Home / Fashion / Hair / Kıvırcık Saç Şekillendirme Metodu

Kıvırcık Saç Şekillendirme Metodu

Kıvırcık saçlı kızların savaş metodu
kıvırcıkk

 

 

 

 

Kabul edilmesi gereken 3 şık:
* Benim saçlarım kıvırcık ve diğer saçlardan daha çabuk kırılan bir saç. Kendi doğal yağı uçlara kadar varamayan saçıma sürekli nem yükleyen ürünler seçmeliyim ve zarar verici işlemlerden uzak durmalıyım. Yoksa yapağıya döner.* Bu nedenle bakım ürünlerimi mümkün olduğunca bitkisel temelli olanlardan seçmeliyim. Yani yapay silikon, paraben, alkol, sülfat içermemeli.
* Yıkama ve kurutma alışkanlıklarımı gözden geçirmeliyim. Bazı basit uygulamalar farkı yaratır ve çok şey değiştirir.
* İşkence aletleri olan: Sık dişli taraklar, fırçalar, ısıyla düzleştirme aletleri, metal uçlu saç lastiklerinden uzak duracağım. Ve saç kurutma makinemi düşük ısı ayarında kullanacağım.
YIKAMA
Duşun altında saçları yıkamadan önce suyun saçların üzerinden akmasına izin verin. Kafa derinizde suyu hissedin. Bu buklelerin şeklini saça hatırlatır. Bir ceviz büyüklüğünde şampuanı alın, parmak uçlarınızla saçlı deriye masaj yapın. Önce şakaklar, ense ve kafanın üstüne şampuanı parmaklarınızla dairesel hareketlerle yayın. Saçlı deride şampuanı köpürtün, saçın telleriyle ilgilenmeyin.
BAKIM
Avucunuza saç kremini bolca alın. Saç telleri boyunca yayın. Saç tutamlarını avuçlarınız arasında nazikçe yoğurun. Saç tellerinin iyice bu kremi emmesi gerek. Saçlarınız parmaklarınızın arasından yosun gibi kaymalı. Şimdi ya parmaklarınızı ya iri dişli bir tarağı kullanarak saçları açın. Bu aşamada bukleler kendi kendine oluşmaya başlayacaktır. Tarama işlem bittikten sonra başınızı aşağı tutarak avuçlarınızın içinde saçları yukarı doğru mıncıklayabilirsiniz. Sonra da durulayınız. İngilizler bu tekniğe “ scrunching” , Fransızlar akordeon diyor. (Yani yukarı, saçların köküne doğru saçı avuçla mıncıklamak)
KURUTMA
Saçları asla havluyla ovalayarak kurulamayın. İpek bir kumaş gibi düşünün. Baş aşağı, havluyla nazikçe tampon hareketlerle suyunu alın. Mikro-Fiber havlular bu konuda süperdir! Bir tane edinin. Suyu birkaç dakika içinde emer saç neredeyse kuru hale gelir.
ŞEKİLLENDİRME
Her zaman baş aşağı 🙂 nemlendirici bakım serumunu veya durulanmayan bakım ürününüzü akordeon tekniğiyle sürün. Kurutma makinesini hafif üflemede ve vigo ile kullanın.
Bu teknikle bukleler belirgin, canlı, bozulmadan ve düzen içerisinde iki gün kalacaktır.
kıvırcc
(The Body Shop Tahta Tarak, Ogx Quenching Coconut Curls Conditioner, John Frieda Frizz Ease Dream Curls Conditioner, LOREAL Curl Contour Kıvırcık ve Dalgalı Saçlar İçin Bukle Belirginleştirici Şampuan )

About Aysenur

Check Also

Yağlı Saç Derisi Ve Yağlı Saçlar için Ev Yapımı Saç Maskeleri

Yağlı saçlar ve yağlı saç derisinin çok can sıkıcı olduğunu biliyorum. Bana yazdığınız binlerce mailden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur20" Yazarak Tüm Ürünlerde %20 İndirim Kazanın!