Home / Cilt Bakımı / Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller : sorunun çözümüne giden en hızlı yol

Dermaroller üzerinde minik iğnecikler olan bir silindirdir. Cilde “mikro kanallar” açmak, doku yenilenmesini uyarmak ve açılan bu kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin ulaşması için kullanılır. Yenilenme hızını artıran cilt sağlıklı hücreler oluşturmaya başlar, elastin üretimi artar, hyalüronik asit üretimi artar zamanla capcanlı bir yeni deri oluşur. Uzmanlar sistemli uygulanan seansların bitiminde, kolajen üretiminde %200’e yakın artma olduğunu söylüyorlar.
Dermoroller kullanım alanları
Yaşlanma, lekelenme, çatlaklar, kırışıklar, sivilce izleri, çukurları, cılızlaşan saçlar, yağlanma, iri gözenekler için kullanılır. Yüzde, vücutta, seyrekleşen saçlı deride, ellerde, dekoltede selülitli yerlerde, gevşemiş deride kullanabilirsiniz.
İki farklı mekanik etki ile iyileşme sağlar.
• Uygulandığı bölgede hafif bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.
• Deriye minik kanalcıklar açtığı için, sorun çözümü için kullanılan ürün çok etkin biçimde derine emilir. Mesela selülit kremlerinden dermaroller ile maksimum fayda sağlanır.
Dermaroller Nasıl kullanılır?
Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. “Dermaroller için dezenfektan” yazarak google’da bulabilirsiniz. Ciltte binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenmesi “hijyen” şarttır. İğneli silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirmeniz gerek. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır! Eski akne çukurların gitmesi için dermaroller uygulayacaksanız şunu unutmayın ki “derin çalışılması” (iri iğnelerle) gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.
Ne kadar süre kullanılır?
Çok sık yapılamaz. Tahriş ve yaralar yapabilirsiniz. Sakın! Her gün yapılabilen tek iğne 0.25mm olandır. Onu da geceleri serum/krem yedirmek için her gün kullanabilirsiniz. Dermaroller’i 0.50mm ,0.75mm veya 1.0mm kullanacaksanız  seanslarını şöyle ayarlayabilirsiniz.

 • İlk ay: Haftada bir kez uygulayarak 4 seans ile başlayın.
 • On beş gün ara verin. Ardından 5 nci seansı yapabilir,
 • Tekrar 15 gün ara vererek 6. seansı yapabilirsiniz.
 • Sonrasında ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.
  dnc-dermaroller

Not: İşlem bittikten bir saat kadar saat sonra nemlendirici sürülebilir. Dışarı çıkacaksanız SPF koruyucu kullanmayı sakın unutmayın.
Derin lekeler, çukurlar ve onarılması güç derinlikte izler için farklı sıklıkta uygulamak gerekebilir. Buna doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verir. Doktorunuz belki haftada bir kez uygulanarak 6 seans yapılmasına, sonrasında da 15 günde bir uygulanmasına karar verebilir.
Hafif kızaracaktır normaldir. Dermaroller uyguladıktan sonra mutlaka “sorunu çözen” içeriği olan ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve hızla yenilenmesi ise ve bunca minik kanalı da etken madde iletmek için açtıysak ürün uygulamanız şart.
O halde, ciltte hangi sorun için dermaroller yapıyorsanız işlem bittikten sonra ona uygun ürün kullanılmalı.

 • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı, peptidli, hyalüronik asit, kök hücre, aminoasit içerikli ürünler kullanın.
 • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
 • Selülitli bölgede dermaroller kullanıyorsanız, kafein içerikli ürünler kullanın

Dermaroller sonrası lütfen güneşe çıkmayın. Gündüz ise, direkt güneşe çıkmasanız bile yine de güneş koruyucu bir ürün kullanın.
Hatta dermaroller uygulamasından sonraki 24 saat lütfen güneşe çıkmayın. O gün sıcak banyo yapmayın.

En iyi sonuçlar için, mikro-iğneleme, (dermaroller) etkili bir serumun uygulanması ile birleştirilmeli. Dermaroller, ciltte serumların penetrasyonunu ve etkilerini çarpıcı şekilde artıran mikro kanallar oluşturur. Cilde yüzeyden sürülen kremlerin nüfuz etme oranı %7-10 civarıdır ama dermaroller veya dermapen ile iğneleme uygulamasıyla %80’e kadar ürün cilde nüfuz edebilir.
Dermaroller kullanmaya karar verdiyseniz HEMEN sonuç beklemeyin. İlerlemeyi görmek için seansları aksatmayın ve her 2 ayda bir fotoğraf çekin.
*Roaccutane tedavisi görürken dermaroller yapmayın! Tedavi bittikten sonra en az 6 ay geçmesini bekleyin.
*Kimyasal peling, lazer,radyo frekans mikrodermabrazyon gibi işlemler cildin üst katmanına hasar vererek veya dürterek kolajen üretimini artırmaya yönelik işlemler yaptırdıysanız dermaroller uygulamayın. İki ay bekleyin. Cildinizde hala kızarıklık, tahriş ve hassasiyet varsa iki ay geçse bile tamamen iyileşmeden dermaroller yapmayın.
* Soğuk algınlığı veya nezleniz varsa geçene kadar dermaroller kullanmayın.
*Dermaroller, tüm sürülen ürünlerin transdermal emilimini arttırır. Herhangi bir bileşen cilt bariyerinden daha büyük miktarlarda geçer ve kan dolaşımına girer. Günlük cilt bakım rutininde kullandığınız ürünlerinizin de tahriş edici veya toksik içerikler içermemesi gerekir. Yan etkiler görmemeniz için… Aşağıdaki maddeleri içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayın:
Parabenler
Benzoik Asit
Parfüm
Fenoksi etanol
Hidroquinone
Kojik asit
Fenol
Alfa Hidroksi Asitler
Beta Hidroksi Asitler
Salisilik Asit
Triklorasetik Asit

Dermaroller uygulayacaklara iğne seçimi                                                                                                                                                                                                                                         Vücudumuzda deri kalınlıkları kemiğe yakın olduğu bölgelerde farklı inceliktedir ve hassasiyeti daha yüksektir. Bu sebeple dermaroller iğnesi seçerken kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre seçmeniz lazım. Derin tabaklarda onarım gerektikçe iğne de kalınlaşacaktır.
Mesela etli bir bölgede yara izini gidermek için veya selülit olan basenlerde 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıkla iğneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama 0,25 mm olan iğneler bu kalın bölgede yeterli kanalı açamayacağından, ardından süreceğiniz selülit giderme amaçlı kreminiz yeterli derinliğe inmeyecektir.

Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun

dermaroll-igne

Meraklısına Not: Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallara uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.  Bu videodan enstitüde yüze 1,00 mm iğneyle dermaroller  uygulamasını izleyebilirsiniz.

Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?

Sizlere iki ayrı tabloda dermaroller seanslarını hangi sıklıkta uygulayabileceğinizi görebileceğiniz şema hazırladım.

 

 

 

 

 

 

 

Dermaroller uyguladıktan  sonraki 24 saat içinde; dermaroller kullanmadan 24 saat öncesinde yapmamanız gerekenler:
** Cildinize 7-8 saat bir şey sürmüyorsunuz. Deri çalışıyor.Rahat bırakıyorsunuz 🙂 Sadece uygulama bittikten 1 saat sonra nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.
** Epilasyona gidiyorsanız, dermaroller uygulamak için epilasyon işleminden sonra en az 6-7 gün geçmesini bekleyin.
** Deri zaten hassaslaşmıştır, kendisi zamanla ölü tabakayı atacaktır. 4-5 Gün peeling yapmayın. Enzim peeling de granüllü peeling de…Bol nemlendirici sürün.
** Medikal estetik uygulaması yapıldıysa deri altına bir başka madde verildiyse “en az 15 gün” dermaroller uygulayamazsınız. Dolgu ve botoksu etkiler.
** Dermaroller kullanırken ASLA Solaryuma girmeyin, güneşlenmeyin.
** Saunaya girmeyin, plaja inmeyin, hamama gitmeyin. Yazın dermaroller uygulaması bu sebeple tavsiye edilmez.

Cildinizde birçok sorun varsa (mesela hem kılcal damar hem gözenek iriliği hem kırışıklık, hem lekelenme) Hyalüronik asit serumu bir hafta, kırlcal damar serumu diğer hafta, bir sonraki hafta lekeler için olan serumu dermaroller ile kullanabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinine de bir yenileyici serum eklemeniz sonuçları çabuklaştıracaktır.

About Aysenur

Check Also

Ayşenur Yazıcı İmzalı Kozmetikler

Hayalini kurduğum cilt bakım ürünleri artık güvenli kozmetik arayan hanımların hizmetinde. Benden mutlusu yok. Her …

529 comments

 1. Ayşenur Hanım merhaba 3 yıldır saç dökülme sıkıntısı yaşıyorum ilk zamanlar minoxil işe çok iyi kurtarmıştım bu durumu ama son 1 senedir belirgin seyreklikler var minoxil ile kullanıp maksimum etkiyi nasıl alabilirim ya da daha etkili olması için kaç mm lik başlığı kullanmalıyım

  • Burkay bey Merhaba,
   Yaşınızı bilmiyorum ama erkeklerde 30 yaş altı seyrekleşen saç genelde genetik yatkınlık sebebiyledir. Hormonlar ve atalardan alınan genler saçın gürlüğünü veya kalınlığını belirliyor.
   Minoxili normal her gün kullandığınız gibi kullanıp sadece ayda bir kez 1mm dermaroller ile uygulayabilirsiniz. Daha sık yapmayın.
   http://aysenuryazici.com/sacim-dokuluyor-ne-yapacagim/ buradan detay bakabilirsiniz.
   Mineral desteği almanızı da tavsiye ederim.

 2. Ayşegül Hanım bilgilendirmeler için çok teşekkür ederiz.
  Benim kısa sürede çok yoğun bir saç dökülmem oldu tepe bölgemde. 30 yaşında kadınım.3 haftadır sarımsak sürüyorum deriyi kızartana kadar. 0.75 mm lik dermaroller aldım.Dermaroller kullandıktan hemen sonra sarımsak kullanmak tahriş eder mi iyi mi gelir sizce?

 3. Ayşenur hanım kremlerle dermaroller uygulamak istiyorum cildim yağlı ve 24 yaşındayım kapalı komedonları temizlemesi için her gün yüzüme 0.25 mm uygulayıp aha bha tonik sürsem içlerne girip temizlemesi kolaylaşırmı kullanabilir miyim ve krem uygulamak için 0.25 kullanabilir miyim gözüm için serum değil de herhangi bir kremi mesela dior ilife göz nemlendiricisi olabilir. Bir de şakaklarımdaki saçları güçlendirmek için kerastase aminexil ampul uyguluyorum bunu 0.25 lik ile hergün uygulasam olur mu

  • Doğukan bey aha/bha dermaroller ile kullanılamaz. Deri altına verilemez bunlar.
   Sayfa altında “Aşağıdaki maddeleri içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayın” diye başlayan satırda yazıyor 🙂
   Komedonları dermaroller ile geçirmeye çalışmadan önce bu videoya bakın rica ediyorum => https://www.youtube.com/watch?v=g4jFQDkyrKI&t=73s
   Doğru bakım yapılmıyor ise dermaroller ile komedonları sadece belli süre baskılarsınız o kadar. İşe yaramaz.
   Ama sls içermeyen bir jelle sabah akşam yıkıyor, aha bha tonikle siliyor. Yağsız nemlendirici kullanıyor ve SPF ile yağ salgısının tetiklenmesini gündüzleri engelliyorsanız , buna + olarak dermaroller haftada 1 kez 0.50mm uygulayabilirsiniz.
   Kremi sürmek,yedirmek için her gün 0.25mm evet kullanabilirsiniz.
   Şakaklarda da 0.50mm kullanabilirsiniz. Ama kafa derisinde 0.75-1mm olmalı. Kalındır bu deri. Kıl köküne ulaşmak için bu boyut gerekir.
   Minoxil ile 0.25 her gün evet uygulanabilir.

 4. Merhaba ayşenur hanım, benim kolumda güneşe çıktığımda belli olan bi kaç tane cizik (kesik) izi var, birde kilo alıp vermemden kaynaklı karnında bi kaç tane çatlak var. Size sorum dermaroller i bu bölgelere hafta da bir uygulayip arkasina contratubex sürsem en azından görüntüsünde azalma olur mu? Birde kaç mm lik dermaroller almalıyım acaba 0.75 ve 1 mm arasında kaldım. Şimdiden çok teşekkür ederim..

  • Merhaba Özlem Hanım,
   Jilet izleri veya kesik izleri için 1mm dermarolleri 3 haftada bir (daha sık kullanmayın) kullanabilirsiniz.
   Karın çatlakları olan yerlerde deri daha kalındır 1.5 mm kullanın.
   Dermaroller sonrası sakın C kullanmayın.
   Contractubex bir yara izi (nedbe)iyileştirici ilaçtır ve içeriğindeki maddeler (hidroksibenzoat gibi) delik açılmış deriye uygun değildir. Sakın!
   Ama Contractubex ‘i her gece DÜZENLİ uygulayarak 2 ay sonra yara izinin nasıl iyileşmeye başladığını gözlemleyebilirsiniz.
   Dermaroller ile sadece steril ampuller kullanılır.
   Çatlaklar için de bu iz için de hyalüronik asit ampullerini veya kök hücre ampulu kullanabilirsiniz.
   (tanesi 30 tl olmuş ) https://www.dermapolin.com/urun/sc-kok-hucre-ampul
   sevgiler

 5. Saç dökülmeleri ve iri gözenekler için dermaroller’ın haricinde ampul kullanmaya gerek var mı, kullanılırsa daha çabuk mu iyileşme olur, grafikte saç dökülmesi ve gözenek için 0.5mm demiş ama serum emme için 0.25mm demiş ampul için 0.5mm kullansam olur mu, saç dökülmeleri ve iri gözenekler için hangi ampulleri önerirsiniz?

  • İri gözenekler için şart olmasa da saç dökülmesinde minerallerin ve vitaminlerin dermaroller ile açılmış mini kanal(delik)lardan içeri verilmesi saçın hızlı ve sağlıklı gelişmesine gereklidir.
   Saçlı derde 1mm veya 0.50mm iyidir. Çünkü deri kalınlığı ve kıl köklerine ulaşım açısından 0.50 az kalabilir diye ben 1mm tavsiye ederim..
   0.25 göz altı gibi ince derilere her gün ürün yedirmek için kullanılabilen bir derinliktir. Saçlı deride işe yaramaz.

   Ayda 1 seans yapın, ve 6-8 seans tamamlanmadan karar vermeyin…
   Serum saç : https://dermarollermarket.com/evdeestetik/evde-aesthetic-sac-serumu

   Yüze 0.50mm kullanabilirsiniz. Haftada 1 seans yapın. Daha sık yapmak deriyi yorar ve sağlıklı yenilenemez.
   sevgiler

 6. Merhaba aysenur hanim dermorolleri kullanmak istiyorum fakat cildime surecegim serum temini beni korkutuyor icerik acisindan tavsiyeniz varmi acaba uygun fiyatli kirisiklik ve cizgiler icin ve yuzumde benler var siz ben konusunda kullanilmamalidir demissiniz acaba tum benlerde sıkınti cikarmi sizden gelecek yoruma gore alip kullanacagim simdiden tesekkur ederim Bayraminizi da kutluyorum nice bayramlara hep beraber insallah..

  • Gül hanım merhaba,
   Kırışıklar ve çizgiler için kök hücre ampulleri veya c vitamini ampulleri kullanabilirsiniz.
   Ancak eğer günlük bakımınızı eksik/yanlış yapıyorsanız dermaroller bunu onarmak için yeterli değildir.
   Bu videoda tek tek anlattım göz atınız lütfen.
   https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0

   Yapmanız gereken bu 3 adımdır => https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY
   Kırışıklar, derinin su kaybından oluşmaya başlar ve yaşla beraber derinin ürettiği kolajenin kalitesinin düşmesiyle de derinleşir.
   Bu sebeple günlük doğru bakım şarttır. Hatta kırışıklar için ağızdan kolajen alın 3 ay boyunca.
   Burada anlattım https://www.youtube.com/watch?v=31fSvAwiZb4&t=400s

   Benler konusunda dermatolog karar verecektir. Kabarık benler veya dermaroller ile büyümesi tetiklenebilecek benleri ben bilemem.
   Lütfen dermatologa sorunuz.
   Eğer normal güzellik benleri ise yüzünüzdekiler dermarollerden etkilenmez.
   sevgiler

 7. Merhabalar 38 yaşındayım iki kaş arasında cizgilerim ,alnımda ve burnumda cok büyük gözeneklerim var.
  İlk sorum bunun için dermaroller için hangi ürünü tavsiye edersiniz krem serum vs
  İkinci sorum bunlar için 1mm mi almalıyım?
  Üçüncü sorum ise hangi marka dermaroller almam gerektigi konusunda kararsız kaldım dermapolin markası iyimidir?Sonucta yüzümüz için kullanıyoruz.
  Şimdiden teşekkür ederim, sevgiler..

 8. Aysenur Hanım merhabalar benim belirgin gözeneklerim var ama dermapolin de hangi serumun bana daha uygun olacağına karar veremedim dermaroller olarak da 0.50 ye karar verdim ama sizin de bir yorumunuzu almak isterim.

 9. Merhaba Ayşenur Hanım;
  Yüzümün yanak bölgelerinde kırmızı sivilce lekelerim mevcut bazıları 1 seneye yakın. Cildiyeye gittiğimde monodoks ve ısotrexin jel vermişti. Antibiotiği düzenli kullanamamıştım fakat jeli düzenli olarak kulladıgımda bazı lekelerimde açılma oldu ama geçmedi artık jel hiç bir etki yapmıyor yüzümde, bende dermarolleri denemek istiyorum serum olarak c vitamini mi yoksa janssennin leke serumununu mu kullanmalıyım bilemiyorum. youtubedaki videolarınızı izledim, uygulamaların yaz için uygun olmadığını söylemiştiniz.Biraz sabırsız birisiyim lekeler psikolojik olarak çok etkilediği için bir an önce birşeyler yapmak istiyorum fakat yaza girdiğimiz için daha kötü olur diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım tekrar cildiyeye görünüp dermaroller işlemini eylül ayına mı bırakmalıyım? bu arada yaşım 21 Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merve Hanım Merhaba,
   Yazın güneş ışınları şiddetli. Dermarollerin verdiği tahriş ile UV beraber hassasiyeti arttırır ve leke yapma olasılığı yükselir.
   Eylülde başlarsınız seanslara.
   Sonbaharda: Haftada 1 kez, 0.50mm dermarolleri janssen leke ampulleriyle uygulayın.
   6-8 seans sonra (sabırla bekleyin lütfen) izlerin gayet güzel yok olduklarını göreceksiniz.
   Lakin, günlük cilt bakım rutinin de asla aksatmayın ki deri bağışıklığı zayıflamasın, dengesizleşmesin.
   Bu videoda anlattım lütfen kulak verin. https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY&t=13s

   Günlük cilt bakım rutininizde c vitaminli serum ve kremlerden kullanın. SPF korumayı aksatmayın. Yenilenmeye teşvik olur renk açılmasına da…
   https://www.dermoeczanem.com/arama?q=Derma+E+Vitamin+C+
   sevgiler

 10. Merhabalar Ayşenur Hanım
  18 yasındayım neredeyse 1 senedir alnımda sivilceler çıkıp durmakta ve sivilce izleri lekeleri hatta geçmeyen kızarıklıklarda bulunmakta sivilce tedavileri oldum fakat izler çok kaldı.Kullansam etkili olurmu baya çukurluklar var çünkü dış görüşünümü gerçekten çok kötü etkiliyor saçlarımında sadece bir tarafında yuvarlak bir alanda seyrekleşme oldu moralim aşırı bozuldu iyice saç derimde kullansam hepten kayıp yaşar mıyım? Teşekkür ederim lütfen yardımcı olabilir misin çok kötü durumdayım be abla 🙁

  • Merhaba Ömer bey,
   Sivilce ilaçları kullanan ciltler çok hassaslaşır ve bağışıklık sistemleri de zayıflar.
   18 Yaşında cildin kendini yenileme kapasitesi mükemmeldir.
   Bu 3 adımı uyguladığınızda (temizleme+nemlendirme+ koruma) deri sağlıklı yapıya kavuşur.
   Lakin 26 yaşına kadar hormonal değişim sürdüğünden, ergenlikte sayılırsınız. Yağ salgıları hormonal olarak artışlar yapar ve doğru bakımla bunu dengede tutarsınız.
   Yoksa sivilceler ve siyah noktalar oluşur.
   Alında sivilce çoğu zaman, saça sürülen bir kozmetikten dolayı da oluşabiliyor. Jöle, serum, sprey gibi.
   Yuvarlak alanda saç dökülmesi büyük ihtimalle saçkırandır. Dermatolog veya eczacınıza danışın. Stresten olur. Geçecektir. Yeni saç çıkar 🙂

   Size tavsiyem
   Sabah akşam SLS içermeyen bir jel veya köpükle temizleyip mat tutan bir nemlendirici sürün
   Gratislerde Himalaya Neem Özlü Yüz Temizleme Köpüğü 25 tl. Fiyatlı da değil.
   https://www.ayisigiorganik.com/organique-natural-pour-homme-yuz-kremi

   Dermaroller yazın kullanmanızı hiç tavsiye etmem.
   Çukurlar ile ilgili bu yazıya göz atın lütfen http://aysenuryazici.com/yara-ve-dikis-izleri-skar-kozmetikle-gecer-mi/
   Dermaroller düşünmeden önce de bu videoya => https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0&t=283s

   Eylül ayında, güneşin etkisi cılızlaştığında; haftada 1 kez 0.50mm iğneli dermarolleri uygulayarak izlerin iyileşmesini sağlarsınız. Yazın güneş şiddetli. Uygulamayın sakın.
   Haftada 1’den fazla da uygulamayın. Kötülük edersiniz derinin yenilenmesine.
   Video burada https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=79s
   sevgiler

 11. merhaba aysenur hanim. benim alin bolgemde yaklasik bir bucuk ay once cikan kistik akneden kalma hafif cokuntu seklinde akne skarim var. dermaroller kullanmak istiyorum fakat alin bolgesine kac mm uygundur bilemedim, cevabinizi bekliyorum, simdiden tesekkur ediyorum 🙂

  • Beyza hanım,
   Alın bölgesine 1mm kullanabilirsiniz. Kanama yapmamak için dikkatli gezdirin silindiri. Bastırmadan.
   Alında kemik yüzeye yakın ve deri kalınlığı az olduğu için normalde 0.50mm dermarolleri haftada 1 kez kullanmanızı tavsiye ederim.
   Ama eğer çukur sizi rahatsız edecek kadar derinse 1mm kullanabilirsiniz. Lütfen sterilizasyona dikkat edin.
   Sevgiler
   Video: https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks

   • bazi bloglardan okudugum kadariyla insanlarin cogu “yuzume dermaroller uyguladim iki ay icinde esmerlestim”,”beyaz tenliydim yuzum kizardi bakir kizil halde dolasiyorum”gibi yorumlarda bulunmus.bunlar sehir efsanesi gibi birsey mi yoksa gunesten korunmamakla ilgili midir? dogruluk payi var midir? fazla soru sordum kusura bakmayin iyi gunler dilerim

    • Merhaba Beyza Hanım,
     Dermaroller ile deride minik delikler açılıp kendini yenilemeye zorladığımızdan hassasiyeti de artar, kızarması da normaldir. Ancak bu hassas döneminde güneş ışınlarından korunmazsa sadece esmerleşmekle kalmaz lekeler ve tahrişler de yoğun olur.
     Zaten yazın pek salık vermiyoruz demarolleri. Ancak çok çok iyi bir güneş koruması uygularsa, 2 saatte bir yenilerse ve gözlük şapka gibi aksesuarlarla yüzünü korursa bahsettiğiniz risk olmaz. Ancak kimse yazın 2 saatte bir güneş korumasını da yenilemiyor..
     Bu nedenle eylül-Mart ayları arasında dermaroller dermapen gibi “derinin hasar aldığını hissederek hızlı onarması” üzerine kurulu bu tip işlemleri yapmak daha doğrudur.
     Ha, bir de söylemeden geçmemem gerek: Çoğu hanım, günlük cilt bakım rutini olan çok basit işlemler olan ” temizleme+ nemlendirme+ koruma” dan oluşan 3 asal adımı yapmayıp, aksatıp sadece dermaroller yaparak cildin iyileşmesini bekliyorlar. Çok yanlış bir şey.
     Bu videodan bakmanızı rica ediyorum:
     1) https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0&t=275s
     2) https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY
     sevgilerle
     Ayşenur

 12. Merhaba; öncelikle faydalı yazınız için teşekkür ederim. Ben saç dökülme problemim için ve göz altı morluklarım için dermaroller kullanmak istiyorum. İki bölge içinde iğne mm aynı öneriliyor. Tek bir dermarollerı iki bölgeye de kullanabilir miyim? Dermaroller temizliğini nasıl ve hangi ürünlerle yapabilirim? Son olarak piyasada çok fazla marka var kararsız kaldım sizin öneriniz var mı ya da dermaroller alırken hangi özelliklere dikkat etmeliyim?Yardımcı olursanız sevinirim.

 13. Merhaba Ayşenur hanım ben 25 yaşındayım 17 yaşımda iki yanagimda çok büyük sivilceler oluştu tedavi oldum ama hafif kabarıklık ve bazen kırmızılık olucak şekilde iz kaldı bunun için dermaroller kullanabilirmiyim ve kaç ml ile baslamami önerirsiniz karma bı cildim var. Bilgiler için çok teşekkür ederim.

 14. İyi günler,
  23 yaşındayım üst kol içlerimde ve göbek bölgemde kilo alıp verme nedeniyle kırmızı çatlaklar var. Kaç mm dermaroller kullanmalıyım ve sonrasında nemlendirme-bakım için ne kullanmalıyım ?
  Teşekkür ederim.

 15. Sevinç Çilsoy

  Merhaba dermoroller uygulamasından sonra serum yerine kendi vitamin ampulleri kullanabilirmiyiz.C/D veya sizin önereceğiniz ben özellikle leke ve sarkmalar için bir ampul yada serum tavsiyesi istiyorum.Teşekkürler

 16. Merhaba verdiğiniz yararlı bilgiler icin cok teşekkür ederim. Benım yüzümde sivilceden ziyade ucu olmayan kücük kücük yag butonları mevcut. Dermaroller kullansam bir faydalı olur mu acaba yoksa daha da mı kötü olur? Aydınlatırsanız cok sevinirim

 17. Ayşenur Hanım merhaba.

  23 yaşındayım. Dizlerimde ve kalçamda ergenlik döneminde oluşan artık beyazlaşmış çatlaklarım var. Dermaroller kullanmayı düşünüyorum.Etkili olur mu sizce ? Ama kaç mm den başlayacağıma ve dermaroller sonrası kullanmam gereken serumlar nelerdir pek karar veremedim. Araştırma içerisindeyken sizin sayfanıza denk geldim. Bu konuda yardımcı olursanız ve bilgilendirme yapabilirseniz çok mutlu olurum..

 18. Aysenur Hanım merhabalar benim belirgin gözeneklerim var ama dermapolin de hangi serumun bana daha uygun olacağına karar veremedim dermaroller olarak da 0.50 ye karar verdim ama sizin de bir yorumunuzu almak isterim.

 19. Merhaba Ayşenur hanım.
  Cildimde hafif içe çöküp izler var 2 tane.(böyle internetteki gibi derin scarlar değil) Yani sadece ışıkta belli olan türler. Bunlar için dermaroller düşünsemde pek cesaret edemiyorum, sonuçta evde yapıyoruz ve herkesin cilt yapısı farklı. Bu küçük izlerin kozmetikle geçme şansı varmı? Böyle soyucu AHA ürünlerle yoksa agresif uygulama şart mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.