Home / Kozmetik ve Güzellik / Cilt Bakımı / Buzdolabına Kozmetik Koymak

Buzdolabına Kozmetik Koymak

Yumurtaların yanında ojeler, maskeler, kavanozda kremler… Ne gerek var ki? Kozmetiği satın aldığınız dükkânda onlar buzdolabından mı çıkıp size satılıyor? Üretildikten sonra o dükkana gelene kadar soğuk zincirinde mi taşınıyor? Hanımların kozmetikleri buzdolabına koyma alışkanlığına açıklık getirmek lazım sanki.
Yaz aylarında oda sıcaklığı yüksek olduğunda kremlerin içerisinde bakteri üreyebilir. Bu nedenle sadece yazın organik kozmetikleri buzdolabınızın sebzelik bölümünde saklarsanız bozulmayacaktır. Ama normalde oda sıcaklığında ( 23-24 dereceye kadar) kremlerin sağlam kalması için zaten içeriklerine bakteri üremesini engelleyen maddeler katılır.
Sıcaklık yüksek değilse bakteri de yoktur! Sıcaklık arttıkça organik kozmetiklerde küf, bakteriler ve mikroorganizmalar gayet çabuk ürerler. Onları hayata kavuşturan ısıdır! Bu mini mini canlılara tomurcuklanarak veya sporlanarak üremek için 24 saat yeter!
Organik ve sertifikalı üründe kimyasal sert koruyucular yoktur
Eğer sertifikalı organik kozmetik kullanıyorsanız, banyonuz, havalandırma camı daima kapalı, nemli, buharlı ve ısısı hep yüksek kalan, evin korunaklı bir yerindeyse “yazın” organik ürünlerinizin hepsini çekmecelerden dolaplardan çıkarıp buzdolabının sebzelik bölümünde muhafaza edin. Bu bölmenin soğukluğu kozmetiğinizin sağlıklı kalmasına uygundur. Dolap iç rafları soğuktur, içerikteki esansiyel yağlar bu soğuklukta katılaşabilir, kullanmak için bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz.
Kozmetiğiniz organik üretilmemişse buzdolabına koymanıza gerek yok. İçinde küf önleyici ve bakteri üremesini önleyici kimyasallar vardır. Velev ki Ekvador’da  45 derecede yaşıyorsanız sözüm sizin için geçerli değildir! Zaten krem suya dönüşür, erir ve yapısı ayrışır. Zaten o ısıda sürülemez duruma gelir.

 

About Aysenur

Check Also

Ergenlik Sivilceleriyle Baş Eden Seri ISANA

Sivilceli ve genç ciltler için Active Clear serisi gayet makul fiyatlı ve düzenli kullanıldığında sivilceleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kırışıklığı Önleyen Yastık Uyurken Kırışmayın Beauty PillowTanıtım fiyatı olan 399 tl üzerinden tekrar %10 indirim alarak 359 tl’ye Beauty Pillow alabilirsiniz.

Başınızın ağırlığı ve ısısı ile boyun ve yüz şeklinizi alarak yüzün yastık üzerinden sıyrılmasını ve kırışık oluşmasını engelliyor. Özel kozmetik kumaşlı kılıfı ayrıca sitelerinde satılıyor. Ama kendi kılıfıyla bile kullandığınızda gece boyu cildiniz kat yeri oluşturmadan uyuyacaksınız. Bu da uykuda oluşması muhtemel derin kırışıklardan sizi koruyacak. Tanıtım fiyatı olan 399 tl üzerinden tekrar %10 indirim alarak 359 tl’ye Beauty Pillow alabilirsiniz. İndirimden faydalanmak için link: https://beautypillow.com.tr/discount/aysenur?aff=3 Yahut direkt sayfaya tıklayıp https://beautypillow.com.tr/ ödeme sayfasına geldiğinizde indirim kodu yerine AYSENUR yazın.