Home / Kozmetik ve Güzellik / Saç Bakımı / İnce telli cılız saçlara ne yapılabilir?

İnce telli cılız saçlara ne yapılabilir?

Saçlarınız ince telli ise genetik olarak ince telli saçı -kalıtımsal olarak- taşıdığınız içindir. Değiştirilemez. Yani ince telli saçı kalın telli saç yapacak bir ürün yok. Tohum ne ise, ağaç öyle çıkar!..
Saçların tellerinin veya kirpiklerin kaşların “kalın” ya da”ince” olması da doğuştan gelen bir özelliktir.
Saç tellerini daha kalın yapamayız. Ama  ince  ve çabuk kırılan yapısını daha esnek, kırılmalarını engelleyerek daha parlak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için saç kozmetiklerinden faydalanabilirsiniz.
Yani: İnce telli saçların daha hacimli daha parlak ve sağlıklı olması mümkündür. Saç telini kalınlaştıran serum ve spreyler bunu geçici/görsel olarak sağlar.
İllaki daha kabarık ve gür olmasını istiyorsanız yarım postişlerden faydalanabilirsiniz. Kesim yapılırken düz fönlü saç yerine daha hacimli duracak modelleri seçebilirsiniz.

 • İnce telli saçların cılız ve sönük durmaması için =>  Saç telinin nemini kaybetmesine sebep olan bu 3 işleme dikkat!
  Yumuşak ve hacim veren şampuan seçmeli,
  Saç rengini açan kimyasallarla sık temas etmemeli,
  Sık fön ve maşa yapmamalı.Zaten genetik olarak ince yapısı olan bu cılız saçları ısı ve kimyasallarla daha da sönük ve çabuk kırılan hale getiririz.
  Isıya karşı koruyucu sprey kullanmak, organik boyalar seçmek, sert kazıyıcı kimyasallar içermeyen şampuanlarla yıkanmak dışarıdan yapabileceğimiz en sağlıklı destektir.
  Klorlu suyla ve deniz suyuyla güneşlenmek de dışarıdan ince telli saça verebileceğiniz en büyük zararlardır.Bir de içeriden saç telini etkileyen faktörler var:
  Dengesiz beslenme, stresli yapı, hormonal sorunlar, bazı ilaçların sürekli kullanımı, zaten yapısı kırılgan olan ince yapılı telleri mat, seyrek sönük yapabilir. Bazı içsel salgılar yüzünden cılız olan bu saçlar daha sık dökülmeye başlayabilir.
  bad-hair-day-1525788-639x847

Çözüm önerileri:

İlk dikkat edeceğiniz: saç tellerinin nemini kaybetmemesi. Bunun için nemlendirici ve hacim verici şampuanlar seçin.
Saçlarınızı her gün yıkamayın. Gün aşırı, tek şampuanla temizleyin. İki kez şampuanlamanın alemi yok. (İnşaatta veya madende çalışmıyorsanız buna gerek yok)
Kazıyıcı kimyasal tuzlar (sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate) içermeyen şampuanlar seçin.
Saç kremini “ince telli saçlar” için üretilmiş seçin. Ağırlık yapmadan yumuşatırsınız.
Keratin destekli ürünler saç telinin sağlamlığını destekleyecektir.
Banyo sonrası, saç nemliyken nem ve parlaklık için serum uygulayabilirsiniz. Sprey formda olan üç-dört etkiyi birden sağlayan spreyler var. (hacim-parlaklık-keratin desteği- yumuşaklık)
Mineral destekler saç tellerinin kafa derisine sağlıklı tutunmalarına yardımcıdır.  Fındık, koyu yeşil sebzeler, yağsız yoğurt, süt, balık, yağsız proteinler, mercimek, fasülye, yumurta ve tahılları dengeli tükettiğinizde saçlarınız içeriden de çok sağlıklı yapılanacak.
Yazın, özellikle tatilde UV ışınlarından ve tuzlu sudan, klordan koruyun.

Önerilen ürünler: Bonacure İnce Telli Saçlara Şampuan – Oil Miracle Light,Yves Rocher Volumizing Shampoo, Organix Biotin & Collagen şampuan, L’OREAL Volumetry İnce Telli Saçlar İçin Hacimlendirici şampuan, Frieda Volume Luxurious Şampuan,HC Care Sıvılaştırılmış Keratin Destekli sprey, L’OREAL Serioxyl İnce Telli ve Seyrelen Saçlar İçin Kalınlaştırıcı Serum, KERASTASE Resistance Volumifique sprey
KERASTASE-Resistance-Spray-Volumifique-125ml

About Aysenur

Check Also

world-map-1451584-1278x850

Kafanız Kaşınıyor ve Pullanıyorsa Dermatit Olabilir

Kimyasalsız ev kokusunu evde kendiniz yapmak için videoya tıklayınız Kafanızı çok sık kaşıyorsanız, kızarıklık varsa, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir