Home / Kozmetik ve Güzellik / Bacaklarda batık kıl kökleri sorunu

Bacaklarda batık kıl kökleri sorunu

Ozonlu jel vücut bakımında mucizeler yaratır.Batıkları gidermede, selüliti azaltmada, pullanma ve kırışıkları gidermede ideal kozmetiktir. Ozon uygulama videomu izlemek için tıklayınız.
Evde vücut peelingi yapmak için kendin yap videomu buradan tıklayarak izleyiniz.
Vücut losyonu nasıl uygulanır izlemek için tıklayınız.

beauty-1237918

Sertleşen ve nemsiz kalan üst tabaka, kılların çıkarken deriye gömülü kalmalarına sebep olur. Batıkları önlemek için üç önemli konuyu ihmal etmemelisiniz.
1 Her gün ve her banyodan sonra yumuşatıcı nemlendirici bir vücut losyonu/yağ kullanmak
Ağda veya sir yaptıktan sonra yüzeydeki ölü tabaka da atılmış olur. Hemen yumuşatıcı nemlendirici bir losyon sürmek ve derinin sertleşmesini önler, sertleşmesine izin verilmeyen ciltte yeni çıkacak olan kıllar batmadan çıkar.
2-  Ağdayı/siri doğru uygulamak
Yapıştırılan bantların üç parmaktan daha kalın olmaması gerek. Zaten hazır bezler kullanıyorsanız bu genişlik idealdir. Daha kalın olduğunda yanlarda kalan kılları kökünden çekemez, kırar. Uygularken de kılların çıkış yönüne doğru siri sürüp, tersine doğru ve deriye paralel çekmeniz gerekiyor. Yoksa yine kılı kırarsınız.
3- Kıllarınız sert ise, her epilasyon sonrası kılların kalınlığını zayıflatan bir serum uygulayın. Bir sonraki ağda zamanına kadar çıkacak olanların kalınlığını azaltacaktır. Böylece kıl kökleri  zayıflayacak, tüyler seyrekleşecek, deri yüzeyine çıkarken zorlanmayacak, batık riski minimumda kalacaktır.

gul-vector

Batık oluşmaması için neler yapılır
–  Kıl ne kadar uzunsa ağda sırasında kırılma riski o kadar yüksektir. Uzun kıllar kökünden değil kırarak çıkartılır. Kılları çok uzamadan alın.
–  Haftada 2 kez, yani 3 günde bir banyodan sonra uygulayacağınız vücut peelingler -kese- Kılın yapışmış olan ağzını zımparaladığı için kıl kesecikte yapışmadan uzar. Bir kez uyguladığınızda hemen sonuç vermesini beklemeyin. Her banyodan sonra bacaklara bu peelingi yapın. Durulayın. Vücut nemlendiricisini sürün.
–  Elektrikli kıl alma aletleri kılları her yöne çekip çıkardığı için yeni çıkan kıllar kırılarak batabiliyor. Evet, makineler batığa sebep olabiliyor çünkü kılı her zaman doğru yöne çekmiyor. Bilhassa kılların değişik yönlere çıktığı bacak arkaları, bacak içleri ve diz kapaklarında siri kılların çıkış yönüne doğru sürerek küçük bantlar uygulayarak yapacağınız ağda batığı önleyecektir.
–  Bacaklarım batık dolu nereden başlayayım derseniz tavsiyem: Bacakları bir kereliğine jiletle alın. Peeling ve yumuşatıcı nemlendirici losyon uygulayarak bir ay geçmesini ve hepsinin çıkmasını bekleyin. Sonra ağda uygulayın.
–  Batıklar genelde kuru ciltli bacaklarda oluşur. Sabunla yıkamak kuruluğu artıracağı için sülfat içermeyen duş jelleri ile yıkanın. Kurutmaz.

gul-vector

Batık görüntüsü gibi olan sadece bacaklarda değil, kalçada, popo derisinde ve kollarda koyu renkli ve beyaz benekli pütürlenmeler varsa bu bir rahatsızlıktır. Tavuk derisine benzer. KP ( Keratosis Pilaris) olarak adlandırılan bir rahatsızlıktır. Halk arasında tavuk derisi denilir. Neden oluyor derseniz; kılın bulunduğu kesenin içinde biriken keratin bu kabarıklıkları oluşturuyor. Ölü hücrelerle keratin kıl kökü içinde birikip burada bir tıkaç, pütür oluşturuyor. Yine vücut peelingi ve her gün uygulanan nemlendirici losyonlarla görüntü hafifletilebiliyor.
KP’yi %100  yok eden bir yöntem henüz bulunmadı. Youtube’da ve internette binlerce tavuk derisini yok ettiğini söyleyen, değişik kimyasallar kullanan ve deneyimlerini paylaşan insanlar var. Siz bilirsiniz. Denemek serbest lakin cildinize zarar vermemeye bakın.
Cildin sağlıklı yenilenmesine yardım ettiği için(AHA) salisilik asitli, laktik,sitrik,glikoik,mandelik asitli losyonlar kullanmak en doğrusudur. Bunlar ölü hücrelerin birbirlerine yapışmasını engelleyip; kalınlaşmış keretin tabakasının soyulmalarını sağlar. A vitaminli (retinoller) ve E vitamini takviyeli kremlerden de faydalanabilirsiniz. Bu kremlerin içerikleri cildin daha hızlı yenilenmesini sağlar, keratin tabakasının kalınlığı azalır. Üst tabaka inceldiğinden gözeneğin tıkanması minimuma inecektir. Disiplinle uygulamak iyileşmenin gözlemlenmesi için şarttır. Bir gün sürüp bir gün sürmediğiniz kozmetiklerden hayır beklemeyiniz.

Batıkla ilgili ürün önerileri: Kiss My Face Şeftali Özlü %4 AHA İçerikli Vücut losyonu,  Isis Pharma Secalia AHA El ve Vücut Kremi, Alpha Hydrox Vücut Losyonu Enhanced %10 glycolic AHA, Neostrata Lotion Plus Aha 15 Losyon , Artistry AHA Vücut Arındırıcı Nemlendirici, Green Hearts Labs AHA moment, Bee Beauty peeling Vanilya & Cheesecake , Naturals by Watsons Olive Vücut Peelingi , Lancome Exfoliant Fraîchelle  Body Exfoliator

aha-moment

About Aysenur

Check Also

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Etmelisin?

Ağdadan canı çok yananlara, özellikle yazın kolay, acil, pratik acısız tüyleri yok etme şekli tüy …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cildinize Mucizevi Bir Dokunuş Royal CaviarSepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %20 İndirim Kazanın!

Sepette Kupon Kodu Yerine "aysenur" Yazarak Tüm Ürünlerde %15 İndirim Kazanın!