Home / Cilt Bakımı / Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller : sorunun çözümüne giden en hızlı yol

Dermaroller üzerinde minik iğnecikler olan bir silindirdir. Cilde “mikro kanallar” açmak, doku yenilenmesini uyarmak ve açılan bu kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin ulaşması için kullanılır. Yenilenme hızını artıran cilt sağlıklı hücreler oluşturmaya başlar, elastin üretimi artar, hyalüronik asit üretimi artar zamanla capcanlı bir yeni deri oluşur. Uzmanlar sistemli uygulanan seansların bitiminde, kolajen üretiminde %200’e yakın artma olduğunu söylüyorlar.
Dermoroller kullanım alanları
Yaşlanma, lekelenme, çatlaklar, kırışıklar, sivilce izleri, çukurları, cılızlaşan saçlar, yağlanma, iri gözenekler için kullanılır. Yüzde, vücutta, seyrekleşen saçlı deride, ellerde, dekoltede selülitli yerlerde, gevşemiş deride kullanabilirsiniz.
İki farklı mekanik etki ile iyileşme sağlar.
• Uygulandığı bölgede hafif bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.
• Deriye minik kanalcıklar açtığı için, sorun çözümü için kullanılan ürün çok etkin biçimde derine emilir. Mesela selülit kremlerinden dermaroller ile maksimum fayda sağlanır.
Dermaroller Nasıl kullanılır?
Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. “Dermaroller için dezenfektan” yazarak google’da bulabilirsiniz. Ciltte binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenmesi “hijyen” şarttır. İğneli silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirmeniz gerek. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır! Eski akne çukurların gitmesi için dermaroller uygulayacaksanız şunu unutmayın ki “derin çalışılması” (iri iğnelerle) gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.
Ne kadar süre kullanılır?
Çok sık yapılamaz. Tahriş ve yaralar yapabilirsiniz. Sakın! Her gün yapılabilen tek iğne 0.25mm olandır. Onu da geceleri serum/krem yedirmek için her gün kullanabilirsiniz. Dermaroller’i 0.50mm ,0.75mm veya 1.0mm kullanacaksanız  seanslarını şöyle ayarlayabilirsiniz.

 • İlk ay: Haftada bir kez uygulayarak 4 seans ile başlayın.
 • On beş gün ara verin. Ardından 5 nci seansı yapabilir,
 • Tekrar 15 gün ara vererek 6. seansı yapabilirsiniz.
 • Sonrasında ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.
  dnc-dermaroller

Not: İşlem bittikten bir saat kadar saat sonra nemlendirici sürülebilir. Dışarı çıkacaksanız SPF koruyucu kullanmayı sakın unutmayın.
Derin lekeler, çukurlar ve onarılması güç derinlikte izler için farklı sıklıkta uygulamak gerekebilir. Buna doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verir. Doktorunuz belki haftada bir kez uygulanarak 6 seans yapılmasına, sonrasında da 15 günde bir uygulanmasına karar verebilir.
Hafif kızaracaktır normaldir. Dermaroller uyguladıktan sonra mutlaka “sorunu çözen” içeriği olan ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve hızla yenilenmesi ise ve bunca minik kanalı da etken madde iletmek için açtıysak ürün uygulamanız şart.
O halde, ciltte hangi sorun için dermaroller yapıyorsanız işlem bittikten sonra ona uygun ürün kullanılmalı.

 • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı, peptidli, hyalüronik asit, kök hücre, aminoasit içerikli ürünler kullanın.
 • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
 • Selülitli bölgede dermaroller kullanıyorsanız, kafein içerikli ürünler kullanın

Dermaroller sonrası lütfen güneşe çıkmayın. Gündüz ise, direkt güneşe çıkmasanız bile yine de güneş koruyucu bir ürün kullanın.
Hatta dermaroller uygulamasından sonraki 24 saat lütfen güneşe çıkmayın. O gün sıcak banyo yapmayın.

En iyi sonuçlar için, mikro-iğneleme, (dermaroller) etkili bir serumun uygulanması ile birleştirilmeli. Dermaroller, ciltte serumların penetrasyonunu ve etkilerini çarpıcı şekilde artıran mikro kanallar oluşturur. Cilde yüzeyden sürülen kremlerin nüfuz etme oranı %7-10 civarıdır ama dermaroller veya dermapen ile iğneleme uygulamasıyla %80’e kadar ürün cilde nüfuz edebilir.
Dermaroller kullanmaya karar verdiyseniz HEMEN sonuç beklemeyin. İlerlemeyi görmek için seansları aksatmayın ve her 2 ayda bir fotoğraf çekin.
*Roaccutane tedavisi görürken dermaroller yapmayın! Tedavi bittikten sonra en az 6 ay geçmesini bekleyin.
*Kimyasal peling, lazer,radyo frekans mikrodermabrazyon gibi işlemler cildin üst katmanına hasar vererek veya dürterek kolajen üretimini artırmaya yönelik işlemler yaptırdıysanız dermaroller uygulamayın. İki ay bekleyin. Cildinizde hala kızarıklık, tahriş ve hassasiyet varsa iki ay geçse bile tamamen iyileşmeden dermaroller yapmayın.
* Soğuk algınlığı veya nezleniz varsa geçene kadar dermaroller kullanmayın.
*Dermaroller, tüm sürülen ürünlerin transdermal emilimini arttırır. Herhangi bir bileşen cilt bariyerinden daha büyük miktarlarda geçer ve kan dolaşımına girer. Günlük cilt bakım rutininde kullandığınız ürünlerinizin de tahriş edici veya toksik içerikler içermemesi gerekir. Yan etkiler görmemeniz için… Aşağıdaki maddeleri içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayın:
Parabenler
Benzoik Asit
Parfüm
Hidroquinone
Kojik asit
Fenol
Alfa Hidroksi Asitler
Beta Hidroksi Asitler
Salisilik Asit
Triklorasetik Asit

 

Dermaroller uygulayacaklara iğne seçimi                                                                                                                                                                                                                                         Vücudumuzda deri kalınlıkları kemiğe yakın olduğu bölgelerde farklı inceliktedir ve hassasiyeti daha yüksektir. Bu sebeple dermaroller iğnesi seçerken kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre seçmeniz lazım. Derin tabaklarda onarım gerektikçe iğne de kalınlaşacaktır.
Mesela etli bir bölgede yara izini gidermek için veya selülit olan basenlerde 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıkla iğneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama 0,25 mm olan iğneler bu kalın bölgede yeterli kanalı açamayacağından, ardından süreceğiniz selülit giderme amaçlı kreminiz yeterli derinliğe inmeyecektir.

Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun

dermaroll-igne

Meraklısına Not: Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallara uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.  Bu videodan enstitüde yüze 1,00 mm iğneyle dermaroller  uygulamasını izleyebilirsiniz.

Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?

Sizlere iki ayrı tabloda dermaroller seanslarını hangi sıklıkta uygulayabileceğinizi görebileceğiniz şema hazırladım.

 

 

 

 

 

 

 

Dermaroller uyguladıktan  sonraki 24 saat içinde; dermaroller kullanmadan 24 saat öncesinde yapmamanız gerekenler:
** Cildinize 7-8 saat bir şey sürmüyorsunuz. Deri çalışıyor.Rahat bırakıyorsunuz 🙂 Sadece uygulama bittikten 1 saat sonra nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.
** Epilasyona gidiyorsanız, dermaroller uygulamak için epilasyon işleminden sonra en az 6-7 gün geçmesini bekleyin.
** Deri zaten hassaslaşmıştır, kendisi zamanla ölü tabakayı atacaktır. 4-5 Gün peeling yapmayın. Enzim peeling de granüllü peeling de…Bol nemlendirici sürün.
** Medikal estetik uygulaması yapıldıysa deri altına bir başka madde verildiyse “en az 15 gün” dermaroller uygulayamazsınız. Dolgu ve botoksu etkiler.
** Dermaroller kullanırken ASLA Solaryuma girmeyin, güneşlenmeyin.
** Saunaya girmeyin, plaja inmeyin, hamama gitmeyin. Yazın dermaroller uygulaması bu sebeple tavsiye edilmez.

Cildinizde birçok sorun varsa (mesela hem kılcal damar hem gözenek iriliği hem kırışıklık, hem lekelenme) Hyalüronik asit serumu bir hafta, kırlcal damar serumu diğer hafta, bir sonraki hafta lekeler için olan serumu dermaroller ile kullanabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinine de bir yenileyici serum eklemeniz sonuçları çabuklaştıracaktır.

About Aysenur

Check Also

Ergenlik Sivilceleriyle Baş Eden Seri ISANA

Sivilceli ve genç ciltler için Active Clear serisi gayet makul fiyatlı ve düzenli kullanıldığında sivilceleri …

699 comments

 1. Ayşenur hanım merhaba saç için aldığım dermarollerı yüzümde kullanabilirmiyim hem yüz bölgesinde hem de saçta

 2. İyi günler ben 24 yasındayım burnumun iki yanında yanaklarıma doğrular genişlemiş gözeneklerim var ve tabi burnumda eslik eden gözenekler ve siyah noktalarım var aslında günlük 3lü bakımı yapıyorum (avene ürünleri kullanıyorum) ama nemsiz mat solgun cildime iyi gelmiyor güneş kremimi de aksatmıyorum ama aynaya bakınca karışık ve yorgun bir cilt görüyorum. Sizce dermoroller kullanmalı mıyım ve kullanmalıysam hangi serumu kullanmalıyım. Ve de günlük bakımım için nelere dikkat etmeliyim

 3. Ayşenur hanım öncelikle merhabalar. Benim saç tepemde seyrelmeler meydana gelmeye başladı ve bazen saçlarıma elimi atınca saç diplerim ağrıyor. 26 yaşındayım. dermaroller’i kaç iğneli ve hangi boyutta almalıyım? birde şampuan öneriniz nedir? araştırdım epey sülfatsız sampuanların etkisi olacağı yönünde bir yazılarlar karşılaştım. bu arada yukarıda arkadaşlara önerdiğiniz saç için multi vitamin ampullerini nasıl kullanacağım? saçımı sülfatsız şampuanla yıkadıktan sonra mı kullanacağım yoksa kuru saçı spreyle temizledikten sonra mı? biraz bilgi verirseniz çok sevinirim kafam çok karıştı çünkü 🙂 emeğiniz önünde saygıyla eğiliyorum ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. 🙂

 4. Merhaba Ayşenur hanım;

  Ben dermoroller aleti yüz icin 0.5 mm almistim henüz kullanmadim insallah bu ay baslayacagim. Hassas bir cildim var ve birde sivilce izlerim var 2 tane.Dermoroller uygulamasi icin c vitamini serumum var uygunmudur ? Ve uygulamasi sonrası 1 saat sonra nemlendirici kullanmak gerekiyor duyduguma göre. Nemlendirici krem elimde nivea creme var uygunmudur? Normalde Q clinic soualane köpekbaligi yagi kremi kullanıyorum bunu nemlendirici krem yerine kullanilablirmiyiz ? Bide unutmadan birsey daha ekleyip sormak istiyorum sivilce izlerim var demistim dermoroller hakkinda cok fazla bilgim olmadimdan dolayi cildi yeniliyormus kafamda soru isareti olunca bu izlerde yok olur mu ve ben yada siyah noktalar icinde gecerlimi dir ? Bu mevzularda bana yardimci olablirseniz sevinirim..

  Simdiden ilginiz icin teşekkürler.
  Saygilarimla…

 5. merhaba Ayşenur Hanım,

  Öncelikle karşılıksız ve hiç bir ticari amaç gözetmeden verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler iyi ki varsınız.

  hangi dermaroller markasını önerirsiniz ve kaç iğneli olanını almak evde bakım için uygun olur ? ayrıca iğne boyutu saç için 0,75 mm mi olmalı 0,5 mm mi ?

 6. Merhabalar. Dermaroller almaya niyetliyim ancak endişelerim var. Örneğin birkaç ay kullandıktan sonra yani sorunumuz giderildikten sonra kullanmayı bırakmamız halinde cildimiz daha kötüler mi yani sürekli kullanmamız mı gerekiyor ?

  • Nur hanım,
   Dermaroller, deride belli bir sorun oluştuğunda , onu hızlı gidermek için cildi alarma geçirip hızlı yenilenmeye taşvik eden bir sistemdir.
   Yanık gibi düşünün.
   Yanık olduğunda cilt tüm gücünü o bölgeyi onarmaya yollar ve normal yenilenmenin 3-4 misli hızlı hücreler çalışır.
   Dermarolleri bıraktığınızda deri “KENDİ NORMAL BÜYÜME HIZINA” DÖNER..
   Yani daha kötü olması için bir sebep yok 🙂
   Ama dermaroller uygularken dezenfekte etmeye özen göstermezseniz mikrop kaparsanız, gündüzleri UV koruma kullanmazsanız, güneşlenirseniz, gülük temel cilt bakımı dediğimiz “TEMİZLE+NEMLENDİR+ONAR” adımlarını sabah akşam sistemli şekilde yapmıyorsanız cilt zaten dış etkenlerden zedelenecek ve hızla hırpalanıp kızaracak, hassaslaşacak, lekelenecek, erken yaşlanıp kırışacak ve kuruyup pütürlü bir hal alacaktır.
   Dermaroller nasıl uygulanır videom. https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=337s
   Dermaroller yapmadan önce karar vermebniz için gerekli videom https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0&t=66s
   Her yaş için temel cilt bakımı videom https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY&t=95s

   35 Yaş civarı hepimiz yaşlanmanın belirtilerini görmeye başlarız. Cildin su kaybı, hormonal değişimimiz, güneş, beslenme şekli gibi bir çok sebeple artık hücreler tembelleşir ve eskisi kadar hızlı yenilenme yapmaz. İŞTE BU DURUMDA dermaroller’ı 15 günde bir kök hücre ampulleriyle (her 15 günde bir ) kullanarak cildi devamlı teyakkuz halinde tutabilr ve tembelleşen hücrelere “al sana etken madde kalk yenilenmeye gençlik hızınla devam et” diyebiliriz.
   Yani, hayat boyu 15 te bir dermaroller kullanmak yaş alma hızını keseceğinden yaşıtlarınıza 10 yaş civarı fark etersınız.
   sevgiler
   sevgilerle

 7. ayse hn merhaba.
  22 yasındayım. ve ayak bileğimde bikaç yıldır güneş lekesi var kısa pantolon giyip güneş kremi kullanmadığım için. bunu gecirmek istiyorum. kac mm lik dermaroller kullanmalıyım? ve ne serumu sürmem gerek? bir de bileğime ve yüzüme aynı dermarolleri dezenfekte eedip kullanabilir miyim?

  • İrem Hanım Merhaba,
   Ayak bileğine kullandığını iğne uzunluğunu yüze de kullanabilirsiniz.
   0.50mm dermaroller ile leke serumu MF kullanın ayak bileğine.
   Haftada 1 kez uygulayın. Ampulün tamamını yedirin https://www.dermapolin.com/mf-leke-giderici-ampul-2434
   Dermaroller yaptığınız 24 saat içinde banyo yapmayın. Güneşe çıkmayın. Sıcak su,plaj, sauna gibi yerlerde ISIYLA temas etmeyin.
   EN AZ 6-8 SEANS YAPIN. LEKE AÇILACAKTIR.Ancak unutmayın=> yaz geldiğinde ve güneş ışınları şiddetlendiğinde eğer bu bölgeyi güneş ışınlarından korumazsanız daha koyu çıkacaktır.
   SEVGİLER

 8. Merhaba Ayşenur hanım. Yaşım 42 yazın çoğalan kışın azalan lekelerim var ayrıca beyaz tenliyim kılcal damarlarımda çok belirgin sizce dermaroller doğru seçenek mi? Yüzümde leke ve kılcal damar karışımı bir görüntü var nasıl düzelir?

  • Eda Hanım,
   40’lı yaşlar hormonal değişimin de başladığı yaşlar kabul ediliyor ve sadece güneş sebebiyle değil hormonal aolarak da lekelenme artabilir.
   40’lı yaşlarda bakımın daha zengin ve hücre yenilenmesine destekli olması gerek.
   Bu yazıda anlattım göz atar mısınız? http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/kirkli-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/
   Beyaz tenliler daha ince cilde sahiptir ve daha çabuk lekelenir.
   Eğer 20’li yaşlardan bu yana temel cilt bakımı dediğimiz 3 adımlı bakımı yapmadıysanız lekeler oluşması normaldir.
   UV ışınlarından yaz/kış koruyan SPF50 krem sabahları uygulamalı ve 2 saat sonra tekrar sürmelisiniz.
   Lekeler için ne yapılmalı tek tek anlattığım videoya göz atın lütfen => https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE&t=37s

   Dermaroller lekeleri daha hizli ve etkin açmak için bir seçenektir. Ancak beraberinde ve SONRASINDA cilt bakımının 3 adımını yapmazsanız yine ve daha derinden oluşurlar.
   Kışın güneş ışını dik gelmediği için leke açılır,Marttan itiberaen yine UV görünce koyulaşmaya başlar…

   Yapmanız gereken leke serisini sabah akşam kullanmaktır.
   Beraberinde haftada 1 gün 0.50mm dermaroller ile MF ampulleri kullanın.
   En az 6-8 seans sonra açılmaları görebilirsiniz.
   Kızarıklık giderici dermaroller ampulleri de vardır https://www.dermapolin.com/cup-kizariklik-ve-kilcal-damar-ampul-2429
   Dilerseniz şöyle bir program da uygulayabilirsiniz:
   * 5 günde bir dermaroller yapın, birinde MF uygulayın, bir sonrakinde coperose ampulü

   Dermaroller nasıl uygulayacaksınız video => https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=340s
   Ampuller https://www.dermapolin.com/mf-leke-giderici-ampul-2434

   Kılcal damarlar beyaz tenlilerde bakım yapılmadığında daha da çoğalır. Sabun, UV ışınları, sauna hamam gibi sebepler de çoğaltır.
   Neler yapılması gerektiğini burada anlattım. http://aysenuryazici.com/kilcal-damarlar-neden-olur/ lütfen göz atınız.
   Kılcal damarlılar da dermaroller uygulayabilir ancak günlük bakım rutinini asla ihmal etmemeli.

   Leke serisi: https://www.dermoskin.com.tr/cilt-be-bright-leke-serisi
   Sabah akşam be bright tonikle temizleyin.
   SADECE Akşamları gün aşırı Be Bright Retinil Yüz Serumu sürün.(Retinollü kremdir. Cilt alışana kadar gün aşırı kullanın, 10-15 gün sonra her gece sürebilirsiniz)
   Sabah akşam kreminiz http://www.dermoskin.com.tr/dermoskin-be-bright-vitamin-c-plus-krem
   Gündüzleri üzerine Be Bright SPF 50+ Likit Fondöten veya Dermoskin Ultra Face Protection SPF 97 Krem sürün. Güneşten korunmak için.
   Sevgiler

 9. Merhabalar Ayşenur Hanım. Yüzümde sivilce izlerim ve güneş lekelerim var onlar için ne tavsiye edersiniz? Bir de alın bölgemde küçük kırmızı kabarcıklar var ne kullansam yok olmadılar.

  • Merhaba,
   Sivilce izleri için ve güneş lekeleri için AHA’lar güzel sonuçlar verir. Bu videomda tek tek anlattım nasıl kullanacağınızı.
   https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk
   Yaşınızı yazmamışsınız. Eğer ergenlikteyseniz ve temel cilt bakımınızı DOĞRU ürünlerle yapmıyorsanız da deride gözenek içinde yağ salgısının tıkanması sebebiyle bazı kabarcıklar (komedon) oluşabilir.
   Temel bakım nedir => Lütfen izleyiniz => https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY&t=92s

   Kırmızı olan kabarcıkların ne olduğunu bilemedim? Bir dermatologa gözükün lütfen. Alerji de olabilir, eksik cilt bakımından dolayı derinin dış etkenlere verdiği tepki de olabilir.

   Güneş lekeleri 2 yıldan eski ise kozmetiklerle azıcık tonunu açabilirsiniz ama yeni ise bu videoda anlattığım bakımı yaparak lekelerin açılmasını sağlayabilirsiniz.
   Leke nasıl giderilir => https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE

   Size tavsiyem sabah ve akşam içerisinde SLS olmayan bir jel veya köpükle cildi temizledikten sonra sabahları AHA, akşamları BHA eksfolyan uygulamanız.
   Üzerine sabah akşam yağsız bir nemlendirici, gündüzleri 30 spf içeren bir güneş koruyucu kullanmanız.
   Öneri
   https://cyrene.com.tr/collections/eksfolyan
   veya
   https://www.justinbeauty.net/leke-giderici
   Sevgiler

 10. Mrb Ayşenur hanım bahsetmiş tim 5 yıllık koyu lekeler için lazer iiçn durumum yok maalesef dermopolin ve leke serum unu aldım 0.50 mm haftada bir mi kullanılacak birde yaş 38 karma cildim t bölgesi çoğunlukla yanak kısmım çok kuru serum olarak en etkili nedir fiyat çok pahalı uygun bi marka varmı acaba 3 bakım olarak sls ıolmayan Yazmışsınız ama hangi marka alayım güneş koruyucu actinica kullanıyorum temizleyici serum hangisini kullanmalıyım

 11. Ayşenur hanım merhaba, derma rullerı eşimle beraber kullansam olurmu?

 12. Merhabalar Ayşenur hanım, benim yüzümde su çiçeği izlerim var bunları nasıl geçirebilirim bilgi verebilir misiniz Teşekkür ederim.

 13. Hshshsh merhaba

 14. Merhaba
  Ben 21 yaşındayım. Yüzümde sivilce izleri ve geniş gozenekler var. Yanak kısmına agda yaptigimda kızarıklık ve küçük sivilceler olusabiliyor. Bazen büyük sivilceler de cikabiliyor. Dermaroller uygulamasına başlamak istiyorum ama hangi markanın serumunu kullansam emin olamadim yardımcı olursaniz çok sevinirim

 15. Merhaba,
  Goz çevresine ve altına hangi mm urun kullanılmalı ve urun kullanildiktan sonra hangi urun surulmelidir

 16. MERHABA AYŞENUR HANIM RAHATSIZ EDİYORUM KUSURA BAKMAYIN BEN 21 YAŞINDAYIM CİLDİM KURU ASLINDA KURU KARMA SADECE BURNUM YAĞLI GÖZENEKLERİM EPEYCE AÇIK BİR ÇOK ÜRÜN DENEDİM CİLT BAKIMINA GİTTİM AMA Bİ TÜRLÜ DÜZELMEDİ. GÖZENEKLERİM AÇIK OLDUGU İÇİN SÜREKLİ SİYAH NOKTA VE AKNE PROBLEMİ YAŞIYORUM DERMAROLLER YAPTIRMAK İSTİYORUM GÖZENEK VE AKNELER İÇİN ACABA HANGİ AMPÜLLERİ ALMALIYIM DERMAROLLER KAÇ CM OLMALI BİDE YAŞIM UYGUN MU?

 17. Ayşenur Hanım merhaba, öncelikle hakikaten bu bedava ve içten yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ben 35 yaşında 2 küçük çocuk annesiyim ve günlük bakım olarak sadece Bübchen (çocuk markası) marka nemlendirici krem, Solante marka güneş koruyucu ve temizleyici olarak da Bioderma’nın H2O’sunu kullanmaktayım. Yenilerde saf hindistan cevizi yağı aldım ve arada göz çevresine onu uyguluyorum. ZGTS marka 0,50 mm dermaroller aldım dün elime ulaştı 🙂 iki ufak çocuk stresi ve onların koşturmacası ile çok uzun süre hiç bakım yapamadım ve yaptığım az bir makyajı silmeden uyuduğum zamanlar çok oldu. Göz çevremde belirgin kaz ayağı kırışıklıkları ve o kısımlarda yazın koyulaşan kışın açılan lekeler mevcut. Temel isteğim cildi canlandırmak ve kırışıklıkların hafiflemesini sağlayarak derinleşmesine engel olmak. Yazılarınızı inceledim. Bütçeme de uygun olacak şekilde Dermoskin Active serum (hem de içeriği oldukça yalın ve en gerekli olduğunu sandığım şeyler mevcut) ve sonrası için kullanın dediğiniz Diadermine markalı serumu almak uygun gibi geldi. Siz önerirsiniz? (içeriğindeki maddelerin de zarar veren gruplardan olmamasına özen gösteriyorum) Fakat genel anlamda günlük nemlendirici, temizleyici,koruyu olarak da önerilerinize ihtiyacım var. Görüşlerinize ve bilginize çok önem veriyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   Bebek ürünleri bebek cildi içindir . Bizler erişkin insanlarız. Lütfen bebek ürününü “daha temiz” sanrısıyla kullanmayınız.
   Bebeklerin yüzeysel koruma tabakası iyi gelişmediği için onlara “özel” ürünler yapılır.
   Mesela biz erişkinlerin cildi bir kremi 20 dakikada emiyorsa bir bebekte aynı krem 5 dakikada emilir.
   Çünkü ciltten emilimleri bizden yüksektir. Bizim deri (pH) asit/baz derecemiz 5,5 civarıdır, bebeklerin 6,7 civarı…
   Bebekler için olan ürünleri erişkinler kullanmamalı (Firma özel ph ile ürettiği ürünleri zaten “büyükler & bebekler”e diye belirtir.)Israrla bebek ürünü kullanırsanız, cildiniz gitgide kuruyacak ve hassaslaşacaktır. Sebebi bu pH’ın farklı olmasıdır. İlk önce bu sorunu halledelim 🙂 Erişkin ürünü kullanınız.
   İkincisi 30’lu yaşlardan sonra derinin elastikiyetinin düştüğünü gözlemleriz. Buna karşı durmak için krem altına , cilt ihtiyacına ve tipine uygun bir destek serum kullanmalıyız.
   Bu yazımda 30’lu yaşlardaki temel bakımı anlattım lütfen bir göz atar mısınız?
   http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/

   Lekeler yazın UV ışınlarını görünce koyulaşır, kışın dik gelmedikleri için açılırlar. Ancak düzenli spf 50 kullanmazsanız her sene daha derine göülür ve kozmetikle giderilemez hale gelirler.
   Bunu anlattığım videom: https://www.youtube.com/watch?v=8RIhzYYMTAE&t=9s
   Hem yaş alma hem lekeler varsa en doğrusu C vitaminli, veya kullanmanız olacaktır.
   Video: https://www.youtube.com/watch?v=NY9pmi9flOQ&t=201s
   Ekim ayı kasım ayı C vitamini kürleri için çok uygun bir zamandır. Kışa da daha dirençli bir ciltle girersiniz.

   Temizleme için Dermoskin’in de misel suyu var
   http://www.dermoskin.com.tr/dermoskin-micellar-water
   Güzel içeriklidir.

   Dermoskin’in be bright serisinin toniğini, http://www.dermoskin.com.tr/be-bright-aydinlatici-tonik
   serum olarak Active Face Serum değil, retinil serumu uygulayın http://www.dermoskin.com.tr/be-bright-retinil-yuz-serumu
   nemlendiricisini http://www.dermoskin.com.tr/dermoskin-be-bright-vitamin-c-plus-krem
   ve güneş korumasını (gündüzleri) kullanabilirsiniz. http://www.dermoskin.com.tr/cilt-lekelerine-karsi-krem-dermoskin

   Dermoskin’in göz kreminde onarmaya yardımcı A vitamini var . Ama kırışıklar belirgin ise sizi en rahatlatacak şey göz kaz ayaklarına (20 saniye sürer) botoks yaptırmaktır. 6 ay sonra bir daha yaptırırsınız. Sonrasında senede 1 kez uygulamak yeterli olacaktır.
   Bu videoda botoksun ne yaptığını anlattım. => https://www.youtube.com/watch?v=qwlHL3yFecM
   Belki size bir fikir verir. Çünkü 2 çocuklu bir annenin ne kadar az zamanı olabileceğini tahmin edebiliyorum. Botoks sizin can simidinizdir.
   sevgiler

 18. Merhabalar Ayşenur hanım sizi yormadan direk soruma geçeyim cok akne İzim yok sadece boyun bölgesinde hafif cukurlar var ve bende bugun kendime dermaroller aldım bu en küçük 0.5 likten. Nasıl kullancam bilgi verirmisiniz bana nivea celluar anti-age yoğun hyaluron takviyesi bir serum gördüm bunla birlikte kullanabilirmiyim ama EN ÖNEMLİ SORUM DOĞUM KONTROL HAPI KULLANIYORUM YAŞIM 25 PROBLEM OLURMU??

  • Setenay Hanım Merhaba,
   0.50mm dermaroller hem göz hem yüzde kullanılabilir.
   Haftada 1 kez kullanın ve en az 6-8 seans yapın.
   Kullanımın detaylarını bu videomda tek tek anlattım. => https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=3s
   Antiseptik kullanmayı ihmal etmeyin.
   Dermaroller ile deriye küçük kanallar açıp, cildin kendi “seçme ve emmeme” iradesini yok ettiğimiz için, dermaroller ile kullanılan kozmetik direkt deri altına inacaktır.
   Bu sebeple içinde onun karşı durduğu maddeler olmamalı.
   Dermaroller ile sadece steril dermaroller ampulleri kullanın.
   Kök hücre veya hyaluronik asit ampullerinin bir tanesinin tamamını bir seansta kullanın.Her seans ayrı ampul açın.
   https://www.dermapolin.com/ampuller-22 veya https://urun.n11.com/serum/arcaya-ampul-stem-cell-actives-2mlx5-adet-1-kutu-kok-hucre-P328352534
   Nivea Serum’u günlük bakımda kullanın. Dermaroller ile değil . Çok iyi içerikli bir serum olmasına rağmen içerisinde az da olsa parfüm var.Cildiniz tepki verebilir.
   Aqua, Cyclomethicone, Glycerin, Lauroyl Lysine, Methylpropanediol, Glycine Soybean Extract, Arginine HCL, Sodium Hyaluronate, Dimethiconol, Sodium Polyacrylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Parfum.
   https://www.smallflower.com/nivea/cellular-antiage-intensive-care-hyaluronic-serum-5ml-cream-10078512

   Doğum kontrol hapı kullanmanız sorun teşkil etmez.
   Sizin tek dikkat etmeniz gereken güneş ışınlarıdır.
   Hap kullanan hanımlarda cilt lekeleri sık olur.
   Bunun çaresi temel cilt bakım rutini dediğimiz 3 adımı ve özellikle GÜNEŞ KORUMASINI yaz kış aksatmadan uygulamaktır.
   Temel cilt bakımı videosu https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY&t=102s
   Dermaroller yaptığınız gün ve ertesi gün cildin UV ışınlarından korunmasını , sıcak banyo yapılmamasını , peeling yapılmaması gerektiğini de unutmayın.
   Sevgiler

 19. Aysenur hanim oncelikle bilgileriniz icin tesekkur ederim benim sorum ben sacima uygulayacagim sacim dokuluyor ve doktora gittim birsey yok diyorlar
  dermorolleri nasil kullanmam lazim
  Hangi iğne ve Hangi sıklıkla uygulamam lazım
  Birde sizin sitenizde gördüm bionnex sac serumu iyi gelir mi
  Saca uyguladığınız bir dermoroller videonuz var mi

 20. Mrb Ayşenur hanım benim 5 yıldır koyu doğum lekesi gibi gittikçe çoğalıyor tedavi sonucu çıktılar horman iğneleri kullanmıştım neyaptıysam gitme Dr gidip herhangi bişlem yaptırmadım maddi durumdan sadexe krem sizce kendin ne yapabilirim yardımcı olun bana

 21. Ayşenur hanım merhaba, öncelikle ilginiz ve sabrınız için sizi tebrik ederim çok incesiniz. 35 yaşındayım açık tenli, hassas ve çok kuru bir cildim var, elimden geldiğince cildime özen göstermeye çalışmış olsam da yine de şu son zamanlarda cildimde daha fazla kuruluk, elastikiyet kaybı, alın, göz çevrem, dudak üstü ve burun kenarlarında kırışıklar oluştu çok derin olmasa da genelde sabahları uyandığımda daha belirginleşiyor, genel itibari ile temiz bir cildim var ama bu durum beni fazlasıyla rahatsız etmeye başladı. Geçen yıl kısıtlı bütcemle özel bir hastane de uzman doktora prp yaptırdım 4 seans ama pek farkını göremedim, paramın boşa gittiğini düşünüyorum. Yaklaşık 1 yıldır çok stresli zamanlar geçirdim gerek iş stresi gerek sağlıkla ilgili ayrıca sigarada kullanıyorum, işim gereği makyaj yapmam gerekli ve her gün yap ve temizle ondan mıdır bilmiyorum ama göz kapaklarımda da aşağı sarkma oluyor. elimden geldiğinde bütçem el verdikce dermokozmetik ürün kullanmaya çalışıyorum.
  Kullandığım ürünler Lierac yüz çift etkili temizleme köpüğü, lierac peeling, nuxe detoksifying maske, nuxe merveillance göz çevresi kremi, nuxe merveillance nemlendiricileini kullanıyorum. Daha farklı ne yapabilirim? dermaroller denemek istiyorum faydalı olur mu? Göz çevreme ve yüzüme farklı iğne boyutlarımı kullanmalıyım? Hassa bir cildim var zarar verir mi?
  Sizin önerilerinizi merak ediyorum ve önemsiyorum. Teşekkür ederim.

  Sevgiler,

 22. Merhaba Ayşenur Hanım,
  Ben kızım için bir soru sormak istiyorum. 14 yaşındaki kızımda kalça, basen ve şimdide göğüs bölgesinde oldukça büyük çatlaklar var cildiye uzmanına götürdük. Öyle kilo alıp verme de olmadı ama bazı insanların yarım kilo alıp vermesi bile bunları yaparmış. Cilt yapısı böyle yapacak bir şey yok dedi. Tabii ki çok üzüldük daha genç kız bile sayılmaz çocuk sayılır. Tek tedavisi kırmızı oldukları için lazer tedavisinin sonuç vereceğini söyledi. Fakat bizim bunu karşılayacak bütçemiz yok. Biraz araştırma yapınca dermaroller tedavisini ve sizin yazdığınız bilgilere ulaştım. Şimdi sorum şu dermaroller işlemi sonrasında cilt yenilenmesi ve çatlaklar için süreceğimiz ve tedavinin hızlanması sağlayacak serum veya krem öneriniz var mıdır? Ya da başka herhangi bir öneriniz var mıdır? Bize yardımcı olur musunuz? Saygılarımla.

  • Merhaba Murat Bey
   Çatlaklar, ergenlikte kemik büyüme hızına uyum sağlayamayan derinin oluşturduğu yırtıklardır. İnanın çok gençte var.
   Pembe renkte ise deri daha yeni yırtılmıştır gidermek daha kolaydır. Beyazladıysa maalesef lazerle veya bir dermatologda yapacağı 1,5mm lik dermaroller seanslarına ihtiyaç olur.

   Bu yazıyı ergenlikte kalça , diz kapağı arkası, kol üstleri, bacak arkalarında çatlakları olanlar için ve annelerin bilinçli olmaları, önlem almaları için yazmıştım.
   Lütfen göz atar mısınız?
   http://aysenuryazici.com/catlaklar-neden-olusu/
   Esneyememe ve yırtılmalar “yaş” ile ilintili değildir, derinin birden gerilmesi ile ilgisi vardır.
   Ergenlikle beraber hormonal gelişim başladığında; kemiklerle beraber aynı hızda derinin gerilmesi sırasında da çatlaklar oluşur. Annelerin çocuğuna her gün uygulamak üzere deri elastikiyetini artırıcı bir losyon vermesi, banyo sonraları da göğüs çevresi, kalçalar, diz kapaklarının ön ve arkasına (bazen de kullanın üst kısımları da çatlak) uygulamak üzere bir vücut yağı vermesi gerekir.
   İnanın, bundan sonraki elastikiyet desteği çatlakları en aza indirecektir.

   Günlük kullanım için önerim:
   * https://www.ayisigiorganik.com/organique-dermo-expert-catlak-bakim-kremi
   * https://www.dermoeczanem.com/frei-ol-catlak-karsiti-oil-experts-serisi-massage-oil-125-ml
   * https://www.dermoeczanem.com/elancyl-stretch-mark-care-oil-150ml
   Her gün elastikiyeti artırmak için saf hindistancevizi veya kakao yağı da kullanabilir. Daha ekonomiktir. Ama cilt uzun süre yağlı hisli kalacağından sevmeyecek diye düşündüm.
   https://www.ayisigiorganik.com/wefood-hindistan-cevizi-yagi-150ml

   Dermaroller 1mm olanı kullanın. 3 Haftada bir seans yapın. Lütfen daha sık yapmayın. 6-8 seans sonra yaşı çok genç olduğu için çatlakların onarıldığını yavaş yavaş gözlemleyeceksiniz.
   Dermaroller öncesi bölgeyi antiseptik ile temizleyin.
   https://www.dermapolin.com/antiseptik—dezenfektan-2408

   Ampul => https://www.dermapolin.com/sc-kok-hucre-ampul-2435

   İsteğe bağlı olarak lokal anestezik krem (emla. Eczanede var) sürülüp 10-15 dk beklenir. Krem ıslak mendille temizlenir. Çatlak bölge üzerine 2-3 dak Dermaroller uygulanır. Sonra çatlaklar için özel içerikli ampuller şikayet bölgesine yedirilir. (kızaracaktır korkmayın) Sonrasında tekrar 3-4 dk Dermaroller uygulanır ve son olarak ampulde kalan ürün sürülerek işlem bitirilir.
   Uygulanan gün banyo 24 saat yapmasın. Güneşlenmesin. Spor yapıp terlemesin.

 23. 3,5 yaşındaki çocuğumun sağ bacağında beyin ameliyatından kaynaklı sinir zayıflığı var. bu aleti çocuğun sağ bacağında bacağı uyarmak için kullanmanın sakıncası olur mu?

 24. Merhabalar ben kaşıma bazı yağ karışımları sürücem daha iyi etki etsin diye dermaroller almak istiyorum kaş için kaç mm almalıyım?

 25. Ayşenur hanım merhaba. Yüzümde burnumdaki siyah noktalar, burun ve kenarındaki gözenek açıklıkları, göz kenarındaki kaz ayakları, göz altı için dermaroller kullanmak istiyorum. Kaç mmlik önersiniz? Ne kadar süre arayla yapmalıyım? Ve hangi ampülleri serumları kullanmalıyım?

 26. Ayşegül Hanım merhaba. 35 yaşındayım, cildim hiçbir zaman çok problemli olmamıştı. En korktuğum şey yanak sarkmasıydı başıma geldi maalesef. Yüzüm bariz şekilde aşağı indi elmacık kemiklerim zaten yok denecek kadar az, ideal yüz standartının tam aksine elmacık kemikleri düz aşağı doğru genişleyen bir yüzüm oldu. Eskiden yaşımı söyleyince insanlar şaşırır küçük gösteriyorsun derlerdi, şimdi aksine daha yaşlı duruyorsun diyorlar 🙁 internetten çok araştırdım sarkmayla ilgili en etkili ne yapabilirim diye ama bu konularda güven duyduğum tek kişi sizsiniz. Dermoroller cilt sarkmasını da toparlar mı? İnanın aynaya bakarım gelmiyor artık, makyaj bile yapmak istemiyorum, hiç yakışmıyor çünkü sarkmış yüze. Bana bir yol gösterin lütfen 🙏

 27. Merhaba. Kesik izlerine 1 mm dermaroller ile kök hücre ampül uygulamaya başladım ve ne kadar sürede gözle görülür sonuç verir merak ediyorum.

  • Levet bey Merhaba,
   3 Haftada bir uygulayın. Daha sık uygulamayın. Deri kötü kolajen üretir.
   6-8 seans sonrası gözle görülür sonuçları alırsınız. Yaşınızı bilmiyorum. 30 Altı ise daha çabuk yenilenme olur. Üstü ise daha geç.
   sevgiler

 28. Merhaba Ayşenur Hanım, öncelikle bu bilgileri bizlerle paylaştığınız için size teşekkür ederim. Çok naif bir hanımefendisiniz. Ben 25 yasındayım günlük cilt bakımı yapıyorum fakat yeterli olmuyor dermaroller aldım ve sizden aldığım bilgiler ile uygulamaya karar verdim. Fakat ampul kısmını atlamıs bulundum ve dermaroller sonrası yüzüne uygulamak için dermoskin active serum ürününü aldım içeriği temiz fakat uygunmudur bilemedim. Birde göz altlarımda kırısıklıklar zamanlar artmaya ve torba olusmaya basladı önerebileceğiniz günlük göz bakım serumu ve kremi varsa yardımcı olabilir misiniz ? 🥰

  • Beyza hanım merhaba,
   25 Yaş aslında derinin sağlıklı çalıştığı yaştır. Dış etkenlerden korumuş, nemlendirmiş ve doğru ürünle temizlemişsiniz sorunu olmaz. Hangi sorun için dermaroller kullanacağınızı bilemedim? Lekelenme, ton farkı, aşırı yağlanma veya kuruma? Dermoskin serumu dermaroller sonrası kullanabilirsiniz.
   http://aysenuryazici.com/dermaroller-ile-kullanilabilecek-hyaluronik-asit-serumlari/
   Torbalanma farklı bir sorun habercisi de olabilir. Tüm yapmanız gerekenleri bu yazımda http://aysenuryazici.com/goz-cevresi-sorunlarini-nasil-cozerim/ “Gözaltı torbalarından şikâyetçiyseniz” başlıklı paragrafa göz atmanızı rica edeceğim.
   Kırışıkların belirmeye başlamasının baş sebebi göz çevresini ya sabunla ya da yüz temizleme jeliyle temizlemeniz, ya da kullandığınız bir göz damlasının göz çevresine akması sebebiyle de olabilir.
   Göz makyajını da lütfen göz için üretilmiş temizleyicilerle çıkartın ki bu ince deri hırpalanıp 25 yaşında kırışmasın.
   Göz kremini sabah ve akşam nazikçe temizlenmiş göz etrafına uygulayın.
   Bunları kullanabileceğinizi düşünüyorum.
   1) Lierac Dioptipoche Puffiness Correction Smoothing Gel
   2) Organique Hydrating Therapy Eye Cream – Nemlendirici Göz Kremi
   3) Dermoskin Eye Treatment Complex
   Uygulama videosu https://www.youtube.com/watch?v=uUWpq-mJfuE&t=3s

   sevgilerle

 29. Merhaba Ayşenur Hanım,

  Sırtımdaki ve ensemdeki aktif sivilceler ve yoğun siyah noktalrın oluşturğu derin gözenekler için dermoroller kullanmak istiyorum.Ancak kararsız kaldım iğne sayısı kaç mm olması konusunda.
  Sonrasında da ne tür ürünler kullanmak gerekir araştırıyorum ancak ürünler hep yüz için geçerli bu ürünler ense ve sırt bölgesindede kullanılabilir mi?

  Teşekkürler

 30. Ayşenur hanım merhabalar. 36 yaşındayım. Cildimde derin akne izleri var. Uzun yıllardır hiç sivilce çıkmıyor fakat gençlik yıllarında sivilcelerimi çok sıktığım için derin izler kaldı. Sadece yanak bölgemde farklı derinliklerde kırmızı lekeler var. Kullanmadığım kozmetik ürün kalmadı. Kimyasal peeling de yaptırmıştım 10 yıl kadar önce ama onun da pek faydası olmadı. 4 aydır 1 mm 192 iğneli dermaroller kullanıyorum. 15 günde bir uygulama yapıyorum. 5 dakika sürüyor uygulamam. Kanama falan olmuyor. Ardından hemen leke ve kök hücre serumu uyguluyorum. Bu serumları uygulama yapmadığım günlerde de kullanıyorum. Leke kremi de kullanıyorum. Ancak 4 aydır olumlu hiç bir değişiklik olmadı. 5 ay uzun bir süre ve en azından az da olsa izlerin derinliği azalır diye düşünüyordum. Zaten tamamen geçmesini beklemiyorum kesinlikle mümkün değil. Ama hiç değişiklik yok malesef. Nerede hata yapıyorum bilemiyorum. Dermaroller 540 iğneli mi kullanmalıyım yoksa 1 mm az mı geliyor ya da uygulama sıklığını mı değiştirmeliyim acaba yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  • Burak Bey,
   Çukurların derinliklerinde bir değişim mutlaka olmuştur ama bizim istediğimiz boyutta olmamıştır 🙁 Sebebi çukurda doku kaybı olması ve yenilenerek bu derinliğin doldurulamaması…Bu çukurluklar boxcar scar veya rolling scar denilen,derinliği 2mm kadar olan izler ise derin kimyasal peeling gerekiyor maalesef: (
   Kimyasal peelingler çok daha iyi çukurun derinliğine kadar soyulma ve yenilenme yapar ama o da işe yaramadı demişsiniz. Acaba asit oranı az veya eksik seans mı (4-8 seans) uygulandı bilemiyorum.

   Bir Medikal estetik hekimle görüşün. Lazer uygulaması da önerebilir. Cilt tipinize ve çukurun derinliğine göre seçecektir..
   Sevgiler

 31. Merhaba Ayşenur Hanım ilk defa bu kadar nazik ve ilgili birisi ile site üzerinden konuşuyorum. Bilgileriniz ve emekleriniz için herkes adına teşekkür ediyorum. 22 yaşında Erkek bir bireyim. Benim saç derimde egzama var. Egzamadan kaynaklı dökülme de mevcut. Aynı zamanda acnegen(roaccutane ile aynı etken maddeye sahip) tedavisine başlayalı 10 gün oldu. Egzaması olan kişilere ve roaccutane kullanan kişilere dermoroller ı tavsiye etmiyorsunuz. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?

  • Merhaba Deniz Bey,
   İltifatınıza teşekkür ederim
   Saçlı derideki egzama ile ilgili yazıma buradan bakabilirsiniz => http://aysenuryazici.com/kafanizda-dermatit-varsa/
   Egzaması olanların dermaroller kullanmaması gerekiyor.

   Egzamanın mart ve ekim aylarında alevlenme dönemleri oluyor maalesef. Tedaviler an az 3 ay içerisinde sonuç vermeye başladığından bence sabretmenizi tavsiye ederim. İzotretinoin maddesinin hem antienflamatuar etkisinin görülmesi hem yağ salgısını baskılaması zamanla sorunun hafiflemesini sağlayacaktır.
   Diğer kullanım bilgilerini de size verdiğim linkte bulabilirsiniz.
   Sevgiler
   Geçmiş olsun

 32. Merhaba. Öncelikle hassasiyet ve bilgi dolu yazılarınızı okuyup fikir sahibi oldum, teşekkür ederim. Saçrenginizin çok güzel olduğunu ve bir türlü o rengi tutturamadığımı da belirtmek isterim. 🙂 Ben de dermoroller aldım az önce internet üzerinden. “İçinde bu maddeler olan ürünleri birlikte kullanmayın” dediğiniz maddeler benim satın aldığım leke kremlerinde mevcut o yüzden birlikte kullanmamaya karar verdim. Fakat Cildiye doktorunun yazdığı bazı akne ve leke giderici kremler var. (Şu an aktif bir aknem bulunmamaktadır.) Bir de hep serum,yağ benzeri ürünler kullanılıyor. Ben bu aleti kendi kremlerimle veye krem formüllü ürenlerle kullanabilir miyim? Yaşım 26, karma ve ince yüzeyli bir cilde sahibim.

  • Firdevs Hanım Merhaba,
   Saçımı Nevacolor Tüp Saç Boyası 8.44 Tarçın Bakır ile boyuyorum. Annem öncesinde “hafifçe açtı” saçımı. Bu videoda nasıl tutturduğumuzu görebilirsiniz 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=Z_c_BGO_Mwk
   Leke kreminizi, dermaroller yapmadığınız günler günlük bakım rutininizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
   Dermaroller deriye minik delikler(kanallar) açtığı için istenmeyen içeriğin deriye gitmesini istemiyoruz. Bu sebeple uygulama yaptığınız günler sadece dermaroller ampulleri kullanın.
   https://www.dermapolin.com/ampuller-22
   veya
   https://www.pergusa.com/index.php?search=ampul&submit_search=&route=product%2Fsearch&sub_category=true&description=true

   Dermaroller’ı İLAÇ klasmanına giren kremlerle kullanamayız.
   Dermatologun kullanmanız için verdiği akne ve leke kremlerinin içeriklerini bilmiyoruz… Derinin hassasiyetini arttıran soyucu veya hidrokinon sert gibi açıcı maddeler varsa, (tritone, expigment, acnelyse)lütfen dermaroller uygulayıp uygulayamayacağınızı dermatologa sorunuz… Aşırı hassasiyet yaratıp kıpkırmızı ve bağışıklığı zorlanmış bir ciltle baş başa kalabilirsiniz.

   Eğer dermaroller 025mm ise her gece normal kremlerinizle beraber kullanabilirsiniz.
   Ama 0.50mm ve yukarısı derinlikler ile sadece ampul
   leke ampulu veya hyalüronik asit ampulleri…
   sevgiler
   Uygulama videosu https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks

 33. Ayşenur hanım merhabalar. Ameliyat izleri için dermaroller kullanımı uygunmudur acaba? Bel bölgemde ameliyattan kalma 10 yıllık bir iz var. Dermaroller uygulasam izin azalmasını sağlar mı? Ne kadar sıklıkla ve kaç mm kullanmam uygun olur yardımcı olursanız memnun olurum.

 34. Mehabalar ayşenur hanım sivilce çukurları için derma rollar sonrası hangi serum yada kök hücreleri kullanmalıyız.

 35. merhaba ayşe hanım peki hangi marka dermarolleri önerirsiniz. piyasada çok çeşit var ve sahte ürünler var. yönlendirirseniz sevinirim.

 36. Merhabalar aysenur hanım ben 26 yaşındayım yüzümde skar ve kırmızı sivilce lekesi var aktif sivilcem olmuyor. Yüzümde çok leke yok, fakat beni rahatsız ediyor. Cildim karma yapıda, 1.mm dermaroller aldım fakat hangi ampul veya serumları kullanmalıyım. Yardımcı olur musunuz teşekkür ederim.

 37. Ayşenur hanım merhaba 37 yaşında 8 aylık hamileyim yüzümde gebelik öncesi dende kalma lekeler var. Dermaroller 0.75, olanını aldım ama kullanmadım. Doğum sonrası en az 1 yılda süt vereceğim. Böyle bir durumda hangi ürünle nasıl kullanabilirim.

 38. Ayşenur Hanım merhaba,
  27 yaşındayım sanırım karma bir cilde sahibim çünkü t bölgemde yağlanma ve çoğunlukla şakak kemiklerimin üzerinde ve çene bölgemde sivilcelenme gözlemliyorum son zamanlarda ise yanak bölgemde ,ergenlik dönemini bile pırıl pırıl atlatmış tertemiz bir cildim olmasına rağmen son birkaç yılda aşırı sivilcelenme olmaya başladı cildimde, dermatoloğa gittim ancak verdiği kremlerin çokta etkili olduğunu söyleyemeyeceğim,
  sivilceler çıkıyor doktorun önermiş olduğu sivilce kurutucu ve leke açıcı olduğunu söylediği ”zorante” kremi üzerine uyguluyorum sivilce sönüyor ancak yüzümün başka bir bölgesinde yeniden bir sivilce beliriyor. günlük bakım rutini oluşturdum kendime yıkama jeliyle temizleme (mineaderm tea tree), ardından tonikle silme (Uriage Hyseac Deep Pore Cleansing), güneş kremi de kullanıyorum (la roche posay) ancak herhangi bir değişim gözlemleyemedim. cildim de sürekli sivilce çıkıyor ve söndüğünde geriye küçük çukurlar ve kahverengi lekeler bırakıyor. Araştırmalarım sonucu dermaroller uygulamaya karar verdim ancak dermoroller sonrası hangi serumu, nemlendiriciyi kullanmalıyım inanın bilemiyorum o kadar çok ürün var ki kafamın karışmaması neredeyse imkansız birçok yazınızı okudum videolarınızı izledim ama doğru bir sonuca maalesef ulaşamadım,
  ürünler çok pahalı ve benim bütçem oldukça kısıtlı sizden ricam gerçekten lekelerime, çukurlarıma iyi gelecek ürünü alabilmem için beni yönlendirmeniz. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim , sevgiler..

  DİPNOT: bu arada eczanede lekelerim ve çukurlarıma iyi gelebilecek ürünü bulmak adına küçük bir mikro kamerayla cildime bakan eczacı bulunan izlerin kamerada görünmediğini belirterek cildimin aslında iyi durumda olduğunu söyledi ama aynaya baktığımda maalesef aynı şeyi ben düşünemiyorum 🙂

  • Damla Hanım Merhaba,
   27 Yaş aslında hormonal değişimin düzene girdiği bir yaş sayılır. Dolayısıyla ergenlik sebebiyle ani artışlar gösteren yağ salgısı sebebiyle sivilce oluştuğunu sanmıyorum. Ama ergenlikte bile sivilcelenmemiş biri olarak şunu söyleyebiliriz: Son bir kaç yıl dediğiniz zaman diliminde ya gözeneklerin tıkanmasına sebep olan bir başka faktör var (Polikistik over, stres faktörü gibi) ya da üstteki ölü tabakayı düzenli atmadığınız için gözenek içindeki yağ ölü hücrelerle birleşip tıkanma yapıyor ve içinde bakteri oluşuyor.
   Doktorunuzun verdiği (antipsoriatik -sedef ve akne- ilaç olarak görünen) zorante kremden sonuç elde etmek için 12 hafta kullamak gerekiyor, prospektüste de yazıyor zaten, bunu dermatolog da size söylemiştir. Ne kadar süredir kullandığınızı bilmiyorum. Bu ilaçta tazaroten adlı bir topikal retinoid var. A vitamini türevidir. Düzenli kullanımda illa ki yenilenme ve bakteriyi baskılama olacaktır.
   https://www.ilacweb.com/zorante-01-jel/

   Yapmanız gereken dr’un verdiği sistemi uygulamak olmalı. Ben doktor değilim. Ama prospektüse bakarsak, Zoratin’i akşamları temizlenmiş cilde en az 3 ay boyunca uygulayıp, gündüzleri mutlaka bir güneş koruyucu ile destekleyerek bu sorunun hafiflediğini görebiliriz.
   Temizleme jeli ve toniğiniz uygun.Tonikte salisilik asit, glikolik asit malik asit vb AHAlar da var. Bu üstteki ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur ama tonikteki alkolü sevmedim 🙁 Neden derseniz yağı temizler tamam da alkol bazlı akne karşıtı ürünlerdeki asıl felaket bu ürünlerin ciltte oluşturdukları hasardan dolayı akne bakterisinin direnç kazanarak çoğalmasıdır, bu durum enflamasyonları daha da kötü yapmaktadır. Bu konuda duayen Kimyager/kozmetologlardan Şirin Köseoğlu’nun yazısından detay bakabilirsiniz. => https://cyrene.com.tr/blogs/cilt-bakim-onerileri/etil-alkolun-cilde-zararlari
   Kaynakçalarını da sayfa altında göreceksiniz.
   Kullandığınız tonik içeriği => https://www.cocooncenter.co.uk/uriage-hyseac-deep-pore-cleansing-lotion-200ml/16442.html#composition

   Alkolsüz tonik seçin. Caudalie Vinopure Purifying Tonik gibi,Logona Arındırıcı Yüz Toniği gibi, Lavera Organik Üzüm & Mabet Ağacı gibi…

   Sizden ricam akşamları güneş kremini ciltten iyi temizlemek adına bir konjac sünger veya doğal sünger ile jeli uygulamanız.
   Kahverengi izler ve çukurlar deri sağlıklı yenilenmeye başladığında ölü tabakayla beraber atılacaktır.
   A vitamini türevleriyle(kullandığınız ilaç) hem sivilce hem izler zamanla gidecektir.

   Dermarolleri sivilce varken kullanmamanızı tavsiye ederim.
   İlaçla tedavinize disiplinle devam edin.
   Haftada 1-2 banyo çıkışı yeşil killi maske uygulayın.
   İlla ki dermaroller kullanayım derseniz, 0.50 mm iğneyle haftada 1 kez yağ salgısı düzenleyici ampulleri uygulayabilirsiniz
   https://www.dermapolin.com/norm-yag-kontrol-ampul-2431
   (şu an kullandığınız ilaçla beraber dermaroller olmaz)

   Uygulama videosu https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=57s
   sevgilerle

  • Altera süper bir ürün roseman mağazalarında satılıyor fazlasıyla ucuz.hayvanlar üzerinde denemiyor vegan içinde kimyasal yok içeriği süper

 39. Ayşenur hanım iyi günler size bir iki sorum olucak.Ben 46 yaşındayım.Hiç şimdiye kadar dermaroller kullanmadım.Yüzümde ve dudak üstünde hafif çizgiler oluşmaya başladı.Dermaroller kullanmak istiyorum fakat nasıl bir yol izleyebilirim bilmiyorum.İlk başlayanlara yüz için 0.50 demişsiniz.iğne sayısı kaç olmalı.ve ayrıca 0.25 lik dermarollerda ayrıca hergün için alıp kullansam günlük krem leride kullanabilirmiyim.0.50 liğide ayrıca kür olarak kullansam olurmu.Tabiiki 0.25 ve 0.50 dermarollarların iğne adeti kaç olmalı ve nasıl bir kür uygulamalıyım.Bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler.

 40. Arı suyundan bahsetmiştiniz nedir ogrenebilirmiyim lütfen

 41. Merhaba Ayşenur Hanım ben 23 yaşımdayım birkaç yıl önce roaccutane tedavisi gördüm. Şuan da yüzümün etrafında gölge gibi lekeler mevcut yani bir ton eşitsizliği mevcut. Sadece Leke kremi mi kullansam bunu dermoroller ile mi kullansam karar veremiyorum

 42. Ayşenur hanim merhaba ben vitiligo hastasiyim ama 15 senedir ayni kaldi sadece yara yerlerimde bayzlama oluyo merak ettigim dermaroller kullanabilirmiyim sakıncası varmidir tesekkurler

 43. Ayşenur hanım hangi kolojeni kullanılıyorsunuz?ve nerden temin edebilirim ve nasıl kullanmalıyım??sevgiler

 44. Ayşenur Hanım merhabalar. Bilgilendirme için çok teşekkürler.

  36 yaşındayım ve yağlı gözenekli ve artık düşmeye başlayan bir yüzüm var. Dermaroller a başlamayı planlıyorum. Ancak kullanacağım serumlar aklımı karıştırdı. Yüzüme iğneli epilasyon yaptırdım ve ayda bir de olsa devam ediyorum. Kullanacağım serumlar yüzümde tekrar tüylenme yapar mı, tüyleri besler mi? Beslerse onca zaman, para ve emek boşuna gider. Bu yüzden özellikle yağlı, gözenekli, iki sivilce çukuru olan ve artık yaştan dolayı düşmeye başlayan yüzüm için hangi serumları hangi aralıklarla tavsiye edersiniz? Bir de iğneli epilasyondan kaynaklanan dudak üstümde minik minik çukurlar oluştu ona ne tavsiye edersiniz?

  Şimdiden teşekkürler. Sevgiler.

  • Ceren Hanım Merhaba,
   Üç ayrı sayfaya aynı soruyu yazmışsınız. Ben birini cevaplıyorum 🙂
   Sorular, ben yanıtlamadan sistemde gözü sandınız.
   Şimdi, ilk önce şunu açıklığa kavuşturalım. Krem veya serumlarla bu olmaz. Öyle bir olanak olsaydı kel olan herkes bunu kullanır ve tüyleri kalınlaştırıp sağlamlaştırırdı. Kremin/serumun kıllanmayı gerçekten tetiklemesi için yüksek B3, E veya A vitamini içeriğiyle en az bir yıl düzenli kullanılmış olması gerek. Bu tarz kıllanma olduğunda zaten kremi bıraktığınızda birkaç ay içinde kıllar da normal büyüme hızına döner.
   Tüyler içeriden beslenerek kalınlaşırlar ve bu hormonlara bağlıdır. Eğer androjen hormon fazla ise hem ciltte yağlanma ve vücutta kıllanma çok olur. Bunu kan tahlili ile dr size söyler ve belli dengeleyiciler vererek hormonları dengeye oturttuğunda kıllanma da durur. Dermaroller ile kullanacağınız serum yüz tüylerini etkilemez.
   Burada size detaylı anlattım: http://aysenuryazici.com/kadinlarda-tuylenme-killanma-neden-olur-ne-yapilabilir/
   Lütfen göz atınız. Belki de bir endokrinolog ile görüşüp bu yağlanma ve kıllanmanın esas sebebini bulup kısa sürede çözersiniz. Çünkü 36 yaşında yağlı cilt ve tüylenme muhtemelen (ben dr değilim ama 30 yıldır edindiğim tecrübe) içeriden bir sorundan kaynaklanıyordur.
   Sadece iğneli epilasyonla deri hassaslaşabileceğinden lütfen iğneli epilasyondan 2-3 gün önce ve sonrasında dermaroller uygulamayın.
   Kök hücre ampulleri hem sarkmaya karşı savaşmanıza yardım edecek hem üst derinin de daha sağlıklı yenilenmesini sağlayacaktır.
   https://www.dermapolin.com/sc-kok-hucre-ampul-2435

   0.50 mm ile haftada 1 seans yapın. En az 6-8 seans uygulayın.

   Bahsettiğiniz delikler de dermaroller ile cilt yenilendikçe hafifler. Bu delikler, iğneli epilasyonu yapan kişinin profesyonel çalışmamasından oluşur.
   İğne kılın köküne batırılır, elektirik verilir. Kök yakılır. Pedaldan elektirik kesilir ve iğne kıl folikülünden “elektirik akımı yok iken” çekilir.
   Eğer iğnede akım varken kıl kökünden iğne çekilirse tüm kıl kökü boyunca yanık oluşturursunuz ve bu da nokta nokta lekeler delikler gibi durur.
   sevgiler

 45. Merhaba Ayşenur hanım. Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler.

  36 yaşındayım ve dermaroller a yeni başlayacağım. Ancak yüzümdeki tüylenmeden dolayı iğneli epilasyon yaptırdım ve tüyler oldukça azaldı, ayda bir de olsa devam ediyorum. Yüzümde geçmişten kalma az da olsa skar mevcut ve yaşa bağlı olarak da ciltte sarkmalar başladı. Serum kullanacağım dermarollerla birlikte ancak kullanacağım serumun yüzümde tüylenme yapmasını istemiyorum yoksa onca emek ve para boşuna gidecek. Cilt problemime göre hangi serumları kullanmam gerektiğini çözemedim. Tavsiyenize ihtiyacım var. Bir de küçük ampullerde olan serumun hepsini kullanmayıp yarısını ertesi gün kullanmak serumu bozar mı?

  Sormak istediğim diğer soru ise iğneli epilasyondan kaynaklı dudak üstümde delikler de oluştu, dermaroller da sonuçta minik de olsa delik açacak, dudak üstüne uygulayarak delikleri iyileştirmek mümkün mü?

  Şimdiden teşekkürler. Saygılar.

  • Merhaba,
   Tüylenme kremlerle olmaz veya kozmetikle kıllanma olması çok zordur Gazelle hanım. Kılların kalınlaşması veya aşırı çoğalması, renginin koyulaşması %80 androjenik hormonlarla ilgilidir.
   Serum veya herhangi bir kozmetiğin kıllanmayı gerçekten tetiklemesi için yüksek B3, E veya A vitamini içeriğiyle en az bir yıl düzenli kullanılmış olması gerek. Kremi bıraktığınızda birkaç ay içinde kılların da normal büyüme hızına döner. Bir krem sürmekle kıllanmada artış bu kadar kolay olsaydı kel insan kalmazdı inanın.Bunu anlattığım videoya bir kulak verir misiniz?
   https://www.youtube.com/watch?v=SMLlv6sC5Cg

   30’lu yaşlardan sonraki bakımınızın nasıl olması gerektiğini anlatmaya çalıştığım yazıya göz atabilirsiniz
   http://aysenuryazici.com/kozmetik-ve-guzellik-2/30lu-yaslarda-cilt-bakimi-nasil-olmali/
   Temizleme nemlendirme ve koruma adımları 3 adım, günlük rutinin adımlarıdır. Buna yaşlanma karşıtı veya lekeler için veya yenilenmeyi hızlandırmak için bir serum eklemek gerekir yaş ilerledikçe.
   Kök hücre ampullerini veya hyalüronik asit ampulleri dermaroller ile beraber kullanabilirsiniz.
   https://www.dermapolin.com/skar-iz-cukurluk-bakim-paketi-hassas-ciltler-icin-2236

   mpul içeriği bir uygulamada tamamı kullanılması gereken miktardır. Yarısını kullanmak etkiyi azaltır.
   Ertesi güne bu steril ampul içeriği bırakılmaz.
   Dudak üstüne iğneli epilasyonda iz bırakan kişi doğru uygulama yapamayan kişidir. İğne köke sokulduktan sonra elektirik verilir. Pedaldan elektirik kesildikten sonra kıl kökünden iğne çıkartılır. Böylece kıl boyu folikül yanmaz ve iz kalmaz. 🙁
   Dermaroller ile çok minik kanallar açılır. Delik izi kalmaz. Zaten 24 saat içinde kapanır bu kanallar.
   Dermaroller iğneleri bir süre sonra körleşir, iğne sivriliğini kaybeder, o zaman açtığı deliğin izi (mini yırtık olur)kalabilir.
   Bu sebeple haftada 1 kullandığınızı düşünerek sene sonunda atmanız yenisini almanız gerekir.
   sevgiler

 46. Merhaba Aysenur hanim
  Saclarim icin kac mm lik dermoroller kullanmaliyim ve ne gibi serumlar ve kendimiz hszirlayacagimiz neler var
  Tesekkurler

 47. Merhaba Ayşegül hanım. 29 yaşındayım cildim karma t bölgem yağlı diğer yerleri kuruya dönük sayılır. Dudak kenarlarında ve göz kenarlarında altlarında(kuru) mimik ince çizgiler oluşmaya başladı günlük temizle tonikle nemlendirici ve güneş kremini kullanıyorum ama öyle asit, serum, essence işlerine girmedim sizce girmeli miyim?? ben şimdiden cildim dahada yaş almasın diye dermoroller uygulamak istiyorum kafam çok karıştı iğne (540…?) kullanmam gerekiyor 0.25-0.50de hemfikiriz:))) çok soru sordum kore ürünlerine bakış açınız nedir çok öpüyorum sizi seviliyorsunuz 🥰🥰

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.