Home / Cilt Bakımı / Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller : sorunun çözümüne giden en hızlı yol

Dermaroller üzerinde minik iğnecikler olan bir silindirdir. Cilde “mikro kanallar” açmak, doku yenilenmesini uyarmak ve açılan bu kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin ulaşması için kullanılır. Yenilenme hızını artıran cilt sağlıklı hücreler oluşturmaya başlar, elastin üretimi artar, hyalüronik asit üretimi artar zamanla capcanlı bir yeni deri oluşur. Uzmanlar sistemli uygulanan seansların bitiminde, kolajen üretiminde %200’e yakın artma olduğunu söylüyorlar.
Dermoroller kullanım alanları
Yaşlanma, lekelenme, çatlaklar, kırışıklar, sivilce izleri, çukurları, cılızlaşan saçlar, yağlanma, iri gözenekler için kullanılır. Yüzde, vücutta, seyrekleşen saçlı deride, ellerde, dekoltede selülitli yerlerde, gevşemiş deride kullanabilirsiniz.
İki farklı mekanik etki ile iyileşme sağlar.
• Uygulandığı bölgede hafif bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.
• Deriye minik kanalcıklar açtığı için, sorun çözümü için kullanılan ürün çok etkin biçimde derine emilir. Mesela selülit kremlerinden dermaroller ile maksimum fayda sağlanır.
Dermaroller Nasıl kullanılır?
** Dermaroller yüze nasıl uygulanır videomu izleyebilirsiniz.
** Göz çevresini iyileştirmek için nasıl dermaroller uygulanır videomu izleyebilirsiniz.
** Dermaroller ile dudak dolgunlaştırma videomu izleyebilirsiniz.
Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. “Dermaroller için dezenfektan” yazarak google’da bulabilirsiniz. Ciltte binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenmesi “hijyen” şarttır. İğneli silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirmeniz gerek. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır! Eski akne çukurların gitmesi için dermaroller uygulayacaksanız şunu unutmayın ki “derin çalışılması” (iri iğnelerle) gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.
Ne kadar süre kullanılır?
Çok sık yapılamaz. Tahriş ve yaralar yapabilirsiniz. Sakın! Ama daha da önemlisi, deride sık tahriş yaparsanız kötü kalitede kolajen üretimi olur. Her gün yapılabilen tek iğne 0.25 mm olandır. Onu da geceleri serum/krem yedirmek için her gün kullanabilirsiniz. Dermaroller’i 0.50mm ,0.75mm veya 1.0mm kullanacaksanız  seanslarını aşağıdaki şemalardan bakarak ayarlayabilirsiniz.
Mesela 0.50 mm için:
İlk ay: Haftada bir kez uygulayarak 4 seans ile başlayın.

 • On beş gün ara verin. Ardından 5 nci seansı yapabilir,
 • Tekrar 15 gün ara vererek 6. seansı yapabilirsiniz.
 • Sonrasında ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.
  dnc-dermaroller

Not: İşlem bittikten bir saat kadar saat sonra nemlendirici sürülebilir. Dışarı çıkacaksanız SPF koruyucu kullanmayı sakın unutmayın.
Derin lekeler, çukurlar ve onarılması güç derinlikte izler için farklı sıklıkta uygulamak gerekebilir. Buna doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verir. Doktorunuz belki haftada bir kez uygulanarak 6 seans yapılmasına, sonrasında da 15 günde bir uygulanmasına karar verebilir.
Hafif kızaracaktır normaldir. Dermaroller uyguladıktan sonra mutlaka “sorunu çözen” içeriği olan ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve hızla yenilenmesi ise ve bunca minik kanalı da etken madde iletmek için açtıysak ürün uygulamanız şart.
O halde, ciltte hangi sorun için dermaroller yapıyorsanız işlem bittikten sonra ona uygun ürün kullanılmalı.

 • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı, peptidli, hyalüronik asit, kök hücre, aminoasit içerikli ürünler kullanın.
 • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
 • Selülitli bölgede dermaroller kullanıyorsanız, kafein içerikli ürünler kullanın

Dermaroller sonrası lütfen güneşe çıkmayın. Gündüz ise, direkt güneşe çıkmasanız bile yine de güneş koruyucu bir ürün kullanın.
Hatta dermaroller uygulamasından sonraki 24 saat lütfen güneşe çıkmayın. O gün sıcak banyo yapmayın.

En iyi sonuçlar için, mikro-iğneleme, (dermaroller) etkili bir serumun uygulanması ile birleştirilmeli. Dermaroller, ciltte serumların penetrasyonunu ve etkilerini çarpıcı şekilde artıran mikro kanallar oluşturur. Cilde yüzeyden sürülen kremlerin nüfuz etme oranı %7-10 civarıdır ama dermaroller veya dermapen ile iğneleme uygulamasıyla %80’e kadar ürün cilde nüfuz edebilir.
Dermaroller kullanmaya karar verdiyseniz HEMEN sonuç beklemeyin. İlerlemeyi görmek için seansları aksatmayın ve her 2 ayda bir fotoğraf çekin.
*Roaccutane tedavisi görürken dermaroller yapmayın! Tedavi bittikten sonra en az 6 ay geçmesini bekleyin.
*Kimyasal peling, lazer,radyo frekans mikrodermabrazyon gibi işlemler cildin üst katmanına hasar vererek veya dürterek kolajen üretimini artırmaya yönelik işlemler yaptırdıysanız dermaroller uygulamayın. İki ay bekleyin. Cildinizde hala kızarıklık, tahriş ve hassasiyet varsa iki ay geçse bile tamamen iyileşmeden dermaroller yapmayın.
* Soğuk algınlığı veya nezleniz varsa geçene kadar dermaroller kullanmayın.
*Dermaroller, tüm sürülen ürünlerin transdermal emilimini arttırır. Herhangi bir bileşen cilt bariyerinden daha büyük miktarlarda geçer ve kan dolaşımına girer. Günlük cilt bakım rutininde kullandığınız ürünlerinizin de tahriş edici veya toksik içerikler içermemesi gerekir. Yan etkiler görmemeniz için… Aşağıdaki maddeleri içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayın:
Parabenler
Benzoik Asit
Parfüm
Hidroquinone
Kojik asit
Fenol
Alfa Hidroksi Asitler
Beta Hidroksi Asitler
Salisilik Asit
Triklorasetik Asit

 

Dermaroller uygulayacaklara iğne seçimi                                                                                                                                                                                                                                         Vücudumuzda deri kalınlıkları kemiğe yakın olduğu bölgelerde farklı inceliktedir ve hassasiyeti daha yüksektir. Bu sebeple dermaroller iğnesi seçerken kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre seçmeniz lazım. Derin tabaklarda onarım gerektikçe iğne de kalınlaşacaktır.
Mesela etli bir bölgede yara izini gidermek için veya selülit olan basenlerde 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıkla iğneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama 0,25 mm olan iğneler bu kalın bölgede yeterli kanalı açamayacağından, ardından süreceğiniz selülit giderme amaçlı kreminiz yeterli derinliğe inmeyecektir.

Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun

dermaroll-igne

Meraklısına Not: Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallara uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.  Bu videodan enstitüde yüze 1,00 mm iğneyle dermaroller  uygulamasını izleyebilirsiniz.

Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?

Sizlere iki ayrı tabloda dermaroller seanslarını hangi sıklıkta uygulayabileceğinizi görebileceğiniz şema hazırladım.

 

 

 

 

Dermaroller uyguladıktan  sonraki 24 saat içinde; dermaroller kullanmadan 24 saat öncesinde yapmamanız gerekenler:
** Cildinize 7-8 saat bir şey sürmüyorsunuz. Deri çalışıyor.Rahat bırakıyorsunuz 🙂 Sadece uygulama bittikten 1 saat sonra nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.
** Epilasyona gidiyorsanız, dermaroller uygulamak için epilasyon işleminden sonra en az 6-7 gün geçmesini bekleyin.
** Deri zaten hassaslaşmıştır, kendisi zamanla ölü tabakayı atacaktır. 4-5 Gün peeling yapmayın. Enzim peeling de granüllü peeling de…Bol nemlendirici sürün.
** Medikal estetik uygulaması yapıldıysa deri altına bir başka madde verildiyse “en az 15 gün” dermaroller uygulayamazsınız. Dolgu ve botoksu etkiler.
** Dermaroller kullanırken ASLA Solaryuma girmeyin, güneşlenmeyin.
** Saunaya girmeyin, plaja inmeyin, hamama gitmeyin. Yazın dermaroller uygulaması bu sebeple tavsiye edilmez.

Cildinizde birçok sorun varsa (mesela hem kılcal damar hem gözenek iriliği hem kırışıklık, hem lekelenme) Hyalüronik asit serumu bir hafta, kırlcal damar serumu diğer hafta, bir sonraki hafta lekeler için olan serumu dermaroller ile kullanabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinine de bir yenileyici serum eklemeniz sonuçları çabuklaştıracaktır.

Dermaroller hakkında en çok sorulan sorular ve Cevapları
* Dermaroller yapsam serum veya ampul kullanmasam olur mu?
Cevap: Olur. Ama hazır deriye kanalar açılmışken, içeriğinin %80’ini sorunlu bölgeye iyileşmek için iletebileceğiniz bir serumu kullanmak %100 daha hızlı çözüm getirir.
* Sakallarım var dermaroller kullanabilir miyim?
Cevap: Evet kullanabilirsiniz. Önemli olan iğnelerin deriye ulaşıp kanal açabilmesi. Kirli sakallı erkeklerde sorun yok. Uzun sakallarda dermaroller çalışabilmek için tıpkı saçlı deride yiv açıp uyguladığımız gibi belli hatlar halinde sakalı ayırıp silindiri gezdirmeniz gerekir. Uygulama öncesi sakallarınızı sabunlayıp durulayın. Kurutun.
* Saç dökülmesinde dermarollerı nasıl uygulayacağım?
Cevap: 0.50 mm veya 0.1mm iğne seçerek yukarıdaki şemaya uygun aralıklarda (haftada bir kez veya 3 haftada bir kez) uygulama yapıyorsunuz. Temizlenmiş yıkanmış kurulanmış saçlı deride uyguluyorsunuz. Saçlı deride kılları güçlendirecek bir ampulle uygulama yapıyorsunuz. Uygulama sonrası 24 saat deniz, duş, sauna, hamam yok.
* Uzun saçlarıma dermaroller uygularken silindire saç dolanıyor. Neyi yanlış yapıyorum?
Cevap: Silindiri saçta yivler açarak yol boyunca yuvarlayın. Sonra yeni bir yiv açıp orada gezdirin. Bir elinizle saçınızı ayırdığınız yere bastırırsanız saç telleri gergin durur ve dolanmaz. Ya da silindir yerine ya dermapen ya da damga dermaroller denilen; bastırılıp kaldırılarak kanal açılan stamp dermaroller kullanın.

About Aysenur

Check Also

Ergenlik Sivilceleriyle Baş Eden Seri ISANA

Sivilceli ve genç ciltler için Active Clear serisi gayet makul fiyatlı ve düzenli kullanıldığında sivilceleri …

970 comments

 1. Merhaba Ayşenur hanım, dermaroller kullanırken aha-bha asitleri rutinime nasıl eklemeliyim ya da eklemeli miyim? öncelikli amacım derin olmayan ama sık olan skarlarımı geçirmek, tavsiyeleriniz nelerdir? şimdiden teşekkürler.

  • Ece Hanım,
   Skarlar 2mm den daha az derin ise dermaroller ile beraber kök hücre ampullerini 20 günde bir seans, en az 8 seans uygulayarak hafifletebilirsiniz.
   Bu videoda örnek resimlerle anlattım.Lütfen ilk örnek resme bakınız
   https://www.youtube.com/watch?v=QyhQx08ukPo

   Rutine Gündüzleri aha geceleri BHA temizleme sonrası ekleyebilirsiniz.
   Dermaroller sonrası 2 gün, öncesi 2 gün kullanmamak şartıyla.
   Ya da en güzeli Nip+Fab’ın hem aha hem bha içeren pedlerini akşamları temizleme sonrası kullanın.
   Yine dermaroller yapacağınız günden 2 gün önce ve 2 gün sonrasında kullanmamak şartıyla.
   https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=415s
   Sevgiler

 2. merhabalar
  ben 18 yaşındayım ve kalçamda, diz arkalarımda ve basenlerde çatlaklarım var, hala da kırmızılar.Dermaroller kullanmak istiyorum sonrasından nasıl bir serum sürmeliyim ve nasıl uygulamalıyım ?Yorumlarsanız çok sevinirim…

 3. İyi günler Ayşenur hanım. Ben 24 yaşındayım ve bacağımda tırnak (yara) izi bulunmakta. Akne izlerini sınıflandırdığınız videoyu da dinleyerek bende ki tırnak izinin ilk belirtilenden (yüzeysel) olduğunu saptadım. Sivilce izlerine iyi gelen dermeroller tedavisinin bana da iyi geleceğini düşünerekten burdaki yazınızda ki 2. tabloda (Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?) benim 1.0 mm lik olanından 3 haftada 1 uygulayarak kullanmam gerektiğini buldum.Ben bu işlemi ilk defa uygulayacağımdan size sorarak başlamak istedim acaba doğru bi metod mu diye. Bide uygulayacağım bölgeye kaç dakka uygulamam gerekir ve tırnak izimin geçmesi için rollerin yanına ek tedavi olarak hylorik asit ampulü ya da hylorik asitli aloe jeli ya da daha başka max fayda verebilecek olan şeylerden hangisini tavsiye edersiniz ?Son olarak da ayşenur hanım şeyi merek ediyorum. Yüz gibi hassas bi bölgeye uygulamayacağımdan ötürü acaba 1.0 mm yerine daha hızlı sonuç almak için 1.5 mm lik kullansam uygun olur mu? Yoksa daha da mı tahriş eder, kaş yapalim derken göz mü çıkartmış olunur acaba 🙂

  • Merhaba Naza Hanım,
   1. yerine 1,5 kullanmak daha hızlı sonuç vermez. Derinin kalınlığına ve kılcal damarların yüzeye yakınlığına göre iğne uzunlukları seçilir. Yüze 1,5mm asla evde uygulanmamalı ya estetsyen ya dr kontrolünde uygulanmalı.
   1mm dermaroller bile yüzde, özellikle alın ve elmacık kemikleri üzerinde kanamalar yapabilir. Bu mikrop kapma olasılığı demektr. Kaş yapayım derken göz çıkartmayın gözünüzü seveyim. Belli derinlikler sadece doktor tarafından yapılmalı.Bacak derisinde 1,5mm kullanabilirsiniz. Bahsettiğiniz iz kemik üzerinde ise 1.mm kullanın.
   Kök hücre veya hyalüronik asit serum ampul sürün.
   Jilet izleri ve tırnak izleri aynı kategoride değerlendirilir. Geçmesi zor izlerdir ancak 1mm ile, 20 günde bir uygulama, 8 seans sonra oldukça hafifleyecektir.
   İzin üzerine, 2-3 kz, artı ve çarpı işareti yapın her cm2’ye bu da en fazla 2-3 dakika sürer.
   Sevgiler

 4. Merhaba Ayşenur hanım. Ben dermarollerı yüzümdeki çukurluklar için uygulamak istiyorum. 1mm’lik mi tercih etmeliyim? Ayrıca dermarollerı uyguladıktan sonra serum uygulamalı mıyım?

 5. Aysenur Hanım Merhaba bacak bölgemdeki çatlaklar için 1.5 mm 1200 İğneli dermaroller kullandım. İkinci seanstan sonra bazı kısımlarda kararma oldu. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim bu durumu? Yardımcı olursanız çok sevinirim…

  • Beyza hanım, aslında kararma olmaması lazım.
   Güneş görmeyen bir bölge.
   1=) Seans aralarını SIK YAPTIĞINIZ veya “yanlış” uyguladığınız için kötü kolajen üretimine sebep olmuş ve kararma olmuş olabilir.
   2=) Çok bastırıp İç kanama yapmış olabilirsiniz.Hemoglobin doku içinde okside olur kahverengileşir.
   3=) İğneler körelmiş olabilir kanal açmak yerine yırtık yapmış olabilirsiniz.Bunun için o iğne uçlarının sert zemine asla konulmaması gerek.
   4=) En fazla ayda bir kez uygulayabilirsiniz. Daha sık yapmışsınızdır.
   Yenileyici vücut kremi sürün.

 6. Ayşenur hanim benim cilt tonu eşitsizliklerim var sizin önerdiğiniz bir sayfaya mesaj attım bana ozon yağını dermarollerla kullanmamı söylediler benim için yüksek bir fiyat teşkil ettiği için emin olamadım akıl verirseniz çok çok mutlu olurum

 7. Merhaba ayşenur hanım 32 yaşımdayım benim sivilce izlerim güneş lekelerim var yüzümde renk eşitsizliği var bunun için 1,00 mi 1,5 mm almalıyım Birde bu iğne sayısı önemlimi kaç iğneli olmalı ve bu sorunlarım sonrası önerebileceğiniz serum nedir

 8. Ayşenur Hanım Merhaba;

  Saçımın ön kısımlarında hafif seyrelme var yan taraflarda ise biraz geriye doğru çekilme oldu. Kaç mm’lik ve kaç iğneli dermaroller kullanmam saç için faydalı olur.

  2. Makalenizde haftada bir sonra ayda bir kullanım önermişsiniz bunun ne kadarı haftada bir periyotta ve geri kalan ayda bir kullanım periyodunda olmalıdır?

  3.Dermaroller almak istemdeki en büyük etken saç dökülmesi için zeytin yağı ve birkaç etkili bitkisel karışım yağları önerdiler.Bu yağların etkinliğini artırmak için dermaroller almak istiyorum. Dermaroller uygulaması yaptıktan hemen sonra bu yağları sürmem doğru olur mu? Aynı zamanda sarımsağında iyi bir saç çıkaran bitki olduğunu söylüyorlar uygulamadan hemen sonra saç derisine sarımsak da sürmem doğru olur mu? Bu yağların ve sarımsağın günlük aktiviteleri kısıtlayacağını var sayarsak 24 saat yıkma süresini doldurmam gerekiyor mu ve ya yıkamak için en az kaç saat geçmesini beklemeliyim?

  İlginiz için teşekkür ederim…

  • Merhaba,
   Saçlı deriye dermaroller yaparken eğer uzun saçlıysanız 1.0mm kullanmanızı, kısa saçlıysanız 0.50mm kullanmanızı tavsiye ediyorum.
   Erkeklerde saç dökülmesine sebep olan bir hormon=> DHT denilen erkek cinsiyet hormonu olan Dihidrotestosteron ile ilgili veriler var.
   DHT, yaşlandıkça vücutta artıyor ve saç büyümesinden sorumlu olan saç kökünü etkiliyor. Bilim adamları, kan akışlarımızdaki DHT’yi düşürerek, saç dökülmesiyle içten dışa doğru savaşabileceğimizi söylediler.
   Kabak Çekirdeği yağının çok etkili bir DHT engelleyici olduğu kanıtlanmış.
   A, B ve E vitaminleri, aminoasitler, demir, fosfor, magnezyum, arginin, omega 3 ve omega 6, selenyum, çinko içeriğiyle kıymetli bir yağ. Prostat sorununda düzenli kullanımı iyi sonuçlar veriyormuş. Keratinin önemli bir bileşeni olan kükürt içerdiğinden kafa derisindeki egzama kepek sedef gibi sorunlara da iyi gelecektir. Çin en büyük kabak çekirdeği yağı üreticisi. Saçlarda kullanımı: Biotin içeriği yağ salgısını dengelerken saçın sağlıklı büyümesine yardımcı olur.Saç folikülünde DHT birikimini bloke eden delta-7 sterin adı verilen bir steroid içerir. Yani düzenli kullanın. Ağız yoluyla alın. Erkeklerde saç dökülmesinin el frenini çekecek bir destek. Doktorunuza danışmadan yağları kullanmamanızı tavsiye ederim.
   https://www.youtube.com/watch?v=wwNf0dZgW_Q&t=1s videoda izleyebilirsiniz detaylı anlattım .
   Bunu lütfen her sabah bir tatlı kaşığı kadar tüketin içeriden destek için…
   Dermarollere gelince.
   0.50mm kullanacaksanız her hafta kullanabilirsiniz. Haftada 1 kez yani.
   0.1mm kullanacaksanız ayda bir VEYA 20 günde bir seans yapıyorsunuz.
   Her iki durumda da “saçın büyüme döngüsü olan 3 aylık periodu tamamlamanız gerek.
   İlk dermaroller uyguladığınız gün büyümeye başlayacak olan sağlıklı saç teli 3 ay sonra bebek saçlar olarak gözle görülecektir.

   Ben yağları değil ampulleri öneririm.
   Steril olması açısından da, bir yağdan daha zengin içerikli olmasından da…
   Uygulama detayları https://www.youtube.com/watch?v=5XzTbFs7XZI&t=237s
   Ampuller https://www.cosmodeepstore.com/urun/evde-aesthetic-multi-vitamin-hair-cocktail-sac-bolgesi

   Diyeceksiniz ki bu böyle ne kadar sürecek. Yani 3 ay sonra saçlarım yeniden çıkmaya başladığında bırakayım mı?
   Hayır. Çünkü içeriden genetik yapı olarak sürekli dökülmeye meyilli bir tutunmada olan saç, dermaroller ile kırbaçlanmış at gibi koşacak , kırbacı bıraktığımızda içerideki etken YİNE etkili olmaya başlayacaktır.
   Bu sebeple rappel dediğimiz, hatırlatıcı bakımı ayda bir uygulayın yine…
   Sarımsak ve zeytinyaını ben tasvip etmiyorum.
   Ama siz isterseniz doktora danışın. Kuaföre değil 🙂 Çünkü sarımsaktaki mineral ve vitaminlerin çok kuvvetlendirilmişi zaten bu ampullerde mevcut ve steril…
   dermaroller sonrası 24 saat yıkamıyorsunuz.
   Zaten sarımsak sürerseniz yanar kafanız…
   bu doktorun uygulamasına bakabilirsiniz => https://www.youtube.com/watch?v=kw2iaELpsYs&t=144s
   sevgiler

 9. Merhabalar dermarollerdan sonra aloeverayı yaprağından direk sürsem sorun olur mu ? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim .

 10. Merhabalar Ayşegül hanım,
  Öncelikle verdiğiniz güzel bilgiler ve emeğiniz için çok teşekkürler. Konuyla ilgili yazı, video ve yorum cevaplarınızı olabildiğince okumaya çalıştım. 0,50 mm dermaroller aldım, sonrasında AHA, BHA tarzı soyucu asitlerin kullanılmaması gerektiğinden bahsettiniz. Elimde The Ordinary markasının lekeler üzerinde faydalı olan Alpha Arbutin 2% + HA serumu var. içerik listesi şu şekilde :
  Aqua (Water), Alpha-Arbutin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Propanediol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

  içerisinde AHA lactic asit bulunmakta fakat ortalarda yer aldığından dermaroller sonrası kullanımı doğru olur mu?

  Ayrıca Estee Lauder Advance Night Repair serumun kullanımı iyi olur mu?
  Teşekkürler

  • Dilan hanım,
   Hayır kullanmayın
   https://aysenuryazici.com/dermaroller-ile-kullanilabilecek-hyaluronik-asit-serumlari/
   Asidin azı çoğu olmuyor maalesef, derinin iğne ile kanal açmasak ASLA DERİN tabakasına inmemesi gerekenler asitler…
   Estee serumu da çok soran oluyor. İçerisinde delinmiş deride tepkime yapabilecek maddeler var (lanolin türevleri vs gibi) https://www.ulta.com/advanced-night-repair-synchronized-recovery-complex-ii?productId=xlsImpprod14641479 içeriğe bakın.
   Lütfen sadece bu iş için üretilmiş ampulleri kullanın.
   Risk almayın.
   ESTEE serumunuzu her gece yine rutininizde kullanın, ama dermaroller ile değil.
   ** https://www.titaniumdermaroller.com/index.php?route=product/search&search=ampul
   ** https://www.dermapolin.com/ampuller-22
   sevgiler

   • Sevgili Ayşegül Hanım,

    Çok teşekkürler cevabınız için. Bilgili olmadığımız konuda iyi şeyler yapmaya çalışırken maalesef kötü sonuçlar doğuracak şeyler yapabiliyoruz. Verdiğiniz bilgiler bu yüzden çok kıymetli.

    Elimde bir de Amway markasının C Vitamini+HA serumu var. C vit ASCORBIC ACID formunda toz olarak yanındaki sıvıya karıştırılarak kullanılıyor. sıvının içeriği ise ;
    WATER, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT, GLYCERETH-26, METHYL GLUCETH-20, POLYGLYCERIN-3, PHENOXYETHANOL, ALLANTOIN, SODIUM CITRATE, CHLORPHENESIN, PEG-8, XANTHAN GUM, CETETH-20, SODIUM HYALURONATE, FRAGRANCE/PARFUM, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, SACCHARIDE ISOMERATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, CARRAGEENAN, MALPIGHIA PUNICIFOLIA (ACEROLA) FRUIT EXTRACT, PVM/MA COPOLYMER, MALTODEXTRIN, ACETYL OCTAPEPTIDE-3, SEA SALT, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LIMONENE, LINALOOL

    içinde herhangi bir asit yok fakat sizin uyarınızdan sonra buna da emin olamadım. uygun mudur sizce?

 11. Ayşenur abla merhaba 18 yaşındayım yağlı ve sivilceli bir cildim var. Bu dermaroller sivilceleri geçirmek içinde doğrudan sivilcenin üstüne uygulanır mı? Yoksa sivilceler geçtikten sonra sivilce izleri için mi kullanılır ve sadece yüz için 0.50 mi daha iyidir 0.75 mi? Bazı yorumlar kafamı karıştırıyor o yüzden sordum.

  • Yusuf bey,
   Dermarolleri aktif sivilce varsa SAKIN yapmayın. Sivilceleri her yere dağıtırsınız…
   Dermaroller rehberi yazımda var tüm bilgiler.
   Sizin yapmanız gereken ergenlikte hormonal değişimden dolayı İÇERİDEN ARTAN bu YAğ salgısını kontrol altına lamak için sabah akşam bakteri üremesini engelleyen bir jelle yüzü köpürtüp yıkamak, sonra losyonla cildi silmek ve en son sivilce kremini uygulamaktır.
   BUNLAR MESELA => https://www.dermoeczanem.com/bionnex-acnederm
   Düzenli bakım yapın.

   Sakın dermaroller yapmayın.
   Sivilce bittiğinde izleri için dermaroller yapabilirsiniz.
   O şemada da var ne için kaç mm eçimi diye gözünüzden kaçtı herhalde.
   1.00mm izlerin derinliğine göre seçiliyor. Az iz varsa 0.50mm yeterlidir her hafta uygulanır.

 12. Merhaba Ayşenur hanım, dermaroller yapılan süreçte kuşburnu çekirdeği yağı ve kil maskesi uygulanabilir mi? Teşekkürler

 13. Merhabalar.
  Ürün ile ilk kez tanışacağım. O yüzden kesinleştirmek istediğim bir kaç detay mevcut, izninizle sormak isterim.

  Yukarıda erkek tipi saç dökülmesi amaçlı dermaroller kullanımı ile alakalı sorulan bir kaç sorudan anladığım şu oldu: Güçlendirici serum/vitamin tarzı ampulleri DermaRoller uygulaması öncesinde kullanıyoruz ve uygulama sonrası 24 saat su,duş ve güneş yok.. Ve saç için 0,5 mm – 540 iğneli ürün kullanabilirim.. Eğer yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.
  Asıl sormak istediğim ise şu: Dökülme yaşanan bölgeler haricinde tepe bölgesinde bulunan saçlar da 2 senedir o bölgeyi kestirmememe rağmen aynı boyda durmaktalar. Uzama yetileri gitti sanırım. 🙂 Bahsi geçen veya önerilen ampüller biraz pahalı. Eczacım hem uzamayı hem de açık bölgedeki yeni saçlanmayı desteklemesi için “Evigen, Bemix ve bepanthen” ampüllerden alıp 10-15 günde bir kullanabileceğimi önermişti. İnternette de bu 3lü karışım ile alakalı yazılar mevcut. Hepsinin fiyatı da 30-35 TL Arası oluyor. Sizce dermaroller uygulaması öncesinde bahsettiğim ampüllerden oluşan bir karşımı kullanmak verimli olur mu?

  • Hasan Bey Merhaba,

   Dermaroller uygularken serum sürmeseniz bile saçlı deriyi uyardığınız için saçlar 3 ay içinde yenilenecektir.
   Ama serum sürerseniz daha hızlı ve daha sağlıklı yerleşecekler.
   Saçların dökülmesine sebep hormonlar ise içeriden de bunu frenleyecek kabak çekirdeği yağını her sabah 1 tatlı kaşığı alın. Çok faydası olur.
   Bilgi yazısını size kopyalayıp yapıştırıyorum: Dirayetle kullanmak gerekiyor. A, B ve E vitaminleri, aminoasitler, demir, fosfor, magnezyum, arginin, omega 3 ve omega 6, selenyum, çinko içeriğiyle kıymetli bir yağ. Prostat sorununda düzenli kullanımı iyi sonuçlar veriyormuş. Keratinin önemli bir bileşeni olan kükürt içerdiğinden kafa derisindeki egzama kepek sedef gibi sorunlara da iyi gelecektir. Çin en büyük üretici. Cilde kullanıldığında ince çizgileri, lekeleri azaltmaya yardımcı olacak, E vitamini ile zamanla daha parlak bir cilt oluşmasını sağlayacaktır.
   Saçlarda kullanımı: Biotin içeriği yağ salgısını dengelerken saçın sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Ama en önemlisi DHT denilen erkek cinsiyet hormonu olan Dihidrotestosteron ile ilgili veriler. DHT, yaşlandıkça vücutta artıyor ve saç büyümesinden sorumlu olan saç kökünü etkiliyor. Bilim adamları, kan akışlarımızdaki DHT’yi düşürerek, saç dökülmesiyle içten dışa doğru savaşabileceğimizi söylediler.Kabak Çekirdeği yağının çok etkili bir DHT engelleyici olduğu kanıtlanmış. Saç folikülünde DHT birikimini bloke eden delta-7 sterin adı verilen bir steroid içerir. Yani düzenli kullanın. Ağız yoluyla alın. Erkeklerde saç dökülmesinin el frenini çekecek bir destek. Doktorunuza danışmadan yağları kullanmamanızı tavsiye ederim.
   Video burada => https://www.youtube.com/watch?v=wwNf0dZgW_Q&t=323s

   Şimdi dediğinize çok güldüm 🙂 Uzamayı unutamaz onlar. DNA’larında ne taşıyorlarsa onu yapıyor hücreler. Kıl hücreleri de uzuyor merak etmeyin. Ama genetik hafizasında ne varsa onu da uyguluyor.
   Saçlarımızın kafa derisindeki keseinden çıkıp,büyüyüp, uzama aşamalarını 3 etapta izleriz.
   Anajen (büyüme) aşaması. Yaklaşık %84’ü bu aşamadadır. Büyüme aşaması 2-6 yıl sürer.
   Katagen (dökülme) aşaması. Yaklaşık %2’si bu aşamadadır. Aşama 2-5 hafta sürer
   Telojen (dinlenme)aşaması. %14’ü bu evrededir.Yaklaşık 2-5 hafta sürer Yani sizinkiler tutunuyor ve büyüyor. %84 lük kesimi…

   Eczacılar evet bu 3’ünü veriyor genelde. Mineral ve vitaminlerle destek. 0.50mm iğne ile haftada 1 kez çalışacaksınız saçlı deriye.
   Epey tutar. Bence https://www.trendyol.com/evde-aesthetic/multi-vitamin-hair-cocktail-sac-bolgesi-serum-5-ml-x-10-ampul-8681677004991-p-6372252?boutiqueId=476892&merchantId=2684 kullanın.
   Tanesi 25 tl ye geliyor. Saç kokteyli. 10 tane. Bir ampul 1 uygulamada yedirirsiniz. 10 uygulama 2,5 ay eder…
   Saça dermaroller Uygulama burada https://www.youtube.com/watch?v=5XzTbFs7XZI&t=54s

   Sevgiler

   • Tekrardan merhabalar Ayşenur hanım. Cevabınız için teşekkür ederim. Youtube, instagram ve blog adreslerinizin gerçekten yoğun olduğunu farkettiğim için sabırla bekledim. Detaylı bir cevap almak da hoşuma gitti.
    Karşılık beklemeden yardım etmiş olmanız gerçekten harika. Çünkü herkes menfaatleri doğrultusunda yardımcı oluyor. Bu zamana kadar bir çok doğal takviye niteliğinde araştırma yaptım (ki hiç biri mantıklı gelmedi, alıp kullanmamıştım), kabak çekirdeğı yağına hiç denk gelmemiş olmam çok üzücü. hemen bir şişe edineceğim.

    * Bu arada “uzama yetisini kaybetmiş olan saçlarım” biraz komik bir tanım oldu ama gerçekten böyle bir şey yaşıyorum. Telojen aşamasını biraz fazla abartmışlar sanırsam.. dinlenmek güzel gelmiş olsa gerek. 🙂 pozitif yaklaşım ve düzenli uygulamalarla tekrar toparlayacağıma inanıyorum.

    Ama bir konuda daha ek bir tavsiyenize ihtiyaç duyacağım.Merakımı mazur görünüz. Bahsettiğim gibi, ilk kez deneyeceğim için en doğru şekilde yapmak istiyorum. Yukarıda bahsi geçen ampüllerden(evigen,bemix ve bepanthen) elimde 3’er tane daha var. Onları periyoduk olarak uygulamaya başlamıştım, tamamladıktan sonra sizin öneriniz olan kokteyl ampüllerden sipariş vereceğim.

    Fakat, Youtube’de bir videonuzun altında saçımızda bu 3lü karışım sürülü haldeyken DermaRoller uygulaması yapmamamız gerektiğini, çünkü içlerinde olan bazı kimyasalların damar yolu veya açık kanallardan vücut içine girmemesinin gerektiğini vurgulamışsınız.. Peki;
    Haftada 1 kez uygulayacağım dermaroller uygulamasını takip eden 3.gün (iki uygulamanın tam ortasında diyebiliriz) sadece ampülleri kuru ve temiz bir saç derisine uygulayıp, hafif bir masaj ile 2-3 haftalık bir döngü yaratsam mantıklı olur mu? Çünkü, sipariş yoğunluğu, kargo aksaklıkları ve bayram sonrası derken zaman ilerleyecek..Yoksa hiç karışıklık yaratmadan öneri ampülleriniz gelene kadar sadece uygulamayı mı tavsiye edersiniz ?

    Güzel günler dileklerimle.. İyi bayramlar.

    • Hasan Bey Merhaba,
     Evet, dediğiniz şekilde bir döngü yapabilirsiniz. Friksiyon ile yedirin.
     Ben insanlara cevap verirken çok titiz davranıyorum ama her zaman bu içeriklere de ulaşamıyorum. Yani içinde ne olduğunu bilmediğim şeyi al kafanı del ve sür dersem vebal alırım.
     Bazı saç serumlarının Türkiye satış yerlerinde içerik hiç verilmiyor. Yabancı sitelerden bulabilirsem bakıp cevap veriyorum.
     Sonunda dedim ki “yahu bu iş için özel üretilmiş bir ampul var. Sakıncasız üretilmiş. O zaman diğer sorulan her soruya onu hafta içi kullan, dermaroller ile özel ampulü kullan” de…
     Öyle de yapıyorum.
     sevgiler

 14. Merhaba Ayşenur hanım, youtube videonuzu izledikten sonra eczaneye gidip bir Dermaroller aldım fakat 0.5 mm olanı istemiş olmama rağmen eczacım 1.0 mm vermiş bunu eve geldiğimde farkettim.. Bu ürünü ilk kez kullanacağım. 1.0 mm ile fazla bası yapmadan hafif dokunuşlarla uygulamaya başlasam bir zararı olur mu? Diğer bir sorum Dermaroller Bioder tüy azaltıcı krem ve/veya serum ile kullanıma uygunmudur? Teşekkürler…

 15. Ayşenur Hanım,merhaba 🌺 25 yaşındayım.Cildim yağlıya dönük karma,T bölgesi yağlı sadece.Benlerim ve güneş lekelerim var.Çok fazla makyaj yapmam,Bb Cc kremler kullanıyorum yalnızca.
  Cildime haftada 1 ,2 kez mutlaka doğal kil maskesi yapıyorum. Gül suyu ile siliyorum uyumadan.Her şey iyi hoşken
  Siyah nokta sorunum var burnumda, onunla başa çıkabilirim diyerek ben, ipek kese aldım ve sonra yüzümde, yanaklarımda , alnımda, çenemde böyle küçük küçük pütürcükler meydana geldi.O gün bugündür (yaklaşık 6 ay ) kızarık ve canlı durmuyor 😔 pütür pütür.Çok üzülüyorum.Doktora gittim differin jel ,fito krem verdiler ikisini de kullandım ama kremler bitti eski haline döndü.Halen inatla yüzümdeler.Viral siğil ve akne vulgaris olarak geçiyor araştırdım ama tam olarak benim şikayetime benzemiyor onlar.Hangi ürünü kullanmalıyım, güneş kremi vesair?
  Ah benim şu derdime bir derman…..

  • Ülkü Hanım Merhaba,
   Siz cilt bakımı yapmıyorsunuz ki? Yani deriyi dış etkenlere, terk etmişsiniz, siyah nokta da olur, sivilce de komedon da. Gülsuyu temizlemez. Gülsuyu tonik olarak kullanılır cilt bakımında.
   Elleri “sabunsuz”, sadece suyla yıkarsanız ne kadar temizlenirse, cildi köpürtmeden sadece gülsuyu ile de o kadar temizlersiniz.
   Yani gözeneklerde ve yüzeyde kirler kalır…
   Gençlerin nasıl cilt bakımı yapmaları gerektiğini, 3 adımın önemini anlattığım yazı burada=> http://aysenuryazici.com/20li-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/
   Videosu da burada=> https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY Lütfen kulak verin.
   Siyah noktaların oluşma sebebi=> http://aysenuryazici.com/gozenek-ve-siyah-noktalara-cozum/
   Şimdi, lütfen kendinize bir temizleme jeli, bir tonik bir de nemlendirici seçiniz.
   Bunlar sizin temel bakımınızdır.
   Gündüzleri de 30 spf bir koruma sürün. UV ışınları da yağ salgısını tetikler.

   Kese, yani peeling, haftalık bakımdır.
   Haftada 2 kez banyo çıkışı peeling + maske yapılır ki üstteki ölü lekeli tabaka atılsın alttan taze deri gelsin.
   Burada anlattım => http://aysenuryazici.com/yuz-peelingi-nedir-ne-ise-yarar/

   Siğiller dermatologun işidir, virütiktik kese ile yayarsınız .Yüzde sigil varsa kese yapmayın!Dermatologa gidin yakarak alır siğilleri.
   Aknelere gelince, doğru ürünlerle disiplinle bakım yaparsanız bakterileri kontrol altına alırsınız.

   Yüzü nasıl temizlersiniz jel/köpük Uygulaması => https://www.youtube.com/watch?v=_YN7YLqRZd8
   Gratis’lerde Himalaya köpük var, temizlemede kullanabilirsiniz.
   Avene Clenance köpükle de temizleme yapabilirsiniz.
   Nemlendiricinizi de ayni seriden seçebilirsiniz.
   Sevgiler

 16. aysenur hanım sizi bugün tanıdım ve gerçekten çok teşekkür ederim . tek tek verdiğiniz bilgileri okumaya başladım . kalçamda beyazlamış olan çatlaklarım için 2.00 mm dermaroller almayı düşünüyorum . 540 iğneli olması yeterli mi ? ve kilo almaya çalışan biriyim .. buna rağmen çatlaklarım bu yöntemle azalır mı . 21yasındayım . uygulama sonrası önerdiğiniz serumlar nelerdir . uygun fiyatlı arayışım var muadillerine bakmaya çalışıcam . iyi günler diliyorum 🙂

  • Merhaba Mathilda 🙂
   İsminizi bilmediğimden nasıl hitap edeceğimi de kestiremedim.
   Çatlaklar konusunda detay burada var http://aysenuryazici.com/catlaklar-neden-olusu/
   Videodan duymak isterseniz burada => https://www.youtube.com/watch?v=7C1AOqvFs0s&t=211s
   Evet, dermaroller ile çatlaklar çok hafifler.
   Ancak 540 yüz içindir, vücut için yüzey çok geniş ve deri kalınlığı yüzümüzden çok daha fazla olduğundan 1200 iğneliler vardır.
   Bunlar kullanılır
   https://www.dermapolin.com/evde-catlak-bakimi-2411
   2mm (hele hele diz kapağı arkasında ve kasıklarda) oldukça acıtır. Önceden bölgeye uyuşturucu krem sürüp, 30-40 dak bekleyip, temizleyin. Sonra dermaroller uygulayın.
   Ayda bir kez. Daha sık asla yapmayın. Yara yaparsınız ve deri kötü kolajen üretir.
   Beraberinde hiç bir serum uygulamasanız da, ciltte kontrollü hasar oluşturduğunuz için vücut tüm onarıcı güçlerini burayı düzeltmeye yollayacaktır.
   Ama bir ampulle hyalüronik asit veya kök hücre desteği verirseniz daha iyi ve hızlı onarır.
   Sevgiler

 17. Ayşenur Hanım merhaba,

  2.derece ve 3. derece skar izlerine sahibim. 1mm derma roller ile hyalüronik asit kullanmayı düşünüyorum. Benim sorum 2 haftadır günde 1 kere geceleri kullandığım avene triacneal expert kremini bu süreçte kullanmalı mıyım? evet ise ne zaman uygulamam gerektiğini anlatır mısınız?

  Teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   Bu kozmetikte glikolik asit ve alkol var. Dermaroller yaparken bu tip içerikler çok büyük hassasiyet ve geç iyileşmeye sebep olabilir.
   https://www.pharma-medicaments.com/dermato/acne/cleanance-avene/35925-avene-triacneal-expert-30-ml.html
   Zaten şu an okuduğunuz yazıda da ben bu konda uyarı yazdım. Gözünüzden kaçmış olmalı. Glikolik asit bir AHA’dır
   Dermaroller, tüm sürülen ürünlerin transdermal emilimini arttırır. Herhangi bir bileşen cilt bariyerinden daha büyük miktarlarda geçer ve kan dolaşımına girer. Günlük cilt bakım rutininde kullandığınız ürünlerinizin de tahriş edici veya toksik içerikler içermemesi gerekir. Yan etkiler görmemeniz için… Aşağıdaki maddeleri içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayın:
   Parabenler
   Benzoik Asit
   Parfüm
   Hidroquinone
   Kojik asit
   Fenol
   Alfa Hidroksi Asitler
   Beta Hidroksi Asitler
   Salisilik Asit
   Triklorasetik Asit
   Bu süreçte kullanmayın.
   Ya da kullanmayı bitirin , bittikten 15 gün sonra dermarollere başlayın.
   Bu süreçte cilt tipinize uygun başka bir temiz içerikli krem kullanmanızı tavsiye ederim. Cildiniz yağlı VE karma ise mesela => https://cyrene.com.tr/collections/nemlendirici/products/oil-free-skin-balancing-aqua-gel-moisturiser

   sevgiler

 18. Ayşenur hanım merhaba, yaşım 21 göz altlarım genetik olarak çökük mor hatta ince çizgiler bile var. Yeni keşfettim bu dermarollerı 0.25 kullanabiliyorum sanırım ama hangi serum/ampul/krem ile kullanmalıyım tam olarak?

  Bir de feci şekilde saçım dökülüyor saç için 0.50 olanı mı kullanacağım? aynı şekilde onu da ne ile kullanacağım beni aydınlatabilir misiniz?

  • Hilal Hanım Merhaba,
   Sizin yaşınızda feci dökülüyor dediğiniz saç dökülmesi sorunun stres kaynaklı da olabilir, kullanılan bir ilaç sebebiyl de olabilir, beslenme şekliyle de ilgili olabilir. Dönemsel olarak saçlar dökülür ilkbahar ve sonbaharda . Hatta günlük 100 tel dökülmesi normaldir. Yerine yenilerinin gelmesi için 3 aylık döngüsü vardır saçların.
   Ama aniden dökülme hızlandıysa kan tahlili yaptırın ya androjen hormon dengeyi bozmuş olabilir ya da kansızlık sebebiyledir.

   Saç için dermaroller uygulamasına ait tüm açıklamalar bu yazıda=> https://aysenuryazici.com/dokulen-saca-dermaroller-nasil-uygulanir/
   Bu da saça dermaroller Uygulama videosu => https://www.youtube.com/watch?v=5XzTbFs7XZI&t=347s

   21 Yaşında saç neden dökülür? İçeriden bir sebep mi var nasıl biliriz? Bilgi yazısı bu=> https://aysenuryazici.com/sacim-dokuluyor-ne-yapacagim/
   Videosu bu=> https://www.youtube.com/watch?v=6inikEeIaUM&t=587s

   Genetik morluk için göz altlarına radikal en gözle görülür morluk giderme uygulaması ışık dolgusudur. Kozmetiklerle 1-2 ton açabilirsiniz ama bu bölge çok ince olduğundan keskin bir (mesela asitler)uygulamaya izin vermez
   Bilgi yazısı => https://aysenuryazici.com/4380-2/
   Önereceğim düzenli kullanabileceğiniz morluk karşıtı kozmetik:
   1) Lierac Diopticerne Dark Circle Correction Brightening Fluid
   2) Institut Esthederm Whitening Repair Eye Contour

   • yani göz altıma dermaroller ile hyaluronic asit kullanmam doğru değil midir?
    ışık dolgusu kısa süreli bir tedavi sanki o yüzden çok aklıma yatmıyor bilemedim.
    0.25 mm ile şu ürünü kullanmayı düşünüyorum yanlış mı? az kalsın az önce sipariş verecektim.https://www.trendyol.com/essence-b6/10-adet-x-5ml-vitamin-dermapen-hyaluronik-asit-ampul-serum-seti-p-37155184

    bir de saçım omuzlarımdan birazcık aşağıda 0.50 mi 1.00 dermaroller mı kullanayım sizce ve ayrıca aynı dermarollerı yüzüme de kullanabilir miyim?

    cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ♥

    • Göz altına dermaroller ile hyalüronik asit uygulayabilirsiniz elbette. 0.25mm ile her gün; 0.50 mm ile haftada 1 yapabilirsiniz. Seçim sizin.
     Sadece hyalüronik asitin dermaroller ile uygulanabilir formda olması lazım.
     Gösterdiğiniz form evet uygun. Dermapen diyor açıklamasında. Demek ki delik açılarak deriye sürülmeye uygun içerikli.
     🙂
     1mm kullanacaksanız farklı seanslar, (mesela 15 günde bir)
     0.50mm kullanacaksanız farklı seanslar (mesela 4-5 günde bir ) gerekiyor.
     Ben 1mm kullanıyorum hydra needle.Saçıma.
     Uygulama https://www.youtube.com/watch?v=5XzTbFs7XZI&t=42s

     Aynı dermarolleri dezenfekte etmek şartıyla EVET kendinizde kullanabilirsiniz.
     Dermaroller başkasıyla paylaşılmıyor.
     sevgiler

  • Merhaba Ayşenur Hanım.
   Öncelikle ayrıntılı yazınız için teşekkürler.
   25 yaşındayım. Benim cildimdeki en büyük problemim gözenekler. Ergenlik döneminde bile sivilcem olmadı. O yüzden sivilce izim gibi bir durumum yok. Ama bu gözeneklerim o kadar büyük ki, akne izim varmış gibi delik delik duruyor yüzüm. Yazları güneş kremi olmadan neredeyse dışarı çıkmam. Olabildiğince korumaya çalışıyorum yüzümü, sürekli ürün kullanan biri de değilim. Dermarollerı uzun süredir araştırıyorum alayım almayayım ikilimindeyim sürekli ama en son sizi de okuyınca 1 mmlik olanı alıp bir şans vermeye karar verdim. Dermaroller ın gözeneklere ne kadar bir etkisi vardır? Ayrıca bu problemime yönelik önerebileceğiniz serum var mıdır? Cildim kendini iyice salmadan toparlansın istiyorum ama bir türlü karar veremedim ne yapacağıma. Çok teşekkürler.

   • Rana Hanım Merhaba,

    Gözeneklerin büyüklüğü doğuştan bellidir genetik olarak öyle doğarsınız. Ama sonradan oluştu ise bazı sebepleri vardır bu videoda tek tek anlattım => https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8&t=7s
    Kozmetiklerle geçici olarak gözenekleri küçültebiliyoruz ama kalıcı olan dermatologun yapacağı kimyasal peeling veya lazer ile olur..
    Evet dermaroller ile yenilenmeyi görünümlerini daha iyi hale getirmeyi başarabiliriz. Ancak SİZİN CİLT BAKIM RUTİNİNİZ YOK İSE dermaroller ile geçici bir iyileşme sağlarsınız gözenekler tekrar eski haline döner.
    Lütfen bu videoda ciltteki en ufak sorunda dermaroller yapmadan önce düşünün cümlelerine kulak verin=> https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0
    Yüzüme sürekli ürün kullanan biri değilim demişsiniz.
    Muhtemelen gözenekleriniz ondan açılmıştır.
    Bu videoda temel bakımı ergenlikle beraber anlattım=> https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY&t=181s
    Önce kendinize bir temizleme jeli ve nemlendirici edinin. Karma cilde uygun olsun.
    Bir de gündüzleri 50SPF güneş koruması…
    Böylece deriye normal yaşam şansını sunmuş oluyorsunuz.Kendini savunmak için gözenekleri açmayacaktır.
    https://www.rossmann.com.tr/alterra-likit-nemlendirici-hamamelis-ve-lotus-cicegi-50-ml-p-sr12063620
    Rossmann Alterra standında temizleme nemlendirici ve koruma size uygun var. Fiyatları da iyi.

    Ama ben zaten her gün bakıyorum cildime yine de gözenekler böyle diyorsanız 20 günde bir 1mm uygulayabilirsiniz.Daha sık asla!
    https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=407s videodaki gibi lütfen dezenfekte etmeye özen gösterin

 19. Merhaba yüzümde derin akne çukurları var kaç mm dermaroller kullanmalıyım ? ve serum olarak bir medicalci arkadaşımdan mezoterapi serumları aldım bunları dermarollerle kullanabilirmiyim glikolit asit konstrasyon %1-glutatyın konstrasyon %2 şeklinde şimdiden teşekkür ederim

 20. Ayşenur Hanım son sorum 🙂 Ordinary nin serumu internette satışta değil, la roche posay hyalu b5 kullansam olur mu dermaroller ile birlikte?

 21. Merhabalar Ayşenur hanım. Bir sorum olacaktı. 22 yaşındayım. Kalçamın üstü olan bel hizamda geniş derin, ve beyaz sedefli çatlaklar mevcut. Aynı şekilde iç baldır ve kalça yanlarımda da çatlaklar var. Dermaroller alıp kullanmak istiyorum fakat iğne boyutu ne olmalı ve ne kadar sıklıkla kullanmam gerek. Ayrıca belimi makina ile alırken bile acıyor dermaroller yaparken ki acıyı düşünemiyorum. Bu yüzden uyuşturucu krem önermişsiniz. Fakat işleme başlamadan önce ilk uyuşturucu kremi sonra dezenfektanı mı kullanmalıyım ya da kullanım sırasının bi önemi yok mu? Birde dermarollerı kullandıktan sonra hemen arkasından Bio-oil ya da Sinoz gibi çatlak giderici kremleri o bölgeye kullanabilir miyim?

 22. Merhaba Ayşenur Hanım, dermaroller uygulamasına başlayacağım ve tüm videolarınızı izleyip bilgilendirici yazılarınızı okudum. Tüm bu bilgilere göre de kendime şöyle bir rutin oluşturacağım, ürünleri satın almadan önce sizden teyit almak istedim, şimdiden teşekkürler. Youtube’daki akne izlerini seviyelendirdiğiniz video sonucunda izlerimin 2. tip iğne batırılmış gibi izler ve aralarda da 3. tip scarlar olduğunu belirledim. 2. tip için umutluyum 3. tipler geçmeyebilir, bu izler için 1 mm lik dermaroller almam gerektiğini anladım. İlk kafama takılan; yüzünüzün ilk roller deneyimiyse 1 mm ile başlamamak gerektiğini başka bir yazınızda yazmıştınız, sizce ilk önce 0.50 mm alıp haftada 1 seanslar mı uygulayayım, sonra 1 mm’ye geçip 3 haftada bir uygulamaya geçerim. Nasıl uygun olur? İkinci sorum roller uygulamasını yaparken hyalüronik asitli serum kullanacağımı anladım fakat markaların farkl oranları var ben hangisini kullanmalıyım? Mesela ordinary markasının %2 liğini almak istiyorum uygun olur mu? Roller uygulamasını yaptıktan sonra serum harici ürün sürmemem gerektiğini anladım (belki bi kaç saat sonra nemlendirici?) ertesi günki günlük bakımları nasıl yapmam gerektiğini de not ettim (gündüz su bazlı hyalüronikli bir ürün+akşam retinol+güneş koruması) . Yanlış olan bir yer varsa beni aydınlatır mısınız? Çok çok sağolun, iyi ki varsınız.

  • Merhaba Begüm Hanım,
   Akne 2 tip izlerde mutlaka lazer ile destek gerekir ki gözle görülür sonuçlar alınabilsin. Dermaroller 1mm olanla başlayınız. Bu bir egzersiz değil ki 0.50 ile başlayıp sonra 1’e geçelim 🙂 Onarılması istenen DERİNLİK ne kadar çukur ise o kadar iğne uzar…
   Tip 2 izler için 1mm ile , 20 günde bir seans yapınız. Eğer 30 yaş üstü iseniz, beraberinde kök hücre ampulleri kullanırsanız daha çabuk yenilenme olur. Ama 30 altı iseniz hyalüronik asit ampulleri yeterli olur.
   The ordinary’nin hyalüronik asit serumu içerik olarak uygun kullanabilirsiniz link https://www.cultbeauty.co.uk/the-ordinary-hyaluronic-acid-2-b5.html
   Aqua (Water), Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Panthenol, Ahnfeltia Concinna Extract, Glycerin, Pentylene Glycol, Propanediol, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ppg-26-Buteth-26, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Citric Acid, Ethoxydiglycol, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin

   Her serum dermaroller ile uygulanmaz, özel ampuller bu sebeple üretiliyor. Yazı=> http://aysenuryazici.com/dermaroller-ile-kullanilabilecek-hyaluronik-asit-serumlari/
   Göz atar mısınız lütfen…
   Arcaya hyalüronik asit ampullerini 20 günde bir yapacağınız dermaroller ile beraber kullanmanız, diğer günler cilt bakım rutininizde the ordinary hyalüronik asit serumunu kullanmanız da olur..The ordinary serumun içeriğinde ayrıca B5 (Pantotenik Asit) var,B5 cildin yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Ayrıca cildinizin iyileşme süreçlerini uyarmaya yardımcı olabilecek bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Derinlemesine nemlendirir, havadaki nemi emerek cildin su tutmasını sağlar. Ama dediğim gibi dermaroller için özel üretilmiş olanlar en az riskli olanlardır.
   https://www.trendyol.com/arcaya/hyaluron-plus-ampul-5×2-ml-p-32239033?boutiqueId=476892&merchantId=115883

   Kalan planınız gayet güzel.
   sevgiler

 23. Merhaba Ayşenur Hanım sevgiler, ben 7 nisan gibi bir yorum yazmıştım ama sanırım önünüze düşmedi, tekrar yazıyorum. Yüzdeki iz çeşitlerini tanımladığınız videonuzda yüzümde 2. seviye iğne ucu izleri ve 3. seviye scarlar olduğunu belirledim, 3. seviyelerden umudum yok fakat 1mm lik dermaroller almaya karar verdim. İlk sorum başka bir yazınızda cildinize direkt 1 mm başlamayın demişsiniz sanırım, 0.50 ile başlayıp 1 ay sonra mı 1 mm ye geçiş yapayım? Bir de cilt yenileyici hangi serumu dermaroller ile kullanmalıyım, ordinary markasının hyalüronik asiti uygun mudur? Şimdiden çok teşekkürler Ayşenur Hanım, sizin yorumunuza göre ürünlerimi sipariş edeceğim.

  • Merhaba Begüm Hanım,
   Yüzlerce yorum olunca sıradan gidiyorum ve bazen 10 gün sonra soru önüme gelebiliyor.
   8 Nisan’da yazmışsınız. Çukurlar için 1mm’den başlayabilirsiniz. Dediğiniz derinlikte çukurlar varsa 0.50 ile yenilenme sağlanamaz.
   3 haftada 1 seans, 1mm dermaroller uygulayın. Aman ertesi günü güneşe dikkat! Güneş korumasını her gün sürmeyi unutmayın.
   Belki 8 seans bittikten sonra bir lazer seansı da alırsınız dermatologdan daha iyi bir yüzey iyileştirme olur.
   Ordinary hyalüronik asiti Qfect hyalüronik asit serumunu, janssen kök hücre ampullerini kullanabilirsiniz.

   • Çok çok teşekkür ederim Ayşenur Hanım, çok sağolun. 1 mm ile başlamak yüzümü şok etmez değil mi :)) ? 0.50 ile başlamıyorum öyleyse direkt 1 mm alıyorum? İyi ki varsınız, sevgiyle kalın hoşçakalın

    • Begüm hanım,
     Dermaroller yazımda bir şema var, iğne derinliği sorunun derinliğiyle ilgilidir. Derin çukurlara 0.50 ile bir gelişme sağlanamaz.
     Şoka girmez cildiniz neden girsin? Bastıra bastıra delik deşik etmiyoruz ki. Yavaşça yuvarlıyoruz. Haddinden fazla yapmıyoruz. Dermaroller sonrasında yatıştırıcı maske alşoe vera uyguluyoruz. Ve 1mm iğne 3 HAFTADA BİR yapılır. Daha sık sakın uygulamayın. 8 senas sonra iyileşmeyi gözle görürsünüz.
     sevgiler

 24. Merhaba Ayşenur Hanım 23 yaşındayım karın bölgemde ergenlikten kalma çatlaklar var. Ve cildim hassas kuru bir cilt. Bu çatlaklar için nasıl bir yol izlemem gerekir? Hangi serumları kullanmam gerekir?

  • Seyda Hanım Merhaba,
   Çatlakların eski veya yeni olması “iyileşme” şeklini belirler. Bu videomda anlattım https://www.youtube.com/watch?v=7C1AOqvFs0s&t=206s
   Veya bu yazıdan bakabilirsiniz http://aysenuryazici.com/catlaklar-neden-olusu/

   Çatlaklar henüz eflatun kırmızımtırak renkteyken müdahale edilirse toparlanması daha kolaydır. Ama beyaz sedef çizgi gibi göründüğü aşamada maalesef yapılabilecek tek şey sıkılaştırıcı ürünler kullanarak “görünmelerini engellemektir”. Dermaroller ile düzenli kullanımla maksimum iyileşme de sağlanabilir. Ama komple geçmesi zor…Doktor tarafından yapılan foto IPL, karbondioksit tedavileri, kryoterapi, lazer, iontoforez ve mikrodermabrazyon ile yapılan silme- zımparalama gibi işlemler çatlağı gidermekte etkin sonuçlar verir. Genel cilt yapısında ciddi bir düzelme sağlar ancak kesin “yok etme” yöntemi henüz yok. En son yöntem, biodermogenesi ile çatlak tedavisinde yüz güldürücü sonuçlar alınıyor.
   Evde 1,5 – 2mm dermarolleri; 3-4 haftada bir seans olarak uygulayabilir en az 8 seans sonra çatlağın “kısmen” onarıldığını gözlemleyebilirsiniz. Çatlak ne kadar eski ise onarılması o kadar zordur. Ne kadar pembe ise o kadar iyi sonuç elde edersiniz. Dermaroller sonrası kök hücre ampullerini veya çatlak tedavisi için steril özel üretilmiş ampulleri kullanın.
   ampul https://www.dermapolin.com/sc-kok-hucre-ampul-2435 veya https://www.titaniumdermaroller.com/STEM%20CELL%20ACTIVES%202%20ml
   Dermaroller rehberinde şema var, oradan da bakabilirsiniz detay.
   sevgiler

 25. Merhaba Ayşenur Hanım, dermaroller uygulamasına başlayacağım ve tüm videolarınızı izleyip bilgilendirici yazılarınızı okudum. Tüm bu bilgilere göre de kendime şöyle bir rutin oluşturacağım, ürünleri satın almadan önce sizden teyit almak istedim, şimdiden teşekkürler. Youtube’daki akne izlerini seviyelendirdiğiniz video sonucunda izlerimin 2. tip iğne batırılmış gibi izler ve aralarda da 3. tip scarlar olduğunu belirledim. 2. tip için umutluyum 3. tipler geçmeyebilir, bu izler için 1 mm lik dermaroller almam gerektiğini anladım. İlk kafama takılan; yüzünüzün ilk roller deneyimiyse 1 mm ile başlamamak gerektiğini başka bir yazınızda yazmıştınız, sizce ilk önce 0.50 mm alıp haftada 1 seanslar mı uygulayayım, sonra 1 mm’ye geçip 3 haftada bir uygulamaya geçerim. Nasıl uygun olur? İkinci sorum roller uygulamasını yaparken hyalüronik asitli serum kullanacağımı anladım fakat markaların farkl oranları var ben hangisini kullanmalıyım? Mesela ordinary markasının %2 liğini almak istiyorum uygun olur mu? Roller uygulamasını yaptıktan sonra serum harici ürün sürmemem gerektiğini anladım (belki bi kaç saat sonra nemlendirici?) ertesi günki günlük bakımları nasıl yapmam gerektiğini de not ettim (gündüz su bazlı hyalüronikli bir ürün+akşam retinol+güneş koruması) . Yanlış olan bir yer varsa beni aydınlatır mısınız? Çok çok sağolun, iyi ki varsınız.

 26. Ayşenur Hanım,

  Yaşım 24. Dermarolleri yüzümde ve tüm vücudumda kullanmamda herhangi bir sakınca var mı?

  • Merhaba Ecem Hanım,
   Vücut için ayrı mm boyutlunda, yüz için ayrı mm boyutunda dermaroller iğneleri vardır.Neden sakınca olsun anlamadım
   Yazıda şemada bunları tek tek anlattım. Lütfen bakar mısınız?
   Bana yorum yazdığınız bu sayfanın en üstüne çıkarak okumanızı rica edeceğim
   http://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/

   Dermaroller bir sorunu onarmak için kullanılan tahriş amaçlı bir iğneleme şeklidir.
   Eğer tüm vücudunuzda sorun varsa mutlaka bir doktora görünün.
   Sadece leke veya izler içinse yüzde kullanacağınız milimetre şemada soruna göre verilmiştir.
   Vücutta ise çatlak veya selülit için mm 1,5 mm ve yukarısıdır. uygulama videosu: https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=475s

   sevgiler

 27. Merhaba Ayşenur Hanım öncelikle bizleri detaylı bilgilendirdiğiniz çok teşekkür ederim.
  cildim karma ve yağlı bir yapıya sahip ara sıra kistik akne problemlerim oluyor, akne izleri mevcut yüzümde hangi serumu ve dermarolleri önerirsiniz? bir de cilt beyazlatmak için önerebileceğiniz bir maske ya da ürün var mı?
  teşekkürler :))

 28. Merhaba Ayşenur Hanım,
  Yazılarınızı 7-8 yıldır takip ediyorum ve çok faydalanıyorum. Önerdiğiniz ürünleri güvenle kullanıyorum. Bizlere bu kadar güvenilir, bilimsel bilgiye ve araştırmaya dayalı, tarafsız bir bilgi kaynağı sunduğunuz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Yine sizin sunduğunuz bilgiler sayesinde dermoroller uygulamasından haberdar oldum ve kullanmaya başlamak istiyorum. Bu konudaki tüm videolarınızı ve yazılarınızı tekrar tekrar izleyip okudum. 43 yaşındayım. Hassas ve kuru bir cildim var. Güneş lekelerim, hafif kırışıklıklar ve sarkmalar var. Tam olarak hangi ürünle başlamam gerektiğinden emin olamadığım için video ve yazılarınızda söz ettiğiniz 2 farklı ürün sağlayıcının temsilcileri ile görüştüm. Her ikisine de cildimin fotoğrafını gönderdim ve sorularımı sordum. Bir tanesi cildimin en belirgin şikayeti kırışıklık olduğu için kırışıklığa yönelik aylık bakım paketi ile başlamamı, 2-3 günde bir 0,50 mm. iğne başlığı ile uygulama yapmamı, bu ürünü ve iğneyi göz için de kullanabileceğimi, bir ay sonra cildimin durumuna göre başka bir bakım setine (örneğin lekelere yönelik) başlayabileceğimi, ta ki cildimde istediğim sonucu alana kadar bu şekilde devam edip daha sonra 10-15 günde bir ara bakımlar yapabileceğimi söyledi. Diğeri ise, öncelikle cildimdeki sorunları tedavi etmek için ozon tedavisiyle başlamamı, bu ozon ürününü haftada bir kez dermoroller ile birlikte, diğer günlerde ise dermorollersız uygulamamı, 4-5 ay bu şekilde devam edip sorunlarım düzeldiğinde ise bakım aşamasına geçmemi söyledi. Burada iki farklı yaklaşım olduğu için benim de kafam karıştı. Sizce hangisi daha mantıklı. Sİz ne önerirsiniz? Yanıtınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Sevgilerimle

 29. Ayşenur hanım merhaba;
  37 yaşındayım. Yüzümde ergenlik döneminden kalma lekeler ve sivilce çukurları var. Gözeneklerim gayet belirgin. Yaklaşık 10 sene önce roaccutane tedavisini yarım bıraktım. Cilt bakım rutinime dermaroller eklemek istiyorum. Haftada 2 defa mesela. Hangi serumları alıp kullanacağıma karar veremedim. Janssen’in ampullerini almak istiyorum ama hangilerini almalıyım bilemedim. Kök hücre hyaluronik asit ve leke giderici olarak düşündüm. Sizin de fikrinizi almak istiyorum. Bir de sabah akşam rutinime eklememi tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı? Sabah temizleyic+i nemlendirici+bb krem+ hafif makyaj akşam da temizleyici+misel su+ nemlendirici+leke kremi şeklinde kullanıyorum. Haftada bir sıkılaştırıcı maske yapıyorum. Kolajen takviyesi de almaya başlamalı mıyım?

  • Merhaba Selin Hanım,

   30’lu yaşlarda bakıma artık bir destek serum ilave edilmeli. Bu yazımda detaylı anlattım => http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/
   Serumu seçerken cilt ihtiyacına ve/veya sorunun cinsine göre seçmeniz doğru olur.
   Sivilce izleri ve lekeler için janssen MF leke ampulü haftada 1 seans 0.50mm ile uygulayın. En az 8 seans sonra yenilenmenin gözle görülür olduğunu izlersiniz. Devamında 15 günde bir uygulama yaparsınız ve hyalüronik asit ampullerini kullanırsınız.
   İzler derin ise 1mm dermaroller kullanın ve 3 hftada 1 seans yapın. Daha sık uygulamayın. Kötü yenilenmeye zorlarız deriyi. Kalitesiz kolajen üretir zorlandığında. Normal yenizlenme hızına göre 1mm için 3 haftada bir seans uygundur…
   Bu videoda sivilce izlerinin “derinliğine” göre nasıl bir uygulamayla desteklemeniz gerektiğini anlatmaya çalıştım. Kulak verir misiniz?
   https://www.youtube.com/watch?v=QyhQx08ukPo
   Kolajen takviyesini evet başlayabilirsiniz. 3 ay kullanıp, 1-2 ay ara verip tekrar 3 ay kür olartak kullanın. Piyasada toz ve sıvı birçok kolajen var. Önemli olan tip 1 ve 3 olması.
   Ben Hud toz kolajen kullanıyorum. 3.cü kutuma bu ay başladım.

   temizleyicinizin içinde sodium laureth sulfate isimli sentetik köpük olmamasına dikkat edin. Bu deriyi kazır ve yağ salgısını tetikler. Bu da gitgide gözeneklerin daha da açılması demektir.
   SLS içermeyen jel kullanın. Ardından “gündüzleri” bir nem serumu mesela Qfect Hyaluronik Asit Cilt Serumu veya Palabs hyalüronik asit serumu sürün.
   Sonra nemlendiricinizi uygulayın.
   Gündüzleri SPF 50 koruma kullanın.
   BB’lerin içindeki filtreler en fazla 1 saat UV’den korur. Ve yağlanma/gözenek sorununun ikinci büyük sebebi gneş ışınlarıdır.
   Bu videoda anlattım.=> https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8&t=29s
   Tavsiyem, “akşamları” temizleme sonrası HAFTADA 2-3 GECE BHA/AHA içeren pedlerle cildi silin (durulanmaz) ardından niacinamide serum + nemlendiriciyi uygulayın.
   https://www.watsons.com.tr/p/nip-fab-glycolic-fix-extreme-gece-pedi-60s-16562
   Gözenekler için en iyilerinden biri Cyrene serumdur https://www.youtube.com/watch?v=nJ3myFeLyB8&t=29s
   sevgiler

 30. Ayşenur Hanımcım, Merhabalar:)

  dermoroller uygulamasını evde uygulamaya basladım. Siyah noktalı cilde sahibim. Siyah noktaları temizliyorum fakat bu sefer gözeneklerim açık duruyor. Bu nedenle uygulama sonrası doğal olan gül suyu, maden suyu ve elma sirkesi karışımını uygulasam olur mu_? Bilgilendirirseniz sevinirim. Ayrıca nemlendirici olarak da hindistan cevizi yağını kullanmaktayım.

 31. Merhaba Ayşenur Hanım,

  Yazılarınızı 7-8 yıldır takip ediyorum ve çok faydalanıyorum. Önerdiğiniz ürünleri güvenle kullanıyorum. Bizlere bu kadar güvenilir, bilimsel bilgiye ve araştırmaya dayalı, tarafsız bir bilgi kaynağı sunduğunuz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Yine sizin sunduğunuz bilgiler sayesinde dermoroller uygulamasından haberdar oldum ve kullanmaya başlamak istiyorum. Bu konudaki tüm videolarınızı ve yazılarınızı tekrar tekrar izleyip okudum. 43 yaşındayım. Hassas ve kuru bir cildim var. Güneş lekelerim, hafif kırışıklıklar ve sarkmalar var. Tam olarak hangi ürünle başlamam gerektiğinden emin olamadığım için video ve yazılarınızda söz ettiğiniz 2 farklı ürün sağlayıcının temsilcileri ile görüştüm. Her ikisine de cildimin fotoğrafını gönderdim ve sorularımı sordum. Bir tanesi cildimin en belirgin şikayeti kırışıklık olduğu için kırışıklığa yönelik aylık bakım paketi ile başlamamı, 2-3 günde bir 0,50 mm. iğne başlığı ile uygulama yapmamı, bu ürünü ve iğneyi göz için de kullanabileceğimi, bir ay sonra cildimin durumuna göre başka bir bakım setine (örneğin lekelere yönelik) başlayabileceğimi, ta ki cildimde istediğim sonucu alana kadar bu şekilde devam edip daha sonra 10-15 günde bir ara bakımlar yapabileceğimi söyledi. Diğeri ise, öncelikle cildimdeki sorunları tedavi etmek için ozon tedavisiyle başlamamı, bu ozon ürününü haftada bir kez dermoroller ile birlikte, diğer günlerde ise dermorollersız uygulamamı, 4-5 ay bu şekilde devam edip sorunlarım düzeldiğinde ise bakım aşamasına geçmemi söyledi. Burada iki farklı yaklaşım olduğu için benim de kafam karıştı. Sizce hangisi daha mantıklı. Sİz ne önerirsiniz? Yanıtınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Sevgilerimle

  • Merhaba Özge Hanım,
   43 Yaş, hormonal yaş almanın da başladığı ve su tutma kapasitesinin çok düştüğü bir yaş. Tavsiyem, dermaroller ile birlikte solgar’ın hyalüronik asit/kolajen haplarından da 3 ay kür yapıp, 1-2 ay ara verip tekrar 3 ay kür yapmanız olacaktır. https://www.vitaminler.com/urun/solgar-hyaluronic-acid-collagen-complex-30-tablet-5175
   Bu yazımda anlattım => http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/kirkli-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/
   Güneş lekeleri, kırışıklar ve sarkmalar için bir hafta MF ampulleri, diğer hafta YT ampulü 0.50mm dermaroller ile haftada BİR KEZ uygulayın. Bu şahsi fikrimdir.(Haftada 2-3 kez fazla sık bir uygulamadır.Kötü kolajen üretir deri)
   https://www.dermapolin.com/mf-leke-giderici-ampul-2434
   https://www.dermapolin.com/yt-yaslanma-karsiti-ampul-2432
   0.50mm göz çevresine de kullanılan bir iğnedir. Sorun yok.
   8 seans (2 ay) sonra gelişimi gözlemlersiniz. Sonrasında 15 günde bir uygulama yaparak devamlılığı sağlarsınız.
   Ozonlu bakım da uygundur.Haftada 1 kez dermaroller ile ozonu uygulayın. Günlük bakım rutininde de geceleri temizlenmiş cilde her gece ozonlu jeli masajla ELLE yedirin gece kremi gibi. Uyuyun.
   Ancak her iki tedavide de gündüzleri SPF 50 koruma şarttır ve aksatılmamalıdır. Yoksa bakımdan yetkin fayda göremezsiniz.
   Evli iseniz ozonlu uygulamalarda kokudan beyler pek haz etmiyor. Ben “koca kaçıran diyorum 🙂
   Dermaroller ile ampulleri haftada 1 uygulayın. Günlük bakım rutininde de nemlendirici ve güneş korumasını aksatmayın derim…
   Sevgilerle

 32. Merhaba Ayşe hanım ben 3çocuk sahibiyim işsizdim,yeni güzellik uzmanlığı belgesi alacağım ve kendime bir yer açmayı düşünüyorum. Özellikle lekeler için dermapen uygulamaları yapmak istiyorum.Çok fazla serum markası var ve hepsi kendini övüyor.Ayrıca hangi birini alıp deniyeyim sermayem sınırlı.Sizin kadar tecrübe sahibi olmam şuanda mümkün değil.Önceki yorumlarınıza göre birkaç marka önermişsiniz janssen,arcaya gibi bende babenin c vitaminli serumunu gördüm.Hangisi en kaliteli sonucu bana verebilir fiyat ilk başlangıçta beni zorlasada çokda önemli değil çünkü işimi çok iyi yapıp evimi geçindirmek istiyorum.Cevap verirseniz size çok minnettar kalıcam

  • Sibel Hanım Merhaba,
   Hayırlı olsun. Bol kazançlı olsun.
   Dermapen/dermaroller/dermalift adına ne dersek diyelim iğneleme sistemidir ve sterilizasyona çok dikkat etmelisiniz özellikle 1-1,5mm iğnelerle çalışırken. Ve hastanıza da bu tedavi sırasında güneş koruması ve nemlendirici uygulamasına dikkatle uymasını söylemeli anlatmalısınız.
   Çünkü yaptığınız yenileme işlemi, eğer müşteri bakımına özen göstermezse yaralı ve lekeli bir cilde dönüşür. Bu da çok büyük bir kavga sorunu olur.
   İnternette şikayet yerlerine bakın, %99’u dermaroller sonrası bakımına dikkat etmediği için cildi harap olan hanımlarla dolu…
   Serum olarak en doğrusu dermaroller (iğneleme) için formüle edilmiş ampul (steril) serumlar kullanmaktır.
   Ancak tanesi 30 tl olmuş dün daha baktım. Maliyete bunu katarak en doğru işi çıkartırsınız.
   Ama bana fazla maliyeti olur derseniz QFECT serumların içerikleri hiç fena değil.
   Ben dermaroller turkey Gözde Moralıoğlu’ ndan yeni aldım https://www.instagram.com/dermarollerturkey/?hl=tr 90 tl ve size 30 seanslık serum uygulamasına izin verir. Uygun fiyatlı olur.
   Bu yazımda neden her serumun dermaroller ile kullanılmaması gerektiğini anlattım bir göz atar mısınız?
   http://aysenuryazici.com/dermaroller-ile-kullanilabilecek-hyaluronik-asit-serumlari/

   Size tavsiyem ampulleri seçin.
   Jannsen veya Arcaya.
   İçerikleri iğnelemeye uygundur.
   Ya da bu firmaın serumları https://www.evdeaesthetic.com/urunlerimiz/
   Yolunuz açık olsun.
   sevgilerle

   • Çok teşekkür edrim ilginiz için sağolun eğer görüpte cevaplıyabilirseniz müşterimin dermapen sonrası kullanması için hangi marka güneş kremi ve nemlendirici önermeliyim sizce ve birde tanesi 30tl olan serum hangisi onu anlıyamadım yazınızda tekrar yazabilirmisiniz en iyisi oysa onu kullanırım.Yaptığımız işi dediğiniz gibi çok temiz ve düzgün yapmak inanın en büyük isteğim bu şekilde olursa parada kazanılabileceğine inanıyorum.Tekrar çok teşekkürler

 33. Morfose Saç Serumu  hepsi çok ürünler çok güzel bir makale yazısı

 34. Ayşenur Hanım,
  42 yaşındayım, hafif lekeli, ince dokulu, hassas bir cilde sahibim. Evde dermaroller uygulamak istiyorum. Zgt marka 0.50 mm’lik bir dermaroller aldım. Fakat bir türlü cesaret edip de başlayamadım, hassasiyetten dolayı lekelenmem artarsa endişesinden..
  Açıklamalarınızdan aldığım cesaretle başlamak istiyorum artık. Yüzüm için dermaroller öncesi batticon kullansam bir sorun olur mu ya da başka ne kullanabilirim? Dermaroller dezenfeksiyonu icin zefiran harici ne kullanabilirim? Uygulama sonrası paraben, parfüm, alkol vb içermeyen hangi ürünü yada ürünleri tavsiye edersiniz? Çok değerli yorumunuzu dört gözle bekliyor olacağım..
  Iyi ki varsınız 🍀

 35. Ayşenur Hanım merhaba!
  42 yaşımdayım. Artık yavaş yavaş cildim elastikiyetini yitiriyor. Ama beni en çok rahatsız eden unsur gözeneklerimin belirginleşmiş olması. Bunun için tavsiyelerinizi almak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
  Sevgilerimle…

 36. Ayşenur Hanim Merhaba,

  Ben daha öncede serumlar konusunda sizden tavsiye almistim.ilgi ve alakaniza tekrar tesekkür ederek baslamak istiyorum.muğla’da yasiyorum.38 yasindayim.kuru bir cildim var.üzülerek söylüyorum ki sigara kullaniyorum.benim sikayetim en cok kaş arasi derin cizgiler ve boyun- dekolte bölgesindeki kirisikliklar.yüzüme ve boynuma 15 günde bir ev tipi lazer uygulamasi yapiyorum.3 sene önce kendi akilsizligimdan kaynakli yaniklar olustu.izi kalmadi.fakat boyun bölgemdeki gevseklik bir anda artmaya basladi.tabi bunun nedeninin basta yasimin ilerlemesi,sigara kullanmam ve fazla su tüketmememle alakali olabilecegini söyleyeceginizi tahmin ediyorum ama lazer uygulamasini sik yapmanin bir zarari da olmus olabilir mi diye size sormak istedim.

  Daha önce yazdigimda bu kadar ayrintili bilgi vermemistim kendimle ilgili. 0.50 ve 1 mml’ik dermaroller satin aldim. Tavsiyeniz üzerine jansenn marka kök hücre serum ampullerden de aldim.henüz kullanmadim..şuanda dermoskin yüz serumu ve isana marka göz ve yüz kremlerini temizledikten sonra söylediginiz sira ile kullaniyorum.hafif ve cok kücük sivilcelenmeler oldu ama cildim nem bakimindan rahatladi.
  Daha da desteklemek icim saf c ve e vitamini veya serumlarini dermaroller ile kullanabilir miyiz?cevabiniz evetse hangi markayi tavsiye edersiniz?ya da evde yapilan maskeler dermaroller ile birlikte uygulanabilir mi? Bunu sormamin nedeni çagla sikel’in bir videosunda süzme yoğurt,kil ve buğday nisastali bir maskesiyi dermaroller uygulamasi ile birlikte yaptigini görmüş olmam.

  Diger bir sorum ise genital ve anal bölge kararmasi ile ilgili.bu bölgede kullanilan beyazlatici kremler gercekten etkili midir? Yoksa kararma icin tavsiye ettiginiz e vitamini yagi da kremlerle ayni derecede etkiyi gösterebilir mi?son sorum biraz cilginca olacak farkindayim.ama aklima geldi sormadan edemeyecegim.bir ihtimal cilt kararmasi icin kullanilan kremler ya da e/c vitamini yağlari/serumlari dermaroller ile birlikte genital bölgede(sadece dis dudaklardan bahsediyorum) uygulanabilir mi?sakincali midir?ya da sadece dermaroller yapsak kararmaya faydasi olur mu?

  Cok fazla soru sordum biliyorum.bunun icin kusuruma bakmayin.simdiden tesekkürler.seviliyorsunuz:))

  • Derya Hanım,
   Yanık olan yerlerde yenilenme için iyi kolajen üretimi gerekir. Alanın UV ışınlarıdan yanık sonrası korunması da çok önemlidir. Kötü kolaken üretimi sorunu büyütür maalesef 🙁
   Lazer yenilenme için ise sonrasında nemlendirilmiş ve korunmuş olması gerek. Zarar göreceğinizi zannetmiyorum.
   Dermaroller ile beraber 2-3 farklı serum kullanmayın. Bir tane seçin, mesela C vitamini veya kök hücre serumu veya hyalüronik asit serumu, onu kullanın.
   Arcaya C vitamini ampulleri var. Alman markasıdır .İyi içeriklidir.
   Dermaroller sonrası deri kızarırır ve bazen iğnelenme oluşur. Geçicidir. Sonrasında maske yapılması sakinleştirmek içindir.
   Çağla Şikel’in bahsettiği maskeyi evet yapabilirsiniz. Ama unutmayın, kozmetik uygulamalar işin uzmanı ile yönlendirilirse risksizdir. Evet bu maskede zararlı bir madde yok ama ne kadar faydası olduğunu kim söyleyebiliyor? Direkt yoğurt da sürseniz serin olur. e? Çağla’yı severim ama bir videosunda da o kadar saçma şekilde rendelenmiş çiğ patatesle iri maydanoz yapraklarını gözlere bir pamuk üzerine koyarak uyguluyordur. Hayretler içinde kalmıştım.
   Neden? Çünkü rendelenmiş çiğ patateste nişasta vardır ve göz çevresini geçici olarak daha yadınlık hissetmenize yarar (2-3 saat) o kadar. Ama maydanoz yaprağından derinin bir şey emeceğini sanmak beni mahvetti. Bir şey diyemem evet. Ama Allah aşkına mutfaktan kozmetik çıksaydı onca doğal(!) malzeme öneren insan , ünlü, neden kendi kavanozda kozmetiklerini markalarını çıkarıyor bir oturup düşünse insanlar keşke.
   Bakın Tülin Şahin’in de güzellik sırları var. Sayfası var.Ama Tülin Şahin saçlarınıza gargara suyunu (!) sürün demişti ve bana kafasının mahvolduğunu yazan bir hanıma yıllar önce şu cevabı vermiştim
   https://lilakutu.com/lilapedia/cevap/sacim-41388-19-09-2013-4dvm8
   Dermaroller sonrası aloe vera jeli sürebilirsiniz maske olarak. Sakinleştirir ve suyunu kilitler cilt daha iyi onarıma hazırlanır.

   Dış genital bölge sarklıklığını toparlamak için 0.50mm dermaroller ve serum uygulaması yapılan bir araştırma sonuçları olumlu. Kaynakça https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30729679 Ancak koruma tabakası olmayan mukoza bölgesi olduğundan iğneleme sonrası hijyen çok önemlidir. 24 Saat mikroplardan arındırılmış alan kalması bu bölge için çok zor. Benim alanım değil ama sizin için baktım.Birçok doktor bu alana dermaroller tavsiye etmiyor. Direkt E vitaminin sürün.
   Burada anlattım => http://aysenuryazici.com/genital-bolge-hijyeni-kararma-kasinti/
   sevgilerle

 37. Merhabalar Ayşenur hanımcım,öncelikle iyiki varsınız çok teşekkür ediyorum bu zamanda bilği donanımını aktarıp,yardımcı olan insanları görmek hayatı güzel kılıyor ,çok ihtiyacım var size fardayım,43 yaşında ,menapozlu,hipotroid hastası,rosealı,hassas,nemsiz,elastikiyet kaybı yoğun,sarkma ve çizgiler belirgin,gözenekler belirgin,güneş lekesi alın ve bıyık bölgesinde 2 sene önce oluşmuş cildim var.Rosea için bi dr a gittiğimde sizde demodex var ama korkmayın tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan dedi çok yapılacak biley yok dedi,Başak’a iki dr a daha göründüğümde demodex herkeste olabilecek bişey bazı dekar büyütüyor durumu sizde yok korkacak bişey de yok dedi .şuan elimde kullandığım hiç bir ürünüm yık.ben detaylı sizin kullandığınız gibi bir cilt rutini istiyorum ,urfada cilt bakımına gideceğim düzgün biryer de olmadığı için,evde profesyonel bakımdan ,cilt endişelerimi tedavi esip düzene sokacak bir rutin hazırlarsanız çok duamı alırsınız teşekkür ediyorum

 38. Ayşenur Hanım merhabalar, 29 yaşındayım ve göz çevremde mimik çizgileri mevcut, bunun yanında burun kanadından dudağa inen çizgilerim de belirginleşti. Dermaroller ile kullanabileceğim bir The Ordinary ürün önerisinde bulunabilir misiniz? Bir de kullanım sıklığını paylaşırsanız çok memnun olacağım, şimdiden teşekkürler.

 39. Ayşenur Hanım yaşım 26. 16 yaşından beri saç diplerimde kalıntı oluyor. Amwayin Sles içermeyen şampuanını kullanıyorum ve bir çok markadan da slessiz şampuan kullandım. Hatta bir ara sadece karnoatlı sui sirkeli su ile saçımı temizledim fakat bu kalıntı gitmdi. Sadece arada beypazarının mineralli sodası ve yumuaşk di fırçası kullanırsam rahatlyor. Fakat bu da kaıcı değil. Bulunduğum şehirde iyi olarak tanınan doktorlara da gittim çözüm bulamadım. Saçımı yıkıyorum snrasında kaşınıyor kaşıyınca tırnaklarıma sarımsı yumuşak tabaka geliyor. Bazı yerlerde sert oluyor bazı yerlerde yara oluyor. Bunun çözümü yok mu gerçekten ben saçlarına çok düşkün biriyim saçım 4’te bire düştü. Bu arada vitamin , kan değerlerim normal aralıkta beslenmeme çok dikkat ederim. Dermaroller da aldım ama korkuyorum yayılır diye vurmıyorum da saçıma. Bir de cildime titanyum dioksit içermeyen güneş kremi ve nemlendirici önerebilir mşsniz

  • Lale Hanım Merhaba,
   Bahsettiğiniz sorun parazitlerle ilgili olabilir, saçlı deri mantarı veya saç derisinin pH değerinde meydana gelen bozulma nedeniyle de olabilir. Bu tip sorunlar cildiyenin alanıdır.
   Kaşıntı olması akla bunları getiriyor. Eğer bone takıyorsanız ve kafa derisi hava almıyor ise bir çeşit yağlı egzama (mantar ürer) de olabilir..Kaşımayın! Kaşımak tahrişi getirir, tahriş kabuklanma ve saç dökülmesini..
   Beslenme sorunları veya stres gibi faktörler de bunu yapabiliyor. Sıcak suyla yıkamauın. Ilık suyla şampuan kullanın.

   Ben size sadece banyo sonrası uygulayabileceğiniz 2 ayrı maske tarifi verebilirim ve saçlı deriye haftada 1 uygulayabileceğiniz Davines Purifying Kepeğe Karşı Bakım Jeli’ni önerebilirim. 🙁
   Maskelerinizi bu videoda anlattım => https://www.youtube.com/watch?v=sNS8XEuw4YE&t=41s
   Davines Purifying Kepeğe Karşı Bakım Jeli, tüp içinde bir jeldir. Ucu sivri ve saçlı deriye sürmeye uygun uzunluktadır. Banyo sonrası saçınıza yivler açarak bundan uygulayın. parmak uçlarıyla masaj yapın (tırnaklarla değil)
   10 dakika bekleyin. Durulayın. Saçı kurutun.
   İçeriğinde Zinc pyrithione ve piroctone olamine var. Karahindiba kökü özü var. Hem antibakteriel hem mantar karşıtı bir temizlik yapar.Kabuklanma ve kalınlaşmayı da önler.
   Saçınızı durularken Tangle Teezer denilen şu plastik dişleri yumuşacık olan saç fırçalarıyla tararsanız saçlı derinin daha iyileşeceğini umuyorum.
   https://sachane.com/tangle-teezer/
   Ama dediğim gibi, kozmetik tedavi etmez, ilaçlar tedavi eder. Benim alanım ilaç değil. Doktor ile kalıcı çözüm aramanız doğru olacaktır. Sevgilerle

 40. Ayşenur Hanım Merhaba
  Yeni menopoza girmiş bir kadınım.Duygu dünyam bir yana,cildimde gözle görünür hızlı bir yaşlanma yaşamaktayım.Ve bir kadın olarak endişeliyim.Bu süreçte ne yapabilirim diye gezinirken sizin sayfanızla ve faydalı yorumlarınızla karşılaştım ve çok mutlu oldum.
  Yüzümde sarkmalar yaşamaktayım.Uygulamalara neyle başlamalıyım.
  Dermaroller ile başlayacaksam hangi aparatı ve serumları almalıyım.
  Keşke yanımda olup beni önerilerizle yönledirebilseydiniz.
  Sevgilerimle…

 41. merhaba Ayşenur hanım ben 20 yaşındayım. benim yüzümde siyah noktalar ve sivilce lekeleri var bunun için kaç mm lik dermaroller almalıyım ve uygulamadan sonra hangi serumu veya ampul kullanabilirim?

  • Sümeyye Hanım Merhaba,
   Yüzünüzde siyah noktalar bu sebeple oluşur => http://aysenuryazici.com/gozenek-ve-siyah-noktalara-cozum/
   Sivilce izleri de düzenli bakım yapıyorsanız normal bir cilt yenilenmesi süresi olan 30 gün içinde cilt yenilendikçe gider..
   Bu her iki sorun da temel cilt bakımınızı doğru ürünlerle yaptığınızda geçer. Bunun için dermaroller yapmanıza gerek yok.
   Sizin yaşınızda deri bir ayda kendini yeniler.
   Bu videoda size gençlerin cilt bakımını tek tek anlattım https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY
   Bu videoda da her sorunun dermaroller ile çözülmemesi gerektiğini anlattım => https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0&t=120s
   Yapmanız gereken:
   sabah ve akşam
   1 jel veya köpükle temizleyip tonikleyip https://www.justinbeauty.net/mizon-pore-refine-deep-cleansing-foam ve https://www.justinbeauty.net/mizon-aha-bha-daily-clean-toner
   2 AHA serum kullanmak. https://www.justinbeauty.net/mizon-aha-8-peeling-serum
   3 Ardından nemlendirici sürmek. https://www.justinbeauty.net/cosrx-oil-free-ultra-moisturizing-lotion
   Ve 4 gündüzleri bir güneş koruması uygulamak. https://www.justinbeauty.net/mizon-uv-sun-protector-cream-spf-50-pa
   (AHA lar kullanılırken güneş koruması şarttır yoksa hassasiyet tahriş oluşabilir. Unutmayın…)

   Derseniz ki “ben zaten temizleme ve nemlendirme hep yapıyorum ama yine de sivilce izleri geçmiyor” o zaman
   0.50mm ile haftada 1 seans dermaroller uygulayın. 6 seans sonra cilt arınır ve temizlenir.
   Ampul https://www.dermapolin.com/mf-leke-giderici-ampul-2434

   Dermaroller yapmadığınız günler cilt rutinine devam lütfen…
   sevgilerle

   • Merhaba Ayşenur Hanım, verdiğiniz bilgiler için minnettarım. O kadar cilt doktorlarına gitmeme rağmen doktorlar tarafından sorunum küçümsendi. Benim kılcal damarlarım yüzeye yakın, zaman zaman deri altında uçsuz sivilcelerim de çıkıyor. Dönemsel olarak cildim hem çok kuru hem çok yağlı. Doktorlarımın verdiği ilaçları, kremleri kullandım. Hiçbir değişim olmadı, tamam ben bir anda mucize beklemiyorum ama en azından bir iyileşme görebilseydim keşke. Geçen yıl doktorum tek tek siyah noktalarımı sıktı, cildim çok hassas olduğu için buhar kullanmadı. Daha sonra mavi ışık kullandı. Cildim bir hafta yara içindeydi, ama sonraki bir ay cildim hiç olmadığı kadar temizdi. Ben bu sırada doktorumun verdiği kremlere toniklere devam ettim. Hatta toniğim eczane yapımı idi. Yüz yıkama jeli bioderma-hassas ciltler için olan temizleyiciydi. Derken bir ay geçti, benim yine siyah noktalarım, başsız sivilcelerim çıktı. Hormon testi de yaptırdım, sadece tsh değerlerim yüksek çıktı. Bu sefer farklı doktora gittim, o da bana topicrem markasının jelini ve yüz kremini verdi. Onları da kullandım. Bu arada güneş kremimi kullanmayı aksatmadım. Yaşım 31, sigara kullanmıyorum, yağlı da beslenmem. Beni sivilcelerim, kızarık, kılcal damarlı yüzüm çok üzüyor. Sivilce izlerim için dermaroller yapmak istiyorum, kılcal damarlarımın çatlamadığı yerler hariç yapsam olur mu? Mesala alın ve çene hattı boyunca? Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim tekrar. Sevgilerimle

    • 0.50mm dermaroller kılcal damarlı ciltler de kullanabilir. Haftada 1 kereden fazla yapmayın. Sonrasında aloe veralı bir maske ile cildi rahatlatın.
     Sevgiler

 42. merhaba ayşenur hanım,dermaroller ile beyaz ve eski çatlaklardan düzenli kullanım ile kurtulabilir miyiz acaba? teşekkürler şimdiden

  • Canan hanım Merhaba,
   1,5 mm Dermaroller veya dermapen ile ayda 1 kez uygulama X 8 seans (yani 8 ayda çoğunu oldukça hafifletirsiniz) Acır. Söyleyeyim.
   Önceden emla kremle bölgeyi uyuştrun.
   Çatlak oldukça hafifler lakin, dermaroller yapmadığınız günler de elastikiyet destekleyen losyonu her gün bölgeye sürmelisiniz.
   Bu videodan bakabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=7C1AOqvFs0s
   Estetisyenin Uygulaması https://www.youtube.com/watch?v=ERb5D9eRz9c

   Bu videoda 3.30″ dakikadan itibaren 1mm ile uygulamayı (kansız) izleyebilirsiniz.
   sevgiler

 43. Ayşenur Hanım merhaba

  40 yaşındayım 05mm dermoroller kullanıyorum

  Uygulamada kullanacağım en etkin ürünleri tavsiye edebilirmisiniz.
  Her markaya güvenemiyorum ekonomik ama etkili ürün ler hakkında bilgi verebilir misiniz
  Çok Teşekkürler

 44. Merhaba.
  Doktor bana erkek tipi saç dökülmesi var dedi.
  Dermaroller ile birlikte serum kullanmam gerekir mi ?
  Peki hangi dermaroller iğnesini kullanmam gerekir ve kaç iğnesi olması gerekir ? Ayrıca dermaroller sonrası serum veya losyon olarak neyi tavsiye edersiniz ? Teşekkür ederim.

  • Süleyman bey,
   Erkek tipi saç dökülmesi için dermaroller uygulaması 3 ay sonra size gayet güzel sonuçlar verir bebek saçlar çıkar ve devamında ayda bir uygulama yapmaya devam ederek sonuçların iyi kalmasına yardım edersiniz.
   Dermaroller 0.75 veya 0.50 mm olanı alın.
   0.75mm olanı 3 Haftada bir kez kullanabilirsiniz; 0.50 olanı her hafta BİR KEZ.
   Dermaroller uygularken bu ampulden 1 tanesini saçlı deriye sürün.
   https://www.evdeaesthetic.com/urun-detaylari/sac-bakim-serumu/ (3 haftada 1 kullanırsanız size 1 yıllık serum var neredeyse burada.)
   Uyguladıktan sonra 24 saat duş yapmayın, jöle filan sürmeyin.
   Burada uygulamaya bakabilirsiniz => https://www.youtube.com/watch?v=kw2iaELpsYs

   Dermaroller ile deriye kanallar açarız, hazır silindirle bu kanallar açıkken saçın canlanması için gereken etken maddeleri verirseniz(ampuller) daha sağlıklı ve hızlı gelişme olur.
   Hiç serum kullanmasanız da saçlı deri tahrik edildiği için kendini hızlı yenilemeye başlar.
   Ama serum kullanırsanız çok çabuk sonuç alırsınız.

   Ancak erkek tipi dökülmede içeriden de bunu tetikleyen DHT denilen erkek cinsiyet hormonu olan Dihidrotestosteron var 🙂
   DHT, yaşlandıkça vücutta artıyor ve saç büyümesinden sorumlu olan saç kökünü etkiliyor. Bilim adamları, kan akışlarımızdaki DHT’yi düşürerek, saç dökülmesiyle içten dışa doğru savaşabileceğimizi söylediler.
   Kabak Çekirdeği yağının çok etkili bir DHT engelleyici olduğu kanıtlanmış. Saç folikülünde DHT birikimini bloke eden delta-7 sterin adı verilen bir steroid içeriyor kabak çekirdeği yağı…Yani düzenli kullanın. Her sabah kahvaltıda bir tatlı kaşığı kabak çekirdeği yağı için. Erkeklerde saç dökülmesinin el frenini çekecek bir destek. Doktorunuza danışmadan yağları kullanmamanızı tavsiye ederim.
   Bu videoya kulak vermenizi rica ediyorum anlattım https://www.youtube.com/watch?v=wwNf0dZgW_Q

   Bu sayfada çoook güzel anlatılmış
   https://www.cosmodeepstore.com/sayfa/dermaroller-sac-tedavisi-nedir-hangi-dermaroller-uygulanir-dp-10-html

   sevgiler

 45. Merhaba Ayse hanim,
  Benim biyik bolgemde agda yanigi var uzerinden 1 sene gecti ama o bolgede karalti kaldi biraz. Dermarollerin hangi mm’lisini kullanmam gerek? Nasil kullanmam gerek? Ve sonrasinda sizce ne surmeliyim?

 46. Merhaba Ayşenur Hanım, uzun süredir sayfanızı ve youtube kanalınızı takip ediyorum ve cilt bakım rutinlerimi tamamen değiştirdim önerileriniz oldukça işe yaradı, bunun için ayrıca teşekkür ederim.

  26 yaşındayım, hemşireyim ve oldukça yıpratıcı yoğun bir iş temposuyla çalışıyorum geceleri nöbetlere kalıyorum bunun verdiği yorgunluk var yüzümde sivilcelerim hiç yok fakat birkaç tane sivilce izi ve rahatsız olduğum gözeneklerim var, 0.50 mm dermaroller aldım haftada bir kullanmayı düşünüyorum ve bunun için sonradında kullanacağım sizden ampul tavsiyesi istiyorum. Ayrıca haftada bir yapacağım bu seanslar dışında 0.25mm dermarolleri ürünlerimi daha etkili kullanmak için her gün kullanabilir miyim? Bunu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Sevgili adaşım Ayşe Hanım,
   Benim kızım da hemşirelikte okudu. Şimdi sağlık bilimlerinde okuyor.
   Nasıl bir meslek olduğunu az buçuk (staj döneminden) biliyorum. Allah size kolaylık versin…
   0.25mm olanı her gece krem ve serumları yedirmekte 1-2 dakika kullanın evet daha iyi penetrasyon sağlar. Sakıncası yok.
   0.50mm olanı haftada 1 kez, hyalüronik asit serum ampullerle yedirin.
   https://www.dermapolin.com/hya-hyaluronik-asit-ampul-2430
   26 yaş, artık yaş almanın deri altında başlayacağı yaş, elbette yaşam şekliniz bunu hızlandıran bir faktördür. Bilhassa hücrelerin yenilendiği gece 22-02 saatleri arasında uyuyamayanlar için bu daha da hızlı 🙁
   Allah işinizde kolaylıklar versin.
   Sevgilerle

 47. Merhaba 20 yaşındayım Yüzümdeki Skar çukurları için kullanmak istiyorum. İğne boyutunda ve kullanacağım serum konusunda emin olamadım. Tavsiyelerine nelerdir ?

  • Yasemin hanım Merhaba,
   Yüzünüzdeki “skar” dediğiniz çukurlar eğer izleyeceğiniz bu https://www.youtube.com/watch?v=QyhQx08ukPo&t=235s videodaki 3.46’daki İLK resimde olanlar gibi ise 1mm iğne ile 20 gün ara ile 8 seans yapmanız gerekiyor.
   Eğer 2mm den derin çukurlar var ise videonun devamindaki iyileştirme yöntemlerine bakınız. Dermaroller ile sonuç alamazsınız.
   Beraberinde kök hücre serumları kullanın.

   Uygulama videosu
   https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=567s
   Not: Günlük cilt bakım rutininizi de doğru ürünlerle disiplinle devam ettirin. Ki cilt doğru yenilensin.
   Gençlerin cilt bakımı videosu https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY
   sevgiler

  • Merhaba Ayşenur Hanım. 32 yaşındayım, cildimdeki skar izleri, genişlemiş gözenek, leke ve ince kırışıklıklar için 1.5 mm dermaroller kullanmaktayım. Benim merak ettiğim uygulamadan 7-8 saat sonra normal cilt bakım rutinimize döndüğümüzde çift aşamalı temizlik yapmamızın bir sakıncası olur mu? Uygulaması sonrası tahriş olan cildi yağ bazlı temizleyici ile temizlemek gözenekler için iyi sonuç vermemesinden ve ekstra skar izi yapmasından endişeliyim. Şimdiden teşekkür ederim 😊

   • Melis Hanım Merhaba,
    1,5mm dermaroller yüz için SADECE dermatolog tarafından kullanılmalıdır. Evde hem kanamalar olur hem mikrop kapma riski çok yüksektir.
    Cilde en az 2 gün boyunca eczane kremleri sürülür. Bunu da doktor verir.
    Çok tehlikeli bir şey yapıyorsunuz.
    Yüz cildinde, hele hele alın ve çene kemikleri üzerinde 1.5mm damarlara yakın delme işlemi olur. Kötü kolajen üretimine sebep olabilirsiniz.
    Bunu lütfen dermatologa sorun…
    sevgiler

 48. merhaba ayşenur hanım. benim sorum çatlaklarla ilgili. 18 yaşındayım ve vücudumda aşırı fazla çatlak var,bembeyazlar,çocuk falan da doğurmadığım halde inanılmaz çatlaklarım var birkaç kez doktora gösterdim onlar da anlam veremediklerini söyledikler neden bu kadar fazla oluşuna. hayatımda hep zayıf oldum hiç aşırı bir kilo alıp verme olayı olmadı yani. bir yazınızda çatlaklar yok edilemez,görünmez edilir demişsiniz,acaba nasıl biraz daha az görünür hale gelir beyaz çatlaklar size onu sormak istiyorum. cevabınız benim için çok önemli. istanbulda bir dövmeci çatlak kamuflaj yapıyor ve before after paylaşıyor iyi gibi duruyor sonuçlar ama size sormak istedim yaptırmadan önce. eğer onun bir faydası olmaz diyorsanız beyaz çatlaklar için ne yapılabilir acaba? teşekkürler şimdiden

  • Deniz Hanım Merhaba,
   Çatlaklar sadece çocuk doğururken oluşmaz. Ergenlikteyken, kemikler derinin hızından daha hızlı büyüdüğünde deri yırtılır ve çatlak oluşabilir.
   Bunu engellemek için ergenlikte diz arkaları, baldır, basen bel bölgelerine her gün bir nemlendirici losyon/krem sürerseniz gerilirken çatlamasını engellersiniz. Ama oluşmuş çatlak giderilemez.
   Çatlaklar beyaza döndü ise, yani artık pembe değilse deri yırtıldı demektir. Burada ergenlikte çatlakları anlattım => http://aysenuryazici.com/catlaklar-neden-olusu/

   Çatlakları lazer ile çok hafifletebilirsiniz. Ama dövmecilerin yaptığı , çıkan beyaz izleri derinizin rengine boyamaktır. Çatlağı geçirmez “görünmez” kılar.Yani tedavi değildir.
   https://www.youtube.com/watch?v=DrNGaCNDkLs makyajdır.

   Bu videoda anlattım çatlaklara yapabileceğinizi. => https://www.youtube.com/watch?v=7C1AOqvFs0s&t=155s
   * 1) Dermaroller/dermapen ile çatlak bölgeye 1,5mm iğne çalışabilirsiniz. Ayda 1 kez uygulanır ve en az 6-8 ay devam edersiniz. Deri iğnelenmeyle yenilenir.Acır. Bu sebeple öncesinde uyuşturucu krem uygulanır. Enstitüde veya dr yardımıyla yapmanız en doğrusudur.
   Uygulama videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Yx_f-NN47vc
   * 2) Lazer ile çatlak bölgeyi doktor yakarak yeniler. Çatlaklar kısmen de olsa yenilenir. Videosu => https://www.youtube.com/watch?v=FwcVp9b2vuE
   sevgiler

 49. Merhaba ayşenur hanım saç için kullanıldığında sls içermeyen şampuan şart mı normal şampuan kullansak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cildinize Mucizevi Bir Dokunuş Royal CaviarSepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %20 İndirim Kazanın!

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!