Home / Cilt Bakımı / Misel su – Micellar water – Eau Micellaire

Misel su – Micellar water – Eau Micellaire

 

?????????????????????????????????????????????????????????

Misel su dediğimiz kozmetik, kozmetiklerin şâhıdır!

Cildin hem günün kirinden tozundan hem makyajdan temizlemek için kullanılan renksiz sulardır.  Hassas ciltlerin istediği yumuşaklıkta ve iyi temizlik sağlar. Yatıştırır, deriyi kazımaz, yağlı his bırakmaz, taze, duru iyi arınmış bir yüzey bırakır. Hem yüz hem göz makyajını temizlemekte kullanılır. Misel sular, temizleme sütleri gibi filmojen değil! Yani yüzeyde kalıntı bırakmıyor dolayısıyla ardından tonik kullanmaya gerek yoktur. Kıssadan hisse:  “hepsi bir arada” en pratik temizleme yöntemi misel sulardır.

Makyaj temizlerken sıkılanlara, üşenenlere, jelle temizlerken gerginlik ve kuruluk hissedenlere, akneyle savaşırken alkollü kozmetiklerden hassaslaşan cildinden şikayet edenlere, çok  bir temizleyici alternatifidir misel sular. Misel suların içeriği, önce kiri hapseden, sonra da bunu süpürmek için suya katan partiküllerden oluşur… Deriyi hırpalayan sabunsu maddeler içermediği için yüzey pH’ını dengede tutar, her cilt temizlikte kullanabilir.

Aceleci olan, vakti kıt hanımlara, seyahatte bir sürü kozmetik şişesi taşımak istemeyenlere çok pratik bir ürün.  Sebum üretimini kontrol altında tutmak için “yağlı ve akneli ciltler”e özel misel sular formüle eden firmalar da var. Dökmeli şişede olanlar kadar pompalı üretilmiş olanları da var.

Su gibi akışkan, yapısı kıvamlı değil, kullanımı kolay, temizliği hassasiyet yapmadan tamamlıyor… Ağır makyajlarda pamuğa misel suyu döküp ikinci bir kere daha silmek gerekebilir. (Pamuk temiz çıkana kadar 2.ci 3.cü silme yapılması gerekebilir.) Misel suyu ilk çıkartan firmalardan Bioderma’nın her 6 saniyede bir şişe sattığını okumuştum bir blogda. Ama sanırım bu hız diğerleri piyasaya çıkınca düşmüş olmalı zira organik olanları da sunuldu.

?

HC Care Micellar Cleansing Water 300 ml’lik bir ürün. Cilt pH’ına gayet uyumlu nazik bir misel su .
İçeriği:

?

Misel su önerileri: HC Care Micellar Cleansing Water, Avene Cleanance Eau Micellaire, La Roche Posay Solution Micellaire Physiologic ,Nuxe Eau Demaquillante Micellaire, Garnier Skin Naturals Micellar Cleansing Water, Garnier Skin Naturals Micellar Cleansing Water,Darphin azahar floral micellar water , YSL Micellar Water, Caudalie Micellar Cleansing Water, Organic Line Naturswiss Micellar Water, Mossa micellar water, Cyrene Searene Skin Drink Micellar Water with Hyaluronic Acid

 

About Aysenur

Check Also

Hangi Cilde Hani Kil maskesi Seçilmeli? Saçlı deri için Hangi kil uygun?

Kil maskesi seçerken nasıl seçeceği konusunda kararsız ve biraz daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kırışıklığı Önleyen Yastık Uyurken Kırışmayın Beauty PillowTanıtım fiyatı olan 399 tl üzerinden tekrar %10 indirim alarak 359 tl’ye Beauty Pillow alabilirsiniz.

Başınızın ağırlığı ve ısısı ile boyun ve yüz şeklinizi alarak yüzün yastık üzerinden sıyrılmasını ve kırışık oluşmasını engelliyor. Özel kozmetik kumaşlı kılıfı ayrıca sitelerinde satılıyor. Ama kendi kılıfıyla bile kullandığınızda gece boyu cildiniz kat yeri oluşturmadan uyuyacaksınız. Bu da uykuda oluşması muhtemel derin kırışıklardan sizi koruyacak. Tanıtım fiyatı olan 399 tl üzerinden tekrar %10 indirim alarak 359 tl’ye Beauty Pillow alabilirsiniz. İndirimden faydalanmak için link: https://beautypillow.com.tr/discount/aysenur?aff=3 Yahut direkt sayfaya tıklayıp https://beautypillow.com.tr/ ödeme sayfasına geldiğinizde indirim kodu yerine AYSENUR yazın.