuryazici.com/emziren-annelerin-bakimi/

  Ellerdeki egzama ile kadın bölgesindeki sarkmanın ilintisi yok. Karına dermaroller kullanabilirsiniz.
  Egzama için kimyzasallardan sakınmanız gerek. Bu sizin ve çocuğunuzun ve ailenizin sağlığı için önemlidir.
  Neler yapmanız gerektiğini bu yazıda anlattım lütfen göz atınız:
  http://aysenuryazici.com/egzama-ve-dermatit-cilt-bakimi/
  Bulaşık çamaşır yer silem suları konusunda büyük hassasiyet göstermeniz lazım.
  Eldivensiz iş yapmayın ve ellerinize her yıkamadan sonra organik el kremi uygulayın.
  sevgiler

 107. Dermaroller yapmadan önce cildimi vichynin yeşil temizleyicisiyle yıkayıp üstüne gül suyu sürüp sonra yapıp 1 saat sonra yves roshe nin hydra vegetal kremini uygulasam bir sıkıntı olur mu? 18 yaşındayım güneş ve sivilce lekelerini gidermek için kullanacağım. Bir de beyaz yağ bezemsi küçük noktaların üstüne uygulamalı mıyım yoksa es mi geçmeliyim?

 108. Birsen Uluçınar

  Merhaba Ayşebur hn. Ellerimde egzama var. Karın bölgemde doğum sonrası sarkma oluştu.
  dermaroller kullansam egzama için bir sakıncası olur mu? aynı zamanda bebeğimi hala emziriyorum.
  Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Tşk.ler.

 109. Merhaba,
  Yazının altındaki “Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun” listesinde var 🙂
  1,5mm çatlak ve selülite kullanılabilir .
  Bu konunun ustaları Hande hanımlardır.
  http://dermapolin.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  sevgilerle

 110. Ayse hanim dermarolleri karin ve baldır daki catlaklar icin kullanacagim kac mm dermaroller kullanmalıyız

 111. İrem Hanım Merhaba,
  Dermaroller kullanmanıza gerek yok ki!
  Daha 20 yaşınızdasınız derinin kendini yenileme kapasitesi gayet iyi durumdadır. Sivilceniz yok, ara sıra T bölgesindeki yağlanmanın sebebi değişimde olan hormonlardır.
  Doğru cilt bakımı ile sivilce izleri de gider, yağlanmayı da kontrol altında tutarsınız.
  Çukur gibi olan izler eğer “derin” ise dermaroller ile hafifletebilirsiniz ama sadece sivilce lekeleriniz için AHA’lı kozmetikler kullanmanız ve disiplinle cilt rutininizi uygulamanız yeterli olur…
  Bu videoyu sizin için hazırladım.
  İzler misiniz lütfen?
  https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY&t=160s

  Leke dedikleriniz eğer kahverengi güneş lekeleri ise buradan bilgi edinebilirsiniz
  https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE
  Eğer leke dedikleriniz “sivilce izlerinin eski lekeleri” ise bu videodan bilgi bakabilirsiniz:
  https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk&t=11s

  SLS içermeyen bir yüz temizleme jeli + alkolsüz bir tonikle sabah ve akşam temizleyin.
  Ardından lekeler için AHA’lı kozmetiğinizi sürün.
  Sonra nemlendiricinizi…
  En son sadece gündüzleri SPF 30 bir güneş krouması uygulayın.
  AHA’lı ürünler kullanılırken UV koruması kullanmak gereklidir.Yoksa leke oluşur.

  Cyrene firmasında AHA’lı ürünler var.
  Daily Skin Smoothing & Renewing Treatment 4% AHA Exfoliant (Bitince %8 alabilirsiniz)
  Temizleme jel ve toniğinizi de oradan Hydra serisinden alabilirsiniz.
  Hydra Radiance Skin Recovery Gentle Cleansing Gel VE Hydra Radiance Moisture Boost Facial Toner

  Nemlendirici ve UV korumanız da sitede mevcut.
  Glycolic Soft Cream ve UV Defense Ultra Light SPF50+ Broad Spectrum Güneş Koruyucu Krem

  Dermaroller derin çukurlar için (varsa) kullanmak isterseniz 0.5 mm alın.
  sevgiler

 112. merhaba ayşenur hanım,
  20 yasındayım ve kızarık renk sivlce lekelerim var hafif cukur gibi izlerimde var cildimde gözeneklerimde hafif durumda .yaglanma yada sivilcelenme sorunum yok sivilcelerim yok cildim hassas ve karmaya donük normal . sizce izlerim icin hangi marka dermaroller kullanmalıyım ve nasıl bir bakım uygulamalıyım lekelerimden kurtulup cildimi yenilemek istiyorum canlı tutmak ıstıyorum.cok tesekkürler

 113. Merhaba Sibel Hanım,
  Eski sivilce izleri için 0.5 veya derin ve kahverengiye dönmüş ise 0.75 kullanabilirsiniz.
  Ben yüzde 1mm kullanılmasına pek taraftar olmuyorum.
  SEANSLARDA ve her gün cilt bakımınızda http://palabs.com.tr adresine göreceğiniz Palabs Hydra Lift hyalüronik asit serumu kullanabilirsiniz.
  Hem içeriği hem yenileme gücü iyi bir serumdur.
  1,5-2 ay sonra izler gidecektir.

  sevgiler

 114. Ayşenur hanım eski sivilve izlerim var 0.5 mı 1.00 mı kullanmalıyım

 115. Mehmet Bey Merhaba,
  Yukarıda gereken kullanım şartlarını size anlattım. Soruyu tekrar sormuşsunuz da acaba görmediniz mi detayları diye endişelendim. Aldığınız dermareoller olmaz! Dermatologa da gitseniz yüze 1,5 mm yapmaz.Onun yerine kimyasal soyma ile o bölgeyi pürüzsüzleştirebilir tca veya lazer ile…
  sevgiler

 116. Merhaba ayşenur hanım öncelikle çok güzel bir anlatım yapmışsınız gerçekten çok keyif alarak okudum yazınızı benim yüzümde bazı sorunlar .

  Ayşenur hanım yüzümde tırnak izleri mevcut ve gözenekler var baya çok yani alnım da ise 2 santim uzunluğunda ve derinlik ise 1 mm mevcut bende bunları göz önüne alarak 1.5 mmlik bir dermaroller spariş verdim ve sorum konusu ise eczaneye sorarak cilt için uygun olanı göndereceklermiş keşke size Whatsapp dan resimlerimi ata bilsem burda benim hangi serum ve kaç mm lik dermaroller kullanmam gerekiyor inanın bu benim için çok önemli yada sparişlerim geldiğinde hastaneye gidip bir cildiyecide yardım alabilirmiyim teşekkürler ..

 117. Merhaba,
  Evet uygundur. Yenilenmeyi hızlandıran etken maddeler dermaroller sayesinde en alt katmana direkt ulaşır ve 2-3 misli daha hızlı iyileşme sağlanır.
  Zaten dermaroller minik hasar yarattığı için deri normalin çok üzerinde hızla dokudaki sorunu onarır ama + serum veya vitamin desteğiyle düzen daha hılanır.
  Skarlar için yenilenme sağlayıcı ampuller var.
  Onlardan da kullanabilirsiniz.
  Fiyatlı değil ve çok iyi içerikli.
  http://dermapolin.com adresinde profesyonel ve sağlam ampuller bulabilirsiniz. Bu sitedekiler bilgili ve ustadır.
  Benden 100 puan aldılar 🙂
  Skar için gerekli malzeme ve bilgi burada:
  http://dermapolin.com/30-skar-iz-cukurluk-bakimi

  sevgiler

 118. merhaba Ayşenur hanım ben alnımdaki scarlar için dermaroller siparişi verdim sivilceden kaynaklı çukurlar var..dermaroller yaptıktan sonra E vitamini sürmeyi düşünüyorum uygun mudur acaba

 119. HC Care şampuanları:
  https://www.hccare.com/sac-bakim-urunleri

  Ve “organix” markasının şampuanları sülfat içermiyor. İnternetten bakabilirsiniz.
  http://www.botanikecza.com/organix

  Organix Vitamin E Şampuan’ını ben kullanmış ve çok memnun kalmıştım.

  sevgiler

 120. merhabalar,
  öncelikle verdiğiniz kapsamlı cevap için teşekkür ederim.

  29 yaşındayım çok da yaşlı sayılmam, gözle görülür bir kelliğimin olduğunu da söyleyemem; ama dediğiniz gibi genetik dökülmeye yatkın saçlarım var.
  dermoroller kullanma seanslarımı dediğinize göre ayarlacağım.
  ne var ki şampuan ilgili verdiğiniz bilgi kafamı karıştırdı, SLS ve ALS ya da türevlerinin olmadığı bir şampuan markası önerebilir misiniz?

  teşekkürler.

 121. Merhaba Oya Hanım,

  Genetiğiniz iyi 🙂 Bir de iyi bakarsanız 60’ınızda 45 gibi olursunuz. Eminim!
  Yüzünüzde derin izler ve çukurlar yoksa 1mm kullanmanıza bence gerek yok. Kemikli yerlerde kanama yapar. (Alın, göz kenarları, çene kenarları)
  “Ne kadar derin hırpalarsak o kadar iyi yenilemez”. 0.75 mm gayet iyi. Kolajen üretimi tetikleniyordur. Hiç kuşkunuz olmasın.
  Elastikiyet arttıkça cilt de toparlanır. Ancak dolgunluk, deri altındaki yağ yastıkçıklarımızla -ki yaşla erir- salanır.
  İleride dolgu yaptırırsınız.
  Kolajeni tetikleyen dermaroller zaten, ama beraberinde yeniden kaliteli kolajen üretimi yapması için etken madde olarak dermaroller ile beraber ampul uygulaması yapabilirsiniz.
  STEM CELL ANTI AGI S FLUID JANSSEN AMPUL veya YOUTH FLUID DEMANDING SKIN JANSSEN AMPUL kullanabilirsiniz.

  Yaptığınız karışım da üretime yardımcı bir karışımdır.

  sevgilerle

 122. Merhaba Yiğit Bey,

  Yaşınızı bilmiyorum. Genç yaşta dökülme olmalı…
  1- Temiz saça uygulamalısınız. Şampuanınız SLS içermemeli.
  2- GÜN AŞIRI saçlı deri için tonik veya ampul kullanarak (procapil saç spreyiniz de aynı amaçlıdır) saçın büyüme döngüsü olan “3 ayı” tamamlamanız gerek.
  Saç dökülmesine dermaroller seanslarınızı şöyle ayarlayabilirsiniz:
  ** Haftada 1 gün dermaroller yapın. 6 kez uygulayın (bir buçuk ay)
  Bu süre bittiğinde:
  ** Onbeş günde bir yapın. 4 Kez uygulayın (2 ay)
  Dermarolleri dezenfekte etmeyi ve temizlenmiş, antiseptik bir solüsyon uygulanmış kafa derisine uygulamayı unutmayın.
  Uygulama sonrası ampul sürüp hijyen sağlayan bir steril eldiven giyerek parmak uçlarıyla yedirin.
  0,75mm – 1mm iğne kullanın.(iğneniz doğru)
  200 kadar iğneli olması yeterli. (dermaroller doğru) Çok fazla iğneli olanı kullanılmaz saça zarar vermemesi için.
  Bu videoda nasıl alanlara bölünerek uygulama yapıldığını izleyebilirsiniz
  https://www.youtube.com/watch?v=kw2iaELpsYs

  Saç dökülmesi erkeklerde genetik yatkınlıkla ilgilidir genelde. Ne kadar erken başlarsanız saçların o kadar uzun süre sizinle kalmasına yardımcı olmuş olursunuz.

  saygılar

 123. 40 yasindayim ama herkes 30 saniyor?Dermaroller kullanmaya yeni basladim.Yuzume 0,75mm’ lik kullaniyorum.Hic bir aci da hissetmiyorum cok sukur ama yanaklarim biraz cokmus durumda_zamaninda sarimsak yutarak yag eritme olayindan dolayi,cahilce bir davranis diyelim_Yanaklarimin tekrar dolgunlasmasi icin 1mm kullansam ise yarar mi ?Uygularsam eger cildimden kan gelir mi?Roller sonrasi kollejen sentezini tetiklemek icin icerigi temiz bir urun onerebilir misiniz ?Ya da benim kullandigim baobobyagi+pirinc kepegi yag+saf E vtamini+safB5 vitamini karisimim yeterli olur mu?

 124. merhaba ayşenur hanım,
  saçlarıma bakım yapma adına iyice kısaltıp procapil ve dermoroller tedavisine başladım. 0,75 mm ve 200lük dermoroller ile günaşırı losyondan evvel saçlı bölgeler dâhil bütün üst bölgelere uyguluyorum. kanama olmamasına dikkat ediyorum ve sızlanma olana dek bu uygulamam sürüyor.

  sorularım şunlar:

  1.günaşırı ve losyonden evvel dermoroller kullanmam uygun mu?
  2. saçlı bölgelerdeki sağlıklı köklerde bir tahribat olur mu?
  3. birinci soruya cevabınız evet ise kullanma sıklığımı ne zaman neyi referans alarak ve nasıl azaltmamı uygun görürsünüz?

  şimdiden teşekkür ederim.

 125. C vitamini hem derinin ton farkını ve lekeleri giderir hem yenilenmesi için destektir.
  Kullanabilirsiniz.
  Saf C vitaminidir ve alkol içermiyordur dilerim.

 126. ben dermarol aldım onun yanınada yüzde 10 c vitamini serumu kullanacağım sakıncası olur mu c vitamini zarar verir mi

 127. Gülay hanım Merhaba,

  Yaşınızı ve şu an bakımda kullandığınız ürünleri iletirseniz sizin için daha sağlıklı bir yorum yapabilirim.
  Şu an nasıl cilt bakımı yapıyorsunuz ne kullanıyorsunuz?
  Cilt tipinize ujygun olmayan bir şey mi kullanıyorsunuz?

  Yaşınız 25 altı ise bu videoya bakar mısınız?
  https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY&t=3s
  Cildiniz karma mı ? Yağlı mı? Hormonal bir düzensizliğiniz var mı?
  Hassas ciltlerin “hassasiyetinin sebebi” ya hiç bakım yapmamak ya çok sert ürünler ile kimyasal bombardıman ile derinin bağışıklık sistemini zorlamaktan oluşur.
  Bu yazıdan lütfen detay bakın. Hangisini yapıyorsunuz da hassasiyet var öğrenelim ki doğru bakımı hazırlayabilelim.
  http://aysenuryazici.com/hassas-ciltler-dikkat/

  Dermaroller yapmak cilt bakımının yerine geçmez.
  Her gün düzenli temizleme ve nemlendirme yapmanız sağlıklı derinin oluşmasına yardımcıdır.

  Dermaroller zaten cilde “mini bir hasar” vermek için yapılır. Ki deri onarmak için tüm askerlerini oraya yollasın iyileşme sağlansırn.
  Yazıyı dikkatlice okursanız dermaroller ile nasıl minik iğne delikleri açıldığını ve süreceğiniz ürünün bu kanallardan içeri direkt girerek onarımda yardımcı olduğunu göreceksiniz.
  Cilde uygulama sırasında zarar verebilirsiniz nasıl? Çok bastırarak ve aynı yerde defalarca geçiş yaparak kanatabilirsiniz. Bunun için yüzde 0.50 mm veya 0.25 mm kullanmanızı salık veriyorum ama yine de kemik üstlerinde nazikçe gezdirmeniz gerekir. Lekelenmeler ve sivilce izlerini yukarıdaki seans aralıklarına dikkat ederek ayarlayabilirsiniz, zamanla düzelmeleri gözlemlersiniz.

  Youtube’da nasıl uygulandığını gösteren binlerce video var.
  Ben size en makulünü link olarak veriyorum.
  https://www.youtube.com/watch?v=J-mLw24K1Iw

  540 İğneli 0.25 ile başlayabilirsiniz.
  Sonrasında hyalüronik asit serumu kullanın.
  Dezenfekte etmeye özen gösterin.
  Sevgiler

 128. Merhaba ben yüzüme kullanmak istiyorum Bir zararını görür müyüm ? Ayrıca yüzüme kullandığım zaman cildime uygun olabilecek bakım ürünleri kullanmak istiyorum ama senelerdir bulamadım iyi gecelecek bir ürün Yüzüm çok hassas, yorgun görünümlü , renk farklılıkları var, sabahları kuru akşama doğru kirlendikçe yağlanıyor , kızarıklık var ve bazen acıyor , ayrıca akneye meyilli geçmişteki aknelerin izleri ve delikleri var ve dokunduğumda birikintiler var gibi Bu şekilde bir yüze kullanmalıyım ve yanında hangi bakım ürünlerini kullanmalıyım Şimdiden Teşekkürler..

 129. Merhaba,
  Yukarıdaki şemaya göre seanslarınızı düzenli yaparsanız dermaroller sonrası sıkılaştırıcı çatlayan deriye yeniden elastikiyet veren bir ürün kullanırsanız deri epey toparlanacaktır.
  Lakin çatlakların “tamamen” yok olmadığını, bunların derinin bağ dokusundaki yırtıkları olduğunu anlattığım yazıda “çatlaklar neden yok edilemez” paragrafına göz atmanızı rica edeceğim.
  http://aysenuryazici.com/catlaklar-neden-olusu/

  Dermaroller ile çok iyi sonuçlar alırsınız.Zaten iğnelenen deri, bir ürün sürmesek bile kolajen üretimini tetikleyecektir.
  Dermaroller yapmadığınız HER GÜN “Lierac Phytolastil Solute” serumu çatlak bölgelere sürün.
  Dermaroller sonrası sadece “saf hyalüronik asit” veya “onarıcı bir serum” uygulamanız yapılanmayı desteklemeye yeter.
  * L’OCCITANE Almond Velvet Serum – Badem Gençleştirici Vücut Serumu
  veya
  * Monteil Paris Solutions Sos Serum 3x2ml – Onarıcı Serum
  * Cyrene Epidermal Matrix Age Defying Hyaluron 3MW
  sevgiler

 130. Mehmet bey Merhaba,
  Yüz için uygun iğnelerin seçimi için bir tablo var yazıda:) 1,5 mm yüz için olmaz! Kan revan içinde kalırsınız.Bu kalınlıkta iğneler alın ve elmacık kemiklerinde kemiğinize çok yakın inen büyüklüklerdir.Enfeksiyon ve hasar riski olur. Sakın!
  0,50 veya 0,75mm yüzünüzdeki izler ve gözenekler için uygundur.
  Serum olarak yağlı cilt tipine de çözmek istediğiniz sorunlara da uygun 2 serumu yazıyorum. Siz seçersiniz:
  1)* Timeless Truth markasının yeşil çay serumu => https://www.ttmaskturkiye.com/gozenek-kucultucu-yesil-cay-serumu
  2)* İki çeşit ampulu dönüşümlü kullanın:
  * Janssen Cosmetics Ampoules Normalizing Skin Fluid => https://www.dermoeczanem.com/janssen-cosmetics-ampoules-normalizing-skin-fluid-2ml
  * Bir hafta birini, diğer hafta diğerini kullanın dermaroller ile => https://www.dermoeczanem.com/janssen-cosmetics-ampoules-hyaluron-fluid-2ml
  Cildinizi ve ellerinizi dezenfekte etmeyi ihmal etmeyin, dermaroller öncesi hijen çok önemlidir.
  Dermaroller sonrası 24 saat banyo yapmayın.
  Cilt temizliğiniz için her gün yağlı ciltlere uygun temizleme jeli ve nemlendiricisi kullanmaya devam ederek dermaroller yapın ki deri kendini yenilerken dış etkenler ve yağla savaşmaya devam ederek yorulmasın.
  Cyrene Advanced duo yıkama jeli ve oil free moisturiser kremi size uygundur.

  Bu yazıdan detay bakabilir
  http://aysenuryazici.com/erkeklerin-cilt-bakimi/
  Bu videodan yağlanmayı kesmenin gereklerini izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=9qRZV6JGZKQ&t=100s
  saygılar

 131. Ayşe hanım merhaba öncelikle yazını çok keyif alarak okudum ve benimde bazı sorunlarım var benim yüzümde tırnak izleri var alnımda ve yanaklarda gözenekler mevcut bende 1.5 mmlik Dermaroller spariş ettim ve hangi serumu kullanacağımı bilmiyorum bende eczaneye sordum en çok kullananı gönderecek sizce bunun için hangi serum kullanmaliyım ve aldığım 1.5 mm lik dermaroller yüzüme uygunmudur bu arada yağlı bir cilt tipim var

 132. MERHABA BENİM 5 YILLIK BACAK VE KARIN ÇATLAGIM VAR COK ARASTIRMAMIM SONUCUNDA EN SON DERMAROLLER DUSUNUYORUM HATTA ZGTS MARKALI 1.50 MM DERMAROLLER ALDIM BEN BU DERMAROLLUR BACAGIMA HANGI AMPUL SERUM VS. KULLANMALIYIM BIRDE DESTEKLEMEK ICIN HANGI KREMI ÖNERİRSİNİZŞİMDİDEN TESEKKUR EDERIM 🙂

 133. Ilginiz ve kisa sürede bu kadar guzel detaylı bir anlatımla cevap verdiginiz icin cok teşekkür ederim. ?

 134. Merhaba,
  Dermarolleri saçlı deri için kullandığınızda 2 farklı seçenek vardır.
  Eğer serumun emilmesine yardım etmek için dermaroller kullanacaksanız 0.5mm kullanırsınız ve “günaşırı” kullanabilirsiniz.
  Saçın büyümesine yardım için 0.75 – 1.5mm arası iğneler kullanılır. Ve bunu da 15 günde bir kullanabilirsiniz. Daha sık değil.
  Aslında 1,5 mm olan iğneleri ayda 1 kez kullanmak daha doğru olacaktır.
  Bana sorarsanız YA 1.0 mm kullanın ayda bir uygulayın.
  Ya da gün aşırı 0.75mm olanı serumla beraber kullanın.
  İğne sayısının 200 civarı olması yeterli.
  sevgiler

 135. Merhabalar. Ben erkek tipi saç dokulmesi için prp yaptirdim ilk seansimdan sonra doktor ikinci seansa kadar serum ve sampuanla birlikte dermaroller ile desteklememi istedi.1 veya 1,5 mm olabilir dedi. Ancak hangisini alayim cok kararsiz kaldim. Siz saç için kaç iğneli ve kac mm dermaroller onerirsiniz?

 136. Dermaroller sonrası, leke açma özellikleri olan ama sert kimyasal açıcılar içermeyen serumlar kullanabilirsiniz.
  Bunu haftada 1 kez dermaroller sonrası uygulayın ama günlük bakımınızı da “temizleme+leke serumu+koruyucu nemlendirici” olarak da devam ettirin.
  Bu videodan leke hakkında lütfen bilgi dinlemenizi rica edeceğim.
  https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE

  Lekeleriniz eski ise belki dermatologa görünmeniz gerekebilir.
  Bazen kozmetikler açamıyor.
  “Auriga Mela Clear Serum 15ml Leke Açıcı Bakım Serumu” her gün cilt bakımınızda, “Janssen Cosmetic melafadin fluid “ampülü dermaroller sonrası kullanabilirsiniz.

  sevgilerle

 137. Merhaba,
  Gün aşırı kullanılan dermarollerler çok düşük iğne sayılı dermarollerlerdir.
  Uzun vadede, küçük iğnelerle yapılan bir “deriyi uyandırma” işlemi içindir.Gün aşırı uygulamada temel amaç cildi uyarmaktır.
  Seans olarak haftalık yapılanlarda “derin mikro kanallar açılarak” içeriye serumun nüfuz etmesi amaçlanır.
  Derinin kendini yenileme hızına uygun olarak (28 günde bir yenilenir deri) haftada 1 gün dermaroller ile serum takviyesi yeterlidir.
  Ama dermaroller yaptığınız için cilt bakımını bırakmıyoruz ki?
  Her gün cilt tipinize (yüz) uygun temizleme, ve onarıcı nemlendiricinizi uygulamaya devam ediyorsunuz.

  Bacak içi sarkmalara belli hareketler var onları yapın.
  Youtube’da bir sürü hoca bunları anlatıyor.
  Elbette beraberinde dermaroller ve toparlayıcı losyon da kullanırsanız on numara olur.
  Vücut için dermarollerler geniş silindirli olanlardır.
  1200 iğneli 0,75 yeterli olur.
  1mm bacak içlerinde değil bacak dışlarında ve arka bacaklarda daha uygun olur.
  1 tane ARCAYA Elastin Ampul’ü dermaroller ile beraber bacak içlerine bölüştürerek kullanabilirsiniz.
  Organique SPA Caffeine Slim Serum 75ml kullanabilirsiniz
  Mambino Organics Organik Vücut Serumu da olabilir
  Mama Mio Skin Tight Toning Serum da…

  Karın ve bacak içlerindeki sarkmalara tibet jimnastiğini 3 ay yapın düzelir 🙂
  İnternete Tibetin 5 hareketi yazın. Çıkan hareketleri her gün sadece 5 dakikanızı ayırarak 3’er kez yapın.
  Vücut şekillenmesi için (benim zamanında yaptığım ve 42 bedenden 36’ya yavaş yavaş 3 ay içinde geldiğim) bir mucizevi jimnastik bu.
  Sevgilerle

 138. Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler öncelikle Ayşenur hanım. Ben 40 yaşımdayım yüzümde son iki yıl içinde yoğun güneş lekesi oluştu. Cildim karma tip. Dermoroller sonrası kullanmam gereken ürünler hakkında önerilerinize gerçekten ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler

 139. Merhaba Ayşenur hanım,son 1 aydır dermaroller araştırıyorum,yazılarınızdaki detaylı açıklamalar için çok teşekkürler ama kafam kullanım süreleri ile ilgili karıştı.Bir videolu anlatımda dermaroller satan kişi gün aşırı kullanılabileceğini söylüyor,ayrıca bende şunu merak ettim;dermaroller.i haftada birkez uygulayıp serum sürdüğümüzde yeterli nasıl oluyor?fazla kilo vermemden ötürü karın ve bacak içlerinde fena bir sarkma var sporla gitmeyen türden ,bende estetik olamayacağım için çareler arıyorum.Dermaroller 2mm mi almalıyım?kaç iğneli olsun?ve nasıl bir serum kullanmalıyım?haftada 1 kez yapacağım dermaroller ve serum işe yarar mı?yüzüm çok kuru kaç iğneli alayım?0,75 ‘le mi başlayayım?kafam soru bulutlarınla dolu ?şimdiden çok teşekkür ederim???

 140. Ben, hayatın stressiz olarak “normale” dönmesiyle sağlıkla ilgili sorunların ve her karamsarlığın düzeleceğine inananlardanım 🙂 Sizin için de iyilikler diliyorum. Sevgilerle

 141. Bide eklemek istediğim doktorlarada söyledim bunu iki yıldan fazlada doğum kontrol hapı kullanıyorum uzun süreli kullandığım ilaç yanlızca bu, aratisrdim çok etkisi olmucagina tam tersi hormon düzenleyici etkisi olduğunu söylediler hapın yinede bir ihtimal etki etmiş olabilirmi dokulme zamanlamam yakin cunku birbirine

 142. Öncelikle tüm detaylarla verdiğiniz cevap icin sonsuz teşekkür ederim, başlangıc acı bir ölümle oldu sonrası belli aralıklarla kısa sürelide olsa durdu, doktora çok defa gittim hatta üç ayrı doktora ilk bulguları demir eksikliği oldu o günden beri demir,biotin,keratin bir çok hapa devam ettim yeme aliskanligima kadar degistirdim ve en sonki kan bulgularım gayet iyi durumdaydı ilaca ara vermemi bile söylediler, guatr dediginiz hormon seviyemdede bulgular normal sınırda, tıbben yapabilicegim birşey kalmadı yada ben umudumu yitirdim yinede yeni isimler bulup doktora gitmeye devam edicem, saçlarımda açılmalar başladı ve eskiye göre dökülme çok daha arttı saçıma şekil vermek zor artık kaybım yarıdan fazla, doktorların kanısı minarellere dayalı ama iki yıl uzun bir zaman, aldığım ilaçlarin kana geçip saçıma ulaşması uzun sürücek dedi doktor ama son kan seviyemde durum gayet iyiydi uzun süredir iyi durumda hatta, erkek tipi dökülmeye dair birşey demediler ama suanki durumum ona yakın, umutsuzca arayış içersindeyim verdiğiniz bilgileri kaydedicem hatta beynime kazıcam:) inanmakta önemli inanicam ve zarar gormucek şekilde uygulucam, o kadar guzel açıklayıcı yazmissinizki sorum bile yok, gerekli ürünleri alıp takıldığım durumda tekrar rahatsız edebilirim:) sevgiyle huzurla kalın

 143. Hülya Hanım,
  Saç dökülmesinin onlarca değişik sebebi vardır. İçeriden bir sorun varsa kansızlık veya tiroid gibi, dr bunu tedavi ettiğinde dökülme de normale döner.
  Bu yazımdan detay bakınız lütfen:
  http://aysenuryazici.com/sacim-dokuluyor-ne-yapacagim/

  İki yıl önce ne oldu, hayatınızda ne değişti bunu bulmanız gerek.
  Doğum, stres, depresyon, ani şok, taşınma, narkoz alımı, sürekli kullanılan bir ilaç vs gibi hayatınızdaki değişimle metabolizmada ne alt üst oldu bunu bulmanız gerek.
  Doğrusu bir kan tahlili yaptırıp değerlerinize endokrinologun bakmasıdır.
  Kadınlarda saç dökülmesinin sebepleri erkeklere göre daha çeşitli olduğundan, doğru tanı konularak saç kaybının önlenmesi uzmanlık ister.
  Hormonal bir dengesizlik sebebiyle dökülme varsa dr ilaç vererek dengeyi kurduğunda saçlar büyüme döngüleri olan “3 ay” içinde tekrar sağlıklı çıkmaya başlayacaktır.
  Size önerim SLS içermeyen bir şampuanla yıkayıp GÜN AŞIRI saçlı deri için tonik /ampul kullanarak 3 ayı tamamlamanız…
  Saç dökülmesi probleminde asıl kaynak kökün tam olarak beslenememesidir.. Bu yaz hormonal ya mineral eksikliklerden olabiliyor.
  Bionnex Organica Anti-Hair Loss Serum Concentrate Ampoules
  https://www.dermoeczanem.com/bionnex-organica-tum-saclar-icin-serum-12-x-10ml

  Saç dökülmesine dermaroller seanslarınız için:
  ** Haftada 1 gün yapın. 6 kez uygulayın (bir buçuk ay)
  sonrasında:
  ** Onbeş günde bir yapın. 4 Kez uygulayın (2 ay)
  Dermarolleri dezenfekte etmeyi ve temizlenmiş, antiseptik bir solüsyon uygulanmış kafa derisine uygulamayı unutmayın.
  Uygulama sonrası ampul sürüp hijyen sağlayan bir steril eldiven giyerek parmak uçlarıyla yedirin.
  0,75mm – 1mm iğne kullanın.
  200 kadar iğneli olması yeterli. Çok fazla iğneli olanı kullanmayın.
  Bu videoda nasıl alanlara bölünerek uygulama yapıldığını izleyebilirsiniz
  https://www.youtube.com/watch?v=kw2iaELpsYs

  Kullanabileceğiniz serum:
  http://mesoxy.com.tr/portfolio-item/hair-cocktail/

  Sevgilerle
  Geçmiş olsun.

 144. Merhaba ayşenur hanım saçlarımda yaklaşık iki yıldır dökülme var çoğunluğunu kaybetmiş durumdayım psikolojik olarak bitmiş haldeyim, her yolu denedim ve en son araştırmalarında dermaroller ile tanisdim başlamayı düşünüyorum hangi marka,iğne sayısı, ölçüleri yani genel olarak nasıl başlamalıyım

 145. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM AYŞENUR HANIM SEVGİLER

 146. Kübra Hanım Merhaba,
  Kırışıklarönce yaş gereği iyi üretilmeyen kolajen kalitesiyle, sonra UV ışınlarının hırpalamasıyla derinleşir.
  Cildin elastikiyetini destekleyen ve daha kaliteli destek doku liflerinin üretilmesini sağlayan medikal estetik uygulamalarından faydalanabilirsiniz.
  Scarlet, ulterapy, radyofrekans gibi işlemlerle cilt 1-2 aya tekrardan gençleşmeye başlar, beraberinde cilt bakımınızı da aksatmazsanız 2-3 aya sonra gözle görülür derecede kırışıkların azaldığını görürsünüz.
  Gözenek ve siyah nokta maalesef kazıyıcı temizleyicilerden oluşan ve düzenli temizlik yapmayanlarda oluşan sorunlar.
  Bu videoya göz atarsanız hepsini detaylı anlattım.
  https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8&t=15s

  Tabii UV ışınlarının yağ salgısını tetiklediğini de unutmayalım burada…
  40 yaş bakımının detayları da bu yazımda lütfen göz atınız.
  http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/kirkli-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

  Cildinizi sabunla yıkamayın.
  İçinde kazıyıcı sentetik köpürtücüler olmayan jellerle yıkayıp tonikleyin.
  Sonra hyalüronik asit serumunuzu sürün.
  En son yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı kreminizi
  Ama size tavsiyem bir dermatologa gidin, alına botos yaptırın. Dümdüz ve kırışıksız olur. 4-5 ay sonra yine yaptırırsınız.
  Botoksu anlattığım videoya bakar mısınız?
  https://www.youtube.com/watch?v=qwlHL3yFecM

  Dermaroller de eğer düzenli seansları yaparsanız iyi sonuçlar verecektir.
  Dermaroller sonrası hyalüronik asit serumunuzu kullanabileceğiniz gibi yoğun onarıcı ampulleri de kullanabilirsiniz
  Kullanımı ve seans aralıkları :
  http://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/

  Size önerim:
  Temizleme için => Cyrene Advanced Duo temizleme jeli ve toniği
  Serum => Cyrene Epidermal Matrix Age Defying Hyaluron 3MW
  (Gece)Sadece geceleri uygulayın => Skinceuticals RETINOL 0.3 SAF RETINOL BARINDIRAN ONARICI GECE BAKIM KREMİ
  (Gündüz) Skinceuticals Daily Moisture
  Göz => La Roche Posay Göz Bakım Kremi – Redermic R Yeux

  Haftada bir, dermaroller sonrası kullanabileceğiniz ampullere ve serumlara http://dermapolin.com/ampuller adresinden bakabilirsiniz. Yüz ve dudak kırışıkları için de ampuller var.
  Bunlardan da seçebilirsiniz
  * JANSSEN COSMETIC HYALURON FLUID (ampul)iyi içerikli ve deriye dolgunluk veren canlılık veren ampullerdir.
  * Timless Truth Salyangoz Özü & E.G.F. Yenileyici Serum
  * Heliotrop Multiactive Yenileyici Ampül

  Temizlik sonrası serum kullanımı + retinollü bakım cildin yenilenmesini hızlandıracaktır.
  Lütfen acele etmeyin. Deriye kendini yenilemesine zaman tanıyın.
  Sevgilerle

 147. KÜBRA BÜŞRA

  AYSENUR HANIM MERHABA 44 YASINDAYIM CİLDİM KARMA ALIN VE DUDAK KENARINDA DERİN ÇİZGİLERİM OLUŞTU ÖZELLİKLE ALİN ÇİZGİLERİME TAKMİS DURUMDAYIM GÖZENEKLERİM ACIK VE DEVAMLI SİYAH NOKTA SORUNUM VAR.SABAH UYANDIĞIDA CİLDİM YAĞDAN PARLIYOR BARİZ SEKİLDE ELİME YAĞ GELİYOR. SON 3 AYDIR LR NIN ALOEVERA ÜRÜNLERİNİ KULLANIYORUM HER ZAMAN IYI MARKA ÜRÜNLER KULLANDIM AMA YILLARDIR YAZ KIŞ KLİMALI ORTAM YAZIN AZ İZİN DİYE GÜNEŞ ALTINDA UZUN KALINCA DURUM BÖYLE OLDU.DERMOROLLER KULLANSAM İYİ OLURMU ÇİZGİLERİM GİDERMİ SAF HYORULONİK ASİT ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.HANGİ ÜRÜNLERİ ADLARIYLA BİRLİKTE NE ŞEKİLDE KULLANMAMI ÖNERİRSİNİZ YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN

 148. Evet Kullanabilirsiniz.

 149. merhaba Aygül hanım Dermarolor uyguladıktan sonra örümcek ağı serumunu ve maskesini uygulasam sizce uygun olur mu?

 150. Merhaba,

  Dermaroller, derinin mini iğnelerle kanal açılıp, hasarlanarak kendini 2-3 misli çabuk onarmasını kamçılayan bir sistem. Yüze dermarolleri uyguladıktan sonra bir yenileyici serum kullanırsanız açıkan kanallardan deri altına yenilenmeyi sağlayan serum gider ve sivilce izlerini gözenekleri toparlar ve çizgileri yumuşatır.

  Bana sorarsanız haftada 1 kez seans yaparak , 6 seans uygulatabilir veya siz evde uygulayabilirsiniz.
  Titanyum iğneli 540 dermaroller alın. 0,5 mm yeterli olur.
  Dikkatli dezenfekte edilmiş alet ve ellerle uygulayın. İnternette sprey dezenfektanlar ve dezenfektan mendiller var…
  JANSSEN COSMETICS Normalizing Skin Fluid Oily Skin ampulu dermaroller yaparken ve sonrasında yüze yedirin.
  Bir başka seçenek sunan yer http://dermapolin.com adlı sitedir.
  Oradan da setlere bakabilirsiniz.

  Size önerim, dermaroller yapsanız bile günlük temel bakımınızı aksatmadan uygulayın.
  Temizleme nemlendirme için yağlı cilt ürünlerini düzenli kullanın ki dermarollerin yapacağı iyileştirmenin desteği ve devamlılığı olsun.
  Cyrene yağlı cilt temizleme tonik ve nemlendiricisini veya Gratis’lerdeki Himalaya serisini kullanabilirsiniz.

  Dengeleyici bir Serumu, dermaroller uygulamadığınız günlerde de krem altına kullanın.
  Cyrene matrix serum gibi.Veya Janssen Balancing Fluid Combination Skin Ampulleri gibi…

  sevgilerle

 151. Tugba yildirim

  Aysenur hanim merhaba ,bilgilendie icin cok tesekkurler cok faydali kisa ve oz bir anlatim olmus.Benim sorum cildim yagli ,acik gozeneklerim ,derin sivilce izlerim ve biraz kirisikliklarim var .dermaroller kullandiktan sonra kullanmam gereken urunler cok cesitli ve secim yapamiyorum.Sizden ricam net olarak marka ismi verirmisiniz.Size guvenerek direk gidip almak istiyorum .cunku bireysel arastirmalarim urun cesitliliginden dolayi yetersiz kaliyor karar veremiyorum.

 152. Ümran Hanım Merhaba,
  Evet işe yarıyor çünkü deriye minik kanallar açıp kendini onarması için etken madde veriyorsunuz ve deri hızlı yenileniyor.
  Ancak cilt bakımı demek dermaroller yapmak değildir..
  Cilt bakımı 3 adımdır ve her gün sabah akşam uyguladığınızda deri sağlıklı yapısını sürdürür.
  Bu 3 adım temizleme nemlendirme ve korumadır
  Yani siz derinin su kaybını önler, güneş ışınlarının yaşlandırıcı ve leke yapıcı etkisinden korunursanız geç yaşlanırsınız.
  Bu 3 temel adımlı bakımı sürekli yapmaz ve sadece dermaroller den fayda beklerseniz işe tabii ki yaramaz. Her gün cildin bakımı lazımdır ve 5 dakikanızı alır.
  Jelle köpürtüp durulayın.
  Nemlendirici sürün
  Gündüzleri de SPF güneş koruma sürün.
  Bunun dışında:
  Haftada 1 gün dermaroller uygulayın. Dört seans yapın .
  On beş gün ara verin. Sonra bir seans daha dermaroller yapın
  Tekrar 15 gün ara vererek 6. seansı yapın.
  Sonrasında ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.
  Dermaroller sonrası deri yenileyici serumlar kullanın. Skinceutikals’da, Cyrene’de, Estee Lauder’de yenileyici gayet etkili serumlar var.

  sevgiler
  Not: İşe yaramadı diyen her kimse cilt bakımını dermaroller yapmak sanıyordur muhtemelen. Ve temel cilt bakımını günlük uygulamıyordur.

 153. Aysenur hanim gercekten ise yariyormu ustte yazdigim cilt sikayetlerimi giderir mi youtube bir kadin benn memnun kalmadimm ise yaraamadi yazmis guzellik merkezine verecek imkanim yok. Kirisiklik gozenek acikligi ve siyah noktalarda ne kadar surey le kullanimda etkili sonuc alinir o kullanan 3 ay kullanmis kararsiz kaldim yardimci olur musunuz

 154. Ümran Hanım,
  Dermaroller’in iyi kötü diye ayırmamak gerek, yapıldığı metalin kalitesine ve iğne sayısına bakmanız lazım.
  Titanyum olanlar dayanıklıdır , daha uzun süre kullanırsınız, Çelik olanlar da var. 192 iğneli olanlar daha hafif olduğundan hassas ciltlere daha uygun. Delik sayısı azaldığından hırpalanma ve kızarma riski de azalır.
  540 titanyum iğne kullanan modeller de var.
  96,540,600, 200 gibi iğne sayılarını ambalajdan görebilirsiniz.Vücut için 1080 de var…
  Dnc Roller 0,5mm (çelik)
  veya
  Zgts Dermaroller 540 (titanyum)
  sevgiler

 155. hangi marka dermorol iyidir genis gözeneklerim siyah noktam var. iki kaş arası derin çizgi y-var yanağımdan aşağıya inen çiziler mevcut 37 yaşındayım ve t bölgesi yağlı

 156. Fatma Hanım,
  Keşke 0,50 ile başlasaydınız. Cildiniz hassas mı ince mi, bir yerden çok fazla mı geçtiniz nasıl ezikler oldu anlamadım…
  Delikler 24 saate kapanmış olacak zaten.Derideki ezikler travma için Bioderma’nın Cicabio Cream 40 ml’den alın.
  Sabah akşam nazikçe sürün. Yaralanmış ve Tahriş Olmuş ciltler için yatıştırıcı onarıcı görev görür estetik ameliyatlar sonrası da hızlı iyileşme ve morluk giderici olarak da verilir.
  Akşam ve sabah temizlenmiş cilde sürülür. Temizlerken sakın sabunlamayın. Misel suyu bir pamuğa döküp silin cildi yeter.
  Geçmiş olsun.

 157. Dermaroller yaptim yüzume 1mm eziklikler yapti biraktim simdi farketiyorum cizmiste mahvoldum ben ne yapsam gecer yardim

 158. Hakan Bey bununla ilgili detaylı yazıma ana sayfadaki arama yerine “Yara Ve Dikiş izleri (skar) Kozmetikle Geçer Mi?” yazarak ulaşabilirsiniz.
  Kremlerle geçmez.
  Lazer ile sildirebilirsiniz.
  Yazıyı okuyun ayrıntı var.
  Sevgiler

 159. Merhaba Ayse hanım, benim yüzümde geçmeyen yara izi var 3-4 tane. Bunların hepsi çukursuz lakin geçmiyor kaç sene önce başımı çarpmıştım mesela birisi alnımda, birisi burnumun yanında. Dermastamp ve yara için krem aldım. Acaba bunlar geçirirmi sizce veya başka tavsiyeniz var mı bu izleri geçirmek için

 160. Sivilceli cilde dermaroller uygulamayınız.

 161. Merhaba Ayse hanim, sivilceli ciltte dermaroller kullanilir mi? Sivilceyi yayar mi? Tesekkurler.

 162. İğne sayısı, dermaroller’i bir tur çevirdiğinizde yüzeyde ne kadar ince kanal açtığınızı belirler. 200 iğnelik silindirle daha az kanal açarsınız ama daha az tahriş oluşturma riski vardır. Çok iğneli silindirle bir kerede birçok kanal açılır ama ruloyu aynı yerden birkaç kez daha geçirdiğinizde deride tahriş olasılığı artar. Hassas ve çabuk kızaran bir cildiniz varsa, onarmak istediğiniz yerde çok belirgin acil bir sorun yoksa bence düşük iğne sayısı ile çalışın. 600’lük bir silindiri bir bölgeden 1-2 kere geçirmek yeterli olur. 4-5 kez geçtiğinde kanama ve iritasyon riski fazlalaşır profesyonel insanların kullanması daha doğrudur. Sevgiler

 163. Ayşegül Ulusoy

  Ayşenur hanım merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Ancak sormak istediğim iğne kalınlığı değil, iğne sayısıydı. Bazıları 200, bazıları 600 tane iğne bulunduruyor. Ama araştırmalarıma göre sanırım sorunumuza göre değişiyor. Yine de sizin yanıtınız benim için önemli. Size bu konularda çok güveniyorum 🙂 sevgiyle kalın

 164. Aysenur hanim cilt tipim cok cok kuru pullanan hassas bir yapisi var.cyrene ve strivectin hangisinin serumunu kullanmaliyim.belirttigim cihaz uygun mu yoksa baska bir cihaz mi onerirsiniz.birde 1 ay kullanimdan sonra kullanma sıklıgı ne olmali hicbir zaman ara vermemeli miyim?tesekkurler

 165. Merhaba,
  Evet, bu tarz deri altında kolajen üretimini tetikleyen ve sıkılaşma için kaliteli üretimi artıran aletler faydalıdır. Lakin aksatmadan rutini devam ettirmeniz gerekir. Hücrelerin 30 günde yenilenme aşamasını tamamladığını düşünürsek, bu tarz sıkılaşmaya yardımcı alletleri” sıkılaştırıcı serumlarla beraber” takviye etmek süreci hızlandırır ve sağlamlaştırır.
  Kilo verme sonrası cildin nasıl toparlanacağını anlattığım “Acil Olarak Cildi Nasıl Toplarız” başlıklı yazımda. Ana sayfada arama yerine yazarak tek tek anlattığım bilgilere ve bakım prosedürüne ulaşabilirsiniz.
  Temel bakımınızı “temizleme+serum+nemlendirici+ SPF koruma” olarak yapın.
  Cilt tipinizi yazmamışsınız. Strivectin’in TL Tightening Face Serum ‘unu kullanın. Üzerine onarıcı nemlendiriciyi sürün.
  Sevgilerle

 166. Merhaba Aysenur hanim 32 yasindayim cok kilo verdim hafif kirisikliklarim var önerdiginiz urunlerden cok memnunum.birsey danismak istiyorum size silk’n facetite cilt sıkılaştırma ve kırışıklık giderici urun nasildir faydali midir .simdiden tesekkur ederim.sevgiler.

 167. Merhaba,
  Yukarıda , yazının İÇERİSİNDE bir şema var sizin için yaptığım o şemada kaç mm iğne hangi bölgeye kullanılır detaylı yazıyor görmediniz sanırım??Kocamaaaan ve renkli bölümlerde yazılı.
  Dermaroller silindirin kaliteli olması gerek.
  http://www.eksonfarma.com sayfasından DNC dermarollere ulaşabilirsiniz.
  sevgiler

 168. Ayşegül Ulusoy

  Merhaba Ayşenur hanim, yuz icin kac igneli dermaroller kullanmaliyiz, onerebileceginiz guvenilir bir marka var mi? Teşekkür ederim