Home / Cilt Bakımı / Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber

Dermaroller : sorunun çözümüne giden en hızlı yol

Dermaroller üzerinde minik iğnecikler olan bir silindirdir. Cilde “mikro kanallar” açmak, doku yenilenmesini uyarmak ve açılan bu kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin ulaşması için kullanılır. Yenilenme hızını artıran cilt sağlıklı hücreler oluşturmaya başlar, elastin üretimi artar, hyalüronik asit üretimi artar zamanla capcanlı bir yeni deri oluşur. Uzmanlar sistemli uygulanan seansların bitiminde, kolajen üretiminde %200’e yakın artma olduğunu söylüyorlar.
Dermoroller kullanım alanları
Yaşlanma, lekelenme, çatlaklar, kırışıklar, sivilce izleri, çukurları, cılızlaşan saçlar, yağlanma, iri gözenekler için kullanılır. Yüzde, vücutta, seyrekleşen saçlı deride, ellerde, dekoltede selülitli yerlerde, gevşemiş deride kullanabilirsiniz.
İki farklı mekanik etki ile iyileşme sağlar.
• Uygulandığı bölgede hafif bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.
• Deriye minik kanalcıklar açtığı için, sorun çözümü için kullanılan ürün çok etkin biçimde derine emilir. Mesela selülit kremlerinden dermaroller ile maksimum fayda sağlanır.
Dermaroller Nasıl kullanılır?
Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. “Dermaroller için dezenfektan” yazarak google’da bulabilirsiniz. Ciltte binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenmesi “hijyen” şarttır. İğneli silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirmeniz gerek. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır! Eski akne çukurların gitmesi için dermaroller uygulayacaksanız şunu unutmayın ki “derin çalışılması” (iri iğnelerle) gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.
Ne kadar süre kullanılır?
Çok sık yapılamaz. Tahriş ve yaralar yapabilirsiniz. Sakın! Her gün yapılabilen tek iğne 0.25mm olandır. Onu da geceleri serum/krem yedirmek için her gün kullanabilirsiniz. Dermaroller’i 0.50mm ,0.75mm veya 1.0mm kullanacaksanız  seanslarını şöyle ayarlayabilirsiniz.

 • İlk ay: Haftada bir kez uygulayarak 4 seans ile başlayın.
 • On beş gün ara verin. Ardından 5 nci seansı yapabilir,
 • Tekrar 15 gün ara vererek 6. seansı yapabilirsiniz.
 • Sonrasında ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.
  dnc-dermaroller

Not: İşlem bittikten bir saat kadar saat sonra nemlendirici sürülebilir. Dışarı çıkacaksanız SPF koruyucu kullanmayı sakın unutmayın.
Derin lekeler, çukurlar ve onarılması güç derinlikte izler için farklı sıklıkta uygulamak gerekebilir. Buna doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verir. Doktorunuz belki haftada bir kez uygulanarak 6 seans yapılmasına, sonrasında da 15 günde bir uygulanmasına karar verebilir.
Hafif kızaracaktır normaldir. Dermaroller uyguladıktan sonra mutlaka “sorunu çözen” içeriği olan ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve hızla yenilenmesi ise ve bunca minik kanalı da etken madde iletmek için açtıysak ürün uygulamanız şart.
O halde, ciltte hangi sorun için dermaroller yapıyorsanız işlem bittikten sonra ona uygun ürün kullanılmalı.

 • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı, peptidli, hyalüronik asit, kök hücre, aminoasit içerikli ürünler kullanın.
 • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
 • Selülitli bölgede dermaroller kullanıyorsanız, kafein içerikli ürünler kullanın

Dermaroller sonrası lütfen güneşe çıkmayın. Gündüz ise, direkt güneşe çıkmasanız bile yine de güneş koruyucu bir ürün kullanın.
Hatta dermaroller uygulamasından sonraki 24 saat lütfen güneşe çıkmayın. O gün sıcak banyo yapmayın.

En iyi sonuçlar için, mikro-iğneleme, (dermaroller) etkili bir serumun uygulanması ile birleştirilmeli. Dermaroller, ciltte serumların penetrasyonunu ve etkilerini çarpıcı şekilde artıran mikro kanallar oluşturur. Cilde yüzeyden sürülen kremlerin nüfuz etme oranı %7-10 civarıdır ama dermaroller veya dermapen ile iğneleme uygulamasıyla %80’e kadar ürün cilde nüfuz edebilir.
Dermaroller kullanmaya karar verdiyseniz HEMEN sonuç beklemeyin. İlerlemeyi görmek için seansları aksatmayın ve her 2 ayda bir fotoğraf çekin.
*Roaccutane tedavisi görürken dermaroller yapmayın! Tedavi bittikten sonra en az 6 ay geçmesini bekleyin.
*Kimyasal peling, lazer,radyo frekans mikrodermabrazyon gibi işlemler cildin üst katmanına hasar vererek veya dürterek kolajen üretimini artırmaya yönelik işlemler yaptırdıysanız dermaroller uygulamayın. İki ay bekleyin. Cildinizde hala kızarıklık, tahriş ve hassasiyet varsa iki ay geçse bile tamamen iyileşmeden dermaroller yapmayın.
* Soğuk algınlığı veya nezleniz varsa geçene kadar dermaroller kullanmayın.
*Dermaroller, tüm sürülen ürünlerin transdermal emilimini arttırır. Herhangi bir bileşen cilt bariyerinden daha büyük miktarlarda geçer ve kan dolaşımına girer. Günlük cilt bakım rutininde kullandığınız ürünlerinizin de tahriş edici veya toksik içerikler içermemesi gerekir. Yan etkiler görmemeniz için… Aşağıdaki maddeleri içeren cilt bakım ürünlerini kullanmayın:
Parabenler
Benzoik Asit
Parfüm
Fenoksi etanol
Hidroquinone
Kojik asit
Fenol
Alfa Hidroksi Asitler
Beta Hidroksi Asitler
Salisilik Asit
Triklorasetik Asit

Dermaroller uygulayacaklara iğne seçimi                                                                                                                                                                                                                                         Vücudumuzda deri kalınlıkları kemiğe yakın olduğu bölgelerde farklı inceliktedir ve hassasiyeti daha yüksektir. Bu sebeple dermaroller iğnesi seçerken kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre seçmeniz lazım. Derin tabaklarda onarım gerektikçe iğne de kalınlaşacaktır.
Mesela etli bir bölgede yara izini gidermek için veya selülit olan basenlerde 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıkla iğneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama 0,25 mm olan iğneler bu kalın bölgede yeterli kanalı açamayacağından, ardından süreceğiniz selülit giderme amaçlı kreminiz yeterli derinliğe inmeyecektir.

Hangi büyüklükte iğne hangi bölgeye uygun

dermaroll-igne

Meraklısına Not: Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallara uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.  Bu videodan enstitüde yüze 1,00 mm iğneyle dermaroller  uygulamasını izleyebilirsiniz.

Dermaroller hangi sıklıkta uygulanmalı?

Sizlere iki ayrı tabloda dermaroller seanslarını hangi sıklıkta uygulayabileceğinizi görebileceğiniz şema hazırladım.

 

 

 

 

 

 

 

Dermaroller uyguladıktan  sonraki 24 saat içinde; dermaroller kullanmadan 24 saat öncesinde yapmamanız gerekenler:
** Cildinize 7-8 saat bir şey sürmüyorsunuz. Deri çalışıyor.Rahat bırakıyorsunuz 🙂 Sadece uygulama bittikten 1 saat sonra nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.
** Epilasyona gidiyorsanız, dermaroller uygulamak için epilasyon işleminden sonra en az 6-7 gün geçmesini bekleyin.
** Deri zaten hassaslaşmıştır, kendisi zamanla ölü tabakayı atacaktır. 4-5 Gün peeling yapmayın. Enzim peeling de granüllü peeling de…Bol nemlendirici sürün.
** Medikal estetik uygulaması yapıldıysa deri altına bir başka madde verildiyse “en az 15 gün” dermaroller uygulayamazsınız. Dolgu ve botoksu etkiler.
** Dermaroller kullanırken ASLA Solaryuma girmeyin, güneşlenmeyin.
** Saunaya girmeyin, plaja inmeyin, hamama gitmeyin. Yazın dermaroller uygulaması bu sebeple tavsiye edilmez.

Cildinizde birçok sorun varsa (mesela hem kılcal damar hem gözenek iriliği hem kırışıklık, hem lekelenme) Hyalüronik asit serumu bir hafta, kırlcal damar serumu diğer hafta, bir sonraki hafta lekeler için olan serumu dermaroller ile kullanabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinine de bir yenileyici serum eklemeniz sonuçları çabuklaştıracaktır.

About Aysenur

Check Also

Çölyak Hastası Glütensiz Kozmetik Seçmeli! Dikkat

Bazı kozmetiklerde arpa, yulaf buğday gibi tahillardan elde edilen yağlar kullanılır. Bu da kozmetiğin glüten …

415 comments

 1. Merhabalar Ayşe Hanım benim sorum dermarollerin temizliği ile ilgili olucak ve bir dermallor ü 2 kişi kullanabilir miyiz?

 2. Ayşenur hanım merhaba. Geçen sene mayıs ayında roaccutane tedavim bitti fakat tam yanağımın ortasında çıkan çok büyük kistik akne yerini skara ve çukurluğa bıraktı. Çok rahatsız ve mutsuz hissettiriyor bana kendimi. Bu akne skarı için dermaroller kullanmak istiyorum. Kaç mm önerirsiniz ve sonrasında ne kullanmamı tavsiye edersiniz. 28 yaşındayım beyaz ve hassas bir cildim var. Güneş lekeleri de bulunuyor cildimde aktif sivilcem ise yok. Detaylı bir şekilde nasıl bir yol izlemem gerekir tavsiye verirseniz çok sevinirim.

 3. Merhaba Ayşenur hanım keşke sizin yakınınız olmayı o kadar çok isterdim geniş bilginizden yararlanmayı tabiki bu bir diledi gerçeklere dönersem en azından dermoroller ile ilgili bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum her hes her şeyi bilirken sizden doğru bilgi alıcağıma inanarak yardım istiyorum ben 49 yaşinda cildine temizliğine bakımına önem veren biriyim bütcem elverdikce botoks mezoterapi pro yaptırıyorum haftada iki gün bir gün kafede bulasik yıkayarak kazandım parayı cilt bakımına harcamak beni çok mutlu ediyor yüzümde Sarkma var hangi marka dermoroller kullanmalıyım ne sürmeliyim hangi krem kullanmalıyım eğerki cevap yazarsanız inan un beni çok mutlu edersiniz

  • Gonca Hanım Merhaba,
   40 Yaş üstü evet haklısınız -ve doğru yapıyorsunuz- kozmetiklerle cilde destek yetmiyor medikal bazı işlemler gerekiyor bu yaş alma hızını kesmek için.
   Sarkmanın sebebi “kalitesi düşük” kolajen üretmeye başlaması ve üretim hızını da yavaşlatması. Size tavsiyem her gün toz veya sıvı kolajen desteği alın. Derinin yapılanması güçlenir ve içeriden takviye olarak çok iyi bir seçenektir.
   Ben de yeni satışa koydum:
   https://www.aysenuryazicishop.com/products/detail/collango-collagen-powder-103.html bir aylık doz var pakette. Ve 3 ay desteklemeniz tavsiye ediliyor.
   Dermaroller olarak haftada 1 uygulama => 0.50mm kullanmanız en güvenilir ve risksiz olandır.
   Burada uygulama videosu var: https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=390s
   Dermaroller ile seanslarda ampul kullanın. Kök hücre ampulleri en uygunu size.Tanesi 27 tl idi en son
   https://www.dermapolin.com/urun/sc-kok-hucre-ampul
   Bu da alternatif olarak kullanabileceğiniz bir ampul:https://www.arcaya.com.tr/urun/anti-age-2-ml

   Haftada 1 gün dermaroller yaparken kullanacaklarınız bunlar. Günlük bakım için => temizleme, serum, nemlendirme ve güneş koruması olarak adımları tamamlamak gerekir.
   Nuxe firmasının Merveillance expert serisini, Dermoskin Peptide Complex Cream’i ve Dermoskin Active Serumu, Lierac Premium Serisindeki serum ve kremler size uygun ürünlerdir.
   Sevgilerle

 4. Ayşenur hanım merhaba. 28 yaşındayım yaklaşık bir sene önce roaccutane tedavimi sonlandırdım. Yalnız tam yanak bölgemde çıkan büyük sivilceden sonra bir skar ve hafif çukurluk kaldı. Hala kırmızılığını koruyor. Bu skarın gitmesi için dermaroller kullanmak istiyorum. Kaç mm önerirsiniz ve sonrasında ne kullanmamı tavsiye edersiniz detaylı bir kür için yardımınızı rica ediyorum. Bu arada daha önce bu konuda hiçbir işlem yaptırmadım. Cildim hassas aktif sivilcem bulunmuyor yüzümde güneş ve hafif sivilce lekeleri de mevcut. Şimdiden teşekkür ederim.

 5. Ayşenur Hanımcım merhaba. Dermaroller ile ilgili birçok yazınızı okudum, videolarınızı seyrettim. Yüzümde geçmişteki sivilcelerden ve siyah noktalardan kalan çukurlar ve geniş gözenekler var. 1 mm’lik bir dermaroller edindim fakat henüz kullanmadım. Yüzümdeki minik tüyler icin birkaç kez epilasyon/ ağda yaptım ve de yaptırdım. Fakat epilasyon yöntemi ne olursa olsun yüzümdeki tüyleri aldirdiktan sonra yüzümde cok sayıda sivilce çıkıyordu. Yanı her kıl kökünden bir minik sivilce çıkıyordu nerdeyse. Küçük küçük kabarciklar oluyordu yüzümde. Bunların kıl köküyle alakalı olduğunu biliyorum ama yine de bu tür sivilceler çıkar diye korktuğum icin dermarollerı kullanmaya bir türlü elim gitmiyor 🙂 siz bu konuda güvenebileceğim tek insansiniz. Dermaroller böyle bir şeye neden olur mu? Olmaz derseniz gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayacağım 🙂 cevabınız icin şimdiden teşekkür ederim 🙂

  • Gizem hanım yazşınızı bilmeden bu sorunların karşılığını gösteremem. Yaşınızı yazın sorunuzla beraber lütfen. ve Şu an cilt bakımınız nasıl Neler kullanıyorsunuz sevgilerle

 6. Merhaba, kaş ve saç için dermaroller kullanmak istiyorum ama kaç mm almam gerekir? 0,25 mmden 1,00 mm e kadar kullanılabileceğini gördüm tablodan ama siz hangisini önerirsiniz? Bir de bu dökülmeler için hangi serumu kullanmak gerekir? Teşekkürler.

 7. Merhaba Ayşenur Hanım, çabalarınız bilgileriniz için çok teşekkürler.
  Dermaroller ile “saça” kullanılacak ampul haricinde normal şişelerdeki serum ismiyle satılar ürünler,, özellikle badem hint vs yağları da saça sürülüyor ya bu yağ karışımları da dermaroller ile kullanılır mı. son bir de minoxil ile kullanılır mı diye soracağım.
  Şimdiden çok teşekkürler.

  • Dermaroller ile yağları hayır kullanmayın..
   Minoxidil konusunda kıyamet kopuyor internette. Yurt dışındaki bazı doktorlar içerikteki bazı maddelerin direkt kana karışmasının doğru olmadığını söylüyor.
   Ama internete girin adamların neredeyse hepsi saç dermarolleri’ni minoxidil ile yapıyor. Minoxidil’in içinde sadece mineraller yok ki! Bir sürü yan madde bileşen var. Onları da iğne ile delerek kafa derisinin “zorla” emmesine yardım etmek bana ters geliyor.
   Ben her zaman steril camda bu iş için özel üretilmiş “ampul” kullanılmasından yanayım.
   https://dermarollermarket.com/evde-aesthetic-sac-serumu?search=sa%C3%A7
   sevgiler

 8. Merabalar Ayşenur hanim cok sıkıntılı bir ergenlik yasadim cildinde yok yok problem sürekli asmaya çalıştıkça başarısız oldum yuzumde akneden kalma minik minik delikler geniş gözenekler kilcal damar çatışmalarında eklendi içinden çıkamaz oldum evde 1.5 dermaroller kulandım ve çok başarılı olamadım devam edeyim diyorum kilcal damarlarımı catlatirmi bu alarmı sebeb oldu diye korkuyorum evde dermapen kullanmak dogrumu sizce yani cok kötüyüm mutsuzum lutfen yardımcı olun

  • Zeynep Hanım Merhaba,
   Yaşınızı yazmamışsınız, akne hala var mı bilmiyorum. Minik deliklerin dermaroller ile oldukça derinlikleri azalır;GÖZENEKLER normalleşir ama bu uzun soluklu bir yoldur ve düzenli AYDA BİR KEZ kullanarak derinin yenilenmesini sağlarsınız. 6-8 seans sonra sonuçları net görürsünüz. Kullandım başarılı olamadım ne demek anlamadım? 2-3 ayda toparlanacak bir sorun değil bu Zeynep hanım.
   Dermaroller sorunu hafifletmek için bir yöntem ancak, temel cilt bakımını da her gün yapmanız gerek ki deri sağlıklı yenilensin.
   Kılcal damarların da kanamasını sağlar 1,5mm derinlik kanama yapar. o sebepten ben her zaman bunu doktorun uygulaması gerektiğini söylüyorum.
   Dermapen dermaroller aynı sistemdir. İğneleyerek cildin hasar alması ve hızlı yenilenmesini sağlamak…
   Ama bunu yaparken fazla hasar oluşturursanız deri yenizlenirken hızlı kolaken üreteyim derken kötü kalitede üretir.
   Bu nedenle AYDA BİR yeterlidir. Daha sık yapmak kötü olur.
   http://aysenuryazici.com/dermaroller-kullanmak-isteyenlere-rehber/ bu yazıda seans seçimi iğne vs detay var.
   Uygulama videosu: https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks&t=571s
   Lütfen bir uzmandan yardım alın.
   sevgilerle

 9. Ayşenur hanım merhaba, nasılsınız?
  Ben 39 yaşındayım ve yüzümdeki ince çizgiler için dermaroller kullanmak istiyorum. 0,5 mm olanlar haftalık kullanım için kullansam sizce benim yaşımda uygun olur mu?

 10. İyi günler
  Ben YouTube videolarınızı izledim 21 yaşındayım ve yüzümde sivilce izleri var aynı zamanda büyük gözeneklere sahibim ama benim için en büyük sorun sivilce lekeleri multiaktiv ürünlerini kullanıyorum aynı zamanda dermoroller yapmak istiyorum 1,5 olarak düşünüyorum aynı zamanda serumda karar veremedim karma cildim var öneriniz nedir ?

  • Elif Hanım Merhaba,
   Dermarollere hemen sarılmayın dediğim videoyu da izlediniz mi?
   https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0
   Çünkü 21 yaşında hücreler gayet iyi yenilenir. Gençtir. 30 Günde deri kendini yeniler. “Doğru” ürünlerle “düzenli” bakım yaparsanız sivilce izleri gayet iyi gider..
   Gözeneklerin açılma sebebi de eksik/yanlış bakım olur genelde. Eğer hormonal bir probleminiz veya SLS içeren jellerle, veya nemlendirici sürmeme sebebiyle yağ salgısı tetikleniyor ve doğru ürünlerle bakım yapmıyorsanız gözenekler genişler normaldir. Gözenek videomda anlattım bunu. BHA kullanın krem altına ve SPF 50 asla aksatmayın.
   Cilt tipinize uygun nuxe, derma e, cyrene, alterra, caudalie gibi içerikleri belli firmalardan bir seri yapın.
   Sivilce izleri nasıl geçer videosu: https://www.youtube.com/watch?v=nOCZBGjgWfk
   Sabahları AHA %4, akşamları BHA %2 krem altına uygulayarak izleri zamanla yok edersiniz.

   Multiactiv kullanıyorum demişsiniz. Sayfalarına girip baktım. Hiç duymamıştım.
   Müşterilerden birinin adı Nadide Sebahat Aktaş olarak girilmiş kadın bana pek yabancı tipli geldi. Google’da araştırdım ve Londra’da Sophie Walker adlı bir ingiliz öğretmenin resmi olarak çıktı.
   https://blogs.lse.ac.uk/politicsandpolicy/interviews/ < = burada o kadın Bu da multiactiv'in kendi sayfasındaki yalan => http://www.multiactiv.com.tr/
   Hal böyle olunca diğer yorum yazan kadınlar (!) kimmiş diye resimleri araştırdım…
   Sevgi Yılmaz isimli Hatay’dan yazan 33 yaşındaki kız (!) Fransa’da bir magazinde CV nasıl hazırlanır sayfasında Noemine Rigaud adlı bir kız karşıma çıktı
   https://www.livecareer.fr/exemples/exemple-cv/responsable-adjoint-e-de-magasin

   Bari 3.cü müşteri yorumu yapan kadını da araştırayım, firmaya haksızlık olmasın dedim ve Rabia Kılınç Mardin olarak “resmen yüzüm bebek cildi gibi oldu” diyen kızı da araştırdım ve bakın kim çıktı:Pinterest’ten bir yabancı kadın
   https://tr.pinterest.com/pin/739716307515227453/

   Şimdi ben bunları niye yazdım? İnsanların aptal yerine konulmasına, kozmetikte bu tip müşteri(!) yorumlarıyla kandırılmasına çok üzüldüğüm için.
   Bunlara gerek var mı? Yani yabancı sitelerden kadın resimleri toplayıp, Edirne ve Mardin’dan yazmış müşteri gibi göstermek firmaya güven kazandırıyor mu?
   Bu yanalcı müşteri sayfasından sonra, yorum yazan diğer tüketici sayfasındaki yaoumlara ben güvenir miyim?
   http://www.multiactiv.com.tr/tuketici-kosesi
   Bunların hepsi kurgu gibi gelmez mi?
   Ben şu anda bu firmayı hemen kafamdan sildim ve “güven oluşturmayan” listeme aldım. Bundan normal bir şey yok!
   Kimbilir belki ürünleri güzeldir, temiz ve etkili içeriklidir ama ben bu yalanı bana söyleyen bir firmaya artık güven duymam.
   Şahsi fikrimdir. İftira da atmıyorum, kötülemiyorum da. Ama bu kadarı da fazla gerçekten!

   Şimdi gelelim sabah akşam cilt bakımınızı nasıl yapmanız gerektiğine
   Videoda tek tek anlattım
   https://www.youtube.com/watch?v=l0YoYBkE1jY
   Sivilce lekeleri nasıl gider videosundan da asit kullanımını + SPF 50 zorunluluğunu biliyorsunuz.

   Bunlara rağmen ben dermaroller yapmak istiyorum derseniz bu mesajı bana yazdığınız dermaroller kullanmak isteyenlere rehber yazısında iğne derinliği mm olarak nasıl hangi soruna seçilir bir ŞEMADA var.
   1,5mm evde yüze uygulanmasına ben karşıyım.
   Ancak doktor kontrolünde bu yapabilir, yüzünüzde kanamalar olur ve ayda 1 kez uygulanabilir.
   Yoksa deri aşırı hasarı kötü kolajenle onarmaya çalışır ve doku çok kötü oluşur…
   1.00mm kullanabilirsiniz.
   3 haftada 1 veya ayda 1 uygulayabilirsiniz.
   Beraberinde hyalüronik asit serum AMPULLERİ kullanın.
   * https://www.dermapolin.com/urun/hya-hyaluronik-asit-ampul
   * https://www.arcaya.com.tr/urun/hyaluron-plus-2-ml

   Sevgilerle

   • 5 yıldır sivilce sorunu yaşadım ağır geçiyor her adet dönemi ağrılı çıkıyor tek bir tane olsa sorun yapmayacağım belki hormonlarımda hiç bir sorun yok ultrasona da girdim kan tahlillerimde iyi aynı zamanda 6 ay sivilce tedavisi gördüğüm halde herhangi bir düzelme olmadı doktorum dermapen ve lazer yaptırmamı önerdi pahalı işlemler olduğu için dermorollerı tercih etmiştim

 11. Merhaba, cildimde kapalı sivilce gibi kabarıklıklar var. Yağlı bir cilt ve tabi eski sivilce izleri de var.doğumdan sonra çok fazla olmaya başladılar bu yüzden artık daha çok kafama takılmaya başladılar. Bu konuda dermaroller işe yarar mı? Dermaroller kullandıktan sonra serum yerine doğal evdeki maskeleri yapabilir miyiz?

 12. Merhabalar Ayşenur hanım ben 22 yaşındayım ergenlik dönemimde aknegen ilacı kullandım yani rouccatane 6 ay civarı malum bende de derin izleri kaldı 1mm yi 3 haftada bir kullanmalıyım sanırım ama hangi ürünlerle desteklersem kesin sonuc alabilirim direk bana da linklerini verirseniz sevirim ve nasıl kullanmam gerekiyor ayrıca önümüz yaz olduğu için sıkıntı olur mu sizce ilginize teşekkür ediyorum.

  • Merhaba Adem Bey,
   Dermaroller kullanmak isteyenlere rehber adlı yazıda şemalar var 🙂 Derin izler için 1mm iyidir. Daha yüksek derinlikte iğneyi yüzde doktorun uygulamasından yanayım
   1mm iğneyi 3 haftada bir kullanabilirsiniz. 6-8 seans sonrasında derideki iyileşmeyi izlersiniz.
   Dermaroller ile beraber yenilenmeyi desteklemek için kök hücre ampulleri kullanabilirsiniz.
   Uygulama videosu burada:= > https://www.youtube.com/watch?v=pWM4qTMnfks
   Yaz aylarında uygulamak sakıncalı olur. Sebebi güneş ışınlarıdır.
   Eylül ayından itibaren seanslara devam edersiniz.
   https://www.dermapolin.com/urun/sc-kok-hucre-ampul

   Dermaroller 3 haftada bir uygulanır ama normal cilt bakım rutininizi de asla aksatmamanız her gün temizleme , nemlendirme ve korumadan oluşan bakımı sürdürmeniz (cildinize uygun ürünlerle) gereklidir.
   Bu videoda anlattım => https://www.youtube.com/watch?v=NFKUoRhAeuY
   saygılar

 13. Merhabalar Ayşenur Hanım, bu güzel ve faydalı yazı için öncelikle teşekkürler.. Benim sorum dermaroller ampulleri tek kullanımda bitmiyor. Bir dahaki hafta kullanılması etkisini azaltır mı acaba?

  • Saklayamayız Ezgi hanım.Etkisi yok olur ve havayla temas ettiği için en fazla 24 saat içinde tüketmek gerekir.
   Ampulun yarısını yüzeye sürün. Dermaroller yapın. Diğer yarısını sürüp bitirin. Böylece tamamı tüketilmiş olur. Sevgiler

  • Merhabalar Ayşenur Hanım,yukarıdaki yazınızı okudum ama aklıma takılan bazı şeyleri sormak istiyorum umarım cevaplarsınız.Ben 19 yaşındayım 3 yıl kadar önde roaccutane tedavisi gördüm sonrasında ağır sivilcelerim geçti ama geçen sene sınav senem dolayısıyla yine çıktılar ve iz bırakıp gittiler.Şu an ayda 1 2 çıkan sivilce,izler ve burnumda peeling maske vs yapmama rağmen geçmeyen siyah noktalarım var.Şu an yüzümü avene cleanance jelle yıkayıp babe stop akn nemlendiriciyle nemlendiriyorum .Haftada bir beyaz kil maskesi yapıyorum.Vichy 50 spf güneş koruyucusundan kullanıyorum.Bazen siyah nokta bandı kullanıyorum .Tonik kullanmıyorum.Bana dermoroller tavsiye eder misiniz eğer ederseniz hangi dermorellardan yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi günler.

   • Melis Hanım Merhaba,

    Roaccutane tedavisi ile cilt bağışıklık sistemi oldukça zayıflar ve deri çok incelip hassaslaşır.
    Bu videoda bakımı anlattım lütfen göz atınız:https://www.youtube.com/watch?v=nJphVDeZ8gY&t=69s

    Anladığım kadarıyla hala cildiniz yağlıya dönük ve ara sıra akne çıkıyor…
    Dermarollere sarılmadan önce cilt bakımınızı doğru ürünlerle yapmanız çok önemlidir.
    Çünkü sizin yaşınızda deri kendini 28 günde yeniler ve eğer ona doğru bakımla destek olursanız sivilce izleri kalmaz.
    Siyah nokta oluşmaz. Ara sıra çıkmaya yeltenen sivilce olduğunda lokal akne kurutucu jel ile müdahale edin. İz bırakmadan geçer.
    Bu videoda anlattım: https://www.youtube.com/watch?v=KTWOLJnO5w0&t=6s

    Bana sorarsanız dermaroller kullanmanıza gerek yok. Haftada 2 kez peeling, ardından killi maskenizi yaparsanız siyah nokta sorunu da çözülür.
    Lütfen clenance jelinizi bir temizleme süngeri ile köpürtüp durulayın.
    https://www.dermoeczanem.com/my-konjac-bambu-komuru
    Clenance’ı duruladıkdan sonra (geceleri) toz pirinç peelingi yapın. Sonra nemlendiricinizi sürün.
    Nişasta ve pirinç tozlu peelinglerin listesi bu videomun altındaki kutucukta var
    https://www.youtube.com/watch?v=whIH-P7ehQI

    sevgiler

 14. Ayşenur hanım merhaba. Uzun zamandır dermarollerı araştırıyorum fakat sizin yazınız kadar ayrıntılı ve bilgilendirici bir yazıyla karşılaşmadım. Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Ben 34 yaşındayım herhangi bir cilt problemim yok cilt temizliğime ve bakımıma 20 li yaşlardan beri çok özen gösteriyorum. Fakat göz çevremde hafif kırışıklıklarım oluşmaya başladı ve bunların önlemini almak istiyorum. Dermaroller kullanmalı mıyım? Ya da hangi iğne boyutunu kullanmalıyım? Ve kullandıktan sonra cildime ne tarz ürünler kullanmalıyım serum mu, vitamin mi yoksa anti age nemlendirici mi?

 15. Merhabalar iyi günler Ayşenur hanım ben 23 yaşındayım daha önce ergenlikte aknegen aknetrend ilaçları kullandım 6 ay ama işte derin izleri kaldı öneriniz üzerine 1mm yi 3 haftada bir uygulamam gerek sanırım ama şöyle bi durumda var ara ara halen sivilce çıkıyo yüzümde ve önümüzde yaz bana önerileriniz neler olur dermarollerı hangi ürünlerle desteklemem gerekiyor nasıl bana da isimlerini linklerini verirseniz çok sevinirim. İlginiz için teşekkürler.

  • Ahmet Bey Merhaba,
   AKTİF sivilce çıkarken dermaroller yapılmaz. Sivilceleri dağıtır.Arttırır.
   Önce sivilcelerden kurtulmanız gerek.
   Bunun için çıkan sivilceleri önce kurutmalısınız, sonra dermaroller yapabilirsiniz.
   Sabah akşam bir akne jeliyle yıkayıp durulayın.
   Ardından bir akne kurutucu losyon sürün.
   Ve gündüzleri MUTLAKA güneş koruması kullanın.
   Bu yazımda doktor veya eczacınızla nasıl yol alabileceğinizi detaylı anlattım. => http://aysenuryazici.com/akneli-cilt/
   Bu yazıda ise sizin yapabileceklerinizi => http://aysenuryazici.com/akneli-cilt-hakkinda-bilmeniz-gereken-her-sey/
   Aknelerle baş etmek uzun soluklu bir yoldur. En az 3 ay bu bakımı uygulayarak bakterileri kontrol altına alabilirsiniz.

   http://www.aknicare.com.tr/#!/url=urunler.php => bu sayfada yıkama jeliniz gentle cleansing gel ; Akne gideren aknicare treatement losyon ve güneş koruması aknicare Sun var…
   Düzenli kullanın .
   Bir diğer seçenek: NeoStrata Foaming Glycolic Wash köpükle ile temizledikten ve duruladıktan sonra, NeoStrata Oily Skin Solution’u sabah ve akşam tüm yüze uygulayın.
   Gündüzleri mutlaka SPF 30-50 bir güneş koruması uygulayın. Hamilton Every Day Face Cream 50+
   Akşam bunu ciltten güzelce temizleyip yine oily skin solution’u sürüyorsunuz.

   Satış yerlerinden biri burası
   https://www.dermoeczanem.com/arama?q=Aknicare
   https://www.dermoeczanem.com/arama?q=Neostrata
   sevgiler

 16. Ayşenur Hanım Merhaba,
  Hiç erinmeden her şeye detayıyla cevap veriyorsunuz menfaatsizce. Ki zaman en değerli şeydir. Bunu bize ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Hepsinin karşılığını bolca iyilik güzellik olarak alırsınız umarım.
  Gelelim benim bilginizi rica edeceğim konuya, alnımda aynı bölgede yer alan sivilce izi gibi geniş gözenekler (skara yakın)çizgi oluşturdu. Onun dışında cildim problemli değil klasik karma biraz gözenekli bi cilt:) dermapen ve altın iğne uygulaması açıkçası çok yüksek meblağlı ve cildim çok kötü olmadığı için de gerek olmadığını düşünüyorum. Yazınızdan da destek alarak kendim evde 1,00 mm titanyum iğneli dermaroller ve buna ek serumlar ile daha iyi bi hale getirebilirim. Sizden ricam, kök hücre ampulü mü kullanmayalım ona ek başka ne ampülü kullanablirim ve ne kadar sıklıkla kullanmalıyım? dermaroller dışında cilt rutinim nasıl olmalı. Tekrar çok teşekkür ederim sevgi ve saygılarımla 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.