Home / Genel / Logona Doğal Beyazlatıcı Diş Macunu – Florürsüz (Florür zararlı mı ki? )

Logona Doğal Beyazlatıcı Diş Macunu – Florürsüz (Florür zararlı mı ki? )

Logodent Natural White

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logona Natural White Florürüz Diş macunu
Ürünü satın almak için tıklayınız

Florür yüzünden birçok insanla tartışmak zorunda kalıyorum ve çok yoruldum. Hayatımızı sürdürürken birçok yerden zaten Florür alıyoruz. Sulardan, bazı deniz ürünlerinden, hazır bulyon et sularından, çaylardan,  (organik olanlarından bile) hazır çorbalardan, karaciğer gibi bazı sakatatlardan, hazır meyve sularından, gazozlardan ve saire…
Vücutta biriken bir madde bu ve ne kadar biriktirdiğimizi bilmiyoruz? Ölçümleme şansımız yok!  Yaşadığımız coğrafyadan tutun da yiyip içtiklerinize kadar değişiyor aldığınız doz!
Sadece kemiklerde değil BEYİNDE de birikiyor ve davranış değişikliklerine,  zeka düşüklüğüne yol açıyor. (1) Üstelik kemiklerde FAZLA biriktiğinde de romatizmaya benzer bir hastalığa sebep oluyor. Erkeklerde üreme sorunlarına yol açtığı da anlatılıyor (2)
Madem bu kadar çok florürle temasım var neden diş macunundan ekstra florür alayım? Neden bu riske gireyim?
Sorum bu sadece ama diş hekimleri diş minesi yüzeyinde florürün çok iyi koruma yaptığını ve dişlerin süper sağlıklı kaldığını söylüyor.
Diş sağlığını sadece florüre bağlamayacağım ve düzenli bakılan dişlerin sağlıklı kalacağını düşünenlerdenim… Ağızda bakterilerin üremesini sadece florür mü engeller? Başka çözüm yok mu? Her gece bakterilerin üremesine uygun asit ortamı yok ederek uyursanız dişler sağlıklı kalamaz mı?
Tartışıyoruz ! Ben çok yoruldum ve artık kendi fikrimde ısrarcı olacağımı gereksiz çekişmelere girmeyeceğimi söylemek için bu yazımı sayfama koyuyorum.
Dünyanın sağlık ve ilaç jandarması olan (!) FDA, günlük  florür alımını erkekler için 4, kadınlar için 3 mg. olarak tavsiye ediyor. Tamam. Peki. Bunun zehre dönüştüğü miktar nedir?  Erişkinlerde toksik doz 5 mg/kg , çocuklarda toksik doz 0.1-0.3 mg/kg olarak kabul ediliyor.
Eee? Benim çocuğumun yaşadığı coğrafyada  mesela yeraltı sularında aşırı florür varsa bunun günlük dozunu FDA nasıl ölçecek? Hepimiz ölçerek mi yaşıyoruz aldığımız mineralleri filan… FDA zaten hiç bir zaman güvenliğini tam onaylamadığı bir maddenin bunca gıda ve kozmetiğe konulması da insan olarak beni tedirgin ediyor. (3) Boşverin beyler! Ben florürsüz hayat seçiyorum. En azından diş macunumdan bunu almak istemiyorum. Florürün akne, kısırlık, hormonal bozukluk, migren ve kistler üzerinde tehlikelerini yazan bir çok araştırma yazısı var. (4)

                                                                                                          ECO kontrolü yapılmış, NaTure sertifikalı, Glütensiz ve Vegan diş macunu

Dişlerinizi sağlıklı bir beyazlıkta ve ağız sağlığını zehirlenmeden sağlamak için Logodent Natural White seçiyorum. Ürün içeriği aşağıdaki şekilde.

Aqua (Water), Glycerin, Hydrated Silica, Xylitol, Betaine, Algin, Xanthan Gum, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Alcohol denat.*, Aroma (Flavor)**, Limonene**, CI 77891 (Titanium Dioxide)
Tek yıldız * işareti gördüğünüz her madde sertifikalı organik tarımdan elde edilmiş demektir. İki yıldızlı tüm içerikler ** Doğal eterik yağlardan üretilmiştir.
Bildiğiniz dişmacunu tadı yok tabii ki.  Ama zaten tadı için değil etkisi için kullandığımızı düşünürsek ve tükürükle zararlı maddeler yutmadığımızı da bilirsek tadının pek bir önemi yok … Zaten hafif bir nane kokusu var bu da yeterli. İçeriğindeki silis temizleme tanecikleri, diş minesine hiç bir zarar vermeden renk koyuluğuna sebep olan plakları ve lekeli bölgeleri yavaş yavaş temizliyor. Bir günde değil ama düzenli kullanımla her gün biraz daha beyazlamış dişlere kavuşuyorsunuz.

NOT: Hitler’in toplama kamplarında insanların beyinlerini nasıl aptala çevirmek için florür kullandığını anlatan video için tıklayınız.
Florür hakkında güncel bilgi (2018) için videoya tıklayınız.

Kaynakçalar:
1- https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5651468/
2- https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/15287399409531866#.UeZLCdJQLSg
3- http://fluoridealert.org/researchers/fda/
4- http://www.cheeseslave.com/top-10-dangers-of-fluoride/

About Aysenur

Check Also

Ergenlik Sivilceleriyle Baş Eden Seri ISANA

Sivilceli ve genç ciltler için Active Clear serisi gayet makul fiyatlı ve düzenli kullanıldığında sivilceleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kırışıklığı Önleyen Yastık Uyurken Kırışmayın Beauty PillowTanıtım fiyatı olan 399 tl üzerinden tekrar %10 indirim alarak 359 tl’ye Beauty Pillow alabilirsiniz.

Başınızın ağırlığı ve ısısı ile boyun ve yüz şeklinizi alarak yüzün yastık üzerinden sıyrılmasını ve kırışık oluşmasını engelliyor. Özel kozmetik kumaşlı kılıfı ayrıca sitelerinde satılıyor. Ama kendi kılıfıyla bile kullandığınızda gece boyu cildiniz kat yeri oluşturmadan uyuyacaksınız. Bu da uykuda oluşması muhtemel derin kırışıklardan sizi koruyacak. Tanıtım fiyatı olan 399 tl üzerinden tekrar %10 indirim alarak 359 tl’ye Beauty Pillow alabilirsiniz. İndirimden faydalanmak için link: https://beautypillow.com.tr/discount/aysenur?aff=3 Yahut direkt sayfaya tıklayıp https://beautypillow.com.tr/ ödeme sayfasına geldiğinizde indirim kodu yerine AYSENUR yazın.