Home / Cilt Bakımı / Göz Etrafında Halkalanma Morluk

Göz Etrafında Halkalanma Morluk

Göz çevresindeki cilt yüzünüzdeki deriden 5-7 kat daha incedir!
Düzenli göz kremi veya serumu kullanmak, haftada iki kez elastikiyet ve nem arttıran göz maskeleri uygulamak morluğun derinleşmesini engeller. Ama hem onarıcı bir şeylerle durumu iyileştirirken hem de gözü hırpalamaya devam ederseniz olduğunuz yerde sayarsınız!
Önce morluğu hangi sebebin oluşturduğunu bilip, bu faktörü yok edeceksiniz, sonra onarıcı işleme başlayacaksınız.

Gözaltındaki koyuluk ve halkalanma genelde genetiktir. Ama bilgisayar başında çok uzun süre kalıyorsanız, kötü besleniyorsanız, güneş ışınlarından korunmuyorsanız, sabunla göz makyajını çıkararak göz çevresini tahriş ediyorsanız ve ağır diyetlerle bedeni hırpalıyorsanız metabolizmadaki her aksaklık morlukları da çoğaltır. Hatta göz çevresinde ani renk değişimlerinde rinit gibi burun iltihabi veya sinüslerde sorun olup olmadığına da doktorunuzun bakmasını isteyebilirsiniz. Çünkü bazı göz altı sorunlarının kaynağı rinit olabiliyor. Hata bazı göz damlalarının kullanımı bile buna sebep olabiliyor…

Göz boşluktadır ve kaslar onu yuvasında tutar. Bu kasları yordukça, dolaşım bozukluğu başlar. Cildin oksijenlenmesi eksilir, nem kaybı artar, göz çukura iner ve morluklar göze görünmeye başlar.
Sizi hasta gibi gösteren bu koyuluk ve çukur, kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımda sorun başlamasıyla koyulaşır. Kılcal damarlardan doku içine kan sızar.

• Morluklar siyaha veya kırımızı-maviye çalan bir tondaysa daha çok yorgunluktan dolayı dolaşımla ilgili sorun vardır. Kan dolaşımını hareketlendiren içerikler, C- F vitamini içeren ürünler kullanılmalı. Antioksidan göz ürünleri idealdir. Bol nem ve oksijen gerekir.
Sarımtırak kahve renk söz konusuysa hiperpigmentasyon dolayısıyla koyuluk oluşmuştur. Koyu tenlilerde daha çok bu sorun görülür. Açıcı içerikler kullanılmalı. Deri rengindeki koyulaşmayı (hiperpigmentasyon) açmak için en az 3 ay, renk açıcı içerikli göz kremleri kullanılmalıdır. Ve güneşle temas UV filtreli gözlüklerle engellenmelidir.
• Kolay şişen göz yapınız varsa zengin içerikli “yoğun göz kremlerini” değil; “Fluide” (akışkan) yapılı kozmetikleri kullanın. Dolaşım artırıcı serumları(bilyeliler) kolay şişen gözlere daha uygun ürünlerdir.

Medikal Estetik çözümler
Estetik müdahale için yaşlanmak gerekmiyor! Erken çökme hangi yaşta olursa olsun medikal estetikle toparlanma yapılabilir. Estetik çözümler “acil” iyileşme arayanlara can simididir…
Bunlardan hangisini yaptırırsanız yaptırın, krem ve serumlarla bakıma devam edilmesi şart. Gözü yormaya ve morluğu çoğaltan işlemlere devam edildiğinde zaman ilerledikçe sorun tekrar geri dönecektir. Bu müdahaleler geçici görsel çözümlerdir. Kozmetikle destek hep sürmelidir.
1- Medikal estetik hekimi “ışık dolgusu” adı verilen işlemle göz altındaki boşlukla deri arasına bir hyalüronik asit temeli olan dolgu yapar. Acı yoktur. İşlem 20 dakika sürer. Minik iğne izleri 2-3 güne geçer. Sizi 2 yıl kadar idare eder.
2- Gevşemiş deri toparlanınca çukur ve dolayısıyla morluk daha az fark edilecektir. Göz kapağının ve altındaki derinin elastikiyetini arttırmak için kolajen üretimi tetiklenir.
Bir ay kadar sonra iyileşmeyi net gözlemlemeye başlarsınız. 3-4 seans fraksiyonel lazer veya ulterapy uygulaması gözle görülür sonuçlar için yeterlidir. 6 ay-1 yıl arası geçerliği var. İşlemden sonra da elastikiyet artırıcı kremlerle desteklemeye devam edilir.
3- Yaşla beraber gözün etrafındaki yağ dokusu erir ve göz çukura kaçar. Kendi yağınızdan (göbek veya kalça) alınarak göz altı boşluğunun doldurulması da bir çözüm önerisi olarak sunuluyor. Usta ellerde uygulanmalıdır. Çökük ve koyu renkli bölge ten rengi ve dolgun görünüme kavuşur. Vücut zamanla bu yağı eritecektir. Sizi 2-3 yıl idare eder.

Not: Dr. Hüseyin Tırman’ın gözaltı dolgusu videosunu izlemek için tıklayabilirsiniz.

About Aysenur

Check Also

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Etmelisin?

Ağdadan canı çok yananlara, özellikle yazın kolay, acil, pratik acısız tüyleri yok etme şekli tüy …

46 comments

 1. O kadar güzel aciklamissiniz ki gercekten büyük bir hevesle okuyorum yazdiklarinizi .ve not defterimde güzel şeyler biriktiryorum. Bu aralar YouTube de en çok izlediğim videolardansiniz. Bı de mütevazı olmanız ve iyi niyetiniz ayrı bir izleme isteği uyandırıyor insanda. Kendim ve sevdiklerim adına size teşekkür ederim.

  Normalde temizlikten sonra tonik kullanılır ben tonik yerine gül suyu ya da maden suyu kullanabilir miyim? Ve tonikten sonra hyaluronic asid kullanabilir miyim? Yoksa tonik yerine” istree hyaluronic asid toner plus ” diye bir ürün var “kullanabilir miyim

  Ayrıca kimyasal peeling den sonra yatıştırıcı yerine maden suyu kullanabilir miyiz?

  Sevgiler

  • Teşekkür ederim Mehtap Hanım 🙂
   Kendi gibi olmayanların daha büyük izlenme yakaladıklarını biliyorum. Hatta “morluklar nasıl geçer” başlığı yerine “Bunu yap 1 günde morluklar yok olur” yazanların beşyüzbin izlendiğini de…
   Ama ben dürüst kalmak , kendi olmak, bildiklerini aktarmak dışında beklentim olmadığından 3 yıldır yavaş yavaş takipçiler kazanıyorum.
   Beni takıp et like et de demiyorum. Biliyorum ki gerçekten bilgi arayan gelmiş ise kanala like edecektir.
   Allah herkese hak ettiğini verir… Sabırla video yapmaya devam ediyorum.
   Tonik yerine gülsuyu kullanabilirsiniz. Maden suyu da kullanabilirsiniz.
   Ama cilt tipinize uygun bir tonikte maden suyundan daha fazla iyileştirici etken madde konulur.
   Bu sebeple organik bir tonik daha iyidir derim ben…
   Cilt bakımında sıralama temizle tonikle + serum uygula + nemlendirici sür + (gündüzleri) SPF koruma uygula şeklindedir.
   Tonikedikten sonra hyalüronik asit serum evet sürebilirsiniz.
   https://www.koredenkozmetik.com/products/isntree-hyaluronic-acid-toner-plus-200ml-yogunlastirilmis-nemlendirici-yenileyici-tonik <= Bunun içerisinde değişik moleküler büyüklükte h.a. var zaten. Bunun ardından (eğer çok kuru bil cildiniz yoksa) h.a serum sürmenize gerek yok. Kimyasal peelingten sonra termal su kullanın. Maden suyu değil. Her ikisi farklı mineraller yüklüdür. http://aysenuryazici.com/termal-su-spreyi-nedir-ne-ise-yarar-icinde-ne-var/
   Ama önce karbonatlı suyla silin. Asiidin yanması dursun, sonra yıkayın. En son termal su sıkın.
   sevgiler

   • Kesinlikle bilim insanlari hele bilinçli ve kaliteli takipçiler bir günde morluklara son başlıklarını gerçekci bulmayacaktir .

    Hayatta her şey bir düzen içerisindedir . O yüzden takipçi sayısından daha önemli olan takipçi kalitesidir ve sizin gibi değerli kişilerin eninde sonunda geleceği nokta kaliteli takipçi sahibi olmaktır .

    İyiki sizin gibi bilgiyi paylaşan mütevazı insanlar var . Sizler oldukça biz doğru bilgiyi doğru kaynaktan aramaya devam edicez .

    Kimyasal peeling sonrası karbonat tavsiyeniz için şunu sormak istiyorum
    Karbonat yüzümü yakıyor.

    Kimyasal peeling den sonra yatıştırıcı olan hazır ürünler kullanmak daha iyi olur diye düşünüyorum
    Kimyasal peeling sonrası termal sudan önce kullanacağım önerebileceginiz yatıştırıcı serum var mı?

    Bu arada termal su kimyasal peeling sonrasi kullanıldığı zaman ph ne kadar olmalıdır
    Normalde yüz için ideal olan ph 5.5 dir fakat kimyasal peeling sonrası termal suyun ph değeri ne olmalıdır
    Özellikle yağlı ama hassas ciltler için kim peeling sonrası önereceğiniz termal su markası hangisidir

    Teşekkürler sevgilerimle

    • Mehtap Hanım Merhaba,
     2000 Yılından beri bu site var, soru-cevap bölümü yeni site kurulduğunda ve aktarım yapılırken 4000’e yakın kişi yazışması yok edildiğinden şu an sadece 50.000’e yakın cevapladığım soruya ulaşılabiliyor.
     Dilerim insanlar doğruya ulaşabilir, zarar görmeden, reklam sebebiyle abuk subuk ürünlerle yüzlerini mahvetmeden doğru ve sağlıklı bakım bilgisine ulaşıyorlardır.
     Sorularınıza cevap vereyin.
     Kimyasal peeling sonrası karbonalı su uygulamazsanız derideki yanma mekanik olarak en alt tabakalara kadar gider. Karbonatlı su bu yanmayı nötralize edip DURDURUR. Bu sebeple yapılması şart. Ph’ı 7.5’un üstünde olduğundan yanmayı keser.
     Çok sık kimyasal peeling derinin koruyucu bariyerini mahveder. Bundan dolayı yanıyor da olabilir.
     Yatıştırıcı ürün evet kullanılır ama önce asit yanmasını kimyasal olarak durdurmak, sonra yatıştırıcı sürmek lazım.
     Termal suların pH’ları (alkali-nötr) yatıştırmaya yeterlidir. İçerisindeki mineraller sebebiyle ve doğal kaynak pH’ıdır.
     La roche Posay termal su pH’ı 7 civarıdır. Avene pH’ı 7 civarıdır.Hepsinin pH’ları bu yazımda var https://aysenuryazici.com/termal-su-spreyi-nedir-ne-ise-yarar-icinde-ne-var/
     Termal suyun pH’ını seçmek durumunda değilsiniz 🙂 5,5 pH normal cilt yapısı, ama asitle muamele görmüş cilt sonrası daha nötr olması iyi…Bu sebeple termal suyun 7 civarı olması kötü değil.

     Yatıştırıcı olarak Repertoire aloe vera kutu jeli , Serum olarak Skinceuticals Redness Neutralizer veya Dermalogica ultracalming serum concentrate veya Darphin Intral Redness Relief Soothing Serum kullanabilirsiniz.
     Dermalogica’nın ve Darphin’in son zamlarla ve gümrük zamlarıyla fiyatları gerçekten uçmuş durumda.
     Ben Avene ve Uriage kullanıyorum hangisi indirimdeyse onu 🙂 sevgiler

     • Sizin yazdiklarinizi bir arşiv haline getiricem
      Bu bilgilerin kaybolmasini hazmedemem
      Emeğinize sağlık bilime önem veren insanlarla dolsun dünya …..

      kimyasal peeling konusunda ne kadar sohbet etsem az aslinda hassas bı konu bu yüzden derin araştırıyorum ama artık taşlar oturuyor bende

      Sizin kimyasal peeling videonuzu izlemiştim . Orda kullandıklarınızin aynısını kullansam olur mu?
      Bı de süngerler vardı su dolu kabin içinde onunla temizlemistiniz asidi yüzünüzden .O su, karbonatlı miydi?
      Karbonati kullanmış miydiniz videoda?

      En önemli sorulardan birisi şu :
      Benim cildim bazen çok yağlı ama hassas
      Bır temizleme jeli önerdiler özellikle size sormak istedim Rosmanda var ” Ziaja Manuka ”
      Yağlı ve karma ciltler için
      Ne düşünüyorsunuz?
      Sizin tavsiyeniz benim için çok önemli.

      Ben diğer temizleme jellerini kullanınca yüzümün yeterince temizlenmedigini ve yağlı kaldığını hissediyorum . Yüzümü temizlemiyor şu ana kadar kullandığım yıkama jelleri

      Ama ” Ziaja Manuka” kullanan yağlı ciltler memnun kaldıklarını söylüyor

      Bı de en çok merak ettiğim konu
      İstree haluronic Acid Toner Plus

      Kore’den kozmetik sitesinde tükenmiş stokta yok

      Ben başka bı sitede buldum ama
      Site şu :

      Koreandbeauty

      Linki şu:

      https://koreandbeauty.com/Isntree-Hyaluronic-Acid-Toner-Plus-Nemlendirici-Yenileyici-Tonik-200-ml?search

      Ama bu site güvenilir mi ? Size sormak istedim bu site hakkında bilginiz var mı

      Kore’den Kozmetikte
      istree hyaluronic acid toner plus 224tl

      Koreandbeauty de ise
      İstree hyaluronic Acid Toner Plus 209 TL

      Koreandbeauty sitesi güvenilir mi? Bilginiz var mı ?
      Sizin fikriniz bnm için çok önemli

      Bir de gözaltı serum vekremler videonuzda isana age performance göz altı serum( 6ml) ve kreminden bahsetmistiniz onlar kalmamis stokta onun yerine şunu kullansam olur mu
      ?
      C Age Performance Serum
      30 Ml

      https://www.rossmann.com.tr/isana-c-age-performance-serum-p-sr17090392

      Ve krem olarak ise

      Age Performance Göz Kremi Yoğun Bakım& 4xdetox Etkisi
      15 Ml

      https://www.rossmann.com.tr/isana-cilt-age-performance-goz-kremi-yogun-bakim-4xdetox-etkisi-15-ml-p-sr17110033

      Bu ikiliyi kullansam videodakilerden bı farkı var mi

      Uzun süredir en çok sormak istediğim soruları sordum.

      İnşallah çok uzuuunnnn saglikli mutlu ve sevdiklerinizle beraber yasayinki sizin engin bilgilerinizden istifade edelimm
      Sizi coookkkk seviyoruz

   • Ben bı şey daha sormak istiyorum . Romandan sparis verdim fakat sanırım sadece kredi kartıyla alışveriş yapabiliyoruz doğru mu normal kart kabul etmiyo sanırım

 2. Çok teşekkür ederim Hatice hanım.
  Kalp kalbi sessizken de bilirmiş. Ben de sizi seviyorum…

  • ÖNCELİKLE SİZİN GİBİ ENERJİSİ GÜZEL İNSANLARDAN CİLT İLE İLGİLİ ÖNERİ ALMAK BENİ GUVENDE HİSSETTİRİYOR

   Ben 30 yaşındayım ve ayda bir yüzüme sürdüğum eczaneden aldigm vitaminler dışında pek bı şey kullanmıyorum.

   Bir yüz bakımı rutinim yok

   Karma bir cildim var ama elastikiyet kaybı var hacim olarak eskisi gibi dolgun değil .
   Göz altım hafif cukurlaşmaya başladı ama göz altım rengi beyaz yani koyulaşma yok

   Nemsiz karma bı cildim var

   Zayif olduğum için yüzümde zayıf . Kilo almaya çalışıyorum bakalım …Belki yüzümden de alırım kilo

   Size karma nemsiz gözaltı cukurlasmis ve elastikiyet kaybı olan cilt için bir bakım rutini önerisi sorabilir miyim

   Öncelikle sabah yüzümü artık sadece su ile yıkayıp gül suyunu pamuğa döküp yüzümü siliyorum . Buna ek olarak Cerave ve
   la Roche nemlendirici baya araştırdım onları almak istiyorum
   Geceleri de Royal caviar in serumunu istedim

   İnanın hangi sırayla kullanacağımı bile bilmiyordum

   • Mehtap Hanım Merhaba,
    Eğer 20’li yaşlarda makyajla uyumadıysanız, cildinizi düzenli temizleme ve “nemlendirmeyi” ihmal etmediyseniz 30’lu yaşlarda sağlıklı, lekesiz, erken yaşlanmaya başlamamış güzel bir cildiniz olacaktır.
    Her iki kadından birinin gözaltı kırışıklarını ilk fark etmeye başladığı yaş, 30’lu yaşlardır!Çünkü 27 civarı tembelleşmeye başlayan hücreler, yavaş yavaş bozulan yağ/su dengesi cildin yapısını da etkiliyor ve ilk yaşlanma işaretleri yüzeyde artık gözlemleniyor. Sarkma, yorgunluk belirtileri ancak düzenli yanı sabah ve akşam, belli uygulamaları birbirini tamamlayacak şekilde ardı ardına yapmaktır.
    Yani mesela serumu sadece akşam kullanayım diyemiyoruz. Eğer serum içeriği 12 saatte bir deriye verilmesi gereken bir serum ise sabah ve akşam kullandığımzda ancak hücrelere gerekli besin taşınmış oluyor.

    Belli bir yüz bakım rutini edinin. Ve disiplinle yapın. Daha yaşınız 30! Bunun 40’ı, 50’si, 60’ı var…
    Temel cilt bakım rutininiz yazılı olarak burada => http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/
    Videonuz burada => https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY&t=144s

    …Ve esas, artık cilt bakımına başlamaya karar verdiyseniz bu videoyu izleyin.Nereden başlayacağınızı anlattım
    => https://www.youtube.com/watch?v=RLGY-lHmq8M&t=24s

    SIRALAMA HEP AYNIDIR
    TEMİZLE 8çünkü temizlenmemiş ciltte kremler iş göremez
    SERUM SÜR çünkü serum alt tabakaya emilir, krem cilt yüzeyinde battaniye gibi görev yapar
    GÖR KREMİ sür…
    KREM UYGULA koruma ve nemlendirme örtüsüdür. Besler iyileştirir, dış etkenlerden korur
    GÜNEŞ KORUMASI Uv hasarından cildi korur.

    Sabah akşam 1) temizleyin. Jelinizde SLS olmasın.
    2) Serumunuzu sürün. Eğer sabah ve akşam diyorsa sabah ve akşam sürün.
    3) göz kreminizi uygulayın. Göz çukurlarını dolgunlaştıracak bir kozmetik yoktur. Ama ışık dolgusu yaptırabilirsiniz. Size 2 yıl kadar gayet diri göz altları sunar.
    4) Onarıcı nemlendiricinizi sürün. İçinde cildin elastikiyetine destek etken maddeler olsun.
    5) (Gündüzleri sadece) güneş koruması uygulayın.
    Güneşle temas en büyük hırpalayıcıdır.
    Bu rutini düzenle yaptığınızda cilt gayet güzel toparlanacaktır.
    La Roche Posay’ın redermic serisi size uygun evet
    https://www.laroche-posay.com.tr/urunler/REDERMIC/Anti-aging-skin-care-cr1233.aspx göz yüz ve güneş koruması var.
    Temizleme için https://www.laroche-posay.com.tr/urunler-bak%C4%B1mlar/TOLERIANE/TOLERIANE-GEL-MOUSSE-p1976.aspx kullanın, diğer temizleyicilerinde SLS var…

    Yüzünüzü zayıf buluyorsanız, aydınlatıcı pudralardan sürün. Çok güzel yuvarlak parlamalar yapr…
    sevgiler

 3. İyi günler Ayşenur Hanım ben 29 yaşındayım yüzüm hassas ve karma göz çevrem mor koyu kahve ve çok kötü hissediyorum ve yaklaşık bir yıldır yağ bezeleride çıkmaya başladı diyet yapmıyorum sürekli kullandığım bir ilaçta yok dermoskin be brİght serisini kullanıyorum lütfen bana yardımcı olabilir misiniz şimdiden çok teşekkür sevgiler.

  • Asiye Hanım,
   Size 12 Aralık 2019 da detaylı bakımınızı yazmış ve makul fiyatlı bakımınıza uygun ürünleri anlatmışım…
   Bemişim ki: Merhaba Asiye Hanım,
   30’lu yaşlarda cilt bakımınıza bir de serum ilave etmek gerekir. Çünkü artık yaşlanma belirtileri yüzeyde görünmeye başlayacak başladı ve doğru bakım yapmazsak erken yaş alan lekelenen ve kuruyan bir ciltle baş başa kalırız.
   Burada anlattım lütfen göz atar mısınız?
   http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

   Artık cilt bakımı yapmaya karar verdim diyenler nereden başlamalı buradan tek tek anlattım izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=RLGY-lHmq8M&t=3s
   Cilt bakımınız 4 adım
   temizleyin https://www.hc.com.tr/hc-yuz-temizleme-kopugu
   serum sürün https://www.hc.com.tr/hc-anti-wrinkle-serum
   göz kremi https://www.hc.com.tr/hc-eye-renewal-krem
   Onarıcı nemlendirici https://www.hc.com.tr/hc-pigment-control-leke-kremi
   En son (gündüzleri ) güneş korumasını uygulayın.
   Güneş korumasını Mart-Ekim ayları arası ne olur 2 saat sonra tekrar sürmeyi unutmayın yoksa lekeler yine hortlar.

   Köpükle cilt nasıl temizlenir https://www.youtube.com/watch?v=_YN7YLqRZd8
   sevgilerle
   Şimdi, yağ bezelerinin çıkma sebebi bu yazımda var. Bakar mısınız neyi yanlış yaptığımız için oluşuyorlar?http://aysenuryazici.com/gozaltinda-yag-butonu-mila-ya-da-beyaz-noktaciklar/
   sevgiler

  • Verdiğiniz değerli bilgileriniz için ve vakit ayırdığınız çok teşekkür ederim Yazdığınız yaziyi dikkatle okudum

   Sanırım sıralama şu
   Sabah
   Temizleme jeli
   Serum
   Nemlendirici
   Güneş koruyucu

   Akşam
   Temizleme jeli
   Serum
   Göz çevresi kremi
   Nemlendirici
   Uyku

   [[[Bu arada temizleme için sizin onerdiginiz

   https://www.laroche-posay.com.tr/urunler/REDERMIC/Anti-aging-skin-care-cr1233.aspx
   Bu üründe sls yok mu ?yazıda tam anlayamadım

   Aslında sls paraben alkol içermeyen uygun fiyatlı temizleme jelleri aradım epey ama sizin bildiğiniz sls paraben alkol içermeyen uygun farklı markalarda varsa ben öğrenmek isterim

   La Roche ve Cerave tercihim seramidin içermesi biliyorsunuz seramidin nem için çok önemli
   özellikle la Roche güneş kremini doktorlar tavsiye ediyor ve kullanıp memnun olanlar var ama ben daha kullanmadım bu yüzden önce size sormak istedim

   Bir de en önemli aklıma çok takılan soru şu
   Örneğin 40-50 yaş arası için üretilen özel kırışıklık ve elastikiyet artırıcı nem verici maske ve kremleri 30 yaşındaki biri kullanırsa daha hızlı etki gorur mu yani kullanabilir mi ? Bu soru bnm için çok önemli cunku 47 yaş arası bir hanima sanırım kırışıklık için
   Shiseido Benefiance Pure Retinol Express Smoothing Eye Mask =
   Önerdiniz örneğin bende Kırışıklik için aynı ürünü kullanabilir miyim

   Yüz bakımına gelince
   Hafta da bir aslında ben hem hyaluronik asit b grubu vitamjnler C ve E vitamini
   Seramidin içerikli
   Ayrıca hayvar içeren üzüm ve nar çekirdeği yağı içeren komplex maskeler kullanmak istiyorum
   yani hem kırışıklık gideren hem elastikiyet artıran hem nem veren hem sıkılaştıran maskeler kullanmak istiyorum bı de siyah noktalarim var o da ayrı
   Çünkü hem Kırışıklik hem elastikiyet kaybı hem nem kaybı var hemde siyah noktalarim

   Ayrıca sizin isana o/o 9 kirisiklikta fark eden Kore urunlerini denemeyi çok istiyorum

   Sizin gibi değerli bilgilere sahip birini bulmuşken yıllardır aklımda biriken ve tüm soruları birden yazdım özür dilerim

   Sevgiler

   • Mehtap hanım
    1) SLS sadece “köpürtülen” ürünlerde olur. Sentetik kazıyıcı bir köpüktür bu. .Linktekiler krem, yani bakım ürünleri…
    Ben Cyrene yüz yıkama jelleri , Zorah, Logona, Sante, Caudalie,Nuxe yüz temizleme jellerini beğeniyorum. Risksiz firmalar.Müfettiş onaylı markalar.

    2)La Roche Posay’ evet dermatolojik testleri olan bir marka BENİM ŞAHSİ kanaatim dry touch olan güneş koruması çok hafif, hanımlar çok beğeniyor. Ama bazı firmaların hormonları taklit eden güneş filtreleri kullanmalarına BEN karşıyım Mehtap hanım. Çok güzel güneş kremleri olabilir ama ben RİSK faktörünü sevmiyorum…
    Mehmet Öz’ün bu videosuna bakınız https://www.youtube.com/watch?v=HpPK1UGjgdg
    Avene mineral fluide gönül rahatlığıyla kullanılan bir güneş korumasıdır. Benim ürettiğim güneş koruması da öyle… Mineral güneş korumaları seçin.

    3)Cildinizin kolajen üretiminde bir azalma veya retim kalitesinde düşüklük varsa KIRIŞIK ortaya çıkar. Bu 30 yaşında da olabilir, 50 yaşında da.
    Çok sürersek çok onarılır diye bir durum söz konusu değil 🙂 Ama 30 yaşında göz çevresi “40 lı yaşlardaki biri gibi” hasarlı ise kırışıkları acil onarmak için Shiseido mask ile 12 paketlik bir kür yapabilir. Sonrasında onarıcı göz kremi ile devam eder. Haftada 3 gece bunu kullanıp, 1 ayda tüm maskeleri bitirdiğinde; cildin kendini yenileme süresi olan 30 günü bu tedaviyle geçireceğinden maksimum onarım olur.
    Göz altlarınız çok kırışık ise evet kullanın…

    4) Kırışıkları ayrı sebepler doğurur, siyah noktaların olma sebebi farklıdır. Mesela C vitamini ile siyah noktalara bir şey yapamazsınız.
    Siyah noktalar için, her akşam temizleme sonrası BHA/AHA pedleri kullanın. Durulanmaz.

    Ceramides!ler deri yüzeyinde kendi koruma tabakasında doğal olarak bulunan lipidlerdir. Yüzeydeki o koruyucu cilt bariyerinin etkinliği için şartlardan biri. Seramidler azalınca deri korunmasız kalıp kuruyup kaşınabilir. Hasar görür dış etkenlerden. Ama tek lipid ceramide’ler değil ki? Hem c, hem E hem B olsun dersneiz yaşlanma karşıtı serum veya kremlerden bunları içeren birini kullanın. Sabah akşam. Olsun bitsin 🙂
    Hepsinin tek tek seçmenize gerek yok. Kuru cilt için hassas cilt için antiagingler bakın.
    Üzüm çekirdeği yağı da kuşburnu çekirdeği yağı da antioksidanlardandır ve yaş almaya karşı çalışırlar.
    Havyar’da bunların hepsi var mesela…
    Isana’nın lift serisinde de var.
    Kore ürünlerinde bunlara bakabilirsiniz.
    https://www.justinbeauty.net/elastikiyet-kaybi
    sevgiler

    • Yine her zaman olduğu gibi birbirinden değerli bilgiler paylaştiniz Hepsini altını çizerek not alıyorum.
     Cok teşekkür ederim

     Size danışmak istediğim konu şu: yanlış isem düzeltin lütfen
     Eğer dışarı cikmadiysak ve öncesinde cildi hassaslastiran bakımlar yapmadiysak normal ve düşük faktörlü güneş kremi kullanalım
     Ama eğer geceden retinol kullandiysak veya asit icerikli temizleme yaptıysak o zaman hassas ciltler için olan aynı zamanda yüksek korumalı
     güneş kremi kullanalım daha iyi olmaz mı naçizane fikrim size sormak istedim

     Hani öncesinden cildi hirpalayan hassaslastiran bı bakım yapmadiysak ve dışarı cikmayacaksak hassas ciltler için ve yüksek korumalı güneş kremi kullanmamıza gerek yok
     Kullanmayalim ki gece retinol içeren kremler kullandığımızda ya da kimyasal temizlik yaptığımızda ertesi gün kullandığımız yüksek korumalı hassas ciltler için olan güneş kremleri işe yarasın kullaninca

     Bu konuyu merak ediyorum

     Tekrar teşekkürler

     • Mehtap hanım,
      Retinol de, asitler de sadece “o gün ” işlev gören etken maddeler değil. Yani sadece ertesi gün korunmanız değil, bu kullanım süresince her gün korunmanız gerekir.
      AHA’lar hücreler arası matriksi meydana getiren bileşenlerin sentezini harekete geçirir. Bu bir günde olmaz. Doğal epidermal yenilenme işlemini asit düzenler ve üst tabakadaki ölü hücreler arasındaki çimentoyu çözer ki kalınlık çabuk atılsın. Bu bir günde olmaz.
      Ayrıca asitlerin cilde rengini veren hücrelerin cilt yüzeyinde düzgün ve eşit dağılmasını sağlama görevi de var.Yani epidermal cilt bariyeri fonksiyonlarını da geliştirir. Bu da bir günde olmaz.
      Retinolün de görevi hücre yenilenmesini hızlandırmak. Bir A vitamini türevi bu. Ve A vitamini UV ile deride tahriş ve lekelenme yapar. Cilt hücrelerimizde Retinol komutlarını algılayan özel reseptörler var. Retinol cilt hücreleri ile bu reseptörler sayesinde iletişime geçer. Retinol iletişime geçtiği hasarlı cilt hücrelerine fonksiyonlarını sağlıklı ve normal olarak yürüt komutunu verir. Bunu da bir günde gerçekleştirmez.
      O sebeple retinol kullanırken de aha kullanırken de her zaman gündüzleri UV den maksimum korunma gerekir.
      Zaten “düşük” koruma dediğiniz ne ki 🙂
      SPF 15 => UVB’yi %93 oranında bloke eder.
      SPF 30 => UVB’yi %97 oranında bloke eder.
      SPF 50 => UVB’yi %98 oranında bloke eder.
      öNEMLİ OLAN 2 SAAT SONRA ETKİNİN KALMAYACAĞINI BİLEREK YENİDEN SÜRMEKTİR. SEVGİLER

    • İnanamıyorum o kadar özenerek ve detaylı bir şekilde açıklama yapmışsınız ki
     Sizi hayranlıkla okuyorum .

     Öncelikle paylastiginiz aşağıdaki detaylı bilgi için size minnettarim.

     https://www.zjashop.com/products/manuka-tree-cleansing-gel#:~:text=Aqua%20(Water)%2C%20Sodium%20Laureth,Fragrance)%2C%20Benzyl%20Salicylate%2C%20Hexyl
     İçerik
     Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Coco Glucoside, Zinc Coceth Sulfate, Glycerin, Panthenol, Allantoin, Lactobionic Acid, Propylene Glycol, Leptospermum Scoparium Leaf Extract, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Citric Acid.

     Çok teşekkür ederim

     Ben yağlı ciltler için bha ve aha içeren tonik kullanmaya çekiniyorum
     sadece araştırma yapıyorum .

     Korkuyorum yüz hassaslasiyor bı de sonrasında güneş kremini sürmeyi unuturum diye ….
     Bunun yerine beyaz kil maskesi kullanmayı düşünüyorum
     Dr tuna Farmasi güllü beyaz kil maskesini istedim bakalım neler olacak

     Yağlı ciltler için tavsiye ettiğiniz ürün stokta yok..
     Yağlı ciltler için bu olabilir size demiştiniz

     https://www.justinbeauty.net/mizon-pore-refine-deep-cleansing-foam

     Ben hemen rutinlerime baslamak istiyorum
     Tavsiye ettiğiniz temizlik ürünün muadili var mı ya da başka bı tavsiyeniz çünkü ürün stokta kalmamis.

     Bu arada isananin serumlarini istedim Q10 yüzde 9 serum ve kremini
     İsana vital serum ve krem dönüşümlu kullanacam insallah

     Bu kadar detaylı bilgi paylastiginiz yüce gönlunuze sağlık.

 4. İyi günler Ayşegül hanım ben 29 yaşındayım yüzüm hassas ve karma nasıl göz çevremde yağ bezeleri bir yıldan veri oluşmaya başladı ve göz çevrem kahve rengine çalıyor koyu kahve çok rahatsız ediyor sigara ve düzenli kullandığım bir ilaçta yok lütfen bana yardımcı olabilir misiniz şimdiden çok teşekkür ederim .

  • Asiye Hanım Merhaba,
   29 Yaşında, bu kadar sorun olmasının başka bir sebebi olmalı? Yüzü sabunla mı temizlediniz? Hiç güneşten ve soğuktan korumadınız mı? Bu yazıdan lütfen detay bakar mısınız?
   http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/
   Yağ bezeleri neden oluşur bir bakın => http://aysenuryazici.com/gozaltinda-yag-butonu-mila-ya-da-beyaz-noktaciklar/

   Koyulaşmalar genetik de olabilir, güneş sebebiyle de, hormonal sebeplerle de…Bazı ilaçların kullanımı da bunu yapabiliyor.
   Göz çevresinde koyulaşma, kahverengi renk söz konusuysa hiperpigmentasyon dolayısıyla “koyuluk” oluşmuştur. Yani deri renk değiştirmiştir, Koyu tenlilerde daha çok bu sorun görülür. Açıcı içerikler kullanılmalı. Deri rengindeki koyulaşmayı (hiperpigmentasyon) açmak için en az 3 ay, renk açıcı içerikli göz kremleri kullanılmalıdır. Ve güneşle temas UV filtreli gözlüklerle engellenmelidir.
   Koyulaşma güneş ışığıyla da derinleşir çünkü. Bu bölge 1mm’den de ince yapıdadır. Sert açıcı işlemler yapılamaz. Bir medikal estetik hekiminden lazer yardımı alabilirsiniz.
   Ayrıca sabah akşam açıcı kremlerden de yardım alabilirsiniz.
   öneri: Esthederm Este-White Brightening Eye Care
   öneri: Auriga Göz kremi Cernor XO Cream
   Öneri: Lierac Diopticerne Dark Circle Correction Brightening Fluid
   Sevgiler

 5. Ayşenur hanım merhaba …29 yaşındayım göz altlarımda morluk şişlik var ayrıca göz altımda bir iki tane olan beyaz noktalarım artmaya başladı sanırım yağ bezeleri bunları nasıl tedavi edebilirim hassas bir cildim var ne kullanacağımı bilmiyorum hangi ürünü önerirsiniz benim kullandığım ürünüm dermosikin be bright serisi bu ürünü 4 ay oldu kullanalı bu ürünü kullanmadan önce yağ bezeleri vardı. Göz çevremdeki morluklar beni çok rahatsız ediyor lütfen ne yapmalıyım hangi ürünleri kullanmam lazım bana yardımcı olabilir misiniz şimdiden çok teşekkür ederim. Sizi çok seviyorum.

  • Merhaba Asiye Haım,
   O bahsettiğiniz yağ bezelerine mila deniliyor ve bunları bir dermatolog plazma enerjisi ile 2 saniyede gideriyor.
   Yağ bezesini anlattığım yazı => http://aysenuryazici.com/gozaltinda-yag-butonu-mila-ya-da-beyaz-noktaciklar/
   Doktorun yaptığı işlemin videosu => https://www.youtube.com/watch?v=6iFbZPXORcI Dr. Ersin Aydın
   Neden oluştuğunu yazıdan da okumuşsunuzdur. Doğru ürünlerle cilt bakımı yaparsanız yine oluşmaz.
   Morluklar için olan yazıyı okumuşsunuz ki bu yazının altına yorum yazmışsınız 🙂
   Oradaki etkenlerden hangisi sizde var yazmamışsınız? Bilgisayar, uykusuzluk? Genetik yatkınlık?
   Sabah akşam morluk karşıtı https://www.lierac.com.tr/diopticerne-brightening-fluid.html kullanın
   Ve uygularken ya bir yeşim taşı rulosu kullanın (Jade Roller Yeşim Taşı Masaj Aleti)ya bir çay kaşığının tersi ile minik basınçlar uygulayarak yedirin.
   Şişliği de alır bu basinç hareketleri .Şişliğin sebepleri farklıdır, fazla tuzlu yemek az uyumak, alkol alımı, şişmeyi azaltacak, lenf sistemini harekete geçirecek bu iki yöntemi kullanabilirsiniz.

   Bu göz jeli uygulama başlığıyla bu masajı yapıyor => https://www.lancome.com.tr/energie-de-vie-goz-jeli bunu da kullanabilirsiniz. Masaja gerek kalmaz .
   Yeşim taşlı silindirle masajı içeriden dışarıya doğru silindiri yuvarlayarak her gece 2 dak yapın.
   Hassas cilt için ürün kendiniz de seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken noktaları ben sizin için tek tek yazdım => http://aysenuryazici.com/hassas-ciltler-dikkat/
   Sadece bakımın 3 adımlı olduğunu ve her adımın, bir sonraki adımı tamamladığını unutmayın.
   Temizleyin, nemlendiricinizi sürün ve gündüzleri buna bir de UV korumalı krem ilave edin.
   Burada anlattım => https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY
   temizleme misel suyla (durulanmaz) https://www.dermoeczanem.com/bioderma-sensibio-h2o-yuz-ve-makyaj-temizleme-suyu-250-ml
   krem https://www.dermokozmetik.com/Sebamed-Visio-Day-Cream-50-ml.html
   koruma https://www.dermokozmetik.com/Sebamed-Sun-Cream-SPF28-75-ml.html veya https://www.dermoeczanem.com/bioderma-photoderm-mineral-spf50-sprey-100gr

   sevgiler

   • İyi günler Ayşenur Hanım yazınızın hepsini okudum araştırdım öyle yazdım. Alkol, ağır bir diyet ve uzun süre bilgisayar başında kalmıyorum.😘 bu denli ilgi ve alakınız için ne kadar teşekkür etsem az çok ama çok çok teşekkür ederim. Ayşenur hanım ben dahaöncesebamedin güneş kremini kullanıyordum.
    Ablama tavsiye ettiğiniz üzere güneş kremi avene eau thermale kullanıyorum ve makyaj temizleme suyu sizin tavsiyeniz üzerine HC carenin micellar cleansing wateri kullanıyorum ürünleri değiştirmem gerekiyor mu sevgi ve sayılar diliyorum.❤😘😘

   • İyi günler Ayşenur hanım yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ablama önerdiğiniz avene rau thermale ile HC carenin micellar cleansing walter makyaj temizleme suyunu sizin tavsiyeniz üzerine kullanıyoruz. Bunları değiştirmeye gerek var mı ben sebameti daha önce kullanmıştım mineral filitreli olmadığı için aveneyi kullanıyorum .

   • Your comment is awaiting moderation.
    İyi günler Ayşenur Hanım yazınızın hepsini okudum araştırdım öyle yazdım. Alkol, ağır bir diyet ve uzun süre bilgisayar başında kalmıyorum.😘 bu denli ilgi ve alakınız için ne kadar teşekkür etsem az çok ama çok çok teşekkür ederim. Ayşenur hanım ben dahaöncesebamedin güneş kremini kullanıyordum.
    Ablama tavsiye ettiğiniz üzere güneş kremi avene eau thermale kullanıyorum ve makyaj temizleme suyu sizin tavsiyeniz üzerine HC carenin micellar cleansing wateri kullanıyorum ürünleri değiştirmem gerekiyor mu sevgi ve sayılar diliyorum.❤😘😘

 6. Ayşenur hanım merhaba …30 yaşındayım özellikle 1 yıldır arttı göz altlarımda morluk ve şişlik ve kirisiklik var ayrıca yağlı bir cildim var ne kullanacağımı bilmiyorum hangi markanın ürününü kullanmalıyım vich iyi bir markamı önereceğiniz iyi bir krem var mi ya da yardımcı olursanız sevinirim..

 7. Merhaba Ayşenur hanım ben 27 yaşındayım küçüklüğümden beri genetik temelli göz altı ve göz kapağımda morluklar var. Geçen sene mezoterapi yaptırdım çok fark etti ama çok kısa sürede eski haline döndü. Doktora göre gözaltındaki kılcal damarlarda kanın akış hızıyla ilgili oluşuyormuş. Yıllardır denemediğim marka kalmadı hem günlük olarak hem göz dermarollerıyla kullanabileceğim ürünler önerebilirseniz çok sevinirim.

 8. Merbaba Ayşenur Hanım ,
  Göz kapaklarım sanki kahverengi far sürmüş gibi koyu renkte.Özellikle son 2 yılda renk değişimi daha da belirginleşti.29 yaşına gireceğim,ufak mimik çizgilerim var Kiehls avokadolu göz kremi kullanmaya başlamıştım 3 ay kadar oldu,nemlendirme için yeterli geldi gibi fakat bu renk koyuluğuyla ilgili önereceğiniz bir krem var mı ? Bu arada beyaz tenliyim renk koyulugu biraz da genetik sanırım ama artmasını yavaşlatmak istiyorum en azından.Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Fatma Hanım Merhaba,
   Esmerlerde daha çok göz kapaklarında koyuluk oluşabiliyor.Siz beyaz tenli olmanıza gağmen bu kadar koyulmasını anlayamadım. Doktora sormanız gerekiyor.
   Genetik olarak hiperpigmentasyon olabilir. Yaşam tarzımız, uykusuzluk, kötü beslenme, dolaşım bozukluğu, güneş ışınları, bazı ilaçların sürekli kullanımı gibi bir çok sebebi olabilir. Bunu kremlerle veya patates rendesi, nişasta gibi mutfak malzemeleriyle açmak mümkün değildir. Birçok insan garip iddialarla cildi bu tip malzemeyle aydınlattıklarını anlatabiliyor. İnanmayın. Keşke öyle olsaydı!
   Göz kapaklarındaki koyuluk ve renk farklılıkları da, o bölgeye özel KIMYASAL PEELING, veya lazer ile (PİCOSİL) açılabilir.
   Bu yazıma da göz atmanızı rica edeceğim: http://aysenuryazici.com/4380-2/
   Genetik koyulukta yapabileceğiniz en büyük iyilik CE sertifikalı gözlük kullanmak olacaktır.
   UV ışınları koyulukları daha da arttırır. UV emilimi olan camlar kırışıkların oluşmasını da kararmayı da en az krem kadar engeller. Bu, ayrı bir ışık filtreleme şeklidir. CE sertifikalı gözlükler UV ‘yi %99’a yakın kırar. Göz çevreniz hasar görmez. Avrupa normlarında CE belgesi 380 nm sınırıyla üretilmiş gözlüklere verilir. Bu da gözlerinizi ve çevresini zararlı ışınlardan %95 oranında koruduğu anlamındadır.
   ABD standartlarındaki CE belgesi 400 nm’ye verilir. Bu sertifikayı taşıyan gözlüklerin de koruması %99-100 arasındadır.
   Gözlük alırken hem camında hem kutuya iliştirilmiş CE sertifikasını görerek alınız. Ve Mart-Ekim ayları arası dışarıda bunu kullanınız.

   Göz kremlerinizi aydınlatıcı içerikli seçebilirsiniz. Ama her göz kremi de göz kapağına sürülmüyor biliyorsunuzdur…
   la roche posay pigmentclar eyes, Esthederm Este-White Brightening Eye Care, Skincode Alpine White Brightening Eye Contour Cream deneyebilirsiniz. Ama dediğim gibi en doğrusu dermatolog veya medikal estetik hekiminde lazer ile açtırmak olacaktır. Sonrasında UV ışınlarından korunan.
   sevgiler

 9. Merhaba Ayşenur Hanım 40 yaşındayım tenim açık renk göz altlarımda koyu renk halkalar var .Uykusuzluk ve goz yorgunluğunda daha fazla artıyor. Çözüm olarak ne önerirsiniz. Ürün adı da belirtirseniz sevinirim.Teşekkürler ?

 10. Merhabalar 21 yaşındayım ve son birkaç yılda göz altlarimda morluklar oluştu.Daha doğrusu göz altimdaki kılcal damarlar daha gün yüzüne çıktı.Yaklaşık 2 aydır gözaltı kremi kullanıyorum clinique all about eyes.Bu damarların ortaya çıkması beni çok rahatsız ediyor önerebileceginiz bir krem serum var mi

  • Merhaba Merve Hanım,
   Göz altı derisinin inceliği genetik mirasımızdır. Bazı kişilerde deri çok daha incedir ve beyaz tenliyseniz damarlar daha görünür haldedir.
   Morlukların sebebini yukarıdaki yazıdan bulup, mümkün olduğunca o “yorgunluğu gözlere yüklememeye çalışırsanız”, beraberinde kullanacağınız ürünün aydınlatıcı etkisini daha net görebilirsiniz.
   Elbette düzenli kullanımla.
   F ve C vitaminli kremler dokuları güçlendirici etkisi sebebiyle daha çabuk sonuç almamıza yardımcı olur. Gerçi kullandığınız ürün de dut özütü, linoleik asit, E vitamini ve kafein içeren iyi bir kremdir.
   Dr. Murad Essential C Eye Cream SPF 15 veya Auriga Cernor-XO Cream deneyebilirsiniz.
   Bu tip ani renk değişimlerinde rinit gibi burun iltihabi veya sinüslerde sorun olup olmadığına da doktorunuz bir baksın isterseniz. Çünkü bazı göz altı sorunlarının kaynağı olabiliyor. Hata bazı göz damlalarının kullanımı bile buna sebep olabiliyor…
   sevgilerle

 11. Merhaba ben 19 yasindayim kendimi bildim bileli gozalti morluklarim var bu bir kac senedir egitimimden dolayi daha da arttigini fark ettim yasim ilerledikce daha kotu olmasindan korkuyorum. Cok Kuru bir cildim var ve esmerim aslinda yanaklarim daha acik yuzumun kalan yerlerine gore bu yuzdendir ki gozaltlarim daha da belirgin oluyor. Lutfen bana yardimci olun neler kullanabilirim ? Simdiden tesekkur ederim ?

  • Merhaba Emine Hanım,
   Yukarıdaki yazıda oldukça ayrıntılı anlattım bir daha tekrar etmeyeyim ama genetik yatkınlıkla olan morluklar, yaşam şeklimize gösterdiğimiz özenle daha koyu veya daha iyi duruma gelirler..
   Yorgunluk morluğu (dolaşımın bozulması) artırır. 🙁
   Sabah ve akşam morluk oluşmasına karşı duracak kreminizi sürün => Auriga Cernor XO Cream
   Kapatıcı olarak gündüzleri üzerine Salmon Dark circle Concealer Skinfood No2 kullanabilirsiniz.
   Uygulama videolarını izleyiniz lütfen:
   https://www.youtube.com/watch?v=uUWpq-mJfuE

   Kuru cildiniz varsa, doğru cilt bakımı yapmıyorsunuz demektir. Sabunla asla yüzü yıkamayın. İçeriğinde sentetik köpürtücüler olmayan Himalaya temizleme jeli gibi bir jelle yüzü köpürtüp durulayın. Ardından kuruluğunu giderecek bir hafif nemlendirici sürün. Himalaya Besleyici Cilt Kremi gibi.
   Her ikisini de Gratis’lerde bulabilirsiniz ve fiyatları da makuldür.
   sevgilerle
   Geçmiş olsun.

 12. 47 yaşındayım karma ve temelde sorunsuz ama biraz bazı bölgeleri hassas bir cildim var ve sanırım göz çevremi biraz ihmal ettim. Bunun sebebi bugüne kadar yapılan testlerde göz çevremin yaşımın on yıl gerisinde ve iyi durumda olduğunu söyleyen güzellik uzmanlarının bende yarattığı rahatlama etkisi olsa gerek. Ancak bu yıl artık göz altlarımda hareketlenme başladı ve ben yaptığım araştırmalar sonucu artık dermakozmetik ürünleri kullanmam gerektiği kanısına vardım ancak hangisinin bana en uygun olacağını ve hangisini bu anlamda gönül rahatlığıyla satın alabileceğimi kestirmekte zorlanıyorum. Bana özel değerli önerileriniz olursa okumaktan keyif duyacağım. Sevgiler Feyza 🙂

  • Merhaba,
   Yaş almaya 26 yaş civarı başlıyoruz ama izlerin yüzeyde görünmesi için alttaki yorgunluğun üzerinden biraz daha zaman geçmesi gerekiyor.
   Genetik yapı her zaman etkilidir ama zamana karşı koyamayan metabolizmamız + dış etkenler kırışıkların temelini derinleştirir.
   Size çok yardımcı olacağını düşündüğüm 40’lı yaşlarda cilt bakımı nasıl olmalı başlıklı yazıma göz atmanızı rica ediyorum.

   http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/kirkli-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

   Göz çevresinin kırışmasını önlemeye çalışmak; kırışmış olanı düzeltmeye çalışmaktan çok daha kolaydır.
   Bu sebeple bakımınızı disiplinle, aksatmadan yapmanızı ve sabretmenizi rica ediyorum.

   Tavsiyem:
   Shisiedo Benefiance Pure Retinol Express Smoothing Eye Mask => Bu maskeler gerçekten acil durum kurtarıcısı ve kısa zamanda sizi şaşırtacak sonuçlar veriyor.
   Pakette 12 maske var ve 3 günde bir, bu maskeyi gece göz çevresine uygulayın. 1,5 aylık maskeniz var yani içinde 🙂
   15-20 dak tutun. Pedleri atın. Kalan sıvıyı yedirin. Uyuyun.

   Bu maskeyi kullanmadığınız günler, sabah ve akşam StriVectin-Ar Advanced Retinol Eye Treatment VEYA NeoStrata Bionic Eye Cream Plus uygulayın.
   Göz makyajınızı sabunla veya yüz yıkama jeliyle çıkartmayın.
   Bu bölge için özel üretilmiş temizleyiciler kullanın.

   Birbuçuk 2 ay sonra göz çevreniz çok daha az çizgili, daha diri ve kırışıksız olacaktır.
   Devamında lütfen gözlükle UV ışınlarından hırpalanmasını Mart-Ekim ayları arasında engelleyin.

   40 lı yaşlarda retinollü ürünler kullanmak iyi bir seçimdir.

   Sevgilerle.
   Ayşenur Yazıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!